Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13321. YPanna (válaszként erre: 13320. - Lenvirág)
2012. jún. 7. 10:55

Szia, bizony, de h szükséges-e eltávolítani, azt bízd az orvosra, ill érdemes több doki véleményét meghallgatni. A vérveszteségre pedig nagyon vigyázz, mert az nem játék!

Panna

13320. lenvirág
2012. jún. 7. 10:17

Sziasztok!

44 éves vagyok, még csak tervezgetem a méheltávolítást. Sajnos már akkora, hogy átvette az irányítást az életem felett. Iszonyúan erős menstruáció,állandó nyomásérzet. Szerintem én tartom el a tisztasági betétet gyártó cégeket az állandóan erős folyás miatt. Ezzel ti is így voltatok?

Műtét előtt állóaknak kitartást, a többieknek gyors gyógyulást kívánok!

Üdv: lenvirág

13319. Rezeda63 (válaszként erre: 13314. - Mse07)
2012. jún. 6. 20:34

Szia Mse!

A véralvadás gátlót orvosa válogatja, hogy mennyi ideig javasolják. Nekem semmi viszeres gondom nincs és nem volt, mégis 30 szurit írtak itthonra. Olyan 20 körül abbahagytam, a háziorvos engedélyével, mert azt mondta, ha már nem fekszem sokat szükségtelen, bár' ártani nem árt.

A vizelettartási gondokra ne zizzenj rá:))) Vannak akik pszichésen úgymond "pisilősebbek" vannak akiknél a mióma nyomja a hólyagot és azért azok. Engem több mint 2 éve műtöttek és semmi ilyen jellegű gondom nincs (kopp....kopp....kopp:)))

Üdv. Rezeda

Ja! És sok szerencsét péntekre!!!!!

13318. katicao4 (válaszként erre: 13313. - YPanna)
2012. jún. 6. 19:44

Szia Panna!

Remélem jól alakult a napod!Én éjszakás vagyok,nagyon rosszul aludtam,teljesen padlóra lesz ez az állapot,tényleg napról-napra rosszabb.A kialvatlanságtól 5 évet öregedtem,mióta ez tart nálam.Nem adom fel,addig kutatok még meg nem találom rá a megfelelő gyógymódot!

További szép estét Neked!

13317. Judit1109 (válaszként erre: 13314. - Mse07)
2012. jún. 6. 15:10

Szia

Nekem nincs visszerem és 40 szurit kell kapnom a műtét után. Már odabent is kaptam. Pisilni legalább három hétig még sűrűbben fogsz:-(.

Üdv. Judit.

13316. YPanna
2012. jún. 6. 13:01

Tegnap voltam kontroll vizsgálaton, azt mondták, minden rendben van, a szövettan is negatív.

Megkérdeztem h számítsak vizelettartási problémákra? Azt mondta a doki h igen, majd 78 éves korom körül. Akkor most én úgy döntöttem, h erre még van időm felkészülni :)

Panna

13315. Ditke1968
2012. jún. 6. 10:50

Szia!

Nekem is visszeres volt a lábam, engem 3 hete műtöttek.Nem lesz semmi gond, mert figyelnek rád majd:)Kapsz majd hasba szurit minden este/ami nem fáj/hogy megelzzék a trombózist a sok fekvéstől.Ne félj nem lesz semmi gond, utána minden majd jobb lesz:)

13314. Mse07
2012. jún. 6. 10:44

Sziasztok!

Pénteken lesz a méh-és petefészek eltávolításom és nagyon félek. Tegnap megvolt az utolsó vizsgálat is,

a belgyógyász minimális visszért talált és Fraxiparine-t írt elő a műtétet követően 1 hónapig.

Ez így szokás, vagy mégsem minimális a visszerem?

A másik gondom az, hogy én már most is nagyon "pisilős" vagyok, ez várhatóan még tovább fog romlani?

13313. YPanna (válaszként erre: 13307. - Katicao4)
2012. jún. 5. 20:44

Szia Katica, én még csak egyszer éltem át ezt, de ha nem tudam volna h mi az, akkor sztem azonnal mentőt hívok. Mivel most mentem vissza dolgozni, szóba sem jöhetett h beteget jelentek, ezért összeszedtem magam (nem volt egyszerű) és úgy döntöttem, elkészükök, és az indulás pillanatában fogom eldönteni h megyek vagy maradok. Jól döntöttem, ha már az első pillanatban feladtam volna akkor nem másztam volna ki az ágyból, és csak szenvedtem volna, így viszont - én aki a legforróbb vízben zuhanyozok mindíg, nagyon langyos vízben zuhanyoztam, és ez kicsit észhez térített, így el tudtam indulni. Node ez reggel 4-kor volt, remélem napközben nem lesz ilyen.

Panna

13312. summer40 (válaszként erre: 13308. - Rezeda63)
2012. jún. 5. 20:00
Köszönöm szépen.Ez még sohasem tünt fel,hogy ez is kapható a drogériákban.Tudjátok még mi a furcsa?Néha még megállok a polc elött amin a betétek ,tamponok vannak.A megszokás miatt,mert folyton rettegtem ,hogy mikor jön meg váratlanul.Utána mondom magamnak,hát ez már többet nem kell.
13311. Judit1109 (válaszként erre: 13310. - Judit1109)
2012. jún. 5. 19:33
Tesco, cora, rossmann:-)
13310. Judit1109 (válaszként erre: 13298. - Summer40)
2012. jún. 5. 19:33
Durex play massage 2 in 1. Lila színű. K.rva jó. Mi már a műtét előtt is használtuk masszázsra. Velünk csodákat tett:-)
13309. Rezeda63 (válaszként erre: 13297. - Turkkati)
2012. jún. 5. 19:23

Szia Kati!

Én nem mondom, hogy nem segít a pozitív gondolkozás!!!!! Csak én átfordítottam egy kicsit:))) Mert mostanság még a csapból is ez folyik, és nekem annyiszor mondták műtét után, hogy személyes ellenszenv:))) alakult ki a fogalommal szemben bennem:)))

Üdv. Rezeda

13308. Rezeda63 (válaszként erre: 13298. - Summer40)
2012. jún. 5. 19:20

Szia Summer!

Nem kell nagy faxnit csinálni belőle. Bemész egy drogériába és mindenféle "illatút" választhatsz:))) Ha beválik megtartod!!! A patikában mások előtt kissé kínos erről kérdezősködni. De embere válogatja, én az előbbi megoldást választottam:))

Üdv. Rezeda

13307. katicao4 (válaszként erre: 13287. - YPanna)
2012. jún. 5. 15:06

A hőhullám problémádra felfigyeltem!

Nőgyógyászati műtét következtében,mindkét petevezetékemet eltávolították.Ennek 10 éve.Egészen jól voltam a műtét után,de.......5 éve súlyos hőhullámoktól szenvedek,már-már elviselhetetlen.Mindent kipróbáltam már,semmi nem segít!Ha van valami amiről még nem hallottam,kérlek titeket írjátok meg nekem!Az idő múlásával egyre rosszabbul érzem magam,a munkahelyen is nagyon kellemetlen!

13306. kenzol
2012. jún. 5. 14:31
Én annak örülök, hogy köztetek keveseknek van műtét után problémája :) Pár hónap és nekem is csak egy rossz álom lesz, csak pozitívan!
13305. zsebimama64 (válaszként erre: 13304. - Ditke1968)
2012. jún. 5. 14:19

Szia!

Persze, minden műtét más. Tényleg nem mélyedtem bele ennyire, örültem, hogy túl vagyok rajta.

Azért majd számolj be mi volt a kontrollon, érdekel. Ezek szerint szerencsés vagyok, hogy ilyen könnyen "megúsztam". Jó, persze, még hátra van az a bizonyos 5 év(de csak pozitívan állok hozzá és nem lesz semmi gond).

13304. Ditke1968
2012. jún. 5. 13:43

Sziasztok!

Olvasva benneteket le vagyok döbbenve, hogy műtét után milyen gondok vannak.Én lassan 3.hete hogy műtöttek, kivették a méhemet is, de semmiféle gondom nincs.Mondjuk én rendesen eszem levest, sokar iszom, naponta többször eszek keveset, és minden reggel produkálok:)Ami nekem is kicsit más, az az, hogy naponta többször pisilek, de nem csöpög, hanem normális inger, és megyek a wc-re.Igen, a pozitiv gondolkodás nagyon sokat segít, ezt már én is tapasztaltam.Az én dokim azt mondta, nekem azért volt műtét másnapján székletem, mert rengeteget sétáltam, volt hogy már rám szóltak, hogy irány az ágy:)Próbáljátok meg a minél több mozgást, szerintem attól biztos be fog indulni.Én nem hiszek ezekben a különféle ilyen-olyan hashajtókban sajnos.Egy időre megoldja a problémát, de hosszútávon nehogymár azon kelljen élnünk.Ami még nekem segített, az az, hogy az ágyban fekve sokat emelgettem a lábaimat, szó szerint tornáztattam magam, hogy ott is mozogjak picit.Remélem akinek gondja van mihamarabb rendbe fog jönni:)

13303. kenzol (válaszként erre: 13300. - Zsebimama64)
2012. jún. 5. 13:35

Szia!

Azt mondták Wertheim és Wertheim között is különbség van, hogy mi az passz, nekem előre elmondták, hogy milyen mellékhatások lesznek, de mivel Te azt mondtad, neked nem mondtak ilyen dolgokat és nem is volt semmi gondod, így én is azt hittem, csak ijesztgetnek, és készüljek fel a rosszra, mert ha nem lesz mellékhatás, akkor örülhetek. Most már tudom nem ijesztgettek, és minden bejött amit mondtak. Neked nem kellett csapolnod a vizeletet se, nekem ezt előre megmondták, hogy kell. Különben teljesen jól vagyok, a hasam se fáj, vagyis este szokott, de ez belefér. Szóval, hogy nekem miért volt más a műtétem azt nem tudom, de pl. nálunk Kecskeméten egy orvos se tudta vállalni, sőt a kontrollt se tudják megoldani. Azt olvastam, hogy eleinte 3 havonta kell járni ellenőrzésre, utána félévente, aztán évente. 5-7 év teljes tünetmentes és negatív eredmény után mondhatom el, hogy már nem vagyok rákos.

puszi

13302. Róznagyi
2012. jún. 5. 12:42

Sziasztok Lányok!

Régen írtam, de azért olvaslak benneteket. Nagydologban én a joghurtra esküszöm, és a reszelt almára. Nekem bejött. Hét hónapja volt a műtét, egyszer vettem be hashajtót, (Tisasen)de a joghurtot azóta is reggei előtt, vagy helyett. Na meg a pozitív gondolkodás nagyon sokat számít. Én teljesen jól vagyok, nics vizelet csepegés, váratlan vérzések, stb. Mindenkinek jó egészséget és kitartást.

13301. Tica68 (válaszként erre: 13299. - Kenzol)
2012. jún. 5. 12:29

Szia!

Próbáld meg a Guttalax-ot. Én szombaton megvettem, mert pénteken eleget szenvedtem. Megvettem, elolvastam az útmutatót, meg mindent. Azt irta, este kell bevenni, reggelre produktum. Leültem és gondolkodtam, hogy mennyit is vegyek be erre görcsölt egyet a gyomrom és kb. 3 napig azóta is igem sűrűn megyek wc-re és már nem is kellett bevennem! Pozitív gondolkodás sokat segít! Én úgy megijedtem tőle, hogy inkább produkáltam!!!

Tica

13300. zsebimama64 (válaszként erre: 13299. - Kenzol)
2012. jún. 5. 12:16

Szia! Tudom buta kérdés, de konkrétan milyen műtéted volt? Nekem is "nagy műtét" volt "Wertheim", de semmi ilyen gondom nem volt utána. Az biztos, hogy sokat számít, hogy tudják eltávolítani a dolgokat, lefejteni.

Szerencsére nekem vizelet gondom nincs! Eddig legalább is rendbe van, igaz kicsit más mint régen de nincs gond. A nagy dologgal én most szívok keményen, aranyér gond, de olyan szinten, hogy kedden ömlött a vér, úgy hogy irány a sebészet, majd maszek doki, és ő mondta, hogy a nyálkahártyám van nagyon begyulladva, meg kell várni míg ez helyre jön, mivel több helyről is vérzik... ez még mindig a műtét hatása, túl korán mentem vissza dolgozni....

És milyen kontrollra kell visszajárni? Nekem a nődokihoz kellett a 6 hetes kontrollra visszamenni, és nem ahhoz aki műtőt.

Próbáld meg az "anya-levelet", hátha segít....

De ha még csak most voltál varratszedésen, akkor természetes, hogy érzed a "beleket", ez kb 1 hónap mire el fog múlni. Nagyon rossz érzés, mivel sok minden meg lett bolygatva, nehezen áll vissza, idő kell neki. Én a vége felé, már kívülről tudtam merre fut bennem.. :-)A vizelet is helyre áll, én is sűrűn jártam ez elején pisilni, de az is helyre áll, az izomzatnak is idő kell...

Úgy hogy ne nagyon keseredj el, még nagyon friss műtőt vagy!!!

A szövettanért meg szurkolok, biztos jó lesz!!! Kitartás.

13299. kenzol
2012. jún. 5. 09:22

Sziasztok!

Tegnap voltam varratszedésen, és végre tudtam az orvosommal is beszélni. Sok jóval nem biztatott :( A vizelettartás az még idő míg rendeződik azt mondta természetes, hogy nincs ingerem és hogy néha bepisilek. Az is természetes, hogy nem tudok kakilni, majd kialakul minden, mivel nagyon sok ideget elvágtak, hetek de inkább hónapok mire minden visszaáll.

Nem jött még meg a szövettani eredményem, de kicsit megijesztett, azt mondta reménykedjek, hogy időben megműtött, de ezt úgy mondta, mintha már tudná, hogy további kezelések is kellenek, de ezen nem gondolkodok. Aztán azt is mondta, hogy ezt a műtétet amit elvégzett rajtam, ezt 4-5 orvos tudja csinálni mindössze Magyarországon, és válasszak kihez akarok kontrollra járni, mert itt Kecskeméten nem megoldható, Pestre kell mennem, ha Őt választom. Mivel Ő műtött továbbra is hozzá fogok járni. Nem tudom mit takar a kontroll vizsgálat és mennyi időnként kell járni rá.

Szóval, ha nem lenne a kakilással gondom, ami fáj, nyom és feszít egész nap, akkor szinte gyógyultnak tekinteném magam, de az egész napos fájás szinte felőröl, már próbálta: glicerinkúpot, mucofalk orangot, gyümölcsöt, sok rostosat, reggel éhgyomorra kefirt és szilvalekvárt. Most 4 napja 3X1 kanál laevolacot eszek, hétvégén ittam anyóséknál egy kávét hátha meghajt, csinált bélmozgást, úgyhogy a mai reggelim egy kávé és hozzá savanyú káposzta, ha ez se csinál semmit, akkor délbe megyek és veszek guttalax-ot vagy tissasent.

Mindenkinek jobbulást! puszi Nati

13298. summer40 (válaszként erre: 13296. - Rezeda63)
2012. jún. 5. 08:15
Szia! Nem még nem próbáltam síkosítót,még csak 3 hónap telt el,annyira bíztam eddig,hogy ez csak átmenet és magától elmúlik.Tudnál ajánlani valamit? Van kérjek tanácsot a patikában?
13297. turkkati (válaszként erre: 13295. - Rezeda63)
2012. jún. 5. 07:40

A pozitív gondolkodás igenis segít.

Én nagyon "beteg" voltam előtte, erősen vashiányos lettem, havi 1 hetet nem véreztem, állandóan fájt a derekam.

Úgy vártam a műtétet, mint valami megváltást.

És ennek megfelelően jól voltam, és azóta is jól vagyok, 15 hónapja:)

Valóban jobb minőségű élet következett, vérszegénység, hajhullás, mindenféle fájdalom megszűnt, nem kell váltóruhával dolgozni járni.

13296. Rezeda63 (válaszként erre: 13294. - Summer40)
2012. jún. 4. 22:28

Szia Summer!

Nálam eltelt közel egy év mire ez a hüvely szárazság dolog rendeződött. A műtét után sokáig úgy éreztem "sosem lesz benne élet" újra:))))) Nem próbáltál valamilyen síkosítót??? Sokat segít az elején különösen.

Üdv. Rezeda

13295. Rezeda63 (válaszként erre: 13293. - YPanna)
2012. jún. 4. 22:23

Szia Panna!

Hidd el tudom miről beszélsz, mert ezek szerint egy hajóban eveztünk, némi időeltolódással. Nekem sem volt semmi panaszom, még vérzésem sem volt a "mirena" nevű fogamzásgátlónak köszönhetően, teljesen egészségesnek éreztem magam, és akkor derült égből villám csapásként ért a hír, hogy a kis miómám (zöld diónyi) 3 hónap alatt férfi ökölnyivé "serdült":)) Én mint "aki valamit konyít hozzá" első kétségbeesésemben mindenféle "növekedés gátló" dolognak utána néztem, de aztán rájöttem, hogy időpocsékolás, és essünk túl rajta. No ekkor lettem beteg, a szó szoros értelmében. Már a kórházban összeszedtem valami köhögős betegséget, ami itthon folytatódott, majd teljes lelki összeomlás (pánik jellegű tünetek) és egy jó pszichiáter következett, miután napokon kersztül nem tudtam aludni, és egy hét alatt 7 kilót fogytam és állandó görcs volt a gyomromban, holott fizikailag totál jól voltam. Nálam ez lett a "szövődménye" a műtétnek. A műtét sikerült, csak a beteg bírta nehezen:))))) A stressz, a hormonok, és a tudat alatti összeesküvése. De mostanra már teljesen jól vagyok, és a jó agyturkász személyében egy jó barátra tettem szert:)) Úgy fizikailag, mint pszichésen a régi életemet élem, és soha nem jut eszembe, hogy nincs is méhem.

Sosem hittem a lélek meghatározó, a psziché bevonzó erejében, de mostanra már tudom, hogy nem szabad a rosszra gondolni, mert ha sokat gondolsz rá bevonzod az életedbe. Nem akarok a közhelyként emlegetett "pozitív gondolkozásra" hivatkozni, haneminkább arra, hogy tartsuk magunktól távol a rossz gondolatokat. Velem megtanították, hogyan kell:))))

Sok sok üdvözlettel: Rezeda

13294. summer40 (válaszként erre: 13293. - YPanna)
2012. jún. 4. 21:25
Szia! Egyetértek veled,nekem sem volt vizelési és egyéb panaszom elötte.Csak rendszertelen vérzés,a végén már talán csak egy hét volt egy hónapból amikor nem volt.Nálam maradtak a petefészkek szerencsére,40éves vagyok.De lehet,hogy ez hormonális?Általában fennáll egy szokatlan hüvelyszárazság.Nem a nemi életkor,hanem általában.Emiatt az első együttlét után gyulladás lépett fel.Most meg ez a vizeletcsepegés.Mindent,mindent meg fogok tenni,hogy ez mütét nélkül rendezödjön.De ma már azért kétszer is meggondolnám,hogy engedjem-e kioperálni a méhemet.Amint már említettem ápolónőként napi 12 órát talpalok,emelgetek,nehéz fizikai munka ez.De a mai világban az ember nem válogathat.És még 25 évet kell dolgozni a nyugdíjig:(Nem túl jó kilátások!
13293. YPanna (válaszként erre: 13291. - Rezeda63)
2012. jún. 4. 20:09

Szia Rezeda, igazad van, nekem azért nehéz elfogadni a műtét utáni problémákat, mert nekem semmi panaszom nem volt, azon kívül, hogy hullott a hajam. nem voltak fájdalmaim, és semmi, de semmi problémát nem okozott a mióma. Amikor kiderült h baj van, h a méhem 99 % mióma, az orvos azt mondta h azonnal a műtőbe, mert ebből baj lehet. Nos kitűzte a műtét időpontját, de előtte még 2 periódusom volt, mindkettőnél eszetlen sok vért vesztettem, és akkor nagyon megijedtem, mert 82 volt a hemoglobin szintem. Érted, nem voltak panaszok, most meg műtét után olyan dolgok jönnek elő, amiket csak remélek h múlandók.

Panna

13292. Rezeda63
2012. jún. 4. 19:17

Lányok!

Nem tudom aki vizelettartási gondokkal küzd, hogy hány éves, és hogy a petefészkei megmaradtak e, de a hormonhiányos állapot, konkrétan az ösztrogén hiánya következteben sorvadnak a nemiszervek, és hugyutak nyálkahártyái, ami gyakoribb fertőzés és vizelettartási gondokban nyilvánulhat meg. Nálam olyan 40 év körül mindenféle vizelési gondok voltak a tünetek, mire kiderült nagy sokára, hogy a csökkenő hormonszint mutatkozik így meg.

Néhány évig szedtem egy "liviál" nevű készítményt, és minden panaszom megszűnt. A műtét előtt hagytam abba , és azóta nem szedem, de hála újra nem jelentkeztek a tünetek.

Üdv. Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook