Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9315. Rezeda63 (válaszként erre: 9311. - Tandrea66)
2011. aug. 16. 19:52

Szia Andrea!

Nekem ez a fajta felfogás a "stréber" gyereket juttatja eszembe az iskolából, aki a társait azzal hülyíti, hogy Ő pedig semmit sem tanult, és mégis ötöst kapott, holott éjt nappallá téve güzült azon, hogy a többit lepipálja.

Nem baj,ha "elhagyom magam" tipusú az ember. Igen is vigyázzon magára, és nem szégyen bevallani azt sem ha nem úgy mennek a dolgok ahogyan szeretnénk. Hiszen nem teljesítményre gyógyulunk:))))

Üdv. Rezeda

9314. Rezeda63 (válaszként erre: 9305. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 19:46

Szia Ahava!

Ismerős a szolgáltatási szektor:))) A férjem is abban dolgozik, no nem manikűrös:) hanem kábeltévés, de Nálunk is volt már nem egyszer karácsony szent estén telefon azért mert az egyik tévén nem jön az adás. Na Istenem!!!! Hát nézzék a másikon:))))

Üdv. Rezeda

9313. zsó1961 (válaszként erre: 9287. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 14:39

Szia Ahava vagyis Kriszti!


Légy üdvözölve itt közöttünk - a sorstársak- között.Ez a világ legjobb foruma.Itt mindenki kedves és segítőkész.Olyanok vagyunk mint egy család.Nagy szeretettel fogadtak engem is a Lányok

kivétel nélkül és hihetetlenül sok jó tanácsot kaptam tőlük.Én 5 hetes műtött vagyok, de még én sem vagyok a régi.Nagyon vigyázz magadra!!!!

Én 4 hetes voltam mikor a lányomnak segitettem csempét mosni, de másnap megbosszulta magát a dolog.A lányoktól meg is kaptam a magamét, de igazuk volt:-D

Megvár minden Téged.Pihizzél sokat most megteheted.

Üdv:Zsó

9312. hjaniko (válaszként erre: 9311. - Tandrea66)
2011. aug. 16. 14:24

Igazad van! Van olyan szerencsés, aki nagyon hamar rendbejön, vagy "csak azért is megmutatja", hogy már ezt is, azt is szuperül meg tudja csinálni,más tovább kínlódik, ill. nehezebben gyógyul.

Azért még senkinek nem kell elítélnie a másikat.

Bár többségében kedves és segítőkész hangvételű hozzászólásokat olvastam itt.

Néha mindenki "lekonyul", elszomorodik... én például átgondoltam, hogy tavaly novemberben volt a nagyműtétem (mióma). Egy hónap alatt jött rendbe teljesen a seb, majd valahol mégis kirepedt a varrat, ebből kifolyólag lett a sérvem. Ezt jún. 28-án megműtötték. Két hét múlva kifakadt... s azóta nagyjából kétnaponta jártam vissza a kórházba ambuláns kezelésre. A seb még mindig nem záródott be egészen és kicsit nedvedzik is még.

Hát már kicsit elegem van...

9311. tandrea66
2011. aug. 16. 14:13

Hát ahogy olvaslak benneteket én is elgondolkodom néhány emberen, akik fel voltak háborodva, amikor 2 hetesen azt mondtam, hogy nem vagyok éppen jól. Szerintük már igaz javulnom kellett volna, mert (az egyiknek) vese műtétje volt és teljesen körbe vágták (18 éves volt, most 62)de ő 2 hát után már nagyon jól volt és dolgozgatott és nem hagyta el magát. Na szerintem én sem, nem is vagyok ilyen tipus. Ennél jobb már csak a kollégám volt, (masszőr vagyok) és közölte, hogy augusztusban már dolgoznom kéne, úgy hogy gyorsan javuljak.(július 11-én műtöttek)Szerintetek?? Na az emberek már ilyenek, na és a rokonok közül ilyen műtét után már 4 héttel később már kapáltak!!! Szóval gondolom nagyon puhány és "elhagyom magam" vagyok még is??

Hát csak pihenjetek sokat és gyógyuljatok, ne is figyeljetek az ilyen okostojásokra!


Andi

9310. Ann64
2011. aug. 16. 12:26

Sziasztok Lányok!

Pihizzetek amenyit csak tudtok!

Ráértek még a munkával foglalkozni.

Én 8 hetesen mentem vissza, bizony estére baromira elfáradtam már, a tyukokkal feküdtem le.

Ameddig csak tudtok maradjatok otthon tudom mindenki félti a munkahelyét, de az egészségünk nagyon fontos.

Én 6 hetesen még nem tudtam volna minden nap bejárni és végigülni 8 órát.

Vigyázzatok nehogy sorozatfüggők legyetek!

Én aki soha nem néztem 15000 részes filmeket unalmamban rákaptam azt fekve is lehetett nézni.

Érdekes az első időkben nem volt türelmem olvasni pedig imádok.

Most már ezzel sincs semmi gondom, csak már visszasírom a sok-sok szabadidőt amit olyan hisztisen töltöttem mi most TI.

Megtanultam fékezni a szám, hisz a család jószándékkal segített, de istenem férfi módra ez nem megy úgy mint nekünk.

Mosás, főzés takarítás.

Viszont rájött a párom mennyi mindent kell csinálnom munka után és tényleg kilehet fáradni!

9309. aee41c1a00 (válaszként erre: 9308. - A268b1c726)
2011. aug. 16. 10:18
:))))
9308. a268b1c726 (válaszként erre: 9307. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 10:17

Engem meg most akar kitúrni az ifjabbik legény a gép elől. Most kelt föl. Ő bezzeg tud aludni!

Jövök még, ha tudok, addig egy kicsit vízszintesbe teszem magam. Éljenek a fekvenyomók! :-)

9307. aee41c1a00 (válaszként erre: 9304. - A268b1c726)
2011. aug. 16. 10:08

Teljesen igazad van!!!

Ebből a fránya depiből adódóan, vagy már így születem:))én elég mártír típus vagyok.Ez nekem nagyon nem jó, de ilyen vagyok:((((

Azért sokat pihenek is.Ilyenkor még alszik Picilányom, úgyhogy enyém a laptop!!!:))))

Fekve nyomom:)))

9306. a268b1c726 (válaszként erre: 9305. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 10:05
Némelyik nő nem normális.
9305. aee41c1a00 (válaszként erre: 9300. - Rezeda63)
2011. aug. 16. 10:04

Szia!Én egy szépségszalonban dolgozom, ahova csupa érzéketlen ember jár,legalábbis a kérdéseikből ítélve. Aznap, amikor hazajöttem írta a kolléganőm, hogy a vendég azt kérdezte:fel tudok-e már kelni,mer különben neki más körmöst kell keresni!

A másik 2 hét múlva megy szanatóriumba, addigra pedikűr kellene neki!!!!!!!!!!!!!!!!

Ennyi önző ember a világon nincs!!

2011. aug. 16. 10:02
Ja, és jusson eszedbe, Ahava, hogy a családban bárkit kellene ápolnod a 12 napja felvágott hasával (és ez csak a fizikai része a bajoknak), hogy szolgálnád ki és biztosan nem engednéd mosogatni meg teregetni. Hát akkor miért is ne járna ez Neked is?
9303. a268b1c726 (válaszként erre: 9299. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 09:58

Jahajj, a gyűrött teregetés a mániám! :-)

De azért, ahava, lécci NE csináld meg, lécci, lécci!

Én tegnap felvágtam és felszeleteltem, meghámoztam egy ananászt. Háromnegyed részt voltam kész vele, amikor azon tűnődtem, hogy vissza kellene feküdni. Komolyan, utána úgy éreztem magam, mintha megpucoltam volna az összes ablakot! 12 nappal a műtét után.

9302. aee41c1a00 (válaszként erre: 9297. - Rezeda63)
2011. aug. 16. 09:57

Szia Rezeda!

Sajnos a depr. már 10 éves és azóta kezelik.Gyógyszer-kórház,attól függ, milyen évszak van.Sajnos édesapám elvesztése 10 éve nagyon megviselt:3 idegösszeroppanás, pánikbetegség,szociális fóbia(emberundor)

A doki lassan már rám bízhatja a gyógyszerelést, úgy ismerem mindet!

Persze ez vicc volt!!

De megfogadom a tanácsod és felveszem vele a kapcsolatot soron kívül(amúgy rendszeresen járok hozzá,de a műtétről nem tud)

Azt hiszem romlott az állapotom a műét miatt!

Jó pihit,gyógyulást mindenkinek!

9301. a268b1c726 (válaszként erre: 9296. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 09:54

Én is itt találtam a legjobb és legtöbb infót, a biztató szavakról nem is beszélve!

Nem tudom ,miért néznek hülyének a 6 hét miatt. Szükségünk van rá, aztán a dokik meg csak jobban tudják, nem? A társadalom biztosítás szigorú tételei között ha 6 hét szerepel, akkor van, akinél simán a 8 is beleférhet, szerintem, és ez a komplikáció mentes esetekre vonatkozik.

Engem ez a helyzet arra emlékeztet, mikor azt hallgattam, hogy mekkora ügyet csinálnak a szülésből, azelőtt megszültek a kukoricaföldön!!!!

Na persze, elvágták a zsinórt, aztán kapáltak tovább, tudjuk.

9300. Rezeda63 (válaszként erre: 9296. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 09:51

Szia!

Igen!!!!! bMinden hasi műtött maradjon otthon 6 hetet!!!!

Nekem hüvelyi volt, de 7 hét után mentem dolgozni. Igaz olvastam már, hogy volt aki 3-4 hét után munkába állt. Háááát...... nem tudom. Hozzám két hetes műtött voltam amikor kijött a háziorvosom, mert amikor a kórházból hazajöttem éppen sielni volt. Mikor meglátta, hogy felöltözve ülök a gép előtt úgy leteremtett mint egy gyereket:)) Mit gondolok Én!!! Ez egy komoly műtét, nem holmi mandula műtét (bár szerintem az is lehet komoly!!) és legyek szives vízszintesbe helyezni magam, ha később nem kívánok medencefenéki problémákkal küzdeni és azokkal műttetni magam. No mondanom sem kell, hogy azonnal szót fogadtam Neki. Még a hetedik hét után is azt kérdezte, hogy biztos, hogy fogok bírni dolgozni???? Pedig nem fizikai munkát végzek!!!!

Üdv. Rezeda

9299. aee41c1a00 (válaszként erre: 9295. - A268b1c726)
2011. aug. 16. 09:48

Köszi a bíztatást!

Látom ez másnál is így megy.Fel kéne mosni, lejárt a mosógép,a teregetés tiszta gyűrött...Elfogyott a vizem...

Rossz érzés mindenért ugráltatni a családot, úgyhogy amikor nem látják, megcsinálom én...

Csak ne legyen böjtje!

9298. a268b1c726 (válaszként erre: 9289. - Ann64)
2011. aug. 16. 09:48
Szia, Ann64! Minimális barna pötty van még. A Fraxiparine-ból még 12 db van hátra. Minden este úgy készülök neki, mint a légtornász a salto mortálénak, pedig csak egy tűhegynyi pirosság marad utána. :-)
9297. Rezeda63 (válaszként erre: 9290. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 09:45

Szia Ahava!

Azért írok Neked mert Én is hasonló panaszokkal küzdöttem a műtét után, oly annyira hogy szinte pánik beteggé lettem, pedig Nekem előtte semmilyen jellegű pszichés betegségem nem volt. De úgy ahogyan Te is írtad, a várakozás, a feszültség és a bizonytalanság bő egy hónap alatt felőrölte a tartalékaimat. Erre még rátett a műtét utáni tehetetlenség, a hormonális egyensúly felborulása. Hasonlót éreztem Én is amit Te leírtál, és a harmadik álmatlanul töltött éjszaka után fordultam orvoshoz.

Kiszámíthatatlan, hogy a szervezetünk hogyan reagál egy ilyen műtétre. Ez nem egy epe műtét, és sajnos a hormonok csúnya játékot is űzhetnek Velünk. Nem tudom jártál e orvosnál a depresszióddal, kapsz e rá valamilyen kezelést? Ha nem, akkor azt hiszem most van itt az ideje, hogy segítséget kérj, ha igen, akkor vedd fel a kapcsolatot az orvosoddal és Ő minden bizonnyal tud segíteni. Sajnos ez egy betegség amit ugyan úgy kezelni szükséges mint minden más betegséget, és az ilyen stresszhelyzetek átmenetileg elmélyítheti az állapot súlyosságát. Nekem 'hál' Istennek átmenetinek bizonyult a szorongásos állapot, de így is közel egy év volt mire azt mondhattam, hogy "köszönöm, már jól vagyok".

Üdv. Rezeda

9296. aee41c1a00 (válaszként erre: 9294. - Turkkati)
2011. aug. 16. 09:44

Szia!

Köszi a jókívánságokat!Szerintem ez a portál simán leköröz bármiféle "orvosi"információs oldalt!!Végigolvastam mindent amit találtam neten.

Más.

Mindenki aki hasi műtött otthon marad 6 hetet?Engem páran komplett hülyének nézek miatta!

9295. a268b1c726 (válaszként erre: 9290. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 09:41

Megértelek. Az első itthoni napokban nálam is többször eltört a mécses. Áldom az eszemet - és a doktornőt! - hogy sikerült hamarabb túlesni a műtéten. Amúgy éppen a mai napon kerültem volna csak a nőgyógyász elé, és hol lenne még a többi? Én attól szenvedek, hogy mindent én szoktam csinálni, meg szervezni itthon, most meg csak szemlélem a dolgokat. És kritizálok.Na jó, most már csak magamban. De eleinte... Ráadásul nálunk a feje tetején áll minden. Mondogatom magamnak, hogy tiszta hülye vagyok, itt a - remélem - soha vissza nem térő alkalom, hogy még a pohár vizet is az ágyba hozassam magamnak! Közben nyávogok és aggódom mindenen. Most itt nyilallik, most ott rezdül! Hát nem egyszerű... Jobb perceimben kiröhögöm magamat. Aludni én sem tudok, olvasok, olvasok, olvasok, néha ideülök, de 20 percnél tovább nem, mert akkor már itt-ott fáj.

Ahava, lesz ez még jobb is!

9294. turkkati (válaszként erre: 9287. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 09:39

Szia!

Kérdezz nyugodtan, mi "mindenre tudjuk a választ":)))).

Persze csak a saját tapasztalatainkat írjuk meg, de nekem az segített a legtöbbet.

Pihenj sokat, gyógyulgass!

Szép napot!

Kati

2011. aug. 16. 09:34

Úgy látom kicsit belekeveredtem a válaszokba!

Mindenkinek bocsi:)))

2011. aug. 16. 09:32
Ja, 20 db Fraxiparin
2011. aug. 16. 09:31

Szia Ann64!

Nem, én már nem pecsételek, kb.3 napig a kórházban, aztán semmi!

A szuri jól megy:((.Anyukámat szúrtam gerincműtét előtt-után, úgyhogy "profi" vagyok:))csak a családom menekül amikor látják hogy készülődöm!

2011. aug. 16. 09:25

Szia! Köszi, egész jól.Tegnap volt varratszedés, utána kicsit kinyílt az a csücsök, ahol a csomó volt, de már rendben van.Az a gondom, hogy én ezt a 6 hetet felhőtlen pihenésnek képzeltem, de az 1 hó várakozás+a műtét eléggé felőrölte az idegeimet.Most is úgy érzem,hogy hatalmas "teher"(nem találok jobb szót)van rajtam.Nem alszom, egész nap szorongok.Az okát nem tudom.10 éve küzdök depresszióval,de a nyarak jobbak szoktak lenni.Erre most tessék!Itt a nyár,kötelező pihi, most meg nem megy.Sokat pityergek.Hát nem egyszerű...

Szép napot!

9289. Ann64
2011. aug. 16. 09:23

Szia ahava!

örülök hogy jól vagy!

Most már csak arra vigyázz ne ficánkolj nagyon.

Sétálgass és pihenj sokat!

Használd ki a kényezetetést.

Annamari!

Pecsételsz még?

Nekem 1 napig volt rózsaszín aztán elmúlt.

A szuri szükséges rossz én mint a kisgyerek úgy írtóztam tőle.Mennyit kaptál?

9288. a268b1c726 (válaszként erre: 9287. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 08:28
Szia :-) Hogy vagyunk, hogy vagyunk?
2011. aug. 16. 08:07

Sziasztok!Bevallom nagyon régóta olvasgatlak benneteket:))12 napos műtött vagyok:méheltávolítás bő férfiökölnyi mióma miatt + a műtét alatt kiderült, hogy a petefészkem is ki kell venni.Szerencsére csak a jobboldalit!Rengeteget segítettetek a tapasztalataitokkal!Büszkén mondom, én voltam a legfelkészültebb a szobában a lányok közül.Semmit sem kellett behozatni,minden ott volt a csomagomban!Hála nektek! Ezúton szeretném megköszönni mindnyájatoknak, akik vettétek a fáradtságot és leírtátok a tapasztalataitokat.A mai napig valami kérdésem van, a fórumon 100% hogy találok rá választ.Csak így tovább!

Jó egészséget és szép napot kívánok mindenkinek!

9286. a268b1c726 (válaszként erre: 9285. - Turkkati)
2011. aug. 15. 09:52

Köszi.

Szép napot Neked is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook