Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9339. tlivcsi
2011. aug. 18. 22:51
Sziasztok! Én most állok a méheltávolítás-műtét előtt! Jó pár hozzászólást elolvastam, és igen csak megijedtem! A doki szerint már 4 hét után minden rendben lesz, de úgy tűnik, ez messze nem így van! A munkám nagy részét itthonról, géppel tudnám csinálni, na de ha ülni sem jó :((. Nem vagyok benne már annyira biztos, hogy akarom -e?
9338. Ann64
2011. aug. 18. 19:56

Szia Ahava!

Ne keseregj! vannak ilyen car napok is.

Igyál sok-sok vizet a szédelgésre a szőlőcukor v1-2 kocka csoki hidd el jót tesz.

Én vettem hasszorítós bugyit a sétánál hasznát vettem.

Türelem most ez a meleg is megvisel feküdj nyugodtan ha most az esik jól.

Nincs erkélyed kicsit levegőzni?

2011. aug. 18. 19:01

Sziasztok!Ma egyáltalán nem volt jó napom:(Itt is fájt-ott is fájt...

A vérnyomásom a béka feneke alatt,ájuldozás,hányinger.A körzeti dokim szabin még egy jó darabig,úgyhogy csak vártam a csodát, hátha jobban leszek.Pár óra múlva jobban is lettem,de elég elkeserítő volt.Egész nap csak feküdtem.Olyan lassú a javulás....

Úgy sétálnék már, de így nem nagyon merek lemenni a 4. emeletről!

Ja, és a hasamba visszaköltöztek a téglák,húz,megint fogni kell menet közben.Pedig annyit pihenek!

Remélem rajtam kívül mindenki jobban van és megvan az eredménye a pihinek!

Szép estét mindenkinek!

9336. Ann64
2011. aug. 18. 17:31

Szia Annamari!

Nyugi egyre többet tudsz majd sétálni.

Engem is az bosszantott milyen lassan tudok menni mint a 80 éves!

Ma már szaladtam a buszhoz is eljött ez az idő!

A lényeg ne eröltesd magad mert visszaüt.

A bugyuta filmekről lefogsz szokni ahogy munkába állsz!

Nálam már az első héten eltüntek a filmek nem is hiányoznak.

Na nem csacsogok megyek sétálni egész nap ültem a melóhelyen bepótolom a mozgást.

9335. Rezeda63 (válaszként erre: 9334. - A268b1c726)
2011. aug. 18. 15:55

Szia Annamari!

Az is jó!!!! Mármint a sakk:))) Jó agytorna!!!!

Üdv. Rezeda

2011. aug. 18. 14:39

Sziasztok! Tegnap bűnöztem egy kicsit, és elmentem vásárolni a férjemmel. Illetve csak sétáltam mellette végig, természetesen nem nyúltam semmihez. Saját tempómhoz képest olyan voltam, mint a lassított felvétel. El is fáradtam. A kocsiból pedig addig nem szálltam ki a ház előtt, míg a szomszéd el nem kotródott a bejárat elől. Így nem kellett hogy lássa, amint egy bálna kecsességével kióvatoskodok az anyósülésről. Szerencsére magasan van az ülés a kocsiban. :-)

Ma pedig előkotortam rég nem látott, 10 kilóval ezelőtti nadrágjaimat. Az ötből kettőnél túl optimista voltam, de a maradék három oké. Vannak még csodák!

Amúgy még elég sokat fekszem, buta filmeket nézek. A hasam étkezés után még mindig helyezkedik, pedig keveset eszem és csak kímélő dolgokat. Így is puffad, mocorog, itt-ott fájdogál.

Azért várom, hogy már kicsit hosszabb sétákat is tudjak tenni, pláne túrázni, de jó is lenne. Tavasszal volt egy vállízületi gyulladásom, két idegbecsípődéssel, akkor le kellett mondanom az edzésekről, akkor azt javasolták, keressek valami kevésbé megerőltető sportot, bár nem attól lettem beteg. Júniusban már voltam olyan jól, hogy az újra kezdésen gondolkodtam, most meg tessék: lehet, hogy megtanulok sakkozni???

9333. szisziági (válaszként erre: 9327. - Ann64)
2011. aug. 18. 09:19

Szia Ann!

Csatlakozom Rezedához és Katihoz,én is hasonlókat tapasztaltam .Főleg a tested jelzésére figyelj!

Amennyiben nem hirtelen megerőltetéssel kezded a mozgást , biztos hogy nagyon jól esik,és ez a közérzetedet is feldobja:)

Én öt hetesen mentem vissza dolgozni hüvelyi műtét után,ez napi 3 km sétát jelentett az oviig.Elfáradtam mire hazaértem, de olyan jólesett..Azóta többször is túráztunk a fiúkkal a hegyekben ,és bírtam velük az iramot:)

Viszont a futás kifejezetten kellemetlen volt

,még ma is kerülöm. Nyújtó ,ízületkímélő gyakorlatokat szerintem bátran végezz,hogy elkerüld a "berozsdásodást ".

Örülök,hogy jól vagy,szép napokat!

Ági

9332. szisziági (válaszként erre: 9326. - Györfi rózsa)
2011. aug. 18. 09:04

Kedves Rózsa!

Mindig elszomorít egy kicsit amikor új sorstársak jelentkeznek be,de örülök,hogy neked is segítettek az információk! Hát a Te eseted sem volt egyszerű..felébredni az altatásból és nem történt semmi...Megérdemled a kényeztetést és pihenést.!!

Jó olvasni ,hogy a férjek és fiúk ilyenkor mennyit segítenek..

Csak gyógyulgass tovább,és kukkants be ide ha kérdésed van!

Szia :Ági

9331. szofi99 (válaszként erre: 9326. - Györfi rózsa)
2011. aug. 18. 07:52

Sziasztok, szia Rózsa :)Én már régi mütött vagyok, és annak idején én is örültem, hogy idetaláltam, s nekem is nagy segitség volt ez a fórum.

Kivánok neked mielőbbi gyógyulást. Sok pihenésre és türelemre van szükséged és szép lassan visszanyered az erőd.


Szoktam olvasgatni még én is a fórumot, és látom hogy vannak itt akik már nemcsak a mütétről beszélgetnek. Igy voltunk mi is annak idején, mi akik a mütét kapcsán itt jöttünk össze, és már több mint másfél éve tarjuk a kapcsolatot egymással, és élőben is találkoztunk többször. Közös sorsunk, bajunk hozott össze bennünket, és szivből jövő barátsággá alakult.


Vigyétek tovább ezt a fórumot, mindig jönnek ujak, és a régebbiek nagy segitséget tudnak nekik nyujtani.


Kivánok mindenkinek jó egészséget, és szeretetben gazdag mindennapokat :) Judit

9330. turkkati (válaszként erre: 9327. - Ann64)
2011. aug. 18. 07:33

Szia Ann!

Nekem a kontrollon már azt mondta az orvosom, hogy nyugodtan tornázhatok, hasizomerősítőt is.

Úgy voltam, mint Rezeda, nem mindig esett jól utána.

Lassan 6 hónapos vagyok, de csak lassan megy. Az izületeimnek jó, a hasamnak nem.

Kezdd el, úgyis érzed, mennyi az elég.

Üdv:Kati

9329. Rezeda63 (válaszként erre: 9327. - Ann64)
2011. aug. 17. 19:06

Szia Ann!

Nyugodtan próbálkozhatsz! A tested úgy is jelezni fogja ha soknak tartja a megterhelést. Én 3 hónap után kezdtem újra az edzést. Bicajjal kezdtem, de eleinte erős alhasi fájdalmaim voltak. Lehet túl sokat akartam egyszerre. Később jött a futópad és társai, ami újra okozott némi alhasi diszkomfort érzést. Az orvosom azt mondta, hogy nyugodtan mozoghatok, de ne lépjem túl a szervezetem diktálta határt. A műtét előtt Én rendszeresen és komolyan edzettem, mégis majd' egy év kellett mire a szervezetem el tudta fogadni a régi terhelést. A "bírással" nem volt baj, csak utána szólt a belsőm, hogy "túl sok". Nehéz volt összhangba hozni az erőt és a teherbírást. Úgy hogy óvatosan!!!!

Üdv. Rezeda

9328. nagy49éva (válaszként erre: 9324. - A268b1c726)
2011. aug. 17. 18:54

Szia Annamari! lehet, hogy most minden egyszerre jött össze, de milyen jó lesz amikor egyszerre lesz vége. Csak nyugodtan navigálgas mindenkinek próbáld meg kicsit hangosabban ha nem hallják a "mesterek".

Akik nem mentek keresztül ezeken a dolgokon tisztelet a kivételnek másként látják. Beleélni igazán csak az tudja akinek rész volt benne. Mindenkinek más a szervezete és másként reagál. Az én kis hájacskám miatt a varratokat sajnos két részben vették ki, de most már értem, hogy miért.Az orvosom nagyon rendes volt, de teljes gyógyulást csak 1 év múlva lesz, amikor visszanyeri a hasam a régi formáját.

Pihenjél ahogy jól esik egyszer téged is nyugodni kényeztethetnek a műtétet úgy is neked kellett átélni.Jó pihenést. Éva

9327. Ann64
2011. aug. 17. 18:51

Sziasztok!

Lányok mikortól lehet tornázni?

Már úgy érzem fizikailag elggé megerősödtem hogy kicsit mozogjak.

Nagyon hiányzik a mama torna izületeim miatt.

Mennyire lehet nyújtani az izmokat? Már 10 hetes vagyok.

2011. aug. 17. 15:09

Sziasztok!

Örülök hogy rátaláltam erre az oldalra, már jó ideje olvasom a hozzászólásokat! Már én is túl vagyok a műtéten, és úgy gondoltam megosztom veletek!

Április 4.-én,3 heti vérezgetés után volt egy egészségügyi kaparásom. Mivel a méhem férfi ökölnyi nagyságú,műtétet javasoltak, amire júl. 30.-án elő is készítettek a műtőbe, mivel nem tudtak intubálni, ez elmaradt. Így is két órát próbálkoztak. Gondolhatjátok mit éreztem amikor felébredtem az altatásból, és rájöttem nem történt semmi. Így második nekifutásra júl. 20.-án sikerült a műtét, a délután kiesett, csak azt tudom,hogy amikor bevittek a szobába rettenetesen fájt a hasam. Egy hétre rá begyulladt a seb, naponta mentem kötözésre. Most már aránylag jól vagyok, csak hamar elfáradok még. Hétfőn megyek vissza és leveszi a kötést, már csak a felén van. Jó hogy a párom és a fiam segítenek, így tudok sokat pihenni.

Sokat segített amiket itt olvastam, köszönöm , és ne hagyjátok abba!

9325. a268b1c726 (válaszként erre: 9323. - Aee41c1a00)
2011. aug. 17. 14:26

Ahava, nagyon helyes, pihenjél, "hagyja a dagadt ruhát másra", meg a gyűröttet is! :-) Teregethetsz, vasalhatsz még eleget. Meg ha a család pozitívan áll hozzá, nem is szabad tőlük ezt elvenni, hadd segítsenek csak, hadd legyen meg a tudat bennük, hogy ezzel is hozzájárulnak a gyógyulásodhoz. Adjuk meg nekik ezt a jó érzést. :-)

A vendégek meg csak hadd növesszék a karmaikat, amelyik 4 hét miatt képes elmenni (milyen négy? Hat, hat, a mindenségit neki!), az helyett majd jön másik. Még lehet, hogy kedvet kapok hozzá én is. Legtöbbször rövidre vágom, de most nagyon ráérek növeszteni. :-)))

9324. a268b1c726 (válaszként erre: 9321. - Nagy49éva)
2011. aug. 17. 14:19

Köszönöm, Éva! Azért be voltam ám rezelve én is rendesen. :-)

Ma már egyedül hagyott a kis család, vannak, akiknek dolgozniuk kell, a "kicsi" meg annyira vágyott a barátok után, akik most a Balatonon vannak, hogy bólogattam neki: persze, menj csak. Előtte mindegyik körbejárt vagy 3-szor. Biztos, hogy jól vagyok, van mindenem, és ugye nem takarítok meg pakolok.

Hát persze, hogy nem. Megnéztem két bugyuta filmet, ettem, anyámék átjöttek, de csak kb. 20 percre - most nagyon nagy nyugalom van itt. És nincs ellenemre.

Mert hogy közben nálunk lakásfelújítás is zajlik. Ilyen ügyesen szerveztük. Előbb volt a szervezés, a kórház csak utána jött, hirtelen. És a lavina elindult, nem tudjuk megállítani, legfeljebb egy kicsit lassítani, átütemezni. Szerintem jövő ilyenkor vihogva fogok róla sztorizni. Azért valójában akadt itthon egy-két kétségbeesett percem.

9323. aee41c1a00 (válaszként erre: 9319. - Hjaniko)
2011. aug. 17. 10:14

Szia!Örülök, hogy így állsz(álltok)a dolgokhoz!Most is folyik a könnyem, ahogy olvasom.Azt hiszem tényleg a lelkifurdalás az,ami engem ennyire nyomaszt itt belül.Mióta hazajöttem és TITEKET olvaslak,egyre biztosabb vagyok magamban.Sajnos nekem kell az igazolás,megerősítés:IGEN,neked most pihenned kell!!Már a férjem is boldogabb,hogy legalább Tőletek elfogadom a tanácsokat.Azóta nincs titokban teregetés,mosás...

A vendégeimet megpróbálom kirekeszteni erre a 4 hétre,ami hátra van!Ne árnyékolják be a pihenésem!!

9322. turkkati (válaszként erre: 9296. - Aee41c1a00)
2011. aug. 17. 08:28

Szia!

Miért néznek hülyének, mert maradni akarsz, vagy hamarabb mennél dolgozni?

Nekem azt mondta az orvosom, hogy 8 hét legyen 6 helyett, én annyit voltam betegszabadságon, plusz a tavaszi szünet, tehát összesen 9 hetet töltöttem itthon. Mikor visszamentem, 100%- ban tudtam dolgozni.

Szerintem érdemes a 6 hetet pihenni, és teljesen meggyógyulva visszaállni a munkába.

Szép napot!

Üdv:Kati

9321. nagy49éva (válaszként erre: 9318. - A268b1c726)
2011. aug. 17. 04:41

KEdves Annamaria Gratulálok, hogy végre túl vagy a műtéten. Elég bátor vagy műtét előtt fényképet készíteni ez igen. Én reszkettem mint a kocsonya.

Hát Én elég hájas vagyok de nem szégyenlem és a sebem is begyógyult. Lápázással segítettem rajta cinkkel és krémmel. A kollégák zöme nálam nem tudta, hogy hol vagyok, mivel szabadságon voltam.

A megjegyzéseiket persze az ember nem kerülheti el.

Mondtam is Nekik. "Isten se nem felejt se nem siet. Ma nekem holnap nekik"

Minden nap jobb és jobb lesz. Gyógyulást. Éva

9320. hjaniko (válaszként erre: 9318. - A268b1c726)
2011. aug. 16. 23:19

Szia, Annamari,

feküdj csak nyugodtan, amennyit jólesik, ne legyen lelkiismeretfurdalásod egy csepp se!

A seb, remélhetőleg, szépen begyógyul majd, s hamar. Én nehéz eset voltam/vagyok, a novemberi miómaműtétem után csak egy hónapra gyógyult be teljesen, s a június végi sérvműtétem gyógyulása se 100 százalékos még - de ez szerintem nem gyakori.

A munkahelyről én is hiányoztam tavaly 2 hónapot, először bántott,majd beletörődtem, végülis az ember számára az egészség a legfontosabb!

Remélem, ez az év "egészségesebben" fog telni -Neked is csak ezt kívánom!

9319. hjaniko
2011. aug. 16. 23:07

Kedves Ahava!

Most olvastam el eddigi hozzászólásaidat,s megértelek. Sok minden rossz ért már Téged is, s az ember időnként hajlamos a csüggedésre. Aki azt mondja, ő sosem, nem mond igazat.

Ez a 6 hét pedig, aminek nagy részét minden lekiismeretfurdalás nélkül pihenéssel kell töltened, minden, csak nem a felhőtlen, boldog nyugalom időszaka.

De! Utána könnyebb lesz, meglátod!

Az emberi butaság és korlátoltság pedig ne zavarjon, inkább mosolyogj rajta!

Családtagjaid segítségét szégyenérzet nélkül fogadd el, hiszen szeretnek és azt akarják, jöjj rendbe mielőbb!

Minden jót és a gyógyulásig sok türelmet kívánok Neked:

Anikó

2011. aug. 16. 23:01
Szép estét mindenkinek, bár lehet, hogy már alszotok. A délutánt majdnem végig feküdtem, és az most olyan jól esett. Most a sebbel nyűglődök, hogy fog ez a hájam alatt gyógyulni? Most aztán visszalőnek a plusz kilók, meg a laza hasfal. Napközben lassan lekopik mellőlem a szűkebb családom, a többiektől meg nyűgös leszek. Szerencsére nekem legalább a munkahelyemen nagyon normálisan álltak a dolgokhoz, pedig az idén szereztem már egy-két kellemetlen meglepetést nekik. Tavasszal már hiányoztam két hónapot... júniusban a váratlan kórházba kerülés, most meg ez. Volt és van bennem is félsz, de ezzel nem tudok mit kezdeni. A főnökeim nagyon rendesek voltak, amikor megbeszéltük a legújabb "helyzetet", a kollégáknak nem magyaráztam el külön-külön, a rossz hír úgyis szárnyakon jár.
2011. aug. 16. 20:35

Szia Ahava!

Örülök,hogy sikeresen túl vagy a műtéten,és ehhez ismeretlenül is hozzájárultunk:)

Most csak a gyógyulásodra figyelj, a körmeit meg mindenki hegyeztesse ki magának ahol akarja....

Tényleg elképesztő az emberek önző bunkósága,és ezek többsége nő..:(

Ha egy kis lelki tuning kell,gyere írj,ennek nincs káros mellékhatása mint az antidepresszánsoknak:))

Egyetlen veszély van,az hogy rászoksz és nem tudsz leszokni erről az oldalról...

Pihenj sokat,és ne szégyelld ha gyenge vagy időnként,ez a hat hét nem egyenlő egy nyaralással,más a célja.:(

Üdvözöllek :

Ági

2011. aug. 16. 20:16

Sziasztok!Ez a fórum orvosság az ember megviselt lelkének!Hihetetlen, hogy ismeretlenként mennyi kedvességet kaptam tőletek:)))

Az ember sajnos nem ehhez szokott.

Elhihetitek, nagyon jól esik!!

Jó pihit mindenkinek!

9315. Rezeda63 (válaszként erre: 9311. - Tandrea66)
2011. aug. 16. 19:52

Szia Andrea!

Nekem ez a fajta felfogás a "stréber" gyereket juttatja eszembe az iskolából, aki a társait azzal hülyíti, hogy Ő pedig semmit sem tanult, és mégis ötöst kapott, holott éjt nappallá téve güzült azon, hogy a többit lepipálja.

Nem baj,ha "elhagyom magam" tipusú az ember. Igen is vigyázzon magára, és nem szégyen bevallani azt sem ha nem úgy mennek a dolgok ahogyan szeretnénk. Hiszen nem teljesítményre gyógyulunk:))))

Üdv. Rezeda

9314. Rezeda63 (válaszként erre: 9305. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 19:46

Szia Ahava!

Ismerős a szolgáltatási szektor:))) A férjem is abban dolgozik, no nem manikűrös:) hanem kábeltévés, de Nálunk is volt már nem egyszer karácsony szent estén telefon azért mert az egyik tévén nem jön az adás. Na Istenem!!!! Hát nézzék a másikon:))))

Üdv. Rezeda

9313. zsó1961 (válaszként erre: 9287. - Aee41c1a00)
2011. aug. 16. 14:39

Szia Ahava vagyis Kriszti!


Légy üdvözölve itt közöttünk - a sorstársak- között.Ez a világ legjobb foruma.Itt mindenki kedves és segítőkész.Olyanok vagyunk mint egy család.Nagy szeretettel fogadtak engem is a Lányok

kivétel nélkül és hihetetlenül sok jó tanácsot kaptam tőlük.Én 5 hetes műtött vagyok, de még én sem vagyok a régi.Nagyon vigyázz magadra!!!!

Én 4 hetes voltam mikor a lányomnak segitettem csempét mosni, de másnap megbosszulta magát a dolog.A lányoktól meg is kaptam a magamét, de igazuk volt:-D

Megvár minden Téged.Pihizzél sokat most megteheted.

Üdv:Zsó

9312. hjaniko (válaszként erre: 9311. - Tandrea66)
2011. aug. 16. 14:24

Igazad van! Van olyan szerencsés, aki nagyon hamar rendbejön, vagy "csak azért is megmutatja", hogy már ezt is, azt is szuperül meg tudja csinálni,más tovább kínlódik, ill. nehezebben gyógyul.

Azért még senkinek nem kell elítélnie a másikat.

Bár többségében kedves és segítőkész hangvételű hozzászólásokat olvastam itt.

Néha mindenki "lekonyul", elszomorodik... én például átgondoltam, hogy tavaly novemberben volt a nagyműtétem (mióma). Egy hónap alatt jött rendbe teljesen a seb, majd valahol mégis kirepedt a varrat, ebből kifolyólag lett a sérvem. Ezt jún. 28-án megműtötték. Két hét múlva kifakadt... s azóta nagyjából kétnaponta jártam vissza a kórházba ambuláns kezelésre. A seb még mindig nem záródott be egészen és kicsit nedvedzik is még.

Hát már kicsit elegem van...

9311. tandrea66
2011. aug. 16. 14:13

Hát ahogy olvaslak benneteket én is elgondolkodom néhány emberen, akik fel voltak háborodva, amikor 2 hetesen azt mondtam, hogy nem vagyok éppen jól. Szerintük már igaz javulnom kellett volna, mert (az egyiknek) vese műtétje volt és teljesen körbe vágták (18 éves volt, most 62)de ő 2 hát után már nagyon jól volt és dolgozgatott és nem hagyta el magát. Na szerintem én sem, nem is vagyok ilyen tipus. Ennél jobb már csak a kollégám volt, (masszőr vagyok) és közölte, hogy augusztusban már dolgoznom kéne, úgy hogy gyorsan javuljak.(július 11-én műtöttek)Szerintetek?? Na az emberek már ilyenek, na és a rokonok közül ilyen műtét után már 4 héttel később már kapáltak!!! Szóval gondolom nagyon puhány és "elhagyom magam" vagyok még is??

Hát csak pihenjetek sokat és gyógyuljatok, ne is figyeljetek az ilyen okostojásokra!


Andi

9310. Ann64
2011. aug. 16. 12:26

Sziasztok Lányok!

Pihizzetek amenyit csak tudtok!

Ráértek még a munkával foglalkozni.

Én 8 hetesen mentem vissza, bizony estére baromira elfáradtam már, a tyukokkal feküdtem le.

Ameddig csak tudtok maradjatok otthon tudom mindenki félti a munkahelyét, de az egészségünk nagyon fontos.

Én 6 hetesen még nem tudtam volna minden nap bejárni és végigülni 8 órát.

Vigyázzatok nehogy sorozatfüggők legyetek!

Én aki soha nem néztem 15000 részes filmeket unalmamban rákaptam azt fekve is lehetett nézni.

Érdekes az első időkben nem volt türelmem olvasni pedig imádok.

Most már ezzel sincs semmi gondom, csak már visszasírom a sok-sok szabadidőt amit olyan hisztisen töltöttem mi most TI.

Megtanultam fékezni a szám, hisz a család jószándékkal segített, de istenem férfi módra ez nem megy úgy mint nekünk.

Mosás, főzés takarítás.

Viszont rájött a párom mennyi mindent kell csinálnom munka után és tényleg kilehet fáradni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook