Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek e homoszexuálisok házaságának engedélyezéséről? fórum

Mi a véleményetek e homoszexuálisok házaságának engedélyezéséről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. okt. 5. 08:20
Vannak homoszexuális ismerőseim. Olyanok, akik több éve élnek együtt mint én házasságban. Sose érdekelt, és nem is traktáltak azzal hogy ők mit és hogyan csinálnak az ágyban. Nem szokásuk nyíltan csókolózni, ölelkezni az utcán, mint egyes nem meleg pároknak. Biztosan szívesen összeházasodtak volna ha erre lehetőségük van, hiszen így is együtt élik le az életüket. Már miért is ítélhetnénk el ezért őket?
2007. okt. 5. 01:54
Hollandiában és Belgiumban, valamint Svájcban legális
2007. okt. 4. 23:45

Sziasztok.

En azt talalom erdekesnek a hozzaszolasaitokban, hogy az ok-okozat valahol elvesz itt.

Elitelitek, hogy: 1. a homoszexualitas a "a nep arcaba van vagva lepten-nyomon" "divat-melegek" altal; 2. nema szabad nekik gyereket vallalni, mert szegeny gyereket eliteli majd a kozosseg.

Ha senki nem itelne el senkit amiatt, hogy milyen a szexualis orientacioja, akkor mindenkinek termeszetes lenne, hogyvan ilyen is es olyan is es nem lenne szukseges, hogy a kozosseg figyelmet fel kelljen hivni arra, hogy van mas variacio is, mint ferfi-no egy kapcsolatban. Es ha nem lenne annyi ember, aki itelkezik masok felett, akkor nem kellene felteni a gyerekeket a "kozossegtol", ha ket apja vagy ket anyja van.


Azt mondjatok ti nem fitogtatjatok, hogy hetero-k vagytok! Minek is kellene, senki nem itel el miatta, sot!

Fogadjuk el egymast ugy ahogy vagyunk- es akkor senkinek nem lesz szuksege arra, hogy felhajtast csapjon a szexualitasa korul.

23. Droma
2007. okt. 4. 23:24

Jajj,de szeretem a beszűkült tudatú embereket...

Ne ítélkezz,hogy ne ítéltess...

Persze,mielőtt vita lenne belőle,ez csak az én privát véleményem!

2007. okt. 4. 23:19
elítélem
21. arboc (válaszként erre: 8. - Szimre)
2007. okt. 4. 22:58
Nehezemre eseet nekem is valamennyire szalonkepesen fogalmazni, hidd el...
20. Suhi
2007. okt. 4. 17:29

Emlékszem annak idején egy pszichológia órán is ez volt a téma. Persze az oktatóval együtt mindenki nagyon felvilágosult és elfogadónak akarta mutatni magát így midenki támogatta a házasságot és rajtam kívül mindenki egyetrtett az örökbefogadással is. Álltam a támadásokat és ki8fejtettem a véleményem (lásd 3. hozzászólás) s óra végére sokan meggondolták magukat.

Ésszel is kell élni legalább annyira, mint szívvel.

2007. okt. 4. 17:10
nincs vele gondom, amig gyereket nem vállalnak (akkor is csak a gyerek miatt ellenzem, milyen az már, ha két apja van valakinek..)
2007. okt. 4. 17:08

Ha nekik a papír is fontos,hát legyen!

Semmi kifogásom ellene.

17. szimre (válaszként erre: 15. - B2076ec79b)
2007. okt. 4. 15:36

Tényleg kár ekkora feneket keríteni egy ilyen piti ügynek. Bár teljesen más a házasság, mint az együttélés. Ha a házasság a családjogi tv. szerint is legalizáltatik, attól tartok, előbb-utóbb kötelezővé is teszik.....:))))

Aztán lehet: lány a lánnyal, fiú a fiúval :)))

A lány-fiú házasság pedig devianciává válik :(((

2007. okt. 4. 14:43
Én már nagyon várom!:)
15. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2007. okt. 4. 14:37

Látod pont ez a probléma: a "divat melegek", ahogy találóan fogalmaztál. Azt hogy valaki meleg vagy sem, nem az ember dönti el. Ez egy genetikai dolog és megvátoztathatatlan. Így az ember fia/lánya vagy megtanul ezzel élni, vagy egész életében áltatja magát. Így nem hiszem hogy annyira reklámozni kellene ezt a dolgot. Nekem is van/volt egy pár meleg ismerősőm, barátom és kivétel nélkül mind intelligens, magasan kvalifikált, tanult emberkék.

Csak egyszerűen elszomorítónak tartom, hogy lassan annyira elfogadott lesz kis hazánkban a "melegség", hogy a paci átbillen a másik felére.

14. Bcicus (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2007. okt. 4. 13:59
Én úgy érzem, hogy akik ezeken a felvonulsokon ott vannak, de úgynevezett "divat melegek" a legtöbbjük ugyan olyan normális ember, mint én vagy te és esze ágába nincs ilyen felvonulára menni.
2007. okt. 4. 13:57

Szerintem is felesleges a meleg párok házasságából ekkora ügyet csinálni. Én is csak az előttem szólókat tudom szajkózni. Mindenki azzal él akivel akar, ezt nem szabhatja meg egy törvény.. A gyerekvállalás az már egy más tészta. Azzal én sem értek egyet.

És mindazonáltal, h egyetértek a házassággal én is felháborítónak és érthetetlennek tartom, hogy miért kell úton-útfélen a képembe vágni, h Ők melegek. Én sem plakátolom magamra hogy hetero vagyok... Szóval azt hiszem kissé túl van lihegve ez a téma, és lassan azért kell elnézést kérnem mert nem vagyok meleg.

12. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Suhi)
2007. okt. 4. 13:53
Teljesen egyetértünk!
11. aac9aafc80 (válaszként erre: 5. - Arboc)
2007. okt. 4. 13:51
Ezzel én is egyetértek. Igazad van.
10. Bcicus
2007. okt. 4. 13:45

A melegházasság ellen nincs semmi kivetni való, sőt támogatom, hiszen ők is pont olyan emberek mint mi.

A gyerek adoptálást viszont nem tartom jó ötletnek, de nem azért, mert mi lesz ha majd a közössségekbe ahova jár megtudják, mert bízom benne, hjogy a mai fiatalok, már nem lesznek olyan diszkriminatívak mint a mostaniak.

Én nekem inkább az a problémám vele, hogy egy gyereknek, anyára és apára is szüksége van, pláne kamasz korban, persze vannak csonka családok is, de azért ott általában ott van az apa és anyja csak nem élnek együtt.

9. 831ad879a7 (válaszként erre: 5. - Arboc)
2007. okt. 4. 13:29
Én is nektek adok igazat. Semmi bajom velük, de mért kell ezt uton utfélen hangoztatni???? Egy "normális" képviselő sem jelenti be, hogy heteroszexuális, és előtte való nap milyen jó volt az asszonnyal, akkor egy meleg minek?? Kit érdekel??????????? Főleg a politikai életben. Ha normálisan ellátja a dolgát, azzal bújik ágyba akivel akar, de mért kell ezt nekem, és mindenki másnak tudni???? És az örökbefogadással sem értek egyet. Már az is frusztálja a gyerekeket, ha éppen idősebbek a szülei, akkor egy egynemű szülőpáros??? Nemszeretnék annak a gyermeknek a bőrében lenni.
8. szimre (válaszként erre: 5. - Arboc)
2007. okt. 4. 13:08

Tökéletesen igazad van!

A topik címében föltett kérdésre csak nyomdafestéket nem tűrő szavakkal tudnék válaszolni. Így a képzeletedre bízom.

7. Trim (válaszként erre: 4. - Suhi)
2007. okt. 4. 13:05
Teljesen igazatok van! A gyerek érdekeit nézve, hiába lenne boldog a családi élete egy homoszexuális pár mellett, mert amint közösségbe kerül, olyan bántalmak érik/érhetik, amik az egész életére rányomják a bélyeget és lelki sérülést okoznak szegénynek. Én az örökbefogadást ezért ellenezném, meg persze azért, mert amíg kevesebb az örökbefogadható gyerek, mint az örökbefogadó szülők, addig a gyerekek inkább egy társadalmilag jobban elfogadott környezetbe kerüljenek.
6. Cicamaci22 (válaszként erre: 4. - Suhi)
2007. okt. 4. 12:53
Tökéletesen egyetértek Veled!!!!! Mindenben.
5. arboc (válaszként erre: 2. - Kustiov)
2007. okt. 4. 11:43

A termeszet rendje szerint a spermium megtermekenyiti a petesejtet. Ez egy szexualis kapcsolat folytan jon letre. Ez buziknal nem igazan elkepzelheto, en termeszetellenesnek tartom. Mindezenfelul ha tortnetesen elem kerul egy kep ket egyformarol, hanyinger fele tarto erzesem van.

Meg igy is azt mondom hogy otthon mindenki azt csinal amit akar, csak azt nem ertem, miert kel nekem agressziven, kivonulason es mindenfele modon a pofamba nyomni hogy o buzi es ezzel a hanyasi ingeremet stimolni.

A gyerekekrol pedig annyit hogy elhet olyan csaladban is, amelyik normalis. A kerdesem az, hogy melyik arvahazi dolgozo iteli arra valamelyik gyereket, hogy "Apad neve? Janos, Anyad neve? Bela" Tudomasom szerint sokkal tobb az gyereket igenylo csalad, mint a gyerek, jobb neki ha normalis helyre kerul

4. Suhi
2007. okt. 4. 11:33

Szia!

személy szerint nem zavar ki mikor, hogy, kivel köt házasságot, így az se zavar, ha két azonos nemű teszi ezt.

Viszont ha rajtam múlna nem fogadhatnának örökbe gyereket. Tudom, hogy ezzel a kijelentésemmel lavinát indítok el, de én a gyerek szemszögéből nézem a dolgot. Persze jó dolog a biztos családi háttér, amit két azonos ember is meg tudna adni, DE mennyire élünk toleráns világba? Mikor a gyerek közösségbe megy és kiderül, hogy neki azonos nemű szülei vannak, akkor milyen bánásmódban részesül majd? Vagy ha konzervatív az óvoda, akkor addig mennek majd míg nem találnak olyat, ahol ez elfogadott? Nem is beszélve arról, hogy kamaszkorba ez mekkora nyomás lenne.

Ha én homoszexuális lennék, nagyon meggondolnám, hogy kitenném-e ilyen küzdelmeknek a gyerekemet. Sőt akkor mégjobban belelátnék, hogy mivel kell megküzdeni.

3. Trim
2007. okt. 4. 11:32
Szerintem sincs ezzel semmi baj. Ha szeretik egymást, akkor ők miért ne köthetnék össze az életüket ugyanúgy, mint egy heteroszexuális pár?!?
2007. okt. 4. 11:19
ok is csak emberek.Soha nem iteltem el ezeket az embereket. A szexualis hovatartozas miatt nem lehet es nem is szabad itelkezni.En meg a gyerekek orokbefogadasat is engedelyeznem.melyik a jobb: olyan csaladban felnoni,ahol isznak,cigiznek,verekszenek,stb. vagy egy olyan csaladban ahol szeretnek es esetleg homoszezualis a par?
2007. okt. 4. 10:09
Mi a véleményetek e homoszexuálisok házaságának engedélyezéséről?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook