Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


13561. Manca
2012. júl. 11. 11:30
Köszönöm,utána nézek.
13560. jutka05 (válaszként erre: 13547. - Manca)
2012. júl. 11. 08:32
Szia! nekem már egy előző műtétem után is volt problémám a pisiléssel, valószínűleg a katéter miatt. Akkor is, és a mostani után is nagyon hatékony volt az Urogin csepp. Már a műtét utáni napon kezdtem inni és egy hét alatt teljesen rendeződtek a dolgok, nem fáj, nem csíp. Esetleg próbáld ki.
13559. koncibonci
2012. júl. 11. 08:13

Sziasztok! Én 7 hónapos vagyok. Minden érzéketlenség elmúlt, nálam is csak az a "gond" hogy a hasam jobb és bal oldala között van egy pici különbség. Én látom, mert tudom, hogy van, de a férjem szerint nem látszik. A belső varratommal volt egy pici gondom, de már kiszedte a dokim, úgyhogy minden rendben.

YPannának teljesen igaza van, nekem is már csak egy rossz álomnak tűnik az egész és nagyon örülök, hogy túlvagyok rajta, nem kellett volna évekig halogatni a műtétet, 48 évesen már csak megváltás volt. A hőhullámoktól szenvedek, de a cickafark tea elviselhetőbbé teszi.

Kérdezzetek nyugodtan, tabutéma nincs, mi már "régiek" sokmindenre tudunk válaszolni.

Szép napot mindenkinek, Kriszti

13558. fancsika1 (válaszként erre: 13557. - Manca)
2012. júl. 10. 23:29
A kádban fürdés akkor, amikor már úszni is mehetsz 6 hét múlva, ha nincs semmi gond, ezt megkérdeztem a dokitól. A sövény nyírás, és bármi megerőltetőt nem szabad, mert nagy a sérv kockázata, azt gondolom nem szeretnéd.
13557. Manca
2012. júl. 10. 21:33
Én is nagyon szeretnék már úszni,de még várni kell.Már a kádban is szívesen fürödnék,mert nem vagyok zuhanyzós egyébként.Azt nem tudom mikor lehet,gondolom még nem.És már sok minden mást is szeretnék csinálni,pl sövényt kellene nyírnom.....
13556. fancsika1 (válaszként erre: 13555. - YPanna)
2012. júl. 10. 21:03
De szeretnék már én is úszni, főleg most, hogy ilyen meleg van.
13555. YPanna
2012. júl. 10. 18:34

Sziasztok, én 3 hónapos vagyok épp ma. Nekem is érzéketlen még a vágás felett egy kb 3 cm szakasz. És elég bután néz ki h olyan lett a hasam mint egy michelin baba,elég vékony vagyok és ezzel nehéz megbarátkozni.

De érdekes h így 3 hónap távlatában tényleg elmondható h egy rossz álom volt az egész, már mindent csinálok amit a műtét előtt is. A hétvégén úsztam :) ott jókat nyúltak a belső dolgok, azt megéreztem.

Panna

13554. vaterás
2012. júl. 10. 16:17

Gondoltam megosztom veletek a saját tapasztalatomat. Már csak azért is, mert nekem 10 éve volt a műtétem. Nekem a mai napig "érzéketlen" a vágás, és mellette jobbról-balról kb fél cm. De ugyanígy vagyok a 20 éves keresztirányu császár vágásasal is. Továbbá, hogy ne lepődjetek meg, nem lett szimmetrikus a hasam vágástól jobbra és a vágástól balra. Az egyik fele picit laposabb, a másik picit csúcsosabb. Nem nagyon, egyberészes fürdőruciban nem látszik. (bikinit nem próbáltam:))

Szerintem ezen nem kell csodálkozni, talán még természetes is, hogy ugyanolyan már nem lesz, mint előtte volt. (gondolom ez nem függ azzal össze, hogy extra műtétem volt előre nem látható fennforgásokkal)

13553. Manca (válaszként erre: 13552. - Fancsika1)
2012. júl. 10. 12:13
Igen,ezt már műtét előtt elmondták hogyan kell felállni.Én arra értettem,hogy olyan lehúzó érzés.Mintha nagyobb lenne a hasam,mint műtét előtt.Igaz erre is azt mondták majd visszahúzódik.Jó lenne 3 héttel idősebbnek lenni....
13552. fancsika1 (válaszként erre: 13550. - Manca)
2012. júl. 10. 11:52
Nekem minimálisan érzékeny, inkább nem is nagyon érzem, de ez természetes.
13551. fancsika1 (válaszként erre: 13550. - Manca)
2012. júl. 10. 11:51
Én még csak 2 hetes vagyok, de ilyen felállási gondjaim nincsenek. Semmiféleképpen ne hasból állj fel. Támaszkodj a kezedre, könyöködre, és a lábaidat tedd le először az ágyról, és utána ülj fel, majd utána állj fel. Ha hasból állsz fel, erőlteted a vágásodat.
13550. Manca
2012. júl. 10. 10:34
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!Igen,ahogy mondod Judit,olyan érdekes.A hasatok érzékeny még?Ez normális 3 hét után még ugye?És ha fel állok az ágyról,olyan mintha egy zsák húzna lefelé.
13549. kenzol (válaszként erre: 13547. - Manca)
2012. júl. 10. 10:17
Tőzegáfonya teát igyál, de a kapszulája is nagyon jó a pisilés problémádra.
13548. Judit1109 (válaszként erre: 13547. - Manca)
2012. júl. 10. 10:16

Szia!

A pisi nekem 3 hét után rendeződött. Nem csípett, de olyan érdekes volt.

Pussz

13547. Manca
2012. júl. 10. 10:13
Sziasztok!Én is mindennap bekukkantok,mert még mindig izgulok vajon minden rendben lesz e.Ma vagyok 3 hetes.Tegnap vettem észre,hogy nekem is az egyik oldalon piros a vágásom.Var már nincs rajta és szép vékony.Valószínű nem várom meg a 6 hetet a kontrollal,mert az én dokim is szabira megy.Az egyetlen problémám még mindig a pisivel van,kicsit csíp,fáj.Remélem ez még mindig csak a katéter hatása,vagy nem tudom.Gondoltam veszek valami gyógynövényes terméket erre hátha használ.A meleg már engem is kikészít,remélem enyhül lassan.Addig is jobbulást kívánok!
13546. fancsika1 (válaszként erre: 13545. - Judit1109)
2012. júl. 9. 22:10
Elolvasgattam a hozzászólásaidat, Te egy nagyon jó fej csajszi lehetsz. Én is igyekeztem eddig így hozzáállni, de valószínű, hogy ez a mocskos meleg már az idegeimre ment, remélem, hogy holnap ugyanolyan pozitívan fogok gondolkodni, mint előtte. A legnagyobb baj különben, hogy a dokim gyorsan szabi előtt megcsinált, aztán varratkiszedés, és szinte semmit nem mondott, mindent itt hallottam, meg a barátnőmtől, hogy mire vigyázzak, ne emeljek, ne erőlködjek, stb. Alig várom, hogy jövő héten megkapjam a lámpát, mert arra mindenki esküszik, meg akkor már nem is lesz ilyen meleg, nekem az sok mindent rendbe hozott már, csak nem az enyém, el kell kérnem és csak jövő 7-en tudunk érte menni. Minden esetre nagyon köszönöm a kedvességedet, wani ilyen még, aki lelket öntött belém privi üzibe is.
13545. Judit1109 (válaszként erre: 13544. - Fancsika1)
2012. júl. 9. 20:07
Na, ugye! Nem szabad mindenen nagyon parázni, de ha végképp nem tudod a választ, ott a doki. Most nagyon fontos az erő gyűjtése és a türelem. Még én is szeretnék erősíteni az immunrendszeremen, ezért ha holnap megérkezik a pecsétviaszgombám és flaminom, rögtön el kezdem szedni. Negyedik hete dolgozok (bezzeg, ezt számolom) és nem akarok esténként hulla fáradt lenni. Szerencsére még tart a hosszú pihenő alatt összegyűjtött erő:-).
13544. fancsika1 (válaszként erre: 13543. - Judit1109)
2012. júl. 9. 19:56
Szia Judit! Köszönöm szépen, én is gondoltam erre, csak nagyon nem akarja a körzeti, hogy a sok beteg közé menjek, mert azért eléggé le van gyengülve a szervezetem a műtét, a meleg, a vérkapás, stb. miatt. De ma be is kentem az itt ajánlott egyik krémmel, és azért már valamivel szebb.
13543. Judit1109 (válaszként erre: 13542. - Fancsika1)
2012. júl. 9. 18:11

Szia.

Szerintem mutasd meg a háziorvosodnak, nincs veszteni valód! Nyugi, mindenre van magyarázat.

Nekem a csík felett, egy jó öt centis sávban még mindig el van zsibbadva (május 7-én műtöttek - már nem számolom, hogy hány hetes vagyok) és a (gondolom én) melegtől megpirosodik a csík. Aztán itthon halványodik.

Üdv Judit

13542. fancsika1
2012. júl. 9. 16:47
Sziasztok lányok! Holnap már 2 hetes leszek, de aggaszt egy kicsit, hogy a jobb oldalon a varrat helyén, illetve felette még nagyon piros a bőröm. Pedig már a másik oldalon gyönyörűen gyógyul. Kenem, kamillázom, Firsttel fújom ez még sem akar javulni. Jó, hogy ott volt a hurkásra varrva ez igaz. Járt így valaki, hogy sokáig be volt vörösödve a műtéti vágás felett a bőr?
13541. jutka05 (válaszként erre: 13540. - Kenzol)
2012. júl. 8. 12:58
Köszi! Egy kicsit azért megnyugtattál. A dokim azt mondta a műtét után, hogy nem látott a méhen kívüli sejtburjánzást. Remélem, a szövettan is ezt mutatja majd.
13540. kenzol (válaszként erre: 13539. - Jutka05)
2012. júl. 8. 09:20

Szia!

Mindenkinek kell jelentkezni a szövettani eredményével az onkológián akinek rosszindulatú daganata volt. Ott egy team elé kell menned, akik elolvassák az eredményed és az alapján megmondják, hogy kell e valamilyen kezelés vagy nem. Nekem szerencsém van nem volt semmilyen áttét és elég 3 havonta járnom az onkológiára, de hogy 3 havonta milyen vizsgálatokat fognak végezni arról fogalmam sincs.

13539. jutka05
2012. júl. 8. 08:08

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, két hete volt a méheltávolításom hasi műtéttel. Szerintem nagyon jól viseltem eddig, nem voltak különösebb fájdalmaim, a sebem szépen gyógyul (bioptron lámpázom naponta többször). Még szurkálni kell magam, de azt is egészen megszoktam.

Sajnos, a varratszedést követő napon a dokim megkezdte éves rendes szabadságát, így nem tudok vele konzultálni, pedig kellene: pénteken kaptam egy levelet, hogy elkészült a szövettanom és jelentkeznem kell az onkológián. Na de majd csak a jövő hét végén! Kérdezném, hogy van-e olyan fórumozónk, akit rosszindulatú miatt műtöttek és onkológiára kellett mennie? Ez mindenképpen további kezelést jelent

13538. fancsika1 (válaszként erre: 13537. - Manca)
2012. júl. 6. 14:07
Biztos elmúlik majd, de azért a háziorvosnak ezt mondd el. Nekem pl. még mindíg érzéketlen a jobb combom, azt mondták több hét mire rendbe jön, a hosszú műtét miatti altatástól elnyomtam egy mozgató ideget. (Remélem legalábbis, mert minden orvos ezt mondta, és az eü.-s ismerőseim is.) Fel a fejjel, te előrébb vagy mint én, mert én még csak 1,5 hetes vagyok.
13537. Manca (válaszként erre: 13536. - Fancsika1)
2012. júl. 6. 12:46
Amikor pisilek és már a végén tartok,akkor érzek a köldök vonalában olyan fura érzést.Bocsi,de nem tudom jobban megfogalmazni.Most vagyok 2 és fél hetes,remélem ez elmúlik.Amúgy semmi gond,na persze a szokásos aranyér gondok a hashajtástól azok vannak.
13536. fancsika1 (válaszként erre: 13535. - Manca)
2012. júl. 6. 12:27

Szia Manca! Nekem nincs ott furcsa érzésem, de eléggé érzéketlen még a vágásom, ami elég nagy.

Lehet, hogy még nem rendeződött ott minden, sőt biztos, ennek kell állitólag legalább 4 hét mire minden rendeződik. Ha nem fájdalmas érzés, ne tőrödj vele, vagy mondd meg a körzeti orvosodnak, hátha mond rá valamit.

13535. Manca
2012. júl. 6. 12:04
Én eddig nem használtam a sebre semmit.Az én varratom nagyon vékony,most jön le róla 1-2 helyen a var.Én is kezdem jobban érezni magam,már nem szédülök annyira.Viszont nem tudom veletek hogy volt,de a köldököm vonalában olyan érdekes érzés amikor elmegyek wc-re .Nem tudom ez normális e és hogy ez még a katéter "áldása"?Szeretnék már 4 héttel idősebb lenni.
13534. fancsika1
2012. júl. 6. 11:48
Sziasztok! Ma már nagyon jól érzem magam, a sebem is alakul, még egy varrat kicsit gennyes, de kamillázzuk, First, és jegelés, és betadine krém, szóval nekem egyenlőre ez jónak tűnik, bár Ti nagyon ajánljátok a Bepanthent, az lehet, hogy jobb lennee a Betadine helyett? A meleg nem tesz jót sajnos a sebgyógyulásnak, dehát nekünk ezt dobta a gép.Remélem, hogy mindenki gyógyulgat.
13533. Tica68
2012. júl. 6. 10:52

Sziasztok!

Nekem egy kedves ismerősöm ajánlott homeopatias gyógyszert és nagyon bevált. Egy kapszulát beszedtem, és nagyon szép a sebem. Ajánlott bélrenyheségre is, de nekem az nem kellett hála istennek! A sebgyógyulásra: Staphysagria 15 Ch-t szedtem, a bélmozgás beindulására ajánlotta a OPIUM 9 CH-t.

Tica

13532. Manca (válaszként erre: 13531. - Csillus6)
2012. júl. 6. 10:32
Köszi,az Aloe First-re gondoltam,a Bepanthent tudom,az mindig van itthon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook