Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek az öregségi nyugdíjkorhatár felemeléséről? fórum

Mi a véleményetek az öregségi nyugdíjkorhatár felemeléséről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
61. Ági28 (válaszként erre: 60. - 7abb7adbf0)
2008. ápr. 21. 07:40
Igen ez igaz! Az apámnak olyan súlyos volt a daganata, h a belgyógyász semmi jóval nem kecsegtette, az onkológus főorvos pedig a műtét után fél évvel mondta meg, h 2 hónapot adtak neki. De a belgyógyász elfogadta tőle a pénzt! Igaz már 2 éve volt a műtét, de ő akkor nem tudta, h életben marad! Legszivesebben áthajtanék rajta egy lánctalpassal! Ja amúgy nem él szarul, mert a kórház mellett van magánpraxisa. Szóval nem csóró! Csak KÖCSÖG
2008. ápr. 20. 22:43

Kelleni éppen nem kell, csak egy nagyon rossz szokás. De a szemét, mocskos dolog az, hogy az orvos akkor is elfogadja a hálapénzt, amikor tudja, hogy a beteg perceken belül meghal. (Tisztelet a nagyon csekély kivételnek.)

Sajnos, tapasztalatból beszélek.

59. Ági28 (válaszként erre: 51. - Rózsa45)
2008. ápr. 20. 22:39
Igazad van a hálapénzzel kapcsolatban! Én azt nem értem, h hogy van az, h pl. a szülésnek előre meghatározott ára van? Miért kell fizetni? Miért van az,h pénz nélkül nem jön ki a baba? Ezt megmondaná nekem valaki? Vagy akármilyen műtét??? Állami kórházban miért kell a dokiknak zsebbe pengetni???????????????????????????????????????
58. rózsa45 (válaszként erre: 54. - 14775640c4)
2008. ápr. 20. 14:13
Egyébként jobb ha nem is bosszankodunk rajta, hisz neked is igazad van.
57. rózsa45 (válaszként erre: 53. - 7abb7adbf0)
2008. ápr. 20. 14:09

Szia!

Jó akkor, tényleg mindenben egyet értünk.

2008. ápr. 20. 12:43

de nem?

szerencsétlen öregek vagy azok akik nyugdíj előtt állnak

nem irigylem, és az a nyugdíj amit kapnak...

nevetséges.egész életükben dolgoztak és amit kapnak szinte nem is nevetséges hanem szánalmas

és sajna nekem is eljön ez az idő.

ugyhogy nem is tudom inkább nem tervezem a nyugdijas éveim. minek?

ugy sem lesznek..

vagyis szeretném de..

igy aztán nem tudok majd segieni mint nagymama, mert lehet majd én tartom el az unokám

2008. ápr. 20. 12:39
Sajnos, tökéletesen igazad van!
2008. ápr. 20. 12:37

sziasztok!

felháborítónak tartom.

ma magyarországon csak dolgozni van jogunk és meghalni?

azért dolgozunk 40 vagy akármennyi évet hogy mire élvezhetnénk a nyugdíjas éveket addigra meghalunk?

én nem is értem

vagyis értem , de inkább amit irnék ...

áhh!

szóval:(((((

53. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 51. - Rózsa45)
2008. ápr. 20. 12:34

Szia, Rózsa,

sajnálom, hogy nem vetted észre, hogy a hálapénz jogosságáról gúnyosan írtam.

Egyébként mindenben egyezik a véleményünk.

2008. ápr. 20. 09:01

nekem az a véleményem , hogy azért csinálják hogy addig "dögöljünk " meg és akkor nem kell majd nyugdíjat fizetni . Lehet hogy gyerekesen hangzik , de szerintem így van.A sok befizetett járulékból meg tömik a saját zsebüket.

Mert ugye milyen jól jár az állam ha valaki idő előtt meghal ,és nem kell kifizetni az egyént.

51. rózsa45 (válaszként erre: 50. - 7abb7adbf0)
2008. ápr. 20. 08:35
Nagyon sokmindenben egyetértek veled, de a hálapénz illetően más a véleményem. Miért is kellene elvárnia az orvosna a hálapénzt? Azért mert nem fizetünk 300 forintos vizitdíjat? Nos akkor ha a vizitdíj 300 forintja elég volt az orvosnak akkor fizessünk neki 300 Ft. hálapénz. (aki akar) Mert én úgy gondolom, nem ezért kellene az orvosnak meggyógyitani a betegeit, hanem azért, mert erre esküdött fel, na meg ez a hivatása. Ezt választotta. Nagyon sok mindenki olyan munkát kénytelen végezni amiért éhbért kap. Mégsem tud több fizetést kiharcolni, mert akkor repűl a munkahelyéről. Még mielőtt valaki azt gondolná, hogy hálapénzellenes vagyok, hozzáteszem csak abban az esetben adnék hála pénz ha tényleg megdolgozik érte az orvos. Tapasztalataim és mások elmondása szerint sokak neve elé lehetne írni a dr.t, mert ma már a beteg mondja meg hova küldje vizsgálatra az orvos. Azt is tapasztalom, hogy a beteg mondja meg az orvos műtse meg, mert neki ez meg ez a baja (valószinű indokolatlan a műtét). Sajna az orvos pénz reményében ezt is megteszi. Sokmindenre kitérhetnék de 100 szónak is egy a vége, nem sokáig lesz nyúgdíjas Magyarországon.
2008. ápr. 19. 20:36

Egy kicsit nézzük már meg, hogy az EU is be akarja vezetni a 69. évi nyugdij korhatárt:

Egy mai átlag nyugdij Magyarországon (na jó, egy kicsit bőven számolva...) kb. 200.- Euro.

És mennyi "odaát" egy átlag nyugdij? Kb. 1000.-Euro. És ha így halad az infláció - már pedig rendesen halad -, akkor 65-69 éves korunkra mennyi lesz az a mostani 50.000.-Ft?

Mert a fizetésből vagy nyugdijból vagy nem veszek ennivalót - ami lehetetlen.

Vagy nem fizetek lakásrezsit - ez is lehetetlen.

Nem veszek gyógyszert - muszáj és drága.

Nem veszek mosóport, dezodort, a gyereknek, ami kell és szükséges, stb. Az, hogy magamnak nem veszek semmit, azt lassan megszokom. De ha a régi cipő szétmegy teljesen, csak kell venni egy újat, nem?

Szóval, hogy lehet így élni? Állandó félelemben, hogy felmondanak, kirúgnak, nyugdij előtt munkanélküli leszek, sőt továbbmegyek, mi lesz, ha beteg leszek?! Vizitdíj ugyan nincs, ami viszont van, annál rosszabb. Mert most már az orvos "jogosan" várja el a hálapénzt, mert ország-világ látja és tudja, hogy az államtól nem kap semmit. És nekem ki ad hálapénzt?

És itt nemcsak arról van szó, hogy én bírom-e egészségesen 65 éves koromig a munkába járást. Hallgatni a fiatalok megjegyzéseit - tisztelet a kivételnek -, hogy ez is miért nem megy már el a francba, nyugdijba!

És látni azt pl. a gyerekeimen, hogy ez nekik sem jó, senkinek sem jó!

Mire lesz egy unokám, már arra sem leszek képes, hogy sétálni vigyem, olyan rozoga leszek. És a munkahelyemre majd bottal járok és nem BKV-val. Mert az sem lesz. És ha rossz lesz a lift a munkahelyemen, akkor visszafordulok, mert gyalog nem tudok felmenni a 6.-ra.

Soroljam még?

Ti akartátok, mi akartuk!

49. Ági28
2008. ápr. 14. 08:21
Én azt tartom undorítónak, h kóka (direkt nemecsek) azt nyilatkozta, h a szociális hálóra legjobban rászorulók a ROMÁK! Hát kapja már be! 100ból 95 soha egy percet nem dolgozott életében! Megáll az eszem! Miért kell őket támogatni? Egy rohadt krumplit nem képesek elültetni, otthon termelni h jobb legyen nekik, csak ülnek a putriban és tartják a markukat! A többi ember meg hülyére gürizi magát, beledöglik és jönnek a cigányok, és felveszik a támogatást! Jaj, na tuti megbántok valakit, de ez az igazság! Nagy részük baromira nem akar dolgozni! Nyáron egy hipermarketben bejöttek, végig ették a sorokat, a szemetet eldobálták, nem hiszem, h egy biztonsági sem látta, és nem szólt rájuk senki! Volt velük egy kb 3 éves leányka. Még szappant nem látott, fésűt sem! Olyan koszos volt a gyerek, h ránézni sem lehetett! Na mi történt utána? A pénztárnál ránk riasztott a kapu. Odajött egy kb 34 kilós bamba biztonsági őr, elég primitíven utasított, olyan mérges lettem, h a véleményem után már nem érdekelte mit lopok mit nem, elkullogott. Hát engem ez háborít fel! Mi dolgozunk ők meg kapnak! Euban is volt szó arról, h Európában nálunk a legmagasabb az így támogatottak száma és összege! Így sosem fognak akarni elmenni dolgozni és ezért baszott magas amit levonnak a fizunkból ezért dolozunk életünk végéig, mert el kell tartani több millió ingyenélőt!
2008. ápr. 14. 07:09
Nekem nagyon nem tetszik!
2008. ápr. 14. 06:04
Szerintem 2 generációt akar ez a kormány kihagyni a nyugdíj kifizetése alól. A mostani idősebb korosztályt addig dolgoztatja, hogy még mielőtt nyugdíjas lehetne meghal, a fiatal korosztálynak pedig azért nem fog fizetni nyugdíjat, mert hát honan is tudna előteremteni 40 év szolgálati időt vagy ki tudja mennyi év lesz adigra a nyugdíjhoz. Talán a most születendő ifjaknak jó lesz ebből a szempontból, de azt mi már nem érhetjük meg.
46. sodrak
2008. ápr. 8. 13:01
Hogyan kapjanak a fiatalok munkát, ha egyre kevesebb a munkahely illtve az idősebbek minél később mehetnek nyugdíjba, vagy nyugdíj mellett ott maradnak a munkahelyükön? Ellenzem a nyugdíjkorhatár emelését, hiszen a többi körülmény-munkahely száma, egészségügy...-nem adott.
2008. márc. 18. 19:19
Amilyen rozzantnak érzem néha magam,mire elérem a nyugdíjkorhatárt, addigra a hamut is mamunak fogom mondani. A másik meg az, hogy a várható nyugdíjamból, meg éhen fogok halni.!!!!!!!!! Ugyebár mint sokakkal karöltve én is minimálbérért dolgozok.( a nagyokos kormányunk szerint félre kellene tennem havonta 10.000 Ft-ot a fizumból, magánnyugdíjpénztárba hogy biztositsam a nyugodt, gondtalan öregkort. Na de a minimálbérből hogy a fenébe tegyek félre 10.000 ft-ot???)
44. supin (válaszként erre: 41. - 0148b688d6)
2008. márc. 18. 08:27
Én is ezt írtam volna!!!!
2008. márc. 17. 23:09

En szerintem nyugodtan tehetnek mar halal utan is a nyugdijk...

En azert szivesen megmondanam a magamet,aki ezt kitalalta.

2008. márc. 17. 21:42

Szerintem elkerülhetetlen.


Ha annyival kevesebben vannak az utódaink, mint mi és ennyire szuper a közegészségügyi ellátásunk, akkor kb 75 éves kornál lesz 20 év múlva a nyugdíjkorhatár.

2008. márc. 17. 21:16
Szerintem tök mindegy,mennyi a nyugdíj kortár úgysem érjük meg.,mert addigra a belünket is kidogozzuk, így nem kell majd nyugdíjat fizetni.
2008. febr. 4. 07:59
Katasztrófának tartom.
2008. febr. 4. 06:34
Ez azért jó tényleg,mert nem kell majd nyugdíjat fizetni.Mint most az én példám:52 évesen meghalt a férjem,10 hónap táppénz után,igaz leszázalékolták100%-ra,de nem volt idő egy rokkantnyugdíjat sem felvenni.Egy évig kaptam az özvegyit,slussz!!!Azt hittem,ha nyugdíjba megyek visszakaphatom,de csak ha az öregségi nyugdíjkorhatár,meg a haláleset között 10 évnél nem több telt el.Én pedig csak 59 évesen csak előrehozott nyugdíjas vagyok.
38. rózsa45 (válaszként erre: 37. - Erika1012)
2007. dec. 22. 23:35
Nagyon egyet értek veled!
37. erika1012 (válaszként erre: 36. - 0a6ce1d48d)
2007. dec. 21. 19:53
A másik megoldás pedig ,levenni a fizetésüket az alkotóknak minimálbérre,majd pedig ebből megállapítani nekik a nyugdíjat, és ebből próbáljanak kijönni öregségükre!!
2007. dec. 21. 08:56
Az alkotóknak azonnal tárgyalás nélkül életfogytiglan.
2007. dec. 20. 14:31
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2007. dec. 19. 23:05
egyetértek az előttem szóló kataanyával!Ez a lényeg!:(
2007. dec. 19. 22:34
Az a véleményem, hogy ez arra jó, hogy ne kelljen kifizetni a nyugdíjat. Ugyanis kevés ember lesz, aki megéri a nyugdíjas éveit. :(
32. erika1012 (válaszként erre: 31. - Rózsa45)
2007. dec. 19. 21:11
Igen ezt tapasztalom, hiszen olyan tsz-vagyonokhoz jutottak némelyek, akik "ráérősen kolbászoltak",hogy csak ámulok.Persze bagóért.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook