Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
14373. kori54 (válaszként erre: 14372. - Sütibaba1)
2013. márc. 21. 20:11
Szia! Igen lehet, olyan mintha nem keverték volna rendesen össze a hatóanyagokat. Vagy kihagytak volna valami fedőréteget belőle. Régebben nem így nézett ki ez a tabletta. Különösebb hatásról nem tudok beszámolni, mert csak egy üveggel szedtem be. Ja, már látom Te külön szeded az összetevőit. :) Én csak az MSM-re koncentráltam, ebben több van, mint a külön MSM-esben.
14372. sütibaba1 (válaszként erre: 14371. - Kori54)
2013. márc. 21. 14:54
Szia kori! Melyikre gondolsz?? MSM-ből Swanson márkájút szedek, az egy sima fehér kapszula. A haj bőr köröm komplexet csak ajánlottam, hátha valakit érdekel:) én nem rendelem azt meg, mert sztem inozitolból, kolinból, meg PABA-ból nagyobb dózis kellene, mint ami ebben van. De a zsurló, az MSM, és a cisztein tartalma teljesen rendben van. Te akkor ezt a kapszulát szeded most? Hatásos? Ha magokat látsz benne, az lehet a zsurló miatt van nem?
14371. kori54 (válaszként erre: 14370. - Sütibaba1)
2013. márc. 21. 10:32
Szia! Neked is olyan az a hajvitamin tabletta, mint egy kígyóbőr? Jó nagy darab, én régen szedtem, de akkor egyszínű volt. Most ez olyan mintha magokat préseltek volna bele, nagyon fura.
14370. sütibaba1 (válaszként erre: 14365. - Piglet81)
2013. márc. 20. 20:06

Sziasztok! A ginseng hajcseppet Budapesten vettem, a Százados úton található gyógynövényes diszkontban (szerintem tudod melyik az, ha mégsem akkor megírom priviben:) ) Egyelőre nem sok tapasztalatom van a szerről, tényleg elég fura az adagolója, csak úgy ömlik belőle a fejemre, de legalább mindenhova jut és jól be tudom masszírozni. Csípő érzést, fejbőrbizsergést én nem igazán tapasztaltam, szóval annyira nagy vérbőség fokozó hatása azért nincs, mint pl. a paprikaszesznek. De egynek szerintem jó, főleg ennyiért, szóval szorgosan használgatom. Egy 50 ml-es üveg nekem így, hogy sokat elhasználok egyszerre, kb 5-6 alkalomra elég. Amúgy nem hajmosás után dörzsizem be, hanem pár órával hajmosás előtt, és akkor így tuti van ideje hatni.


A demodex atkával kapcsolatban én eléggé beleástam magam az angol szakirodalomba. Ez egy olyan valami, ami mindenki fejbőrében megtalálható. Elvileg ha kórosan elszaporodik, akkor okozHAT problémákat, de kiirtani nem lehet, és mindenkiben megtalálható.. De mivel rozaceára is hajlamos bőröm van, és a hajhullás+rozacea együtt már gyanús jel a túlszaporodásra, ezért én teafolajat csepegtetek a samponomba, és mindenféle dolgot, ami a fejemmel érintkezik (sapka, párnahuzat, lepedő) a lehető legtöbbször kimosom. Ennyi óvintézkedés belefér:) De szerintem fölösleges kiadni több tízezret az itthon erre "szakosodott", kimondhatatlan nevű cég termékeire.


Más: nekem amúgy pl. nem állítottak meg zsíros korpát egyik hajanalízises helyen sem, de tényleg igaz, hogy 10-ből 9-szer ezt találják ki...


Táplálékkiegészítőkről, ha valakit érdekel: nem tudom hallottatok-e már róla, de az MSM, amit itthon főleg ízületes problémákra szednek, hatásos a hajra is. Egyelőre kísérleti jelleggel 500 mg-ot szedek belőle (+ mellé C-vitamint, mert azt kell a beépüléséhez). Plusz esetleg kollagént, hyaluronsavat is érdemes lehet szedni. Van még a PABA nevű aminosav, ezek külföldön most nagyon mennek (rendszeresen olvasok angol nyelvű hajhullásos fórumokat). Valamint az inozitol, ami igazából a B9-vitamin, és eddig főleg zsírégetőkben használták, de ez is jó a hajra.

Ezen felül legújabb ismereteim szerint a mezei zsurló tök jó hajhullás ellen, természetes kovasav tartalma miatt, és ezt lehet teának is inni (csökkentve ezzel a feleslegesen bevett napi kapszulamennyiséget) :)

Találtam amúgy egy terméket, amiben a felsoroltak közül több is benne van, akit érdekel, "Haj, bőr, köröm komplex" néven fut, csak sajnos a legtöbb dologból sokkal kevesebb van benne, mint ami kéne (pl inozitolból más gyártók 500 mg-osat forgalmaznak, ebben meg van 25 mg.. köszi:D), szóval én inkább külön-külön fogom ezeket szedni. Aztán majd beszámolok van-e valami változás, és hogy ha már ennyi mindent szedek, megelőzöm-e a fogamzásgátlóváltás okozta hajhullást..

14369. kori54 (válaszként erre: 14367. - Anda83)
2013. márc. 20. 17:20
:D Na erre mondják, hogy genetika !
14368. kori54 (válaszként erre: 14362. - Hanna3x)
2013. márc. 20. 17:16

Szia! Igen, csak ne ajándékozd el, mert még kellhet. Andával egy véleményen vagyok, lehúzás!

De ha már úgyis benne vagy, akkor csinálj meg egy kúrát. Elkapni ezt nem lehet, csak állatoktól esetleg, ha velük alszol. Mi a bizonyíték, hogy "azod" van? Gondolom a cég ingyenes vizsgálatának eredménye.

14367. Anda83 (válaszként erre: 14366. - Piglet81)
2013. márc. 19. 10:43

Igen, mint írtam, a gyógyszertárakban leginkább a (zsíros) korpát állapítják meg, 10-ből 9x. (ebben még mindig több realitás van amúgy) Nekem is hullik a hajam, kb. minden létező oldalt elolvastam már, meg fórumot a neten, ami csak van, ettől a demodexes horrordrága kúrától eddig egyetlenegy ember nem gyógyult meg hajhullásügyileg. Amúgy tényleg hihetően leírják, elmondják, csak éppen ennyinél meg is áll a dolog. Nem értek hozzá, lehet, hogy van benne valami, de én inkább valami olyanra tippelnék, hogy mindenféle atkák, bacilusok így is laknak minket, mégis normális, és most ki van emelve egy, ami egy extrém elszaporodottságnál okozhat csak problémát, amire kb. minimális az esély. Azt kezelik, meg is szüntethetik, de mivel nem ez a probléma okozója, segíteni nem nagyon fog.


Különben jól felhúztam magam egyik nap, mert a villamosmegállóban láttam egy kb 50 körüli halál alkesz formát, azt se tudtam megállapítani, hogy nő vagy férfi (komolyan nem tudtam eldönteni, talán nő) dülöngélt a piával a kezében, teljesen szétcsúszva, szerintem hajléktalan is volt, erre basszus annyi haja volt, ami kb. 3-4 embernek is bőven elég lett volna. Ennyit a vitaminokról meg a kiegyensúlyozott, egészséges életvitelről....

14366. Piglet81 (válaszként erre: 14363. - Anda83)
2013. márc. 18. 21:16
Én is voltam már gyógyszertái hajvizsgálaton,de nekem nem atkát mondtak,csak a korpát. mondjuk azóta is azt a sampont használom,és segített is valamennyit. noh nem állította meg teljesen. Ezt a demodexes dolgot azért én is megnézetném,sosem lehet tudni. szerinted hülyeség?
14365. Piglet81 (válaszként erre: 14361. - Sütibaba1)
2013. márc. 18. 21:09

Hol vetted a ginsenget? Privátban elküldöd a bolt nevét?

Én a fogamzásgátlót már régen abba hagytam,nem akarom én sem mérgezni magam. Szerencsére megértő párom volt-van. :)

14364. Piglet81 (válaszként erre: 14362. - Hanna3x)
2013. márc. 18. 21:07

Szia.

Ezt az okot hol derítették ki Neked? És mióta áll(t) fent a hajhullásod?

14363. Anda83 (válaszként erre: 14362. - Hanna3x)
2013. márc. 18. 17:17
Nem elkeseríteni akarlak, de szerintem sok reményt ne fűzz ehhez a demodexes dologhoz, nagy lehúzás az egész. Ugyanaz, mint a gyógyszertárakban meg mindenkinek zsíros korpát állapítanak meg, és havi 20,000ért abból gyógyítanak meg. (próbáld ki, 10-ből 9 embernek tuti ezt mondják)
14362. hanna3x
2013. márc. 18. 01:06
Nekem ís vannak samponaim, alpicort oldalt,diprosalic oldalt- tiszta újak, szívesen odaadom ha valakinek kell. Nekem végre, majdnem 1 év után megtalálták ( elméletileg) hogy mitől hullik a hajam....demodex atka....remelem senkinek sincs ilyen, en sem tudom kitől kaphattam el. Nagyon nehéz es nagyon drága a kiirtása :(
14361. sütibaba1 (válaszként erre: 14359. - Piglet81)
2013. márc. 9. 14:50
Szia! Én most vettem 2 üveggel a ginseng hajcseppekből a jó tapasztalatokat olvasva róla. Majd beszámolok, hogy bevált-e. Nekem már október óta nem hullott a hajam, de most megint rákezdett, nem tudom miért...:( Ráadásul a dokim leállított a Diane35-ről, helyette Dienillet írt fel, nem tudom azt kezdjem el majd szedni, vagy tegyem le végleg az ilyen mérgeket.. Akár így, akár úgy döntök, úgyis megint csomókban fog hullani a hajam, szóval jó tesztalany leszek a ginseng tesztelésére...
14360. katababa2 (válaszként erre: 14359. - Piglet81)
2013. márc. 5. 18:55

Szia!

Háááátt :) Én használtam, 3 dobozzal, de nem volt szerencsém... :) Ez is olyan, hogy van aki dicséri, van aki nem. Már rég olvastam róla, régi "csodaszer" :)

14359. Piglet81
2013. márc. 4. 19:11

Sziasztok!


A Ginseng cseppről,vagy szeszről Nektek mi a véleményetek? Használta már valaki tartósan? Mondjuk 3 vagy annál több hónapon át,mert ugye 1--2 hét alatt semmi nem hat. :)

14358. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14357. - Zizike.zizike)
2013. márc. 2. 14:57
Azért ki ne dobd. Itt nem hiszem, hogy bárkinek is kéne, mivel mi itt már minden létező kencén túl vagyunk, de próbáld meg felrakni a Vatira, ott már adtam el én is ilyen dolgot.
2013. márc. 2. 12:25

Sziasztok,


Én is sokmindent kipróbáltam, de most végre rájöttek mi a bajom és miért hullik a hajam. Kaptam is rá szereket amikkel kezelem. Remélem hatásosak lesznek. Viszont korábban kaptam Plantur39 hajszeszt, valamint Alpicort Plus oldatot, amik szinte tele vannak, ha valaki nem akarja megvenni drágán a boltban, szívesen odaadom őket. Ha nem érdekel senkit, akkor kénytelen leszek kidobni őket:(

14356. Melcsi4
2013. márc. 1. 10:05

Sziasztok!!!

> Én éveken keresztül feketére festettem a hajam, aztán meguntam, és otthon

> szőkítővel próbáltam leszedni,hogy vörösre festhessem!!

> Ez jó pár éve volt!! elkezdett hullani a hajam,aztán lassan nőni!!! Kb egy

> éve,ismét hullott a hajam. próbáltam már a ricinus olajtól, sokféle

> sampont, vitamint szedni, hogy a hajhullás el álljon,és ismét nőjön a

> hajam. A hajhullás úgy mondva elállt!! De viszont, olyan mintha nem nőne a

> hajam!!!!! Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy mit ajánlanának,vagy

> esetleg mit tegyek, hogy ismét normálisan nőjön a hajam???

14355. kori54 (válaszként erre: 14354. - Tempest)
2013. febr. 27. 14:37
Szia! Én csak olvastam a reklámját és néhány külföldi fiúforumos beírást. Annyit írtak róla, hogy a kondícionálótól nagyon jó állagú lett a hajuk, de csodát ez sem tett. Ahhoz képest, hogy már több éves termék -samponja még régebbi -elég kevés az info róla.
14354. Tempest
2013. febr. 22. 15:31

[link]


ezt ismeri valaki??

14353. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14352. - A2bbd13f84)
2013. febr. 20. 13:25

Meg a terhességben. :DDD

Igaz, én ma reggel mostam hajat először, mikor egyetlen egy szál sem maradt a szűrőben.

Az első terhességemnél ez emlékeim szerinte sokkal-sokkal korábban így volt. :O

Azon kívül, hogy nem kell félnem hogy kilátszik a fejbőröm nem nagyon dúsult. És ugye abban a hitben voltam, hogy most nem is hullik, de tegnap a porszívó porzsákja nagyjából az én hajkupacommal volt tele..

Kíváncsi leszek szülés után mi lesz, de szerintem nem sok jó.... :SSSS

Ágnes, Lolli veletek mi történt hajügyileg szülés után?

Már ha olvassátok még a fórumot..

14352. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14346. - Hairloss:()
2013. febr. 17. 14:35

Na, gratulálok! Napi 35 szál, ne viccelj, szuper! Nekem is hullik annyi.

Bár a nyarat alig várom (gondolom ti is), már látom előre, hogy ahogy jún. 1-jén szépen rákezd a hajam... És őszig abba se fogja hagyni. Na ez nem hiányzik... Ennyi jó van a télben.

14351. siss27
2013. febr. 17. 13:31
Ez a follixin dolog ugyanolyan lehet,mint a nagy fogyasztó kapszulás üzletág.Csúnya nagy lenyúlás a semmiért.Amiről még az ember azt sem tudja vajon mi van benne valójában.Az a szomorú,ha nagyon elkezdik terjeszteni,sokan fognak bedőlni és rendelni,anélkül,hogy végiggondolná az egészet. :(
14350. kori54 (válaszként erre: 14348. - Boccci)
2013. febr. 17. 13:24
Na így már értem :)
14349. kori54 (válaszként erre: 14347. - Monda)
2013. febr. 17. 13:23
Teljesen igazad van, remélem senki sem rendel tőlük! Ja és az egyik orvos aki magán is próbálja nem is kopaszodó, szép dús a haja :D
14348. Boccci (válaszként erre: 14345. - Kori54)
2013. febr. 17. 12:23
Mert legutóbb kb 6 havi adagot rendeltem és még nem fogyott el :-) Kb 2 és fél havi adag van még, utána abbahagyom, nem szedem tovább.
14347. monda
2013. febr. 17. 12:23
Follixin: Már önmagában az árulkodó, hogy a weboldalukon mutatott "hajkorona"(a milyen volt előtte és milyen lett utána)ugyanabból a fotóból készült: a képen, ahol sűrűbb a haj, ugyanazok a hajtincsek láthatók, mint a mellette lévőn... Még erre sem ügyelnek, amikor hazudnak. Hírek és cikkeknél semmi forrásmegjelölés, itthon ilyenért politikusfejek hullottak már:). De még sorolhatnám az aggályokat. Ez színtiszta fogyasztóvédelmi ügy.
14346. hairloss:(
2013. febr. 17. 11:10

Sziasztok Lányok! Uramisten nagyon rég jártam már erre:) Mizujs veletek?

Aki még nem ismer röviden leírom a "hajas" történetemet:

Nekem 3 éve nyáron kezdődött kábé, addig is hullott de nem vészesen, na akkor rákezdett. Kiderült, súlyos IR, PCOS. Rá egy évre nyárra tovább fokozódott a hullás, napi 150 szálak potyogtak, abbahagytam a fogigátlót (nem Diane 35), hogy tudjunk egy értelmes hormonsort nézni mi lehet a baj. Nagy meglepetésemre ahogy letettem 1-2 hónap után drasztikusan lecsökkent a hullás, napi 20-30 szálra. Azóta se szedem.

aztán tavaly nyáron megpróbáltam a vízhajtót, nagyon kis dózisban (napi 2*25 mg)...a hajamon nem vettem észre semmit viszont az arcomat szépen rendbe tette, bár nem volt olyan vészes.

Na és ami most van, csak, hogy jót is írjak:

Lassan 2 hónapja abbahagytam a vízhajtót...nagy meglepetésemre - mivel mostmár fogigátlót se szedek ami megfogja a tesztót - 2 hónap után tovább tisztul az arcom csak úgy, semmi hormontabi nélkül (persze merckformin xr-t szedek). A hajam most ott tart, hogy napi 35 szál a nagy átlag ami úgy gondolom egész jó. úgyhogy most ez van, kitartást mindenkinek!

14345. kori54 (válaszként erre: 14344. - Boccci)
2013. febr. 16. 22:42
Akkor miért szeded még mindig, ha nem hat semmire?
14344. Boccci (válaszként erre: 14343. - Kori54)
2013. febr. 16. 20:24
Én jelenleg is szedem :-) Én nem vettem észre semmi változást mell ügyben sem :-DDD
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook