Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11584. rozsakrisz
2012. febr. 8. 21:09

Kedves Évi és szisziági!

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok :) Hajlok arra, hogy hasi úton méh, és méhnyak ... tűnés!!! Azért holnap beszélek a dokimmal is erről, de azt hiszem, egyre inkább ezt szeretném :) Majd holnap este megírom, hogy hogyan döntöttem a dokival való megbeszélés után, jó?! Köszi még egyszer, üdv: Kriszta

11583. szisziági
2012. febr. 8. 20:27

Szia Rózsakrisz!

Nekem 9 hónapja vették ki a méhemet hüvelyi úton,méhnyakkal együtt.Petefészkeim megmaradtak.

A házaséletemen semmi nem változott,igazából jobb és felszabadultabb lett...Előtte a brutál vérzések a kedvet és a lehetőséget is erősen lecsökkentették.

A laparoscopiás műtétről többen is írtak nem olyan rég,az egész méhet is ki lehet venni ha szükséges.Úgy emlékszem van köztünk ilyen műtött is, olvass kicsit vissza ha van időd.

A sebek laparockóppal minimálisak ,viszont a műtéthez gázzal felfújják a beleket,ami utána kellemetlen pár napig .

A hasi műtétnél mindent jól látnak szabad szemmel is,és együtt döntenek ha ki kell venni pl. a petefészkeket,vagy régi összenövéseket kell szétfejteni.

Sok szerencsét kívánok a műtétedhez, bárhogyan is döntesz!

11582. evamari1 (válaszként erre: 11580. - Rozsakrisz)
2012. febr. 8. 20:26

Kedves Kriszta!


Laparoscopos műtéttel is el tudják a méhet távolítani és sokkal gyorsabb a gyógyulás mint hasi vágással. A méhet ez esetben szétvagdalják és úgy távolítják el a kis lukakon keresztül. Eddig én nem tudtam erről a műtétről, csak itt tudtam meg, hogy olvasgattam a hozzászólókat. Azonban nem tudom, hogy én hogy döntöttem volna ez esetben, ha felajánlják ezt a lehetőséget is. Nekem ilyet nem ajánlottak fel, egyből a hasi vágás mellett döntött a professzor úr. Ő a kórház igazgatója, aki a legmagasabb pozíciót tölti be és igen tapasztalt rutinos. Ezért én maximálisan megbíztam benne. A laparoscopiáva kapcsolatban bennem rögtön az fogalmazódott meg, hogy oké gyorsabban gyógyul, de mégis csak jobb, ha nem monitoron keresztül kukucskálnak be a pocimba, hanem a tapasztalt szemével látja a sebész, hogy mi újság van odabent. Valamint vágás útján egy darabba ki tudja emelni a méhet, míg ha szétvagdalják esetleg nem terjed e szét valami rosszindulatú rész? Mert konkrét diagnózis és megnyugvás részünkről csak a szövettan megérkezése után lehet. Bennem ilyen aggodalmak merültek fel, de lehet hogy teljesen alaptalan. Én a helyedben ezt is megbeszélném az orvossal, aki műteni fog, hogy Ő mit mond ezzel kapcsolatban.

Remélem egy kicsit tudtam segíteni.

Üdv.: Évi

11581. evamari1
2012. febr. 8. 20:10

Kedves Sorstársnőim!


Nagyon örülök, hogy rátok találtam itt az interneten. Jobb lett volna ha még műtétem előtt talállak meg benneteket, akkor nem marcangolt volna szét az ideg már hetekkel műtét előtt. Nekem méheltávolításom volt a méhnyakkal együtt egy 25 cm-es hasi vágással bikinivonalban 5 héttel ezelőtt. A petefészkek megmaradtak. Nagyon féltem mindentől, de hála Istennek minden szépen simán ment. Kedves műtét előtt lévők! Kérlek benneteket, ne idegeskedjetek, mert nem volt annyira borzasztó. Kicsit persze megviseli az embert, de nekem nem volt műtét után hányingerem, nem szédültem, enni is tudtam rendesen. A fájdalmam sem volt elviselhetetlen. Sokkal rosszabbra számítottam. Rendszeresen kaptam a fájdalomcsillapítót és a bélmozgatót, valamint a véralvadás gátlót. Itthonra 30 adagot írtak még fel, ami tegnap fogyott el. Nekem is jelentkezett az altatástól a köhögés, mint sok mindenkinek. A köhögés csillapítására még ajánlanám a meleg mézet, ami nagyon jó hatással volt a torkomra. Utána legalább egy óráig nem szabad inni, hogy a méz bevonata a torkot gyógyítani tudja. Véglegesen az augmentin nevű antibiotikum oldotta meg a köhögési problémámat. Eddig panaszmentesen teltek a napjaim heteim, ma azonban azt tapasztaltam, hogy a hüvelyből világos színű halvány barnás - rózsaszínes váladék távozik. Nem túl sok, kevéske. Nagyon megijedtem és felhívtam a professzor urat, aki műtött. Megnyugtatott, hogy valószínű, egy belső varrat szabadult el és ez okoz 1-2 napos kis váladékozást. Tapasztalt e valaki közületek ilyet? Valamint a sebbel kapcsolatban még azt szeretném kérdezni, hogy nektek mikor esett le? Nekem még ugyan úgy megvan 5 hét után, mint műtét után. Kicsit aggódom, hogy nem kellett volna e már leesnie? Valamint mikor kezdtetek el rendesen zuhanyozni, hogy érhette a víz a sebet? Kérlek benneteket, aki tud válaszoljon! Előre is köszönöm.

Kedves műtét előtt lévők! Fel a fejjel, minden rendben lesz. Akik mostanában estek túl a műtéten, azoknak jó pihenést, kitartás és mielőbbi teljes felgyógyulást kívánok. Mindenki nagyon vigyázzon magára!

Sok szeretettel: Évi

11580. rozsakrisz (válaszként erre: 11579. - Evamari1)
2012. febr. 8. 19:33
Kedves Évi! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, biztatást :) Hasi úton történt a műtéted (ha jól hallottam, méheltávolítást végeznek laparoscopiával is)? Mintha most az rémlene, hogy ezt is kérdezte a doki, de már nem mernék rá megesküdni, és hirtelen rávágtam, hogy ne laparoscopos, hanem hasi legyen (azt hiszem, az ijesztett meg, hogy csak a myomát akarja kivenni a laparoscopiával, a méhemet meghagyja, amit nem szeretnék)! A petefészkek nekem is maradnak :) (elég az)! Esetleg ezzel kapcs-ban is tudsz segíteni? Előre is köszi, üdv: Kriszta
11579. evamari1 (válaszként erre: 11574. - Rozsakrisz)
2012. febr. 8. 19:17

Kedves rozsakrisz!

Én holnap leszek 5 hetes műtött. A méhemet távolították el a méhnyakkal együtt. A petefészkek megmaradtak. 18 évvel ezelőtt volt egy plasztikai műtétem és ott már csonkolták a méhnyakat. Ez után a műtét után a házaséletem tökéletesen működött, nem volt semmi gond. A professzor úr, aki most műtött megnyugtatott, hogy a házaséletemet egyáltalán nem fogja befolyásolni az, hogy van vagy nincs méhnyak. Ezt a funkciót ugyanis a csikló és a hüvely végzi el, a többi szervnek nincs hozzá köze. Még nem tudom, hogy milyen lesz a műtét utáni házas élet, mivel 6 hétig nem ajánlott. De én bízom abban, hogy nem fogja befolyásolni az, hogy eltávolították a méhnyakat. A legfontosabb az, hogy minél kisebb esélyt adjunk a ráknak. A döntésben segíteni nem tudok, ezt csak magad hozhatod meg, de azt javaslom, hogy műtét előtt még beszélj erről az orvosoddal és bízz benne! A műtét miatt ne aggódj, nem borzalmas. Én sokkal rosszabbra számítottam, de hála Istennek minden simán ment. A műtétig kitartást, aztán pedig nyugis és óvatos lábadozást kívánok. Majd írj, hogy döntöttél és hogy vagy műtét után. Ha bármilyen kérdésed van, tedd fel nyugodtan, én mint idős 5 hetes műtött hátha tudok rá válaszolni:-). Szeretettel: Évi

11578. rozsakrisz (válaszként erre: 11577. - BrenBea)
2012. febr. 8. 18:43
Köszi szépen :)
11577. BrenBea (válaszként erre: 11574. - Rozsakrisz)
2012. febr. 8. 17:59
Szia nekem bent hagyták ezt javasolta az orvosom... szerinte ha lehet és nem muszáj akkor ezt érdemesebb bent hagyni mivel utána a szexuális életre is hatással van és szerinte jobb ha megmarad.. én rá hallgattam..semmi gond nem történhet ha az ember ezután is jár méhnyakrák szűrésre rendszeresen... ;-)
11576. rozsakrisz (válaszként erre: 11575. - Rezeda63)
2012. febr. 8. 17:55
Kedves Rezeda! Köszi szépen :) Ő is szinte csak ezeket mondta az előnyéről, hátrányáról, amit Te (daganat ill. házasélet)! Inkább hajlanék az eltávolítás felé, egyedül a házasélet változása tartana vissza :( Lehet, ha még kapnék egy-két ilyen biztató üzit (a házasélet nem változásával kapcs-ban), akkor tényleg annál maradnék! Köszi még egyszer :) Üdv: Kriszta
11575. Rezeda63 (válaszként erre: 11574. - Rozsakrisz)
2012. febr. 8. 17:27

Szia Rózsakrisz!

Épp itt jártam és pont olvastam a kérdésedet. Szerintem az orvosnak kellene megmondani az egyik vagy másik előnyét illetve hátrányát. Nem tudom milyen alapon döntenek így vagy úgy. Én úgy gondolom hogy ha a méhnyakat is kiveszik a méhvel együtt megszabadulsz egy veszélyforrástól a daganatos elváltozás lehetőségétől. Ha meghagyják havonta lesz némi kis vérzésed, olyan pecsételős forma (legalább is azt mondják azok akiket így műtöttek) valamint azt is mondják, hogy a házaséletre is pozitív hatást gyakorolhat a megtartása. Én ezt tapasztalatból nem osztom:))) Nekem nincs de semmi bajom a házaséletemmel:))) De mielőtt döntenél mindenképpen kérdezd meg az orvost is az előnyökről és hátrányokról! Üdv. Rezeda

11574. rozsakrisz
2012. febr. 8. 17:21
Kedves Sorstársaim! S.O.S. segítséget, javaslatot, véleményt szeretnék kérni!!! Méheltávolításom lesz (hasi úton) február 13-án, és a doki mondta, hogy döntsem el, hogy a méhnyakkal mi legyen (eltávolítsa-e azt is vagy ne)?! Ehhez a döntésemhez szívesen fogadnék segítséget, javaslatot, véleményt :) Előre is köszi
11573. nagy49éva (válaszként erre: 11562. - Krasiné)
2012. febr. 8. 16:52
Szia Klári! Köszönöm a bíztatást Neked is sok sikert kívánok. Éva
11572. mirmido (válaszként erre: 11556. - Szulamit67)
2012. febr. 8. 16:22
Drága Szulamit! Remélem minden rendben ment és, nincs nagy fájdalmad! Jobbulást! Várom a tapasztalataidat! Puszi
11571. mirmido
2012. febr. 8. 16:20
Kedves Ildyanya és kisbeka 1 ! Köszönöm a válaszotokat.Mindenkinek jobbulást! A műtét előtt állokkal pedig egyet értek. Most intézem az EKG-t labort én is. Nekem nem írtak mellkas röntgent. Puszi
11570. Kavicsné (válaszként erre: 11569. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 8. 16:01

Szia Zsuzska,

én is előtte állok, feszültség van bennem is, és reménykedek, hogy minden rendben lesz...

Sorban hívnak, hogy bemehetnek-e látogatni majd. Annyit mondtam, hogy szombaton megmondom, hogy mit akarok a páromon és a lánykámon kívül...

2012. febr. 8. 14:14
Sziasztok lányok ! Én is :( nagyműtét előtt vagyok nekem a méhem tutira kiveszik mert a szövettan mutatott egy ponton egy kis rosszindulatú elváltozást,a petefészkemen meg van egy nagy ciszta úgyhogy az is kivételre kerül valószínüleg pedig még csak 44.éves vagyok.Febr.29.-én lesz a (nagy) nap, igazából nem félek de azért van egy kis belső feszültség, mert volt 2.-császárom és ez is hasonló hasi műtét lesz, remélem minden rendben fog zajlani most intézem a kötelező vizsgálatokat ( ekg, labor tüdőszürés )stb. jó olvasni a megnyugtató válaszokat és tapasztalatokat sajnos szomorú,hogy ennyi sorstársnőm van mindenkinek szoritok addig is puszi mindenkinek a műtét után természetesen azonnal jelentkezem. Zsuzsó
11568. krasiné (válaszként erre: 11566. - 0674012ff2)
2012. febr. 8. 10:17
Szióka! Anyudnak ideje elmenni az orvoshoz. Tudom, hogy műtét után ez nem könnyű feladat. Mi itt csak találgatni tudunk, de majd a szakember orvosolja a problémát. Olyan vírusok vannak mostanában, hogy nagyon nehéz megszabadulni tőlük. Makacs, kitartó betegségekhez vezethetnek. Na és persze idő mire kilábalsz belőle. Jobb azt megnézetni egy orvossal. Műtét után nem jellemző a hasmenés, inkább a szorulás. Írjátok meg, hogy mit mondott az orvos, mert bárkit érinthet és jó előre látni egy-két dolgot. Anyudnak javulást és minden jót kívánok. Klári.
11567. krasiné (válaszként erre: 11565. - Ildyanya)
2012. febr. 8. 10:10
Szia Ildyanya! Nekem a nővérkék azt ajánlották, hogy húzzam fel a lábaimat, hogy ne feszüljön a seb. Hát...valamivel jobb volt, de csak lassan múlt a fájdalom. A homokzsákot Nekem is 4 óra múlva vették le, pedig a lányom elmondása szerint könyörögtem rendesen, hogy vegyék már le.Én is megpróbáltam az oldalamra feküdni több-kevesebb sikerrel. De minden helyzet változtatás jobb volt, mint háton feküdni. Azért oda tud vágni egy ilyen műtét. Nekem például a kaja sem esett jól még pár napon kersztül, csak a folyadékot nyeltem, meg a levest. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a fájdalomküszöbe úgy, ahogy Rezeda írta. Teljesen egyet értek Vele. De lényeg, hogy sajnos az egészségünk érdekében túl kell lenni rajta és csak ez visz előre. Klári.
11566. 0674012ff2 (válaszként erre: 11467. - Rezeda63)
2012. febr. 8. 10:01
Köszönöm válaszod! Ma fog elmenni dokihoz, mert már jól van, könnyen feláll, mászkál, tesz-vesz,de a görcsök és hasmenés nem maradt el. Kiváncsi leszek mit mond az orvos. Amúgy a nődokija széntablettát javasolt, a nőgyogy.ügyelet, meg azt mondta hogy csak hagyja ,biztos vírus. Egy vírus nem tart két hétig, nem igaz? Remélem tudnak megoldást a problémára.
11565. Ildyanya (válaszként erre: 11512. - Mirmido)
2012. febr. 8. 08:38

Szia! 3 vagy 4 órára teszik rád a zsákot.

Én előbb lekönyörögtem magamról, mert nagyon fájt a derekam és el akartam oldalra fordulni.

Ürességet nem fogsz érezni, sőt ha tudsz hanyatt feküdni sokáig és nem mozogsz, még a fájdalom sem annyira nagy. Ha mozogsz, akkor az kellemetlen, mert húzódik a seb.

11564. Ildyanya (válaszként erre: 11556. - Szulamit67)
2012. febr. 8. 08:33

Szia!

Én gondolok rád, talán épp most vagy a műtőben.

Engem holnap lesz 2 hete, hogy műtöttek, igy még friss bennem az élmény a beöntésről és a borotválástól. Nem kellemes, de az legalább nem fájt.

Nekem másnap még nem volt kedvem elővenni a laptopot, örültem, hogy egy kicsit fent tudtam lenni.

Te se erőlködj, érezni fogod, hogy mikor tudsz ülni egyhelyben pár percnél többet.

11563. krasiné (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 8. 07:34
Szia Sügi! Remélem minden rendben volt műtét után? Hogy telt az éjszakád? Azért kérdezlek, mert írta a férjed, hogy beviszi ma a gépet Neked. Ma már biztos felkelhetsz, de csak óvatosan. Nagyon vigyázzál Magadra és írjál egy pár szót, hogy mi van Veled. Klári.
11562. krasiné (válaszként erre: 11561. - Nagy49éva)
2012. febr. 8. 07:30
Szia Évi! Ahogy írtad, az égiek meg fognak segíteni. Minden rendben lesz és új életet kezdhetsz. A munkahellyel sajnos sokan hadilábon állunk. Egyre kevesebb lehetőség adódik. Én is itthon sinylődöm. A lányom fiatal, de alig bírt elhelyezkedni. Végül talált egy munkát, amit nem szeret, de hát ez van. Hiába tanulnak a gyerekek, ha nincs munkahely. Enni kell. Nekünk is majd csak sikerül valamit találni, de nem könnyű. Ne adjuk fel a reményt és szorítsunk egymásnak is. Legyen Neked is erőd és kitartásod. Na meg egészséged!!!!!!!! Puszika: Klári.
11561. nagy49éva (válaszként erre: 11550. - BrenBea)
2012. febr. 8. 04:21

Szia Bea! Nekem még folyamatban van a gyerek apjának a kijelentése és az új munkahely megtalálása. Sajnos a sok hólapátolás sem igazán jó.

A Rhinatiol nekem is azért kellett, mert fájt a hasam a köhögéskor és tartani kellett. Ha előbb hallok a haskötőről akkor biztos szerzek valahonnan.

Remélem az "égiek" segítenek. Köszönöm az érdeklődést és jobbulást kívánok. Éva

11560. kisbeka1 (válaszként erre: 11512. - Mirmido)
2012. febr. 7. 21:49

Szia,nekem raktak homokzsákot a hasamra,de az valahogy jól is esett neki.

Kb akkora mint egy kispárna,valami nehezékkel megtöltve:-).Attól ne félj.

Ürességet nem éreztem

Üdv:Heni

11559. kisbeka1 (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 21:39

Ha nem betegség,akkor a víz,és a mentolos cukorka is segít.

nekem ki volt készítve még éjjel is,jó pár csomaggal megettem:-)

11558. turkkati (válaszként erre: 11556. - Szulamit67)
2012. febr. 7. 20:55
Próbálj meg aludni, holnap meg szorítunk ezerrel!
11557. Julcsi37
2012. febr. 7. 20:37
Gondolunk rád Szulamit, Sügi neked pedig mielőbbi felépülést, puszi lányok.. :)
11556. Szulamit67
2012. febr. 7. 20:33

Sziasztok, Lányok! Én ma jöttem be a Kórházba, holnap reggel műtenek. Mivel hasi műtét lesz, leborotváltak és beöntést is kaptam. Nem élveztem. :(

Holnap majd gondoljatok majd rém is. Holnap nemigen, de csütörtökön remélem tudok majd nektek írni az "élményeimről". Jó éjt mindenkinek, a lábadozóknak gyors javulást kívánok.

11555. Gyöngy324
2012. febr. 7. 20:06

Kedves Sügi!


Várunk nagyon ide, hogy elmesélhesd az élményeidet! A kedves férjednek meg minden elismerésünk, hogy ilyen aranyosan írt Rólad, hogy túl vagy a nehezén! Tudod, most már csak napról-napra jobb lesz!

Gyere mihamarabb!

Puszi:

Gyöngy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook