Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12424. tandrea66 (válaszként erre: 12418. - Esztimanó)
2012. ápr. 4. 12:24

Szia :)


Hát én nem is értem ezt a dolgot, bár sokaknál olvastam, hogy van egy kisműtét a nagy előtt, én ezt szenecsére megúsztam, de nekem minden orvos csak az azonnali műtétet javasolta.Veszprémben nagyon rendes orvos Kiszely Zsolt, most a lányom vittem hozzá, mert cisztát találtak a hüvelyében és megpróbálta neki kiszúrni, hátha kifakad és nem kell műteni, de akkor nem sikerült és adott időpontot a műtétre keddre. bementünk, aláírtam az altatási papírokat és akkor bejutottunk végre az ügyeletes dokihoz is, mert ugy az veheti csak fel az osztályra. Hát ő még a helyét se látta egyiknek sem. erre beszéltem a Kiszelivel és azt mondta, el ne menjünk addig amíg ő meg nem nézi, hát sajnos Ő megtalálta, de sokkal kissebb és akkor ne nyúljunk még hozzá, hátha elmúlik, így kaptunk időpontot keddre. remélem sikerül elerülni a műtétet, mert még 18 éves sincs. MOst etetem vele a mézes aloét, hátha segít. szóval remélem jó kezekbe kerülsz a műtétnél, mert vannak ott is jó orvosok. Én sokáig jártam a Csütörtökihez és nála is szültem mind a két gyerkőcöm, de ő sem műt szerintem már mert öreg már.


Kitartás és minden jó lesz műtét után :)

Szép napot kívánok4

Andi

12423. Esztimanó
2012. ápr. 4. 09:26
Köszönöm a kedves jeleket, csak most vettem észre őket. Hiába, nem vagyok egy számítógépzseni, nem is tudtam, mi mindenre van itt lehetőség :)
12422. Esztimanó
2012. ápr. 4. 09:19

Sziasztok! Lányok, ti felértek egy adag nyugtatóval :)

Annamari, ez már a maximum szerintem. Ennyire voltak képesek összehúzódni szülés után, akkor a legnagyobb 17 centis volt. Tavaly ősszel kezdett el kívülről is látszani, azóta ha megerőltetem magam, bekeményedik napokra, kérdezik is mindig, mikor jön a második baba, mert a rŭán keresztül is látszik. Hajolni nehezen tudok, futni is alig. Szóval nem csak az erős vérzés a probléma. Ráadásul 44 évesen már a fogamzásgátló módszerek között sem nagyon válogathatunk, méhen belüliek a miómák miatt nem jöhetnek szóba, tablettát már nem írnak fel, marad a gumi.

Igazából az utolsó lökést, ahogy már egyszer írtam, édesanyám halála adta, ősszel távozott közülünk. A holmijai között bukkantam rá néhány papírra, akkor tudtam meg, hogy pontosan ugyanaz volt a baja, mint nekem: 44 évesen kellett kipakolni egy daganat miatt, miután ájultan szedték össze az utcán. Ha egy órával később kerül kórházba, már nem tudták volna megmenteni, elvérzik. Három hónapos terhes volt, de a daganat miatt az öcsém nem a méhben, hanem a petevezetékben tapadt meg. Na ezek után ki merne vállalkozni még egy babára? Drukkoljatok nekem holnap, hogy minden rendben legyen és este hazaengedjenek. Bár mostanában úgy hallom, dobják ki az embereket hamar, nehogy sokba kerüljön az ellátás.

Kimegyek kicsit a kertbe, feltöltöm a napelemeimet. este még biztos itt leszek, nem hinném, hogy gyorsan elalszom.

12421. nagy49éva (válaszként erre: 12416. - Esztimanó)
2012. ápr. 4. 04:03
Szia Esztimanó!Minnél előbb csinálatasd meg a műtétet. A saját rossz példámból tudom. Mindig halogattam, más sokkal fontosabb volt, mikor már nem volt más választásom. Nekem saját orvosom volt félév kellett a pénz összeszedéséhez persze ez is hozzájárult a halogatáshoz. Mindent elmondott előre a várható és lehetséges dolgokat is. Nagyon sok miómám volt férfiöklömnyitől az 1 cm is mindenféle színű állagú és még az összenövés. 5 órás műtétem volt. Ragaszkodtam a komplett eltávolításhoz az összenövések miatt, hogy ne újulhasson ki. Szia Éva
12420. a268b1c726 (válaszként erre: 12418. - Esztimanó)
2012. ápr. 3. 23:05

Látom, itt vagy még. Az asszisztensnő vigye a saját bőrét, miegymását a vásárra. Vagy csak nyugtatni akar? Az általad leírt tünetek itt sokunknak ismerősek. És mind örülünk, hogy megszabadultunk tőlük. Az orvos miatt ne aggódj, ha belegondolsz, vagytok pl. 6-an egy kórteremben, és mind a 6 a "saját" orvosára esküszik. Na, melyik a legjobb? Én előtte a neten keresgéltem a véleményeket. Ugyanarról a dokiról valaki megírta, hogy csak hozzá, az egy félisten, a másik meg azt írta, ha meglátom a nevét az ajtó, fordítsak hátat, és menjek inkább haza. Szóval nem mérvadó a dolog. Én úgy tudom, más kórházakban is van betegbemutatás, és a főorvos mondja ki a végső szót.

Ja, lehet, hogy most hülyeséget írok, bocs, ha szakember is olvas minket, de szerintem a küret csak a hiperpláziát teszi rendbe, azt is csak egy időre. A miómát nem.

12419. a268b1c726 (válaszként erre: 12416. - Esztimanó)
2012. ápr. 3. 22:53

Mónika, de jó neked, hogy még ilyen picikéd van! :-)

Figyelj, úgyis hiába mondják, hogy ne félj - persze, hogy félsz. Szerintem a nyugtató majdnem fölösleges, lehet, hogy tompít, de azt, hogy mitől félsz, nem felejted el tőle.

Majd a kórházban adnak jóféle cuccot nyugtatónak, akkor aztán fütyülsz a világra. :-)

Ha majd túl leszel rajta, és megerősödsz, sokkal, sokkal jobb lesz.

Jó éjt!

12418. Esztimanó
2012. ápr. 3. 22:49

Szia Ditke!

Csak nem te is 68-ban születtél? Csak a nevedből tippelek, ha igen, pont egykorúak vagyunk. Az enyhe vérzés fogalmát elég régóta nem ismerem :) legalábbis aligha nevezhető enyhének, ha az extra méretű tampon is max két óráig bírja, három napig egyáltalán nem alszom, mert éjjel is vécére rohangálok. A nagyműtétre én már hónapokkal ezelőtt felkészültem lelkileg, engem inkább ez az időhúzás készít ki. A régi nőgyógyászom (sajnos ő már nem műt) mondta, hogy minél előbb ki kellene venni a méhemet, mert ha sokáig várok, nehezebb lesz a műtét, akár összenövések is keletkezhetnek, sérülhet a bélrendszer, a hólyag. Ő küldött a veszprémi kórházba (ide tartozunk körzetileg) Pénz nélkül nem válogathat az ember lánya. Nincs fogadott orvosom és valószínűleg nem is lesz. Gyesből meg a párom postásfizetéséből nem telik rá, meg aztán egyik orvost sem ismerem annyira a maiak közül, hogy jobban megbízzak benne, mint egy másikban. Akkor meg olyan mindegy.

Nekem az egész méhem csecsemőfejnyi, az egyik miómám narancsnyi, a másik barack, a harmadik diónyi méretű. Az egész belső méhfelszín tele van még kisebb göbökkel, amik bármikor nőni kezdhetnek. Kész csoda, hogy a kisasszony ki tudta bokszolni magának a helyet odabent. Szüléskor a négy legnagyobb mióma együtt akkora volt, mintha egy másik baba lett volna még bennem. Ehhez képest egész jól összementek :))

Neked nem javasolta az orvosod, hogy várj még pár hónapot, hátha a küret hatására gyengül a vérzés és eltűnik a mióma? Nekem a kórházi felvételt intéző asszisztensnő mondta, hogy szövettan nélkül nem is áll szóba velem a főorvos. Ő hagy jóvá minden műtétet, még betegbemutatás is lesz, csak aztán döntenek, kiveszik-e a méhemet, vagy csak a miómákat. Én ragaszkodnék a méheltávolításhoz, már nem akarok kísérletezgetni. Az asszisztensnő azt mondta,ne okoskodjak, lehet, hogy nem is kell műtét, mert a kaparás megoldja a problémát. Persze, mert a miómákat csak úgy ki lehet kaparni! Jó is lenne, ha ilyen egyszerű lenne.

12417. Ditke1968 (válaszként erre: 12406. - Esztimanó)
2012. ápr. 3. 20:25

Szia Esztimanó


Szia Esztimanó!

Nekem most volt 1 hete a kisműtétem.Engem nem altattak, mert gyulladásban voltam a fogam miatt, csak érzéstelenítőt adtak.Nem volt kellemes, de kibírható.Reggel 9 kor bevittek, tiz perc múlva már a kórteremben voltam.Picit görcsöltem, meg még kb 3 napig nagyon enyhe vérzésem volt.Megvárjuk a szövettant, majd utána nagyműtét lesz, mert csecsemőfejnyi a miómám.Én már totál felkészűltem, mert itt a csajok sok erőt adnak nekünk, hála nekik:)Hol műtenek ha nem titok,van fogadott orvosod?

12416. Esztimanó (válaszként erre: 12415. - A268b1c726)
2012. ápr. 3. 19:21

Köszönöm a biztatást, Lányok! Igazából csak mintára van szükség a szövettanhoz, mert megvan az erős vérzés oka, a miómák miatt van. A megye legjobb nőgyógyásza vizsgált meg volt minden, amit egy sima rendelőben lehet: hasi ultrahang, hüvelyi ultrahang, bimanuális vizsgálat, méhnyakrákszűrés. Alaposan megnézett mindent, még a mellleimet is, ennek alapján javasolta a teljes méheltávolítást, mivel egyszer már volt tíz éve miómaműtétem, akkor pont ő távolított el belőlem három nagy golyót (diónyiakat). Nagy az esélye, hogy néhány hónap múlva ott tartanék, ahol most. Babát vállalni meg 44 évesen ilyen egészséggel egyenesen őrültség lenne. Tehát ezért nem lenne már értelme egy egészségügyi kaparásnak, csak a szövettanhoz kell minta. Persze a kettő valószínűleg ugyanazt jelenti, az állami egészségügyre nem jellemzőek a korszerű módszerek.

Sajnos párom éjszakás ma is meg holnap is, így valószínűleg nem úszom meg, hogy ha a kislányom elalszik, ne parázzak egész éjjel. Nyugtatót nem merek szedni, mert hiába múlt kétéves, az esti szopiról nem hajlandó lemondani. Nem is bánom annnyira, olyan jó ilyenkor nézni, ahogy kisimul az arcocskája, olyan mint egy kisangyal.

Bocsi a bőbeszédűségemért, de olyan jó néha kiírni magunkból a gondolatainkat, ilyenkor egy kicsit kevésbé sötéten látom a jövőt.

Szép estét! Mónika

12415. a268b1c726 (válaszként erre: 12406. - Esztimanó)
2012. ápr. 3. 17:31

Kedves Mónika! Ha a kisműtét az egészségügyi küretet jelenti, nálam 6-7 napig tartott utána a vérzés, de nagyon enyhe volt. Egy hét pihit javasoltak, de a vajszívű háziorvosunk kettőt is adott.

A nagy műtét után a kórházban 1-2 napig volt egy kis rózsaszín vagy barnás váladék, szinte betét sem kellett. Utána még itthon is előfordult, de kb. két hét után soha többé.

Engem a tatabányai kórházban műtöttek, előtte 1 nappal be kellett feküdni. Este már elkezdték a másnapi műtéteseket előkészíteni, beöntés, borotválás, kanül, ilyesmi. Nekem megmondták, hogy reggel 6 körül bekötik majd az infúziót, és kb. fél 9 körül "elkapnak". A többiekét nem tudom, önző módon csak magammal foglalkoztam. (Magyarul:paráztam!) Nagyon figyeltek ránk, többször bejött a nővér, mindig megkérdezték, hogy minden rendben van-e, elmondták, hogy mi lesz utána, mit szabad, mit nem szabad a következő napokban. A kórházban töltött napok alatt én végig ezt tapasztaltam, az első felülést, felállást is megmutatták, elmagyarázták, hogyan a legjobb. Segítettek mosakodni, megnézték a sebet, ha panaszkodtunk rá, figyeltek, hogy elég folyadékot fogyasszunk. Megkérdezték, kérünk-e fájdalomcsillapítót, ha mentünk valami gonddal vagy nyafogással, mindig türelmesek voltak és segítettek. Annak ellenére, hogy a nővér létszám sajnos minimális. Nem is értem, hogy bírják.

Ja, és ha wc-re akartunk menni, és ebben zavart a már bekötött infúzió, azt is megoldották.

Hogy mikor mehetsz haza, az gondolom, függ az adott állapotodtól is, engem szerdán műtöttek, és hétfőn engedtek haza. Azt hiszem, csütörtökön mentem vissza a varratszedésre, és utána már csak a 6 hetes kontrollra kellett.

Szerintem csak kérdezgesd őket bátran, mikor ott leszel, biztosan válaszolnak. ha már maguktól nem mindig mesélnek. :-)

Itt meg első kézből "osztjuk az észt", a maga tapasztalatával mindenki tud segíteni egy kicsit.

Ha van egy kis időd rá - tudom, a kis királylány mellett ez nem egyszerű -, érdemes visszaolvasni a régebbi hozzászólásokat.

Én nagyon sok támogatást kaptam itt a lányoktól.

Legalább olyan hálás szívvel gondolok a topic társakra, mint a nőgyógyászati osztály nővéreire és az orvosomra. Azt hiszem, nagyon szerencsés voltam. Pedig nagyon féltem, és nagyon el voltam kámpicsorodva...

És ja, a párjaink férfiból vannak. :-))) Semmiség az egész, mi? Bezzeg ha ők megnáthásodnak! :-D

A barátnőm szülése után a férje azt mondta: nem lesz több baba, mert ezt ő még egyszer nem tudja végigcsinálni. Mondta a barátnőm nevetve, hogy de hát te kinn voltál végig a folyosón... Mire a pasi: igen, de tudod te, hogy én mit szenvedtem?!

Viccen kívül: biztos, hogy így akar nyugtatni, biztatni, hogy ne félj. Nagyon jól leplezik, de nagyon tudnak ám aggódni értünk...

12414. Kavicsné
2012. ápr. 3. 14:31

Sziasztok :-)


Na, aki olvasta februártól, tudja, én mennyire be voltam rezelve. Reflux is kijött, nyugtató is kellett, mert nem bírtam annak ellenére, hogy a környezetemben én vagyok az, aki pedig bírja a gyűrődést. Hát most nem jött össze. Itt tartották a lányok bennem a lelket...

Dokibácsi nekem nagyon is bőbeszédű volt, még a műtét előtti napon is feljött, megvizsgált, és mindent alaposan elmondott. - Ez ugye nem volt újdonság, hála nektek.


Még valami: Az éjszakás nővérnél nálunk le volt adva a műtéti sorrend! Tehát, ha valaki tud valamit, az a nővérszobában a nővérke! Tőle kell kérdezni, ha nem mondtak volna semmit. Nálunk reggel vizitkor megmondták, hogy hanyadik vagy, és körülbelül mikor kerülsz sorra... (Baross utca, I-es klinika, Budapest.)

12413. szofi99 (válaszként erre: 12412. - Zsebimama64)
2012. ápr. 3. 13:40
Szia ! Nem kis dolgokon mentél keresztül. Kivánom mielőbbi teljes felépülésed : Judit
2012. ápr. 3. 13:34

Sziasztok! Február óta olvasgatlak benneteket, mivel akkor szembesültem én is azzal hogy öklömnyi miómám van...

A citologiám P4-es lett, így lett egy kisműtétem. ezután sajnos nagyon rossz lett a szövettan és lett március 2-án wertheim-műtétem.

Szerintem aki azt mondja, nem fél még magának se mond igazat..... én ezalatt az egyhónap alatt nem részletezném mi mindenen mentem keresztül lelkileg..... talán nem is a műtéttől féltem, mivel tudtam jó kezekben vagyok, hanem az ismeretlentől, hogy utána mi lesz, a gyógyulás mennyire lesz "elviselhető".

Igy, hogy már túl vagyok a műtéten, lassan a 6 hét is letelik, nem olyan borzasztó, elviselhető, és most már jó. Igaz végig pihentem, szerencsére megtudtam oldani,a munkahelyem is nagyon toleráns volt.

Végig olvastalak benneteket ezalatt az idő alatt, csak nem volt "merszem" hozzászólni, hisz fogalmam se volt az egészről, olyan hirtelen és gyorsan történt nálam az egész....

Szóval szerintem teljesen jogos és egészséges a "félsz", hiszen aki előtte áll fogalma sincs semmiről. Fél....

Talán arra lehet hasonlítani, hogy amikor az első gyereket szültem, fogalmam se volt mi hogyan lesz...féltem.... majd a másodiknál, már minden ismerős volt, és semmi pánik nem volt bennem.

Lehet kicsit zagyva amit írtam, akkor bocsi... :-)

12411. szofi99 (válaszként erre: 12405. - Lettike26)
2012. ápr. 3. 13:31
Szia! Mikor volt a mütéted, már jól vagy? és mennyi idős a gyerkőc ?
12410. szofi99 (válaszként erre: 12406. - Esztimanó)
2012. ápr. 3. 13:28

Szia ! Nekem "bőbeszédü" volt a dokim mindenről tájékoztatott. Kismütétem nekem nem volt, ugyhogy arról nem tudok mit mondani. A nagymütétkor pedig az adott napon jelnetkeztem a felvételnél, utánna a nővérek is mindent elmondtak- de én már elméleti felkészültséggel mentem :)

Hidd el mondani fogják hogy kb. hány óra körül kerülsz sorra, és ha a wc-re mész meg utánnad a beteghordó, addig keresnek mig meg nem leszel :)


Kérdezz mindent ott a dokitól és nővértől ...

12409. lettike26 (válaszként erre: 12406. - Esztimanó)
2012. ápr. 3. 12:29
Szia! milyen kisműtéted lesz? én véreztem kisműtétek után is. volt, hogy nagyon is...nekem emiatt is kellett kivennia méhem,et,a sok erős vérzés miatt.
12408. Esztimanó (válaszként erre: 12405. - Lettike26)
2012. ápr. 3. 10:22

Szia lettike! Üdv a közösségben! Jó helyre kerültél, itt mindenki hasonló dolgokon ment vagy éppen most megy keresztül. Jó, hogy már túl vagy a nehezén, sok energiát kívánok a kisgyermekedhez!

Szép napot! Mónika

12407. Esztimanó
2012. ápr. 3. 10:16
Elnézést a helyesírási hibákért, a párom átalakította a billentyűzetet eszperantó nyelvűre, így van benne néhány érdekes karakter. De ennél nagyobb problémánk sose legyen.
12406. Esztimanó
2012. ápr. 3. 10:14

Sziasztok Lányok! Jelentkezzenek azok, akik cseppet sem féltek egyik műtét előtt sem! Szívesen meĝallgatnám, hogyan csinálták :) Engem a legjobban az zavar, hogy bemész egy dokihoz és csinálja a dolgokat. Csak neked, a legilletékesebbnek felejti el elmondani, mit mikor miért csinál. Pedig mennyivel jobb lenne, ha öt perc alatt elmondaná, hogy ez és ez fog történni, erre lehet számítani. De sajnos, ahogy ismerősöktől hallom, itt úgy megy, hogy reggel legkésőbb fél níolcra ott kell lenni a kórházban, keresnek neked egy üres ágyat és vársz. Csak azt nem tudod, mert nem mondja meg senki, mikor kerülsz sorra. Lehet kilenc óra, de akár délután három is. Addig vécére sem lehet elmenni, mert nem tudod, mikor jönnek érted. Arról meg, hogy mikor mehetsz haza, végképp fogalmad sincs. Egyébként érdekes, hogy egy szimpla nőgyógyászati vizsgálatra egy hónap múlva adnak időpontot, egy ilyen altatásos kisműtétre meg egyszerűen odamész valamelyik reggel és valamikor sorra kerülsz. Szerintem ezt kellene inkább időponttal megoldani, így lehetne akár délre is bemenni, kisgyerekeseknek ez nagy segítség lenne, meg az orvosoknak is a jobb tervezhetőség miatt. Kevesebb stressz, gyorsabb gyógyulás. Na jó, ne álmodozzak, Magyarországon élünk. Ti véreztetek egy ilyen kisműtét után? Mire számítsak szerintetek?

Bocsi a sok kérdésért, de be vagyok ...rendesen. Párom szerint ne aggódjak, semmiség az egész. Pont ő mondja, akinek az altatáŝoz az is elég lenne, hogy megmutatják a tűt.

Köszi, hogy meĝallgattok!

Mónika

12405. lettike26
2012. ápr. 3. 10:04
Sziasztok! én egy fiatal lány vagyok, már jó pár hónapja estem át a méheltávolitéáson, egy gyerek után, becsatlakozom ide, csak a közösség miatt, a fájdalmakon már tul vagyok!sziasztok!
12404. rozsakrisz (válaszként erre: 12392. - Krasiné)
2012. ápr. 2. 19:01
Kedves Klári! Nagyon örülök, hogy végre sikerült :) Nagyon szorítok Neked! Biztos, hogy bírni fogod :) Ma már túl vagy az első napon, és remélem, minden oké volt! További minden jót, és kitartást, erőt kívánok Neked! Puszi: Kriszta
12403. Julcsi37
2012. ápr. 2. 07:09
Szió Klári!!! Sok sikert a munkahelyhez, vigyi magadra, puszi!!! :)
12402. szofi99
2012. ápr. 2. 07:07

Szia! Nem tudom hogy ez a "kismütét" miből áll, nekem nem volt. Nem tudom kis altatásban, vagy bóditásban csinálják-e neked, mert a szobában volt aki csak helyi érzéstelenitésben vállalta be, és eléggé érzett mindent. Meglátod minden rendben lesz , sok mindent kibirtunk már, ezt meg már féllábon is :) A kislányodnak majd megmutatod hogy bibis a hasad, és meglátod majd megérti hogy mások a "szabályok " :)


Mindenkinek szép napot :)

12401. nagy49éva (válaszként erre: 12397. - Krasiné)
2012. ápr. 2. 04:59
Szia Klári! Nagyon örülök, hogy sikerült a munkahely. remélem normális kollégákat kapsz majd. Sajnos az ember 40 felett nehezen talál állást és sok megalkuvást kell kibírnia sajt magamról tudom. Így 50 évesen meg pláne. Az új tapasztalatom nagyon-nagyon kevés emberben lehet megbízni. Engem pont egy női főnököm küldött el amikor beteg lettem. Neki két diplomája volt mégis úgy gondolta, hogy a miómás endometriózis betegségem elkaphatja a WC ükőkén, így jobb ha kidob. Azóta is csak azért kellettem, hogy kihasználjanak vagy az ügyféköröm vagy egyéb kapcsolat rendszerem persze ha baj van nem számíthatsz senkire. Nálam ez így alakault, de remélem jobb lesz. Sok-sok sikert Éva
12400. Esztimanó (válaszként erre: 12394. - Szofi99)
2012. ápr. 1. 22:06

Szia! Köszönöm a biztatást, nagyon jólesik! Nekünk, még műtét előtt állóknak pont erre van a legnagyobb szükségünk. Csütörtökön megyek a kórházba, kikaparnak egy kis mintát a szövettanhoz. Állítólag este már haza is jöhetek. Úgy legyen! Hétfőre beterveztünk egy kis közös kertészkedést meg gulyásozást a gyülekezetünkkel, nem szívesen hagynám ki. Remélem, nem fogok vérezni. Azt sem tudom, teljesen kikaparnak vagy csak mintát vesznek, nem mondanak semmit. Mit is várok a magyar egészségügytől? Szerencsére az egyik barátnőm pont szabin lesz, így csütörtökön egész nap tud vigyázni Esztikére. Azt mondta, legalább gyakorol az unokájára, aki másfél hónap múlva fog megszületni.

A pelenkázás érdekes lesz, már most is a heverőn próbálkozunk vele, de egyelőre még kétemberes a dolog. Akármilyen álmos a kisasszony, a pelenkázás gondolatára rögtön duracellnyuszi lesz belőle. Mire egyet pislantok, már rég lemászott a heverőről és a szoba másik végében kuncog. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül majd rávenni, hogy fél percig maradjon nyugton. Azt hiszem, apuci kénytelen lesz kicsit aktivizálni magát :) Szurkoljatok nekem csütörtökön, hogy minden rendben legyen és ne tartsanak benn. Szép álmokat!

12399. Kavicsné
2012. ápr. 1. 18:12

Ma vezettem :-) Az öv nagyon zavart, úgyhogy az alsó részét kicsit megbuheráltuk, de itt a faluban nem lesz gond. Munkahelyre nem vállalkoznék még, napi 50 km, és a fele Pesten...


A 6 hét, amit a doki mondott az 6 hét lesz a valóságban is. Megkaptam a magamét, hogy most önzőnek kell lennem, és hiába érzem jól magam (így, miután letelt a 3 hét, mintha kicseréltek volna, komolyan), nem vagánykodhatok. Úgysem voltam évek óta normálisan szabadságon :-)

12398. krasiné (válaszként erre: 12396. - Ann64)
2012. ápr. 1. 18:01
Szia! Már most műtét után 4 hónappal érzem a pozitív változást. Sokkal könnyebb a "női" része. Igazatok van, pozitívan kell a dolgok elé menni, mert csak így lehetünk sikeresek. Nem feltétlenül a munkára gondolok, az élet különböző területeire. Köszönöm a bíztatást. Sok-sok puszi és jó egészséget kívánok: Klári.
12397. krasiné (válaszként erre: 12395. - Kavicsné)
2012. ápr. 1. 17:55
Ülő munka, összeszerelés. Nem erre a munkára vágytam, adóügyintézői végzettséggel, de ez van. Mindennek örülni kell. 12 éve robbantam le, azóta nem igazán tudok elhelyezkedni. Csak ilyen munkák vannak. Sehová nem kellesz betegen. Nálunk Jászberényben, rettentő nagy számban vannak elbocsájtások. Nincs megrendelése az Elektroluxnak és ez nagy vonzás körzetet érint. Itt szinte minden vállalkozás erre épül. Sajnos ez van. Évekig dolgoztam irodán egy klsállatfeldolgozó cégnél, de az is tönkrement. Nem nagyon lehet válogatni, diplomával dolgozik nem egy ismerősöm szalagon a gyárban. De lényeg, hogy van lehetőség dolgozni. Vigyázzál Magadra: Klári.
12396. Ann64 (válaszként erre: 12392. - Krasiné)
2012. ápr. 1. 17:46

Gratulálok az új munkához!

Bízz benne hogy minden jó lesz!

Pozitívan állj hozzá ez is sikerülni fog mint a felépülésed.

Hidd el fél év múlva teljesen új Nő leszel mintha kicserélnének!

12395. Kavicsné (válaszként erre: 12392. - Krasiné)
2012. ápr. 1. 17:30

ok, gondolok rád :-)

Tessék pozitívan hozzáállni, fogja bírni a derekad és minden rendben lesz. Milyen munka ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook