Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9171. Rezeda63 (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 20:02

Szia Annamari!

Minden jót és sok szerencsét. Az egészségügy meg már csak ilyen. De milyen is lenne??????

Üdv Rezeda

9170. anyamaccs (válaszként erre: 9169. - Anyamaccs)
2011. aug. 2. 19:39
.........és gratula a 100-OS TESZTEDHEZ!
9169. anyamaccs (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 2. 19:37
Tegnap voltam felülvizsgálaton.Én is kiírattam magam táppénzről annak ellenére,hogy a munkakörömből adódóan meg a kiműtött gennyes tályog miatt még akár egy hónap betegállomány járt volna .Na ja,.... aztán meg kirúgjanak a hiányzás végett???:(:(Nem engedhetem meg magamnak!:(:(Behosszabítottam 3hét szabival a gyógyulási időszakom.Így nem lesz gond a kiadásával és még erősödhetek egy kicsit.Irány a Balcsi!!!:).....csak egy picit legyen még meleg hozzá!
9168. anyamaccs (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 19:28

Köszi, hogy gondoltál rám tegnap!Szerencsére a dokim jelenleg mindent rendben talált, de sajnos azt mondta , hogy kismedencei bélösszenövések ,tályog továbbra is bármikor keletkezhet annak ellenére, hogy már nincs méhem és baloldalt petevezetékem.1hónap majd 3hónap aztán meg félévi kontrolokat javasolt.

Te már ahogy olvasom bent is vagy a kórházban!Szorítok érted!Jobb lesz utána!

9167. anyamaccs (válaszként erre: 9156. - Popova4)
2011. aug. 2. 19:21

Szióka!

Szerencsére a gyakori pisilis ahogy jött úgy el is múlt.Észre vettem, hogy ha elfelejtkezem a megszokott folyadékmennyiséget2-3liter min. meginni, akkor ez van.Régebben komoly gondok voltak a vesémmel és akkor szokott hozzá a szervezetem a nagyobb mennyiségü folyadékhoz.Egyébként a máriatövis kapszula is nagyon hatékony tud lenni a ,,húgyúti'' bajokra.

9166. Ann64 (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 18:57

Annamari!

Szurkolunk nyugi minden rendben lesz!

Jelentkezz ha már otthon leszel!

9165. erikpipi (válaszként erre: 9164. - Agenske)
2011. aug. 2. 17:51

SZia!:)

Nekem volt annak idején de nem mirigyben terjedt szerencsére. De így is megszabadítottak a méhnyakam legnagyobb részétől. Ugyan így történt, hogy az orvos 3 hét múlva ismételte, és p4 es lett a citológiám, ennek már 16 éve. Most Júl 7 én eltávolították a méhemet mioma, és hiperplasia miatt, és már most sokkal jobban érzem magam.

Az én orvosom csak arra várt, hogy azt mondjam akarom a műtétet, rögtön küldött a főorvoshoz bemutatóra, és az időpontot még aznap lefixáltuk.

Nem tudsz vele beszélni, hogy inkább keressen időpontot a műtétre? Már csak az előzmények miatt, olvastam édesanyád is hasonló bajjal küzdött.

9164. agenske
2011. aug. 2. 17:02

Sziasztok! Egy féléve voltam erre.. Akkor várakozó állásponton volt a dokim, de az eredményeim csak rosszabbodtak. Már nem hámsejt elváltozást talált, hanem mirigyelváltozást - elvileg eszerint bentebb jutott. A papíromon ez van:

Atipusos mirigyhámsejtek (AGC-NOS)

Endocervicalis


1 hónap múlva újabb szövettan, és az dönt. Ha az rossz, hüvelyi úton eltávolítják a méhemet.:(

Igazából már nem is félek, jobban aggaszt ez a várakozás és az egyre rosszabb leletek. Megvan a 3 gyermekem, 35 évet betöltöttem...nem akarok attól rettegni, h késő lesz.

Volt valakinek hasonló eredménye - mirigyben terjedéses?

9163. erikpipi (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 08:27
Akkor te már be is feküdtél. Szorítunk érted.:)
9162. erikpipi (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 2. 08:27
Abba az iszonyatos változásba a főnököd már nem fért bele.:)
9161. nagy49éva (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 2. 03:25

Szia Ann ! Gratulálok a 100%-os teszthez és a pozitív gondolkodáshoz. Sajnos egyes főnökök azt gondolják, hogy az ember "agyából" is kivettek egy darabot.

Jó egészséget Éva

9160. a268b1c726 (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 1. 23:07

De jó Neked, hogy már itt tartasz. A főnököd meg szomorodjon el. :-(


Anyamacs, ma voltál kontrollon? Gondoltam Rád napközben. Meg mindnyájatokra. Ma futottam két -három kört a szakrendelők között, hát... most inkább nem hergelem magam vele, majd máskor leírom, de elképesztő szervezetlennek tűnt az egész, normális ember ilyenkor kezd aggódni. Biztos, hogy ezt akarom? Nem mintha sokat lehetne vacillálni. Azért egy-két "betegmegelégedettségi" lapot elhoztam, bosszúból majd jól kitöltöm őket.

Holnap reggel befekszem, úgyhogy most már egy kissé emelkedett hangulatban vagyok. Leginkább a gyomrom emelkedett, a torkomig.

9159. Ann64
2011. aug. 1. 18:20

Sziasztok!

megjöttem az első napos munkából.

Háááát furcsa volt nagyon 2 hónap alatt iszonyatos változások voltak.

Főnököm adta magát rendesen azt sem kérdezte hogy vagyok rögtön a kezembe nyomott 1 szakmai tesztet csináljam meg.

Szerencsére 100% lett leesett az álla.

Az üzemorvos nagyon rendes volt, jót beszélgettünk azt mondta baromi optimistán veszem a betegségeim.

Megkérdeztem miért sírdogáljak?? Akkorát nevetett.


Pisiléssel kapcsolatban rájöttem hogy valószínű felfázás, mert gyapjúval körbe tekertem magam a hétvégén, és szepén rendeződik a dolog.

Igaz iszok mint a kacsa.

9158. Rezeda63 (válaszként erre: 9147. - 19Vica68)
2011. aug. 1. 18:05

Szia Vica!

Ne sajnáld, hogy megmaradtak a petefészkeid, főképp akkor ha egészségesek voltak. Szükséged van rájuk!!!!!!! Az ember az ép fogát sem húzatja ki azért, hogy később ne fájjon:))))))))

Van akinél később okozhat gondot, de van akinél a műtét után évtizedekkel sincs semmi baj vele. És minél később szabadulsz meg tőle annál jobb. Hidd el nem kívánnád magadnak hosszú hónapokon éveken át azokat a tüneteket amelyeket egy működő petefészek eltávolítása okoz.

Üdvözlettel Rezeda

9157. Rezeda63 (válaszként erre: 9155. - Anyamaccs)
2011. aug. 1. 18:01

Sziasztok Lányok! Szia Anyamaccs!

A panaszodat szerintem sem az időjárás okozza. Lehet felfázás, fertőzés, vagy a hormonális változással összefüggő húgyúti nyálkahártya sorvadás az okozója. Ha nem múlik, vagy erősödik akkor mindenképpen orvos, de szerintem nőgyógyász inkább, mint háziorvos. Bár egy vizeletvizsgálat, és tenyésztés mindenképpen jó mielőtt a nőgyógyászhoz mész. Mert ha az negatív, akkor nagy valószínűséggel nőgyógyászati dolog okozza.

Üdvözlettel: Rezeda

9156. popova4 (válaszként erre: 9155. - Anyamaccs)
2011. aug. 1. 11:34

Sziasztok Ann64 és Anyamaccs!


Szerintem a gyakori pisilés, hasfájdogálás nem valószínű, hogy az időjárástól van, inkább egy kis húgyúti felfázás vagy fertőzés az oka. Sajnos egy időben én is eleget szenvedtem a húgyúti fertőzéssel,- ez még a műtétem előtt volt- szinte kéthavonta elért ez a probléma. Bármit csináltam vele, nem tudott végleg elmúlni. Aztán a gyógyszertáros hölgy ajánlotta, hogy csináljak egy Urovaxom kúrát. Ez három hónapig tartott, 8-9 ezer ft volt egy havi adagja, de teljesen elmúlt a gondom tőle. Sajnos a műtétkor a katétertől is kaptam fertőzést, a kórházban semmit nem adtak rá, hiába mondtam, hogy fáj stb. Otthon kezdtem el kezelni magam a szokásos gyógyszerrel, mert azért azt a biztonság kedvéért mindig tartok. Hat hónapja műtöttek, azóta semmi.

Majd írjátok meg, végül is mi lett. Üdv. Erika

9155. anyamaccs (válaszként erre: 9151. - Ann64)
2011. júl. 31. 13:52

Szia!

Én lassan 8hetes műtött vagyok.Hétfőn megyek még csak a ,,hathetes'' kontrollra,mert szabin volt a dokim.Sajnos pár napja én is gyakrabban látogatom a mellékhelyiséget és bizony elég gyakran fájdogál a hasam.Néha rosszabb, mint műtét utáni hetekben.Lehet , hogy tényleg erre is kihat az időjárás?????.......bár csak így lenne!

Én még mindig nem dolgozom,mivel elég emelgetős a jelenlegi munkaköröm.Behosszabítottam a betegállományom szabadsággal.

9154. erikpipi (válaszként erre: 9147. - 19Vica68)
2011. júl. 31. 09:37

Szia Vica!

Ha nem volt beteg a petefészked vezetékkel, akkor az csak jó ha bent maradt, hisz a következő években nagyon fontos szerepet fog betölteni.:)

Sajnálom, hogy ennyi nehézségen mentél keresztül, reméljük ezek után már csak a javulásról hallunk.:)

szia

2011. júl. 31. 00:26

Helló, ma még bementem délutánra dolgozni :-), aztán egy időre ennyi. Holnap egy felhőtlen nap, hétfőn a hátralévő vizsgálatok, kedden meg "bevonulok".

Ann64, azt hiszem, az állandó pisilés nem lehet az időjárástól. Szerintem ha hétfőig nem lesz jobb, akkor doki.

9152. erikpipi (válaszként erre: 9146. - Ann64)
2011. júl. 30. 17:19
Hát, nem tudom, de az időjárás (császár után) az első időszakban nekem mindig betett, most is. És az elmúlt egy évben minden hónapban amikor megjött előtte nem voltam valami jól, és érzékenyebb lettem a mosószerekre, meg úgy általában mindenre. lehet, a korral jár neked is:) De ha tovább tart inkább kérdezd meg az orvost, az a biztos.
9151. Ann64
2011. júl. 30. 11:14

Lányok ma nem vagyok jól állandóan pisilek fáj a hasam, gyenge vagyok.

Úgy érzem magam mint a 2 hetes műtött.

Újabban a vérnyomásomis leesik.

pedig hétfőn megyek dolgozni.

Ráfoghatom az időre??

9150. Ann64 (válaszként erre: 9148. - A268b1c726)
2011. júl. 30. 11:12

Szia!

Rendezgesd csak a családot, de ne vidd túlzásba.

Inkább próbálj kikapcsolódni feltöltődni egy kicsit.

Beszélgess olyan ismerősökkel akikkel jól érzed magad.

Most még egyél amit kívánsz utánna úgyis csak pár falatot tudsz majd enni.

9149. turkkati (válaszként erre: 9148. - A268b1c726)
2011. júl. 30. 09:00

Az, hogy otthon rendben akarsz hagyni mindent, természetes, rendben is lesz.

Túl leszel rajta, minden jól fog menni.:)

Vigyázz magadra, és csak pozitív gondolatokat engedj magadhoz.

Szurkolok neked!

Kati

2011. júl. 29. 23:17
Sziasztok! Ma tájékoztattam a munkáltatómat, fejben már csomagolok, mindent megpróbálok itthon rendben hagyni (semmi sem lesz rendben). A mellkas rtg. kiváló lett, a vérképem nem tökéletes, de sokkal jobb, mint egy hónapja. Ja, kérem, a céklalé :-)Talán. Alkoholt nem iszom, hallgatok rátok, semmi fagyi meg hideg, vigyázok, hogy meg ne fázzak. És én is eljutottam addig a gondolatig, hogy anyagilag vajon mibe fog ez nekem kerülni.
9147. 19Vica68
2011. júl. 29. 13:44

Sziasztok! Nagyon régen voltam nálatok, pedig tavaly novemberben-decemberben mindig itt lógtam. Most voltam kontrollon (6 hetes kontroll után félévesen) talán már rendben vagyok. Nem túlzás amikor azt mondják kell a félév ahhoz, hogy felépülj. Úgy gondoltam minden rendben, de 2-3 hónappal ezelőtt egy kis rózsaszín folyás, egy kis barnás folyás, egy kis sebszél dagadás, fájás stb.

Gondoltam elmúlik, megfáztam, megerőltettem magam.

De nem, mint kiderült egy belsővarratom nem szívódott fel és ez okozta a galibát. Ki kellett szedni a gyógyult sebből, hát... és mindezek mellett gyulladást és fertőzést is sikerült összekaparnom magamnak. Augusztus végén kell visszamennem kontrollra, egyenlőre úgy gondolom most rendben van minden.

A műtétet igyekszem elfelejteni, bár lehet, hogy a petefészkeimnek is búcsút kellett volna mondani ahogy itt olvaslak benneteket. Nem szeretnék még egy ilyen műtétet. Vigyázzatok magatokra!

Üdvözöllek Titeket: Éva

9146. Ann64
2011. júl. 29. 10:29

A tele hólyag nálam is néha gond.

Érdekes nekem most kéne hogy megjöjjön. A mellem feszül a hasam kemény és nem győzök pisilni.

Na meg hányingeram van.

Lehet hogy gyereket raktak belém és nem a méhem vették ki???

Kíváncsi leszek hogy tudok ülni majd a melóhelyen.

Nálam az egyhelyben állás a gond rögtön szédülni kezdek.

9145. erikpipi
2011. júl. 29. 09:37

Jó reggelt mindenkinek! Ági!

Hát, befőzök, csak módjával:) Szerencsére az autóm még nincs kész, szerelőnél van, tegnap kimagoztam a barackot, nem sok, 15 kiló, és lecukroztam. Ma nagyon egyszerűen megfőzöm.:) és a fekete szedret is, az jó lesz rántott sajthoz, és sültekhez, nagyon szeretjük:)) Lányok, lehet sok gyümölcsöt eszek, és tapaszom is van energetizáló, és ettől állandóan tele a hólyagom ,ami nem kellemes éjszaka, de hajnalban egyenesen katasztrófa:( Azt álmodtam, hogy bementem egy barkácsboltba, hogy a tulaj vegye ki a varratomat, de a derekamból mindkét oldalról. Persze nem volt ott semmi ,de nagyon fájt. Felébredtem ,és iszonyúan éreztem magam. Alig tudtam kimászni az ágyból. Nektek nem okozott problémát a tele hólyag? :)


Ann!

Sajnos tényleg nincs itthon, de szerencsére már van ovi, így a kicsit levisszük reggel, és ebéd után elhozzuk. Neki is kikapcsolódás mert játszhat a többiekkel, nekem meg pihenés:))észrevettem, hogy ha akarnám sem tudnám megerőltetni magam, mert rögtön jelez a hasam, így a kényszer nagy úr..le kell ülnöm ,vagy feküdnöm. NAgyon lassan gyógyulok:(

Szia Andi!


JA, a gyümölcsöt nem én hoztam haza, szerelőnél van még mindig az autóm:)) De ma megkapom, úgy

hogy mindenki vigyázzon:)))))


szép napot nektek, a gyógyulóknak pihenést:)))

9144. szofi99 (válaszként erre: 9143. - Neskee)
2011. júl. 29. 07:09

Szia Neske :)


Örülök hogy jól vagy :) Eddig nem volt még ilyen nálad ? Amennyiben megmaradt a petefészked, és a méhnyakból is hagytak valamennyit, akkor elképzelhető hogy ez a vérzés mensesszerü volt. Én ezt korábban nem gondoltam volna, hogy ilyen lehet, de itt irt róla valaki korábban.

Azért inkább kérdezd meg az orvosod is. Szép napot kivánok Judit

9143. Neskee
2011. júl. 28. 20:26

Sziasztok!


Engem tavaly októberben műtöttek, teljesen jól vagyok, kérdezni szeretnék tegnap egy kicsi pecsételő vérzés volt, ma csak egy kis színes. Nektek volt ilyen?

9142. tandrea66 (válaszként erre: 9127. - Erikpipi)
2011. júl. 28. 17:28

Szia Erikpipi!

Szerintem is vezethetsz pláne ha megkönnyíti az életed :) én már 1 hetesen vezettem, bár azért még elég para volt bennem, de nem tehettem mást. Jó utat mindenfelé :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook