Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
49801. Muffin91
2020. okt. 31. 01:19

Sziasztok! Eddig napi szinten véreztem, hol kevesebbet, hol niagara... Múlt hét csütörtökön kaptam depo-provera szurit verzescsillapitas celjabol. Eleinte jobban véreztem, viszont ma vér abszolut nem volt. Helyette valami szintelen, néha narancsságás, nyúlós valami ürül belőlem, de elég nagy mennyiségben. Görcsök vannak, bár nem olyan vészes. Esetleg volt valaki így?


Más: mostmár 3 napja mozog valami a hasamban. Nem bélmozgás, voltam már terhes, tudom milyen a magzatmozgás és totál olyan érzés. Viszont terhesség kizárva, fél éve no szex... 😏

Help 😀❤️

49800. Muffin91 (válaszként erre: 49796. - Yallah2)
2020. okt. 31. 01:12
Hát figyu, kerek perec megmondta a doki, ha előbb akarok műtétet, menjek maszekba. Tehát lenne hely... Csak nem nekem! Nemtudom hogy mennyire vannak korlátozva a műtétek (es igazabol azt sem ertem mi köze a nőgyógyászatnak a covidhoz) de az tuti, hogy a fizetőket veszik előre. Tehát magyarul, én pont levagyok szarva, akár meg is halhatok, lényeg hogy a fizetős meglegyen műtve... TB ide vagy oda...
49799. genia
2020. okt. 30. 07:02

Sziasztok !

Reg nem voltam ...udv a regieknek remelem mindenki jol van ...es kitartast az a mutetelott alloknak minden rendben lessz!♥️

Lenne egy kerdesem a regiekhez igy lassan 1 ev tavlataban nagyon fajnak a,csontjaim izuleteim masnak is van ilyen ?

Nekem maradtak a petefeszkeim ..gondolkodom egy csontsuruseg meresen ..esetleg menjek el egy reumatologushoz ? Mi a,teendo ilyenkor?

Szep napot nektek !

49798. Masni66 (válaszként erre: 49788. - Kajszi72)
2020. okt. 29. 21:54

Köszi Kajszi,

a petefészek gyulladásomra kapott antibiotikumok elfogytak. Ettem mellé Protexin Balance-ot, így a gyomrommal egyelőre nincs gond. Remélem már nem is lesz, már csak a Flectort kell innom.


Hüvelygomba? Atyám, még az is jöhet? Annak megelőzésére van vmi bevált tipped Kajszi?


Előre is köszönöm, klassz ez a csoport, jó, hogy vagytok nekünk 💕🍁🌿

49797. Süti 2 (válaszként erre: 49796. - Yallah2)
2020. okt. 29. 16:16
Én is így gondolom!
49796. yallah2 (válaszként erre: 49795. - Muffin91)
2020. okt. 29. 14:38
Lehet azért mert korlátozva vannak a műtétek. Meg van határozva mennyit csinálhatnak. Mondjuk a Te esetedben tehetnének kivételt, mert a kaparás az nekem sem oldotta meg a problémát. Lassan életveszélyes lesz már, nem értem miért kell szarakodni veled ennyit!
49795. Muffin91 (válaszként erre: 49794. - Süti 2)
2020. okt. 29. 10:27
Azt mondta a doki, hogy ha bemegyek erős vérzéssel, görcsökkel, sürgősségi kaparás! Az meg már márciusban volt, semmit nem segített. A kaparás 20 perc, a méhelt@volítás meg több órás műtét, gondolom ezért programozzak be ennyire. Bár őszintén szólva, nem igazán értem miért fogják a virusra...
49794. Süti 2 (válaszként erre: 49793. - Muffin91)
2020. okt. 28. 15:28

Anno,nekem azt mondták ,hogy sürgősségivel megműtenek ,pedig akkor még nem is mentem magánrendelésre csak az ambulanciára.

Ezért próbáltam érdeklődni tőled.

Hát nagyon remélem,hogy sikerülni fog a műtéted!

49793. Muffin91 (válaszként erre: 49792. - Süti 2)
2020. okt. 28. 14:15
Igen, azt mondta a doki, hogy ha gyorsan akarom megoldani, akkor menjek magánba. Ő nem tud előbb időpontot adni. Tehát lenne időpont, de nem nekem... Pedig mondta, hogy tudja mekkora szükségem lenne már erre a mutetre!
49792. Süti 2 (válaszként erre: 49785. - Muffin91)
2020. okt. 26. 08:54

Szia!

Ilyenkor ha ennyire vérzel,sürgősségivel nem műtenek meg?

Ennyire függ attól,hogy van-e magán orvosod?

Minden jót kívánok Neked!😊🌸

49791. Klarissza71 (válaszként erre: 49773. - Masni66)
2020. okt. 25. 09:24

Szia Masni! Köszönöm kedvességed! Neked mielőbbi jobbulást kívánok kíváncsi vagyok mit mondott az orvos ha voltál már vissza hozzá!

Én még azóta se hívtam az orvost a gyomor tükrözés miatt de azt hiszem eltolom jövőre mert itt nagyon sok a Covidos a Nyíregyházi kórházba!

Most a leszázalékolásom vissza adásán reménykedem most fogom újra beadni mert 6 éve elvették az új rendszerkor!!

Jó egészséget mindenkinek virtuális gyógy ölelés!!!

49790. Klarissza71 (válaszként erre: 49779. - Kajszi72)
2020. okt. 25. 09:14

Szia ! Akkor én nagyon szerencsés vagyok ezen a téren mert semmi tünetem nincs se feszülés se görcsölés még maszat se,sőt még zabálhatnékom sincs többnyire nem is vacsorázok sokszor elvagyok napi egy étkezéssel mégse fogyok úgy ahogy szeretném! :)

Jó egészséget mindenkinek a műtétre váróknak sok szerencsét és kitartást!!

49789. Kajszi72 (válaszként erre: 49788. - Kajszi72)
2020. okt. 24. 08:13
Hotrem...alagút, zsibbad az ujjam. 😂😂😂
49788. Kajszi72 (válaszként erre: 49787. - Masni66)
2020. okt. 24. 08:11

Semmi bajod nem lesz a napi két flectortól, idd kaja után. A forróvizes horem gyogyók a gyomornyúzók.

De az antibiotikum miatt műtét után könnyebben támad a hüvelygomba.

Gyors gyógyulást és kalap kakit!🌻

49787. Masni66 (válaszként erre: 49779. - Kajszi72)
2020. okt. 23. 22:15

Köszi Kajszi,

szuper kis összefoglaló, hogy mi minden marad meg a petefészkeikkel együtt.


A "cicifelszülés, dinkaság és zabálhatnék" az nálam tuti :-) :-) .


Ma volam dokinál, az én extra panaszaimat az okozza, hogy durván be vannak gyulladva a petefészkeim.


Ilyenem még nem volt, nem tudtam mire vélni a panaszokat.

Mire ma dokihoz jutottam, már kivülről is látszott, hogy meg vannak duzzadva.


Antibio es reggel-este Flector, amíg a 20 db-os doboz el nem fogy.

Nem hangzik jól,ez elég durva adag. Csak bírja a gyomrom.


Tud vki vmi gomorvédő tippet ennyi Flectorhoz?


Hálásan köszönöm a műtéten már túl esettek bíztatását és a sok hasznos infót.


A várakozóknak pedig kitartást, bízzunk benne, hogy hamarosan már a gyógyulók táborát erősítitek!


🍁🌱🍄🌾


Szép hétvéget mindenkinek!

49786. Muffin91
2020. okt. 23. 11:02
Ja, az lemaradt hogy kikêrdeztem a műtétről a dokit . Petefêszkek maradnak, minden más kuka...
49785. Muffin91
2020. okt. 23. 11:01

Sziasztok! Voltam dokinàl , megkaptam a műtétre az időpontot ! Eléggé elszomorodtam, mert Dec 17...de ez sem biztos, hiszen már most maradnak el a műtétek sorban...szóval lehet hogy idén már nem is lesz műtét . Mondtam a dokinak , hogy minden nap vêrzek , minél előbb műtét kellene, mert a végén elvêrzek... Azt mondta akkor rendezzem magán úton. Na kösz . Megvizsgálni sem volt hajlandó ! Pedig tutira nőtt a mioma



Kértem , hogy az exacyl helyett írjon valami mást , mert az nem használ. Felírta a depo-proveràt, amit másnap kivaltottam, tegnap reggel pedig beszúrattam. Eddig nincs változás , ugyanúgy vêrzek ....

49784. Soro71
2020. okt. 22. 13:39

Sziasztok, ma voltam az orvosnál a kontrolon azt mondta hogy minden rendbe van, azt mondta hogy attól vérezek még hogy adom magamnak reggel és este a vérhígítónekciót. Most már a negyedik hete szurizom magam.


Mindenkinek jobbulást kívánok és aki még a műtét előttál annak sok sikert és kitartást.

49783. Soro71 (válaszként erre: 49782. - Kajszi72)
2020. okt. 21. 19:58

Kajszi 72.


Köszönöm szépen.

49782. Kajszi72 (válaszként erre: 49781. - Soro71)
2020. okt. 21. 16:34

Szia. Lehetőleg ne ülj sokat. Csak összenyomorgatod a hasad, az izmok meg nem tudnak pihenni, ellazulni, csak rosszabb lesz utána.Talpon vagy fekve, ez a tapasztalat.

A vérezgetésről nekünk is azt mondták, hogy ebben az időszakban még normális. És ne felejtsd el, ciklusod még van. Kalap kakit!🌻

49781. Soro71
2020. okt. 21. 11:55

Sziasztok, nekem három és fél hete távolítottak el a méhemet és a petevezetékeimet, petefészkek maradtak.

Az első héten mikor hazajöttem a kórházból egyáltalán nem volt semmilyen vérzésem, de aztán a következő héten elkezdődött egyik nap kevesebb másik nap több, és azóta már kétszer a reggeli felkelés nél a tisztasági betét teljesen vizes volt. Felhívtam az orvosom azt mondta hogy három napig betadinos kúpot használják és ha nem javul akkor menjek vissza kontrolra. A vérzésre meg azt mondta hogy ez teljesen normális két három akár négy hétig is. Fájdalmam nincsen csak ha sokat ülök akkor érzek egy ilyen mintha fel lennék fázva fájdalmat. És ilyenkor a derekam is fáj. Szeretném megkérdezni hogy másnak is volt ilyen jellegű panasza mert engem nagyon zavar.?

49780. Zsensina
2020. okt. 19. 20:42

Sziasztok, üdvözlök mindenkit! November 05-én leszek háromhónapos műtött. Jól vagyok, én is elkezdtem finoman az Etka jógát. A műtét után elhagyni nem tudtam magam, háromhetesen mennem kellett dolgozni..(iskola, évkezdet) Lehet, a javamra vált. Szépen gyógyulok, ahogy a "nagykönyvben" meg van írva. Nincs fájdalmam, de pszichésen azért furcsa, hogy nincs meg a babaház. És nincs meg semmi. Szóval inkább csak pszichésen, ha rá gondolok, mert egyébként megkönnyebbültem, hogy nem kell megijednem váratla vérzésektől, nem kell mennem a továbbiakban citológiára. Kicsit elnyújtottam a controll idejét, Csütörtökön megyek csak vissza. De jó kislány voltam, nem volt kádas fürdő, és szex sem , vigyáztam magamra. Majd hírt adok a controll eredményről, mit mondott a doki, meg az ultrahang. Meg a szövettanit is most tudom meg.

Gondoltam megosztom veletek., hogy hála Istennek, panaszmentes vagyok.

Mindenkinek jó pihenést kívánok, és gyógyulást, akinek szüksége van rá.

49779. Kajszi72
2020. okt. 19. 19:30

Mindenkinek, aki műtét után van és maradtak a petefészkei:

A ciklus ugyanúgy működik tovább, a premenstruációs tünetek is ugyanúgy maradnak. A szerencsésebbeknek enyhébb formában. Szóval a cicifeszülés, dinkaság, ödémásodás, zabálhatnék nem múlik el, majd csak akkor, ha a petefészkek is megunják a melót.

Érdemes továbbra is feljegyezni a ciklus időpontjait, így kevésbé rémül halálra az ember az elkövetkező időkben, ha valami megsajdul odabent vagy épp maszatvér van a klotyópapíron.

A félidőt se feledjétek, aki régebben is megérezte a peteérést, az valszeg most is érezni fogja.

Kalap kakit mindenhez!🌻

49778. kicsi.timi (válaszként erre: 49774. - Masni66)
2020. okt. 19. 11:26

Köszönöm szépen!😊


Úgy tűnik eddig minden rendben megy! Napról napra jobb minden! Tényleg csak a türelem és idő az, ami segít. 4 hét után jött a javulás, addig elég nehézkesen ment minden. Most már minimális a fájdalom. Végre tudok fájdalom nélkül menni, pisilni, kakilni. A minimális vérzés még mindig tart viszont. Kinél meddig tartott, vagy mióta tart?


Az írásaitok sokszor tartották bennem a lelket és sokszor segítetettek! Köszönöm!

49777. Masni66 (válaszként erre: 49758. - Yallah2)
2020. okt. 18. 20:08

..no véletlen nyomtam rá a küldésre.

3 hét fekvést mondott a doki és 6 hét fizikai kíméletet.

Itthon tudtam maradni, így a második 3 hétben is délelőtt és délután is lepihentem, vagyis ne full fekvést gondolj.

A csoportban javasoltak szerint egyre többet totyogtam fent, egyre többet sétáltam.


6-8-10 hétig nagyjából jól is alakultak a dolgok ( úszás, jóga, bicajozás, nagyon bizakodó voltam), de mostanra nemhogy stagnál, inkább romlik.


Köszönöm Yallah, hogy írtál, minden jót neked!

Ölellek: Masni

49776. Masni66 (válaszként erre: 49758. - Yallah2)
2020. okt. 18. 19:54

Szia Yallah,

a vashiány jó ötlet!

Más miatt volt teljes vérképem, én is azt hittem, hogy -ahogy évek óta mindig- alacsony lesz, de nem.

Soha nem volt ilyen jó!!

Ugye nem ömlik belőlem végre a vér 4 hónapja már, és a műtét óta is folyamatosan szedem a vasat.

49775. Masni66 (válaszként erre: 49762. - Kajszi72)
2020. okt. 18. 19:47

Szia Kajszi,

igen, nagyon bizakodóan indultam, szépen minden szabályt betartottam, és bár valóban sokat feküdtem, fokozatosan igyekeztem a fent töltött időt egyre aktívabban tölteni.

Jól emlékszel, a 6. hetemet is mozgással ünnepletem. Visszatértem szépen lassan az úszáshoz, néhány jógaórára, és egy darabig úgy tűnt, hogy szépen alakulok.


Az ébredéskori "még mindig fáj" végig megvolt, de napközben pár hétig maradt a bizakodó " rendben lesz ez" hangulat.


Mára ez teljesen elszállt.


A hormonjaim is megbolonulhattak,ha nem tudnám, hogy lehetetlen, azt hinném, terhes vagyok :'( :'( .

Cicibedurranás, hányinger, fáradékonyság, erősen ingadozó hangulat.


Köszönöm Kajszi az üzenetedet, igen, az lesz, megyek vissza a dokihoz.


Virtulális ölelés: Masni

49774. Masni66 (válaszként erre: 49770. - Kicsi.timi)
2020. okt. 18. 19:23

Kicsi.timi, szeretettel köszöntünk a csoportban.

Remélem szépen gyógyulgatsz és erősödsz. Nem lehetett könnyű neked ez a nyár, de reméljük, hogy innen már egyre jobb lesz.

Sok hasznos, gyakorlatias info van itt, jól tetted, hogy az elmúlt hetekben beleolvasgattál.

Reméljük segített is Neked!

Kitartás es türelem... a leggyakoribb itteni jókívánságok :-)

49773. Masni66 (válaszként erre: 49772. - Klarissza71)
2020. okt. 18. 19:17

Szia Klarissza!

De jó, örülök, hogy jól vagy, köszönöm, hogy megírtad, és külön köszönöm a bíztatást is.

Sajnos én nem javulok, sőt...úgyhogy vissza kell menjek a dokihoz.

Ma is vagy 5x kellett szóljak egy kis bevásárló körúton a fiamnak, hogy ne siessen, csak lassan tudok menni, a végére már a hasamat fogva is majdnem bicegtem.

Fura, bicajozni jobban tudok, mint járni.

A petefészkeim működnek ezerrel, lehet, hogy a hasüregbe kikerülő peték nem szívódnak fel rendesen.

A tervezett gyomortükrözésed ügyintézéséhez sok szerencsét Klarissza! Kívánom, hogy minden rendben legyen!


Vigyázzunk magunkra csajok, vitruális ölelés mindenkinek 🍁

49772. Klarissza71 (válaszként erre: 49754. - Masni66)
2020. okt. 15. 21:35

Szia! Én is 4 hónapja vagyok túl a műtéten méh és petevezető eltávolításom volt és mondhatom azt,hogy jól vagyok egyik vágásom picit fáj nyomásra de ezen felül semmi bajom mindent eszek ,De még a gyomor tükrözést nem vállaltam be tolom amíg lehet na meg most a vírus miatt se megyek!! Én ezzel lógok ki a sorból! Elfog neked is múlni a fájásod!

Mindenkinek jó egészséget kívánok a műtétre váróknak egy jó nagy kalappal!

Puszi!

❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook