Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? fórum

Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
2010. febr. 26. 08:03
Tagnap kaptam levelet az Apehtől, de csak annyi volt benne, hogy meghosszabbítják a válaszadást 1 hónappal. Lehet tovább idegeskedni.....
109. kuszkusz (válaszként erre: 104. - 3b41f6053f)
2010. febr. 19. 21:48

Szia!Rég voltam erre,ne haragudj,hogy nem válaszoltama kérdésedre!Engem a járulékok miatt.,de a mai napig sok minden homályos......

Azt mondták nekem,hogy részben könyvelő hiba,csak nemtudom bizinyitani..

2010. febr. 19. 21:29
Mi az első részletet 35 ezret kifizettük a hónapban:(
107. kobagabi (válaszként erre: 103. - Orsyyy)
2010. febr. 19. 21:28

Van erre egy nyomtatvány, szerintem azt kell inkább kitölteni. Mert mi is kézzel írtuk, és utána hiánypótlásként küldték a nyomtatványt. Azt apeh oldalról le tudod tölteni...

Egyébként mi minden kedvezményt kértünk egyben, mégis, mikor a méltányosságból elengedést nem adták meg, mégegyszer kellett a részletfizetést kérvényezni...

106. 99279bb06f (válaszként erre: 103. - Orsyyy)
2010. febr. 10. 17:27
Kézzel is írhatod, de akkor fognak küldeni egy nyomtatványt, ami mellé mindent csatolni kell majd. Ezt néhány napon belül fogod megkapni. A beadás dátuma viszont a kézzel írott beérkezési ideje lesz.
2010. febr. 10. 14:15
Nekem volt egy kolléganőm ő azért vállalt másodállást,hogy azt az összeget havonta küldte az APEH felé,mert neki meg engedték a részletfizetést
104. 3b41f6053f (válaszként erre: 94. - Kuszkusz)
2010. febr. 10. 14:12

Szia!


És miért büntettek meg?


Persze csak ha nem titok

103. orsyyy
2010. febr. 10. 13:32
Sziasztok.Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy méltányossági kérelemet kézzel vagy gépelve szükséges beadni? Ingatlan után fizetendő illeték teljes elengedését, 50 %-os elengedését vagy részletekben történő megfizetését célszerűbb kérvényezni? Köszönöm
102. Andesz75 (válaszként erre: 101. - Kobagabi)
2010. febr. 9. 08:19

Kitartás! Biztos nehéz időszak lesz de sajna amit ki kell fizetni azt ki kell fizetni. :(

Én még nem kaptam meg a papírt, de az, hogy megkaptad 32 hónapra már jó jel, hogy hátha én is megkapom a 60 hónapos részletet.

2010. febr. 8. 21:31

Na megérkezett a papír az Apeh-től. Engedélyezték havonta kifizetni, 32 hónapon keresztül havi 30ezret. Ja és persze kamat csekkeket is küldtek, összesen 77ezer a kamat. Ha azt nézzük nem is sok. A bankok nagyobb kamatra adnak hitelt.

De sajna elég nehéz lesz ezzel a havi kiadással az élet:(

100. 99279bb06f (válaszként erre: 99. - Ginaanyus)
2010. jan. 25. 13:59
Nem csak azokat használják ki, és verik át, hanem egymást is! Ezeknek semmi sem szent! :(
99. ginaanyus (válaszként erre: 98. - 99279bb06f)
2010. jan. 25. 12:39
Sajnos igazad van. S én csak csodálkozom azon, hogy az ilyen típusú emberek mindig megtalálják a jó hiszemű embereket. Leginkább persze azokat tudják kihasználni, akik inkább segítségre szorulnának.
98. 99279bb06f (válaszként erre: 97. - Ginaanyus)
2010. jan. 25. 12:25
Ha ez megnyugtat, egy hazánkfia is hasonlóan viselkedik. Ez embertípus, akiket írtani kellene, de sajnos egyre jobban előtérbe kerülnek, mivel hasonló típusokból áll az ország vezetése (teljesen mindegy, hogy melyik párthoz tartozik). :(
97. ginaanyus (válaszként erre: 94. - Kuszkusz)
2010. jan. 25. 11:18

A társam aki tulajdon képen csődbe vitt, egy román állam polgárságú fiú volt. Sok hazugsággal, törleszkedéssel behízelegte magát a családunkba, annyira, hogy amíg közös volt a Bt. nálunk is lekott, én főztem, mostam, takarítottam rá. Aztán egyik napról a másikra elköltözött tőlünk, szó nélkül, s én azt sem tudtam hol keressem. Ez után már csak az ügyvédjénél találkoztunk, ahol megcsináltuk a hivatalos papírokat, hogy kiszáll a Bt-ből. Sajna csak később tudtam meg, hogy mekkora tartozással sózta át rám a céget.

No azóta gondolhatjátok, hogy állok a külhoniakkal ? Nagyon meg kell ismernem ahhoz valakit, hogy ezek után bízni tudjak benne.

2010. jan. 24. 16:43

Hát mi is kértük most havi 30ezrével részletre! De mi se tudjuk 3 gyerek mellett, meg a lakáshitel mellett ezt fizetni:( A hugom viszont így is úgy is fizet, de azt mondta, ha neki kell fizetni, akkor rajtunk kamatos-kamattal hajtja be.

Talán van egy kiutunk. Mivel van 1 millánk, csak befektettük:( Kb. 1/2 éve, és most úgy néz ki jó haszonnal kivehetjük... De nem kiabálom el. Csakhát akkor is szörnyű, hogy ennyi pénzt ki kell fizessünk, holott ténylegesen a lakásra költöttük:( Dehát ez van... Majdcsak lesz valahogy..

Sajna az Apeh-ot nem nagyon érdekli, hogy ki megy tönkre, és ki nem a tartozások miatt. Ez van...

De én se leszek rest ezután. Az adóbevallásokban ott fogok csalni, ahol csak tudok...

95. kobagabi (válaszként erre: 85. - March33)
2010. jan. 24. 16:34
igen, pontosan ez a helyzet! Csakhogy az eladásból neki haszna nem volt, mert mi kaptuk meg a pénzt. Tehát az ő nevén van, de az én tartozásom:(
94. kuszkusz (válaszként erre: 92. - Ginaanyus)
2010. jan. 24. 15:57
Sziasztok!Hasonló helyzetben voltam én is az apahel.Nekem az összegem:826e ft volt.Kérelmet írtam részletfizetésre,megkaptam,de úgy,hogy 30 napon belül be kellett fizetnem 326000 ft-ot.A fennmaradót havi 50_el kell törlesztenem.Felhívtam őket,hogy ez nekem nem jó fellebbezek,egyszerüen nincs enyi pénzem,de azt mondták,hogy nincs értelne,örüljek a lehetőségnek,hogy így is megkaptam.Köszönöm szépen!Borzaszto bosszanto,hogy ennyire tudják követelni a pénzt!Csak kiváncsi vagyok,hogy ezekkel a rengeteg pénzekkel mit csinálnak.Nem tudom felfogni,hogy hogyan nem tudják felfogni,hogy egy család megélhetését kockáztatják.Még van 300e ft tartozás.lassan csak vége lesz.........
93. Andesz75 (válaszként erre: 92. - Ginaanyus)
2010. jan. 24. 13:42

Szia!

Huh, nem egyszerű történet. Rögtön rendőrségi feljelentést kellett volna tenned a társad felé anno. Ezzel talán megvédted volna magad valamennyire a következményektől. A társadat miért nem találta meg az Apeh? Vagy nem kettőtök nevén volt a cég?

2010. jan. 24. 10:07

Sziasztok!

Hát az én történetem kicsit bonyolult.

Egy Bt. tagja voltam, a munkát java részt én végeztem, a társam meg lelépett a pénzzel.Úgy hogy kiszálltam a Bt-ből. Aztán kb. fél év múlva kiderült, hogy a társam még a járulékokat sem fizette be. Ezt pedig az Apeh értesítőből tudtam meg. Rögtön kérvényt írtam, de hosszas levelezgetés után elutasították. Ahogy megkaptam az elutasításról a papírt, másnap már kézbesítették a végzést is, hogy az Apeh a tartozást ráterhelte a házunkra. Igen ám, de mivel azon OTP jelzálog is volt, az OTP azonnal felbontotta velünk a szerződést, és bírósági kérelmet adott be, végrehajtás végett. Vagyis úgy nézett ki, hogy rövid úton utcára kerülünk.

Ekkor újabb levelezésekbe, kérelmek írásába kezdtem. S persze elkezdtem felderíteni, hogy hitelkiváltással hogy tudnám ezt a tetemes járulék tartozást kiegyenlíteni.

Annyiban rendes volt az Apeh, hogy tudomásul vette, ki akarom valahogy fizetni a tartozásom, így az OTP is időléegesen elállt az árverezéstől.

Hát eléggé elhúzódott az ügy, nem volt könnyű megtalálni a megfelelő lehetőséget. Főleg azért nem, mert az OTp azonnal Bárlistára tett bennünket. Nos így csak magán bank állt velünk szóba. Jó nagy költségért persze. Viszont vállalnunk kellett, hogy a magánbanknak az ún. áthidaló kölcsönét, ami magába foglalta az Apeh tartozást, és az Otp jelzálogot is, 3 hónapon belül kifizetjük. Igen ám, de mivel bár listásak voltunk, csak az OTP fogadott minket vissza, egy új hitelkonstrukcióval. S nem variálhattunk, azt kellett elfogadnunk, amit ők felajánlottak.

Vagyis az eredeti össz. 6,5 milliós tartozásunk így felduzzadt 8,3 millióra. Ja és svájci frankba, ami persze közben jócskán nőtt.

Beletörődtünk, s azt hittük, itt vége. Nem lesz semmi baj, ha rendesen fizetjük a részleteket.

de az ügynek itt még nem lett vége.

Kb. fél év múlva kaptam egy értesítést az APEH-től, hogy rosszul számolták ki a tartozásom, ezért még tartozom nekik 370 ezer FT-tal. S ezt mivel közben elhelyezkedtem dolgozni, azonnal ráterhelték a fizetésemre, amiről persze rögtön értesítették a munkáltatómat is. Gondolhatjátok mit éreztem. Hiába hívtam fel az APEH-et, már nem tudtam intézni semmit. Úgy hogy ezt a békát is le kellett nyelnem.

De még mindig nincs vége. A munkáltatóm havi kb. 30 ezer FT-ot vont a fizetésemből, mégis az 5. részlet után kaptam egy megint egy levelet az APEH-től, pontos dátummal megjelölve, hogy jönnek foglalni. Ezt már végképp nem értettem.

Mikor felhívtam őket, elmagyarázták, hogy ez a bevett szokás, hiába törlesztek, ők azt szeretnék, hogy a tartozásom előbb leteljen. Viszont rendes volt az ügyintéző, mert azt mondta, írjak azonnal egy méltányossági kérelmet, mert addig felfüggesztik a foglalást, amíg nem döntenek.

Hát ezt meg is írtam, az illetéket is befizettem és vártam.

Karácsonyi ajándékként kaptam meg az értesítést, kb. 2. hónappal a kérelem után, hogy 90%-át elengedik a tartozásomnak. Hurrá! Most már csak 29000.- Ft-tal tartozom az APEH-nek. De hogy ezt is hogy fogom kifizetni, egyenlőre még nem tudom, mert közben nekem is megszűnt a munkahelyem. Viszont mivel semmi határidőt nem tartalmaz a határozat, ezért azt a felvilágosítást kaptam, hogy a helyi Apeh irodában kérjek csekkeket, és fizethetem a nekem megfelelő részletben.

No én így jártam. Azért mindenkinek kitartást!

A leg fontosabb, hogy mindig azonnal, írásban reagáljatok a hivatalos levelekre! Ezzel még időt is nyerhettek.

91. elin (válaszként erre: 83. - Kobagabi)
2010. jan. 23. 15:54

Hááát, kobagabi, rendesen kibabrált veletek a húgod :-(((

És végülis ő kavarta meg és tett keresztbe a lustaságával, nyugodtan fizethet ős is....


Nem tudom, ti melyik régióhoz tartoztok, nekem nem is adtak első körben nyomtatványt, hanem egy A4-es papírra kellett leírnom sk. minden, de minden kínomat. Ekkor mondta az ügyintéző hölgy, hogy "de abban legyen benne minden bajom, sirámom, írjam meg Tiborc panaszát, ami csak eszembe jut".

Ezt vittem be személyesen először, már akkor is vittem számlákat, jöv.igazolásokat, de azokat igazából csak a 2. körben kérték, mikor már nekem is a nyomtatványt küldték ki postán, azokat már postán küldtem vissza én is. Kb. 2 hónap alatt zajlott le az egész

90. Andesz75 (válaszként erre: 89. - March33)
2010. jan. 23. 09:29

Ahogy elolvastam amit korábban írtál neked nagy mázlid volt. Bárcsak elengednék nekem is a nagy részét.

Azt miből gondoltad, hogy max. 18 hónapot lehet kérni részletre? Ez összeghez van kötve?

Én végül is a mérséklési kérelmet adtam be. Abban is benne van, hogy milyen részlettel tudnám fizetni. Ezért írtam oda a 60 hónapot.

Én vagyok az egyedüli örökös mert bátyám nem az ő gyereke.

Kíváncsi leszek, hogy mikor és milyen válasz érkezik. Érdekes hetek, hónapok várnak rám...

89. march33 (válaszként erre: 88. - Andesz75)
2010. jan. 22. 14:08
A sztorim a 67.alatt... Végül milyen kérelmet adtál be? A tesódnak nem szabtak ki ilyen adót?
88. Andesz75 (válaszként erre: 86. - March33)
2010. jan. 20. 08:55

És meg is kaptad a részletet?

Nekem az a gondom, hogy még a részletet sem tudnám fizetni mert egyszerűen nincs miből. Nem viccből élek anyukámmal 35 évesen gyerek nélkül. :( Ezeket mind leírtam, de nem tudom mennyire szőrös szívűek....

Én eladnám a telket amit örököltem, de anyu a haszonélvező és a bátyám a másik tulaj és egyikük sem akarja eladni. Ezt hogy magyarázza meg az ember az Apehnek? Oké, hogy örököltem, de hát ha esélyem nincs pénzt szerezni belőle...???

2010. jan. 19. 21:22
Igen adnak mindent írjál bele ami rossz és adnak részlet fizetést.
86. march33 (válaszként erre: 84. - Andesz75)
2010. jan. 19. 20:22
Én a kettő az egybent töltöttem (lásd valahol lent). Megfogalmaztam egy maximális havi részletet és kértem hogy 18 részlet legyen elég belőle. Mivel tulajdonképpen örököltél, biztos nem engedik el az egészet, de talán engednek el belőle.
2010. jan. 19. 20:18
Akkor kobagabi tulajdonképpen a húgodnak jött ki az illeték, és ő adta be a méltányosságit, és neki utasították el?
2010. jan. 18. 13:23

Aki küldött méltányosságit hogy csinálta: azt a nyomtatványt töltöttétek ki ami a méltányosságra és részletfizetésről szólt vagy azt ami csak a méltányosságra vonatkozik és ha arra jött a válasz akkor érdemes a részlettel foglalkozni?

Én ma küldöm el a papírokat. Előre rettegek, hogy nem engednek el belőle semmit és akkor 5 évre eladósodok. Még ha 5 évre kapom is meg a részletet akkor is 55e Ft/hó lenne.

83. kobagabi (válaszként erre: 81. - Elin)
2010. jan. 17. 18:59

Mikor elkezdtünk építkezni, még úgy volt, hogy nem lehet a neveden ingatlan, ha szocpolt akarsz, ezért írattuk a hugom nevére a házat. Nem is lett volna semmi gond, ha közben nem módosítanak törvényt. És hiába építkeztünk, a hugom olyan címszóval, hogy rokonom már nem tudta ideadni a pénzt papíron, hogy a házba forgattuk, és így nem kellett volna adózni érte.

Persze mi mondtuk neki, hogy még a méltányossági előtt írjunk egy papírt, hogy ó mint az én hugom ideadta nekünk a pénzt, és mi az építkezésre fordítottuk, ami igaz is!!!

De azt mondta ne bonyolítsuk, majd ő kéri a méltányosságot.. Csakhát se számlája nem volt, viszont van még egy háza, meg a cég. Így jó hogy nem engedtek el semmit. Csak gondolom, őt ez nem nagyon érdekelte, hisz úgyis mi fizetünk! Nem tudom mit tenne, ha azt mondanám az ő nevén van és nem érdekel! Csakhogy én nem vagyok ilyen!! És tudom azt nekem ki kell fizetnem.

Eddig csak az marad, hogy havi 30ezrével fizetjük, csakhogy kb. eddig annyi maradt megélni egy hónapra miután a számlákat kifizettük. Ami annyit tesz, hogy innentől kajára nem marad:(

82. kobagabi (válaszként erre: 80. - 99279bb06f)
2010. jan. 17. 18:54
Nem a nevemen fut a tartozás. Mert a házunkat a hugom neve alatt adtuk el, így a tartozás is neki jött ki. Mi meg egymás között rendezzük. Neki meg 1 gyerek, meg cég, így nem engedtek el semmit:(
81. elin (válaszként erre: 79. - Kobagabi)
2010. jan. 17. 15:00
És miért a hugod adta el az ingatlant, aki ezek szerint jobb anyagiak közt él, ha tudtátok, hogy utána méltányossági kérelem következik, amihez meg ugye kellenek számlák, bevétel, kiadás, stb? Ez nagy baklövés volt, sajnállak nagyon benneteket :-((((
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook