Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11131. aliza43
2012. jan. 10. 18:36

Sziasztok!

Mi is nemrég kaptunk zöld utat ebben az ügyben!És először féltem is és izgultam is kicsit.Ez hülyeség volt és persze 23 év után a férjem észrevette hogy csak neki volt jó.Én nem is tagadtam,és ekkor megbeszéltük hogy nincs miért aggódnom ez természetes hogy izgultam kicsit.Ezután már jobb volt mert én is felszabadultabb voltam,előtte kis előjáték simogatás is kell.Szerencsére nekem megvan az egyik petefészkem ezért nincs olyan gondom hogy száraz a hüvely.De van akinél ez a gond.Szerintem az őszinteség nagyon fontos,beszéljétek meg nem szégyen ez ilyen műtét után.Mi előtte ittunk egy kis vörösbort az is jó feszültségoldó.1 pohárral lehet inni ,persze csak ha nem szedtek valami olyan gyógyszert ami mellett tilos alkoholt fogyasztani.Remélem tudtam segíteni valakinek ebben az ügyben.Mindenkinek jó egészséget kívánok!Aki műtét előtt van annak pedig sok szerencsét kívánok.Puszi Kati Pécsről

11130. Gyöngy324
2012. jan. 10. 17:43

Sziasztok Lányok!


Édesek vagytok és Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy így együtt örültök az örömömnek. Millió puszi ezért Nektek és igen, vigyázok magamra, azért a megterhelő dolgokat tényleg hagyom még a családra, emelni meg továbbra sem emelek szinte semmit! Ha már 10 év szenvedésén vagyok túl, természetes, hogy így az utolsó körökben már nem akarok semmit elrontani!


Bea, igen, ahogy Klári is írta, itt vagyunk Veled, szorítunk Neked, hidd el, minden rendben lesz, írj csütörtökön is, ha megvan a konkrét időpont és tudod, támogatunk mindenben, amiben csak tudunk, legfőképp lelkiekben!:-)A levelemet meg ne köszönd, ez a világ legtermészetesebb dolga, hogy próbálom én is átadni a már megélt tapasztalataimat.


Julcsi, te hogy vagy, hogy érzed magad? Megy-e már az alvás az otthoni légkörben?:-)


Eufórbia és Rozika, a Ti kérdésetekre a választ én is nagyon várom, bevallom őszintén, hogy annak ellenére, hogy a múlt héten mi is a férjemmel "szabad utat" kaptunk, én annyira, de annyira félek ettől, hogy még nem próbáltuk ki.:-( Tudom, hogy nem szabadna ettől ennyire félni és pszichésen kellene most már a félelememet leküzdenem, de nem nagyon megy.:-( Tudjátok a múlt rossz emlékei is visszatérnek nálam, hisz amikor még megvolt a méhem, nekem akkor is nagyon fájt egy-egy együttlét után ... most meg egyszerűen fizikai fájdalmaim vannak a félelemtől, hogy úristen, ott kell bármit is csinálni, amivel az elmúlt hetekben azért jól megszenvedtem! Úgyhogy én is várom a Régiek tapasztalatait, élményeit, ill. a segítséget, hogy hogyan tudtátok pszichésen kezelni ezt az egészet, hogy az ember ne féljen ettől úgy, mintha egy vadiúj, félelmetes dologra vállalkozna?


Előre is köszi a válaszokat!


Puszi Mindenkinek:

Gyöngy

11129. Rozika 01
2012. jan. 10. 17:15
9 hónapja hasi műtétem volt,nekem kivettek mindent,sajnos nekem sem megy a szex,kipróbáltunk már mindent,de semmi változás.Jó volni ha valaki tudna tanácsot adni,hogy ez miért van?
11128. eufórbia
2012. jan. 10. 16:43
Hálisten én 2 éve túl vagyok a műtéten,hasi műtétem volt és petevezeték petefészek maradt.Régebbi műtétesektől szeretném kérdezni,hogy náluk is történt e olyan hogy megszűnt a szexuális vágy?Sajnos még elég fiatal vagyok,és probléma nekem is ,páromnak is:((
11127. Rezeda63 (válaszként erre: 11119. - Gyöngy324)
2012. jan. 10. 15:36

Szia Gyöngy!

Nagyon örülök, hogy jól vagy:))) és legfőképpen annak, hogy boldog vagy. Én ritkán írok , de mindennap olvaslak titeket. Örülök, ha jókat írtok, és elkeserít amikor rossz dolgok történnek. Gyógyulgass!!! És sok örömet az "új élethez" !!!!

Üdvözlettel: Rezeda

11126. ATLASZ42
2012. jan. 10. 15:07

Szia Gyöngy.

örülök, hogy a mütét után vagy és jól vagy, de kérlek vigyázz magadra,mert a mütét után talán azt a legnehezebb betartani,hogy ne erőltessük meg magunkat, bebizonyitva a családnak, hogy birunk és mindent megtudunk csinálni. Jól van az ugy ahogy ők a legjobb tudásuk szerint megcsinálják.Pihenj sokat,és örülj a megváltozott jobb dolgokban. Nincs fájdalom,és ez a lényeg.Puszi Alica

11125. krasiné (válaszként erre: 11123. - BrenBea)
2012. jan. 10. 13:58
Szia Bea! Meglátod innéttől fogva gyorsan megy az idő. A jövő hét mindjárt itt lesz és utána azt veszed észre, hogy már túl is vagy az egészen. Hidd el más ember leszel, elmúlnak a gondok a fejed fölül. Te is elindulsz a gyógyulás utján, sokkal jobb lesz az életed. Mi innét is szorítunk Neked is, szurkolunk a mielőbbi felépülésedért. Addig is kitartást és vigyázz magadra.Klári.
11124. BrenBea
2012. jan. 10. 12:08
-d (nem tudok lassan írni) :-)))
11123. BrenBea
2012. jan. 10. 12:05
Sziasztok, jó látni titeket...még csak néhány hete járok ide, de egy "kis család" fogadd itt, most már szinte függő vagyok az oldalon, minden nap ha tehetem ide vezet az utam.. ma voltam a dr bácsimnál, és sikerült az anesztessel is beszélni, csütörtökön kapok időpontot a műtétre, hogy melyik nap lesz a jövőhéten a műtétem napja... de már előtte való nap be kell feküdnöm... remélem mielőbb és nem a hétvégére kerül rám a sor... na már végre ide is eljutottam, hogy legalább azt mondjam..a jövőhéten túl leszek rajta :-) Mindenkinek további szép napot kívánok, vigyázzatok magatokra, Gyöngynek meg külön puszit küldök, a szép hosszú privát levélhez amiben rengeteg infót és segítséget kaptam...KÖSZÖNÖK mindent :) Bea
11122. krasiné (válaszként erre: 11119. - Gyöngy324)
2012. jan. 10. 08:03
Szia Gyöngy! Minden jót kívánok Neked és ha vigyázol magadra, hamarosan eljön az idő, amikor mehetsz a kisfiaddal sportolni, játszani. Kitartást kívánok a felépülésedhez, mert sajnos mi nők gyorsan akarunk gyógyulni, de ez nem mindig sikerül. Ezért nagyon óvatos legyél és szépen elindulsz a gyógyulás útján. Vigyázz Magadra és írj,mert kíváncsiak vagyunk egymás egészségére!!!!!!!!Puszillak:Klári.
11121. turkkati (válaszként erre: 11119. - Gyöngy324)
2012. jan. 10. 06:46
Örülök, azért még vigyázz magadra!:D
11120. nino63 (válaszként erre: 11119. - Gyöngy324)
2012. jan. 9. 21:38
Szivbol orulok a jo eredmenynek, Gyongy!vigyaz magadra es ezutan csak minden jobb lesz.Nino
11119. Gyöngy324
2012. jan. 9. 21:29

Szia Lívia!

Igen, sajnos én magam is a relatíve fiatalok táborát bővítem a sok-sok beteg között, nem beszélve arról, hogy az én gondom nem is tegnap kezdődött, hanem 10 évvel ezelőtt!:-( Magyarul a legszebb éveimet, a 30-as éveimet kínlódtam végig egy olyan fájdalommal, amit nagyon sokáig nem találtak meg, hogy mi okozza. Aztán találtam hosszú évek, egy évtized után egy orvosi teamet, akik végre meglátták, hogy a sok-sok jó labor eredményem, meg hiányzó vérzési rendellenesség (ugyanis nekem is volta miómáim, mégis nekem vérzés problémákat, mint amikről Ti írtok, soha nem okoztak), nos mégis ilyen jó eredmények mellett örök alhasi fájdalmaim voltak, nem is akármilyenek, szegény családom napokig tudna ezekről mesélni. Főleg a kisfiam, aki 9 éves és amióta ismer, csak azt hallja sajnos tőlem, hogy nem tudok vele szaladni, nem tudom felemelni, mert anyának állandó fájdalmai vannak!

De most talán vége és ezért is írtam ma délután, hogy ÚJJÁSZÜLETTEM! Persze most még nem futok a fiammal, még azzal várok egy kicsit, de talán eljön annak az ideje is, hogy normálisan sportolni, úszni, korcsolyázni tudjak, élvezni vele az eddig elvesztett, fájdalmas időt!

És Lányok, remek jó hír, a szövettanom kiváló, semminemű rákosodási folyamat nincs!

ÉN VAGYOK MOST A VILÁG EGYIK LEGBOLDOGABB EMBERE!

Julcsi, nagyon örülök, hogy Te is ilyen szépen átvészeltél mindent, tényleg csodálatos emberekkel vagyunk itt körbevéve, akik mindenben segítenek, támogatnak bennünket.

Lányok, NEKTEK IS NAGYON KÖSZÖNÖK MINDENT, nagyon-nagyon sok erőt adtatok ... és most nem sírok a meghatódottságtól, ígérem!:-)

Puszi Mindenkinek, vigyázzatok magatokra, épülgessetek, szépülgessetek!

Gyöngy

11118. turkkati (válaszként erre: 11115. - Tlivcsi)
2012. jan. 9. 21:12

Szia Lívia!

Valóban nagyon sok fiatal küszködik nőgyógyászati betegségekkel.

Én is azt mondom, hogy a hőhullám úgyis jelentkezne rövidesen az én koromban, ha csak annyi lesz,(még nincs:)) azt ki lehet bírni, cserébe a vérzésmentes életért:)

11117. nino63 (válaszként erre: 11115. - Tlivcsi)
2012. jan. 9. 21:11

Szia Livia!mar engemet is kikeszitenek ezek a hohullamok,sokszor mar azt hiszem vege,feladom nem birom tovabb;megyek es kerek hormonokat.Ha ejszaka meg hagynanak aludni akkor talan konnyebb lenne.Naponta 12-szer is ram jonnek.Engemet 2010 nov-eben mutottek.Nem volt nekem sem mas valasztasom,mindent kivettek.A legjobb mindenben,hogy mehetek akarhova nem kell felnem a verzestol.Az en kornyezetemben is sokaknak van ilyen problemajuk es sajnos keson dontottek a mutet mellett es volt aki nemreg halt meg(unokatestverem 50-evesen)masik meg sugar kezelesre jar,es meg sorolhatnam.S ha belegondolok azert csak kibirjuk ezeket a hullamokat!egyszer vege lesz ennek is.

Sajnalom en is azokat akiknek fiatalon kell attesniuk ezen ,de az elet fontosabb,kuzdeni kell erte.Sok szeretetel Nino!

11116. turkkati (válaszként erre: 11111. - Julcsi73)
2012. jan. 9. 21:09

Szia Julcsi!

Örülök, hogy jól vagy, de ezt meg is mondtuk neked:DD

Itt csupa klassz és erős nő van, akik példás betegek és ugyesen gyógyulók:))

Vigyázz magadra, és figyelj a testedre!

Nem kell egész nap feküdni, de ha úgy érzed, azonnal irány az ágy.

A lakás állapotával ne törődj, add lejjebb az igényeidet, és hagyd a családot kibontakozni. Panaszkodni meg gyere ide, majd mi megvigasztalunk!

Most már te is tudod biztatni a műtét előtt állókat:)

11115. tlivcsi
2012. jan. 9. 20:10

Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van! Én is jól vagyok, csak ezek a fránya hőhullámok ne lennének :(

A legjobb döntésnek tartom én is, hogy a problémáktól megszabadultam!

Azt viszont borzasztónak tartom, hogy milyen fiatalon szenvednek ettől a bajtól, ill. estek át ezen a műtéten. Én az 56 évemmel csöndben vagyok :)

Mi lehet vajon ennek az oka?

Mióta átestem a műtéten, kiderült, hogy a környezetemben sokakat már a 30-as éveik alatt megműtöttek. Azért ez így nincsen rendjén sztem!

Pussz Lívia

11114. Julcsi73 (válaszként erre: 11112. - Krasiné)
2012. jan. 9. 17:34
Szia Klári!Már most érzem,hogy napról-napra jobban vagyok és nem hősködöm,mert szülés után is megbántam a hősködést és tanultam belőle.Köszi a biztatást,igazán jól esik! Te is vigyázz magadra! Puszi: Julcsi
11113. Julcsi73 (válaszként erre: 11098. - BrenBea)
2012. jan. 9. 17:27
Szia Bea! Én vittem betétet,de nekem egyáltalán nem kellett,talán kétszer raktak alám papírvattát műtét után.Fájdalomcsillapítót adtak az infúzióba,utána meg mindig kérdezték,hogy kérek-e tablettát,enyhe nyugtatót is adtak,holott nem kértem,csak mondtam,hogy nem tudok aludni.Én "szopókás" üveget vittem,így fekve se öntöttem a nyakamba a vizet. Laveolac szirupot,hogy könnyebb legyen a nagydolog,igaz adtak parafinolajat,de ez jobb volt. Ja,és négy könyvet,amit mind ki is olvastam,mert addig se járt máson az eszem. Üdv:Julcsi :)
11112. krasiné (válaszként erre: 11111. - Julcsi73)
2012. jan. 9. 17:26
Szia Julcsi! Nagyon jó, hogy végre Te is túl vagy rajta. Meglátod napról-napra jobban leszel. Most az a dolgod, hogy vigyázz magadra, semmi hősködés. Amit mondtak mindent tartsál be, nem viccből mondják. Pihenjél sokat és sétálgassál amennyit csak bírsz és nem rossz a szervezetednek. Úgyis jelezni fog, hogy mennyi esik jól. Gyógyulgassál most már ez a dolgod. Örülök neki, hogy "jól" viselted, meglátod hamarosan felépülsz. Vigyázz magadra!!!!!!!!Puszi:)Klári.
11111. Julcsi73
2012. jan. 9. 17:10

Sziasztok Lányok!

Itthon vagyok,amint látjátok és jól érzem magam!!!

Köszönöm mindenkinek,aki szorított értem!Éreztem

az erőt és energiát,amit küldtetek nekem.Hála Istennek nagyon "könnyen" átvészeltem ezt az egy hetet.Nem mondom,hogy nem fájt és nem szenvedtem,de

már túl vagyok rajta.Semmi komplikáció nem volt,azt csináltam,amit mondtak és meg is voltak velem elégedve a nővérek és az orvos is.Annyi,hogy elmúlt két éjjel nagyon rosszul aludtam és kaptam enyhe nyugtatót,de attól is csak két órát aludtam egyfolytában.Remélem ma itthon a saját ágyamban jót alszok. :)Puszi mindenkinek: Julcsi

11110. krasiné
2012. jan. 9. 15:05
Sziasztok Lányok! Én is egyetértek az előttem leírtakkal. Mióta kipakoltak szinte más ember lettem.Úgy érzem sokkal szabadabb lettem, nincsenek korlátok. Pont most kellene menstruálnom és nagyon élvezem, hogy megszabadultam a görcsöléstől, a sok vérzéstől,stb. Tervezhetek előre bármit,nem kell a naptárt nézni, hogy ugyan abban az időben meglesz-e? Már nagyon várom a nyarat, mehetünk a barátnőimmel fürödni, eddig mindig én voltam a kivétel. Nekik már elmúlt ez a gondjuk,nekem meg persze akkor jött meg, mikor mentünk a Balatonra. Ez végre elmúlt. Nagyon rossz volt a műtétre való várakozás, nem volt kellemes a műtét, de megérte! Túl vagyok minden rossz dolgon ami ezzel kapcsolatos. Rohamosan épülök fel,egyre jobban vagyok, ezért minden műtét előtt állót csak biztatni tudok, hogy sokkal jobb lesz minden. Túl lesztek rajta és komfortosabb lesz az egész életetek. Mi küldjük az erőt és lélekben Veletek vagyunk.Puszi Mindenkinek:)Klári.
11109. Imisz (válaszként erre: 11108. - Gyöngy324)
2012. jan. 9. 13:38

Gyöngy!

Csak megerősíteni tudlak! Azt szoktam mondani, ezzel a műtéttel belőlem kivettek minden rosszat!

Lekopogom, 2010 szeptembere óta még beteg sem voltam, akkor sem mikor a család körülöttem kidőlt mindenféle torokfájással, náthával, lázzal stb.

Valószínű az immunrendszerem a műtét után helyreállt!

Na, olyan nekem is volt egyszer, hogy kicsit többet emeltem a kelleténél, de mentségemre szolgáljon, teljesen elfelejtettem, hogy nem szabad. Ez a műtét után kb. 8-9 hónappal volt.

Azóta nem felejtem el:))


Én is csak bíztatni tudok mindenkit!


Mindenkinek jó egészséget, lábadozóknak gyógyulást, előtte állóknak "egy kalappal" kívánok!


Szimi

11108. Gyöngy324
2012. jan. 9. 12:41

Szia Szofi!:-)


Igen, igazad van, nagyon eltűntünk mindannyian! Az újak vagy műtéten vannak vagy napokkal a műtét előtt ...

A régiek meg úgy látom, hogy hál Istennek jól vannak, bizonyosan még mindig az ünnepek klassz, egészséges hatása alatt, többek között én is és igaz nem merem elkiabálni, de Lányok, én kb. 10 éve nem éreztem ilyen jól magam, kiváló döntés volt végre 10 évnyi szenvedés után megszabadulni a méhemtől!:-) Mindenkit csak biztatni tudok, hogy akinek ez szükséges bármilyen okból is, tényleg igazán bátran és "félelem nélkül" fogjon hozzá, én azt tudom, hogy most szinte ÚJJÁSZÜLETTEM, végre-végre fájdalommentes lettem! (De ezt azért próbálom relatíve csendben írni, azért is nem mertem eddig itt ezt ennyire "közhírré dobolni", mert sajnos volt már olyan, hogy azt írtam, hogy jobban vagyok, aztán egészen másként alakult, úgyhogy csak nagyon halkan írtam ezt:D)

Nekem szurkoljatok ma, ma du. 1/25-re megyek a dokihoz a szövettani eredményért, reméljük a legjobbakat!:-)


Puszi Mindenkinek és gyógyulgassatok, MINDEN JÓT!

Gyöngy

11107. szofi99
2012. jan. 9. 09:09
Sziasztok ! Hogy vagytok, sehol senki??????
11106. szisziági
2012. jan. 7. 15:24

Kedves Bea és Móni!

Higgyétek el, hogy itt ebben a kis közösségben ez a fajta odafigyelés és lelki támogatás természetes..

Aki idekerült és segítséget kért, nem maradt sosem egyedül a gondjával. Annyi fájdalmat megéltünk már mindannyian, amíg erre a műtétünkre sor került,hogy legalább MI egymás között tartsunk össze.

Féltünk a műtét előtt, és utána is tele voltunk aggodalommal,teljesen természetes ,hogy Ti is így éreztek. Sokan vagyunk a régiek közül, akik "csak" olvasunk benneteket, és akkor írunk ha valamiben konkrét segítséget tudunk nyújtani.

Példát szeretnénk ezzel nyújtani,mert bennünket is ugyanígy segítettek az akkori "RÉGI" lányok..

A legjobb érzés azt olvasni, hogy felkészülten mentek a műtétre,és a sikeres műtét után szépen gyógyultok:) Sajnos elég sok probléma adódhat így is, de valaki mindig itt lesz- és segít!!

Nagyon szorítok mindkettőtökért,írjatok ,gyertek ha valami kérdésetek van ! Utána is várunk vissza Benneteket!

Üdv: Ági

2012. jan. 7. 14:56

Akár a Bea én is nagyon hálás vagyok a segítségetekért.Nagyon köszönöm,hogy megosztjátok velünk az tapasztalotkat.Nagyon sokat segítetek Róza nagyi !

Neked is nagyon köszönöm,hogy elmondtad a hüvelyi műtét utáni időszakodat.


Mindenkinek nagyon köszönöm!!!! :)

11104. BrenBea
2012. jan. 7. 13:36
Köszönök mindenkinek minden kedves bejegyzést, aranyosak vagytok... tényleg szóhoz sem jutok, hogy a mai világban ilyen kedves, figyelmes, emberek vannak akik segítenek a másiknak.. Köszönöm mindenkinek, el sem hiszitek mennyit segítettetek..
11103. Róznagyi
2012. jan. 7. 13:31

Sziasztok Lányok!

Bea!Móni! Nekem is hüvelyi méheltávolítás volt, én nem véreztem, de azért vigyetek betétet, ez mindenkinél más. Katéter nekem is volt, de ha minden oké, akkor műtét után másnap kiveszik. Engem már a műtét után a saját ágyamba vittek, bár igazából nem ébredtem fel csak másnap reggel, csak emlékképeim vannak. Szerencsés vagyok, a férjem a műtét napján egész estig ott volt az ágyam mellett Ő mesélte, hogy mi volt. Az orvosom azt mondta, hogy annál jobb minél később térek magamhoz, annál kevesebb lesz a fájdalom. Így is volt. Szurkolok NEKTEK! Nem lesz semmi baj!!! Hál istennek az én szövettanom negatív volt. A hathetes vizsgálaton minden ok. volt. Lélekben veletek leszek!!!! Ez után csak jobb lehet!!!!

11102. balzs
2012. jan. 7. 09:52

Sziasztok Lányok!!!!!!!!!!

Mindenkinek szorítok,akik műtét előtt álltok!!!!!!!!!!!!!Puszi Évi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook