Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 19. 13:09

Szervusztok!

Végre itt vagyok!

Voltunk a misén, utána itthon kiteregettem a ruhát, majd ettünk (volt tegnapról finom kaja), aztán mentünk a Pennybe (nincs messze). Most még kicsit itt netezgetek, majd pakolunk a férjemnek, van egy listám, hogy miket kell vinni.

Még ma este jó lenne kivasalni, ne maradjon holnapra feladat...

Puszika nektek!

2012. febr. 18. 17:54

Ágikám édes, - a kórházi étkezés egyre rosszabb, tisztelet a kivételnek. Én nem tudnám megenni.

Már félig megfőztem holnapra.

Szép hétvégét!

2012. febr. 18. 13:55
Bocs: a % -ot nem akartam ide betenni...véletlen volt.
2012. febr. 18. 13:52

Andikám!

Igaza van a férjednek! Mi viszont állandóan tömjük magunkat édességgel újabban!% Vagy kis csoki, és puding,(vagy főzök vagy készen vett puding), vagy süti. Néha minden sorban.

Legalább ez az egy örömünk legyen, ha már más nem nagyon van...

Ja, itt volt a kisebbik fiam és a 13 éves unokám, de csak percekre, elvitték a sütit, amit adtam, de siettek... A fiam be szokta vinni az apját a kórházba, és haza is hozza, meg visz minket kaja-vásárlásra. Most is hétfőn befekszik a férjem a Szemészetre 5 napra. Megyek majd látogatni, és vinni kell megint mindent, mert ott semmi nincs lassan.

2012. febr. 18. 13:47

Sziasztok!

Szép napot! Most értem ide... egész délelőtt takarítottam, főztem , mosogattam. A mogyorós álom olyasmi, mint egy torta sztem. És egyre jobb lesz..

Ma ebéd után ittunk egy kis sört is, egy dobozt ketten.

Leköti a gyomorsavat, amiből bőven van nekünk! Ha valakinek kevés a sava, tudunk adni:DD

2012. febr. 18. 07:22

Jó reggelt!

Ágikám a férjem azért tiltotta le a hét közbeni sütést, mert fél az "időskori" hízástól. Azt mondja, untig elég hét végén, amikor jönnek a gyerekek.

Én is sütőpapírt használok, de szilikonost és akkor nem kell kivajazni vagy zsírozni, - míg a másikat kenni kell.

Most volt pár nap pihi, de mindig sütnöm kell, holnap a kisebbik lányomék jönnek a 2 gyerekkel.

Két fajtát is sütök és csomagolok is, ha marad.

Szép hét végét!

2012. febr. 17. 12:21

Andikám, miért is tiltotta le a sütést a férjed?

Az én férjem minden mennyiségben enne sütit, sósat is, édeset is, ma lesz a maradék tejből puding.

2012. febr. 17. 12:19

Sziasztok!

Most már utólag én is gondoltam, hogy a mogyorót nagyon púpos kanalakkal mértem, azért lett olyan. Én sütőpapírt használok, azt kidobom, ha kész a süti.

Menyem nagyon jókat süt, és mindent ramával, azt veszi, és gyűjtjük a rama kockákról a vonalkódos papírokat. Én beküldöm, kapok egy szakácskönyvet és odaadom a menyemnek. A másik menyem is szokott sütni, az is finom...sőt, besegít a fiam és a majdnem 6 éves unokám..

2012. febr. 16. 23:35

Sziasztok!


Végül nem sütöttem, mert a férjem letiltotta.

Ágikám, sajnálom, hogy nem sikerült a sütid, én ramát nem használok, mert vizes. Réges régen nagyon jó volt, de elrontották. Már évek óta mást használok a sütéshez, leginkább vajat.

A mogyorót nagyon lazán kell mérni, ha túl sok valóban nehéz a tészta. És nagyon habosnak kell lennie, hogy szépen feljöjjön. De ha kitapasztalod, akkor simán, gond nélkül megy.

A tepsit ki szoktam bélelni szilikonos sütőpapírral, úgy nem ég oda, és nem kell annyit pucoválni a tepsit.

Elfelejtettem megírni, hogy azért kell hidegre tenni, hogy megdermedjen és akkor jól lehet szeletelni.

Éjszaka van, - aludjatok! Puszika!

353. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 348. - 6a9f684557)
2012. febr. 16. 14:25
Vasalni én is szeretek, de már nem annyira, mint régen, mikor egész napokat vasaltam az egyik gyerekemnél.
2012. febr. 16. 14:23

Sziasztok!

Ma megsütöttem a mogyorós álmot.

Andikám!Nem lett túl jó, de EHETŐ azért.

Mit jelent: 1 evőkanál jelen esetben? Csapott kanál (főleg a mogyoróból)? Én elég púpos kanalakkal mértem, kicsit nehéz lett (olyan

szíjas)... Aztán: a krém sikerült, rákentem, de nem szívta be. A sütim alja kicsit odakapott. (levágtam). A kakaós máz: a Rama marg. miatt lett

túl vizes. Minél tovább főztem, annál több víz

keletkezett. Alig tudtam rákenni.. Más baja nincs...

2012. febr. 15. 12:12

Sziasztok!

Mit sütöttél Andikám?

350. Bártfai Andrea (válaszként erre: 348. - 6a9f684557)
2012. febr. 14. 20:22
Ha kevésnek találod, jöhetnél hozzánk!
2012. febr. 14. 20:21

Szia Ágikám!

Fogászat volt délelőtt, aztán Cora, - kínai ebéd.

Utána szunyóka, majd megfőztem holnapra.

Fokhagyma leves lesz, kolbászos lecsó tarthonyával és kell valamit sütnöm, mert a gyerekek hét végén felkajálták még a lekvárokat is megdézsmálták.

2012. febr. 14. 09:24
Felmosni és port törölni nagyon utálok, porszívó, mosás, mosogatás rendben, vasalni kifejezetten szeretek. :)
2012. febr. 14. 09:23

Sziasztok gyerekek! Szép napot kivánok mindenkinek!

Andikám, hol vagy??

2012. febr. 13. 13:10

Sziasztok leánykák!

Szép napot nektek!

2012. febr. 12. 21:15

Mostanáig kártyáztunk!


JÓ ÉJT!!!!!

2012. febr. 12. 15:28

Sziasztok!

Andikám, menyem is adott 2 jó receptet (süti), majd kipróbálom. De csak később. A dióbél nagyon drága. Vettem a fodrászomnál olcsón (Ő kínálta), de ez meg elég vacak kinézetű, sok benne a fekete.

Kiválogattam. -

A férjem betegeskedik nagyon szegény. Sokat van a gépnél, neki ez a szakmája, szoftver fejlesztő volt. Nézi a TV-t, a politikát főleg. Olvasgat is, főleg régi könyveket. A rejtvényeket akkor csinálja, mikor a kórusban vagyunk, mert oda jön Ő is velem, és akkor élvezi, hogy emberek közt van.

Ma megyünk a 6 órás misére, fél 6-tól beéneklés lesz. Közeli szomszédnő visz minket autóval, szintén énekes.

2012. febr. 11. 19:48

Sziasztok!

Ágikám, nagyon jó a botmixer, nekem is van de nem nagyon használom, mindent ezzel a Bosch-al készítek, ez már az ötödik. Volt most 3 rossz, abból a férjem kettőt megjavított, a harmadikat nem érdemes, de folyamatosan szedi ki belőle az alkatrészeket.

Jó, hogy elfoglalod magad, - én sem szokatam unatkozni.

A férjem bevásárolt ma a piacon, vett diót, mogyorót, almát, szőlőt. Most már nem rakok ki semmit a teraszra, mert a multkor megfagyott az a gyönyörű, drága golden alma és amikor kiengedett, meglottyadt. Ki kellett dobnom!

A férjed nem szokott netezni, olvasni, keresztrejtvényt fejteni?

Mert ha nincs megfelelő társaság, akkor inkább ne legyen semmilyen.

2012. febr. 11. 15:01

Sziasztok!

Andikám! Nekem most ú.n. botmixerem van, hozzá egy kis mini pépesítő. A férjem felajánlotta, hogy segít megpucolni a mogyorót majd (ketten gyorsabban csináljuk és közben lehet dumcsizni). Utána ledarálja ez a gép is gyorsan. Igazad van, nem fogok én mindent kézzel kevergetni...A sütőm gáz, nem tudom, mennyi a 170 fok, csak erős, gyenge és közepes van, de kitalálom, hogy melyik kell. A krémet kanalanként kell belekeverni - ez egy kicsit uncsi, és lassú talán. A máz: hamar megy szerintem is, és ráöntöm majd. Minek kell a hűtőbe tenni??

A költözködés nagy munka. Nem komolyan gondoltam én, hogy mi innen elmenjünk... csak 3 éve lakunk itt. Még bírjuk itt is. Férjem kijött a kórházból, ment a boltokba, vett tojásokat, krumplit, banánt nekem, almát én vettem neki még korábban. A fiam, Zoli is volt velünk boltban, ott is feltankoltunk. Főztem ma bőven, lesz 3 napig mit enni, eseetleg a húshoz kell még garnírung. Van sütim, de ez hamar elfogy majd. Holnap ebédre megyünk ki a fiamékhoz, és hazahoz utána kocsival, úgyis behozza a fiát a városba, valami kis buli lesz.. Estére visz minket valaki a kórusba, szintén autóval, itt lakik pár méterre tőlünk. Énekelek a kórusban a misén. Szóval itt jól kialakult most minden. Hétfőn készülök hajat vágatni és mászkálok is (bolt, posta). Utána takarítok, a gép meg kimos. A vasalás nem nagy ügy.- Az a baja a férjemnek, hogy nincs társasága. Nekem van itt 3 özvegy nő, kedvesek, mehetek dumcsizni, de ők be nem jönnek. Ha van valamim, átviszem nekik (süti, kis borocska, vagy gyümölcs, amit kapok fiaméktól). Nem sokat megyek szomszédolni, mert van házi munka, meg a képszerkesztés, mindenkivel az ég világon ÉN levelezek, és olvasok, meg netezek. Az énekekkel is foglalkozni kell, és a virágokkal, szóval van elég szórakozásom.

2012. febr. 10. 21:17

Sziasztok!


Ágikám édes, attól függ, hogy milyen keverőgéped van. Az enyém Bosch, nagyon jó és gyors.

Ledarálja a diót: átnézem, nehogy héj keveredjen bele (kb 6 perc), - összerakom a gépet, ledarálom (5 perc). Habosra keveri a tojást a cukorral, dióval

(4 perc), - hozzákeveri a lisztet (2 perc). Sütési idő (kb 30 perc), míg sül, elkészítem a krémet (10 perc). Add össze. Ennél gyorsabb csak a "bólyi túrós" - az a nagyobbik uncsim kedvence.


Ilyen idősek otthon sok helyen van. Meg lehet szokni, olyan mint egy társasház, csak itt programok is vannak. Földszinten: étterem-templom-uszoda-könyvtár, - a másik szárnyon az irodák, a liftnél közért-büfé. Az első emeleten: nővérszoba-orvosi rendelő- gyógyszertár- a másik szárnyon kórház. Mi a második emelet legvégben lakunk, ahol nincs nyüzsi. Csendes, nyugodt hely.

Mi megszoktuk, pedig nagy 7 szobás, 2 fürdőszobás, mosókönyhás, üvegházas, 300-as telken lévő házból költöztünk. Fájt a szívem, de a férjem így akarta. Legjobban a tavas teraszomért sírtam, amit a 2 ill. 4 kezünkkel építettünk... és a gyönyörű virágaimat, halaimat...

2012. febr. 10. 13:54

Sziasztok, leánykák!! Puszi mindenkinek, aki itt van...

Andikám, még csak 3 éve költöztünk ide, mert itt van a fiam és menyem , akik segítenek. Na most ezt, amiben vagyunk, el kéne adni. Az ingatlan árak alacsonyak. Ott venni kellene egyet, ami megfelelő. Akkor a gyerekeim nem nagyon látom, mert messze van mind a kettő. -Aztán: mi van, ha nincs is ott hely? Vagy nem tudjuk megszokni már ilyen öregen? Az lenne jó, ha Szolnokon is lenne ilyen, ami ott van Nálatok, szóval ilyen lakás nyugdíjasoknak. Akkor őket is látnánk, mert a nagyobbik fiamék is szoktak jönni ide, és ott alszanak a kisebbik fiaméknál. Nálunk is vannak, vagy főzök, vagy már ebéd után jönnek. Sütök valamit, ha éppen jól vagyok (ma is sütöttem: gesztenyés kiflit) és főztem, igaz csak mákos laskát, de ez a kedvencünk. -Lemásoltam a mogyorós álmodat, nézegetem, és spekulálok, hogy vajon kb. 2 óra vagy 3 óra alatt lehet - e megcsinálni? Majd írd meg, jó?

2012. febr. 9. 21:46
Hidd el, nem volt rossz ötlet a férjem részéről. Életünk végéig szabadok akarunk maradni...
2012. febr. 9. 21:44

Akkor felfújódott, - ilyenkor nem vemhesek a macskák!

De lehet, hogy szexőrült.... DDD....

2012. febr. 9. 17:51

Sziasztok!

Ma már hajnal 4-kor keltem, fájt a térdem, de aztán elmúlt. Mászkáltam ide-oda. Csak már ne lennék ügyeletes a házban! És ne essen a hó!! Mert akkor seperhetem én is.

2012. febr. 8. 13:37
Oda kéne költözni Hozzátok Andikám, na de ez csak vicc...
2012. febr. 8. 13:36

Szia Andikám!

Ügyes kis egérke. Csak a felét rágta le minden zsemlének! Ami a teraszon marad, azt a kószáló állatok megehetik...

Jaj, a cicus, akit (vagy amit) etettem, tudjátok, olyan csúnya !!!!(fekete, barna, pofája fehér kis szőrös), szóval ez mindig vemhes... A szomszédnőm (aranyos, szorgalmas) etetgeti, mert sajnálja, ez ő erkélyén alszik. Ma láttam a cicát, kigömbölyödött, meglátott és nyivákolt.. megismert. -Nekem jó lenne egy kiscica, de nem ilyen pocsék, másrészt van vele baj is...(plusz munka). Igazam van? vagy nincs?

2012. febr. 7. 22:06

Szia Ágikám!

Itt vagyok! Nekünk ősszel volt egy egerünk, feljött a falon a másodikra és minden zsemlémnek lerágta a felét a teraszon. Mire észrevettem, már kereket oldott, biztos a légyirtó szagát nem bírta, - vagy félt, hogy befogom portörlésre....

2012. febr. 7. 12:47
Sziasztok? Hol vagytok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook