Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalta-e már más is, hogy felemeléskor a kisbabája válla mintha kattanna? fórum

Tapasztalta-e már más is, hogy felemeléskor a kisbabája válla mintha kattanna? (tudásbázis kérdés)


14. Klauka_ (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 20:57
Sajnálom, és örülök, hogy már túl vagytok rajta. Nekünk még a kórházban észrevették, figyelték is, hogy mozgatja-e, használja-e mindkét kezét. Tornázni mi is jártunk, ő féloldalas volt, nem akart mászni, de ez a hipotónia miatt volt.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Klauka_)
2013. nov. 21. 15:33

az a baj a mi esetünkben nem vették észre, hiába volt jelezve, hogy valami nem stimmel, mert bizony fájhatott neki. Felvett egy furcsa fejtartást.

Gondolom törés és törés közt van különbség és attól függ, hogy melyik babát mennyire viseli meg.

Mi az Ortopéd Klinikán kötöttünk ki, több hónapos tornásztatással lehetett a kényszertartástól lemerevedett izmokat lazítani. Szerencsére műteni nem kellett. Én nem mondom, hogy a fórumindító babájának is tuti eltört, de inkább nézzék meg feleslegesen, mint valami visszamaradjon.

12. M0ncsa (válaszként erre: 11. - Klauka_)
2013. nov. 21. 15:08

Ja, oke, csak rossz gomb :D Bocsi. Hajlamosak itt a nepek felreertelmezni az ember irasait (nem csak az enyemet, olyanokat olvastam ma is, hogy ihaj), csak ezert mondtam.


Heh, dokik mondanak mindenfelet. Az igaz, hogy a babak csontjai puhabbak, de azert egy repedes sem fajdalommentes. Igaz, mi az egy istenes hasfajashoz kepest :D A lenyeg, hogy ne maradjon nyoma (megvastgodas, pl.).


De nem si ez a lenyeg, igazabol en azon gondolkodtam el, hogy annyiszor megy a vita csaszar kontra "termeszetes szules", es kozben egyre-masra derulnek ki a turpissagok, miszerint utobbi nem eppen egy faklyas menet, sot.. (de ez offtopic, ugyhogy elnezest).

2013. nov. 21. 14:48

Óóóó, MOncsa, nyugi!!!

Oké, hogy a te hozzászólásodra "válaszoltam", de ha végigolvastad a fórumot, láthattad, hogy Enissa hozta összefüggésbe, vagy a dokik mondták ezt neki. Mind1 is...


Aztán hogy mennyire rettenet én sem tudhatom, csak engem is ezzel nyugtattak a dokik, hogy egyrészt ez egy csonthártyán belül maradt törés, inkább repedés, valamint hogy a babák csontjai még sokkal "puhábbak", könnyebben is törtnek. Javítsatok ki, ha nem így van, de nekem tényleg ezt mondták. Tényleg nem vettem észre hogy fájna neki.

10. M0ncsa (válaszként erre: 9. - Klauka_)
2013. nov. 21. 13:53

En sem irtam, hogy osszefugg, hol olvastad? :)


Amugy a kulcscsont-tores hogyhogy nem rettenet? Gyakran elofordul??? Te jo eg. Nem hiszem, hogy egy ujszulottnek ne fajna ugyanugy, mint egy felnottnek, ha eltorik a csontja... Nekem volt kulcscsont-toresem, es koszonom, nem kerek belole tobbet :D

9. Klauka_ (válaszként erre: 8. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 13:41

A kulcscsont-töréssel szerintem nem függ össze a kattogás. Attól függetlenül mondom ezt, hogy a kattogós fiamnak eltört szülés közben, a picinek nem tört el és nem is kattog.

Amúgy ez a kulcscsont-törés azért nem olyan rettenet... sajnos ha téraránytalanság van, akkor gyakran előfordul.

8. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Rúzsvirág)
2013. nov. 21. 11:30

Csatlakozom az elottem szolokhoz. Pici baba izuletei meg nagyon gyengek, kattoghat, ki fogja noni. Viszont kesobb se, soha ne rantsatok fel, emeljetek a gyereket a kezenel fogva, hanem a torzset kell megfogni, mindig. Anyuhoz mar hoztak be kifordult vallizuletu 2 eves kisfiut, mert gyerek megbotlott, apuka meg "mentette", ugy, hogy felrantotta a kezenel fogva... Inkabb essen orra a kicsi :)


Azon viszont elkepedtem, hogy tobben irtatok, eltort a gyerek kulcscsontja szuleteskor :(( Barki barmit allitson, egyreinkabb kezdek csaszar-parti lenni (az elso azzal szuletett, teljesen jol viseltem).

2013. nov. 21. 07:18

Köszönöm a válaszokat.:)

Nálunk is csak az egyik oldalon érzem, de mivel császárral született, így akkor ez nálunk nem lehet indok.

2013. nov. 20. 21:26
keresztfiamnak is volt és ott a háziorvos állapította meg,hogy eltörött a kulcscsontja neki is valószínű születéskor mikor segítettek neki kibújni!!
2013. nov. 20. 21:11
A kislányomnál is volt. Kinőtte, kis idő múlva elmúlt.
2013. nov. 20. 20:54
Igen, kiderült eltörték a kulcscsontját szülésközben. Egy hónaposan derült ki.
2013. nov. 20. 20:49

Szia


Nagyfiam nekem is kattogott. Rákérdeztem dokinál, persze majdnem hülyének néztek...

Aztán egyszercsak elmúlt. Hmmm... nem tudom mikor... pár hónapos korára.

Igyekeztem mindig úgy felvenni, hogy ne kattanjon, mert nálunk csak az egyik oldalra volt jellemző.

2013. nov. 20. 20:45
Olyan fura érzés, és már régóta tapasztaljuk mindketten a párommal, amikor felemeljük a kisfiúnkat a kezünkkel érezzük, mintha kattanna valami a vállánál.
2013. nov. 20. 20:43
Tapasztalta-e már más is, hogy felemeléskor a kisbabája válla mintha kattanna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook