Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? fórum

Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
20. becseiagi (válaszként erre: 19. - Ee7835cc73)
2009. júl. 16. 21:17

17. becseiagi 2009-07-16 14:57


Én múlt héten voltam bent az apehnál személyesen, és ott mondták, meg adták, ami kell hozzá! Ez nem rossz ötlet, de nem baj, hogy gy kifutunk az időből? Vagy nem tudom. . .


Akkor vajon miért adták ide a csekkeket, és miért mondták, hogy írnunk kell kérelmet?

2009. júl. 16. 21:04
Mi is 1 év alatt tudtuk elintézni,mert eleve fél év volt mire válaszoltak az 1. levelünkre,mert nekünk ráadásul először több illetéket róttak ki mint kellett volna és ezt is tisztázni kellett.Mindenesetre ha csak a részletfizetést szeretnétek kérni akkor nem kell sem méltányossági kérelmet írni,sem a 2200ft-os csekket befizetni,csak a nyomtatványt kell kitölteni.De ha biztosra akarsz menni akkor hívd fel az Apeh kék számát ott tájékoztatnak mindenről.
18. becseiagi (válaszként erre: 17. - Ee7835cc73)
2009. júl. 16. 14:57
Én múlt héten voltam bent az apehnál személyesen, és ott mondták, meg adták, ami kell hozzá! Ez nem rossz ötlet, de nem baj, hogy gy kifutunk az időből? Vagy nem tudom...
17. ee7835cc73 (válaszként erre: 15. - Becseiagi)
2009. júl. 16. 14:19
Én úgy tudom,hogy ha részletfizetést akarsz kérni akkor nem kell méltányossági kérelem se a csekk csak ki kell töltened egy nyomtatványt amit v. az Apehnál adnak v. a honlapjukról le lehet tölteni.A húgomék is így csinálták és mi is előbb részletfizetést akartunk kérni és nekünk is nyomtatványt adtak.Csak utána tudtuk meg hogy létezik ez a méltányossági kérelem és azt mondták az Apehnál,hogy előbb próbáljuk meg azt és ha nem engedik el akkor még mindig kérhetjük a részletfifetést.
2009. júl. 16. 14:10
Mi tavaly vettünk egy használt lakást amire nekem is és a férjemnek is 140000ft-ot kellett volna fizetnünk fejenként.Csakhogy a banki törlesztőnk 40%-al emelkedett(75000ft lett)én gyesen vagyok a párom meg 95000ft-ot keres.Ez elég indok volt,hogy elengedjék az illetéket,mert tényleg veszélyeztette volna a megélhetésünket.
15. becseiagi (válaszként erre: 14. - Ritkó)
2009. júl. 16. 13:46
Az már meg van, mikor személyesen bent voltam, akkor ideadták, meg a fejenkénti 2.200.- Ft-ról szóló csekkeket is. Csak a csaj azt mondta, hogy kell még egy Méltányossági Kérelmet írni saját kezüleg is.
14. Ritkó
2009. júl. 16. 13:37
Külön erre van egy adatlap, azt kell kitölteni, apeh honlapján megtalálod.
2009. júl. 16. 13:33
Hogy kell egy méltányossági kérelemnek kinéznie? Mi most vettünk lakást és a 2 x 95.000.- Ft-os illetékre szeretnénk részletfizetést kérni. Tudtok segíteni?
12. drnéni (válaszként erre: 10. - Kobagabi)
2009. máj. 21. 14:45
Szerintem reménykedhettek. Az apósomnak most engedtek el félmillió tartozást, ami a vállalkozása megszűnése környékén halmozódott fel, mert valamit nem, vagy nem jókor adott le, így tovább kellett volna fizetnie, de nem tudott róla. Végül ennyi lett a tartozása, de szerencsére elfogadták az indokát. Szerintem a ti igényetek is abszolút méltányolható.
11. drnéni (válaszként erre: 9. - Csutika100)
2009. máj. 21. 14:43
Hát nekem még az apukám után kiszabott 55000 Ft örökösödési illetéket se engedte al az illetékhivatal, pedig nappali szakos egyetemista voltam, zéró jövedelemmel.
2009. máj. 20. 22:06

Na beadtuk! Az adóbevallás mellé raktuk. Kíváncsi vagyok mi lesz:( Teljesen csődbe megyünk, ha fizetni kell, mert nincs rávaló. Hitelt meg nem szeretnénk, elég a lakáshitel is. Azért szörnyű, hogy egy lakásért hányszor legombolja az Állam a pénzt.

Hát most akkor várunk. Majd megírom az eredményt.

Addig meg idegeskedek:(

2009. máj. 20. 05:49
Az illetékhivatal elszokta engedni, de az apeh-nek fízetni kell.
8. Ritkó (válaszként erre: 6. - Kobagabi)
2009. máj. 19. 22:43

Ahhoz képest hamar megjött a válasz, úgy 3-4 hét múlva. Olyan mérges voltam, legszívesebben bementem volna, és rájuk borítottam volna az asztalt mindegyikre.

Hát igen, ilyenkor a törvénymódosítás nem kellene, hogy rátok vonatkozzon, hanem csak az újakra. Igazságtalan, de hogy véded meg az igazad?? Ha fellebbezel az is pénzbe kerül, és még akkor sem biztos, hogy Neked adnak igazat. Nagyon nehéz.

7. kobagabi (válaszként erre: 5. - Ritkó)
2009. máj. 19. 20:52
Az illetékről tudtam:(
6. kobagabi (válaszként erre: 4. - Ritkó)
2009. máj. 19. 20:51

Mennyi idő alatt jött meg a válasz a kérelem beadásától?


Nekünk 947.000.-ft-ot kellene befizetni. Igazságtalannak tartjuk, mert miközben építkeztünk, akkor jött az a törvénymódosítás, hogy eltörölték a lakásszerzési kedvezményt, ami annyit takart, hogy az eladott lakás árát belevihetjük az új lakás építésbe, de ezt eltörölték, így hiába raktuk bele a teljes összeget, mégis adózni kellene. 3 gyerek van, és tényleg lakhatásra fordítottuk.

Bár nem mindről van számla! Kell egyébként, kérik?

2009. máj. 19. 20:00
Lehet banki átutalással is teljesíteni a 2.200,- Ft befizetést, én úgy csináltam.
2009. máj. 19. 19:59

Mi nem kaptuk meg a méltányossági kérelmet.

A 2.200,- Ft illetéket be kell fizetni, különben addig nem foglalkoznak az emberrel.


Esetleg részletfizetést kaphattok, de elengedni biztos nem fogják szerintem. Nekünk is veszélyeztetve volt a megélhetésünk, sőt, most se állunk valami fényesen, de nem foglalkoznak vele.

2009. máj. 19. 19:54
Ha a tartozásod nem túl régi, az adós minősítésed is megfelel, igazolni tudod, hogy a család bevételéből nem lehet befizetni mert veszélyezteti a megélhetést, megadják, de 2200 ft illetéket kell befizetni, csekken előre.
2009. máj. 19. 19:52
Ingatlaneladásból keletkezett adóbefizetés elég magas. De mi az összeget építkezésre használtuk. Kértünk Apeh-tól méltányosságot (engedjenek el belőle), és arra lennék kíváncsi, várható-e pozitív elbírálás?!
2009. máj. 19. 19:50
Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook