Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


18516. anci38
2013. ápr. 1. 23:26

Kedves Vicuska!

Köszönöm, h válaszoltál, köszi a biztatást, én is veled érzek, ez sokkoló amikor közlik a rossz hírt, nem tudja csak az akinek szintén ilyet közölnek...nagyon-nagyon szorítok neked, h jo legyen a szerdai leleted, én szerdán tudok időpontot kérni, a kék golyóba irták a beutalót... puszi

18515. ibab (válaszként erre: 18495. - Cicus 67)
2013. ápr. 1. 22:50
Cicus!!! No para! A férjed nem tudja, hogy mikor leszel jól,mert ő nem esett át méheltávolításon. Ő segítsen neked, ne az észt ossza!! Sok időbe telik,amíg jól leszel, sokkal jobban, de türelem.A férfiak egy foghúzástól már meghalnak, tisztelet a kivételnek!!!!! Nem gondolj negatív dolgokra, gondolj a lányodra, és arra, hogy milyen jó lesz majd ha meggyógyulsz. Őt még NŐVÉ KEL NEVELNED.Ha bármiben tudok neked segíteni, akár az éjszaka kellős közepén is, írj nekem privit és én válaszolok Neked!! Beszéljük meg, ami bánt, ne fojtsd magadba légyszi-légyszi,mert akkor nem fogsz gyógyulni! itt mindnyájan azért vagyunk, hogy segítsünk, ki ki a maga módján. Bármiről írhatsz, amiről szeretnél, de nem tudsz kivel megbeszélni!
18514. ibab (válaszként erre: 18508. - Katóka)
2013. ápr. 1. 22:42
KAtóka, várj még!! Úgy is érzed, hogy mi az, ami jól esik.Megeröltetni semmit sem szabad. Én 7 hónapos vagyok, mindent csinálhatok, csak a futással kell még csínyján bánni. AZ úszás, ami vígasztal. Azt lehet m ár kb 3 hónaposan is. A porszívót is még hanyagold, mert a toló mozdulat is árthat idő elött. Figyeld a tested, hogy mit kíván, semmit se sürgess.Az intim tornát, azt már 1(!) hetesen is lehet csinálni,óvatosan....A spinninget nem ajánlotta a doktornőm, a biciklizést fél év után, a teljesítmény túrát....hm majd:.-) ezt azért kérdezd meg, nehogy baj legyen!!!
18513. ibab (válaszként erre: 18511. - Vicuska0125)
2013. ápr. 1. 22:36
DRága Vicuska!! Igyekszem!!Mindenben ,amit leírtál,Rád is sokat gondolok és csakis pozitívan állj a dolgokhoz!! Ne is gondolj arra, hogy ne legyen valami JÓ,minden JÓ ami veled kapcsolatos, még a szövettanod is! Kíváncsian várom a JÓ eredményt!!! :-D :-D A hitemet sokszor az erősíti, hogy a Jóisten még a rosszból is jót tud sokszor kreálni,még ha azonnal nem is érezzük, hanem később, akkor is!
18512. vicuska0125 (válaszként erre: 18498. - Anci38)
2013. ápr. 1. 22:15

Kedves Anci38!

Együtt érzek Veled. Olvashatod az én esetemet. Február 8. Műtét. Hozzá kell tennem, hogy nagyon rossz állapotban kerültem be a kórházba. Hemoglobin szint 33, a legalacsonyabb 120 helyett. 3 hétig voltam bent, addig kaptam 5 liter vért. Ebből 3 litert mi szereztünk interneten, tv-n keresztül. Mivel kelet Magyarországon hiánycikk az A RH negatív vér. De hála a JÓ ISTENNEK, vannak még segítő emberek.

Tehát január 23_án bevonultam a kórházba, második héten elkezdett rettentően fájni a mellkasom, vagy a vállam, vagy valamim. Küldtek röntgenre, belgyógyászhoz, ultrahangra. Minden negatív volt. Az anesztes addig nem vállalta az altatást, míg a vérképem nem lesz jó. Közben elkezdtem vérezgetni, így ez felgyorsította a műtét lehetséges várható időpontját. Minden orvos miómával kezelt, azzal is kezdték el a műtétet. Csak a szövettanból derült ki, hogy daganat, méghozzá a legagresszívabb fajtából. Sarkoma... Ez van... Jaaa. egyébként 47 éves vagyok, a szülinapomat a kórházban ünnepeltem, a kisebbik fiamnak a szalagavatójára, ami február 2-án volt nem mehettem el, de azért bejöttek a család a szalagavató után, és lejátszották videón, hogy milyen szépen táncolt a fiam... Egy isteni fickó... Nem nagyítok, de így van... A nagyobbik fiamat is imádom, Ők ketten az életem értelmei... Tehát van még mit tennem itt a Földön, Ezért kérem a JÓ ISTENT, hogy adjon egészséget, gyógyulást, hogy az elvégzendő feladataimat maradéktalanul el tudjam látni.

18511. vicuska0125 (válaszként erre: 18506. - Ibab)
2013. ápr. 1. 21:49

Kedves ibab!

Nagyon klassz csajszi vagy. Sugárzik belőled az energia a pozitív gondolkodás, a segítő szándék. Irigyellek érte. Kívánom, hogy a JÓ ISTEN tartson meg sokáig ilyennek, ne engedje, hogy bárki vagy bármi megtörje a hitedet.

2013. ápr. 1. 21:46

Sziasztok! Mindenkit üdvözlök.

Már egy pár napja olvasom a fórumot. Hát fantasztikusak vagytok. Belőletek merítek erőt. Én már február 8-án voltam a műtéten. Kivették a méhet, petefészket. A szövettanom nagyon sokára lett kész, de még ez is csak előzetes diagnózis. A méhtest rosszindulatú daganata. Sajnos. Pénteken voltam hasi és kismedencei Ct vizsgálaton. Szerdán lesz eredmény. Szorítsatok lányok, hogy jó legyen.

18509. Bubi 54 (válaszként erre: 18498. - Anci38)
2013. ápr. 1. 20:22

Szia!

Nekem is kivették a méhem, meg a petefészkeket méhnyálkarák miatt.A műtét alatt úgy ítélték meg,hogy mást nem kell kivenni.Én is voltam az onkológián, de nem kaptam semmit,mert a szövettan szerint a petefészkekre nem terjedt át.A te eseted más, de a méh eltávolitásával reméljük, nem lesz semmi probléma.Jobbulást kívánok neked, de előre ne aggógj, mert az tényleg ártalmas.

18508. Katóka
2013. ápr. 1. 19:09

Nekem 10 napja vették ki a méhemet(petefészek ,méhszáj maradt) Tudom,hogy 6 hétig nem lehet dolgozni.Sportolni mikortól lehet? Én úgy terveztem,hogy elkezdek sétálni egyre nagyobb távokat,majd júniustól ismét úgy sportolok ahogy műtét előtt.Én úgyanis hetente 5-ször voltam 50 percet a futópadon.Időnként pedig biciklizek és teljesítménytúrázok.Aki már régebben műtöttek kérem válaszoljon,szerinte lehet így mozogni?

És mikor lehet pl a porszívót megemelni? 6 hét után azt is?

18507. cicaaa65 (válaszként erre: 18506. - Ibab)
2013. ápr. 1. 17:31

Ibab :)))))


Ez már kellett, még nekem is... néha muszáj feltöltődni....

18506. ibab
2013. ápr. 1. 15:16
Kedves régi és új leányok! Nagyon Áldott Ünnepeket kívánok mindnyájatoknak, mely ünnep a kitartásról, az igazságtalan szenvedésről a türelemről,kiszolgáltatottságról, a megaláztatásról,könnyekről, majd később az örömről,újjászületésről, csodáról és a feltámadásról szól!! Ismerősen csengenek Nektek ezek a szavak,kik itt vagytok a fórumon, hiszen minden fogalmat mi átéltünk,vagy át fogunk élni. FEl a fejjel és nézzetek ki az égre hátha süt a nap. ( Itt Budapesten süt, lehet hogy tévedésből de gyönyörűen:-)Ha nem süt, akkor a felhők felett süt, de higyjetek benne, hogy süt ha nem látod, akkor is:-) Ha bármelyikőtöknek tudok segíteni egy pár szóval, vígasszal, dobj egy üzit és megteszek mindent:-))) millió puszi Nketek és gondoljatok arra, hogy mi sokaknak példát mutathatunk,akiknek sokkal de sokkal rosszabb !!!!
18505. Cicus 67
2013. ápr. 1. 08:45
Köszönöm mindenkinek. Aranyosak vagytok! Remélem túljutok a mélyponton, és minden rendben lesz.Bárcsak mindenki ilyen segítőkész lenne.....!!!
18504. cs45 (válaszként erre: 18495. - Cicus 67)
2013. márc. 31. 22:04
Nem vagy egyedül!!!Itt vagyok én és a többiek,hova menjek,segítek!!!Beszélgessünk?Orvoshoz vigyelek?szólj!!!Itt vagyok-vagyunk <3
2013. márc. 31. 18:16
Sziasztok)) csajok)!! Mindenkinek Boldog Húsvéti Ünnepeket Kívánok!! Mindenkinek kívánok mielőbi gyógyulást!!
18502. c07940919c (válaszként erre: 18495. - Cicus 67)
2013. márc. 31. 17:34

Emberség, megértés, együttérzés. Néhány dolog amit pénzen nem lehet venni. Mégis kevés van belőle.

Bízzunk abban, hogy rövid időn belül minden rossz álomnak tűnik majd, amin keresztül kellett mennünk, és ha nem is leszünk olyanok mint 14 évesen, könnyebb lesz az életünk.

Idő és türelem.

Önmagunkkal szemben.

Nehéz.

Meg kell próbálni.

18501. Terkócia
2013. márc. 31. 11:28
Sziasztok lányok! Úgy látom, sokan vagytok, vagyunk úgy, hogy már egészen rendben érezzük a dolgokat, és előkerül valami bibi! Nagyon szorítok mindenkinek. Sajnos ezek hosszú folyamatok. Nagyon be kell tartani a fizikai kíméletet, panasz esetén azonnal orvoshoz menni. Remélem mindenki meggyógyul, ehhez erőt, jó doktort, megértő családot, türelmet, és minden jót kívánok. Egy kérésem nekem is lenne. Jelezzen nekem akinek volt hüvelyplasztika is. Kérdésem lenne.
18500. c07940919c (válaszként erre: 18497. - 567100bdd9)
2013. márc. 31. 05:56
Köszönöm.
18499. Vicus68 (válaszként erre: 18495. - Cicus 67)
2013. márc. 31. 00:13
Fel a fejjel Cicus ! Én is küzdöttem a pecsételéssel, volt vadhús, egy kisműtét után bebizonyosodott, hogy endometriózisom van. Már szedem a gyógyszert ( két napja), a maszatolás magától elmúlt, remélem nem is fog kiújulni. Mindenképpen menj vissza az orvosodhoz ! És próbálj meg jobban vigyázni a cipekedéssel, hajoldozással, bármivel, amihez erőlteted a hasad ! Én is úgy voltam, hogy ennyi idő (hat hónap) után már jól kellene lennem, de úgy látszik ezért meg kell dolgozni. Kitartás, és NEM VAGY EGYEDÜL !!! Annyit várj el magadtól, amennyivel meg tudsz birkózni ! Biztos, hogy a régi akarsz lenni ? Nem azért jelez a szervezeted, hogy ő nem akar a régi lenni ?
18498. anci38
2013. márc. 30. 23:28

syastok!

ma voltam a szövettani eredményemért ( 8! hét után lett kész) sajnos a myoma rosszindulatú volt... tovább küldtek vizsgálatokra, onkologia.... pedig jol vagyok, egyre erősebbnek érzem magam... volt már közületek vkinek ilyen lelete? mik a kilátások?

18497. 567100bdd9 (válaszként erre: 18493. - C07940919c)
2013. márc. 30. 22:25

[link] io?ftid=1394

nézd meg itt is !

szióka !

18496. 567100bdd9 (válaszként erre: 18493. - C07940919c)
2013. márc. 30. 22:24
www.harmat.doctor.hu egy másik fórumon találtam, nagyon dicsérték ezt az orvost.Küldök még egy linket, rögtön :)
18495. Cicus 67 (válaszként erre: 18481. - Cs45)
2013. márc. 30. 19:07
Padlót fogtam! Egyre többet fáj a hasam és pecsételek. Nagyon elfáradok és mindig álmos vagyok. De a legnagyobb probléma, hogy sajnos nincsen Senkim. A lányom még csak 14éves. Nem vele kellene megbeszélnem a problémáimat. A fiam már sajnos felnőtt és nem is rá tartozik.Néha nagyon magányos vagyok!!! A férjem szerint ennyi idő után, már jól kell lennem. Sajnos bármennyire is szeretném nem így van!!!Én mindent megpróbálok, de nem megy a munkahely és az otthoni munka! Sokat várok magamtól??? Én nem ilyen voltam. Mikor leszek újra a régi???
18494. Cicus 67 (válaszként erre: 18492. - Suri71)
2013. márc. 30. 18:43
Szia! Köszönöm, hogy írtál. Nagyon magam alatt vagyok, nem igazán értem,hogy mi is történik velem. Nagyon jól éreztem magam, azt hittem túl vagyok a nehezén. Nem tudom, hogy nekem a varratokról van-e szó vagy sem. Az orvosom nem mondott semmi ilyet, pedig nagyon kedves és rendes.Nagyon egyedül érzem magam, pedig sokan vannak körülöttem. Sajnos olyan helyen dolgozom!!! Olyan nincs akivel megbeszéhetném a problémáimat. Sajnos, "már" nincs. Köszönöm mindenkinek a támogatását. NAGYON BOLDOG ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!
18493. c07940919c
2013. márc. 30. 17:55
Sziasztok! Ti hallottatok a mióma embolizáció-ról?
18492. suri71 (válaszként erre: 18475. - Cicus 67)
2013. márc. 30. 16:28
Kedves Cicus! Sajnos teljesen egyetértek Veled! Már írtam ide én is, én most a hadak útját járom műtét után 6 hónappal. A fel nem szívódó varrataim indultak el a hüvelycsonkon kifelé, ami vérzéssel jár, és ki kell őket szedni. A fájdalmat, ami ezzel jár tényleg nem kívánom senkinek....meg a kiszolgáltatottságot...pedig erősnek tartom magam ,bírom a megpróbáltatásokat, de ez már sok...most két héten belül már másodszor voltam, először kettő, majd most 3 varratot sikerült eltávolítani.És állítólag még nincs vége.. Nagyon fáj, és tele van azzal a hócipőm, hogy egyszerűen közlik, hogy rossz volt a fonalszéria amivel varrtak...már egy csomó pénzt otthagytam, de nem tudom már finanszírozni magam...a családnak enni kell, a hitelt fizetni kell, hadd ne soroljam...stb.Tudom hogy ezzel sokan így vannak, de talán jó egy kicsit kiadni magamból. örültem hogy a rengeteg vérzés után szeptemberben össze tudtam rakni annyi kis pénzt amivel a táppénz alatt megvan a család, és az orvost tudon rendezni. Viszonylag hamar meg is gyógyultam és azóta nem volt semmi gond... mostmeg ez.. de erről nem én tehetek, hogy rossz volt a fonal...szóval ennyi. Üdvözlet mindenkinek.
2013. márc. 30. 14:37

Sziasztok Lányok!

Hát hazaértem végre, kisebb nehézségek adódtak, de már nagyon jó itthon!

A műtétnél derült ki, hogy az eddig is nagy méretű miómáim akkorák lettek, hogy minden szabad helyet kitöltöttek. De tényleg. Az orvos azt mondta, hogy azt sajnálták, hogy nem volt náluk fényképezőgép, mert ilyet még nem láttak. Ahol pedig nem volt hely, hát csináltak. Kicsit semmi sem volt a helyén. És mindennek a helyrehozatala a műtét után akkora vérveszteséggel járt, hogy egy hétig hordtam a drént, és kétszer kaptam is vért. De végre feljavult annyira a vérképem, hogy legalább hazaengedtek.

Így utólag tényleg mindenben igazatok volt, jobban rettegtem, mint kellett volna. A fájdalom persze valóságos, de elviselhető, a kellemetlenségeket is ki lehet bírni, és a remek szobatársak átsegítenek mindenen.

Az István kórházról viszont csupa jót tudok írni, akár a nővérekről, akár az orvosokról van szó. (Ráadásul sikerült kifognom a két fürdőszobás szoba közül az egyiket, ez volt a bónusz...)

Mindenkinek, aki ezután izgul még az előtte állók miatt, kitartást kívánok, ezután én is csak azt tudom mondani, hogy túl lehet élni. A kórházban mindenki azt hajtogatta, hogy napról-napra jobb, és ez igaz!

Viszont szeretnék elköszönni tőletek, nem biztos, hogy jövök még, mert a műtét közben az orvos meglátott valamit, aminek nem kellene ott lennie (egy egészen más szervemen), és amint kissé rendbe jövök, sürgősen újabb kellemetlen vizsgálatoknak és egyebeknek nézek elébe. Ez viszont már valószínűleg egy másik fórum témája. :(

18490. malacmuki
2013. márc. 30. 13:49
Kellemes húsvétot kívánok mindenkinek!
18489. 567100bdd9
2013. márc. 30. 11:11

Kedves MINDENKI ! Először is nagyon köszönöm a sok-sok kedves bátorítást ! Nagyon kellemes húsvétot kívánok Nektek és kedves Családotoknak!

A hölgyeknek sok locsolót, hogy szépen kiviruljanak!

Nagy-nagy ölés, puszi Mindenkinek

18488. Vicus68
2013. márc. 30. 09:50

Húsvét napján esik a hó,

Nem jár felénk a hókotró.

Az asztalon kalács, sonka,

Az udvaron hónyuszika.

Jöjj el Tavasz, jöjj el végre,

Éppen Húsvét idejére !

KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET !

18487. Bogyó1977 (válaszként erre: 18476. - 567100bdd9)
2013. márc. 30. 08:08
Kitartást kívánok Neked , ne izgulj,rendben lesz minden! Szorítok majd érted is! Tudom,most a várakozás nagyon nehéz... Puszi és Ölelés! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook