Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? fórum

Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
80. 99279bb06f (válaszként erre: 79. - Kobagabi)
2010. jan. 15. 21:44

Hú ez nagyon kemény! Nem voltak a gyerekeidre sem tekintettel? Mit néztek el?

Gondolkodtál már, hogy mit csinálsz? :(

2010. jan. 12. 09:50

Na tegnap megjött az Apehtől a papír:( És semmit sem engedtek el!!!!!! Így 950 ezer ft-ot kell megfizesünk 8 napon belül!!! Már jelenleg is annyi a hitelünk, hogy terhelni a bevételünket tovább nem tudjuk. Bár beadtuk most a részletfizetésre a kérelmet, de az ügyintéző azt mondta, minimum 30ezer ft-ot kell vállaljunk havonta, mert akkor nem fogják engedélyezni...

Ráadásul a hugom neve alatt adtuk el az ingatlant, így úgymond neki kell kifizetni. És az ő jövedelmi helyzetüket nézték.

Pedig én mondtam neki, hogy adja át nekünk az összeget papíron, mint rokonnak az építkezésre, és mi jobban megkaptuk volna a méltányosságot. Ugyanis 3 gyerek van, tényleg a lakásra költöttük, fizunk teljesen le van terhelve.

Szóval emiatt még a hugommal való viszonyom is megromolhat... Ő mindenképp fizeti a havi 30-at az Apeh-nek majd, aztán tartja felénk a markát!!!

Hogy miből fogok fizetni fogalmam sincs:(

Gondolkozom egy külföldi munkalehetőségen, de ahhoz legalább 1 évre itt kell hagyjam a családom, férjem és a gyerekeim... Nincs kiút:(

2009. dec. 28. 15:41

Sziasztok!

Nekem is rendesen szívrohamot okozott az Apeh ma. Apukám 2 éve meghalt és másfél éves adórevíziója volt. 30 napon belül 3,3 millió Ft-ot kellene befizetnem!!!!! Mivel örököltem tőle egy pici házrészt úgy gondolják, hogy azt 30 napon belül tudom értékesíteni (még két tulajdonos van). Kész röhej. Én is lassan elkezdem fogalmazni a méltányossági kérelmet mert anyukámmal lakok aki 70 éves, esélyem nincs részletet fizetni. Még arra is kevés a pénz, hogy megéljünk. Elkeseredtem nagyon..... :(

77. elin
2009. dec. 19. 12:13

Sziasztok!

Én is kértem csökkentést, és kaptam is! Nagyszerű karácsonyi ajándék ez nekem!!

Majd 150e Ft-ot kellett volna fizetnem lakásvásárlás után, de elsírtam, hogy ahol most lakunk, ott rosszak a körülmények (saját lakás+fater), eladni nem tudom haszonélvezet miatt, gyerekemet egyedül nevelem, keveset keresek, szóval mindent elsírtam, ahogy az apeh ügyintéző tanácsolta.

És ma kaptam a határozatot, hogy csak 40e Ft-ot kell befizetnem.

Álmomban sem gondoltam volna, hogy sikerül, de nagyon boldog vagyok!!!!

Sok sikert mindenkinek!

És boldog karácsonyt!!!

76. Kisandi2 (válaszként erre: 73. - Kobagabi)
2009. dec. 14. 22:15

A mi méltányossági kérelmünket elutasították, bár csak mérséklést kértünk, leírom, hogy mik voltak a kifogások:

Ingatlant értékesítettünk, sajnos nekünk sem sikerült 2007-ben, a vevő novemberben visszalépet, új vevő 2008 tavaszán, míg közben változott a törvény. Más községben telket vettünk, építkeztünk. Gyüjtöttük a számlákat. Lakhatásit nem sikerült az Önkormányzat hosszú ügyintézési határideje miatt május 20-ig megkapni. Az APEH tájékoztatása szerint a felhasználást ezzel tudjuk igazolni, így ha nincs meg máj. 20-ig, be kell fizetni az adót, különben jön a büntető kamat stb. mondta az ügyintéző. Ez nálunk 750e Ft-ot jelentett. Befizettük, kb. 1 hónap mulva meg lett a lakhatási. APEHnak méltányossági kérelem írva, a kért nyomtatvány kitöltve, 2200.- Ft befizetve, az összes számla másolata - az APEH ügyintézője adta azt a tájékoztatást, hogy a másolat megfelelő, ha az eredetit is látni akarják majd jelzik - hitelszerződés másolata, a lakhatás költségei, a hitel havi díja, fizetés igazolás stb. Kérelem, a családban 4 fő, 2 középiskolás, nem dolgoznak még, csak két kereső stb. A hitelből fizettük be az adót, a ház nincs teljesen befejezve e miatt. Ez a kérelemben is szerepelt. Az értékesítés teljes összegét felhasználtuk, még többet is, számlánk volt róla - több is lehetett volna, de a munkát végző elvesztette számlaképességét a munka végére, sajnos ilyen érdekességgel is találkoztunk - , bár egy-kettő jogosságát megkérdőjelezte az APEH. pl. a tervezés díja nem része az építési költségnek. De építkezni azért tervek nélkül nem lehet! Kissé morbid gondolkodás. Egyes műszaki eszközök amelyek a házat működtetik nem részei az építési költségnek! Sikeresen kiszedtek ilyen címen 1-2 számlát, így a maradék számlák végösszege kevesebb volt, mint az értékesítésből keletkezett bevételünk.

Egyből le is vonták a következtetést: Nekünk nem okozott gondot az adó megfizetése, így nem kapunk semmilyen kedvezményt, ez jár nekik. Ja és az elutasítás okai között szerepelt még, hogy nem találták meg a beküldött teljes hiteldokumentációban, hogy mekkora összeget vettünk fel, milyen futamidőre, valamint nem az eredeti számlákat küldtük be. Hiánypótlásra nem is szólítottak fel, vagy hogy bármit mutassunk be.

Az APEH útmutatásának megfelelően jártunk el, és most azok a hiányosságok, amiket ők javasoltak.

Mindenkinek azt javasolom, hogy csak írásban kérjen állásfoglalást, mert a szóbelivel nem ér semmit.

Egyben megállapították, hogy a havi 68e Ft hitel, a kb. 75e Ft rezsi, és az ennél valamivel több maradék havi jövedelmünk bőven elegendő 4 személy megélhetésére, "nincs veszélyeztetve a megélhetésünk" ezért elutasítják a kérelmet.

Hát, hogy ezek után vajon mikor fejezzük be a házat, miből, és hogyan, nem tudjuk.

Semmilyen méltányosságot nem tapasztaltunk, sőt olyan dolgokba is belekötöttek, amik szerintünk csak mondva csináltak, hogy ne keljen bármennyit is visszafizetni. Csak azokat a számokat és adatokat találták meg a beküldött dokumentációban, amelyet ők akartak látni, a többi nem érdekelte őket.

2009. nov. 11. 12:27

Egy másik fórumon olvastam egy jó ötletet, a csajszi megírta a kérelmet és elkezdett "törleszteni" egy fix összeget havonta. Pár hónap múlva meg írt még egy levelet, hogy ugyan még nem jött válasz a kérelmére, de ő ennél többet nem tud fizetni, fogadják el neki így, és engedjék a részletfizetést.

Mivel az APEH azért évtizedekre nem húzza el a kintlevőségeit, a végére kissebb részletet szabtak ki, mint amit addig fizetett és egész elfogadható időtartamra, úgyhogy jól járt. Nem beszélve arról, hogy ilyen lentebb olvasott késedelmi pótlék fel sem merült, mert elkezdte a törlesztést.

74. march33 (válaszként erre: 73. - Kobagabi)
2009. nov. 11. 12:20

Igazából én sem tudtam mindent számlával igazolni, pl. tüzifa árát az előző (tavalyi) vásárlás alapján adtam meg, és mivel most még a szüleimmel lakom az ottani rezsiszámlákat másoltam be, és szerény számítással beírtam hogy legkevesebb mennyi rezsim lesz még a lakásomban márciustól. Megjegyzésként odaírtam hogy ezt nem tudom már/még számlákkal igazolni.

Különben szerintem, ha azóta megvannak a rezsiszámlák akár pótlólag is elküldheted, főleg így télen úgyis húzósabb :(

73. kobagabi (válaszként erre: 71. - March33)
2009. nov. 10. 22:41
Mi úgy írtuk, hogy elsősorban engedjék el, ha ezt nem engedélyezik, akkor minnél nagyobb mértékben csökkentsék. A baj csak az, hogy számlákat is mellékelni kellett, és nem volt mind meg már:( Úgyhogy ezért aggódok:(
72. kobagabi (válaszként erre: 68. - March33)
2009. nov. 10. 22:38

Dejó volt ezt olvasni:) Reménykedem, eddig még semmi:( Május 20-tól van benn a papír, és július 14-én adtunk fel hiánypótlást.

Viszont már egy egyenlegértesítő jött, amin még szerepelt az összeg:( Telóztunk, és akkor mondták, még nem bírálták el várjunk.

Jajj, már annyira ideges vagyok...

71. march33 (válaszként erre: 70. - 7130b15964)
2009. nov. 4. 19:00
Azt hiszem,vagy legalábbis úgy okoskodok,hogy ott rontja el mindenki, hogy el akarja töröltetni az illetéket, ezért is húzódnak el az ügyek, mert azt jobban megfontolják hogy mindent elengedjenek, talán a feléről könnyebben lemondtak :)
70. 7130b15964 (válaszként erre: 68. - March33)
2009. nov. 3. 20:29

Az APEH-ot ismerve, ez már szinte mese, de legalábbis mesébe illő :DDD

Nagy szerencséd van!

69. klenca
2009. nov. 3. 20:24

Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta?



Igen, de előtte 1 nappal be kellett fizetni. Azt mondták, másik ügyosztály foglalkozott a méltányossági kérelemmel, mint aki a csekket küldte. Naná, hogy nem adták vissza.:((


Szóval, kérdezősködj és tértivényesen add fel a kérelmet.

68. march33 (válaszként erre: 61. - Kobagabi)
2009. nov. 3. 20:13

Kedves Gabi!

Csak azért írok h én is jobb kedvre derítselek.

Júliusban szerződtem le, egyedül veszek egy kis lakást (10,5mil), 2010.márciusban költözök, ha felépül az eladók házikója. Szóval a szerződéskötés követően egy hónap múlva kiszabták az illetéket (470e), írtam egy méltányossági kérelmet a kiszabó megyei igazgatóságra, ahonnan két hét múlva jött "válasz" hogy én nem is oda tartozok, a kérelmemet továbbították Pestre. Rá következő hétre Pestről is jött a levél, hogy töltsem ki a nyomtatványt is. Mivel enyhítést is kértem meg annak a kamatmentes részletezését is, ezért ilyen kombinált nyomtatványt küldött az ügyintéző. Mivel most volt először ilyennel dolgom felhívtam, hogy a "mérsékelni szánt összeghez odaírtam a kiszabott illetéket, de nem tudom mit írjak a részletekben megfizetni kért összeghez, talán azt, amit maximum be tudnék vállalni?" erre azt mondta, hogy "igen aztán majd mi eldöntjük hogy mit engedünk" (hát nem volt túl kedves)

Szóval oda beírtam, amit kiszámoltam h férj/élettárs birtokában összesen kellene fizetni (230e) és mivel úgy tudtam h 18 hónapnál tovább nem engednek részletezni, így azt.

A 9-es pontot külön lapon kifejtettem (saját és családi körülményeim, bevételek, kiadások stb.) meg mellékeltem a számlákat, bérpapírt.

És feladtam. (09.18.) Közben rátaláltam a fórumotokra és már kezdtem feladni a reményt....

Pénteken kaptam a postától egy értesítőt h kaptam vmit az APEH-től, meg aztán majdnem frászt is kaptam :) Anyumat hétfőn elküldtem érte, de estére már biztos voltam benne h csak számlaértesítő, mert a munkahelyemen tök sokan kaptak a napokban. Na, gondoltam nagyon szép látvány lesz a 470 ezres hátralék :((((

Este aztán rituális keretek között felbontottam a levelet, de nem mertem belenézni..... Kicsit vastagabbnak tűnt, uh a csekkeket félve kivettem, de nem volt rajtuk összeg :( viszont, ahogy megszámoltam 18 db volt belőlük - jó jel :) aztán a borítékot felraktam a polcra ..... végül egy óra múlva halált megvetve elovastam a levelet is. Helyt adtak a kérelmemnek és elengedtek 240ezret, még el sem hiszem.:):):) A részleteket összeadva pedig forintra pontosan 230e, semmi kamat :)

Nagyon szorítok neked is!!! üdv

67. 99279bb06f (válaszként erre: 65. - Kobagabi)
2009. okt. 22. 18:35
Nem értem, miért kellene akkor fizetni, ha ők nem válaszolnak egy év múlva csak. Az az ő saruk, nem? Te időben beadtad a kérvényt, ha ők nem válaszolnak 30 napon belül, amit a törvény előír, akkor ne rajtad hozzák be. Vagy rosszul gondolom?
2009. okt. 22. 12:39
Jó esetben részletfizetést engednek. Adót nem, de bírságot el is engednek egy az egyben ha jó az indok. Egyébként az a tapasztalatom, hogy nekik is az a lényeg, hogy bejöjjön a pénz. Ha az ember nem mismásol, nem tűnik el, hanem válaszol a levélre, ha enyhítést, csökkentést kér - akkor kap is.
65. kobagabi (válaszként erre: 64. - 064abada22)
2009. okt. 22. 12:35
na az szép:( Még késedelmi kamatot is felszámolnak, az ők hibájuk végett:( Akkor nekünk bizti húzós lesz, mert 950ezernek 1 évi kamata az elég gáz:(
2009. okt. 20. 14:41

sziasztok!

szeretném felhívni a figyelmeteket egy fontos dologra. illetékfizetés, kérelem az APEH-hez, majdnem egy év várakozás, elengedték a tartozás felét. már kezdtünk örülni, de kiderült, a be nem fizetett összegre meg kell fizetni a késedelmi kamatot. bár még így is jobban jártunk, mintha nem írunk kérelmet.

ha meg befizetjük és utána írunk kérelmet, valószínűleg elutasítják, ha már egyszer a számlájukon a pénz:-(

63. kobagabi (válaszként erre: 62. - 99279bb06f)
2009. okt. 20. 12:01
Köszi erőt adtál:) Próbálok pozitív lenni. Jajj, az a pénz sok mindent meg tudna oldani:(
62. 99279bb06f (válaszként erre: 61. - Kobagabi)
2009. okt. 19. 22:15

Ne legyél már ilyen negatív! :)

Biztos, hogy nagyon sok a munkájuk, és még 50 ezren vannak előtted. Azért három gyerekre tekintettel szoktak lenni.

61. kobagabi (válaszként erre: 60. - Kobagabi)
2009. okt. 19. 11:06
valamiért rossz előérzetem van. Szerintem nekünk egy kummát nem fognak elengedni, amilyen szerencsénk van:(
2009. okt. 19. 11:05
Ma jött egy papír az apehtől. Teljesen remegve bontottam ki. Elsőnek a csekket vettem észre, na bumm, gondoltam fizetni kell. De csak az egyenlegértesítőt küldték el. Felhívtam őket, de aki foglalkozik az ügyünkkel, az nem volt benn. Viszont másvalakivel tudtam beszélni. És ő azt mondta, hogy még az áprilisi, májusi beadott kérvények feldolgozásánál tartanak. De előveszik a miénket, ha már érdeklődtünk. Így határozat még nincs . Pedig jó lenne már pontot tenni a végére:(
59. kobagabi (válaszként erre: 58. - B2076ec79b)
2009. okt. 17. 15:14
Háát ez van:( Majdnem eladtuk még idöben:( Csakhát 2007 decemberében visszalépett a vevő. Dec. 28-án. Gondolhatod hogy kibuktam!:(
58. b2076ec79b (válaszként erre: 56. - Kobagabi)
2009. okt. 16. 14:46

ÓÓÓÓ

Csak úgy írtad, hogy közben változott, ezért kérdeztem. Mert ha az ügymenet közben változott volna meg, akkor rátok nem vonatkozna :(( Sajnálom..

57. kobagabi (válaszként erre: 53. - Murva)
2009. okt. 15. 19:45

és mennyi adóról volt nálad szó? Mert nekünk sajna elég sok 950.000.-Ft:( Éshát erre halasztást, részletfizetést se nagyon érdemes kérni, mert lakáshitelünk is van, és nemigazán bírnánk:( Csak reménykedni tudok az elengedésben.

Úgy írtuk a kérelmet, hogy az egészet engedjék el, ha erre nincs mód, akkor minnél nagyobb mértékben mérsékeljék.

56. kobagabi (válaszként erre: 55. - B2076ec79b)
2009. okt. 15. 19:43
a baj az, hogy mikor a törvény változott, még nem adtuk el a lakást. Csak 2008.01.01.-e után:( És akkor lépett életbe a törvény:( Így nekünk nincs olyan szerencsénk, hogy elnéztük volna.
55. b2076ec79b (válaszként erre: 51. - Kobagabi)
2009. okt. 14. 20:04
Egy törvény visszaható hatálya azt jelenti, hogy visszamenőleg is hatályos. ha nincs visszaható hatálya, akkor csak azok a "dolgok" tartoznak bele, amik a törvény hatályba lépése óta keletkeztek, az előtte levő történések a régi törvény hatálya alá tartoznak, függetlenül attól, hogy az ügymenet közben a tv megváltozott.
54. murva (válaszként erre: 52. - Kobagabi)
2009. okt. 14. 19:28
Ha nem engedik el még mindig kérhetsz halasztást,részletfizetést.
53. murva
2009. okt. 14. 19:26
Nekem is volt beadva méltányossági kérelem felhívtam őket és mondták hogy nagyon sok a munka és még nincs elbírálva,mondták,hogy menjek be,de nem mentem kb.3 hete jött a levél elengedték az adót és a 2200 forintot is mert én azt is kértem,várjál fog jönni,és reménykedj.
2009. okt. 14. 16:52
Ja! Még azóta sincs válasz. Én meg rettegek tovább, mert sajna a pénz sincs meg rá:(
51. kobagabi (válaszként erre: 50. - B2076ec79b)
2009. okt. 14. 16:51
ez mit jelent? Mi az a visszaható hatály?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook