Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


18274. Terkócia
2013. márc. 16. 14:58
Görgetem a telefonon a sorokat, és a hozzászólás végén keresem a lájk gombot:-) Ibab! Igazad van, soksoksok puha papír:-)
18273. nomka (válaszként erre: 18272. - Rlia)
2013. márc. 16. 14:49

Rlia!


Köszönöm a hozzászólásodat. Én nem vérzek, teljesen szabályosak és normálisak a ciklusaim is. Amikor felírták az Esmyát azt annak reményében tették, hogy a műtét elkerülhető legyen (nem a méheltávolítás, hanem a miómák kivétele), vagy hogy egyszerűbb műtéti eljárással megoldható legyen a kivételük, vagy hogy magát a méhkivételt elkerüld?

18272. rlia (válaszként erre: 18268. - Nomka)
2013. márc. 16. 14:12
Szia nomka most csatlakoztam a fórumhoz,mivel nekem is el kell távolítani a méhemet mióma miatt.Totál ki vagyok a császármetszés után is nagyon rosszul voltam nem is tudom hogy fogom kibírni ezt a szörnyűséget.Az Esmya gyógyszert 5 napig bírtam szedni nagyon rosszul voltam tőle marha erős migrénes fejfájás annyira,hogy össze esel a fájdalomtól hozzá csatlakozott a hányinger izzadtam mint a ló és volt egy rohamom is szerintem a hormonok miatt.A vérzést viszont csillapította.
18271. nomka (válaszként erre: 18269. - Ibab)
2013. márc. 16. 13:34

Koszonöm Ibab!


de szívesen olvasnék esmya tapasztalatokról, és a szövettan mikéntjéről is...

Ja méhnyakrák szűrés okés, petefészek, stb.. is

Gondolom a méhnyak, méhszáj megtartásával, csak a méhtestet távolítanák el.. és hiába nincs már funkciója, mégiscsak egy szerv, ami ott van...

18270. ibab (válaszként erre: 18263. - BátorNyúl)
2013. márc. 16. 13:15
..és nagyon sok -sok WC papír.A legkardinálisabb kérdés!! :-)
18269. ibab (válaszként erre: 18268. - Nomka)
2013. márc. 16. 13:13
Szia Kedves NOmka!!!Ki kell venni ezt a méhet.Olvass vissza minket ha van időd, rájössz, hogy nem szabad sokáig gondolkodnod.Most még nem okoz akkora gondot( én is így voltam) azután meg olyan vérszegény lettem, hogy a vonatsíneket zabáltatták fel velem, hogy jó legyen a vérképem.Főleg ,ahogy írod VAN KÉT GYEREKED! Ez a lényeg!! Pápá méh!!!Ne szedjél semmi gyógyszert, mert az MÉREG!!! Átesel a műtéten, mint ló a gödrön és itt fogsz velünk bulizni :-)))pussz!
18268. nomka
2013. márc. 16. 12:58

Sziasztok kedves ismeretlenek!


Látom itt sok a mióma miatt műtött sortárs. Engem még nem műtöttek, de most a novemberben még 1 db kisebbnek észlelt mióma helyett egy másik orvos a héten 4 db miómát,3 kicsit és egy férfi ököl nagyságút fedezett fel.

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki részesült már esmya gyógyszeres terápiában műtét előtt? Erről mik a tapasztalatok? Hatékonyság és mellékhetások tekintetében? Esmyval a műtét "megúszható"?

Illetve, hogy v.kinek állapítottak-e meg rosszindulatú miómát? Ennek megállapítása csak a műtét után (akár csak maguknak a mióma gömbök eltávolítás után) lehetsége vagy erre van más módszer is? (Rám frászt hozta ez az új orvos, mesélt egy ismerőséről, aki már kemoterápiára jár és meg fog halni..stb...) Egyébként a miómáim semmiféle panaszt nem okoznak... (Nagyon szeretném a méhem megtartását, de a rosszindulatúságtól is félek. Van két relatíve kicsi gyerekem, még fel kell nevelnem őket.)

Még javasolták, hogy konzultáljak más orvossal is.. ezt is megteszem, de hétfő messze van még, amikor fogok.

18267. Emeke (válaszként erre: 18264. - Ladybird13)
2013. márc. 16. 10:27
várjuk! várjuk! örülök én is a jobbulásodnak! Gratula a jövendő picikhez!
18266. Emeke (válaszként erre: 18261. - Julika0127)
2013. márc. 16. 09:55
nekem csak viszket... q....ra, amúgy kutya bajom lányok! 27-én leszek hat hónapos!!!
18265. Terkócia (válaszként erre: 18263. - BátorNyúl)
2013. márc. 16. 07:21
Szia! Nedves kendő(alulra, felülre, bármire) Szívószál az első másfél napra. Hálóing ilyesmi : nem kell túlzásba vinni mert nem fogy annyi amennyit viszel. Én legalábbis így jártam. Kényelmes nagy bugyi, vagy éppen falatnyi(de annak meg értelme nincs) Testápoló(nagyon szárít a kórházi víz) Telefontöltő otthon ne maradjon:-) Most hirtelen ennyi.
18264. ladybird13
2013. márc. 16. 07:10
Sziasztok lányok! Én hétfőn leszek 3 hetes, nagyon jól vagyok, szinte nem fáj semmim, de nagyon sajnálom azokat, akik nehezebben viselik a lábadozást! Én elfoglalom magam most is, ültettem ldába virágokat, természetesen nem emelgettem, vannak arra "embereim":))).... sokat olvasok, amire egyébként nincs módom és lehetőségem, megnézek olyan filmeket nyugiban, amik kimaradtak még az életemből.... és persze ezzel kellett volna kezdenem....bébiruhákat kötögetek, cipőcskéket, sapikat.... csuda nagy öröm és boldogság ez, hogy készülődhetek az unokák érkezésére, olyan mérhetetlenül szeretem már most őket, ami elmondhatatlan. Majd teszek fel fotókat az "alkotásaimról", aki úgy gondolja majd megnézheti! Tehát kitartás a fájdogálóknak és fel a fejjel a frontosoknak!
2013. márc. 15. 22:14

Kedves Lányok!

Már egy ideje olvasgatom a fórumot, mert sajnos 22-én át fogok esni ezen a műtéten, és érthetően minden részlet érdekel. Magamról annyit, hogy 46 éves leszek, és mióma miatt kell eltávolítani a méhemet. Próbálkoztam volna alternatív megoldással (embolizáció), de sajnos több miómát is "dédelgetek", és egyenként kb. ökölnyiek, tehát csak a műtét jöhet szóba. Ráadásul függőleges vágással. Ez a méretű méh persze már hólyag és végbélsérvet is okozott, tehát számítok egyúttal némi plasztikára is. Szóval már hónapok óta tudom a műtétet, de amikor a dokim felhívott a konkrét időponttal, akkortól számítom a "zabszem effektus" kezdetét, és bizony gyakran jöttem ide a fórumra, mert a humorérzékemet igyekszem megőrizni, és nagyon jó olvsni, hogy Ti is így vagytok ezzel, minden probléma ellenére. Lennének azért konkrét kérdéseim is. Például, hogy mit érdemes a kórházba vinni, gondolok itt a papír wc ülőkétől kezdve egészen az olyan dolgokig,amelyek nem jutnának először eszembe. Pesten műtenek, de vidéki vagyok, és nem igazán tudok majd arra számítani, hogy behozatok valamit, amire nem gondoltam. Még egy kérdés, van-e közöttetek olyan, akit az István kórházban műtöttek, mi a tapasztalat az ottani helyzetről.

2013. márc. 15. 18:07
Sziasztok!! Én is megéreztem a frontot!! Jobban a szelet fájt a fejem és idegbajos voltam a család szerínt a hasam is fájdogált,és húzott a sebem is.De mára minden elmult))majd csak jön a tavasz!!
18261. julika0127 (válaszként erre: 18251. - Cicus 67)
2013. márc. 15. 17:19
6 hónapos műtött vagyok, és nagyon megéreztem a lehülést.Főleg a vágás helyén éreztem a fájdalmat.
18260. labnemarika (válaszként erre: 18259. - Lila virág)
2013. márc. 15. 17:05
Engem egyre jobban megvisel lelkileg ez a tehetetlenség.Hétfőn voltam 2 hetes,de még minden teher.Még a főzés is.Na majd csak jó lesz.
18259. lila virág (válaszként erre: 18258. - Ibab)
2013. márc. 15. 15:11

Akkor rosszul emlékeztem, hogy 4-5 kilót szabad emelni? Jól nézek ki...


Hát, ma jó lett volna segíteni otthon havat lapátolni, rossz nézni, mikor a többiek dolgoznak, én meg csak állok.

18258. ibab (válaszként erre: 18257. - Lila virág)
2013. márc. 15. 14:24
A szabad,vagy nem szabad kérdése,tehát relatív. A tetőröl is le szabad ugrani, ha akarsz,mert van szabad akaratod, de nem biztos, hogy a javadra válik! Mindig mi döntjük el, hogy mi az ami jó, és mi az ami rossz nekünk.Erre nagyon jól be van állva az ember természete.Érzi és dönt.Jó, hogy kiírtad mit érzel egy szatyor után,mert aki 3-4 hetesen emel, hasonló élményekben lesz része. A javulás, hosszú hónapok eredménye és ehhez a gyógyuláshoz mi kellünk,hogy akarjuk is. Ne tegyünk a javulás ellen. Ilyen műtét után, azt hiszem, hogy életünk végéig limitálva van a súly emelése saját érdekünkben. Úgy,mint a húzás, tolás, lefelé nyomás ( természetesen az erőltetett mennyiségről beszélek.) Szóval, nem ajánlja az emelést senki, fogadjuk szót egymásnak,persze meg is tehetjük, hogy emelünk, de akkor ne csodálkozzunk!!! puszi Nektek, Talpra magyar, hó a haza!!!! Remélem, hogy mindenki otthon van és nincs odarekedve sehova, ha igen, szóljatok,akár itt a fórumon is....
2013. márc. 15. 13:31
Tegnap vásárolni voltam, 4-5 kilót vittem haza, tudtommal ennyit pont szabad. Hát... lehet, hogy szabad, de nagyon rosszul esett, megfájdult tőle a hasam, nyilallt a heg, stb. Remélem, nem csináltam túl nagy hülyeséget. Úgy látszik, 3-4 hét tényleg nem elegendő még a nagyobb javuláshoz. Szóval, leszűrtem azt, hogy akár szabad, akár nem, többet nem cipelek, mint amit jónak érzek.
18256. cs45 (válaszként erre: 18252. - Labnemarika)
2013. márc. 15. 12:40

Szia!

1-2 pohár minőségi vörösbor,kitűnő,természetes vérképző :)

18255. cs45 (válaszként erre: 18251. - Cicus 67)
2013. márc. 15. 12:37

Sziasztok!

Tegnap voltam 6 hetes és úgy fájtam tegnap,rossz volt a közérzetem....:P

Cupp mindenkinek,vigyázzatok magatokra :)

2013. márc. 15. 12:32

Marika! Egyél céklát, abban sok a vas! vagy igyál bio céklalevet - boltit, vagy amit te facsarsz ki gyümölcspréssel.


Brokkoliban, spenótban is sok a vas. Ha ezeket eszed, a vastabletta is jobban felszívódik.

18253. ibab (válaszként erre: 18252. - Labnemarika)
2013. márc. 15. 10:55
MArika, nekem a Maltofer FOL hozta rendbe.Receptre lehet kapni, de nagyon hatásos, csoki ízű nagyon erős vastabi!!Műtét után fél évvel már nem kell szednem!!
18252. labnemarika (válaszként erre: 18249. - Terkócia)
2013. márc. 15. 09:57
Köszönöm.remélem hamar fog javulni,sokat fekszek,gyenge vagyok.Még egy kérésem van.Valami természetes vérszaporító kellene,rossz a vérképem .Köszi.
18251. Cicus 67
2013. márc. 15. 09:20
Sziasztok lányok! Újra itt a tél!!! Éreztétek a változást? Én nagyon.....!
18250. ibab (válaszként erre: 18236. - Kriszta1971)
2013. márc. 14. 17:24

citromfű tea,ez a zene: [link]


...és amiben hiszel( ima, relaxáció, mantra, tőled függ)csak szépre gondolj, hidd el, hogy jó helyen vagy és egészségben.....máris aludni fogsz!!!!

18249. Terkócia (válaszként erre: 18247. - Labnemarika)
2013. márc. 14. 17:17
Szia Marika! Nekem ilyen műtétem volt(szalag és háló beültetéssel kiegeszitve) 5 hetes vagyok . Kb három négy hétig volt nehéz az ülés. Az orvosi rendelőben meg múlthéten is kényelmetlen volt. Naponta 2-3 alkalommal 1-2 órát fekve pihentem. Oldaltfekve, párnával. Semmi emelés, nyújtózkodás.
18248. ibab (válaszként erre: 18229. - Szörvívör)
2013. márc. 14. 17:15
Itten vagyok KEdves Szörvivőr!!! No nehogy már kiszálljál a végállomás elött,még jó, hogy végig kell csinálni azt amit elkezdtünk.Kaptál hozzá erőt, lehetőségeket, és csodálatos gyerekeket. Főleg egy fiú. EGy anyának a fia az aki jobban rá van szorulva az anyjára, amíg talpra nem áll.( Empíria)Ezért hívnak minket erősebb nemnek:-) A fiúk, sokkal nehezebben viselnek el minden traumát, főleg az apjuk elvesztését. Te most apja helyett is apja vagy.Kitartás!!!!!A lányok sikere is sok erőt adhat!! De mi ez itten a fórumon ez a csirkeparádé??? AZt a büdös tíkudvarát nekijje! Hát front van, vagy klimax , hogy ijjjen csúnyán oltogatjuk egymást?? Én ide a világ elöl menekülök, a sok hülye elöl, itt nyugalmlat és világbékét akarok."Szeressük egymást gyerekek"...és a "nap ne nyugodjék le haragotokkal!! " ANnyi mindenen átmentünk mi már itt, nehogy már egy rossz szó, egy helyesírási hiba, vagy öt kilós vödör feketeszén boszorkánnyá tegyen minket. Tessék egymásnak szót fogadni itten, nem emelni,helyesen írni és mosolyogni az élet kifutóján...Sorsok, hangulatok, földrajzi távolságok, nem vagyunk egyformák, de egyben igen, hogy megtanultunk tolerálni mindent és boldogok lettünk,mert meggyógyultunk!!! VIrtuális puszi mindenkinek, és .....Szörvivör!! két cukorral iszom, ide is nyomjál egy feketét :-)))))))
2013. márc. 14. 14:32
Sziasztok!3 napig szigorúan feküdtem,de már nem vagyok lázas.Napi 1 injekció.Volt valakinek hüvely és gátplasztikája a méheltávolítással együtt?Már elmúltam 2 hetes és még mindig nehezen tudok ülni.
18246. Picurka1968 (válaszként erre: 18245. - Perudó)
2013. márc. 13. 23:18

Ne vedd magadra,mert nem neked szólt!

Akinek inge,az meg öltözzön fel!:))

18245. perudó
2013. márc. 13. 22:54

Nem tudom mi bajotok,én nem röviditek,semmivel sem ütök el több betüt mint általában a többiek.

Na de mindegy,én nem bántottam senkit.......

Lehet nincs olyan jó beszélőkém,de nem vagyunk egyformák,és ez igy van jól.Jó éjt mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook