Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek az öregségi nyugdíjkorhatár felemeléséről? fórum

Mi a véleményetek az öregségi nyugdíjkorhatár felemeléséről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
31. rózsa45 (válaszként erre: 30. - Erika1012)
2007. dec. 16. 15:39
Szerintem akiket te akkoriban ráérősen kolbászolni láttál, ma az ilyenekhez hasonló emberek irányítják a te munkádat és az országot. A rendszerváltás után nem ninden esetben a dolgos munkások maradtak meg a munkahelyükön.
30. erika1012 (válaszként erre: 28. - 5464505f6a)
2007. dec. 16. 14:59
Hát igen, ebben van valami.A szüleim egy tsz-ben dolgoztak, és mikor kimentem hozzájuk igen sok ráérősen kolbászoló emberrel futottam mindig össze.
2007. dec. 15. 09:15

Vajon ez egy ördögi kör?

Ha megemelik a nyugdíjkorhatárt, az embereknek még többet kell dolgozniuk,mármint időben!Egyre több lesz a munkanélküli, hiszen nincs betöltendő állás!

A fiataloknak nemcsak a gyakorlat hiánya okoz problémát már, hanem az álláshiány is!

Hozzáteszem nem akarom megbántani az idősebbeket, nyugdíjasokat, nem ők tehetnek róla, hogy dolgozniuk kell! Szerintem mindenki tudná élvezni a nyugdíjas éveit, ha lenne miből!

És igen, én is egyet értek azzal, hogy az emberek nem érik meg a nyugdíjkorhatárt! Ez az államnak tök jó, hiszen nem kell kifizetni, pláne hogy nincs miből! Ez gusztustalan!

A megoldás, ha gondoskodsz magadról! Vállalkozás, befektetések, műkincsvásárlás,...stb. KINEK van erre pénze???

Amikor azt látom, hogy az idős nénike a nyugdíja mellett koldul, vagy a saját kiskertjében levő dolgokat árulja az utcán, hogy a GYÓGYSZERÉT megvegye, a szívem szakad meg! Hát nekik nem egyszerű nyugdíjasnak lenni!:(

28. 5464505f6a (válaszként erre: 9. - Erika1012)
2007. dec. 14. 20:53
Mert 1ember munkáját huszan csinálták:)
27. rózsa45 (válaszként erre: 17. - Erika1012)
2007. dec. 14. 20:33
Még csak annyit szeretnék az önkéntes magánnyugdíj pénztár tagsághoz hozzászólni, hogy én is jónak tartottam mindaddig, míg mások tapasztalatait nem ismertem. Ez is csak egy bizonyos kapaszkodó az esetleges nyugdíjkorra. Azt gondolom, hogy csak abban az esetben jó az önkéntes nyugdíjpénztár, ha megéred a nyugdíjas éveidet, mert ha netán hamarabb vennél ki a megtakarított pénzedből, akkor szinte nem marad pénzed amit ki vehess. (a megtakarított pénz-felvételi, adminisztrációs költség-kezelési költség-adózás a felvett összeg után a bérrel összevonva kb.50%-hozamcsökkenés és még lehet, hogy van más is amiről még nem tudunk.)
26. erika1012 (válaszként erre: 24. - Gyopár)
2007. dec. 12. 20:05
Nagyon-nagyon igazad van! Nálunk a városban megjelenik havonta egy helyi újság ami mindig az előző hónapban történtekről számol be és a halálozási hírek rovatban egyre több az 50-60 év közötti ember! Kérdem én hát hogyan fogja megérni a magyar az emelt nyugdíjkorhatárt, ha még az esélyt se kapja meg az élettől.Mielőtt elérné belehal a napi megélhetési gondjaiba. Az állam így tud hasznosan gazdálkodni.Nem kell a nyugdíjat kigazdálkodnia.
25. Laci-papi (válaszként erre: 19. - Rózsa45)
2007. dec. 12. 15:47
NAGYON NAGYON IGAZAD VAN!!!!!!!
2007. dec. 7. 06:48

Nem tartom jogosnak, akkor sem, ha finanszírozási gondokkal indokolják.


Magyarországon az átlagéletkor egyszerűen nem éri el azt a szintet, hogy egy ilyen mértékű emelést emberileg tolerálni lehessen.

23. rózsa45 (válaszként erre: 22. - Erika1012)
2007. dec. 4. 19:48
Igaz!
2007. dec. 4. 19:44
Ja és a barnáknak nem kell a nyugdíjkorhatár miatt aggódni, mert majd a kormány ebben is segíti őket mint kissebbség.
21. erika1012 (válaszként erre: 20. - Rózsa45)
2007. dec. 4. 19:32
Teljesen igazad van. Ha a karhatalom vagy a hivatal ellenük szegül akkor megfélemlítik az illetők összes fel és lemenő rokonát. Persze hogy elérik a céljukat.
20. rózsa45 (válaszként erre: 16. - Supin)
2007. dec. 4. 19:25
Az ún."kissebségtől" még a karhatalom is fél. Miből gondolja bárki is, hogy egy hivatalnok fog majd ellenkezni éppen velük. Egyébként már szerintem őket többségnek kellene nevezni, hiszen ha összefognak a""tek akkor többen vannak mint (a közmondás szerint)az oroszok.
19. rózsa45 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2007. dec. 4. 19:18
Kíváncsi lennék arra, hogy mit tartasz jogosnak!? Mert ha a nyugdíjkorhatár emelését, akkor arra kell következtetnem, hogy te már nyugdíjas vagy és bizonyára nem érint az emelés. Én azt gondolom, hogy 30 év tisztességben ledolgozott munka után (legyen akárhány éves)mindenkinek kijárna az emberekhez méltó pihenés. Ebben a hozzászóláshoz mások gondolataira is szeretnék válaszolni. Tisztelem és becsülöm azokat a nyugdíjasokat akik úgy gondolják, hogy nem azért kell nyugdíjba menniük, mert már nincs rájuk szükség, hanem azért mennek nyugdíjba mert igenis szükség van rájuk, csak máshol az élet területén. Gondolok a gyermekeikre akik igen aktív dolgozók és csak azért nem vállalnak családot, mert utánna esetleg munkahely hiány miatt nem tudják felnevelni őket. Igenis szükségük lenne gyermekeinknek a nyugdíjas mamákra, papákra akik igen nagy szükség lenne élettapasztalataik megosztásában. Vigyázhatnának az unokákra úgy, hogy közben nem éreznék azt, hogy nincs rájuk szükség. A TÁRSADALOM ÉS CSALÁDJUK HASZNOS TAGJAIK LEHETNÉNEK, CSAK NEKIK IS ÍGY KELLENE GONDOLNIUK.
18. erika1012 (válaszként erre: 16. - Supin)
2007. dec. 4. 19:08
A BARNÁK? Be kell csak menni bármelyik önkormányzathoz hó elejés és megnézni hogy kik állnak segélyét sorba a pénztárnál.Utána meg menni utánuk hova vezet az első útja a többségüknek, hát nem a tejboltba hanem a kocsmába,meg otthon utána van nagy névnapi meg szülinapi nagy bazseválás. Sajnos ezt tapasztalatból tudom mert volt BARNA szomszéduk. Mi vidéken lakunk 1 csende utcában de még itt laktak nem volt 1 hétvégén és segélyko nyugalom.Persze a ház amibe ráadásul önkényesen beleköltöztek lakhatatlanná vált és az önkormányzat megjutalmazta őket egy vadi új építésű lakással.Hát kérdezem én ha én kerülnék ilyen helyzetbe nekem ki adna ingyen lakást. Ja és az önkormányzat még a villanyt is fizette nekik, és az volt a leg dühítőbb hogy mé éjszaka is égették folyamatosan.
2007. dec. 4. 19:02
Az a helyzet a mai világban hogy ha valaki csak az alap dolgokat fizeti és nem köt esetleg mellé még magánnyugdíj szerződést nem fizet saját zsebből még valamit az a mai minimálbérrel bejelentett munkája után csak éppen annyit fog öregségére kapni amiből majd eltengődhet. Ezért véleményem szerint akinek csak módjában áll legyen magánnyugdíjpénztártag persze csak önkéntes, ha öreg korára szertetne normális orvosi ellátást, és normális emberhez méltó idős napokat, ne azon kelljen görcsölni hogy ha kifizetem a villany akkor marad-e húsra vagy fűtésre, vagy mit is vehetek még abból a kevésből ami maradt hó végéig.
16. supin
2007. dec. 4. 18:56
Azért emelik fel,hogy ne kelljen sokáig fizetni. De a barnák azok megkapják a leszázalékolást munka nélkül is.. Ez hogy van?
2007. dec. 4. 18:53
mire odakerülök, leszek 100 éves, addigra annyira emelik :P
14. Suhi
2007. dec. 4. 18:41

hmm.. nem fizetek nyugdíjpénztárt ugye kell majd, mert megmurdálok, mire elérném azt a kort :)


na de komolyan... öregedő, fogyó népességű országban nem lehet mást csinálni:( Nekem se tetszik, de mit tehetnénk?

2007. dec. 4. 18:37
HA fizikailag bírja valaki, miért ne? Nekem nem egy rokonom akkor épült le, amikor feleslegesnek érezte magát.
2007. dec. 4. 18:17

Nem értek egyet a korhatár emeléssel.

Előszőr is, a mai világban már fiatalon is alig bírja az ember, mert szinte nincs olyan munkahely, ahol betartják, a tövény által előírt 8 órás munkanapot, tehát ugyanannyi idő alatt minimum 30%-al többet dolgozunk mint ezelőtt 20 évvel. Vagyis munkaórában már akkor is 65 évesnek számítanánk, ha 60 évesen mennénk nyugdíjba. Munkanélküli meg nem azért van mert a nyugdíjas korúak elfoglalják a helyüket, sőt, a munkanélküliek nagy része 55 év feletti, aki a törvény szerint munkaképes, csak valamiért a munkáltatók ezt nem így látják. Egy biztos én 36 évesen asztmával, lumbágóval pajzsmirigybetegségemmel és a magasvérnyomásommal, lehet hogy a kommunista nyugdíjkorhatárt (55) se érem meg, nem, hogy az új 65 esetleg 69 évet ahogy az unióban tervezik. Rajtam tuti spórol az akkori kormány

11. davicsa (válaszként erre: 7. - Erika1012)
2007. dec. 4. 18:09
Teljesen egyetértek veled pontosan azért emelik föl, hogy ugysem kell sokáig fizetni a nyugdijat.Az ember teljesen belerokkan amugy is a munkába a nagyokosok még rábifláznak az emeléssel és kész!!
2007. dec. 4. 18:05
hát igen, akkor az "büntették" aki nem dolgozott,közveszélyes munkakerülő, azt hiszem így hívták. Most viszont, ha 55 éves korban el lehetne menni nyugdíjba egy csomó munkahely felszabadulna, nem? Közintézményekben 30 éve ugyanazok az emberek dolgoznak, szinte végzettség nélkül.
2007. dec. 4. 17:58
Na igen, ha nem lenne enyyi munkanélküli! De van sajnos és ha így megy még lessz több is.Érdekes ez a munkanélküli dolog, a rendszervéltás előtti években hol voltak a munkanélküliek?
2007. dec. 4. 17:52
ha nem lenne ennyi munkanélküli, el lehetne tartani a nyugdíjasokat. nem?
2007. dec. 4. 17:52
Nekem speciel az a véleményem, hogy 1 60-egynéhány éves ember főleg ha fizikai munkát végzett egész életében,örül ha már egy kicsit pihenhet.Másfelől pedig ha az ember végigdolgozza az életét, akkor mikor éljen?Mire nyugdíjba megy pár röpke év és mehet a sűllyesztőbe, az államnak nem lessz a nyugdíjra gondja.Vagy ha megnézzük a mai tizenéves korosztályt (tisztelet a kivételnek)nem úgy néznek ki mint aki majd megtermeli a mi nyugdíjunkat.Egyszóval ha megemelik a korhatárt akkor kampósbottal rezegve fogunk dolgozni járni.
2007. dec. 4. 17:51

szerintem egyáltalán nem jogos.

1. egy 55-60 éves ember már dolgozott annyit, h. megérdemelje a szé nyugdíjaséveket, és sem szellemileg sem fizikailag nincs már a toppon.


2. az emeléssel még töb lesz a munkanélküli, mert a nyugdíjas korú emberek foglalják el a mhelyeket.

2007. dec. 4. 17:50
Nagyon sajnálom a fatalokat,én már megértem a nyugdijaskort.János
2007. dec. 4. 17:50
egyaltalan minek nekunk mar nyogdij
2007. dec. 4. 17:49
halálig fogunk dolgozni
2007. dec. 4. 17:48
Én nagyon szomorú vagyok miatta, annak ellenére, hogy jogosnak tartom.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook