Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9397. wombateva
2011. aug. 23. 19:44

Szia!

Köszönöm, hogy megosztottad velem kutatási eredményedet! :)

Üdv: É

9396. zsuzsanna1970 (válaszként erre: 9391. - Wombateva)
2011. aug. 23. 17:39

Szia,

jómagam is sokat kutattam e témában, egy orvosi rovatban azt találtam, hogy a varratok okozhatják, akár évek múltán is.Beszéltem a keresztanyámmal, aki nőgyógyászaton volt asszisztensnő 40 évig és neki is el van távolítva a méhe, ő a nyálkahártya sérülését említi, mint lehetséges okot, ill. a varratnál sűrűn észlelhető sarjszövetet (vadhúst). Neki ez utóbbi okozott hasonló kellemetlenségeket, de állítólag egyszerűen megoldja a doki.Hát, mindettől függetlenül, kíváncsian várom a hasonló cipőben járók véleményét...

9395. balzs (válaszként erre: 9371. - Ann64)
2011. aug. 23. 17:05
Ann 64 köszi a felsorolást nagyon jó , mert az ember így készül. Hol lehet kapni a papír wc ülőkét? köszike a választ
9394. balzs
2011. aug. 23. 16:43
Köszönöm előre is
9393. balzs
2011. aug. 23. 16:42
kérdezem hogy mennyi a műtéti idő és altatást választottam bár sokat agonizáltam.
9392. balzs
2011. aug. 23. 16:40

Sziasztok!!!

Friss fórumozó vagyok miomát méheltávolítással végzik parázok bár lelkileg szeretnék túl lenni és ma jelezték hogy a csütörtöki mütétem elmarad mert hőségriadó van. nem hasi lesz. Teljesen össze vagyok kavarva.

9391. wombateva (válaszként erre: 9390. - Zsuzsanna1970)
2011. aug. 23. 16:16

Szia Zsuzsa! Sziasztok Lányok!

Éppen egy órája kutatom a fórumot, hol találok valami "megnyugtatót" a Zsuzsa által feltett kérdésre.

Engem fél éve operáltak - annyi mindenem maradt, mint Zsuzsának. ;) Nekem most, az első együttlétkor volt élénk piros vérzésem, igaz nem sok, de nem lettem tőle boldog. Én is kérlek Benneteket, írjátok meg, mi a tapasztalatotok. Előre is köszönöm!

2011. aug. 23. 15:30

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, mégpedig azzal, h valamelyikőtök tapasztalt-e pici vérzést együttlét után. Engem egy éve műtöttek, csak a hüvelycsonkom maradt, tehát se méh, se méhnyak, és az elmúlt hónapokban kétszer fordult elő, h szeretkezés után enyhe vérzést észleltem.Gondolok a nyálkahártyára, ami igen sérülékeny, de nagyon megköszönném, ha megírnátok, h nálatok előfordult-e hasonló dolog.

9389. a268b1c726 (válaszként erre: 9388. - Tandrea66)
2011. aug. 23. 14:42

Nem irigyellek ebben a nagy melegben! Remélem, mindent rendben találnak nálad. :-)

Én meg itt bujkálok a kánikula elől a lakásban, de lehetetlen feladat, csak szédelgek egyik szobából a másikba.

Tegnap sikerült kétszer is elfelejtkeznem magamról, és mindkétszer tettem egy olyan mozdulatot, amit nem kellett volna. Egyszer hirtelen lehajoltam, egyszer meg a szokott lendülettel léptem ki a fürdőkádból. Azóta a csillagokat látom... és próbálom legyőzni hipochonder énemet.

9388. tandrea66
2011. aug. 23. 10:31

Sziasztok lányok!

Izguljatok ma értem egy kicsit :), ma megyek 6 hetes kontrollra és nem tudom még a szövettan eredményét sem. Amúgy sincs kedvem dokihoz menni, de még ez a hőség és utazás!!!

Szép napot Nektek és gyors gyógyulást.


Szia Tivcsi!


Hát én vittem algopirint, de jó is volt, mert 5 nap alatt soha nem kaptam egy fajtát és volt amikor nem is adtak. Nekem jó volt, hogy első este elmehettem fürödni és senkit nem zavart, hogy vizes a kötésem, azt mondta a nővér semmi baj nincs belőle, de 3-dik napra leázott és az ügyeletes orvos letolt, hogy miért nem cseréltetem ki:), hát nem is láttam a hasamtól, hogy lejött :), nagyon meg nem tapogattam.

Vigyázz magadra és nem lesz semmi gond, de utána már minden jobb lesz.

Andi

9387. Ann64
2011. aug. 22. 18:40

Hogy bírjátok ezt a hőséget?

Én ma kipurcantam iszonyatos meleg van a belvárosban.

Alig vártam hogy haza érjek a munkából.

Papíron kapunk védőitalt de attól a gigánt nem mozdult.

Valahol valakinél elakadt.

9386. tlivcsi (válaszként erre: 9385. - Györfi rózsa)
2011. aug. 22. 14:00
Szia! Nekem meg kell várnom, mert ha vmi gond van, akkor előtte lehet, hogy kemo kell. Az a baj, hogy novemberben volt egy eü. kaparás, aminek értékelhetetlen volt a lelete, csak a doki ezt letagadta, és azt mondta, hogy negatív. Na ezért is váltottam orvost :(
9385. györfi rózsa (válaszként erre: 9376. - Tlivcsi)
2011. aug. 22. 11:25

Szia!

A szurihoz vegyél Egisept Sprayt 65 gramm (1846 ft.) ez bőrfertőtlenítő és steril vattát (327 ft.) 30 szurit írt a dokim, és magamnak adom be, az elsőt kicsit félve, de aztán már ment simán. Nekem nem kellett megvárni a szövettani eredményt az időponthoz. Kívánom Neked, hogy minden rendben menjen, és gyorsan meggyógyuljál!

2011. aug. 22. 10:15
Eszembe jutott a szopókás palack,fél literes,nálunk a nővérek mindig utántöltötték, ha kifogyott.Azzal nem öntöd le magad fekvés közben.
9383. aee41c1a00 (válaszként erre: 9370. - Tlivcsi)
2011. aug. 22. 10:08

Szia Tlivcsi!Ha jól látom a lányok nem írták a szivacsot.Nekem jó szolgálatot tett. Az első alaposabb mosdás a kis széken ülve történt,hasamon a törölköző, hogy ne érje víz a kötést.Felül teljesen jól le lehet mosakodni, a zuhanyfej általában levehető, azzal alul megoldod.Utána mennyei érzés!

A gyógyászati segédeszközösnél lehet kapni eldobható bugyit Ten.. márkájút, 350Ft 2db. Ha gondolod jó szolgálatot tesz.Bár nekem műtét után semmi vérzés nem volt, másnap egész nap kb.20Ft nagyságú sebváladék, harmadnapra semmi!!A méhemet vették ki+jobb petefészek hasi műtéttel.

Remélem tudtam segíteni.

Ne izgulj(könnyű azt mondani!)de visszagondolva akkora megkönnyebbülés, hogy túl vagyok(vagyunk) rajta!Az első 2 nap nem túl fényes, de aki szült,az kapott ízelítőt fájdalomból, úgyhogy menni fog!Ja, nálunk folyamatosan kérdezték, kinek van szüksége fájdalomcsillapítóra.Nem hagynak szenvedni.Sőt a nővérek körül ugrálnak (legalábbis a Mi kórházunkban)semmire sincs gondod, csak innod kell!De az rengeteget.

Sok szerencsét kívánok és jó egészséget!

9382. tlivcsi (válaszként erre: 9380. - Tandrea66)
2011. aug. 21. 19:24

Sziasztok Mindannyian!

Nagyon sokat jelent, hogy ennyit segítetek! Így már közel sem félek annyira! Én elég jól alszom szerencsére, engem leginkább a közös wc, zuhanyzó zavar, ilyen nyomorult állapotban. (amúgy nem ). "Alkotni" csak nyugodt körülmények között tudok!De majd ez is kialakul! Jelentkezem, ha már tudok konkrét időpontot! Puszi Nektek!

9381. Rezeda63 (válaszként erre: 9376. - Tlivcsi)
2011. aug. 21. 18:17

Szia !

A combodba is adhatod, az jobban kézre esik...... Nekem legalább is így volt. Felváltva, egyik nap az egyik, másik nap a másik.:)))

Üdv. Rezeda

9380. tandrea66 (válaszként erre: 9376. - Tlivcsi)
2011. aug. 21. 18:00

Szia Lívia!


Szerintem kórháza válogatja az inyekciót, mert én sem kaptam itthonra, csak amit a kórházban beadtak a pocakomba. Ne izgulj minden rendben lesz és hamar túl leszel rajta. Nekem is kezdett megjönni előző nap amikor be kellett feküdnöm és nagyon paráztam, hogy elmarad a műtét, de a dokim azt mondta, hogy már úgy is mindegy nem?? hát látod ez is doki függő :)

Az első nap nem egy leány álom, az tény, de ha tudsz aludni, akkor az is hamar elmúlik. Sajnos én nem tudtam, ahogy a szobába vittek már felébredtem és vége volt az alvásnak, de én amúgy is vacakul alszom. Legyél mihamarabb túl rajta és onnan csak jobb lesz :)

Szép napot kívánok!


Andi

9379. nagy49éva (válaszként erre: 9376. - Tlivcsi)
2011. aug. 21. 17:39

Szia Livia !

vérhigító injekciót én csak a kórházban kaptam választhattam hová kérem a karomba vagy a fenekembe.

Gyógyszert kaptam még itthoni szedésre, de ez nem vérhígító hanem gyulladás csökkentő volt. Nekem magas a vérnyomásom lehet azért vagy már nem kellett. Nagyon féltem én is, hogy műtét előtt megjön, de hál 'Istennek' nem jött. Nekem már nem volt kiszámítható ciklus. Szerintem a kórházban majd megmutatják, hogy kell beadni ha kell. Kérdezd meg nem kaphatod-e tablettában ha iszonyod van a tűtől. Szép napot Éva

2011. aug. 21. 17:03

Szia Livcsi!

A szurik vérhigító injekciók,a trombózis megelőzésére írják fel. Nekünk a kórházban írta fel az a belgyógyász aki a műtét előtt kivizsgált.

Hazatávozáskor kaptuk meg a receptet,és a család kiváltotta még aznap. A zárójelentés mellé még ehhez is ragaszkodj,mert volt akinek nem írták ki,és szaladgálhatott utána. Nekem tíz db,Fraxiparine nevű injekciót írtak,ez került 1.000 Ft-ba.Ha nem írják ki akkor ennek sokszorosa az ára!

A mi kórházunkban karba adták,azt mondták,hogy nőgyógyászati műtétnél nem jó hasba szúrni,mert alhasi vérbőséget okozhat.Itthon a férjem adta be,simán ment,még élvezte is a doktorbácsiskodást:)

9377. hjaniko (válaszként erre: 9376. - Tlivcsi)
2011. aug. 21. 16:14
A karodba is lehet, de az jobban fáj szerintem, és ha van valakid, aki beadja, nem kell magadnak. Nekem kér szomszédasszonyom egyike adta be felváltva; egyikük egészségügyi dolgozó, másikuk cukorbeteg, ezért tudja, hogy kell beadni, mert magát is szurkálja.
9376. tlivcsi
2011. aug. 21. 16:09
Még egy kérdés! Tényleg utána nekem kell hasba injekciókat adnom? Ez érdekes lesz, mert már a tű látványától rosszul vagyok :)
9375. tlivcsi (válaszként erre: 9374. - Nagy49éva)
2011. aug. 21. 15:38

Sziasztok!

Nincs még időpont, a szövettan leletre várunk, meg hogy ne vérezzek a küret után. Sztem ez úgy lesz, hogy egyik nap szólnak, hogy másnap mehetek. De a segítségetekkel addigra legalább össze tudom készíteni a cuccokat:))) Köszönöm!

Lívia

9374. nagy49éva (válaszként erre: 9370. - Tlivcsi)
2011. aug. 21. 15:20

Szia Ivcsi!

Ann mindent leírt én még ezen kívül vittem a saját gyógyszereimet, mert azt nem adták. Rostos szűrt leveket, hogy mütét után legyen székletem, mert a kórházi kaját nem bírtam megenni és nem engednek haza amíg nincs széklet. Miután a műtőben megfáztam a lányommal hozzattam Rhinatiol szirupot, mert a köhögésre sem adtak semmit és az műtét után nagyon nem jó. A műtét napján az orvosom javaslatára nem engedtem be látogatót. Aludtam egész nap a kicsit hosszúra sikerült műtét miatt és nem akarta,hogy a lányom lásson ilyen állapotban. Igaza volt Ő már tudta, hogy nem lesz sima ügy a műtétem, de engem nem akart megijeszteni.Kórháza válogatja, hogy hol mit adnak. Meg van már az időpontod? Szép napot! Éva

9373. turkkati (válaszként erre: 9370. - Tlivcsi)
2011. aug. 21. 15:09

Szia!

Minden, amit Anna írt, én vittem kispárnát, kényelmesebb volt feküdni. Papír wc-ülőkét /gyógyszertárban, nagyobb drogériában kapható/,ezzel nyugodtan rá lehet ülni a wc-re, aztán lehúzható.

Zacskók, a szennyesnek.

Zokni, ha meleg van a lábad akkor is fázhat. A kis törölköző, amit a fejedre tehetnek nagy segítség.

Szívószál.

9372. tlivcsi (válaszként erre: 9371. - Ann64)
2011. aug. 21. 13:51

Szia Ann64!

Nagyon sokat segítettél! Nem voltam még ilyen helyzetben, minden segítségnek örülök!Nagyon köszönöm!

9371. Ann64
2011. aug. 21. 11:44

Szia Tlivcsi!

Bemásolom amit egyszer beírtam mi kell a kórházban.

Megpróbálom felsorolni ha kihagyok valamit bocsi

Hálóing én 3 vittem), köntös, bugyi (nem használtam) 2 törölközö 1 picitörlő műtét után a fejemre tették vizesen. papucs 1 fűrdő és 1 szobai, zokni ha ilyen car idő van.

Műtét utáni napon még kórházi hálóinget kaptunk.

KANÁL,kÉS, VILLA, POHÁR, BÖGRE, SZALVÉTA

Tisztálkodási szerek amit naponta használsz baba popsitörlő nagy segítség wc használat után.

Betétet vigyél nekem csak 1db kellett nem volt pecsételésem sem.

Bubi mentes ásványvíz ha lehet 1/2 literes flakonokba öntve így könyen feltudod emelni.

Babapiskóta a kökemény keksz helyett amit adnak.

Nagy segítség volt nekem a szőlő cukor nem szédelegtem.

Ha a mobilodra lehet zenét felrakni nagyon jó kikapcsolódás.

Olvasni nem nagyon lesz türelmed esetleg 1-2 pletyka cikk.

Sok-sok pozitív gondolatot otthon ne hagyd!

Remélem nem hagytam ki semmit.


Engem a Margit kórházban műtöttek szintén egy nagyon fiatal doki most szakvizsgázott.

A műtőben a mentora a főorvos is bent volt.

Nagyon kedves precíz doki.

A szobatársam a fiamnak nézte, mert minden reggel oda ült az ágyam mellé és jókat beszélgettünk és nevetteünk.

Jót nevettem rajta mikor mondta milyen helyes fiam van.


Szóval ha szimpatikus a dokit bízd rá magad nyugodtan

Ott még a Kelemn Csaba nagyon aranyos apukájához jártam 34 évig, de már nem műt.

9370. tlivcsi (válaszként erre: 9369. - Nagy49éva)
2011. aug. 21. 09:17

Szia Évi!

Hol találom, hogy mit kell vinnem?

9369. nagy49éva (válaszként erre: 9364. - Tlivcsi)
2011. aug. 21. 05:13

Szia Tivcsi! Én is "duci" vagyok a kórházban a mütét után ahogy a lányok mondták mama bugyit vittem bár nekem nincs is más. Csak az volt kényelmes amit a hájacskám alá tudtam rakni, mert a hasamból dréncsövek lógtak ki és ettől amúgy sem lehetett felhúzni. Nekem a saját hálóingem volt kórházit nem is kaptam. A műtőben nagyon fáztam így utólag más biztos zoknit vennék fel. A lányok leírták mit kell vinni a kórházba. A mütét után pár napig még szükség van betétre. És a mentes vízből a kicsi jobb, mert nem olyan nehéz.

Szép napot. Éva

9368. turkkati (válaszként erre: 9346. - Aee41c1a00)
2011. aug. 20. 20:37

Szia Ahava!

Én 5 hónappal a műtét után is csak a nagy-nagy megkönnyebülést érzem. Soha többé menses!

Nem kell váltóruhával dolgozni járni, félve felállni, hogy mi maradt utánam a széken.

Hétfőn voltam vérvételen, 3 éve nem volt ennyi vas a véremben, mint most. A hemoglobinértékem majdnem maximum:). Semmi klimaxos tünetem nincs. Lehet, hogy később lesz, de semmi nem lehet olyan rossz, mint a majdnem elvérzés.

Annamari ! Igazad van, a méhünk megtette a dolgát, ha beteg, meg kell szabadulni tőle. Rég nem voltam ennyire felszabadultan NŐ, mint most.

Persze, túl a műtéten könnyű osztani az észt, de azt sajnálom, hogy eddig húztam.

Az én miómám el volt meszesedve, nem nőtt, csak majdnem elvéreztetett.

Tivcsi! Ne habozz, legyél túl rajta olyan hamar amennyire csak lehet!

Mindenkinek további szép estét!

Puszi:Kati

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook