Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯
49861. Klarissza71 (válaszként erre: 49853. - Kajszi72)
2020. nov. 22. 11:27
Szia! Én az eü küret után egy hónappal újra vérezni kezdtem így vírus idején is vissza mentem a nőgyógyászati sürgősségire ott felírták nekem a Norcolut tablettát,hogy szedjem a műtétig ettől nem véreztem áprilistól szedtem Június 4 ig amíg meg nem műtöttek!!!
49860. Kajszi72 (válaszként erre: 49857. - Zsensina)
2020. nov. 22. 06:41

Szia. Lehet, hogy egyoldalú a terhelés. Ha egyhelyben álsz és nem totyogsz vagy ringatod magad közben, akkor izomláz lesz, befeszül és fáj. Üléskor ugyanez előfordulhat.

Lehet, hogy túl terminátorkodtad, vagy épp fordítva, eddig kímélted, most meg jobban dolgoztatva van a mindennapokban.

Lehet az időjárásváltozás, ami durva sajgásokat tud okozni. Vagy a ciklus, úgy emlékszem maradtak a petefészkeid.

Szóval bármi...

De! Ha zavar a dolog vagy mindig fáj, bestresszel, odabasz a közérzetednek, akkor inkább menj el dokihoz vizsgálatra. Kalap kakit!🌻

49859. Kajszi72 (válaszként erre: 49858. - Muffin91)
2020. nov. 22. 06:15

Szia, drukkolok...

1. Becsekkolsz, felveszik az anamnézist, vérnyomást mérnek, kapsz ágyat. A hashajtós cucc általában lötty, aztán majd futkosol kicsit, de van benne valami olyan adalék, amitől a hasmenés "selymes" lesz, nem bántja a hátsódat. Sok helyen műtét hajnalán van még egy beöntés is, ami nem fáj, csak furcsa, meg röhejes a szitu.

Ha a beleid már patyolat tiszták megint jön a vérnyomás mérés, kapsz pisikatétert meg branült a karodba, szóval előkészítenek a műtétre.

2. Felkelés, mint a kisgyerekek, oldalra fordulni, egyik karral kitámasztasz és ülőhelyzetbe tolod magad. Majd kialakul, hogy neked hogyan jobb, a visszafekvés macerásabb lesz.

3. A kórházban mosdókesztyűztem. A zuhanyhoz nem elég koordinált az ember az első pár napban. Otthon már simán lehet zuhanyozni, csak a kádas áztatás tilos.

A sebet érheti víz, sőt, fontos tisztán tartani, a búcsú tapaszt is le kell szedni 2 nap múlva, de ezt úgyis elmondják majd.

Törölközés után többen meghajszárítoztuk a pocónkat, hogy tényleg száraz legyen.

A sebet nem szabad kenegetni, fontos, hogy szellőzni tudjon a bőr. Ha idegenkedsz attól, hogy simán lezuhanyozd, akkor tisztítsd le kamillafőzettel, Timinek ezt ajánlotta a doki.

Nem kell a sebtől félni, jól össze van az varrva.😁

Vegyél néhány nagyobb méretű pamutbugyit, nagy hasznodra lesz. A műtét után a has fel van dagadva, a cipzáras meg gombos gatya felejtős lesz jó ideig. Érdemes eleve mackó naciban (vagy szabadidős cuccban) menni, a kórházban kevés a pakolós hely, és most senki nem mehet be majd segíteni összerendezni a motyódat kicsekkoláskor.

Egyéb praktikusságok: gurulós bőrönd, könnyen felhúzható zoknik, bebújós cipő, pléd, ha fázós vagy, sport kupakos vizek, gombos vagy cipzáras felső, mosdókesztyű és nem szivacs, pizsama, éééés az ajándék táska, hogy könnyebben mozogj a belőled kilógó zacskókkal.

Ennyi jutott eszembe... 🌻

49858. Muffin91
2020. nov. 22. 01:59

Sziasztok lányok, még nem értesítettek, hogy elmarad a műtét... Szóval bizakodom.


Pár kérdés: műtét előtti nap kell befekudni, gondolom aznap hashajtás lesz. Mire készüljek, hogy zajlik? Illetve hashajtáson kívül még mit szoktak ilyenkor csinálni?


Hasi vágásnál milyen technikával szokás felkelni az ágyból?


Fürödni hogyan? Úgy tudom, abszolut nem érheti víz a sebet. Nade ezt tusolással hogyan lehet megoldani?


Hálás köszönet, ölellek titeket ❤️

49857. Zsensina
2020. nov. 22. 00:43
Kedves műtöttek! 3 hónapja elmúlt, hogy megműtöttek. Minden ment, hasi haránt. Mostanában, kb egy két hete érzékenyebb a műtött rész feletti terület. Ha megtapintom finoman, akkor érzem bizonyos területen, a bőr alatt, mintha a hasfal, az izom fájna. Nektek szokott ilyen lenni, vagy ez rendellenes, menjek ultrahangra? Étvágyam oké, széklet, vizelet rendben. Kissé túlsúlyos vagyok, sajnos pont a pocakra hizok. Kontrollon mindent rendben találtak, ultrahanggal is, bár már akkor is érzékeny volt kissé. Most kell aggodalmaskodnom? Szétnyílhat a belső varrat? Tudja esetleg valaki, előfordulhat ilyen? Tudjátok milyen az ember, képes agyalni ilyen helyzetben.
49856. Süti 2 (válaszként erre: 49850. - Yzzi)
2020. nov. 21. 08:44

Szia!

Olvasom,hogy a Dr. Megadta Neked,hogyan szedd.

Úgy szedd,mindig az orvos mondja meg .

49855. fmadri (válaszként erre: 49852. - Yzzi)
2020. nov. 20. 19:47
Én két hónapig Norcoluton és Ergam cseppen éltem a műtét előtt.
49854. yallah2
2020. nov. 20. 17:19
Én is szedtem a Norcolutot majdnem egy hónapig! A Műtétig. Ez volt az egyetlen amitől nem Niagaráztam.
49853. Kajszi72 (válaszként erre: 49852. - Yzzi)
2020. nov. 20. 17:03

Kérdezz rá a dokinál, mert én nor- t csak a műtét előtt ettem, akkor folyamatosan egy hónapig. Előtte viszont, az eü. küret után velem Progesteron E-t etettek, azt is folyamatosan, 3 hónapig.

Lehet benéz még valaki, aki szedte a nor-t rendesen, de a virha miatt kevesebben mozgolódnak az oldalon, ezért is lehet jobb ötlet megzargatni a dokit minél előbb.

49852. yzzi (válaszként erre: 49851. - Kajszi72)
2020. nov. 20. 13:31

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Akkor a Norcolutot tényleg folyamatosan kell szedni, nem is kell szünetet tartani? Mindenhol azt olvasom, hogy a ciklus második felétől 10 napig szedték. Vagy lehet, hogy valamit én értettem nagyon félre az adagolással kapcsolatban?

49851. Kajszi72 (válaszként erre: 49850. - Yzzi)
2020. nov. 20. 13:16

Szia. A Norcolut pótolja a hiányzó progeszteront, rásegít a hormonális irányításnak, szabályoz. Ha mázlid van - és van 😁 - akkor abbamarad a mészárszékes vérzés és normalizálódik a ciklusod.

Az itteniek közül többünkkel etettek N- t a műtét előtti hetekben, hogy az össze- vissza vérzés miatt ne kelljen műtétet halasztani.

Az N a vérzés kibváltó okát hivatott gatyába rázni, a vérzéscsillapító tüneti kezelés. Kitartás és kalap kakit mindenhez!🌻

49850. yzzi
2020. nov. 20. 12:59
Sziasztok! Egy jó ideje, időnként olvasgatom a csoportot. Méheltávolítás előtt állok, sajnos a járvány miatt elmarad a műtétem, amire április óta várok. Az utóbbi hónapokban nagyon erős, darabos, elhúzódó menzeszeim vannak és ennek köszönhetően vérszegény vagyok. Az erős vérzés miatt 9-én volt egy küretem. Azóta szedem az Ergam cseppett és a Dicinont. Ma 5.napja újra vérzek, erősen, darabosan. A gyógyszerek semmit nem használnak sajnos. Ma voltan nőgyógyászaton, megvizsgáltak, mondta az orvos, hogy hát igen, nagyon kellene a méheltávolítás, de sajnos most nem lehet. Így írt fel Norcolutot 2x1-et, hogy folyamatosan szedjem. Elolvastam a tájékoztatóját, eléggé megijedtem tőle. Kérlek titeket, akiknek van tapasztalata a Norcoluttal, írjátok meg nekem. És ha esetleg lenne jótanácsotok, hogy mivel lehetne a vérzést csökkenteni, azt nagyon megköszönném.
49849. virkina (válaszként erre: 49847. - Zsensina)
2020. nov. 16. 11:26
Nem tudom melyik lett volna jobb. Most remélem mihamarabb elmúlik a nedvesedés, és a hányinger is megszünik.
49848. virkina (válaszként erre: 49841. - Virkina)
2020. nov. 16. 11:24
Lehet, akkor a súlyom miatt. Mindegy mert már megvan.
49847. Zsensina (válaszként erre: 49841. - Virkina)
2020. nov. 16. 00:02
Nekem is hosszában volt a császárom, de a műtét haránt volt.
49846. Linda1977 (válaszként erre: 49844. - Kajszi72)
2020. nov. 15. 21:28
Szerintem nem volt lekezelő egyáltalán , ő is csak véleményt mondott, mint mindenki más, elmondta a saját élményét s azért a lapar technikát mert ő ezt élte át.S szerencsésen felépült belőle .A másik oldalról valószínű nem tud nyilatkozni .Nehéz olyan kórházat s orvost találni ahol modern technikával s tapasztalattal rendelkeznek . De van s tény és való , hogy ez időbe telik.Ezt mindenki el tudja dönteni.Én is eldöntöttem, míg a helyi kórházban felvágtak volna s mindent kiszedték volna mert itt ez a trendi, addig a másik kórházban lapar technikával , s tapasztalt orvossal mindez kivitelezhető volt. Egymást át kell segíteni ezen a nehéz időszakon, segíteni s ápolni kell egymás lelkét.Vagy így vagy úgy , ki hogy élte át . Szép estét ❤️
49845. Tim70 (válaszként erre: 49842. - Cöre)
2020. nov. 15. 20:28

Szia Cöre!

Kicsit fura stílusba írsz, ez itt nem annyira fog bejönni. Ez egy segítő csoport, van mindenkinek elég baja anélkűl is, hogy egymást kezdenénk kioktatni. Ha láttad vagyunk itt néhányan, akik évek óta próbáljuk tapasztalatainkat megosztani,és ennek a csapatnak oszlopos tagja Kajszi. Szóval nem kenyerem a mellébeszélés így leírom amit gondolok, nagyon gáz kioktató stílusba írtál.

Timi

49844. Kajszi72 (válaszként erre: 49842. - Cöre)
2020. nov. 15. 19:11

Cöre én általánosságban írok, a személyeskedés nem kenyerem.

Visszautasítom a lekezelő stílust és a kiabálós nagybetűket.

49843. Süti 2
2020. nov. 15. 18:42

Sziasztok!

Teljes méheltávolítás után vagyok 10 héttel,a méhszájat is kivették.

6 hét után visszamentem dolgozni,most úgy érzem korai volt mert olyan munkát végzek ami megterheli a hasam.

Nem tudom,hogy nem lesz-e baj ebből,hogy eröltetem.

Volt valaki hasonló helyzetben?

49842. Cöre (válaszként erre: 49839. - Kajszi72)
2020. nov. 15. 15:27

Köszönöm, de minden írásodat végig elolvastam és értelmeztem. Nyugalom, nem minden orvosnak a 3. laparos paciense az ember. És nyugalom,van helyzet amikor van választás. És nyugalom, nem győzöm hangsúlyozni, hogy az ORVOS dönt a műtét milyenségéről. És azt sem győzöm hangsúlyozni, hogy ADHAT opciókat, amiből VÁLASZTANI lehet,függelenül az ő saját lehetőségeitől.

És azt is már sokadjára írom le, hogy NÁLAM IS volt OPCIÓ. NEM ÉN játszottam orvost, ezt értsd már meg. És én így döntöttem. És AMENNYIBEN VAN az ORVOS véleménye által nyújtott választási lehetőség (tehát szerinte laparoszkópiával is meg lehet oldani, mert olyan típusú a probléma)és MEGTEHETI az ember, akkor ez egy jó irány, nekem bevált. Remélem így már érthető volt. Jó egészséget mindenkinek, akárhogy is műtik!👍

49841. virkina (válaszként erre: 49825. - Muffin91)
2020. nov. 15. 13:17
Nekem volt 2 császárom hosszába vágva, szerintem nekem ezért lett hosszába vágva
49840. virkina (válaszként erre: 49824. - Kajszi72)
2020. nov. 15. 13:14
Köszönöm. Meg volt a varratszedés végre, de még mindig folyik így kötözzük itthon.Jegeljük. Arról érdeklődnék Nektek is van hányingeretek? Van evés előtt és után is. Olyan jó lenne ha elmúlna
49839. Kajszi72 (válaszként erre: 49837. - Cöre)
2020. nov. 13. 12:05

Abszolúte félreértettél, valszeg egy soromat se olvastad ezen kívül.

Semmi bajom a laparral, nekem is volt. Se a tudomány fejlődésével.

A megjegyzésem annak szólt, hogy kis hazánkban az egészségügy műszaki és eszköz ellátottsága, valamint az orvostársadalomra jellemző kor alapú kötelező tekintélytisztelet és hierarchia miatt a laparoszkópia nem begykorolt és általános technika.

És egy olyan doki keze alatt, akinek én vagyok a 3. laparos műtöttje, igenis kísérleti nyúl vagyok.

Jelen műtét esetében pedig nem akkor vagyunk gyógyultak, amikor begyógyul a külső seb, akár 20 cm, akár a 4 lyuk, hanem amikor a belső varratok már felszívódnak, és a szövetek, szervek odabent fixen és jól működnek. Ez minimum 3 hónap.

És azt sem fogom megérteni továbbra sem, hogy hozzánemértőként miért a páciens akarja megmondani, hogy mit és hogyan csináljanak. Ez egy szakma.

Én speckó se a villanyszerelőnek, se az autószerelőnek nem dumálok bele a munkájába, mert fingom sincs róla. Pedig azok tárgyak, konnektor meg autó... ez meg a testem, az életem.

Mondom ezt úgy, hogy sok negatív tapasztalat van a hátam mögött orvosokkal kapcsolatban. De az egyes ember nem egyenlő egy egész szakmával.

De valóban, mindenkinek szíve- joga arra fordítani az energiáit, az idejét, amire akarja. Kalap kakit és sok türelmet mindenkinek!🌻

49838. ddöncike (válaszként erre: 49830. - Kajszi72)
2020. nov. 12. 11:31
Egyetértek Kajszival. Ez így van, ahogy leírta.
49837. Cöre (válaszként erre: 49830. - Kajszi72)
2020. nov. 12. 07:42

"Mindenesetre kitartok amelett, hogy inkább 20 cm vágás, egy gyakorlott orvostól, mint 4 lyuk kísérleti nyúlként"


Hogy kísérleti nyúl lenne az ember, erősen kétlem.A laparoszkópiát NEM CSAK nőgyógyászati beavatkozásoknál használják sikerrel sok éve, hanem vese epe stb műtéteknél is.

Ha nem fejlődne az orvostudomány, még mindig két hétig kéne feküdni a kórházban egy vakbélműtét után, 20 centis vágott sebbel, ami ugye, ma már szinte ambuláns műtétnek számít.


Ettől függetlenül,abszolút igaz, az orvos az, akihez azért mentél, mert ő a szakember. Meg tudja mondani, hogy az ő lehetőségeitől FÜGGETLENÜL, melyik módszert ajánlja.

De! Másodvéleményt is lehet kérni, mindenkinek joga van hozzá. Egy testünk van, mindenki a legjobbat akarja a lehtőségeihez mérten. Vigyázzatok magatokra!❤

49836. Tim70 (válaszként erre: 49830. - Kajszi72)
2020. nov. 11. 06:00

Sziasztok!

Kajszinak teljesen igaza van. Hasi vágással tényleg megfontoltabb az ember. Az orvos dönt, Az 5. nap viszont így is haza engedtek. 💖😘

Üdv mindenkinek: 💖Timi

49835. Cöre (válaszként erre: 49833. - Cöre)
2020. nov. 10. 21:12
bocsánat, csak nem tudom szerkeszteni. A félreértések eljerülése végett: ez az orvosom szájából hangzott el.
49834. Cöre (válaszként erre: 49833. - Cöre)
2020. nov. 10. 21:10
Nagy volt a méh és endometriózis is volt.
49833. Cöre (válaszként erre: 49830. - Kajszi72)
2020. nov. 10. 21:07
Így van. Kiegészítem azt, hogy az én orvosom csak azért javasolta a hasi vágást, mert ott, abban a kórházban, ahol dolgozik, csak ezt csinálják. De ha lenne ott laparoszkópos, azt javasolta volna.
49832. Kajszi72 (válaszként erre: 49830. - Kajszi72)
2020. nov. 10. 19:31
...az egészségi állapotunk... 😂
❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook