Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 14. 11:15

Hallóka!

Mondtam, hogy Komáromba megyünk pancsizni.

Jó volt!

421. Bártfai Andrea (válaszként erre: 420. - Aeb0378846)
2012. márc. 14. 11:14

Sziasztok!


Majd kivasalok neked, te meg ásd fel cserébe a 400-as kertemet, utána füvesítsd is be.

Szólok a férjemnek, hogy ne porszívozzon, azt a munkát is szívesen neked adjuk!!!

2012. márc. 14. 10:51
Sziasztok, vasalni útálok, kertészkedés porszívózás:) azokat meg szeretem.
2012. márc. 13. 15:56

Szép délután!


Reggel korán felültünk a vonatra és elmentünk a komáromi gyógyfürdőbe. Nagyon jó volt! Vittünk magunkkal szendvicseket, teát, - itthon meg várt az előre elkészített lecsó bulgurral. Nagyon finom, csak egy falat maradt.

Holnap tejfölös, gombás pacallevest főzök.

Ilyenkor már nem szoktam vásárolni, nem szeretem a tömeget és valóban most minden sz@rt el tudnak adni.

Mind a két hűtő meg van pakolva, - nem kell semmi. Tegnap megvettük a kenyeet és tejet, jajjjj, dehogy megyek üzletbe!!!!

2012. márc. 13. 14:32

Sziasztok!

Sehol senki?

Szép napot mindenkinek!

2012. márc. 12. 13:30

Sziasztok!

Nem jó a 4 napos ünnep. Ma voltunk kaját vásárolni. A csirkemell olyan ronda, sárga volt, hogy nem vettem belőle. Leárazva adták - akkor sem kell, van nekem lefagyasztva. De: vettünk sütőzacskót, amibe sok fér, mert akkor 3 napra megvan a hús, és köret kell csak később hozzá, mikor az első adag elfogy.

A teregetésen is túl vagyok, a törlőruhám koszosan jött ki a gépből... kimostam kézzel, szappannal, mert nem volt otthon hypó.

Beszerezte a férjem azt a bizonyos margarint. Már ettünk ilyet. Cukor is van itthon vagy 5 kg, mert most néhol elég olcsó, és ahogy fogy, megint veszünk 1-1 kg-ot.

Ma még kicsit takarítok, lehet, hogy kivasalok. Holnap: irány a házi orvos (receptek már megint), mindig kifogy valami, hol ezt, hol azt nem írnak fel, nehogy egyszerre sokat gyűjtsünk be. A patikában is keveset tartanak bizonyos gyógyszerekből, nehogy megmaradjon. Aztán másnap kell menni érte. Még jó, hogy a férjem szeret járkálni!

2012. márc. 11. 16:53

Sziasztok!


Ma kolbászos lebbencslevest főztem, maradt holnapra is.

Húsvétkor elutazunk minden évben pár napra a baráti körrel, csak sósat sütök, mert esténként a fiúk ultizni és fröccsözni szoktak.

Holnap délután megyek nyaki ultrahangra immár harmadszor.

Szép estét!

2012. márc. 11. 13:07

Sziasztok kislányok!

Nekem ma nem kellett főzni, de voltam a Pennyben, előzőleg misén, és hoztam a vizet a kútról (artézi), igaz, nem sokat. Elfáradtam, pedig ez ugye régen meg sem kottyant!

Ebéd után mosogattam, nem sokat, de nem tudom otthagyni törölgetés nélkül, főleg az evőeszközt. Pár db tányér még ott van... hadd legyen.

Nálunk is sok a könyv, de már sokat küldtünk és adtunk a gyerekeknek, meg vittünk is be könyvtárba.Nem lehet eladni úgysem semmit, az Antikváriumban is válogatnak: ez kell, amaz nem, vigyük haza, stb. Ami kell nekik, azért pár Ft-ot adnak.

A margarin: tudom, hogy az a jó, ha nem vizes, ezért nem is veszem a Light-os margarinokat. Sütéshez való újabban nincs. A főzelékhez jó az olaj, a rántotta alá is, a sütikhez a zsír, vagy akármi. Én Húsvétra 1 félét fogok csinálni: diós kiflit, ami hamar megvan. A szembe-szomszédom tud egy helyet (háznál, ahol eladnak dióbelet, és olcsón). A recept: épp olyan, mint az isler, csak van benne még 1 db tojás is. Összegyúrni, kiformázni, kisütni, porcukorral beszórni.

2012. márc. 10. 18:08

Halihó!


Ma elég lusta voltam, - inkább lógtam a neten és keresztrejtvényt fejtettem. Főznöm nem kellett, mert maradt tegnapról.

Az egyetlen hasznos ténykedésem könyv válogatás volt. Kb 80 doboz könyvünk van és apródonként elvitetjük az unokánkkal.

A margarinnál nem a különleges íz a lényeg (ne legyen íze!), hanem mennyi víztartalma van. Egy rossz margarin eláztatja a tésztát. Így már kétszer jártam azzal a bizonyossal, amit elrontottak.

Most egy kicsit netezek, aztán megnézek DVD-n egy filmet. Mindig elalszom közben...

Jó estét mindenkinek!

2012. márc. 10. 16:46

Sziasztok!

Van máshol is sütőzacsek, a debreceni barátnőmmel is konzultáltam ma telón.

Az jó, ha a férj megdícséri a kaját!!

Mi is megettük, amit főztem, és lesz bőven holnapra is.

A dobozos margarint is lehet, hogy majd megint megvesszük, jó volt az és olcsó, itt a közelben árulnak olyat.

Ma átültettem egy karácsonyi kaktuszomat, még nem virágzott, illetve ősszel hozott 1 bimbót, de az talán le is esett (ö.m.a.f.) Na, milyen szorgalmas voltam? Ja, és vasaltam is, előtte persze teregettem. Most még tornázni kell - ezt is ö.m.a.f. (utálom, de közben énekelek)

2012. márc. 9. 16:12

Sütőzacsek kapható háztartási boltban is.

A margarin dobozos, még nem próbáltam ki, - talán holnap délelőtt, amikor a férjem a Dagályban van.

A mai ebéd is nagyon finom lett, a férjem minden falatnál dicsérte és még ebéd után is: "Hát ez nagyon finom volt!" Szeretek neki főzni, - olyan hálás!!!

2012. márc. 9. 13:48
Én is kívánom, hogy ne kelljen orvosokhoz menned! Én mostanában nem sokat járok oda, csak el ne kiabáljam... de a férjem annál többet megy (vagy befeküdni, vagy csak ambuláns rendelésre).
2012. márc. 9. 13:45

Szia Andikám!

Te finomakat főzöl ma is! Én a redőnnyel kínlódtam, nem lehetett felhúzni. Hívtuk a redőnyöst, de nem vették fel a telót 8 óra után. Megint nekifogtam, most kívűlről és addig ügyeskedtem, míg sikerült! Tehát nem kell a redőnyös.

Nem sütök most semmit és ettük, amit szoktam főzni , és ami a kedvencünk (mákos laska), de tettem hozzá őrölt mogyorót is. Fincsi lett.

Holnap lesz, amit írtam és hozzá kitalálom a garnírungot. A sütőzacsit biztosan lehet kapni a nagyobb bevásárló üzletekben, csakhogy én még soha nem vettem, elkerülte a figyelmemet. A menyeim jól főznek, de ezt a zacsit nem emlegették. Amit írtál, ki fogom próbálni, ha veszünk sütőzacskót. Írd meg priviben, mi a neve annak a margarinnak, ha nem szabad leírni a nevét esetleg...

2012. márc. 9. 08:55

Szia Ágikám!

Azelőtt én is sütöttem sóágyon csirkét, de most már sütőzacskóba teszem almával és úgy sütöm meg mikróban. Szaftos és finom! Előtte ételízesítővel szóktam beszórni és állni hagyni egy órát.

Ma zöldséglevest főzök tápiókagyönggyel és tengeri gyümölcsös spagettit fokhagymás szójaöntettel.

Én magam vágom a hajam, a férjem vett nekem egy hajnyírót, csak megfésülködöm vele és lepotyog a felesleg. Jár hozzánk fodrász, néha megigazíttatom vele, - "oszt jó napot"!

A festést is magam végzem, - de most eltűnt az üzletekből a kedvenc hajfestékem.

Én mondtam, hogy ami jó, azt elcseszik, vagy kivonják a forgalomból!

Most megjelent egy új margarin, gyorsan lecsaptam rá, kipróbálom, - a bevezetésnél még jó....

2012. márc. 8. 15:08

Szép napot mindenkinek!

A Zoltánoknak sok boldog névnapot, a nőknek sok boldog nőnapot kívánok! Ma gyorsan szerkesztettem egy nőnapi képet, na nem olyan híres!

Mászkáltunk férjemmel: boltba meg az artézi kúthoz vízért. Reggel kivasaltam, hamar kész lett. Ebéd: nem nagy ügy volt, csak paprikás krumpli. A főzelék jobb lett volna talán, na de majd jövő héten. A férjem kitalálta, hogy mit együnk hétvégén, ami régen volt és gyorsan kész van. Csirkecombok, bőrével persze, rátéve sóra, és ezt csak sütni kell, ropogós lesz a teteje, belül puha... hmmm...

Most végre d.u. hajat mostam, becsavartam, szárítgattam, mert ronda voltam, és holnap estefelé kórusba megyünk. - Olvastam valahol, hogy egy nő levágatta a haját, vett egy parókát, azt hordta, és így a fodrásznál megspórolta a pénzt és időt. Érdekes ötlet...

Már úgy unom a vacakolást a hajammal, hogy ha nem is veszek parókát, de le kéne jól vágatni, és nem daueroltatni, meg becsavargatni itthon.

2012. márc. 8. 07:59

Jó reggelt mindenkinek!

Szép napfényes Zoltán-napot!

Ma nem kell semmilyen orvoshoz mennem, de hétfőtől újra kezdem. Jó lenne, ha elmúlna minden bajom és nem küldözgetnének egyiktől a másikig!

Ma rántot halat eszünk.

További szépet és jót!

2012. márc. 7. 15:14

Sziasztok Leánykák!

Ma egész délelőtt dolgoztam, ki nem kellett menni ugyan, mert van itthon kaja. De maradt még feladatom délutánra is. Megy a mosógép, teregetek, és szeretném még ma kivasalni az egészet.. Van közte rengeteg zsebkendő, pár ing, és... nem sorolom tovább.

Csak jönne már a melegebb idő !! Kicsit sok a hidegből, a fűtésből.

405. Bártfai Andrea (válaszként erre: 401. - Fc62868258)
2012. márc. 6. 16:09

Nem azzal szoktam, hanem a férjemmel! Hogy pontosabb legyek, nálunk Ő pucol ablakot.

Ha esetleg rám hárulna ez a cseppet sem megtisztelő feladat, kalapáccsal tenném, - és tutira pucolnék...

2012. márc. 6. 16:05

Sziasztok!

Ágikám!

Most kaptam eMailben: "Amire mi, magyarok büszkék lehetünk". Szerepel benne a TARDAI POGÁCSA.

Még nem néztem meg a Google-ban.

2012. márc. 6. 13:50
Andikám! A vajas pogival fogok még kísérletezni, mert nem lett túl jó, de ehető. Amit itt találtam (receptet), az nem állt össze, tettem bele zsírt, viszont jobb lett volna tejfölt tenni bele, de az utólag jutott eszembe. Csak sütőpor volt benne, nem élesztő, és így hamar kész volt. Ez volt az előnye.
2012. márc. 6. 13:47

Sziasztok!

Már én is fáradt vagyok kicsit, mert a házi munka mégis fizikai munka. Sok mindent csináltam, főleg: felmosás, feltörlés itt meg ott, csak persze port nem töröltem...

Na de hol van még a Húsvét? Majd előtte...

Pá,pá !

401. fc62868258 (válaszként erre: 394. - Bártfai Andrea)
2012. márc. 5. 18:58

van, de ha azzal kezdenék hozzá, azt a férjuram nem hiszem hogy értékelné :-)))))

Te azzal szoktad? :-))))

2012. márc. 5. 18:55

Sziasztok!

Ágikám, tegnap nem tudtam jönni, késő estig zsugáztunk.

Csak most tudtam jönni, de már álmos vagyok.

Puszika, szép estét!

2012. márc. 5. 17:11

Sziasztok!

Kellemes estét mindenkinek!

Ma nem volt sok a házi munkám, mégis kevés időm volt a netezésre.

2012. márc. 4. 13:31

Sziasztok!

Szép vasárnapot mindenkinek!

Andikám, jó főzést, sütést, ma mégsem csinálok semmit az unokáknak, majd inkább holnap vagy kedden délután. Főztem eleget magunknak tegnap, csak a húshoz kell valami plusz. Lusta leszek délután...

2012. márc. 3. 20:29

Csak esténként 1-2 órát kell netezni, - a TV-ben úgy sincs semmi.

Van egy olyan, hogy "sütőm@rgarin", - nagyon jó.

Holnap hozzánk is jönnek a legnagyobbak: zöldobsóleves lesz, sült oldalas 100 ízzel, párolt káposzta, burgonyapüré és meggyes-mákos süti.

Kád nálunk nincs, csak zuhany. Nem tudnák az időseket kiemelni a kádból ezek a törékeny nővérek.

Szép vasárnapot!!!!

2012. márc. 3. 13:49

A wellness-hétvégénk: beülünk a kádba, jó meleg vízbe és kicsit lustizunk, és kész..

Majd ha jó idő lesz, kimegyek az udvarra, a fűre teszem a nyugágyat vagy polifomot, és ráfekszem, de csak reggel 9 óra körül. Akkor lehet. Ez lesz a "nyaralás". Az volt a baj, ha nem volt dolgom sem, akkor is benn ültem a gépnél, de már nem fogok, nem kell örökké netezni. Egy ismerősöm belebetegedett a sok netezésbe...

2012. márc. 3. 13:46

Sziasztok!

Andikám, van humorod!!!

Eszembe nem jutna a kalapács...

Mindig a ramán rágódok, igazad van! De a legtöbben ezzel sütnek (barátnőm, menyem is).

Ha kedvem lesz, csinálom megint holnap a keksztekercset (unokáknak), és majd a fiam elviszi nekik. - Mi nem járunk a Metróba, itt nincs is Szolnokon.

Szerintem kínai étterem sincs itt, de úgy emlékszem, nem volt Debrecenben sem. Vagyis volt egyszer, de pocsékul főztek, be is zártak...

394. Bártfai Andrea (válaszként erre: 393. - Fc62868258)
2012. márc. 3. 07:06
Ablakpucolás?! Mi van, nincs kalapácsod?! DDD...
2012. márc. 2. 20:29

amit a legjobban útálok, és ameddig lehet, halasztom, az az ablakpucolás :-(

A legszivesebben porszivózok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook