Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11670. Kavicsné (válaszként erre: 11663. - Szulamit67)
2012. febr. 11. 11:39
Hát, én sem fogom...
11669. Ann64
2012. febr. 11. 11:35

Én a LIDL -ben vettem alakformáló bugyit az bőven elég volt a sétákhoz.

Nem szorít mégis tartotta a hasam.

11668. BrenBea (válaszként erre: 11666. - Mirmido)
2012. febr. 11. 11:17
én nem vettem én derékmelegítőt vettem isteni kényelmes és lefogja a hasam... aludni ülni menni is kényelmesebb benne szinte le sem veszem :)
11667. sügi 71 (válaszként erre: 11666. - Mirmido)
2012. febr. 11. 11:14
Nekem azt mondták a kórházban,hogy csak ha állsz vagy sétálsz,akkor kell viselni.Fekve és ülve nem jó.Én vettem,de szintén szólva,10 percet volt rajtam.
11666. mirmido
2012. febr. 11. 11:08
Sziasztok! Szeretném kérdezni közületek használt valaki műtét után haskötőt? Érdemes venni?
11665. sügi 71
2012. febr. 11. 10:19

Sziasztok!

Túl vagyok az első itthon töltött éjszakán.Végre aludtam egy jót.Jól vagyok.A műtétre váróknak azt üzenem,hogy ne izguljanak.Pont én mondom,aki majdnem bele pusztultam a félelembe.Kár volt ennyit agyalni.Most már tudom.Bízni kell az orvosban,a műtét után pedig tényleg napról napra jobb.Kedden műtöttek,de már "jövok -megyek".Persze csak házon belül.Lányok köszönöm a bíztatásotokat!!Nekem sokat jelentett!!!!

Most én szeretnék minden műtét előtt állót bíztatni:Tényleg hamar túl van rajta az ember és utána sokkal könnyebb minden.

11664. 661e5a20a8 (válaszként erre: 11663. - Szulamit67)
2012. febr. 11. 09:16

Hát igen, sajna nagy probléma a kivérzés ennél a betegségünknél. Nálam is ez okozott gondot, csak az osztályvezető főorvos vállalta el, hogy megműt, de előtte vérátömlesztés, meg műtét alatt vér biztosítás volt az előírás. Jelzem előtte 3 hónapig próbálták legalább 90-re nyomni a hemoglombinomat, gyógyszerrel, vénás injekcióval.

Tehát nekem az a javaslatom azoknak akik még próbálják húzni a műtét időpontját, hogy ne várja meg, hogy erre a szintre kerüljön, mert itt már tényleg az élet a tét.

11663. Szulamit67 (válaszként erre: 11662. - Kavicsné)
2012. febr. 11. 08:40
Igen, megjegyzem nem nagyon propagáltam a dolgot. Feltétlenül túl akartam esni rajta, mert olyan alacsony volt a Hgb-om, hogy még egy kivérzés szerű menses után nem vállalták volna a műtétet. Itt akkor be is zárul a kör, mert ha nem tudják felnyomni Hgb-t, akkor nincs műtét, viszont ha nincs műtét, akkor minden hónapban egyre alacsonyabb a Hgb. Innentől kezdve nem volt nehéz eldöntenem, hogy ki akarom e heverni a náthát és belecsúszok a kövi mensesbe, vagy nem várok tovább. Így esett a dolog, nem bántam meg! :)))
11662. Kavicsné (válaszként erre: 11661. - Szulamit67)
2012. febr. 11. 07:58

Szia Szulamit!

Ha jól értem, szo-szo náthásan és köhögéssel is megcsinálták a műtétet?

Bátor vagy! Le a kalappal! Én is így fogom csinálni!

Ági

11661. Szulamit67
2012. febr. 11. 07:42

Sziasztok, Lányok!

Sok puszi mindenkinek. Itt mindannyian egy hajóban evezünk, nincs, aki nálunk jobban együtt érezhetne a sorstársakkal. Én ma vagyok 4. napos műtött. Második nap már felkeltem, azóta is minden nap "tréningezek" a folyosón fel-alá. :)A dokim el van ragadtatva tőlem, ez engem is örömmel tölt el. Azt mondta kevés ilyen mobilis betege van, mint én. Ne, haragudjatok, nem akarom senki kedvét elvenni, aki esetleg nehezebben szedi össze magát! A helyzet az, hogy nekem ez a negyedik hasfelmetszős műtétem volt és mindegyik után nagyon hamar felkeltem. Egészségügyben dolgozom, állandóan betegek közt vagyok(labor), betegségekkel találkozom, éppen ezért nem bírom, ha beteg vagyok. Magamhoz már nincs türelmem. :)

Jelen állapotomat nehezíti, hogy második hete taknyolok és köhögök, nem akar elhagyni...a köhögés, orrfújás persze összerángatja a hasamat, emiatt igen óvatosan köhikélek. A sebem egészen szép, bár nagy. Van benne ezer varrat, köldöktől szeméremcsontig vágtak fel. De gyóygul, már viszket, nem győzöm körül simogatni óvatosan, vakarás gyanánt. :) Jó, hogy behoztam a laptopot, megzavarodnék itt szerdáig. Elvileg akkor engednek haza, varratszedés után. Írjatok Ti is, kivel mi van? Puszika nektek!

11660. patrok (válaszként erre: 11640. - Julcsi73)
2012. febr. 10. 22:55

Kedves Julcsi!

Ha már felajánlottad, szívesen fogadom Tőled a listát. A műtéten átesettek beszámolóit olvasva nagy erőt érzek magamban, reméljük ez megis marad. :)

Patrok

11659. patrok (válaszként erre: 11644. - Evamari1)
2012. febr. 10. 22:52

Kedves Évi!

Köszi a tanácsot és a biztatást, nagyon jól esnek ebben a szituban. megpróbálok nem izgulni, 16-án műtenek.

Patrok

2012. febr. 10. 20:16

Sziasztok!

Nekem nem volt baj a torkommal,mégis két órán át próbálták betenni a tubust,nem sikerült. Másnap hazamentem, úgy éreztem, mintha össze rugdostak volna, fájt mindenem.Két hét múlva újra műtőbekerültem, nehezen de átestema műtéten,ennek lassan hét hónapja. Akinek fáj a torka,inkábbkérjen halasztást!

Mindenkinek jó egészséget, a műtétre váróknak türelmes, nyugodt várakozást kívánok!

11657. BrenBea
2012. febr. 10. 19:33
mármint a tubustól lett légcsőhurutom.. :)
11656. BrenBea (válaszként erre: 11655. - Kavicsné)
2012. febr. 10. 19:28
Szia :))Sajnos engem nem műtöttek amikor köhögtem, elhalasztották két héttel, ma már hálás vagyok érte, hogy nem... mert utána is légcsőhurutom lett...és jelenleg is köhögök ami nagyon kaka így műtét után , ha ez még betegségre rakódott volna rá hát... több lett volna mint borzalom.. szerintem inkább gyógyulj meg és csak utána műtsenek ;-)
11655. Kavicsné
2012. febr. 10. 19:23

Hát lányok, én feladom. Nem tudok mit tenni a torkommal. Dokinéni szerint nyugodjak már le.

Legfeljebb szerdán hazaküldenek.

Nagy gáz már nincs a torkommal, picit piros csak, de a hangszálaimon van még némi ragacs, és folyton köszörülöm miatta a torkomat. :-(

Tapasztalat? Ugye így nem műtenek? Tudom, csak plátói kérdés...

11654. turkkati (válaszként erre: 11646. - Evamari1)
2012. febr. 10. 15:04
Én körömvirágkrémmel kentem, az is jó volt.
11653. turkkati (válaszként erre: 11649. - Sügi 71)
2012. febr. 10. 15:03

Szia Sügi!

Koncentrálj a gyógyulásra, majd jössz, ha úgy érzed:D!

11652. Julcsi37
2012. febr. 10. 13:53
Szia Sügi!!! Írj!!! Remélem jól vagy, puszim... :)
11651. szofi99 (válaszként erre: 11646. - Evamari1)
2012. febr. 10. 13:50
Szia ! A contratubex, ill. a fenistilnek van egy sebkezelő gélje, azt ajánlották. 5 hetes mütött vagy ? Nyugodtan zuhanyozhatsz attól már nem lesz semmi baja a sebednek. Mielőbbi jobbulást kivánok mindenkinek : Judit
11650. BrenBea (válaszként erre: 11649. - Sügi 71)
2012. febr. 10. 13:48
Isten hozott Sügi, gyors gyógyulást kívánok :)
11649. sügi 71
2012. febr. 10. 13:46

Sziasztok lányok!Megérkeztem!Férjem behozta a gépet,de haza küdtem,mert elég gyenge voltam.Itthon vagyok végre.Túl a műtéten.Nem fáj semmim csak erőtlen vagyok.Még nem olvastam visszamenőleg a fórumot,csak köszönni akartam és később jön az élménybeszámoló.

Mindenkit puszilok!!!!!

11648. BrenBea (válaszként erre: 11647. - Evamari1)
2012. febr. 10. 13:42
Köszi Évi 6 nap és megyek varratszedésre, majd akkor megkérdezem tőle addig meg pihengetek :)) Kicsit önállósuljon a család épp ideje -:)
11647. evamari1 (válaszként erre: 11645. - BrenBea)
2012. febr. 10. 13:14

Kedves Bea!

Én úgy gondolom és már olvastam is itt a fórumon, hogy a veszélyes az élénk piros vérzés lenne. Nekem is volt régebben egy plasztikai műtétem hüvelyen keresztül és akkor több napig is tisztultam. Már nem tudom mennyi volt az a több nap, mert 18 évvel ezelőtt volt. Mivel a hüvelyed is jócskán meg lett babrálva, lehet azért tart nálad is ez tovább. Én a széklet rendben tartására, hogy ne kelljen erőlködni, Tisasen székletlazítót szoktam bevenni és joghurtba lenmagot keverek. Kétnaponta a 2 szem tisasen, minden este pedig a joghurt egy evőkanál lenmaggal. Ez meglazítja. Ne félj, a Tisasen nem hashajtó, hanem kimondottan lazító szer. Én a három terhességem után és a plasztikai műtétem után is használtam, és nem volt semmi gondom az erőlködéssel. Próbáld ki, hátha neked is használ.

Még egy tanács, hívd fel az orvosod aki műtött, és mond el neki a problémádat a pecsételgetéssel kapcsolatban. Ő jobban tudja rá a választ, hogy természetes e, vagy nem? Ha a héten nekem sem múlik el a váladékozás, hétfőn én is fel fogom hívni az orvosom.

További kitartást a gyógyuláshoz és ne aggódj, nem lesz semmi komolyabb baj. Ilyenkor egy ilyen nagy műtét után, természetes hogy nagyon megijedünk minden kisebb dolgon.

Üdv.: Évi

11646. evamari1
2012. febr. 10. 12:57

Kedves műtéten túllevők!

Segítsetek nekem abban, hogy a sebetekre kaptatok e valamilyen kencét? Kezeltétek e valamivel? Én erre vonatkozóan semmilyen tájékoztatást nem kaptam és 5 hetes műtött vagyok, de a sebem még mindig nem esett le. Nincs vele gondom, mert nem zavar, nem fáj, már nem is feszül, csak még ott van. Igaz az estéig víz sem érte, de már tegnap este rendesen megzuhanyoztam. Addig meg takartam, hogy ne érje víz, mert a házi orvosom ezt tanácsolta. Várom tanácsaitokat, üdv.: Évi

11645. BrenBea (válaszként erre: 11643. - Evamari1)
2012. febr. 10. 12:53

Szia Évi :) én 8 napos vagyok, nekem "kombinált" műtétem volt, méhnyak bent maradt és a petefészkek is.. Laparascopos hasi műtéttel kezdték de mivel volt myóma és pár összenövés magát a méhet így a hüvelyen keresztül távolították el.. most kicsit megijedtem mert sajnos a kis és a nagy wc-zés is nekem még kellemetlen érzés fogom a hasam.. nem e akkor történt valami ami miatt elkezdtem váladékozni.. mondjuk az az igazság 8 nap alatt mindig is volt minimális, most sem sok csak sötétebb picit.

Bea

11644. evamari1 (válaszként erre: 11636. - Patrok)
2012. febr. 10. 12:50

Kedves Patrok!

Egy kis mentolos cukorkát és mézet érdemes bevinni, mert nem lehet előre tudni, hogy esetleg az altatás miatt nem kell e majd köhögnöd? Ez a két dolog nagyon jó hatással volt a torkomra. A műtéttől éss az utána lévő időszaktól ne félj, mert ki lehet bírni, csak egy kicsit kellemetlen. Sok sikert kívánok és mielőbbi felgyógyulást. Üdv.: Évi

11643. evamari1 (válaszként erre: 11638. - BrenBea)
2012. febr. 10. 12:43

Kedves Bea!


Nem tudom téged hogy műtöttek? Vágtak, vagy hüvelyen keresztül? Nekem hasi úton távolították el a méhemet a méhnyakkal együtt a petefészkek maradtak. A műtét után 2 napig volt nagyon kevéske kis elszíneződött váladékozás, ami természetes. Aztán 4 hétig semmi, most harmadik napja újból jelentkezett halvány rózsaszínes, barnás váladékozás. Megijedtem és felhívtam az orvosomat, aki műtött. Ő azt mondta, ne legyek nyugtalan e miatt, mert valószínű elengedett egy belső varrat és az okozza ezt a váladékozást. Azt is mondta, hogy kb.1-2 napig fog tartani, de nekem ez már a 3. nap. Remélem hamarosan elmúlik és nem lesz semmi probléma. Tegnap voltam 5 hetes műtött. Te mennyi vagy?

Jó egészséget kívánok és vigyázz magadra! Üdv.: Évi

11642. Ildyanya (válaszként erre: 11641. - Ildyanya)
2012. febr. 10. 12:27
kimaradt egy szó, helyesen: a szénsavas vizet nem engedték meginni.
11641. Ildyanya (válaszként erre: 11636. - Patrok)
2012. febr. 10. 12:26

Szia!

Amire én nem gondoltam volna, csak itt olvastam, az a szívószál. Anélkül az első nap nem is tudtam volna inni.

Mivel nem szeretem a szénsavmentes vizet, ezért szénsavasat vittem, és azt lehetett meginni.

Ildi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook