Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


18334. suri71
2013. márc. 19. 08:26
Sziasztok Kedves Mindenki! Hónapok óta olvasom a fórumot,41 éves vagyok, fél éve szeptember 10-én volt méheltávolításom, csecsemőfejnyi mióma miatt, ami nagyon gyorsan nőtt, és súlyos vérzéseket, és vérszegénységet okozott. A hemoglobinom 70-es volt, csak transzfúzió után tudott altatást vállalni az aneszteziológus, és műtét után, a dréncsövön keresztül brutális mennyiségű vér távozott belőlem, ezért vissza is vittek a műtőbe, ahol ismét kinyitottak és újravarrtak, majdnem elvéreztem. Na, de eztután szépen gyógyultam gyakorlatilag probléma nélkül. Most viszont hétvégén kis vérzést tapasztaltam, nagyon megijedtem, és hívtam is a dokimat, aki fogadott is másnap. Elindult két varratom a hüvelycsonknál kifelé, ez okozta a váladékozást. Kiszedte ezeket, ami azért eléggé fájt.Kaptam hüvelykúpot, de hiába kérdeztem, hogy számíthatok-e arra hogy a többi fel nem szívódó varratom is elindul-e, azt mondta, majd a szervezetem eldönti, hogy kilöki- e magából. Hát mit ne mondjak.... nem nagyon szeretnék ismét havonta, vagy még sűrűbben varrateltávolításra járni, pedig lehet hogy ez lesz: Kérlek szépen Titeket, akinek volt hasonló tapasztalata az ossza meg! Köszönöm! Sziasztok
18333. nomka
2013. márc. 19. 07:03
Válaszoljatok gyorsan..annyi kétely gyötör még...
18332. nomka
2013. márc. 19. 07:02

Lányok!


Akkor most egy pesszimista kérdés: a méheltávolítás (részleges) (pláne fiatalon) az későbbi betegségek kockáztatát növeli.. pl. emlőrák? Ti olvastatok ilyesmiről?

18331. BátorNyúl (válaszként erre: 18330. - Lila virág)
2013. márc. 19. 05:36
:)
2013. márc. 18. 23:50
BátorNyúl, nomka, akartam küldeni mindkettőtöknek a jelek közül egy "bátor nyúl" jelet, de nincs... talán majd húsvét előtt lesz, akkor majd elküldöm.
18329. Vicus68 (válaszként erre: 18313. - Ladybird13)
2013. márc. 18. 22:24
Úgy látszik ezt is kórháza válogatja, én hasi műtött voltam, de a hasba kaptam az injekciót, meg oda kellett adni otthon még 20 darabot.
18328. BátorNyúl (válaszként erre: 18327. - Nomka)
2013. márc. 18. 22:11
Azonnal viszonzom is a bátorítást, én már nagyon sokat kaptam innen, ha továbbadok belőle, ugyanolyan jó érzés, mint megkapni volt! :)
18327. nomka (válaszként erre: 18325. - BátorNyúl)
2013. márc. 18. 21:55
Tőlem is egy bátorítás! Túl leszünk rajta hamarosan!
18326. nomka (válaszként erre: 18309. - Bogyó1977)
2013. márc. 18. 21:54

Köszi.. tényleg szükség lesz az itteni támogatásra. Nehéz feldolgozni.. kicsit dühöngök, hogy az egy ici-pici miómánál 3 éve miért csak azt mondta az orvos, hogy ezzel ne foglalkozzak...odafigyelhettem volna étkezésre jobban, ihattan volna palástfű teát, akkor még járhattma volna reflexológushoz stb.. azt hittem ha nem foglalkozom vele, akkor nem lesz baj.


Mekkora a vágás, bikinivonalnál van?


Még annyit, hogy 9,3 cm miómánál az esmyának doki szerint sincs semmi értelme, mert nem csodaszer...


Más: akit régebben műtöttek, mennyi idő után tudtatok pl. kirándulni, mozogni (kocogás, torna) stb.? (nagyon nem vagyok otthonülős típus és idén a tél is bezárt ide)


És egy utolsó kérdés: olvastam egy cikkben, "hogy mióma esetén ne engedje a méhét kivenni, keressen másik orvost, aki nem veszi ki, mert pl. hüvely előre eshet". Ez mit jelent, vagy ne dőljek be ennek? Volt vk.inek ilyen? (BÁr abban a cikkben a műtt utáni szexuális nehézségekről is írtak, ti meg nem :) )

2013. márc. 18. 21:46

Köszönöm a bátorítást, nem félek kevésbé, de ezt nagyon bátran teszem. :) (lila virág, ezt megőrizzük...)

Sportkupakos palack, megvettem. :)

És valóban mindjárt Húsvét, megvettem a csokinyuszikat a lányomnak (14 éves, csak a hagyomány, és a reggeli mókázás miatt kapja), és mindjárt jobb kedvem lett. Tehát HúsvétiNyúlként már nem fogok leszerepelni, igyekszem BátorNyúlként is helyt állni.

Egyébként pejot kérdésére engem is érdekelne a válasz, akár privátban is, ha van olyan, aki megosztaná velem.

Köszi

18324. nomka
2013. márc. 18. 21:40

Sziasztok lányok!



Me lementem egy orvoshoz, jaj annyira megnyugtató volt, de tényleg a méhtest kivételében maradtunk és a mióma lehelyezkedése miatt hasi műtét lesz. Be vagyok rezelve nagyon, de inkább lennék már túl rajta, műtsenek meg azonnal.

Két opció van: volt Nyírő, mint Róbert magán klinika. És a SOTE I. számú női. (Én talán utóbbira szavaznék, bármi gáz van (de nem lesz!), akkor ott kéznél van minden.

Melyikről mik a tapasztalatok?

18323. pejot
2013. márc. 18. 19:49

Sziasztok!

Valószínüleg nekem is sort kell kerítenem a műtétre. Kicsit félek tőle, még nem döntöttem el, hogy belemegyek-e.

Szeretném megkérdezni, hogy mennyit illik adni fogadott orvosnak a műtétért. Ti mennyit adatatok? (Szeged, már ha a hely számít)

Lehet, hogy írtatok már róla, de nem olvastam még vissza az egész fórumot.

Köszi előre is.

18322. hóvirág66 (válaszként erre: 18304. - BátorNyúl)
2013. márc. 18. 18:36

Szia!

Nekem is nagyon tetszik a neved, optimistának tűnsz és ez most nagyon jó!

Engem 6 hónapja műtöttek, azóta minden rendben van, de műtét előtt én is adhattam volna magamnak a gyáva nyúl nevet. Itthon én tartottam a családban a lelket, én voltam a legerősebb, legnyugodtabb, belül pedig ahogy közeledett az idő egyre gyávább voltam. Így utólag persze rájön az ember, hogy kár volt annyira félni.

Én műtét után annak örültem a legjobban, hogy vittem nedves popsi törlőkendőt és fél literes sport palackot.

18321. c07940919c
2013. márc. 18. 18:33

Nektek is olyan érzés van a hasfalban , mintha izom lázatok lenne?

Ha a hasam volt kb 30 cm, ugye szét vágták, aztán összevarrták, lehet a 30 cm 24 cm lett, és ezért feszül a hasam és fáj?

Időnként úgy érzem magam, mint amikor terhes voltam: erős szívdobogás, állandó éhség, émelygés, hányinger. Van aki hasonlóan érzi/érezte magát? Ez elmúlik idővel? Vagy valamilyen bogyót szednem kellene?

18320. Cipó15
2013. márc. 18. 17:13
Sziasztok: 53 éves vagyok és most állok a méh eltávolító műtét előtt ( miómás méh. Az orvosom a hüvelyi eltávolítást javasolja, ha ez nem működik akkor áttér a hasi műtétre. Írjátok meg legyetek szívesek kinek melyikkel volt (szerencséje) találkozója és mi a tapasztalata?
18319. lila virág (válaszként erre: 18317. - C07940919c)
2013. márc. 18. 14:24
Csak óvatosan merek szólni, mert nekem nagyon toleráns a munkahelyem, meg itthonról is tudok dolgozni. De volt olyan munkahelyem, ahonnan ki akartak vágni, mert nem mentem be vasárnap, mikor a főnök csak úgy berendelt minket leltárra. telefonon megfenyegetett, hogy akkor kirúg, hétfőn elintézzük a papírokat... Hétfőn aztán visszakozott, bár dühös volt rám, legorombított... De annyi minden olyat tudtam, amit más nem, és ami nem könnyen pótolható, hogy szüksége volt rám. Amikor nemsokára én mondtam fel, tíz körömmel akart visszatartani. Szóval, te látod a munkahelyedet, a saját helyzetedet, gondold meg, érdemes-e esetleg kockáztatni. De javasolni nem javaslok semmi konkrétat, nem akarok más egzisztenciájával játszani úgy, hogy a körülményeket sem ismerem.
2013. márc. 18. 14:20
Nekem is hasműtétem volt, és a hasamba kaptam az injekciót, utána otthon is oda adogattam. De tényleg nem gáz, nem fáj (kivéve, ha eltalálok valami izmot), picit csíp, ennyi.
18317. c07940919c
2013. márc. 18. 14:17

Csak a kórházban kaptam vérhígítót, a karomba.


Elolvastam néhány régebbi hozzászólást. Kicsit aggódom, hogy tudok e majd dolgozni. Az interneten is keresem, mit és mennyit lehet tenni ilyen műtét után. Úgy néz ki vagy dolgozom és később komoly problémáim lehetnek, vagy báj báj munkahely :)

Egészéség vagy munka? :)

18316. cs45 (válaszként erre: 18307. - BátorNyúl)
2013. márc. 18. 10:37

Szia!

Nekem a fél literes sportpalack vált be,nem folyik a nyakadba,elbírod és kicsi kortyokat tudsz belőle inni.Utántölthető,és a kupakot könnyen tudod nyitni-zárni.Tena bugyit vettem,2 db.pár száz forint,méretet is kapsz a gyógyszertárba,mosható és olyan mintha semmi sem lenne rajtad.Ezt használtam császár után is.Ne izgulj,bár mind ezt tettük,túl leszel rajta és minden rendben lesz! :) Utána,már lehetsz a "BátorHúsvétiNyúl" ;)

18315. labnemarika (válaszként erre: 18307. - BátorNyúl)
2013. márc. 18. 09:26
Vigyél magaddal 0,5 literes üveget,párat vízzel.Az első 1-2 napban jó lesz,ha nem a nagy üveget kell emelgetned
2013. márc. 18. 09:23
Én is kapom itthon a vérhigitót.A lányom adja mindennap a hasamba.
18313. ladybird13
2013. márc. 18. 08:03

A hasi műtötteknek nem hasba adják a vérhigítót, én a karomba kaptam. Én már a harmadik csomagot kezdtem meg most, itthon én szúrom magam, de a karomba nem tudom beadni magamnak, így a combomba szúrom....nem olyan vészes, csak bátran kell hozzáállni!

Mindenki parázik, nagy műtét ez, teljesen természetes.....de mivel idetaláltál Nyuszika....így már tudod NEM VAGY EGYEDÜL!!! Segítünk, bátorítunk, küldjük az energiát, izgulunk Érted, és majd várunk vissza, és olvassuk majd Tőled: túl vagyok rajta, minden rendben volt! :) Mert így lesz! Puszi

18312. Bogyó1977 (válaszként erre: 18304. - BátorNyúl)
2013. márc. 17. 23:32
Én is féltem..volt 2hónapom barátkozni a gondolattal..de ahogy az időpontom közeledett,pánikoltam én is..erősnek kellett magam mutatni itthon,anyukám és a gyerekeim előtt..nem akartam hogy lássák,sőt előttük tényleg erős is voltam..de amikor nem látott senki... Akkor szállt meg az ősnyugalom érzés,amikor már toltak be a műtőbe..megnyugodtam..teljesen..csupa szép dologra gondoltam,míg felértek velem a nagyműtőbe..tudtam,hogy nem lesz semmi baj..egyszerűen éreztem...
18311. Bogyó1977
2013. márc. 17. 23:23
És homokzsákom sem volt...
18310. Bogyó1977 (válaszként erre: 18307. - BátorNyúl)
2013. márc. 17. 23:22
Szia! Én pl. NEM KAPTAM EGYÁLTALÁN vérhigítót..csak a műtét közben,utána nem.. Meg is ijedtem,nehogy trombózist kapjak (kicsit para vagyok ilyen téren) megkérdeztem két különböző nővért,féltem hogy elfelejtették.. De azt mondták, 40 év alatt nem adnak..jó gondolom nézték a vérképet is... Nyugtalanított kicsit,neten néztem utána..van ahol adnak császár után is,van ahol nem..mégiscsak hasi műtét...szóval én nem kaptam,de itt sokan igen..engem Bp. -en operáltak,a Szent Imre Kórházban..
18309. Bogyó1977 (válaszként erre: 18303. - Nomka)
2013. márc. 17. 23:13
Én is hasonlóan éreztem..miért én? Miért ennyi idősen? Sosem voltam beteg sem..3gyerek hüvelyi úton,8év szoptatás összesen..megértem az érzéseid teljesen.. Aztán elkezdtem másképpen gondolni erre..nem volt könnyű,a legtöbb segítséget itt kaptam,a Lányoktól! Örökre hálás leszek a csajoknak!!! Műtét közben derült ki,h a petevezetőknek és az egyik petefészeknek is mennie kell! Nem érzem a hiányukat! Nem menstruálok már, ami nem hiányzik.. :) és nem a belső nemi szerveinktől vagyunk nők,ez teljesen biztos! Rengeteg szeretet,és támogatás jött a családtól,a barátoktól,sokat olvastam,pihentem,gondolkodtam... JÓL VAGYOK!!! Büszke arra,hogy megcsináltam,mint itt mindenki..újra dolgozom már,vártak vissza nagyon! A szövettan negatív lett,ezt éreztem is,hogy nem lesz baj... Szerelmes is lettem, a tavasz is talán végre megérkezik,nem fáj semmim... Kell ennél több? :) :)
2013. márc. 17. 22:56
Esetleg vigyél magaddal 2-3 liter vizet, azután, ha felvettek a kórházba, kérd meg szépen őket, hogy engedjenek ki a boltba. Gondolom, te is egy nappal előbb fogsz befeküdni. A maradék egy-két litert már megveheted a kórházban is, csak minél kevesebbet vegyél ott, mert nagyon drága szokott lenni minden a kórházi boltokban.
18307. BátorNyúl (válaszként erre: 18295. - C07940919c)
2013. márc. 17. 22:01

Szia!

Milyen érdekes, hogy mennyire eltérő egyes kórházakban a műtét utáni protokoll. (Homokzsák, felkelés és egyebek.) Az evés hiánya nem zavar, rámfér a diéta, legalább hamarabb felveszem a "nyári alakzatom". :) Az alvadásgátló érdekel, ezt mindenki kapott? Mintha korábbi hozzászólásokban olvastam volna, hogy hasba adják, vagy van aki szájon át kapta?

Hát 10 liter vizet képtelen leszek vinni magammal, ezt még át kell gondolnom, hogy hogyan fogom megoldani.

Az unalomtól nem félek, régen látott jó barátom, már nagyon hiányzik. :)

18306. BátorNyúl (válaszként erre: 18305. - Lila virág)
2013. márc. 17. 21:44

Köszönöm!

Nyúl, a Bátor. :)

2013. márc. 17. 19:55
Kedves BátorNyúl! Meg ne változtasd a neved? Ugye emlékszel arra, hogy "az a bátor, aki fél?" Akárhogy is, ez egy komoly műtét, és csak az nem fél semmit, aki ezt nem tudja felfogni. Én is sokáig féltem. Azért igyekezz ne gondolni rá túl sokat, foglald el magad valamivel, beszélgess, olvass, csinálj valamit, ami leköt. Én még igyekeztem rendbetenni a dolgaimat, amik nem voltak rendben (emberi kapcsolatok, lelkiismereti ügyek), azok is jót tettek. A félelmet le lehet győzni. A kórházban is megnyugtató volt látni, hogy az én műtétem csak egy a sok közül, és azért mindenkit visszahoztak... Úgyhogy csak féljél bátran :) és aztán győzd le a félelmet! Amiben tudunk, segítünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook