Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek e homoszexuálisok házaságának engedélyezéséről? fórum

Mi a véleményetek e homoszexuálisok házaságának engedélyezéséről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
86. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 85. - Doboska.p)
2008. máj. 17. 13:21
Az utolsó mondatodban van egy pici képzavar... :)
2008. máj. 17. 13:14
Én sem ítélem el őket . Csak egy nem tetszik: Ne neveljenek gyereket. Nem azért mintha nem lennének jó szülők, hanem a gyerek érdekében.
2008. máj. 12. 13:07
Nekem spéci semmi kifogásom ellene, nem rosszabb emberek, csak azért mert más szexuális beállítostásgúak és ugyanolyan jogúk van a boldogsághoz, mnint más embereknek és szerintem sokkal toleránsabbak, mint a heteroférfiak.
83. ac1096844d (válaszként erre: 82. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 7. 15:50

Álomról szó sincs....

Csak nem jártam errefelé;)

82. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 81. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 7. 09:57
Így se rossz, de : felébredtünk ? :DDD
81. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 80. - Ac1096844d)
2008. máj. 7. 09:57
Febébredtünk hétmérföldes álmunkból ???? :DDDDD
80. ac1096844d (válaszként erre: 79. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 6. 15:53

Ha tanúnak idéznek: mönnöm köll:)


Barátságnak vége? Sohaaaa:)

79. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 76. - Ac1096844d)
2008. ápr. 21. 22:13

Hali,

tisztában vagyok azzal, hogy a következő mondatom szép barátságunk végének kezdete lesz.........


De ebben a "perben" jelents elfogultságot és ne tanuskodj! :):):):):):):)

78. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 75. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 21. 22:08

Köszönöm!!!!! Ez az, erre emlékeztem, csak sajnos kicsit rosszul....... :)


Na, eddig már el sem mertem menni, hogy a világ hány igen jelentékeny alakja szintén homoszexuális volt.

2008. ápr. 21. 12:28

Homoszexuális párok is lehetnek ugyanúgy jó és rossz "szülök", mint a hetero párok.

Igazad van KeA szerintem, én veled értek egyet.

A férjem családjában van egy pár,"Istennek tetsző" hetero, ahol a részeges apa verte a kislányát, a feleségét, késsel kergette őket, mi pedig télvíz idején futottunk összeszedni őket. Ketten kétfelé futottak és az telefonált, aki után nem futott. És ez nem egyedi eset. Hát igen, szép hetero házasság, baromi maszkulin férfivel!Csodás!!!


Én meg annak engednék gyereket nevelni, aki szeretettel, becsülettel neveli. Hány hetero párnak van abnormálisnak mondható szexuális irányultsága. Gondolok itt a szado-mazo és egyéb dolgokra. Vagy ami nem látszik, az nincs? Az ilyen emberek lelke ugyanúgy általatok defektesnek mondható. Szerintem meg rosszabb, mert az erőszak, ill. annak beleegyező elviselése igenis rányomja a bélyegét a gyereknevelésre.


Olyan összetett probléma ez, hogy óvatosan, nagy empátiával lehet csak erről beszélni. Mindig jusson eszetekbe, bármi bárkivel megtörténhet!

76. ac1096844d (válaszként erre: 75. - 5a071c9eeb)
2008. ápr. 21. 12:17

No erről beszéltem, ez az egyik oldal tudományos véleménye...


Nehéz biza; és semmiképp nem szabad utálkozni, azt semmiképp!

75. 5a071c9eeb (válaszként erre: 59. - Ac1096844d)
2008. ápr. 21. 12:03

Három éve bebizonyosodott, hogy az x kromoszóma egyik végszakaszán lévő gén felelős a homoszexualitásért Dean Hammer mikrobiológus szerint.

Az agy tehát nemi differenciálódáson megy át: fiúknál az eredendően női jellegű agyat a magzati időszakban a tesztoszteron maszkulinizálja oly módon, hogy az ún. aromatáz enzim hatására ösztrogénné alakul, és ennek hatására alakulnak ki a férfiakéra jellemző sajátosságok, többek között a hipotalamuszban is. Ez a folyamat homoszexuálisoknál zavart szenved.


A nőies vonások másik neurológiai jele, hogy a homoszexuális férfiak agyában az ún. anterior comissurák, akárcsak a nőknél, vastagabbak.


Egyes vizsgálatok szerint, a tesztoszteron először a nemi szervek, majd az agy maszkulinizálását végzi el. A szexuális orientáció a terhesség 2-5 hónapja alatt alakul ki.


Befolyásoló tényező még a stressz, pl. a II. világháború alatt és közvetlen utána bizonyíthatóan több homoszexuális egyén született.


Mindez az X kromoszóma egyik génjének a hibája miatt következhet be.

Tehát a nők örökítik át a homoszexualitást, a férfiak X (női) és Y (ffi) kromoszómával is rendelkeznek. A nők csak X-el.

Ez a hibás gén rendkívül agresszív és életképes.


Talán a homoszexualitás nélkül szegényebbek lennénk jópár nagy művésszel. Utána lehet keresgetni, mennyi elismert művész homoszexuális vagy biszexuális.


Nehéz kérdés ez és nem utálkozni kéne, hanem megérteni, elfogadni.

74. ac1096844d (válaszként erre: 73. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 23:33

Naaaa, végül is előkerült a látens szó, te meg coming out már a második pohárra repülsz rá:)


Valakik közben meg csak összeházasodtam valahol Amerikában, úgyhogy...:))


Jó éjt :)

2008. ápr. 20. 23:31

:):):)

Megyek aludni. Szétver a Hoxa, mit művelünk a topiccal??? :)

Na jó, még pohár bort iszom. Egészségedre !

72. ac1096844d (válaszként erre: 71. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 23:27

Látens alkesz, vaaaagy, kifinomult ízlésű ínnyenc?

:)

2008. ápr. 20. 23:26
Az semmi, de le is buktál....... látens alkesz vagy :):):) Nem lesz jó vége.......... :)
2008. ápr. 20. 23:23
(jaj nekem, már megint offolok) :)
69. ac1096844d (válaszként erre: 68. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 23:22

Én biza:)


Száraz vörös: fincsíííí:)))

2008. ápr. 20. 23:21

Hát, te mondád, hogy szeretsz értelmes emberekkel beszélgetni......... :)


Szárazat, vöröset.

67. ac1096844d (válaszként erre: 66. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 23:18

Na, még a végén jóbarátok leszünk:)))


Miféle bort ivott kegyed? :)

2008. ápr. 20. 23:17
Ámen !
65. ac1096844d (válaszként erre: 64. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 23:10

Miattam semmikép, de ha mégis, akkor egészségedre váljék:)


KeA lányom, én ezt a kérdést még mindíg hüleségnek tartom:) (remélem direktbe megértesz:))


Látod, megmondom én eztet' így bele a szemedbe:)

Merthogy a való világban nem csak ez a három verzió van (hála Istennek!!!)

64. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 63. - Ac1096844d)
2008. ápr. 20. 23:04

Most elmegyek és iszom egy pohár bort. Miattad :):):)


Direkte nem akarod megérteni a kérdésemet? Hol legyen a gyerek, egy szerető, gondoskodó, neki mindent biztosító családjához?

a. maradjon az alkholista, lumpen szüleinél

b. árvaház

c. a korábban már részletezett meleg párnál.


Csak ebből a háromból választhatsz. És hangsúlyozom, abban az esetben, ha az ún. ideális családmodell nem működik.


Na, halljam Szrobcsek fijjjjam!:)

63. ac1096844d (válaszként erre: 61. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 22:48

Persze, értelek én.

Állampolgárként tényleg ugyan olyanok, egyének az állam szempontjából.


Ha egy meleg pár neveli..., valóban nem törvényszerű, hogy fajtalankodjanak a gyermekkel, legalább anyira nem, minthogy a heteró szülei részegek lesznek, és majd agyba főbe verik...


Hogy egy hívő keresztény tiltakozik?

Helyes.

A beavatás elleni tiltakozásod nemkevésbé;)

62. ac1096844d (válaszként erre: 60. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 22:42

Én nem gondolom, hogy egyáltalán ne neveljenek gyermeket.

De ameddíg normális felállású (apa-anya) családra van esély, addíg ott a helye...


Fölösleges további verziókat kidolgozni, mert még kilukadunk a meleg, ráadásul pedofil egyénekhez, és akkor jaj nekünk :)


Hogy Ráck Károly gondos családapa-e, nem tudom, csak remélem a Danika miatt.

A gyermeknek a legjobb akkor is az lenne, ha hasonlóan gondos apuka mellett volna egy gondos anyuka is...


A kérdésedre még mindíg az a "válaszom", hogy ne verje szét se az alkoholista apja-anyja, se az alkoholista apja-apja...

Mert amennyire nem tudhatod, hogy alkoholista-e az a bizonyos heteró pár, ugyannyira azt sem, hogy az a meleg pár nem-e az!

Vagyis ebben a formában a kérdésnek nem látom értelmét, főleg, hogy a tegyesz alkoholistáknak nem ad gyermeket, az ilyen többnyire kihullik a rostán(bizonyára van kivétel)


Ha ebbe kapaszkodunk, azt hiszem nem sikerült megragadni a dolog lényegét, mert alkoholista, gyermekét verő-s ezért rossz szülő bárkiből lehet, nemi hovatartozástól függetlenül...

Vagyis épp ilyen esetben kell visszafordítani a kérdést, a részeg, és brutális Jack&James, és a nem részeg, mintaszülő Józsi és Anna személyére.


Én részeg anya-apa helyett nem részeg anyának és apának adnám, mert az a verzió, hogy "valamiért mégsem tud" nem áll fönn, mert tud, annyi a várakozó...

Heteró szülők vesznek ki egészséges, és beteg, fehérbőrű és roma, stb gyermekeket, hallottunk egy pár sikerstory-t.

61. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 59. - Ac1096844d)
2008. ápr. 20. 22:35

Még egy picit ugyanezen a nyomvonalon:


Ugye hallottunk már történeteket arról, hogy apuci részegen megerőszakolta saját egyszem kislányát. Néha anyuci tudtával, aki félelemből vagy bármi okból, de kussolt.


Olyan sztorikat is, hogy az ún. "normális" párok kivették a gyereket az árvaházból, aztán igencsak mostohán bántak vele. Főleg ha estleg saját gyerekük is volt.


Én azt gondolom, egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek a saját szülei mellett is teljes biztonságban van.


Attól, hogy egy meleg pár neveli, még nem törvényszerű, hogy fajtalankodni fognak vele és meleget nevelnek belőle.


A meglegek pontosan ugyanolyan állampolgárok, mint te, én vagy itt bárki. Ugyanolyan jogokkal és kötelezettségekkel, éppen úgy fizetnek adót is mint mi. Hidd el, van elég bajuk ebben a társadalomban.


S hogy az egyház tiltakozik? Helyes. Én viszont az ellen tiltakozom, hogy néhány ferdehajlamú csuhás tizenéves ministráns fiúkat "avasson" be.

60. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 59. - Ac1096844d)
2008. ápr. 20. 22:20

Szia,


nyilvánvaló, hogy anyának és apának abban az esetben, ha a szükséges feltételek biztosítani tudják. Ezt elég triviálisnak gondoltam ahhoz, hogy ne részletezzem, bocs, ha emiatt volt félreérthető.


Direkt hegyeztem ki ennyire szélsőségesen a dolgot, mert nekem az jött le az alább olvasottakból, hogy egyáltalán ne neveljenek gyereket. Erre írtam a másik két alternatívát.


Ha gondolod, szívesen kidolgozom a kedvedért a további variációkat is, mint pl. homoszexuális, de valami okból alkoholista nővel együttélő pasi..... :), de remélem, ettől eltekinthetünk :)


Ugye, ugye, hogy van példa arra, is amikor a meleg pasi a leggondosabb családapa lesz, lásd Terry Black, vagy mi a neve.


Remélem, hamarosan sor kerül rátok, és megkapjátok a manótokat.


Azért a kérdésemre is válaszolsz légyszi, hol legyen a gyerek, aki valamiért mégsem tud "normális" párhoz kerülni?

Alkoholista anyja-apja verje szét és nyomorítsa a lelkét, vagy senyvedjen az árvaházban? Estleg inkább neveje őt Jack és James ?? :)

59. ac1096844d (válaszként erre: 57. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 20. 22:06

Üdv!


No azért gyilkosságról csak nincs szó...:)


Én sem vagyok genetikai tudor, de igyekeztem utánnanézni, és találtam mindkét oldalról érveket pro és kontra, a legmagasabb tudományos szintről is, épp ezért- személy szerint- nem fogadom el a genetikai hibát, mint okot(tényként)


Ha már rangsoroljuk, hogy jobb-e ez, mint az..., szerintem, föl lehet tenni úgy is a kérdést, hogy: -jobb-e a gyermeknek egy jól szituált apukánál és egy anyukánál(banánostul), mint mondjuk két apukánál...

Mert egy picit úgy hangzik a dolog, hogy ha nem adják a gyermeket örökbe a meleg párnak, akkor marad az árvaházban...(mintha más alternatíva nem lenne)

Meg aztán legalább ilyen arányban elő fordulhat az is, hogy a meleg apja(egyik a kettő közül, vagy mindkettő) fogja agyba főbe verni, miközben a heteró örökbefogadó szülei tisztességesen nevelték volna (banánostul, iskolástul)


Jómagam is egy öröknefogadásra váró "normális" pár férfitagja vagyok. Igen van lehetőségünk válogatásra. Mi kikötöttük, hogy max. egy éves legyen, a nem' nem számít.

Én annyira szeretnék kissebségi gyermeket, amennyire mondjuk te.

Bizonyára a szíveden viseled a sorsukat, ez nagyon becsülendő dolog.


A Tegyesz valószínüleg azért adja szívesebben heteró párnak örökbe a gyermeket, mert szeretnék, hogy olyan környezetben nevelkedjen, amilyenben nevelkedett volna, ha nem kell őt örökbeadni...



Szerintem érthető, hogy a Tegyesz, -amíg van rá lehetőség- olyan párhoz adja a gyermeket, ahol mind az anya, mind az apa szerep fellelhető.

De hát van ellenpélda is, lásd Rácz Károly...


Kényes kérdés, de kíváncsi lennék, te magad(ha bármilyen okból is oda kerülnél) kinek adnád örökbe a születendő gyermeked:

1. Egy jól szituált, egészséges, jó anyagiakkal bíró, jó kapcsolatban élő; nem alkoholista nőből és egy ugyanilyen férfiból álló házaspárnak;


2. Vagy a fentebb részletezett adotságokkal bíró két férfinek...?



(Hogy mit csinálnak a gyermekek az árvaházban, az nem tudom, de utánna lehet nézni, hány jogerős határozattal rendelkező pár vár a sorára, miközben a gyermekek is a sorukra várnak, hogy végre családban élhessenek...

A választ a Tegyesznél kell keresni...)

2008. ápr. 20. 21:36

Volt egyszer egy kollégám, véres vitákat folytattunk az ügyben, szerinte a homoszexuálisokat a Taigetosról kéne ledobálni. Nagyjából ugyanezt az álláspontot képviselte, amit itt a legtöbb hozzászólás. Az, hogy én melyiket, az is kiderült már:


A hiba csak az volt a történetben, hogy a cég tulajdonosa, akinek dolgoztunk, maga is meleg. Hozzá hasonló elegáns, nagyvonalú, kulturált pasival ritkán találkozni.


Megkérdeztem a kedves kollégát, ha ennyire gyűlöli őket, mégis miért nem mond fel és megy a francba, ahelyett, hogy hó végén bezsebeli a félmillió forintos fizetését? Mert a pasi dögöljön meg, de a pénzét azért eltesszük? Na, itt vége lett a vitának.........

57. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2008. ápr. 20. 21:25

Hogy szeretnéd őket visszaszorítani? Talán öld meg őket...... :)


Te vagy a nagy genetikai tudor, de mintha azt olvastam volna hogy generikai hiba okozza a homoszexualitást, nevezetesen, hogy az Y kromoszóma egyik szára sérült.


Érvelésedet tehát értsem úgy, hogy ha alkoholista szülők nevelik a gyereket, akkor ugyanolyan arányban lesz ő is alkholista?


Kényes téma, de azért kíváncsi vagyok, hogy vélekedtek az alábbiakról?


1. jobb-e a gyereknek, ha egy árvaházban huszadmagával tengődik és gondolom, nem minden nap banánt kap reggelire - mint hogy egy egyébként kulturált, jól szituált homoszexuális párnál éljen és teljes életre, egyetemre is legyen sansza? Hány állami gondozottnak adatik ez meg?


2. jobb-e a gyereknek, ha alkoholista szülei, agyba-főbe verik, éheztetik, nem járatják iskolába, mint hogy a fentebb részletezett emberpárnál nevelkedjen?


Gondolom egyetértünk abban, hogy az örökbefogadható gyerekre váró úgymond "normális" párok és emberek igencsak válogatnak. Cigánygyereket vaj'h választanak-e?


Nem arról van szó, hogy egy szerető, gondoskodó családból szakítsuk ki a gyereket és adjuk örökbe egy homoszexuális párnak. De ha ennyire ellene vagyunk, mégis mit csinál ennyi gyerek az árvaházban????

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook