Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11191. krasiné
2012. jan. 17. 13:56
Sziasztok, Móni és Bea! Nagyon szorítok Nektek, hamarosan túl lesztek az egészen. Betegségtől és orvostól is függ, hogy menstruáció alatt megműtenek-e. Az én dokim nem műt ha a beteg menstruál.Ezt kijelentette. De szerintem esetektől függ, mennyire sürgős. Mellettetek leszünk lélekben, ez adjon Nektek erőt. Meg természetesen a gyógyulás lehetősége. Móni, jól tetted, hogy nem mentél dolgozni, nem érdemes kockáztatni. Írjatok feltétlenül, hogy mi van veletek!!!!!Aztán irány a gyógyulás. Minden jót kívánok Nektek,a többieknek pedig jó egészséget! Mindenki vigyázzon magára! Puszi: Klári.
2012. jan. 17. 11:22

Szia Bea!

Engem jövő hét kedden fognak műteni.A dokit kérdeztem,hogy mi lesz ha vérezni fogok.Azt mondta,hogy végül is azért műtenek,mert ha megjön,nagyon vérzek (hasonlóan hozzád)és természetesen meg is csinálja a műtétet.De hozzá tette,hogy nem szeretik,ha valakinek meg van a havi vérzése,de az én esetemben akkor is műteni fog, mert nagy lehet a vér veszteség és nem kockáztat.Szerintem kérdezd meg te is az orvosodat,hogy ilyenkor mi van?Igyál nagyon sok folyadékot,szedjél rentgeteg c-vitamint és feküdjél,hogy minél elöbb kilábalj a náthából és ,hogy 2.-ra teljesen meg gyógyulj. Képzeld én a lábamat már ki sem teszem a lakásból,pont ezért nehogy elkapjak valamit, a főnőköm tanácsára,már nem dolgozom a héten,mert nyakunkon az influenza szezon.Gyógyulj meg minél hamarabb és írj,hogy mit mondott az orvosod a vérzésre!

Pussz: Móni

11189. BrenBea
2012. jan. 17. 09:08
igen igazatok van, fel hívtam őket ma reggel hogy cudarul vagyok, ma már semmi hangom és köhögök mint a fene, így áttették Február 2 ra...mindegy várok még inkább mint baj legyen meg az kellene hogy bárki beteg legyen miattam mert elkapja... Viszont 25.-én meg kell nekem jönnie, nem tudom elmúlik e addigra, ha nem és vérzek még egy picit akkor mi lesz tud erről valaki valamit? Már 2 x halasszák el a műtétet kész vagyok mint a mateklecke :(
11188. lettike26 (válaszként erre: 11187. - Rezeda63)
2012. jan. 17. 08:23
Rezedának igaza van, én is megjártam ezt a káűlváriát! Volt akit azért sem műtöttek meg mert ízületi gyulladása volt egy picike...hidd el, kompikációk nélkül is épp elég nehéz lesz a regenerálódás, ne tetézd!!!
11187. Rezeda63 (válaszként erre: 11183. - BrenBea)
2012. jan. 16. 18:01

Szia Bea!

Ha véletlenül nem lennél tökéletes a műtét előtt, ne kockáztass, mondd el az orvosodnak, még akkor is ha esetleg néhány napot csúszik a műtét. Sajnos én is úgy mentem a műtétre, hogy kicsit meg voltam náthásodva és olykor eldugult az orrom. Gondoltam használok orrcseppet és kész. Nem is szóltam erről az orvosnak. A műtét után csúnya hurutos, köhögős lázas tüneteim lettek, de nem a műtéttől, hanem a kezeletlen hurutos megbetegedéstől. 5 napig kaptam naponta 3-szor két féle antibiotikumot, és még miután 11 napra hazajöttem 2 hétig szedtem tablettába. Nagyon nehezen lábaltam ki belőle. Pedig nem altattak, hanem gerincvelői érzéstelenítésem volt.

Egy műtét utáni legyengült állapot, felerősíti az egyébként banális megbetegedéseket. Tehát ne kockáztass!!!!!!

Üdv. Rezeda

11186. starmama
2012. jan. 15. 22:47
Elmúlt, de azért még műtét után is köhécseltem egy kicsit. A műtét napjáig szedtem az antibiotikumot. Szorítok nagyon, hogy minden rendben legyen!
11185. BrenBea
2012. jan. 15. 21:27
nagyon köszönöm a választ, kicsit be stresszeltem, mert Dec 10 óta várok időpontra és erre pont most jött ez össze... láz ilyesmi már nincs hál Istennek... nátha volt de már múlófélben nagyon pici köhögés van még, nálad mire műtöttek addigra elmúlt rendesen minden ?!
11184. starmama (válaszként erre: 11183. - BrenBea)
2012. jan. 15. 21:21

Igen, lenyomják bizony! Ha altatnak. De én is így voltam műtét előtt, és szedtem antibiotikumot, biztos, ami biztos. De jó is volt így, mert nálam semmi szövődmény(húgycsőgyulladás pl.) nem lépett fel. Pihenj sokat, feküdjél, ne menj ki a hidegre, reméljük akkor elmúlik.

Engem még a műtét előtti estén elküldtek fül-orr-gégészhez, ő zöld utat adott.

Jobbulást kívánok!

11183. BrenBea
2012. jan. 15. 20:16
Sziasztok sajnos megfáztam... de úgy érzem múlófélben van ,és gőzerővel kúrálom magam most így este a hangom még rekedt picit és egyet kettőt köhintek ritkán... ha esetleg tökéletesen elmúlik Szerdára,mit gondoltok Csütörtökön megfognak műteni?? Nem tudom laparoscopiás műtétnél tubust nyomnak e le vagy sem, mit tudtok erről??
11182. Róznagyi
2012. jan. 15. 12:42

Sziasztok Lányok!

Nagyon sokszor olvaslak benneteket. Engem két és fél hónapja műtöttek. Én sem tudtam aludni nagyon sokáig, még csak most egy két hete, hogy elég tűrhetően alszom. A frontokat én is megérzem, pedig engem nem vágtak, mint azt már korábban írtam hüvelyi méheltávolításom volt. A ciklust is megérzem, nekem a petefészkek maradtak. Nincsenek banyás tüneteim. Az, hogy a házasélet milyen, nagyban függ az ember párjától. Az enyém ilyen téren tökéletesen megértő, mégis nagyon féltem az első alkalomtól, azt gondolom, hogy ez normális. A lényeg, hogy beszéljetek róla a párotokkal, - már ha lehet - és minden előbb utóbb olyan lesz mint előtte. Mindenkinek kitartást, a műtét előtt állókért szorítok, akik túl vannak azoknak pedig mielőbbi gyógyulást kívánok! Jó hogy vagytok és olvashatlak titeket!!!

11181. tlivcsi (válaszként erre: 11178. - Krasiné)
2012. jan. 15. 12:17

Sziasztok!

Én nagyon jól alszom, igaz 1-2 alkalommal felébredek arra, hogy kiver a víz. Kitakaródzom, pár perc múlva vissza :) De ez a klimaxszal jár :(

11180. szofi99 (válaszként erre: 11178. - Krasiné)
2012. jan. 15. 08:48

Szia Klári :)

Hááát igen a klimaxos tünetek egyike lehet a rossz alvás.:(

11179. turkkati (válaszként erre: 11174. - Zafirov)
2012. jan. 15. 08:14

Nem baj, ha leázik.

Már a kórházban is zuhanyoztam, tettem rá 1 kistörölközőt zuhanyozás után, hogy hamarabb száradjon a kötés.

Mikor jöhettem haza, nekem is átkötötték,azzal, hogy addig legyen rajta, míg le nem ázik, kb.3 nap.

Így is volt.

Zuhanyozz nyugodtan folpack nélkül, ha az orvos is engedte:)!

11178. krasiné
2012. jan. 15. 05:12
Sziasztok Lányok! Ti tudtok aludni? Már 4.éjszaka alig alszok valamit. Mi lehet a baj? A hormonok csinálnak ilyet? Klári.
11177. krasiné (válaszként erre: 11174. - Zafirov)
2012. jan. 15. 05:07
Szióka! Amikor a dokim kiszedte a varratot, nekem nem ragasztotta le.Nyugodtan fürödhetsz, nem lesz semmi baj. De azért arra vigyázz, hogy tusfürdő vagy szappan ne menjen rá. Puszi:Klári.
11176. a268b1c726 (válaszként erre: 11175. - Julcsi73)
2012. jan. 14. 20:38

Szia, Julcsi! De meg ám. Engem augusztusban műtöttek, egész jól vagyok, de ahogy bejött a hideg, szeles idő, néha úgy érzem, mintha csak 2-3 hete történt volna. Némi viszketés is előfordul, ami "friss" műtétesként nem volt. Ismerősöm 4 éve esett át ugyanezen a műtéten, azóta ő is utálja a hidegfrontot. De lehet, hogy nekünk el fog múlni. :-)

Gyógyulj, és vigyázz magadra!

11175. Julcsi73
2012. jan. 14. 19:58
Sziasztok Lányok! Szeretném megkérdezni,hogy Ti is megéreztétek a hideg frontot? (Mert csak erre tudok gondolni.) Tegnap délután óta ott is fáj,ahol eddig nem is éreztem semmit. Már túl jól éreztem magam,még csodálkoztam is rajta,hogy műtét után másfél héttel lehetséges-e ilyen. Ja,és kezd viszketni,de nem csak a vágás,hanem úgy belül is. Ezt leszámítva,jól vagyok,amit mindenkinek szívből kívánok! Üdv:Julcsi
11174. zafirov
2012. jan. 14. 19:40
Szép estét mindenkinek! Szeretném megkérdezni, hogy meddig legyen leragasztva a sebem? A doki azt mondta, hogy nem baj ha leázik de én nagyon féltem, ezért folpakkal körültekerem magam fürdéskor :-))
11173. YPanna
2012. jan. 13. 16:58

Sziasztok, én még mindig előtte járok a dolgoknak, elvileg kedden lett volna a kis műtétem, de a doki benézte és inkább elment egy konferenciára. Jövő hét keddre tette át. A kérdésem, hogy mit tudtok a sárgatest hormonokról? mennyire hatásos? érdemes-e kipróbálni? ill mivel hormon, kell e félnem tőle?

köszönettel

Panna

11172. turkkati (válaszként erre: 11165. - Jerry69)
2012. jan. 13. 15:51
Csak így tovább, egészség is meglesz, férfi is jöhet még!
11171. jerry69 (válaszként erre: 11168. - Krasiné)
2012. jan. 13. 15:15
Írok később, de mennem kell a kiskölkemért a suliba, utána meg nem tudom mikor jutok gépközelbe...
11170. jerry69 (válaszként erre: 11167. - BrenBea)
2012. jan. 13. 15:10
Köszi a biztatást és szorítok neked! Már csak a cigiről kell leszoknom! Ha ezt is meg tudom tenni, na akkor leszek igazán büszke magamra!
11169. krasiné (válaszként erre: 11166. - Zafirov)
2012. jan. 13. 14:23
Szióka! Jót nevettem azon, hogy régi fotókat tettél ki elrettentésül. További kitartást a fogyókúrádhoz! Klári.
11168. krasiné (válaszként erre: 11165. - Jerry69)
2012. jan. 13. 14:11
Szia Jerry! Hát nem semmi vagy, de így tovább. Ha egy férfi(férj)ekkora szemétláda, hát meg kell leckéztetni!!!!!Lehet, hogy a sors már kinézte Neked a rendes hapsit, csak várjál türelmesen. A volt férjed meg lehet, hogy rádöbbent, hogy mit veszített. Lehet, hogy nincs úgy kiszolgálva mint egy feleség mellett? Ha az én férjrm ezt csinálná,úgy kivágnám, hogy a lába se érné a földet.23 éve vagyunk együtt, mindent lenyelnék, de egy másik nőt nem. Acélozd meg magad és nézz át rajta. Persze most vakaródzik, mert vége a dalnak. Nyugodtan írd csak ki nagadból, Mi ezt is átérezzük, mert nők vagyunk. Bárkivel megtörténhet egyik napról a másikra. Sajnos ilyen a világ. Ne aggódj, Melletted állunk,mert mindenki normálisan működő kapcsolatra vágyik. Anyumék 24 év után váltak el, egy másik fiatalabb nő miatt. Az apám egyedül él már régóta,anyu meg férjhez ment egy özvegy emberhez, aki a tenyerén hordja. Sokkal jobban járt a vesztes, aki akkor győztesként, magabiztosan vonult ki a házasságból, leppukanva tengeti az életét, magányosan 70 évesen.Ez is lehetne egy tanmese, de ez a valóság. Bízzunk benne, hogy Te is megtalálod az igazit mint az anyukám! Szívből kívánom, hogy így legyen. Puszi:) Klári.
11167. BrenBea (válaszként erre: 11165. - Jerry69)
2012. jan. 13. 10:50

jerry jajj de örülök a soraidnak, és az a határozott nő...nem semmi :))) és nekem privátban írhatsz de szerintem a fórumra is... én nagyokat mosolyogtam és nagyon tetszettek a szavaid...okos vagy , csak így tovább... :)

Végre nekem is megvan az időpontom, szerdán befekszem és csütörtökön már túl leszek ezen... puszi mindenkinek :)

11166. zafirov (válaszként erre: 11142. - Krasiné)
2012. jan. 13. 10:41

Kedves Klári!

Nagyon ari vagy, hogy aggódsz és köszi a jótanácsokért. A körömvirágot mindenképen ki fogom próbálni, mert szét tudnám néha vakirnáyzni a pocakomat.Ami a fogyit illeti 6-700 kalóriánál nem eszem többet és tartök 0 kalóriás napokat is.Azért az igazsághoz hozzátartozik, ha megkívánok egy szelet rendes sütit, vagy egy korsó sört, hát akkor bizony nem állok ellen, csak beszámítom az aznapi kalóriába. Ja és hát van egy pár fénykép a hűtőajtóra mágnesezve, az induló ˇˇversenysúlyommalˇˇ, mint nem mondjak, hát baromi elrettendő hatásúak. Olyankor iszom egy kis ásványvizet és becsukom a hűtőajtót:-))

11165. jerry69 (válaszként erre: 11085. - Jerry69)
2012. jan. 13. 10:33

Üdv mindenkinek, aranyosak vagytok, köszi a biztatást, így látatlanul is szeretlek benneteket! Megvolt a vérvétel: negatív! Ultrahang: negatív! Mellkas rtg: negatív! Szerdán voltam kontrollon, egy új, tüneményes, kedves nőgyógyásznál, /őt ajánlották/, minden rendben. Tegnap voltam MR-en, ez az utolsó vizsgálat, eredmény kb. 10 nap múlva. Szorítsatok!!! Nagyon bizakodó vagyok, sok erőt adtok ám az ember lányának...

Ja, 10-én elváltam! Bár a kapcsolatom a férjemmel /bocsi, a VOLT férjemmel/ elég érdekes. Ő akart szabad lenni, de én lettem az. Egyre jobban élvezem a szabadságomat. Majd egy éve külön élünk, de szinte naponta jön hozzám, vagy telefonon keres csip-csup indokokkal, csicsereg a telefonba, a végén nekem kell lerázni. Úgy tudnám pofán vágni, meg leüvölteni a fejét azért amit velem tett, de nem teszem. Azért sem! Mindig csinos vagyok, vidám, kedves. Aljas vagyok vele, mert megérdemli! Most fordult a kocka, velem kell titokban találkozni, "művésznő" meg óránként hívogatja! Már nem olyan finom a tiltott gyümölcs! A NŐ pedig én vagyok!!! /csak nektek megsúgom: nekem Ő már nem kell, de neki ezt nem kell tudnia... Ő csak egy férfi.../. Úgy tudnék mesélni, de ehhez a témához biztosan van másik fórum, majd utánanézek. Kívánom mindenkinek, hogy legyetek optimisták, erősek, egészségesek, boldogok! Nagyon sok mindenen mentem keresztül testileg és lelkileg egyaránt, de tényleg igaz: amibe nem halunk bele, az megerősít!

11164. zafirov (válaszként erre: 11140. - Tlivcsi)
2012. jan. 13. 10:07
az én vágásom szinte pont a maradék úszógumim közepén van :-))
11163. nino63 (válaszként erre: 11147. - Eufórbia)
2012. jan. 12. 21:46

Szia euforbia!

En is feltem ettol ezelott egy eve kb.mert a mutet elotti evekben nem nagyon volt kedvem az egyutletekhez.Nem tudom miert lehett a hormonok miatt,de a mutet utan ez megvaltozott jo iranyba.Habar eleg rosszul vartak ossze,de azert a csucsra tobszor erek el mint azelott.En valami hidratalo kremet kaptam a dr-tol,mivel a huvelybemenetelnel egy kicsit szaraz vagyok.Ja,es a mutetem 2010 november 17-en volt.Hatha valaki segit akinek ilyen problemaja volt.;udv.Nino

11162. ATLASZ42
2012. jan. 12. 20:13
Jaj, csajok,tényleg tréfálkozunk,de csak néha igy lehet az embernek túllépni rajta.Egy példa az én esetemre.A férjemnek 6 éve mély depresziója van. Kedden, amikor az orvos az mondta hogy lehet un. óvatos sex ugymond hallgattam, hogy nálunk baj van. Idehaza mondom a férjemnek, hogy az orvos azt mondta hogy lehet óvatos sex. Erre az Ő válasza, ÉRTEM. Azóta magamban azon vidulok hogy mások is, értik-e vagy csinálják . Puszi nektek. PASIT AKAROK!!!.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook