Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12484. Esztimanó (válaszként erre: 12482. - Szofi99)
2012. ápr. 11. 20:03
Szia! Veszprémben lakom. Itt a neten próbáltam megnézni, melyik érték mit jelent, ennek alapján meg a szomszédasszonyom segítségével (gyermekorvos mellett aszisztens) tudtam nagyjából a vérképemet "elemezni". Innen tudom, hogy ugyanúgy vérszegény vagyok, mint a szüléskor. Remélem, azért nem halasztják el a műtétet, úgy tudom eĥhez csak rövid altatás kell. Enni-inni úgy tudom már nem lehet, amúgy sincs étvágyam, egyedül vagyok itthon a kislányunkkal. Párom egész éjjel dolgozik, pedig olyan jó lenne pár vigasztaló szó és ölelés. Megfürdetem a kisasszonyt, talán egy kicsit sikerül elterelni a gondolataimat. Alvás szerintem nem lesz :(
12483. turkkati (válaszként erre: 12482. - Szofi99)
2012. ápr. 11. 18:55

Szia, nekem 1 évvel a műtét után már a felső határon van:)

Lehet menni vért adni:)

12482. szofi99 (válaszként erre: 12479. - Esztimanó)
2012. ápr. 11. 18:53

Szia ! Melyik városban laksz?


Mütét óta, már áprilisban két éve lesz, most voltam laborban, és egyik hibás értékem a vas- magas a vas érték :) :)

12481. bagi
2012. ápr. 11. 17:23
Sziasztok! Nekem nem volt miomám hanem hátra hajlot és nagyon lent volt a méhem, úgy hogy nyomta a derekamat és nyomás volt a hólyagomra. 12 éve egyszer felvarták a méhemet de most úgy látták hogy jobb ha kiveszük, mert gyengék a szalagok. Nekem is nagyon nagy derék fájásaim voltak, 2-3 napig meg sem tudtam mozdulni nem felkelni, inekciókat kaptam. Műtét utántól én nem érzem hogy van derekam, megszünt ez a fajta panaszom, most még a vizelési ingeres problémám muljon el(de már alakul). Lányok kitartás és jobbulást.
12480. nagy49éva
2012. ápr. 11. 10:05
Szia Eszter! Nekem a miómák és az összenövések miatt májt a derekam időként négykézláb mentem fel az emeletre. Most 'Hál Istennek' nincs ilyen bajom.Éva
12479. Esztimanó
2012. ápr. 11. 09:13

Sziasztok Lányok!

Írtátok itt páran, hogy elmúlt a műtét után a derékfájásotok. Lehet, hogy nekem is a miómák miatt fáj gyakran a derekam meg a lábam? Talán nyomnak valamit odabent? Nem csodálkoznék rajta. Tegnap is egész nap kint voltam a kertben (ásás, kapálás, ültetés...) a sok hajlongástól kőkemény lett a méhem, felállás után pár percig csak szédelegtem. Lehet, hogy ezért bírok kevesebbet, ezért vagyok vérszegény? Hiszen a szervezetemnek a daganatokat is el kell látnia vérrel, tápanyagokkal. Már alig várom, hogy vége legyen ennek az egésznek. Csak ne húznák-halasztanák már sokáig. Egyik ismerősöm mesélte, hogy a barátnőjének is hasonló problémája volt, előbb kivették a méhe egyik felét, hátha a másik összébb húzódik. Két hónap múlva a maradékot is kivették. Hát ilyen őrültségbe én nem mennék bele. Holnap megint megpróbálok bemenni a kórházba, hogy levegyék a szövettant, remélem, most nem küldenek haza, mint múlt csütörtökön. Nem volt altatóorvos. Párom szabadsága vészesen fogy, ha minden héten ki kell vennie egy napot, hogy Esztikére vigyázzon (a kórházba nem vihetem magammal), megunják a munkahelyén. A többit nem kell részleteznem, szerintem ismeritek a mai munkaerőhelyzetet. Szurkoljatok nekem holnap, hogy minden rendben legyen és este itthon lehessek!

Szép napot! Mónika

12478. turkkati
2012. ápr. 11. 08:25

Másnap rggel az őrzőben, mosdás után, mikor vártuk a vizitet, hogy utána mehessünk vissza a szobánkba, már az volt a fejemben, hogy SOHA TÖBBÉ VÉRZÉS!!!!


Ahogy Klári írta, az élet sokkal komfortosabb azóta.

Nem beszélve a vérkép jelentős javulásáról, a derékfájás megszűnéséról.

Judit, csak előre nézzél, 1 sokkal kényelmesbb élet vár ezután:) A mútét meg 1 odavezető kellemetlenség, amit hamar el lehet felejteni.

NO PARA

12477. Kavicsné (válaszként erre: 12472. - Judit1109)
2012. ápr. 11. 08:16

Sziasztok!


Judit, nálam jobban senki sem félt. Egész februárban és március elején az én nyűgömmel volt tele a fórum. Nyugtató ellenére még reflux is kijött. Na, az egészben ez a legrosszabb.

Katétert altatásban teszik fel, kivételkor nagyot sóhajtasz, és kicsusszan. Semmit nem érzel.

Nekem bikinivonalban vágtak, a hasam alján van egy mosolyom. Én így hívom.

Az ébredés utáni időszakot mindenki másképp éli meg, én sokat voltam fent, nem tudtam visszaaludni. Kibírtam. Mások gyönyörűen végigszenderegték a műtét napját. Másnaptól pedig már róttuk a köröket a folyosón, és csak éjszakára kértünk a biztonság kedvéért fájdalomcsillapítót.


Tudod, mi vált be nekem? Egy viszonylag keményebb, szivacstdarabokkal töltött párna, így tudtam oldalt aludni, hogy a felső lábamat és a hasamat ez támasztotta. Anno terhesség alatt is nagy hasznát vettem, és most is, mert nagyon szeretek oldalt aludni.

Fel a fejjel, jó lesz utána!

12476. Judit6903
2012. ápr. 11. 08:04
Az én műtétem, hasi, 2,5 hónapja volt, 3 hét után mentem dolgozni, tanár vagyok. A műtét előtt szétidegeltem magam, de azóta százszor egyszerűbb minden. Én jobb napjaimon arra gondoltam, hogy olyan lesz mint egy plasztikai műtét, nem fogja mindenki azt kérdezgetni, hogy hány hónapos terhes vagyok :) De gyerekek, az valami csodálatos, hogy nem kell a vérzéssel többet törődnöm! A kórháztól nálam nem félt jobban senki,az biztos. De ment minden simán. A katétert már altatásban tették fel,a kivételt nem is éreztem másnap. Kértem fájdalomcsillapítót és hányingercsökkentőt a műtét után, amikor felébredtem, de gyakorlatilag csak az első napon volt szükséges. Szerintem nem is normális, ha valaki nem fél a műtét előtt, de gondoljatok arra, hogy saját magatokért és a panaszaitok megszűnéséért teszitek. Mindenkinek kellemes napot:)
12475. Judit1109
2012. ápr. 11. 07:53

Jesszus! Már nem is félek annyira, de tényleg. Tudom, hogy ez még változni fog, de minden nap itt leszek, meló előtt, meló után.

csók Nektek!

12474. krasiné (válaszként erre: 12472. - Judit1109)
2012. ápr. 11. 04:39
Szióka! Novemberben műtöttek, szintén bikini vonalban. Én is feljöttem erre az oldalra minden nap, bátorítást, tapasztalatot gyűjteni. Csak is arra gondolj, hogy mennyivel jobb lesz műtét után. Nagyon féltem én is és úgy voltam mint Te, nem akartam a családomat terhelni, na meg nem is tudtak volna se segíteni, se megérteni. Nagyon jó kis csapat van itt fenn és sajnos egyre többen leszünk!!!!!! Nekem a katétert ébren rakták fel, a lényeg, hogy mikor teszik fel és amikor veszik ki,nagyot kell sóhajtani. Sokkal könnyebb volt így és a növérkék is nagyon figyeltek. Nagyon nagy műtét, nagy törődést igényelünk utána. Nem azt értem ezen, hogy ki kell használni a családot, de a segítséget el kell fogadni és be kell tartani az utasításokat. Fontos, hogy nagyon vigyázzál Magadra, mert baj lehet a könnyelműségből. Sok hónap mire rendebe jövünk, de megéri. Hétvégén voltunk horgászni és nem kellett azon aggodalmaskodnom, hogy ugyan megjön-e? Tervezhetünk előre, mehetsz fürödni bármikor, kirándulni, stb. Nekem mindig akkor jött meg, ha programunk volt. Azzal voltam elfoglalva, hogy eláztam-e? Ezek a gondok végérvényesen elmúltak. Nincs több szenvedés, vérzés, hasi görcsök. Ezzel a litániával előre akartam mutatni, hogy sokkal másabb lesz az életed. Nincs több rettegés, csak komfortos élet. Szorítok Neked és Mindenki Veled lesz lélekben és küldjük az erőt és a szeretetet. Műtét után lesz fájdalmad, ezt kár lenne tagadni, de napról-napra erősebb leszel. Bármi kérdésed van, csak kérdezzél nyugodtan, itt nem kell szégyellősködnünk. Vigyázz Magadra! Puszi: Klári.
12473. zsömci
2012. ápr. 10. 23:15

Szia Judit!

Nem mondom azt, hogy ne félj! Itt mindannyian tudjuk, hogy miről van szó, mindegyikünk átment ezen az állapoton és tudjuk, hogy milyen érzés. Hidd el mindenki félt, ki ettől, ki attól, de mindenkinek meg volt a saját félelme. Szerintem nem sokat tévedek ha azt írom, hogy pont ezért kerestük és találtuk meg ezt a fórumot, hogy legyenek lelki társaink, és olyanok akik tanáccsal tudnak minket segíteni. Írom ezt úgy, hogy holnap leszek harmadik hetes! De itt mindenki szorít mindenkiért és elmondják a lányok a tapasztalataikat, és az esetleges problémákat, amikkel saját maguk szembesültek, hátha a következő "sors-társ"-nak könnyebb lesz. Szóval ide bármikor jöhet az ember mert itt csak figyelem és megértés várja! Itt senki nem fog senkinek "beszólni" hanem inkább segítik egymást. Fel a fejjel és csak előre nézni!

12472. Judit1109
2012. ápr. 10. 21:43

Nem gondoltam, de tényleg megnyugtatóak a szavaitok, melyeket nagyon szépen köszönök. Nekem a császárkor (20 éve) behelyezett katéter élménye maradt meg és azért félek tőle ennyire. De remélem ennyi idő után már odafigyelnek arra, hogy alvás közben tegyék fel. Két éve másfél órás arcüreg műtétem volt, abból jól ébredtem, de lehet, hogy csak azért, mert az "uram" órákig vizes ruházta az arcom:-) Most is azt tervezi, hogy ott lesz az ébredésnél, meg merem kockáztatni, hogy jobban fél, mint én. Engem legalább ti nyugtattok, ő meg látja rajtam a parát. Rohadt érzés így dolgozni, ráadásul egész nap ügyfelekkel vagyok körülvéve, igaz, ők meg terelik a figyelmem rendesen. Az orvosom most bikinivonalban akar vágni, azt mondja, hogy így gyorsabb a gyógyulás, mintha a császárnál vágna. Nem tudom, hogy mi lesz, de az biztos, hogy nap, mint nap olvasni foglak benneteket. Nem igazán akarom a környezetemre tolni a problémámat, inkább olvasgatok itt.

Még egyszer köszönöm a válaszokat:-)

12471. zsebimama64 (válaszként erre: 12469. - Judit1109)
2012. ápr. 10. 21:24

Szia!

Banális, de tényleg NO PARA. A műtét nem fáj, hiszen alszol. Az ébredéskor meg adnak egy csomó fájdalomcsillapítót, tehát nem fáj. Katéter is elviselhető, nekem volt még egy bevezetve, amin a vér jött ki.... szóval kettő lógott ki belőlem, de az a legkevesebb,(nekem nagy műtét, hasi vágással, pénteken lesz 6 hete)ráadásul csak másnap szabadultam meg mindkettőtől.. Nekem szerencsére hányinger se a kis műtétnél előtte, se ennél nem volt. Utána fáj, de szó nélkül adnak fájdalomcsillapítót. Tehát ne félj!!! Tudom könnyű mondani.. Délelőtt műtöttek, másnap reggel kerültem ki az intenzívről, akkor már nem is kértem fájdalomcsillapítót, az intenzíven meg majdnem végig aludtam az egészet, hajnalban kikísértek mosakodni, amikor meg ébren voltam adták a fájdalomcsillapitott. "Elviselhető" volt. Engem sokkal jobban megviselt a második napon adott hashajtó, hogy beinduljon a bélmozgás. Na nekem az volt a legrosszabb...

12470. turkkati (válaszként erre: 12469. - Judit1109)
2012. ápr. 10. 21:01

Szia Judit!

Azt nem írom, hogy ne félj, mert ezt butaság tanácsolni, mindegyikünk félt.

De túl sokat nem érdemes parázni, mindegyikünk felébredt, és kibírtuk a műtét utáni 1 nehezebb napot is:)

A katétert nekem a műtőben tették fel, már aludtam, a kivétele sem fájt:)

A fájdalom is kibírható, adnak fájdalomcsillapítót

a műtét napján az infúzióban, elviselhetővé teszi a fájdalmat.

Én az ébredés utáni hányástól féltem, kolléganőm riogatott vele:(, az sem volt borzalmas.


Gyere nyugodtan, biztatást, tanácsot biztos kapsz itt!

12469. Judit1109
2012. ápr. 10. 20:54

Sziasztok!

Nem gondoltam, hogy én is csatlakozom hozzátok, de megtörtént.

Pénteken délelőtt dől el a műtét időpontja. Ha minden igaz, akkor még beleférek április második felébe. Méh és jobb fészek eltávolítása. Méhemben rengeteg mióma (évek óta), a fészkemben egy 6x6-os ciszta. Tumor markerem értéken belül van, a rákszűrőm is rendben, P2. Már három éve fáj a méhemre a nőgyógyászom foga, de most már megfenyegetett.

Nem tudom leírni, hogy mennyire félek, de azt gondolom, hogy ti ezt pontosan tudjátok. És csak ti tudjátok igazán.

Parázok a katétertől, az ébredéstől és az utána lévő fájdalomtól.

Kérlek benneteket, hogy néhány biztató szóval lássatok el.........

12468. Ann64 (válaszként erre: 12462. - Bagi)
2012. ápr. 10. 19:03

Bagi!

Légy türelemmel rendeződni fog! Én is így voltam elég sokáig.

Igyál sokat edződik a hólyagod!

Tuti közrejátszik az aggódás is én már a családom is kiakasztottam az állandó pisilési ingeremmel.

A munkahelyen meg nem értem rá vele foglalkozni és szépen helyre jött minden.

12467. Rezeda63 (válaszként erre: 12464. - Bagi)
2012. ápr. 10. 18:35

Szia Bagi!

Én egy kombinált hormontartalmú Lívial nevű gyógyszert szedtem. Erre azért volt szükség mert az alacsonyabb ösztrogén szint miatt sorvadnak a húgyutak nyálkahártyái, és ez okozza ezt a kellemetlen vizelési panaszokat. Nekem amikor ez jelentkezett még nem is volt miómám. Majd évekkel később alakult ki, de akkor nem teketóriázott, igencsak gyorsan nőtt.

Féltem, hogy ha abbahagyom ennek a gyógyszernek a szedését újra visszatérnek ezek a tünetek, de hála nem!!!

Nem biztos, hogy nálad pont ez a baj, de nálam ez okozta. 40 évesen én sem gondoltam még ilyenre.

Üdv. Rezeda

12466. bagi (válaszként erre: 12465. - Szette)
2012. ápr. 10. 08:06
Köszönöm a válaszodat, igyekszek magamnak adni még egy kis időt, mert láttom nem csak nekem vannak ilyen problémáim. Vigyáz magadra és csak mindent lassan kell csinálni.
12465. Szette (válaszként erre: 12464. - Bagi)
2012. ápr. 10. 07:08

Sziasztok!

Bagi, én is hét hezes vagyok, hasonlókkal műtöttek, mint téged és nekem is gond a pisilés, de a kezdetekhez képest jobb egy kicsit. Eleinte kb. fél óránként ki kellett mennem, mostmár ez az idő másfél - két órára növekedett. De van olyan érzésem, hogy mindjárt befolyik, közben meg semmi. Nekem a műtét előtt is voltak ilyen problémámim, urológiai vizsgálat után írta fel az orvos az uroxal nevű győgyszert, ami hatott ugyan, de nekem számos kellemetlen mellékhatást is okozott. Ez a gyógyszer az izmokat lazítja el.Egy nőgyógyász az ovestin nevű krémet ajánlotta- ebben van hormon- ami kb. 3 napos használat után jól hatott. Most a műtét után még enyenlőre tűröm a dolgokat, már dolgozom, munka közben nem is figyelek úgy a dologra, de idehezhaza igen. És én lényegesen többet iszom most mint műtét előtt.

Valahogy nyugodj meg,(tudom könnyű, ezt mondani, nekem is volt ilyen ideges hangulatom, de fontos lenne a nyugslom, mert a felzaklatot idegállapot is elősegítit a vizelási inger kialalkulását. Esetleg van-e olyan lelki dolgod, ami miatt dühös vagy, vgy bánt, de nincs kinek elmondanod? ) Valószínű, hogy rendeződni fog a dolog, csak adj még egy kis időt neki.

A derékfájásom nekem is elmúlt, deha "túlmozgom" magam ismér előjön. Remélem neked is jobb lesz, vigyázz magadra!

12464. bagi (válaszként erre: 12463. - Rezeda63)
2012. ápr. 9. 20:24
42 éves leszek, műtét elött azt mondta az orvos hogy a méhem nyomja a hólyagom és a derekamat (a derék fájásom el is múlt), de ez a "pisilés" már idegileg padlóra tesz. Megtudod mondani milyen gyógyszert szedtél?
12463. Rezeda63 (válaszként erre: 12462. - Bagi)
2012. ápr. 9. 20:05

Szia!

Nem tudom hány éves vagy, de a hormonális változás okozhat ilyen panaszokat. Én évekig küszködtem vele olyan 40 éves korom körül. Bejártam mindenhol, és szinte havonta vendége voltam a háziorvosomnak. Mire kiderült, hogy a hormonális változás első tünete. Kaptam rá egy gyógyszert, vagy 2 évig szedtem, és teljesen megszűnt. A műtétem után nem jelentkezett újra, pedig a gyógyszert nem szedem. Egy idő után hozzászokik a szervezet az alacsonyabb hormonszinthez.

Üdv. Rezeda

12462. bagi
2012. ápr. 9. 19:50
Sziasztok lányok! Hét hetes vagyok de sürü vizelési ingerem van (mintha fel lennék fázva, de a vizeletem negativ). Kaptam a háziorvostól két adag monurált de nem segite, talán egy kicsit. Mennyek el a nőgyógyászomhóz? (peték, méhszáj maradt éa laparoszkóposan műtötek). Nektek volt ilyen?
12461. mirmido
2012. ápr. 9. 17:30
Sziasztok. Köszi a tanácsokat. Puszi mindenkinek!
12460. turkkati
2012. ápr. 9. 16:51

Nekem még a 7. napon sem, kötéssel jöttem haza, de zuhanyozhattam, azt mondták, hogy ha leázik vegyem le:)

Egyébként addig sem volt tilos a zuhanyozás,utána kis törölközőt tettem a sebre, hogy ne legyen nedves a hálóing.

12459. Ildikócska (válaszként erre: 12456. - Mirmido)
2012. ápr. 9. 14:18

Szia!

Nekem, már a második napon levette a dokim a kötést, és zuhanyozhattam is. Nem volt semmi gond a sebbel, és utána nem is volt bekötve.Az is igaz, hogy amíg benn voltam a kórházban, minden nap megjelent, és megnézte. Hozzáteszem, kb. 25 centis vágásom van. Igaz már egy fél éves. Csodálkozom a hetedik napon.

Na, még egy kis locsolkodást mindenkinek :-) )))

12458. Kavicsné
2012. ápr. 9. 14:10

Boldog Nyulat! :-)


Mirmido, de jó, te is túl vagy rajta! Engem a varratszedés napján szabadított meg a doki a kötéstől és a varrataimtól. Innentől már zuhanyozhattam, de ügyelnem kellett arra, hogy szárazon tartsam a sebet. Sebpárnát vettem egy csomaggal, 10 x 20 cm-eset, és azt tettem egy hétig még a hasfogós bugyi és a sebem közé, de nem ragasztottam le. Teljesen jó volt, az orvosom ezt a megoldást ajánlotta.

12457. zsebimama64 (válaszként erre: 12456. - Mirmido)
2012. ápr. 9. 14:04

Szia, és kellemes ünnepeket!


Nekem a kötést a varratszedésnél vette le a doki, kb.7 napon. Majd befújta valami szerrel, amitől egy védőréteg lett rajta, és lehetett zuhanyozni.

12456. mirmido
2012. ápr. 9. 13:49

Sziasztok! Először is: Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!


ápr. 02-án megtörtént a műtét, - és jobb petefészek eltávolítás. A bal maradt szerencsére :)

Köszönöm nektek a sok jó tanácsot és az őszinte tapasztalatmegosztást. Nagyon sokat segítettetek! Ha nem találok itt rátok , csak leshetek mint egy marslakó, ugyanis a nővérek semmit nem mondtak a bent létem alatt. Ma pont egy hetes vagyok a hasam fáj, rendesen, de elég jól bírom magam. Nagydolog csak cseppekkel. Szeretném kérdezni tőletek, ti mikor vettétek le a kötést és mikor tudtatok tusolni úgy, hogy a hasatokat is érte víz.

Puszillak benneteket!

12455. szisziági
2012. ápr. 9. 12:15
Kellemes Húsvéti ünnepet,és nagyon jó Egészséget kívánok mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook