Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13231. turkkati
2012. máj. 28. 18:55

Anyukámnak 29 éve kellett eltávolítani a méhét, 47 éves volt. Akkor mentek a petefészkek is, a méhvel együtt. Fél évig voltak erős banyakóros tüneteti, aztán elmúlt.

Nekem nem jelentkezett, remélem így is marad.

Már vettem az amerikai progeszteron-krémet a Body Ba....-t, 1-n elkezdem kenni, hogy megelőzzem:)

13230. Judit1109 (válaszként erre: 13228. - Barbi999)
2012. máj. 28. 18:48
Ja, meg az E-vitamint is írták.
13229. Judit1109 (válaszként erre: 13228. - Barbi999)
2012. máj. 28. 18:45

Hát nem valami biztató, amit írtál. Kezdek elkeseredni és már félek az éjszakáktól. Nálam is ez van, hogy ha már felébredtem, akkor kimegyek pisilni - szépen, csendben, hogy a kiskutyám fel ne ébredjen:-). Holnap megyek a háziorvoshoz a táppénzes papírért. Remélem tud valami okosat mondani. Ma olvastammegy cikket a hullámokról, abban javasolják a zsálya cseppeket. Állítólag rögtön használ. Holnap mindenképp veszek.

Köszi a választ.

13228. barbi999 (válaszként erre: 13224. - Judit1109)
2012. máj. 28. 18:14
Judit szia. Engem februárban műtöttek de azóta egyetlen egy éjszakát sem aludtam végig éjjelente,kb ötször felkelek,és ha már fel vagyok akkor megyek a wc-re.Tiszta őrület az éjszaka.A hőhullámokra Remifemin pluszt írt az orvosom.Hát, még nem igazán érzem a hatását ,de a doki szerint kb 6. hónap utánn van hatása.
13227. nino63 (válaszként erre: 13223. - Petuka45)
2012. máj. 28. 16:12
Szia!nalam semmi baj nem volt a petefeszkekkel,de mivel anyukam 73-evesen petefeszek rakkal volt mutve,mindent kivettek.47-eves voltam.Masfel eve volt a mutet es azota nagyon kinlodok a banyakorral.Nehez,de hatha-hatha megszabadulok egyszer tole.Amit Rezeda mond az is igaz,hormonok nelkul sokk mas bajok zudulnak rank.Udv,Nino!
13226. erikpipi (válaszként erre: 13206. - Turkkati)
2012. máj. 28. 10:45

Szia!

Köszönöm, minden ok:) Bár pár hete előjött az a bizonyos banyaláz. Azt nem lehet kivenni?:)))))))


Ditke1968

Köszönöm a listát.:)

13225. Ditke1968 (válaszként erre: 13223. - Petuka45)
2012. máj. 28. 09:25
Ha ez van, akkor tényleg el kell távolitani.Az előző irásodban ezt nem írtad, ezért gondoltam, hogy csak úgy kiveszik, hgy semmi baja.Viszont így tényleg muszáj, de reméljük jobb lesz neked is:)
13224. Judit1109 (válaszként erre: 13222. - Editjudit)
2012. máj. 28. 08:41
Na, ez az éjszaka sem volt jobb, mint a többi. Kezdek dühös lenni. Pedig én olyan jó alvó voltam! Na, jó, ez még mindig jobb, mint a menstruáció. Remélem, mire megyek dolgozni, jobb lesz, mert amíg itthon vagyok, addig tudok napközbe pihenni, de mi lesz utána?
13223. petuka45
2012. máj. 28. 08:18

Sziasztok!

Nem én akarom az eltávolítást de, mindkét petefészkemen is vannak miómák, és mivel 25-éves korom óta elég gyakran (11 szer) voltak petefészek cisztáim, illetve „veszélyeztetett csoportba” tartozom (Anyai déd mamám, nagymamám és a nagynéném is petefészek rákban haltak meg) ezért született a konzultáció után ez a döntés.

13222. editjudit (válaszként erre: 13219. - Judit1109)
2012. máj. 27. 20:20

Szia Judit !

Az én hullámaim azért nem olyan erőszakosak mint a Tieid! Az nem jó, hogy hogy nem tudsz pihenni. Én is: vékony takaró, nyitott ablak, pántos pizsifelső, vagy hálóing, és rövid pizsinadrág. Ha megyek vissza kontrollra, az orvossal mindképpen meg kell beszélni a lehetőségeket, addig szenvedek.

Én is 20 napos vagyok.

13221. Ditke1968
2012. máj. 27. 20:19
Az én orvosom azt mondta, hogy az az orvos, aki kivesz ép petefészkeket, az nem normális.Szerintem igaza van.Akinek kivették, azóta is szenved, miért szenvednél te is?Juditnak igaza van, ne,csak klimax fog gyötörni, de 45 évesen hormonhiányban szenvedni nem a legjobb dolog.Szerintem ne vetesd ki, ami egészséges azt ne bolygassuk szerintem.
13220. Rezeda63 (válaszként erre: 13216. - Petuka45)
2012. máj. 27. 19:54

Szia!

Betegek a petefészkek is, azért kell őket eltávolítani, vagy csak te szeretnéd, hogy egyúttal vegyék ki azt is????

Ha épek, akkor általában nem szokták eltávolítani és nem is olyan ajánlatos. A 45 évvel még fiatal vagy ahhoz, hogy önként dobd oda ha nem muszáj. A klímax csak egy dolog, de a hormonhiánynak hosszútávon, számtalan más egészségügyi következménye is van.

Üdvözlettel Rezeda

13219. Judit1109 (válaszként erre: 13218. - Editjudit)
2012. máj. 27. 19:50

Szia

Nekem a bal fészkem 2/3-a maradt, minden más ment. Az éjszakáim borzalmasak. Már a legvékonyabb takaróval takarózom és így is szakad rólam a víz, utána meg rám fagy az izzadság. Na, erre kéne valamilyen megoldás. 20. napos vagyok és mióta megműtöttek, telán 2-3 éjszakát aludtam normálisan.

13218. editjudit (válaszként erre: 13217. - YPanna)
2012. máj. 27. 19:08

Szia !


Én is igy tudom, a hormontermelés miatt mindkettőre szükség van ha egészségesek. Nekem a jobb oldalit távolították el és a méhemet- 50 éves vagyok-a hőhullámok má az első hét után nyomultak, keményen.

Szédülés nem lehetne már, Nekem az első pár napban volt - kaptam vas tablettát - enyhén vérszegény lettem (ezért szédültem)

13217. YPanna
2012. máj. 27. 17:34

Szia, én úgy tudom, hogy 50 év alatt nem veszik ki a petefészkeket ha egészségesek.


Nekem ez a szédülés nem múlik el :( én már 7. hetes vagyok, és nem értem h mi ez????

Panna

13216. petuka45
2012. máj. 27. 13:58

Sziasztok! Április óta olvasom a hozzászólásokat, akkora derült ki, hogy miómáim (egy férfiökölnyi, egy tyúktojásnyi és sok kicsi) vannak és műtétre lesz szükségem. Novemberben még a hüvelyi ultrahang nem mutatott ki semmit. Nagypénteken túlestem a kaparáson, a szövettani eredményeim jók lettek, így végre megkaphattam a műtét időpontját, június 26-án kell befeküdnöm és 27.-én műtét. Elsőre októberi időpontot akartak adni, de mivel igen erős lábba kisugárzó fájdalmaim vannak, vizelésnél és a nagydolognál is problémát okoz a mióma, illetve a kaparás óta 2-3 nap kivételével vérezgetek, így kaptam ezt az időpontot.

Sajnos nagyon sokan küzdenek ilyen problémával, a küretnél egy 8 ágyas szobában voltam, mindenki sorstárs volt. Ami még megdöbbentett, hogy öten 25-35 év közöttiek voltak és négyen már azóta, túlestek a műtéten, mert rosszindulatú volt az elváltozás. Számomra nagyon megnyugtató, hogy ezen az oldalon sok mindent megtudhattam a műtétről, így már alig várom, hogy túl legyek rajta. Mivel a petefészkeket is eltávolítják, én úgy „döntöttem”, mivel már 45 éves vagyok, nem szeretnék hormonpótlás, lezavarom a klimaxot is egyúttal. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen hátárnyai lehetnek, ha így döntök. Szép napot Mindenkinek.

13215. Judit1109 (válaszként erre: 13214. - Esztimanó)
2012. máj. 27. 11:54

Sziasztok!

Én már évekkel ezelőtt beregisztráltam erre az oldalra, mikor először felmerült a műtét lehetősége. Akkor még nem szóltam hozzá, nyilván nem mertem:-) Aztán, mikor idén visszabüffent a történet, akkor már nem haboztam, rögtön segítséget kértem és kaptam is. Nem tudok elég hálás lenni ennek a fórumnak! Nekem nagyon sokat segített és persze a mai napig is segít. Lehet, hogy az itt feltett kérdésre az orvos nem is tudna válaszolni, mivel nincs tapasztalata. És biztos, hogy olyan is van, amikor nem veszi a problémánkat komolyan.

Szóval, aki csak olvasgat, ne habozzon kérdezni!

Szép napot és további jó hétvégét mindenkinek!

13214. Esztimanó
2012. máj. 27. 10:51

Sziasztok Lányok!

Én inkább a nem mernek írni variációra szavazok :) magamból kiindulva. Pedig hányszor olvastam Tőletek hasznos tanácsokat meg biztatást, amik túllendítettek a nehézségeken. Egyik ismerősöm mondta, mikor elmondtam neki, mi vár rám: nem kell olyan nagy ügyet csinálni belőle. Kíváncsi vagyok cserélne-e velem? Még messze vagyok a műtéttől, kaparás után még meg kellett várnom a hat hetet. Kedden megyek az orvoŝoz, akkor elemzi a szövettant, akkor dönti el, kell-e még valamilyen vizsgálat vagy mehetek egyenest a betegbemutatásra, ahol még egyszer alaposan megvizsgálnak és eldöntik a műtét idejét, fajtáját. Valószínűleg még kell egy MR, meg sebészeti konzílium, mert az egyik orvos(igaz csak manuális vizsgálattal) de azt állapította meg, hogy az almányi daganat nem is a méhemben van, hanem a hasamban, a méhemben csak a tíz-hat-három centis "apróságok" vannak. Hát ez nekem kicsit furi, mert a régi dokim alapos ultrahangos vizsgálat után is azt mondta, a méhem körül minden tiszta, szabad környezetben van, semmi összenövés vagy oda nem illő dolog nem látható. Azért egy almányi valamit csak észrevett volna.

Pedig nyárra már jó lett volna túllenni mindenen, a régi munkahelyemen pont lesz egy üresedés, kolléganő gyesre megy. Most próbálok kikapcsolódni, nem igazán sikerül. Örülök, hogy Ti itt vagytok és biztattok mindenkit, az együttérzésetek és a tanácsaitok nélkül sokkal nehezebb dolgunk lenne. Szép napot Mindenkinek és csak pozitívan ! (bagoly mondja verébnek) :)

13213. turkkati (válaszként erre: 13212. - Eszter2km)
2012. máj. 27. 10:34

Ez természetes, nekem is így volt. A bőröm időnként érzékeny volt, néha viszketett, a vágás fölött meg érzéketlen.

Aztán elmúlt:D

Már 15 hónappal a műtét után nem is látszik:D


Szép napot, gyógyuljatok gyorsan, könnyen!

13212. eszter2km
2012. máj. 27. 07:36
Nyáron kevesebb a műtét,igazán csak a sürgőseket műtik,legalábbis felénk.Szabadságolások kezdődnek,meg mindenkinek dolga van a kertben,vagy a tengeren,ki hogy éli meg a válságot.Aztán szeptemberben újraindul a nagyüzemi mészárszék.Egyébként nekem is vannak érzéketlen pontjaim a vágás környékén,a hasam viszont néha nagyon érzékeny mindenre,mármint a bőröm.Sziasztok,minden jót mindenkinek!
13211. Judit1109 (válaszként erre: 13210. - Ditke1968)
2012. máj. 26. 19:34
Szerintem nincs friss, vagy nem mernek írni. Pedig sokunknak rengeteget segít/segített ez a baromian jó csapat!
13210. Ditke1968
2012. máj. 26. 19:18
remélem mert nincs sok beteg:)
13209. Ditke1968
2012. máj. 26. 19:18
Hú, nagyon kevesen irnak mostanában:(
13208. Judit1109 (válaszként erre: 13207. - Rókica71)
2012. máj. 26. 13:37
Köszi, igyekszem türelmesnek lenni:-)
13207. rókica71 (válaszként erre: 13199. - Judit1109)
2012. máj. 26. 12:45
Szia Judit! Engem hat hete műtöttek és a vágás felett még mindig van egy kis zsibbadós fájás.Szerintem ez természetes, és idővel elmúlik majd.Kitartás.
13206. turkkati (válaszként erre: 13196. - Erikpipi)
2012. máj. 26. 07:50

Szia!

Jól vagy?


A listához hozzátenném még a kispárnát.

Itthon nem kell, de ott növelte a komfortérzetemet:D

13205. vakri (válaszként erre: 13193. - Ditke1968)
2012. máj. 26. 07:36
Nem laparoszkóp, mert helyre kell tenni a ronda plasztikás hegemet, meg a rengeteg összenövést. De a hasplasztika után is 3. nap is haza lehetett menni, pedig ott vagy 60 centis volt a seb és egészen a szegycsontig fel lett fejtve a bőr, mert a felső hasizmokat is összevarrta a doki. Dehát majd kiderül, csak azért nem midegy, mert vip szobába szeretnék menni és nem mindegy hány napot kell fizetni :-)
13204. Ditke1968 (válaszként erre: 13197. - Jázmin 40)
2012. máj. 26. 04:02
Jázmin!fel a fejjel, minden rendben lesz.Barátnőmet kipakolták, mert rosszindulatú volt, kapott csomó kemót, és azóta él és virul.Legyél pozitív, akkor minden ok lesz.Puszi:)
13203. Ditke1968 (válaszként erre: 13196. - Erikpipi)
2012. máj. 26. 03:58

Szia

Megpróbálom leírni mi kell a kórházba

hálóing 4-5db, nagy kényelmes bugyik,zokni, köntös, papucs, amit a tusolóba is tudsz használni, intim betét, fogmosó pohár, tisztálkodási szerek, kézfertőtlenítő, wc takaró,papir, negro/műtét után jo)szopokás üditő, vagy szívószál, törölközök, nedves törlőkendő, pici törölköző/ez is műtét után jo az arcodra/.Vigyél be rostos üditöt, mert a tea nem biztos hogy majd jolesik, és a bélmozgások miatt jobb a rostos.Én vittem be még kekszet, mert a 2.nap után csak azt tudtam enni , és jólesett.Ennyi jutott eszembe most.)

13202. erikpipi (válaszként erre: 13199. - Judit1109)
2012. máj. 25. 21:39
Neked is köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook