Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek e homoszexuálisok házaságának engedélyezéséről? fórum

Mi a véleményetek e homoszexuálisok házaságának engedélyezéséről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
56. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2008. ápr. 20. 21:25

Hogy szeretnéd őket visszaszorítani? Talán öld meg őket...... :)


Te vagy a nagy genetikai tudor, de mintha azt olvastam volna hogy generikai hiba okozza a homoszexualitást, nevezetesen, hogy az Y kromoszóma egyik szára sérült.


Érvelésedet tehát értsem úgy, hogy ha alkoholista szülők nevelik a gyereket, akkor ugyanolyan arányban lesz ő is alkholista?


Kényes téma, de azért kíváncsi vagyok, hogy vélekedtek az alábbiakról?


1. jobb-e a gyereknek, ha egy árvaházban huszadmagával tengődik és gondolom, nem minden nap banánt kap reggelire - mint hogy egy egyébként kulturált, jól szituált homoszexuális párnál éljen és teljes életre, egyetemre is legyen sansza? Hány állami gondozottnak adatik ez meg?


2. jobb-e a gyereknek, ha alkoholista szülei, agyba-főbe verik, éheztetik, nem járatják iskolába, mint hogy a fentebb részletezett emberpárnál nevelkedjen?


Gondolom egyetértünk abban, hogy az örökbefogadható gyerekre váró úgymond "normális" párok és emberek igencsak válogatnak. Cigánygyereket vaj'h választanak-e?


Nem arról van szó, hogy egy szerető, gondoskodó családból szakítsuk ki a gyereket és adjuk örökbe egy homoszexuális párnak. De ha ennyire ellene vagyunk, mégis mit csinál ennyi gyerek az árvaházban????

55. 5a071c9eeb (válaszként erre: 54. - Pirosalma)
2008. ápr. 20. 20:57

A világ változik,amikor én fiatal voltam elképzelhetetlen volt, hogy csak úgy együtt éljünk.Most teljesen természetes, a menyem is 7 évig élt itt velünk úgynevezett papír nélkül és eszembe sem jutott, hogy ez nem jól van.Soha nem kérdeztem, mikor, miért, stb. Igaz, imádom minden gondolatommal.

Egy dolgot tartok fontosnak, mindenről őszíntén beszéljünk, előitélet nélkül, úgy hogy minden oldalról képzeljük bele magunkat az adott helyzetbe.A megoldást keressük, ne azt, hogy hogy lehet valamit nem megoldani.Talán ezért jönnek hozzánk a gyerekeim barátai, barátnői, mert érzik ezt a légkört, ezért nekem nyílik meg hosszas gyötrődés után és tőlem kér segítséget a másságát felismerő gyerek vagy a teherbe esett "kislány" és nem a szüleitől. Igaz, minden erőmmel azon vagyok, hogy ilyenkor visszavezessem őket a szülőkhöz. De ez már más téma és nagyon nehéz.

54. Pirosalma (válaszként erre: 53. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 20. 19:00

Köszi:-)


Persze, ez rohadtul nehéz kérdés. És persze, meglehet a hajlam bárkiben, csak ott a gond, hogy ha olyan a környezet, jóval könnyebben alakul ki defekt. Mert azért ez akárhogy is nézzük, defekt. Nem negatívan, nem pozotívan, de az.

Én nem elítélem, ne érts félre! Csak nem tartom elfogadhatónak, ami most megy a világban.

53. 5a071c9eeb (válaszként erre: 52. - Pirosalma)
2008. ápr. 20. 18:51

megbocsátok!!! de viccet félretéve, nem tituláltalak melegnek.

De egyet azért mindenki figyelmébe ajánlok, nem tudhatjuk, hogy gyerekünk, unokánk örököl-e valamelyik "ősünktől" egy-egy hibás gént. Érdemes ebben a témában mélyebb ismereteket szerezni, mert másképp láthatjuk ezeket a dolgokat.

Láttál te már vívódni 16 éves gyereket amikor rádöbbent miért nem sikerül egy kislánnyal sem szerelmi kapcsolatot kialakítani? Amnikor a vállamon zokogott, hogy belehal, mert a szülei mélyen elitélik a homoszexualitást? Hogy mondja meg, hogy ő más? Hogy élhet tovább?

52. Pirosalma (válaszként erre: 50. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 20. 18:38
Ha már melegnak tituláltattam, jogom van magamra venni, nem?:-) Viccet félretéve: bocs, félreértettem.
51. 5a071c9eeb (válaszként erre: 27. - Zsütyi)
2008. ápr. 20. 18:35
Szívemből szóltál!
50. 5a071c9eeb (válaszként erre: 49. - Pirosalma)
2008. ápr. 20. 18:32

De magadra vetted,pedig nem neked írtam! De nem pszichés betegség. A biblis a vérfertőzést nem tartja bűnnek"? Ugyanmár Ádám és Éva hogy szaporodott tovább? Vagy miért kell a pápának nyilvánosan bocsánatot kérni a homoszexuális papokért, de ami szerintem szomorú,a pedofiliáért?

Amúgy meg kit érdekel Nagy Sanyi? Én példát írtam időszámításunk elöttről, hogy nem olyan mai dolog ez. De egyébként ő Nagy Sándor, ahogy Mátyás király sem Matyi!

49. Pirosalma (válaszként erre: 48. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 20. 18:21

Szerintem pszichés betegség. Pont úgy nem betegség, ahogyan az, hogy az ember mondjuk, túlzottan félénk.


A leszbikusokat én ugyanoda sorolom.


Persze, homokos vagyok, eltaláltad:-)


Amúgy meg kit érdekel Nagy Sanyi?:-)

Ha már itt tartunk, a Biblia, és így a keresztény vallás bűnnek tartja a homoszexualitást, de ez más kérdés.

2008. ápr. 20. 18:14

A homoszexualitás nem betegség.Nem lehet gyógyítani.Ők ugyanúgy irtóznak attól, hogy egy ellenkező nemüvel létesítsenek szexuális kapcsolatot, mint egy hetero, hogy a saját nemével.Azonkívül nem több van, csak többen merik felvállalni.Milyen érdekes, hogy a leszbi nőket nem itélik el úgy, mint a meleg férfiakat. Pedig valószínű, hogy több leszbi van, mint meleg férfi. Csak nem tünik fel,hogy a női puszi-puszi és egyebek sok esetben mást jelentenek, mint aminek látszik.Nekem gyerekkoromban is éles volt a szemem, anyám mondta, hogy "kínos" kérdéseket tudtam feltenni némely emberekről.Van nekem meleg barátom, aki olyan lelki finomsággal rendelkezik, hogy minden tiszteletem az övé és a barátjáé. Valóban van közöttük is aki elitélendően viselkedik, de már bocsánat, a heteró utcalány (finoman szólva) gusztusosabb?

Többen felvállalják a másságukat, mert így nem válnak zsarolhatóvá az őket elitélő emberek által. Ez a felháborodott elitélés csak nem látens homoszexualitásból gyökerezik? De a történelmet is lehetne tanulmányozni, hogy csak Nagy Sándort említsem!

2008. ápr. 20. 16:30

Én nem engedélyezném. Nem tudom, mi lesz, ha így halad tovább a világ, amerre most. Eltorzult értékek.


Az a természetes, ha az ember a másik nemhez vonzódik, a homoszexualitás betegség (csak nézzétekmeg a meleg férfiakat, hogy néznek ki, mennyire mások), és inkább a visszaszorításáért kellene küzdeni, nem teret adni neki. Érdekes módon egyre több meleg van, már szinte sikk buzinak lenni.

A nevelésen, a környezeten múlik,s ha a gyerek azt látja, hogy ok a dolog, akkor sokal könnyebben csábul el. Mondhatnók, hogy a melegek szaporodnak, persze képletesen.

2007. dec. 6. 06:37

Semmi bajom ezzel.Nen tudom,hogy ez miért téma?

Ez mindenkinek a magánügye.

45. LoLiNa
2007. dec. 6. 05:41
mért nem elég nekik, hogy együtt élnek? esküvő, gyerek? mire fel? maradjon a normális embereknek..
44. 70a5a27405 (válaszként erre: 43. - 09ca1d3343)
2007. dec. 6. 02:07
Hát igen, a gyereknevelést azt biztosan megtiltanám nekik! Képzeld el, a gyereknek milyen mintaképei lennének! Hát ha nekem lettek volna ilyen szüleim akik melegek, biztos szégyenkeznék miattuk!!
2007. dec. 5. 15:48

Nagyon kényes téma!

Végül is,nem érdekel ha együtt akarnak élni, de könyörgöm, miért akarnak egyesek még gyereket is nevelni???

42. Amena (válaszként erre: 41. - BEN1986)
2007. okt. 25. 09:48
Kicsit meredek a párhuzam! Nincs azzal semmi gond, hogy valakinek milyen a szexuális beállítottsága, amíg ezt otthon tartja. És ennek igaznak kellene lennie a homo és a hetero párokra is. A szex nem való az utcára ls főleg nem a közéletbe.
2007. okt. 25. 01:05
Szerintem azzal nincsen baj ha két férfi házasságot akar kötni. Két nő is megteheti. A melegeket nem szabad elítélni csak azért mert a saját nemükhöz vonzódnak. Ők is emberek és el kell őket fogadni. Ilyen amerikában a fekete és fehér bőrű emberek is.
40. 70a5a27405 (válaszként erre: 27. - Zsütyi)
2007. okt. 24. 23:53
Akkor te már részesültél ilyen látványban, és a reakciód?
2007. okt. 24. 23:51

Háát ha engem kérdezel én nem engedélyezném, de azt hogy házasság nélkül éljenek együtt azt igen.

Volt pár éve hogy Budapestre jártam vasutas tanfolyamra. Ott is volt két férfi akik buzik voltak, de nekem szimpatikusak voltak.

A buzi férfiakba az a jó hogy nem pályáznak nőkre, így azoktól nem kell tartsak hogy letámadnak az ajánlataikkal, nem úgy mint némelyik férfi vasutas kollégám!!

38. Amena
2007. okt. 24. 14:23
Nincs ellene kifogásom, csak kettőt kérek: Ne legyen kötelező a homoszexualitás és azért a hetero párok is házasodhasanak
37. arboc
2007. okt. 11. 22:15

Passz!

Tegnap osszefutottam buzi haverommal

Elbeszeltuk hogy Romaba a repcsi kb 70 euro/fo

oda vissza

es ennyi

o nem nyomja a pofamba hogy o buzi

es mindig 3an vannak

az mi? buzigruppen?

de ez sem erdekel.

Amig igy fog viszonyulni hozzam minden buzi, addig isten tartsa meg oket!

36. gotty
2007. okt. 9. 09:22
kezdjük talán ott, hogy a családo, mint intézmény, kiből is tevődik össze? Apa ( férfi) anya (nő) és szerelmük gyümölcsei a gyermekek. A homoszexuálisok házassága ezt a modellt alapjaiban rombolja. Éljenek együtt a melegek boldogan, holtodiglan-holtomigla, de azt a kapcsolatot ne nevezzék házasságnak, és főleg ne akarjanak gyerekeket nevelni. Egy férfi lehet persze jó szülő, de soha nem lehet senkinek sem az anyja. Azok a gyermekek, akik pedig arra várnak, hogy örökbe fogadják őket, sajnos nem választhatnak, sokkal kedvezőbb számukra érzelmileg és erkölcsileg is, ha egy hetero gyermektelen házaspárhoz kerülnek. A mi pedig nagyon nem tetszik, ez a felvonulásos magamutogatás, önünneplés. Ez egyenesen gusztustalan, egy heteronak sem jut eszébe, hogy lépten-nyomon hangoztassa szexuális irányultságát. Ez teljes mértékben magánügy.
35. dina0812 (válaszként erre: 28. - Suhi)
2007. okt. 9. 09:03
igy igaz.
34. dina0812 (válaszként erre: 4. - Suhi)
2007. okt. 9. 09:02
Igen ezzel egyet értek én is.Nem a nemi hozzátartozást kifogásolom mert nekem is sok olyan ismerösöm és munkatársam van aki homoszexuális,hanem a gyermekek örökbefogadását nem engedélyezném nekik,mert szerintem igy a gyermek is megszenvedheti az ő másságukat illetve nem a megszokot rendes életet látja töllük.
2007. okt. 6. 10:32
egyébként a rektum nem arra való ,amire sokan használják,ha tudnátok mennyi székletvisszatartási problémás esettel találkozni emiatt,sajnos nem erre a használatra van designolva az emberi test,és ezt sem érdemes teljesen figyelmen kívül hagyni
2007. okt. 6. 10:28

sajnos teljesen azonos módon kezelni nem lehet, mivel nem azonos,

erre a legalizáló országok rájöttek,( meg arra is, hogy egy tehetősebb réteget vonzanak be, akik majd ott fogyasztanak,mivel a férfiak mindenütt többet keresnek ,mint a nők,a két férfikeresős családmodell aztán a fogyasztói társadalom ideális családmodellje, a nőkkel meg csak a baj van, kiesnek a munkából a gyermekvárás,szülés idejére)


ami miatt jelentősége lehet a házasság engedélyézésének,azok a vagyyonjogi kérdések


hiszen egy életközösség vagyonjogi közösség is....


én nem ítélem el,de nem tudom elképzelni, hogy törés nélkül éltem volna meg,ha egy meleg pár nevel fel


kezdve ott, hogy kit szólítok anyának?

2007. okt. 6. 10:18

pszihológiai tény,hogy a homoszexualitás lehet tanult magatartásforma is

Svájcban pl. nem kapnak fiú gyereket az örökbe fogadni vágyó "ifjú párok"

30. mociscsaj (válaszként erre: 28. - Suhi)
2007. okt. 5. 12:02
Ezzel egyet ertek.
2007. okt. 5. 09:02
Mindenkinek nagyon tudom ajánlani a PHILADELPHIA cimü filmet TOM HANKS főszereplésével. Nagyon megérintett, és nem kicsit elgondolkodtató. Van mit tanulni belőle!
28. Suhi (válaszként erre: 24. - Mociscsaj)
2007. okt. 5. 08:40

"Ha senki nem itelne el senkit amiatt, hogy milyen a szexualis orientacioja, akkor mindenkinek termeszetes lenne, hogyvan ilyen is"


Fogyó népesség Magyarországon, ergo öregedő társadalom => konzervatív gondolkodásmód dominál.

Az elképzelt társadalom képe szép, de demográfiai mutatók ellen küzdeni nem lehet. A változásoknak megvan az ideje, s nem lehet mindent egyszerre. Felháborodást meg minden olyan változás okoz, ami eltér a megszokottól.... legyen az nadrágos esküvő, vagy bármi...


Szerintem az már nagy előrelépés, ha itt a fórumon úgy tudunk beszélgetni erről a témáról, hogy senki nem akarja megtépni a másikat a véleménye miatt. Ha ez megvalósul, akkor szerintem máris toleráns hoxásnak nevezhetjük magunkat.

2007. okt. 5. 08:32

Egyébként a legtöbb férfi ( tisztelet a kivételnek) hányingert kap ha a saját nemének homoszexualitásától. Bezzeg egy leszbikus pár látványa egyenesen izgatóan hat rájuk.

Talán azért mert így neveltek? Az egyik "fuj", a másik meg "jujj"?

És a "divatbuzikról" csak annyit, én még nem látam heccből smárolni "normális" pasikat, de nőket már nem is egyszer.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook