Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


18451. d9560d39ef
2013. márc. 25. 22:49
Röviden összehasonlíthatatlan egy komoly hasi műtét bármi mással! Ez vonatkozik a császár-szülésre is, az is egy nagyon komoly műtét, nem is értem, aki azt minden ok nélkül kéri, miért teszi!?
18450. d9560d39ef
2013. márc. 25. 22:46
El tudom képzelni milyen lehetett, mert nekem első szülésemnél elgennyesedett a gátseb (bár az minden szenvedésemhez képest csak egy "MORZSA", ahhoz képest, hogy egy hasi műtét mennyire komoly!), én szülés után minden nap rosszabbul voltam, nem lázasodtam be, mert még tüdőgyulladásnál sem volt lázam, s azt mondták ne kényeskedjek, csak azért vagyok olyan nagyon gyenge, mert a gyerek 4 kiló volt! Semmi köze nem volt hozzá! Akkoriban az István kórház maga volt a rettenet, 3 napig nem takarítottak, tizenvalahányan egy szobában, rémes volt, szülés alatt gondoltam rá, nehogy valami fertőzést összeszedjek ebben a borzasztó kórházban, hát talán nem kellett volna rá gondolnom, mert úgymond "bevonzottam" a fertőzést, megvalósult, a varratszedésnél, 5. napon kinyílt, s 14 napig úgy hagyták, hogy tisztuljon, le is fogytam 41 kilóra, csont és bőrre, a tejem is elapadt, rossz rágondolni is. Aztán újra összevarták, s 5 nap múlva mehettünk haza a gyerekkel, ennek éppen 29 éve...
18449. d9560d39ef (válaszként erre: 18439. - Kriszta1971)
2013. márc. 25. 22:43

Szia Kriszta!

Mielőbbi teljes felgyógyulást kívánok!!

Borzasztó amin keresztül mentél. Látod, ezért félek, irtózom a műtétektől, na meg a nőgyógyászoktól! Ez baromi fájdalmas lehetett, csak remélni tudom, hogy már nem szenvedsz tőle olyan sokat, mint kezdetben!

18448. lila virág (válaszként erre: 18445. - Harmonett)
2013. márc. 25. 22:26
Biztatásnak írtam a hozzászólásomat, különben nem veszem félvállról, tudom, hogy rossz előtte lenni. Viszont mikor pontos dátumot tudtam már, akkortól könnyebb volt, tudtam, hogy most már biztos, hogy akkor vége lesz. Szóval, tarts ki!
18447. malacmuki (válaszként erre: 18445. - Harmonett)
2013. márc. 25. 20:08
Bocsi! Visszaolvastam, neked hurokmetszéses konizációs műtéted volt, akkor lehet, hogy nem kell annyit várni. Nekem szikével végezték.
18446. malacmuki (válaszként erre: 18445. - Harmonett)
2013. márc. 25. 20:02

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem azt mondta az orvosom, hogy a konizáció után meg kell várni legalább a 6 hetet. Nekem péteken telik le a 6 hét, akkor vizsgálat, és időpontot is kapok a méheltávolító műtétre.

Fel a fejjel, bár én is félek ...

18445. harmonett (válaszként erre: 18442. - Lila virág)
2013. márc. 25. 19:58
Igen, tudom,csak olyan vacak ez az egész. Holnap lesz 3 hete, hogy a konizáción túlestem, és majd bele pusztulok, hogy megint a műtét előtti feszkó van :-( de szerdán remélhetőleg biztos dátumot tudok majd .... Szeretném már azt írni, hogy vége van :-)
18444. malacmuki (válaszként erre: 18439. - Kriszta1971)
2013. márc. 25. 19:22
Jobbulást, mielőbb gyógyulj meg!
18443. ladybird13 (válaszként erre: 18439. - Kriszta1971)
2013. márc. 25. 19:04
Gyógyulj meg mihamarabb!
18442. lila virág (válaszként erre: 18438. - Harmonett)
2013. márc. 25. 18:35
Kitartást, eljön az is, aztán meg majd számolgatod, hogy már hány hete túlvagy a műtéten. Nekem hihetetlen volt, hogy majd egyszer visszafelé nézek rá, de mégis eljött, és neked is eljön.
18441. lila virág (válaszként erre: 18439. - Kriszta1971)
2013. márc. 25. 18:33
Ezt olvasni is rossz, hát még átélni milyen lehetett! De legalább kijött, nem maradt benn. Tényleg nagyon vigyázz magadra, kétszeresen, mint előtte!
2013. márc. 25. 18:25
Kriszta mielőbbi gyógyulást!! Nagyon vigyázz magadra!!
2013. márc. 25. 18:11
Sziasztok,több mint egy hete irtam boldogan(12.-én)hogy túl vagyok a műtéten,aztán rá 3 napra felment a lázam 39 fokra,irány vissza a kórház...először azt mondták,hogy a csonkom gyulladt be,adták az antibiotikumot,vénásan,mert mindent kihánytam,naponta 2x betadinos irrigálást végeztek (vicces,de ez még jól is esett)aztán szép lassan az amúgy teljesen szép hasvágásom is kezdett vörösödni.aztán egyik éjjel egyszer csak kifakadt a hassebem,megnyílt és folyamatosan ömlött belőle a gennyes váladék..mit mondjak,nagy élmény volt..azóta és még 7 napig tömény antibiotikumkúra..szóval lányaok,vigyázzatok magatokra,remélem,ezt senki nem éli át,amit én.ma jöttem haza a kórházból,a műtét óta 10 kg-t fogytam,gyenge vagyok,mint a harmat..most már a gyógyulás a cél,talán már ennél a pontnál el kezdhetek bizakodni.minden jót mindenkinek!!!!
18438. harmonett
2013. márc. 24. 21:27

SZIASZTOK!

Próbálom emésztgetni a rám váró dolgokat, és kicsit könnyebb, hogy itt vagytok!!!!

Ebben a helyzetben is szerencsésnek érzem magam, hogy úgy tűnik, időben kaptam el a betegséget.

Bár azt a részét nem tudom még felfogni, hogy folyamatos P2 eredménnyel, úgy, hogy leakartak beszélni a konizációs műtétről, hogy lehet ilyen szövettani eredményem :-( ...csak lenne már szerda, hogy tudjam mikor leszek túl rajta:-(...csak lenne már annak a napnak a másnapja....

18437. d9560d39ef (válaszként erre: 18433. - Bogyó1977)
2013. márc. 24. 20:48

Ha nincs semmi panasza, akkor én megértem, teljesen! Reméljük, hogy később sem lesz, hiszen 65 évesen már rég túl van a változó koron,így azért már közel sem akkora a "veszély".

Én sem szeretek nőgyógyászhoz járni, igaz, nincs olyan, akihez úgymond "szívesen" elmennék, ha bajt érzek, mert megbízhatom benne. A fölényes, közönyös nőgyógyászok meg eléggé kiakasztanak. S ebből van több, sajnos.

A jelenlegi, aki felírta az Esmya tablettát, kérdem, ezt mikor lehet elkezdeni? Akár ma? Persze, bármikor. - mondta. Otthon olvasom a betegtájékoztatót a dobozból, hát nem akármikor a menstruációs ciklus első hetében kell elkezdeni, tehát az első vérzéses naptól kezdődő héten. Nekem az kb. két hétre lesz ahhoz képest, amikor ott voltam. Tehát le sem xarja, hogy ki mikor kezdi el, "akármikor". Ja, aztán ha gondot okozna, akkor rá van írva a tájékoztatóra, elfogadtam.

Hát nem is tudom, minden nap egy komoly tortúra nekem ezekkel a mióműákkal, de a műtéttől írtózom, a tablettától teljesen megrémültem, már a mellékhatásaitól, hogy minden 10. illetve minden 100.-nál igen komoly mellékhatások fordulnak elő... hát általában a legtöbb tablettán, 1000 a nagyon gyakori, meg 10.000... stb. Nem minden 10. !

18436. d9560d39ef (válaszként erre: 18430. - Terkócia)
2013. márc. 24. 20:41

Sajnálom, de ilyenkor nekem első gondolatom, hogy orvosi műhiba miatt kell kivenni a méhét! Nem vagyok látnok, nem tudom mi van, mi történt ott pontosan, de sok esetben sajnos jól gondolom!

Nagyon sajnálom, hogy ki kell venni a méhét, főleg, hogy a kisbabával is vannak gondok, s akkor ugye több már nem is lehet. Hát őszintén kívánom a legjobbakat, gyógyuljon meg a kisbaba, s a műtéten ha muszáj, akkor utána mielőbbi gyógyulást a mamájának is!!!!

Persze nagyon nehéz lehet szegénynek úgy "gyógyulni", hogy életveszélyben van az újszülött babája, rossz belegondolni is!

18435. nomka (válaszként erre: 18434. - Cicaaa65)
2013. márc. 24. 18:46

szerintme lelkileg nem mindegy, hogy 38 évesen vagy 50 évesen műtenek v.kit ezzel....


Meg elvben a méhnek nincs szerepe már, de ez nem igaz, van olyan orvos aki azt mondja, hogy igenis a petefészkek vérellátást biztosítja...

18434. cicaaa65 (válaszként erre: 18422. - D9560d39ef)
2013. márc. 24. 18:06

Ha felmerült már egyszer a műtét lehetősége, teljesen felesleges halasztgatni, évekkel eltolni, elodázni esetleg.

Még akkor is, ha fiatal valaki, mert úgyis műtét lesz a vége, csak idősebben már sokkal nehezebben viseli a műtét nehézségeit az ember...


Esmya... Hát lelke rajta, aki ilyen mellékhatások mellett ehhez folyamodik...

18433. Bogyó1977
2013. márc. 24. 16:13
Na igen..Anyukám 65 éves lesz..a nagylányom 17 múlt...amikor terhes lettem vele,anyu akkor volt utoljára nőgyógyásznál,hosszas győzködés után..azóta sem!! 18éve nemhogy rákszűrésen nem volt,nőgyógyász nem látta... Azt mondja,őt nem érdekli,nem fáj semmije,minek menjen... És nem tudom elrángatni semmilyen orvoshoz..tüdőszűrésre sem,pedig erős dohányos...
18432. malacmuki (válaszként erre: 18430. - Terkócia)
2013. márc. 24. 13:49

Én azt tapasztalom, hogy az Édesanyámék korosztályából nagyon sokan soha (és mostanság sem)nem is jártak rákszűrésre, emiatt talán nem derült ki korábban annyi probléma.

A másik ok talán, hogy ha valaki ilyen helyzetbe került akkor inkább titkolta, mert ez egy kicsit tabu témának számított. Ma már nyíltabban mernek erről beszélni az emberek, és ehhez ahogy írtad nagyobb a médiafelület is.

18431. nomka (válaszként erre: 18430. - Terkócia)
2013. márc. 24. 13:25
szerintme biztos volt eddig is, cska nekünk kerülte el a figyelmünket, ill. mi lehetett a régi időkbne mikor nem volt uh.?
18430. Terkócia
2013. márc. 24. 12:30

Sziasztok lányok!

Most egy kicsit el vagyok kenődve. Nem magam miatt. Kicsit a témához vág. Rengeteg a méhhel, petefészekkel problémás fiatal. Ledöbbentem este. Miután itt írtunk veletek erről, óra sem telt el, Pakson lakó rokon hívott, megszült a lánya. Császárral szült, de vissza kell mennie a műtőbe, ki kell venni a méhét. Nincs 30 éves. Egy kedves, aranyos fiatal, aki évek óta próbálkozott a teherbeeséssel. Most ő a műtőbe készül vissza Szekszárdon, babáját meg Pécsre vitték légzési elégtelenséggel, lélegeztetőn van. Szerintetek miért van ez? Vagy eddig is volt, csak nem hallottunk róla, mert nem volt ekkora médiafelület?

18429. Bogyó1977 (válaszként erre: 18427. - Malacmuki)
2013. márc. 24. 10:32
Szia! Hát,igen.. Alattomos dolgok ezek..fiatal vagy,az ember nem is gondol arra,hogy baja eshet.. Még jó,hogy elmentél orvoshoz!! Kitartást kívánok Neked, és gyors felépülést! Én minden évben rendszeresen jártam nőgyógyászhoz,rákszűrésre is,legutóbb júliusban voltam,minden rendben volt,miómának nyoma sem.. Mégis műtét lett a vége.. Ezért írtam,hogy néha csak úgy megtörténnek a dolgok,amikre nincs magyarázat... Még úgy is,ha valaki rendszeresen megy! Volt is olyan orvos,aki megjegyezte,miért hanyagoltam el ennyire,miért vártam,h ekkorára nőjjön!! Aztán amikor mutattam neki a nyári papírom,megdöbbent...tényleg a semmiből nőtt..hatalmasra..
18428. Bogyó1977
2013. márc. 24. 10:20
Rákszűrésre ezentúl is kell majd járnom a megmaradt méhszáj miatt..,néha aggódom,remélem a megmaradt petefészkemmel már nem lesz gubanc.. Működik rendesen..fájnak a melleim,amikor menstruálnék.. Tegnap volt egy kis barnás folyásom,gondolom emiatt..a jobb oldalit kivették, tele volt cisztákkal kívül belül..
18427. malacmuki (válaszként erre: 18425. - Bogyó1977)
2013. márc. 24. 10:16

Sziasztok!

Valóban nehéz elfogadni az egész helyzetet úgy, hogy nem volt semmi tünetem, nem fájt semmim, nem véreztem. Ha a rákszűrés nem mutatja ki a problémát, még most is élem megszokott életemet, és nem rettegek a műtéttől és a következményeitől. DE, szerencsésnek érzem magam, hogy időben kiderült, hogy probléma van, és nem akkor, amikor már nem tudtak volna segíteni.

Én elhanyagoltam a rákszűrést, de most már minden ismerősömnek felhívom rá a figyelmét, hogy ne tegyék!

A saját káromon tapasztaltam meg.

18426. malacmuki (válaszként erre: 18420. - Harmonett)
2013. márc. 24. 10:11

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, sok hasznos információt találtam.

harmonett: Én is "hasonló cipőben" járok mint Te. 37 éves vagyok,egy germekem van, terhesség gyanújával elmentem vizsgálatra (persze nem voltam terhes, mint azóta kiderült a gyomrommal van probléma), és mivel kb. 5 éve nem voltam rákszűrésen :-( , ezért azt is megcsináltattam. 3 hétre rá jött az értesítés, hogy menjek vissza, mert P5 lett a citológiai eredményem. Utána kerestem egy jó orvost, Ő megismételte a rékszűrést és alaposan megvizsgált, de semmit kórosat nem látott. Az eredmény ismét P5, túl vagyok már egy konizációs műtéten. A szövettan azt mutatta, hogy maradt még benn rákos sejt. Alternatíva ugyanaz mint nálad, a választásom ugyszintén. Most intézem a műtét előtti orvosi vizsgálatokat, jövő pénteken már talán időpontom is lesz a műtétre.

18425. Bogyó1977 (válaszként erre: 18421. - Lila virág)
2013. márc. 24. 10:04
Szia Lila virág, és sziasztok Csajok! Igen,rengeteg a 30-as...megdöbbentő.. Én most februárban lettem 36 éves, januárban műtöttek..már írtam korábban,hogy akiknek rengeteg panaszuk volt előtte,azoknak tényleg megváltás volt a műtét..de nekem is mint itt pár Társamnak derült égből villámcsapásként ért a tudat, hogy elkerülhetetlen a méheltávolítás.. Hihetetlen,de igaz,hogy a miómám a semmiből nőtt majdnem egy kilósra..5hónap leforgása alatt..mivel szupergyorsan,érezhetően nőtt,esélyem sem volt más megoldáson gondolkodni..csak beletörődni,és elfogadni a helyzetet...ez van,túl vagyok rajta, már ugyanolyan jól vagyok mint a mióma előtt.. Mindig az van előttem,hogy oké,hogy nincs már méhem,meg csak egy petefészkem maradt és a méhszáj,de nem találtak rákra utaló elváltozást.. És igazából jobb így..tele volt a méhem rengeteg apróbb-nagyobb göbbel,ami csak a szövettanból látszott,utólag.. ki tudja,ezek mikor "gondoltak" volna egyet és indultak volna növekedésnek... Egy szó,mint száz..van olyan helyzet az életben,amikor nincs más lehetőségünk,nem mi döntünk,hanem el kell fogadnunk bizonyos helyzeteket, valahogy felülkerekedni és pozitívan hozzáállni, másképp nem lehet.. Elnézést kérek,ha vkinek késve válaszolok,sajna kevesebbet tudok itt lenni.. Már 2hete dolgozom.. :) jól is bírom.. Mindenkinek szép napot! Puszi Nektek
18424. nomka
2013. márc. 23. 18:50
na bocs a hibás gépelésért...
18423. nomka
2013. márc. 23. 18:50
Valéaki járt az Istvánbna Dr. Pálfavy Lászlónál és nem tudja véletlen a magánrendelésének elérhetőségét?
18422. d9560d39ef
2013. márc. 23. 18:35

Köszönöm a segítőkészséget!

A 40 év alattiaknak én azt mondanám, ha nincsenek elviselhetetlennek tűnő nehézségeik a miómák miatt, akkor ne menjenek bele azonnal egy eltávolító műtétbe! Nekem 36 évesen volt néhány kisebb, akkor talán úgy egy év alatt fel is szívódtak, eltűntek a méhemből.


Béres cseppet szedtem naponta 3 x mindig ugyanabban az időben, s mellette multivitamint napi 1-et. Hátha segít!

Most sajnos 1-2 éve hogy megint van, nem is tudom pontosan, mióta, de már hosszabb ideje szenvedek tőlük, ám csak tavaly ősszel tudtam magam rávenni, hogy orvoshoz forduljak. Most hogy eltelt 6 hónap, talán az is eredmény, hogy az UH szerint nem rosszabbodott az állapot, igaz, nem is javult, most már kevés volt a Béres csepp. DE fiataloknak érdemes talán megpróbálni.

Az Esmya néhány hete TB támogatott lett, tehát 50.000.- Ft helyett most egy doboz kb. 5.000.- Ft, de a "lehetséges" mellékhatások miatt hát kétszer is érdemes meggondolni, mert lehet, hogy tényleg csak a műtétet tolja ki, illetve azért kicsinyítik így le a miómákat, hogy a műtétre késztenek fel így, nekem az jön le a betegtájékoztatóból, hogy akkor utána "mehet" a műtét...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook