Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10891. Ispanmonika (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 11. 12:47

Szia YPanna!

Nekem is volt októberben,mert ki kellet zárni a rosszindulatú elváltozást.Sajnos azt mondta az orvosom,hogy kötelező rossz.Nem kell megijedni nem lesz vészes.Bemész a kórházba éhgyomorral aznap meg csinálják és délután mehetsz haza.Sajnos nekem nagy tapasztalatom van a dologba ,mert tavaly nyár óta már több abrázión estem át.Utána olyan lesz mint egy erős menstruáció mármint a fájdalomra gondoltam.Az én esetemben 10 nap múlva a szövettan eredménye után kaptam a méheltávolításra időpontot.Engem 01.24-én fognak műteni.Ne félj! A csajoktól nagyon sok erőt kaptam nem kell félni a nagy műtétről.Most ezeken ne agyalj,próbálj a karácsonyra koncentrálni.(könnyű mondani,mert nekem is állandóan a januáron jár az agyam:) szeretnék már 7 héttel idősebb lenni.)Ne félj gondolunk rád.

Pussz: Móni

10890. nagy49éva (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 11. 09:26

Szia Panna! Igen nekem is volt ilyen küretem ebből döntik el, hogy jó vagy rosszindulatu a mióma. A doktor úr, hogy tetszik? Írtam engem is Ő műtött.

Szia Éva

10889. turkkati (válaszként erre: 10886. - YPanna)
2011. dec. 11. 08:29

Nekem közvetlenül a műtét előtt nem volt, de mire a nagy műtétre került sor, volt kétszer. Igaz nem szövettani vizsgálat volt az elsődleges célja, hanem a méhkivétel elkerülése. Bízott benne az orvosom, hogy utána elmarad a vérzésem.

De valóban nem nagy valami, igyál utána sokat, és délután, mire hazaengednek jól is leszel!

10888. Ildikócska (válaszként erre: 10884. - Krasiné)
2011. dec. 11. 08:09
Úgy tűnik mintha a sebed megnyílt volna. Menjél vissza a dokidhoz, hogy megnézhesse. Nem természetes. Az én sebem kívülről már szinte nem is látszik. Úgy látom, kijut Neked a jóból. :-(( Nagyon vigyázz magadra, minél hamarabb legyél teljesen egészséges.!!!!!
10887. Ildikócska (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 11. 08:05
Igen volt. Szövettan tényleg tulajdonképpen. És nagyon rövid idő, szinte semmi vérzés. Kb. 10 nap múlva lesz eredmény. E miatt ne izgulj.
10886. YPanna (válaszként erre: 10885. - Györfi rózsa)
2011. dec. 10. 21:52

Szia, akkor ezt mindenkinek megcsinálják a műtét előtt?

január 10-én megyek. Most az ünnepek miatt izgulhatok eleget.

Köszönöm a biztatást!

Panna

10885. györfi rózsa (válaszként erre: 10883. - YPanna)
2011. dec. 10. 21:35

Szia!

Nyugodj meg, ezen is át kell esni! Nem vészes kb. 15 perc, és még aznap haza is engednek. Én fel sem tudtam rá készülni, olyan hirtelen történt! Ne izgulj nem fogsz érezni semmit. Mikor lesz a " kis műtéted"? Azért majd írjál utána, remélem minden rendbe lesz!

10884. krasiné
2011. dec. 10. 20:19
Sziasztok Csajok! Lenne egy kis gondom. 22 cm-es vágás van a hasamon és ebből kb.8-10cm-es részen vérescsík jelent meg a seb alatt. Nem fáj, hanem csíp, ezért is figyeltem fel rá most este. Valkinek estleg volt ilyenben része. Nem egybefüggő vonal, hanem két részből áll. Olyan mintha pengével megvágták volna és a bőr alatt van. De látszik, hogy véres csík.Ha tudtok segítsetek, most bekentem éjszakára körömvirág krémmel.Puszi Nektek Klári.
10883. YPanna
2011. dec. 10. 20:02

Sziasztok,

Hát, megvolt a találkozás az orvossal, és megvan a "kis műtét" időpontja. Ezzel kapcsolatban kérdeznék, mert erről nem látok bejegyzést. Méh eltávolítás előtt nektek is volt egy mintavétel? Azt mondja a doki ez tulajdonképpen egy egészségügyi küret, és hogy szövettanra küldi a mintát a nagy műtét előtt. Ez most mit jelent? Volt nektek ilyen? Vagy most akkor kezdjek el rettegni?

Nagyon köszönöm az eddigi írásokat a műtét utáni állapotokról, jobbulást mindenkinek.

Üdv.:

Panna

10882. 997ad9d84c (válaszként erre: 10863. - Gyöngy324)
2011. dec. 10. 19:30
Sziasztok! Minden érintettnek mielőbbi gyógyulást kívánok. Sok oka lehet a hasi fájdalomnak, vizelési gondoknak. Nálam is volt, 3 nap után 40 fokos láz, közel 100 vérsüllyedés, ultrahanggal nézték semmit nem találtak. Aztán megkerült a "bűnös". Silodent (fogászati segédanyag) allergiám van, és minden, ami sil... Na a katéter siliconból volt, és egy hét után jutott eszembe, lehet, hogy attól. Nagyon "örült" a doki, hogy kiderült és óriási dózisban kaptam a calciumot, meg antibiotikumot és egy hét alatt rendbejöttem. Mindenki nagyon vigyázzon magára emelés, hajolás, stb.
10881. kisbeka1 (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 10. 18:52

Szia Gyöngy!

Érezni fogod!Ha elfáradtál,pihenj.

Üdv:Heni

10880. afi12 (válaszként erre: 10870. - Tandrea66)
2011. dec. 10. 10:03
Szia Andi! Köszönöm a jó tanácsot,próbálok pihenni és sokat inni,ezen kívül szedem a nolicint remélem jó lesz.Azért sétálok elég sokat, de csak séta! mert a beleknek szüksége van rá, nagyon nehezen tudok wc-re menni. Köszönök mindent, jó egészséget, és szép napot.Marcsi
10879. Gyöngy324
2011. dec. 10. 09:24

Sziasztok!

Nagyon köszönöm az összes hozzászólásotokat, nagyon hálás vagyok ezért, hisz rendkívül jól írta itt valaki, hogy az orvosok csak tanulták mindezt, Ti viszont mindannyian velem együtt át is élitek ezeket az érzéseket! És igen az összenövések, ez egy érdekes dolog, az első műtét előtt (a méheltávolításkor) az orvos meg volt győződve arról, hogy egy csomó összenövést fog találni és nem talált semmit! Engem viszont rögtön az első műtét után 1/2 órával felkeltettek, mert nem volt katéterem és WC-re kellett mennem. Ezt csak azért mesélem el, hogy az első műtétet követően sokat sétáltam, direkt az összenövéseket elkerülve és itt jön az érdekesség a 14 nap múlva történt 2. műtétnél viszont már találtak egy óriási összenövést bennem! Nagy kérdés ez, hogy tényleg az ember mikor tesz jót, ill. nem! Tudom, hogy a mozgás fontos lenne, a második műtét után is gyorsan felkeltem, de az orvosok külön kérték, hogy max. a lakásban 1-2 kör és úgymond most "bírjak magammal".:-) Egyébként tudni kell, hogy ugyanúgy, mint Ti, egy nagyon nyüzsgő alkat vagyok, de látom, meg Ti is szépen leírtátok, hogy most nem szabad, MUSZÁJ FEKÜDNI! Úgyhogy megvárom a hétfői vizsgálatot, beszélek a dokival, hogy a látottak alapján hogy ítéli meg a mozgásban történő előrelépést! Az viszont jó hír, hogy már napok óta nincs hőemelkedésem sem, magyarul úgy tűnik, hogy a gyulladástól végre megszabadulok, szörnyű volt, egy borzalmas és szükségtelen plussz gyengeséget és fájdalmat okozott az egyéb műtéti fájdalmak mellett!:-( A lázról nem is beszélve!

Még egyszer nagyon köszönök Nektek mindent, tényleg tündériek vagytok, hogy ilyen kedvesen megosztottátok az átélt érzéseiteket! Vigyázzatok Ti is magatokra és mindenkinek MINDEN JÓT kívánok!Üdv. Gyöngy

10878. balzs (válaszként erre: 10877. - Balzs)
2011. dec. 10. 08:37
VIGYÁZZ MAGADRA!!!!!!!!!!!!!
10877. balzs (válaszként erre: 10863. - Gyöngy324)
2011. dec. 10. 08:36
VIGYÁZZ MAGADEA ÉS HA LEHET SÉTÁLJ!!!!!!!! Évi
10876. krasiné (válaszként erre: 10875. - Turkkati)
2011. dec. 10. 08:08
Szia Kati! Te legalább voltál annyira értelmes és szót fogadtál! Neked is szép napot és kellemes hétvégétT Klári.
10875. turkkati
2011. dec. 10. 08:04

Mikor műtöttek, járt hozzánk gyógytornász. Kétnaponta megmozgatta a szobában az operáltakat.

Ő riogatott bennünket az inkotintinenciával. Nagyon a lelkünkre kötötte, hogy nem szabad emelni, de tényleg semmit. Én kellően meg is ijedtem, és megpróbáltam a fenekemen maradni.

Tegyétek ti is azt!

10874. turkkati
2011. dec. 10. 07:58

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

10873. krasiné (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 10. 07:52
Szia Gyöngy! Én most leszek 6 heteske, de jövő hónapban előlről kezdek mindent. Újra fel kell varrni a hólyagomat, mert időközben leszakadt. Sokat agyaltam rajta, hogy én voltam a hibás, mert nem bírtam nyugodtan lenni. Semmi nem volt jó amit, ahogy csinált a család, majd én megtudom ezt csinálni jelszóval,tettem-vettem. Persze a szervezet bosszút állt. Most meg azért imádkozom, hogy a petefészkek, meg a hüvely a helyükön maradjanak. Ezt tanmesének írtam le, hogy a sétán kívül semmi ne izgasson,viszont sétálj amennyit bírsz, mert a mozgás nagyon kell. Ha nem mozogsz eleget összenövéseid lehetnek,meg persze a bélmozgásra is hat.De csak óvatos séta és csak amennyi jólesik.Mielőbbi felépülést kívánok Neked és mindenkinek jó egészséget!!!!!!!!!Puszi:)Klári.
10872. tandrea66 (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 19:56

Szia Gyöngy


Érzed azt hogy sétálni kell, akkor indulj el bátran, mert a fekvés se jó állandóan és a beleknek is kell a mozgás az összenövések miatt. Ne csodálkozz azon se hogy fáj a hasad ennyi idő után, az lenne a furi, ha nem fájna, 2-szer piszkálták és gyulladás is van, hát még egy jó darabig érezni fogod, de ne parázz be tőle :D Engem 4 és fél hónapja műtöttek, de sokszor még fáj a hasam, ha megerőltetem egy kicsit, akkor megint ágyba kényszerülök, bár én sikeresen megerőltettem magam egy párszor :( és gondolom ez is közre játszik ebben.

Fel a fejjel és innen csak jobb lehet!

Gyógyulj meg hamar, de nagyon vigyázz magadra.

Andi

10871. turkkati (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 19:52

Szia Gyöngy!

Ahogy a lányok írták, menj ki bátran, ha jólesik. Amúgyis figyelj a testedre, lelkedre és tedd, ami jól esik. Ekkora műtét után igenis önzőnek kell lenni, és megpróbálni magunkat előre helyezni, ha csak rövid időre is.

Én is azt tanácsolom, öltözz fel jól. Engem február végén műtöttek, március 1-én engedtek haza, március közepén mentem ki, először az udvarra, aztán hosszabb "túrákat" tettem, egészen az utca végéig, de a hasam fázott, mintha pucér lett volna, azt külön sállal be kellett tekerni:)

Fel a fejjel, még 2 hét van karácsonyig, addigra jól leszel!

Üdv:Kati

10870. tandrea66 (válaszként erre: 10860. - Afi12)
2011. dec. 9. 19:43

Szia Marcsi


A pisilés nekem is hasonló volt egy jó darabig, de elmúlt, igyál sokat és sokszor menj is wc-re, ne erőltesd a hólyagod. Nekem is ezt ajánlották, mert annál hamarabb elmúlik ez a hülye érzés. Vigyázz magadra és ne emelj és dolgozz, most csak pihenj sokat (saját hülyeségem miatt beszélek )

Gyógyulj hamar és bár mi van kérdezz nyugodtan, ez jobb mint az orvos, mert ő csak tanulta a tüneteket, de mi át is éltük :D

Andi

10869. Imisz (válaszként erre: 10867. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 19:21
Így van ahogy Ann írja, ha nem vagy lázas és elég erőt érzel magadban akkor nyugodtan sétálgass akár a levegőn is, de csak amennyi jól esik! Úgyhogy ne indulj messze mert vissza is kell érni:))) Viccet félretéve, nyugodtan. Aztán vissza az ágyikó, meglátod jól fog esni!
10868. Ann64
2011. dec. 9. 17:24

Szia Gyöngy!

Pihenj sokat, és vedd célul hogy karácsonykor a családdal egészségesen ünnepelsz.

Persze a nagy készülődést még bízd a rájuk!

Te csak írányítsd Őket.

Ha nagyon vágysz a levegőre menj ki picit.

Ha érzed elfáradtál akkor vissza mész és lefekszel.

Én először körbejártam a házunkat igaz panel, de kellemesen elfáradtam, meg a lelkemnek is jót tett hogy emberekkel tlálkoztam.

Öltözz fel jó melegen és szippants be jó sok friss levegőt!

10867. Gyöngy324 (válaszként erre: 10866. - Imisz)
2011. dec. 9. 16:04

Szia Imisz!

Nagyon köszönöm tényleg a kedves, bíztató szavaitokat, igazi öröm minden sorotokat olvasni! Még egy kérdésem volna, hogy igen, most intenzíven fekszem, tényleg maximálisan betartom a szabályokat, no meg várom a hétfői Uh-t. De utána úgy "mozgásban" mikor és mennyit lehet majd előrelépni, mert bevallom őszintén, hogy már nagyon vágynék egy pici levegőre, lassan 1 hónapja csak fekszem. Üdv.Gyöngy

10866. Imisz
2011. dec. 9. 13:55

Szia Gyöngy!

Én is azt mondom, ne agyalj a rossz dolgokon, csak a jóra gondolj: hogy túlvagy a műtéten, ezután már csak a jobb jöhet!

Ne csodálkozz a hasfájáson, 2x is jól megturkálták, természetes, hogy fáj. Ha nincs a gyulladás akkor is érezni még hetekig, hogy bent rendeződnek a belek, gyógyulnak a sebek.

Kitartást, türelmet kívánok és mielőbbi gyógyulást! Vigyázz magadra, semmi emelés, kevés séta a lakásban épp elegendő és ha teheted inkább feküdj sokat, mint üldögélj.


Üdv: Szimi

10865. Gyöngy324 (válaszként erre: 10864. - Lillka)
2011. dec. 9. 13:39

Kedves Lillka!

Köszönöm, hogy írtál, igyekszem magamban lerendezni, meg próbálkozom pozitívan is gondolkozni, de elég nehéz ... De ezt úgy látom, hogy az általad leírtak alapján, nem kell Neked magyaráznom!

Hétfőn megyek újra UH-ra, reméljük a legjobbakat, állítólag akkor vért is vesznek, igyekszem arra gondolni, hogy addigra ez a fránya gyulladás is lehúzódik a szervezetemben, hisz a műtét előtt nekem ilyen még soha nem volt. Talán emiatt is vagyok ennyire megrémülve.:-(

Azért még egyszer nagyon köszi a bíztató szavakat!:-)

10864. lillka (válaszként erre: 10863. - Gyöngy324)
2011. dec. 9. 12:54
Szia!Azt ajánlom,hogy NE agyalj azon,hogy már soha nem fogsz helyre jönni,mert én is bele estem ebbe a hintába és annyit agyaltam rajta,hogy már sosem gyógyulok meg,hogy végül pánikrohamaim lettek,még a sűrgősségit is megjártam ez miatt.Persze semmit nem találtak,mivel ezeket a tüneteket a műtéti trauma okozza.Engem is laparral műtöttek de nekem miómákat vettek ki,a műtét sikeres volt de annyira belelovaltam magam,alaptalanul a félelembe,hogy végül pánikos lettem,szerencsére ez már javult de aki már ilyent átélt az tudja milyen borzalmakra képes az emberi agy.Szóval BÍZZ magadba,a testedben,hogy képes a gyógyulásra,ez a legfontosabb.A magad megnyugtatására nézesd meg magad,hogy minden rendben van-e ott belül.Egyébként a fájdalom szerintem lehet normális,hiszen gondolj bele,kétszer is turkáltak belül,ráadásul gyulladásod volt,fog ez rendeződni,csak hidd el és ne agyalj.Mielőbbi gyógyulást kívánok neked.
10863. Gyöngy324
2011. dec. 9. 11:54

Sziasztok!

Bár én itt még egészen új vagyok, ennek ellenére már kb. 1 éve olvasgatom a hozzászólásaitokat.

Most mégis úgy döntöttem, hosszú hallgatást követően én is tanácsotokat kérem, főleg azoktól, akik már hosszabb ideje túl vannak a műtéten.

40 éves vagyok, 3 hete műtöttek meg laporoszkópiás eljárással, melynek során csak a méhet (amiben rengeteg mióma volt, szinte az egész egy hatalmas mióma volt) távolították el! Igaz, hogy 3 pici apró lyukacska van a hasamon, mégis külön felhívták a figyelmemet arra, hogy annak ellenére, hogy a külső jelek apróak, belül éppen olyan nagy műtéten estem át, mint egy nyitot hasi műtét esetén.

6 nap után hazaengedtek, egész nap csak feküdtem, a férjem tényleg nagyon rendesen ápol, kitart mellettem, de sajnos a műtétet követő 12-ik napon belázasodtam, nagyon gyengének éreztem magam, rögtön visszakerültem a kórházba, ahol 2 napra rá ismét laporoszkópiával megműtöttek, ui. egy komoly gyulladásos folyamat lépett fel, ki kellett a hasüreget tisztítani, mert tele volt folyadékkal. Azóta - ennek már lassan 2 hete - folyamatosan kapom az antibiotikumot. Újra itthon vagyok, de nagyon félek, a hasam még mindig fáj, sokszor úgy érzem, hogy soha nem lesz vége ennek a kálváriának!

Sokszor rám is rámtörnek síró rohamok, a múltkor éppen a dokinál is kezdődött, aztán "megdorgált", hogy nem akarja hallani tőlem ezeket, hogy "én soha nem fogok már meggyógyulni". Kérte az orvos, hogy próbáljak pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, na persze könnyű ezt mondani!

Segítsetek kérlek, hogy ez normális, hogy a has még mindig fáj 2 ilyen nagy műtétet követően is?

Válaszaitokat előre is megköszönve és mindenkienk MINDEN JÓT kívánva! Gyöngy

10862. afi12
2011. dec. 9. 11:12
Kedves Erika!Köszönöm a tanácsodat,próbálom a nolicint, állítólag 1-2 napon belül segítenie kell. Ha nem akkor megpróbálom amit mondtál.Szép napot neked, Marcsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook