Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10951. ATLASZ42 (válaszként erre: 10950. - Afi12)
2011. dec. 17. 21:40

Szia Marcsi!

Könöszöm leveledet, már jobban érzem magam, és remélem a kontrol vizelet vizsgálat is megerősiti ezt. Nálam a 12 órás vizeletet vizsgálták ki,lehet hogy neked is azt kellene megcsinálni.A felfúvódást én is sokáig éreztem, a korházban két éjjel végbél katéterrel voltam,tudom milyen. Én érdekes módon a pisilés után fuvodtam fel, amikor azt hittem hogy utánna könnyebb lesz. Még most is sokszor úgy érzem, de mivel a szelek járnak, az antibiotikumra gondolok, hogy miatta nem jol dolgozik a gyomrom.De nekem egy hónapon belül már a harmadik adag antibiotikumom van,és egyszerüen ráfogtam.Majd ha nem szedem jobb lesz. Remélem van segitséged, mert tényleg el kell a segitség.Vigyázz magadra és irj mi van veled, hogy javul az állapotod. Kellemes estét és gyors gyógyulást kivánok neked és mindazoknak akik gyógyulófélben vannak és azoknak is akik meggyógyultak és támogatnak minket.

10950. afi12 (válaszként erre: 10939. - ATLASZ42)
2011. dec. 17. 19:08

Szia Alica!

Bocs hogy nem jelentkeztem de annyi minden volt.Szeretném megkérdezni hogy jobban vagy-e? Megpróbáltad a meleg fürdőt?Nekem az orvosom azt mondta hogy üllő fürdőt nem vehetek pedig lehet hogy az segítene.Én továbbra is nagyon fájdalmasan pisilek pedig szedem folyamatosan az antibiotikumot.

sima vizelet vizsgálatom teljesen jó lett.Ráadásul állandóan felfúvódik a hasam feszít ez sem visz előre. Nem tudom mit kellene szednem hogy kicsit megmozgatná a beleimet az már nagyon jó lenne.

Viszont nagyon tudnám neked ajánlani a tőzegáfonya szirupot 100%-os szerintem jó minden húgyúti fertőzésre én is iszom.Remélem te már jobban vagy szívből kívánom hogy így legyen.Mindenkinek jó egészséget,és szép estét. Marcsi

10949. turkkati
2011. dec. 17. 17:02

Sziasztok!

Akik még hetekben méritek a műtét óta eltelt időt, csak óvatosan készülődjetek!

Szép estét mindenkinek!

10948. krasiné (válaszként erre: 10947. - Bzsuzso)
2011. dec. 17. 10:44
Szia Zsuzsi! Csak a sütkérezéssel foglalkozom, azzal is csak óvatosan. Tegnap volt itthon a nagyobbik lányom és kérdezte, hogy akarok-e nagy takarítást csinálni, mert akkor eljön és segít. Műtét előtt megcsináltam, de most kihagyom, ha igent mondtam volna rá akkor biztos bele vetettem volna magam. Örülök neki, hogy megúsztam a korrekciós műtétet,akinek nem tetszik a tisztaság,fog egy rongyot, vödröt,kap egy kis hypót és takaríthat. Várok vele én is úgy mint Te,januárig,de ha kell akkor februárig. Vissza veszek magamból, ez biztos.Puszi Neked.Klári.
10947. bzsuzso (válaszként erre: 10932. - Krasiné)
2011. dec. 17. 10:33

Szia Klári!

Most olvasom, hogy mi minden történt Veled, tényleg nagyon vigyázz magadra, hagyd, hogy kibontakozzon a család egy kicsit a házimunka terén, Én is azt teszem, mert félek, hogy valami bajom lesz, ha nagyon nekiállok, majd januárba megcsinálom, ami nem tetszik /:)sok lesz ilyen/. Mindenkinek gyors gyógyulást, és Békés Gazdag karácsonyt kívánok. Puszi Zsuzsa

10946. krasiné
2011. dec. 17. 07:54
Sziasztok! Egy kicsit más témában szeretnék tanácsot kérni. Már 22 éve próbálkozom a beigli sütéssel,már kipróbáltam sokféle képpen, mégis megreped az oldala. Tudtok olyan receptet vagy tanácsot adni,hogy ne repedjen szét? Az ízével nincs semmi bajom, mert finom, csak hát az a repedés. Előre is köszönöm. Kellemes készülődést az ünnepekre, vigyázzatok Magatokra. Klári.
10945. balzs (válaszként erre: 10939. - Adri761022)
2011. dec. 17. 07:34
VIGYÁZZ MAGADRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10944. balzs
2011. dec. 17. 07:32
MINDENKINEK SZÉP HÉTVÉGÉT KÍVÁNOK PUSZI ÉVI
10943. balzs (válaszként erre: 10941. - Ann64)
2011. dec. 17. 07:24

Szia Anna!!!!!!!!!!!

Érdekes dolog mert a kicsi mütétnél altattak és előtte paráztam minden féle dolgot ha meg kell még csinálni most ez hidegen hagy viszont jobban felejtek.Évi

10942. krasiné
2011. dec. 17. 06:39
Sziasztok! Milyen érdekes az emberi agy. Tudtam, hogy ki kell venni a méhemet,mivel leszakadt az egész. Mégis mikor mentem az orvoshoz egyeztetni a műtét időpontját,teljesen kikapcsolt minden. Megkérdezte a doki a telefonszámomat és nem tudtam megmondani.Rögtönöznöm kellett, mert ugy-e hülyének mégse nézhet,lediktáltam egy össze-vissza számot. Nagyon kellemetlen érzés volt, de ezt a műtét előtti stressznek tudtam be. Azóta nem volt ilyen, de ne is legyen. Kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek,ezzel a frontos idővel együtt.Klári.
10941. Ann64
2011. dec. 16. 18:44

Lányok akkor én kivételes vagyok az altatás mellékhatásitól.

Én műtét uelőtt voltam gondban a számokkal állandóan bezsidóztam őkat mondhatom ellenségeim voltak a számok.

Most viszont rögtön megjegyzem, sokkal fogékonyabb vagyok minden új dologra.

Bízom benne ez örökre megmarad.

10940. Ann64 (válaszként erre: 10937. - Aleri)
2011. dec. 16. 18:42

Aleri!

Priviben elküldtem!

10939. Adri761022 (válaszként erre: 10938. - Krasiné)
2011. dec. 16. 18:29

Szia Klári!


Egyenlőre semmit nem kapok ,csak ellenőrzik nem -e romlott az állapotom.

Puszi Adri

10938. krasiné (válaszként erre: 10933. - Adri761022)
2011. dec. 16. 17:07
Szia Adri! Az urológián mit tudnak Veled kezdeni? Milyen kezeléseket kapsz? Puszi Klári.
10937. aleri (válaszként erre: 10927. - Ann64)
2011. dec. 16. 16:11

SZIA ANN64!

ÉN 5 HÓNAPOS VAGYOK ÉS RAKÓDOTT RÁM IS PÁR KILÓ,MEGJEGYZEM"" AZELŐTT"" SEM VOLTAM SOVÁNY.SZERETNÉM ÉN IS A TORNÁT.HOGY JUTHATOK HOZZÁ?

ELŐRE IS KÖSZI,ÉS MINDEN JÓT KIVÁNOK NEKED MEG A TÖBBI SORSTÁRSNAK IS. MINDANNYIOTOK SZÁMÁRA BÉKÉS,BOLDOG ÜNNEPEKET ÉS EGY PROBLÉMAMENTESEBB ÚJ ÉVET KIVÁNOK!!!

10936. Gyöngy324 (válaszként erre: 10934. - Popova4)
2011. dec. 16. 13:47

Sziasztok!


Köszönöm Popova a válaszodat és igen, én is detto ugyanezt tapasztalom, sőt nemhogy számokat cserélek fel, hanem még beszédben is betűket, vmint értelmetlenül beugró szavak kerülnek a történeteimbe, amit nem is értek, hogy honnan kerültek oda?! De én mondjuk eddig arra fogtam, hogy engem 12 nap alatt 2x altattak, de persze, ahogy Klári is írja, bizonyosan a hormonok is közrejátszanak, mert az első hetekben én is nagyon instabil voltam lelkileg. Nekem azóta kezdenek rendeződni a dolgaim, amióta végre kimehettem a levegőre és sétálhatok.

Képzeljétek el, nekem az első hetekben a két műtétem után még telefonban bemutatkozni is nehéz volt:D Komolyan, én is csak csodálkoztam magamon, hogy hogyhogy nem találom a megfelelő szavakat, sőt sokszor még a saját nevem kimondása is gondot jelentett! Én az altatások mellett arra is gondoltam, hogy valahogy úgy "beszűkült" a gondolkodásom, hisz a kórházban másról sem volt szó, mint a különböző betegségekről, no meg, hogy lázas vagy-e és volt-e székleted!

De én hiszem, hogy lassan mindenki szépen felépül és végre kiheverjük a testi, lelki és altatásból fakadó hegeinket, sebeinket, fájdalmainkat és kezdődik egy új élet számunkra!

Jövő héten leszek 5 hetes, remélem, hogy ez az út vezetés szempontjából sem fog nagyon megterhelni, de majd jelentkezem utána és elmesélem Nektek, hogy sikerült 2x1 órát levezetnem!

ADDIG IS NAGYON VIGYÁZZATOK MAGATOKRA ÉS GYÓGYULGASSATOK! Gyöngy

10935. krasiné (válaszként erre: 10934. - Popova4)
2011. dec. 16. 09:52
Szióka! Olvasgatom, hogy miket írsz az altatás utáni gondokról. Lehetséges, hogy akkor én is azért vagyok ilyen érzékeny,sokkal hamarabb felkapom a vizet, ami eddig nem volt jellemző.Sokszor én is csak lesek, hogy egyik percben jó kedvem van, a másikban meg vált a hangulatom. Remélem hamarosan elmúlik, mert ez nagyon kellemetlen. De lehet, hogy a hormonok csinálják? Nem volt ilyen gondom eddig,alapjába véve vidám természetű vagyok, csk mostanában vagyok ilyen labilis. Üdv. Klári.
10934. popova4 (válaszként erre: 10941. - Gyöngy324)
2011. dec. 16. 09:32

Szia Gyöngy!

Az én vezetési tapasztalatom az volt, hogy az első hetekben nem is az üléssel volt a probléma, hanem a pedálok nyomkodásával. Az nehéznek tűnt és szurkált a hasam tőle. Kb. öt hét után kezdtem vezetni, de lehet, hogy még később. Aztán a másik a koncentráció, az altatás után még most is van számcsere az agyban, ha pl. egy telefonszámot le kell írnom, ismételem a számot és mást írok a papírra. Ez fura, korábban ilyesmi nem fordult elő, de olvastam, hogy az altatástól van ilyen. Na, visszatérve a vezetésre, nekem a figyelés nem ment inkább. (De én már 49 vagyok!)

Sziasztok, vigyázzatok otthon is, az úton is, mindenhol ebben a nyálkás időben!!

10933. Adri761022 (válaszként erre: 10932. - Krasiné)
2011. dec. 16. 07:59

Szia Klári!


Egyetértek veled én sem szeretem ha más csinálja helyettem a dolgokat,de néha muszáj engednünk!:)

Nekem is fél év múlva kell nőgyógyászati kontrollra mennem,mert az rendbe van,viszont az urológiára sűrűbben oda megint megyek jan.9-én.

Vigyázz magadra!!!

Puszi Adri

10932. krasiné (válaszként erre: 10931. - Adri761022)
2011. dec. 16. 07:48
Szia Adri! Nagyon megijedtem az elmúlt 3 hétben és tegnap mikor fejmosást tartott az orvos átértékeltem mindent. Miért kell Nekem egyedül csinálni mindent, mikor itt a család? Persze kizártam Őket, elvettem a lehetőséget, hogy segítsenek és ezt tegnap este meg is kaptam Tőlük. Miért vagyunk ilyenek mi nők? Csak az a jó amit mi csinálunk? Megfogadtam, hogy ezentúl elfogadom amit felajánlanak segítséget, mert nem akarok még egy ilyen műtétet. Hála az orvosomnak végre megértettem. Nagyon kikaptam a dokitól, persze tagadtam de be van pirosodva a seb és ezt nem bírtam eltitkolni. Innéttől fogva "önzőbb" leszek és szem előtt tartom a gyógyulásomat. Tanultam belőle és remélem, hogy aki műtét után van és elolvassa az én esetemet,szintén tanul belőle. 6 hónap múlva megint kontroll. Azt hittem ezzel vége, de még találkozunk ez ügyben a dokival. Mindenkinek vissza kell menni 6 hónap után? Te is pihenj sokat Adri és vigyázzál Magadra. Puszika Klári.
10931. Adri761022 (válaszként erre: 10932. - Krasiné)
2011. dec. 15. 20:34

Szia Klári!


Nagyon örülök annak,hogy jó híreket kaptál,de most aztán tényleg nagyon vigyázz magadra.Nem lesz semmi gond!

Pihenj sokat!!!

Puszi Adri

10930. krasiné (válaszként erre: 10927. - Ann64)
2011. dec. 15. 19:27
Szia! A kilók miatt ne izgulj, majd lemegy, ha meg nem a családod úgy is szeret. Nem kilóban mérik az embert, hanem, hogy milyen vagy lelkileg és emberileg. Nekem mondta a doki, hogy lehet, hogy hízni fogok(55kg. vagyok).Majd elég lesz akkor agyalni rajta. Könnyebben érzem magam mióta kipakoltak és ha pár kiló az ára akkor is jobb,hogy túl vagyok ezen az egészen. A sok vérzés, a kikandikáló méhem,ettől csak jobb lehet. Persze sok kiló pluszt én se szeretnék,de 6kg nem sok.Üdv:Klári.
10929. krasiné (válaszként erre: 10942. - Turkkati)
2011. dec. 15. 19:17
Szia Kati! Jól fogok viselkedni,vigyázok magamra,mert épp hogy megúsztam.Kellemes hétvégét. Klári.
10928. krasiné (válaszként erre: 10941. - Gyöngy324)
2011. dec. 15. 19:15
Szerintem is vezethetsz már ennyi időt. Kati jól mondta, néha állj, meg nyújtozkodjál, aztán szépen gurulsz tovább. 2 hetesen én is vezettem, igaz csak városon belül. De szerintem is mehetsz.Csak óvatosan,mert lehülést mondd, és ez az utakon veszélyes lehet.Vigyázz magadra, aki siet hagy menjen. Egy kalappal kívánok a munkával kapcsolatban. Puszi Klári.
10927. Ann64
2011. dec. 15. 19:12

Sziasztok!

Klári örülök a jó hírnek!

Ezentúl maradj a fenekeden!

A lábadozóknak jobbulást kívánok és sok türelmet!

Hidjétek el megéri szótfogadni a dokinak.

Én már 6 hónapos vagyok és jó érzem magam a bőrömben. Igaz pár kilót felszedtem, de ez a saját hülyeségem.

Most ez lesz a feladat hogy leadjam.

Aki kérték a tornát csináljátok, segített?

kíváncsi vagyok rá.

10926. Ispanmonika (válaszként erre: 10923. - Adri761022)
2011. dec. 14. 19:05

Szia Adri!

De jó,hogy jelentkezel régen halottunk rólad!

Csak érdeklődés szinten(nem értek hozzá) nem lehetne egy másik orvost is megkérdezni esetleg egy urológust?Mert lehet,hogy a stagnálás helyett esetleg tudnak valamit csinálni veled,hogy javuljon az állapotod? Minden esetre én nagyon szurkolok neked.

Pussza :Móni

10925. Ispanmonika (válaszként erre: 10924. - Krasiné)
2011. dec. 14. 19:00

Szia Klári!

Nagyon szorítunk gondolom írhatok a lányok nevében.

De este írjál,hogy mi volt!

Sok sikert,ne izgulj minden rendben lesz! :))

Pussz: Móni

10924. krasiné
2011. dec. 14. 18:11
Sziasztok! Most beszéltem a dokimmal telefonon, holnap reggel vár kontrollra. Szorítsatok Nekem, mert rám fér. Ha holnap nem jelentkezek, akkor leszedte az orvosom a fejemet. Adri remélem téved az orvosod, Ők se tévedhetetlenek. Azért is bizonyítsd be, hogy nincs igaza::))Na és persze kíméld magad amennyire csak lehet. Puszi Klári.
10923. Adri761022
2011. dec. 14. 17:35

Sziasztok!


Mindenkit üdvözlök és puszilok.

Nagyon sajnálom azokat ,akiknek nem ment simán a műtét,teljes mértékben együtt tudok érezni veletek.

Mindenkinek gyors és zökkenőmentes gyógyulást.Vigyázzatok magatokra,pihenjetek sokat és finoman a házi munkával!!!

Az én állapotom stagnál nem lett jobb se rosszabb egyenlőre.A doki azt mondta ez jobb nem is lesz csak rosszabb(bízom benne,hogy nem).

Puszi Adri

10922. Ispanmonika (válaszként erre: 10918. - Jerry69)
2011. dec. 14. 14:43

Szia!

Nagyon nehéz szavakat találni.A lányok sok mindent leírtak elöttem, amivel egyetértek,de én inkább kívánok a holnapi napra (válásod napjára)nagyon sok erőt, mint lelkileg ,mint testileg.Remélem nagyon hamar meggyógyulsz,de amin át mentél le a kalappal!!. Innentől ne nézz hátra csak előre.Koncentrálj a jövődre, új munkahely,új társ aki nagyon szeret és akivel boldog leszel és elsősorban a kisfiaddal eltöltött sok szép időre. Ha lehet ne elmelgess,mert még nagyon korai és nehogy nagyobb bajt csinálj,mint ami van.Sokszor írj,hogy mi van veled.

Üdv: Móni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook