Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


18094. cs45 (válaszként erre: 18086. - Bogyó1977)
2013. márc. 5. 21:11

Köszönöm!Már azt hittem elromlottam,vagy csak és vagyok ilyen bindzsa-béna ;) Ez a türelem szó zavar engem állandóan össze....hiszen hiperaktív vagyok :D

Cuppantásom ;)

18093. giulia (válaszként erre: 18092. - Terkócia)
2013. márc. 5. 20:59
Nagyon köszönöm, de tényleg nem akarok olyan messze menni..
18092. Terkócia (válaszként erre: 18090. - Giulia)
2013. márc. 5. 20:29
Cegléd, Dr Endrődi Tamás. Bár nyilván iylyen messzira nem akarsz menni.
18091. Terkócia (válaszként erre: 18078. - Labnemarika)
2013. márc. 5. 20:27

Marika! Nagyon szépen írtál. Nyilván ez is sokat segít, hogy így kiírod magadból. Én nem igazán tudtam felkészülni, mert pont fordítva jártam mint te. A hüvelyplasztika illetve a teljes medencefenék rekonstrukció volt az elsődleges műtét. A méheltávolítást csak úgy futólag megemlítettük, hogy azt a műtét során látja, milyen állapotú, a héhszalag mennyire van ellazulva. Ennél többet ezzel nem is foglalkoztam, mert a fő probléma a hólyagsérv volt, a laza hüvelyfal. Aztán a műtét végeztével odajött a doktorbácsim és súgta, úgy látta jónak ha kiveszi, mert eléggé hosszan le tudta húzni, a helyzete is rendellenes volt. Attól tartott, hogy a "megrekonstruált" dolgokra rövid idő múlva rálógna a méh. A szövettan erősített meg abban jól döntött, ugyanis mioma volt benne, a méhszáj krónikus gyulladást, cisztát mutatott. Nekem ez segít feldolgozni, hogy tudom, idővel gondokat okozott volna.

Mindenkinek gondmentes lábadozást kívánok.

Tercsi

18090. giulia (válaszként erre: 18083. - Labnemarika)
2013. márc. 5. 20:10

Szia Labnemarika!!


Köszönöm a segítséget, utána néztem az orvosnak, de ő a magánklinikán dolgozik..Hát sajnos annyi pénzem nincs..:( Csajok valami tanács?? Nem tudom hova menjek orvoshoz, sürgös lenne , mert már a papirok elvannak inditva..

18089. giulia (válaszként erre: 18083. - Labnemarika)
2013. márc. 5. 20:01
Nagyon köszönöm a segítséget!! Utána nézek...
18088. Vandagoo
2013. márc. 5. 19:46
Ja, és a sex jobb mint újkorában... :)
18087. Vandagoo
2013. márc. 5. 19:24
Sziasztok Lányok! Olyan jó látni, hogy mindenki jól van és szépen gyógyul. Én tegnap kezdtem dolgozni, de mondhatom este 8-ra KO. voltam. Az erőnlétemet kell még visszaszerezni, a többi már mind a helyén. Olyan távolinak tűnik a műtét, pedig még nincs 2 hónapja. És igen, én is nő vagyok. Az egészet úgy fogom fel, mint a 40 éves nagy generált, a fölöslegessé vált alkatrészeimet kivették, és a következő 40? évben megint elketyegek....
18086. Bogyó1977 (válaszként erre: 18082. - Cs45)
2013. márc. 5. 14:23
Szia. Teljesen normális,amiket érzel.. Én ma vagyok 6hetes, a pisilés még nekem sem a régi,és néha itt-ott fájdogál még.. Szépen minden a régi lesz,csak türelem.. :)
18085. Bogyó1977 (válaszként erre: 18078. - Labnemarika)
2013. márc. 5. 14:20
Marika! Nagyon szép,amit leírtál... Megható.. Örülök,hogy jól vagy! Talán emlékszel,én írtam,h nekem is nehéz volt lelkileg..de én is jól vagyok, és itt a lányok is írták,nem a méhünktől vagyunk nők.! Teljes mértékben nőnek érzem magam,minden téren.. :) Puszi
2013. márc. 5. 14:13
Ezért most kikapok?Belinkeltem egy másik oldalt.
18083. labnemarika (válaszként erre: 18081. - Giulia)
2013. márc. 5. 14:12

Kistarcsa

[link] Dr Sipos Attila.Engem Ő műtött,de egy másik kórházban.Nekem tettszett

18082. cs45
2013. márc. 5. 13:08

Kedveskéim!

4 hetes elmúltam.Normális még a feszítés,keményedés,fájdogálás?Délutánra,csak pihi.Néha feszít a felülés is.Pisiléskor még mindig nem azt érzem amit régen,hanem a feszítő telített érzést.

18081. giulia (válaszként erre: 18080. - Labnemarika)
2013. márc. 5. 12:19
Tatabányai vagyok, de én Pesten szeretném a műtétet..Mindegy melyik korházban, de eléggé félek, mert volt már egy pajzsmirigy műtétem, és nagyon rossz tapasztalataim vannak.:(
18080. labnemarika (válaszként erre: 18079. - Giulia)
2013. márc. 5. 11:52
Hol fognak műteni?Ezt írd ki mert sokfelől vagyunk.
18079. giulia
2013. márc. 5. 11:44

Sziasztok!!


Segítséget szeretnék kérni. Műtét előtt állok, és sajnos még nincs orvosom.Tudtok nekem ajálani kihez fordulhatnék ilyen ügybe.Sok rosszat hallottam..Lelkiismeretes tapasztalt orvosra lenne szükségem. Köszönöm...Mielőbbi felgyogyulást kívánok a frissen műtötteknek.

2013. márc. 5. 11:27

Nem is túl rég,megkérdeztem valakitől,hogy nem rossz,hogy nincs méhe?Akkor még nem tudtam,hogy hamarosan magamtól is megkérdezhetem.

1 év kínlódás után eldölt,ki kell venni a méhemet.Megijedtem.Nem a fájdalomtól,a műtét kellemetlenségeitől féltem.Lelkileg volt rossz.Hiszen ez azt jelenti,hogy többé nem szülhetek(45 éves vagyok,4 egészséges gyerekkel).Akkor már nem leszek nő?Elkezdtem utána olvasni,érdeklődni.Iszonyatos kétség gyötört.Vártam a műtétet és pánikoltam.Mire eljött az ídő,teljesen kétségbe estem.Az utolsó éjszakán nem tudtam aludni,gondolkodtam,imádkoztam.Hiszen az én méhem maximálisan teljesítette a feladatát.10 éves voltam,mikor elöször jelzett,aztán folyamatosan tette szépen a dolgát.Majd 23 évvel ezelött azt hittem elaludt.Mire észbe kaptam,mint egy bölcső ringatta magában magzatomat.Kisfiút szültünk.Én és a méhem.Majd 2 év múlva kislányt,újabb 2 év múlva még egy kislányt.Én voltam a boldog,büszke nő akinek tökéletesen müködő méhe volt.Úgy gondoltam most már elég,pihenhet.Na akkor jött a meglepetés.11 évvel ezelött(mikor a gyerekeim 12,10,8 évesek )felébredt,jelezte,hogy Ő még tökéletes és egy újabb kislányt kaptam.Boldog voltam,nekem 4x is sikerült az,ami minden nő legföbb vágya.1 éve elkezdett rosszalkodni,meg is kapta a halálos ítéletet.Itt tartottam a gondolkodásban,mikor rájöttem,hogy el kell engedjem.Igen,a méhemet.Megköszöntem neki mindent,hiszen volt mit.Gondolatban 2 kezembe fogtam és beszélgettem vele.Így telt az éjszaka,sírdogáltam is.Reggelre teljesen nyugodt voltam.Tudtam én továbbra is nő maradok,csak eltűnik a havi több napos nyűg.Nyugodt szívvel vártam az orvost.

Most túl a műtéten(1 hetes vagyok)csak testi fájdalmaim vannak.Lelkileg teljesen jól érzem magam.

18077. labnemarika (válaszként erre: 18074. - Cicaaa65)
2013. márc. 5. 11:14
Megírtam,ott van a fórumban.Méh eltávolítás-kicsit másképp
18076. Bogyó1977
2013. márc. 5. 07:26
Jó reggelt Mindenkinek! Ma vagyok 6hetes! Tényleg repül az idő.. Ma nőgyógyászati kontroll, a műtét óta először lát majd a doki, remekül vagyok,hétfőtől már dolgozom.. :) itt a tavasz,pezsgek :) ugyan párom nincs,de felbukkant Valaki... :) Boldog vagyok! Mindenkinek gyógyulást,és csodaszép napot! :)
18075. ladybird13
2013. márc. 4. 19:44

Sziasztok! Én is ma vagyok 1 hete műtött,na kiszedte az orvosom a varratomat, ami abszolúte nem fájt, még kellemetlennek sem mondanám. Csak azért írok, hogy én viszont szuperül érzem magam, nincsenek fájdalmaim, elég jól bírok talpon lenni is, sétálok sokat, nem is érzem magam betegnek. Persze az, hogy hamar elfáradok az figyelmeztet, hogy nehogy megerőltessem magam!

Marika, kitartás Neked, írtam korábban hogy én hogy rendeztem a nagydolgokat, ha esetleg ez segít..... mondjuk lehet hogy ettől is fáj a hasad... Kitartás Neked!

18074. cicaaa65 (válaszként erre: 18073. - Labnemarika)
2013. márc. 4. 18:27
Ne gondolkodj, csak írd le...
2013. márc. 4. 18:23
Sziasztok!Ma vagyok 1 hetes műtött.Még fáj mindenhol,mivel bónuszként kaptam egy jó kis hüvely plasztikát.Ezért alig tudok ülni,ott is volt 6 varratom.A hasam keményedik,nincs székletem.De tényleg sok volt a para elötte és valóban nem hiányzik a méhem :) az utolsó éjszaka elbúcsuztam TŐLE.Gondolkodom,hogy leírom .
18072. anci38
2013. márc. 4. 00:32
Kedves ladybird! örülök, h túl vagy te is rajta, most már csak egyre jobb lesz. Az első héten nekem a Stadalax tabl. vált be a nagydolog könnyítésére. kaja után 1/2 szemet vettem csak be és kb 5-6 óra múlva már hatott, ha ez nem lett volna akkor nem is tudom.... utána elhagytam, mert nem jo hozzászokni, vhogy magától a kajáktól rendeződött. én 4 hetes elmúltam, minden nap sétálok, teszek-veszek most már itthon, nem emelek semmit, viszont lehajolni szoktam, és nem érzek semmi rosszat olyankor, pedig azt is tiltották. A hasfeszülés, keményedés érzés az még mindig megvan amikor többet gyalogolok, ez nem tudom mikor fog elmúlni. Sok erőt kívánok és még türelem is kell, de meghozza a gyümölcsét. jó éjt.
18071. ibab (válaszként erre: 18070. - Cs45)
2013. márc. 3. 17:47
HA nagyon rossznak találjátok a keserűsós, vizes fröccsöt, jó tanácsként: pát csepp citrom elveszi a gányos ízt! :-) Nagyon jó!!!! Mármint az eredmény...fél órán belül nyomhatjátok az entert !!
18070. cs45 (válaszként erre: 18065. - Perudó)
2013. márc. 3. 09:32

Szia!

4 hetes vagyok és nekem a gyógyszertárban vagy drogériában kapható keserűsós víz vált be.Reggel éhgyomorra langyosan és tökéletes.Én is majdnem leszedtem az elsőnél a csempét :P Engem is nagyon hamar hazaküldtek.Csütörtökön este 7-kor hoztak ki a műtőből és vasárnap reggel 9-kor hazahozott a férjem.Konkrétan a péntek,szombat volt teljes nap.

18069. cs45 (válaszként erre: 18067. - Ibab)
2013. márc. 3. 09:27
Nekem azt mondták 3 havonta,csak ők adják ki,ha még tovább kéne szednem adatszolgáltatással-kérdőívvel és ők kereshetnek a megadott elérhetőségen.
18068. ladybird13 (válaszként erre: 18065. - Perudó)
2013. márc. 3. 06:33
Szia Perudó! Nekem is jó kis szenvedés volt az első "nagydolog", és azóta odafigyelek az étkezésre, minden nap legalább két actíviát eszek, és rengeteg folyadékot iszok, főleg mentes vizet, a kaját úgy próbálom meg, hogy inkább keveset egyek és többször. Amúgy még ha nem sikerül másképp, nekem a tuti mindig a szilvabefőtt.....gyógyszert nem javasolnék, de mivel te nővérke vagy, ezt úgyis tudod.... sok sikert :)
18067. ibab (válaszként erre: 18065. - Perudó)
2013. márc. 2. 23:16
Varatszedésss!???nekem majdnem két hétre rá szedték ki!!!!
18066. Vicus68 (válaszként erre: 18062. - Cs45)
2013. márc. 2. 20:48
Nekem a doki azt mondta, hogy három hónapig kell szedni. Azt követően is kell adatot szolgáltatni ?
18065. perudó (válaszként erre: 18043. - D6a6db9804)
2013. márc. 2. 18:47

Szia!

Köszi a biztatást!

Hát mindenki csodálkozott hogy ilyen hamar haza pateroltak,én lepődtem meg a legjobban amikor szólt a doki hogy varratszerdés és mehetek.Ráadásul nővér vagyok egy másik osztályon.Sokszor érzem ezt inkább hátránynak,mint előnynek.Közben meg nem várok én se többet se kevesebbet csak annyit amennyi egy beteg embernek járna.Tegnap megszenvedtem az első normális széklettel.Most ott tartok hogy vagy nem eszek többet,vagy mindennap beveszek valami hashajtót,mert ez jobban fájt egy szülésnél:)

Pedig már mindent bevettem a cél érdekében.Eseteleg ha van valami tuti módszeretek,mindenre vevő vagyok:)

Amúgy próbálok vigyázni és sokat pihenni,de a vezérhangya mindig dolgozik a fejembe:)

Köszönöm mindenki támogatását.Puszi nektek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook