Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11555. Gyöngy324
2012. febr. 7. 20:06

Kedves Sügi!


Várunk nagyon ide, hogy elmesélhesd az élményeidet! A kedves férjednek meg minden elismerésünk, hogy ilyen aranyosan írt Rólad, hogy túl vagy a nehezén! Tudod, most már csak napról-napra jobb lesz!

Gyere mihamarabb!

Puszi:

Gyöngy

11554. mirmido
2012. febr. 7. 20:00

Sziasztok! Szeretném kérdezni tőletek haskötőt nem kaptatok? Vagy lehet e bevinni? Nem lóg nagyon a hasatok?

A köhögősöknek mielőbbi jobbulást!

11553. Gyöngy324 (válaszként erre: 11550. - BrenBea)
2012. febr. 7. 19:37

Szia Bea!


Emlékszel, hogy írtam Neked, hogy antibiotikumot kaptam végül, persze azóta többször is. De többek között a tubus miatt nekem a második műtétem után olyan köhögésem és fulladásom lett, hogy végül a műtét utáni éjszakán szteroid injekciót is kellett adniuk. Olyan állapotba kerültem és sípolt mindenem, hogy másnap még röntgent is csináltak, hogy nem-e véletlenül tüdőgyulladást kaptam. De hál Istennek nem, végül nekem azt mondták, hogy egy allergiás reakció is beindulhat sokszor a tubustól, ahogy úgymond néha "le is kell erőltetniük".

Úgyhogy kitartás, nekem is köptető szirupot adtak, amitől mondjuk jött fel a váladék, viszont nekem is fájt nagyon a hasam tőle. De nyugi, a belső varratokkal semmi gond nem lesz! Óvatosan, a hasadat tényleg fogva próbálj köhögni és ne aggódj semmin, sok folyadék és tényleg beszélj a házi orvosoddal, hogy írjon fel Neked is vmilyen köptetőt. Később is volt, hogy még ki-kiszáradt a torkom, akkor meg cukorkát szopogattam, meg éjszaka is felkeltem inni!

Kitartás, semmi gond nem lesz, a belső varratokon meg tényleg ne aggódj, minden rendben lesz, pihengess és gyógyulgassál! Sokat gondolok Rád!:-)

Puszi:

Gyöngy

11552. turkkati (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 19:23

Szia!

Kedves tőled, hogy írtál, Süginek gyors gyógyulást:)!

11551. krasiné (válaszként erre: 11550. - BrenBea)
2012. febr. 7. 17:11
Én magam részéről jól vagyok, csak ezt az össze-vissza időjárásváltozást nagyon megérzem. Ne is aggódj, szépen lassan Te is felépülsz. Csak vigyázni Magadra!!!!!!!!
11550. BrenBea
2012. febr. 7. 17:04
köszönöm lányok :) kamilla Rhinatiollal :) néha nagyon bele hasít köhögéskor a hasamba de ha ti jól vagytok, nem aggódom :)
11549. krasiné (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 17:03
Még annyit, hogy mikor köhögtem, egy kicsit alátámasztottam a kezemmel a hasamat. Így próbáltam védekezni. A varratokkal majd csak nem lesz semmi baj.
11548. krasiné (válaszként erre: 11546. - Nagy49éva)
2012. febr. 7. 17:00
Szia Évi! Tényleg Rhinatiol is nagyon jó. A gyerekeknél mindig bevált. Te jól vagy? Puszi:) Klári.
11547. krasiné (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 16:58
Szia Bea! Én is köhögtem a tubustól, meg érzékeny volt a torkom. Nekem a családom hozott a kórházba kamillateát és még otthon is sokat megittam, mire rendebe jöttem. Próbáld ki, mert a kamilla mindenre jó. Veszíteni nem fogsz, egy próbát megér. Klári.
11546. nagy49éva (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 16:54
Szia Bea! Én is nagyon köhögtem Rhinatiol szirupot ittam a második üveg közepére elmúlt. Jobbulást Éva
11545. krasiné (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 16:54
Sokszor pusziljuk és vigyázzon Magára! Irány a gyógyulás:))Klári.
11544. Ann64 (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 16:06

Nagyon rendes férj vagy!

Köszi az infót!

Süginek pedig gyors gyógyulást!

11543. Ann64 (válaszként erre: 11542. - BrenBea)
2012. febr. 7. 16:05

Szia Bea!

Valószínű a tubustól van.

Én is köhögtem pár napig de átvészeltem.

Telefonálj a házi dokinak mit ajánl esetleg valami köptető?

Igyál sokat sűrűn az is segít.

11542. BrenBea
2012. febr. 7. 14:06
csajok, gondom van...5 napja műtöttek és sztem vagy a tubustól, vagy visszajött valami betegségem de sokat köhögök, néha nagyon kellemetlen a hasamnak..nem lesz ebből probléma? vagy a belső varratoknak ez nem káros?? sík ideg vagyok...
11541. Kavicsné (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 11:13
Hú, de jó! Köszönjük a híreket, neki gyors gyógyulást!
11540. tlivcsi (válaszként erre: 11539. - Sügi 71)
2012. febr. 7. 10:55

Szia!

Pusziljuk mindannyian! Rendes férj vagy :)))

11539. sügi 71
2012. febr. 7. 10:51

sziasztok lányok!

sügi férje vagyok. a kis párom túl van a műtéten és jól van. a gépet holnap beviszem neki, a részletekről maj ír ő.

további száp napot mindenkinek!

11538. Imisz (válaszként erre: 11536. - Kavicsné)
2012. febr. 6. 19:10

Imád vagy nem, első az egészség! De majd igazából Te fogod meglátni, tudsz-e dolgozni. Sokan megpróbálják akik nem fizikai munkát végeznek. Ha otthonról is dolgozhatsz és csak 1x-1x kell bemenni már az is jó.

Fizikai munkánál én senkinek nem javasolnám 6 hétnél korábban, de inkább 8 legyen.

11537. Szulamit67 (válaszként erre: 11534. - Rezeda63)
2012. febr. 6. 18:40
Phűűű, most nem nyugtattál meg. Még szükségem van a hormonjaimra :( Még csak 44 éves vagyok, brühühűűűű. Nem akarok klimaxolni, hőhullámozni....:(
11536. Kavicsné (válaszként erre: 11535. - Imisz)
2012. febr. 6. 18:14
Hat hetes kényszerpihenő? A főnököm élve megesz kiskanállal, még nem mertem neki megmondani... 3-4 hét kieséssel számolt :-P És még ráhúzok 10 napot a torkommal... Imád már most érte.
11535. Imisz (válaszként erre: 11533. - Kavicsné)
2012. febr. 6. 18:10

Na legalább megvan az időpont! Van mihez igazodni:)) Addig a torkodnak rendbe kell jönni és rendbe is fog! Azért az még 10 nap:)

Jó, hogy otthonról is dolgozhatsz, ha teheted már ne is menj majd csak a 6 hetes (kényszer) pihenő után.

11534. Rezeda63 (válaszként erre: 11525. - Szulamit67)
2012. febr. 6. 17:46

Szia Szulamit!

Készülj fel rá lelkileg, hogy nem a kortól függ az, hogy maradnak e petefészkek vagy sem. A műtét közben is derülhetnek ki dolgok ami miatt a doki jobbnak láthatja eltávolítani. Erre vonatkozó beleegyező nyilatkozatot műtét előtt alá fogják íratni. Nem elkeseríteni akarlak, de jó ha az ember felkészül mindenre. A kérdésedre válaszolva, a vérzés a műtét után nem számottevő...... legalább is nálam nem volt az. Némi rózsaszínű váladékozás 1-2 napig.

Üdv. Rezeda! És sok szerencsét!!!!!:)))))

11533. Kavicsné
2012. febr. 6. 17:11

Sziasztok!

Megvan az időpontom: február 16. Előtte való nap délben kell ott lennem, másnap műtenek. Hasi műtét lesz, azt mondta, a docens úr,hogy hagytam túl nagyra nőni... :-)És elég kemény menet volt, de nem megyek be dolgozni Pestre. Pláne ilyen torokkal és ilyen időben... Elég nehéz volt megértetni a főnökömmel. Itthonról intézem, amit tudok. Van a szakmámnak jó oldala is.

11532. Szulamit67
2012. febr. 6. 16:17
Köszi mindenkinek a válaszokat. :)
11531. Judit6903
2012. febr. 6. 14:42
Nekem a katétert másnap vették ki, amikor már fel is kelhettem pisilni. Először nehézkesen, de nem volt rosszabb, mint szülés után. Én semennyire sem véreztem, gőzöm sincs, hogy mitől van vagy nincs a vérzés. Szerintem én előtte annyit de annyit véreztem, hogy semmi nem maradt a műtét utánra :))
2012. febr. 6. 14:23

Szia! Nekem a műtét napján, amikor fel kellett kelnem,ki vették a katétert.A vérzés csak a műtét napján volt és utánna rózsaszínes kis váladékozás 1-3 napig, ami mára megszünt.Én vittem betétet és az sok volt.Elég lett volna a tisztasági is.

Ne izgulj nem lesz semmi gond!

Üdv:Móni

11529. krasiné (válaszként erre: 11522. - Szulamit67)
2012. febr. 6. 13:56
Szia! Nekem a műtét után 3-4 napig volt nem vérzés, inkább hússzínű váladék. Aztán elmúlt, majd 1 hét múlva visszajött és akkor 2-3 hétig tisztulgattam. Nem kell megijedni ez természetes folyamat és lehet, hogy Te hamarabb kitisztulsz. Ez gondolom változó, mert olvastam a fórumon, hogy volt aki gyorsabban túl volt rajta. Nekem adtak papírvattát és bugyit sem lehetett felvenni. Itthon meg jó bő bugyival, betétet használtam. Nem lesz semmi gond, túl leszel rajta. Visszatekintve nem olyan szörnyű, mint ahogy várta az ember. Üdv: Klári.
11528. Szulamit67 (válaszként erre: 11527. - Imisz)
2012. febr. 6. 12:45
Szia. :) Köszi kimerítő válaszodat. :) Minden jót Neked!
11527. Imisz
2012. febr. 6. 12:23

Sziasztok!

Akik előtte vannak és kérdezték: nálam alig-alig volt váladékozás a műtét után, tul.képp egy napra elég lett volna 1 db. tisztasági betét. Csak hát ugye az ember ha már megy a wc-re kicseréli. Ha bugyi nélkül voltam az ágyban (hüvelyi műtét, és a nővérke azt mondta jobb a műtéti területet szabadon hagyni:-) )akkor nem is kellett semmi. Itthon is alig pár napig kellett.

Katéter nekem másnap reggelig volt. Mikor megtelt a zsák kivették és utána már nem kellett mert tudtam pisilni magamtól.

Kb. 1 hét után már tudtam teregetni, persze a kosarat a család feltette egy székre nekem, hogy hajolni se kelljen:) és mivel nem a kezemet műtötték, megcsináltam. Meg ilyen apró dolgokat, de ha emelni kellett mindig jött valaki aki segít. Szép apránként, csak ahogy jól esik úgy dolgozzatok. Nem kell elkapkodni, ugyis érzitek mennyit bírtok.

Hízni nem híztam, petefészkek maradtak, működnek is érzem a mellfeszülést:)


Kitartás aki még előtte van! Aki utána annak mielőbbi gyógyulást!


Szimi

11526. mirmido
2012. febr. 6. 12:12

Szia Julcsi! Én már nagyon sok mindent elolvastam abból amit itt írtatok. nagyon jóleső érzés, hogy van hová fordulni és főleg az a jó , hogy ilyen őszinték vagytok. Én 40 éves vagyok, évek óta szerettünk volna 3. babát de nem sikerült , ezért visel meg nagyon a műtét. Tudom örülni kell a meglévő két csodálatos lányomnak és a férjemnek, mindenkinek ilyen családot kívánok teljes szívemből.

igazad van, az a fontos, hogy életben maradjunk és felgyógyuljunk, így tudjuk értékelni azt amink van. Szorítok érted! Én már addigra túl leszek a műtéten mire te sorra kerülsz. bízom benne, hogy a hazaérkezésünk után, már csupa jót fogunk írni egymásnak.Fel a fejjel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook