Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


18546. vicuska0125 (válaszként erre: 18544. - Zsebimama64)
2013. ápr. 3. 14:51

Kedves Zsebimama64!


Te tényleg egy erős Csaj vagy! Én nagyon nem tudtam kezelni ezt a dolgot. Vagy legalábbis én úgy gondolom.

Remélem Te jól vagy, éled a "sima" hétköznapi életet. Látod, már az ember annak is tud örülni, ha a hétköznapjai simák és szürkék.:-)

2013. ápr. 3. 14:48

Sziasztok Lányok!

Na, túl vagyok az egyik nehezén... Ma meglettek a CT eredmények is... A hasüregben kóros elváltozás nem tapasztalható, tumorra utaló jel nincs.. Holnap kell mennem az onkotime csoporthoz, akik majd eldöntik, hogy a tumor utáni állapot milyen kezelést igényel, vagy igényel-e egyáltalán... Tehát még mindig nincs vége a szorongásomnak.. De azért abból a nagy kőből, ami a lelkemet nyomja, már a 2/3 rész leesett.. Hallottátok? :-)))


Lányok!!! Nagyon szépen köszönöm a biztatást, a keménységet, az őszinteséget. Az Istenben vetett hitem és Ti tartották bennem az erőt. Na, meg persze a család, barátok, munkatársak, ismerősök.. Mindenkinek örök hála érte!!!

18544. zsebimama64 (válaszként erre: 18529. - Vicuska0125)
2013. ápr. 3. 05:33

Szia!

Ugyan azon mentem keresztül tavaly, amin most mint Te. Teljesen jól voltam, azért mentem el a dokihoz, mert kb 1 hónapja véreztem. Közölte gyerekfejnyi mióma, műtét. Majd a műtétből konizació lett, mivel P4 lett a citologiám (ez 2 hét volt), majd a konziáció eredménye: Rák. Ez volt a harmadik hét. Tehát baromi gyorsan értek a különféle eredmények.... hogy sokkolt? Igen! De eszembe se jutott a halál!!! Ne is járjon ezen az eszed!! Könyörgöm!!! Ne "temesd" magad!!! Butaság. Meg lehet gyógyulni belőle, de azt Neked is akarni!!!! Elcsépelt szöveg, hogy pozitív hozzáállás mennyit segít, de saját tapasztalatomon tudom, hogy IGEN, SEGÍT!! Oké, nekem az első éjszaka volt szőrnyű, zokogva ébredtem, hogy nem akarok meghalni, de ami érdekes, álmomban az altatás volt a mumus nem a rák.

Úgy hogy még csak a gondolattal se játsszál!!! Ebből meg gyógyul az ember!!!! Igaz nem 5 perc alatt, de hidd el van ennél rosszabb betegség, Úgy hogy légy pozitiv!!!

Bocsi, ha kicsit "kemény" voltam, de tudom mit érezhetsz, és csak segíteni szerettem volna....

Szia: Ági

18543. bémarcsi
2013. ápr. 2. 20:35

sziasztok! Most találtam erre az oldalra, és lenne egy kérdésem. Felvetette a nőgyógyász a méheltávolítást nekem is, de vannak aggályaim. azt hallottam, hogy műtét után adódhatnak problémák, mint pl a hüvely előreesés rossz rögzítés miatt, vagy elcsúsznak a szalagok, rossz helyzetet vehetnek fel a belső szervek.

Szóval van valakinek rossz tapasztalata műtét után néhány évvel?

18542. malacmuki (válaszként erre: 18535. - Ibab)
2013. ápr. 2. 19:17

Nehéz ezt az egész helyzetet elfogadni, de úgy érzem elég időm volt rá, és megpróbáltam mindent lerendezni magamban. Nem biztos, hogy sikerült.

Egyszer már jártam úgy, hogy egyik nap fájt a torkom, másnap semmi bajom nem volt. Most is ebben reménykedem.

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a biztatást.

18541. Terkócia (válaszként erre: 18535. - Ibab)
2013. ápr. 2. 18:52

Érdekes ez a plusz idő! Nekem is halasztódott! Mindent olyan klasszul megbeszéltünk a dokibácsival az időpont választásakor. Január 15- nekem nem jó, mert a gyerekkel kardiológia kontrollra kell menni. Következő üres műtő-nap neki nem jó, nem lesz itthon. Jó akkor legyen január 24- Tökéletes, menzesz már rég elmúlik addigra. Hát tévedtem, nem hogy nem múlt el, meg sem jött. A mindig pontos ünnepnapom, kereken két hetet késett. Aztán az időpont úgy zajlott, hogy én figyeltem a vérzést, és amikor azt láttam, na kb mikor fog abba maradni, akkor koppintott egy üres időpontot az orvos. Nagyon idegfeszítő volt,mert már az aneszt, ekg, stb minden meg volt, de szerencsére nem kellett újra csinálni. Meg a 20 napos előkészítő kúpokat, zseléket sem kellett ismételni. Lehet, hogy nekem is a felljebbvaló így látt jónak. Ki tudja.

Ibab! Mindent köszönök neked, nektek. Sokat segített ez a fórum, a sok jó tanács, a sok móka!

Puszi érte!

18540. Terkócia
2013. ápr. 2. 18:41

Hú lányok mennyi írás!

Ibab, már hiányoztál.

Marika! Nagyon vigyázz magadra, kicsit korainak tartom én is ezt az öt hetet.

Nekem ma volt az első napom a munkában. Jól esett, kicsit elfáradtam, de inkább csak a jövés-menésbe. Inkább az a nehéz, hogy olyan "haszontalannak" éreztem magam. És ez még így lesz fél évig. Vigyázzatok magatokra, és tényleg csak POZITÍVAN! Csak annyit, amit biztosnak érzel, a test az jelez! Most hirtelen ennyi. Nagyölelés mindenkinek!

18539. Pöttyös
2013. ápr. 2. 18:24
Ma vagyok 6 hetes, holnap megyek kontrollra, egy kicsit szorongok a vizsgálat miatt.Remélem minden rendbe lesz.:)
18538. Pöttyös (válaszként erre: 18530. - Labnemarika)
2013. ápr. 2. 18:19
Felháborító! Hathét a minimum, még csak nem is láttot, hogy lehet az?Vigyázz nagyon magadra.:(
18537. ibab (válaszként erre: 18527. - Katóka)
2013. ápr. 2. 18:18
A kórházban vettem a gyógyászati boltban 5000.- ért árultak gumis haskötőt. JObb volt,mert tartotta is egy kicsit.De ha a bélműködés helyreáll, lemegy a pukli is :-DDDD
18536. lila virág (válaszként erre: 18529. - Vicuska0125)
2013. ápr. 2. 18:17

Szerintem ezt valamennyire mind átéltük. Pl. én sem tudhattam előre, felébredek-e a műtétből, nem lesz-e rosszindulatú a szövettan... Neked nehezebb, de nagyon is értem, mire gondolsz, nekem is járt a fejem ezeken. De most pozitívan előre, lehet, hogy simán elkapták a rosszindulatú sejteket, és nem lesz baj, de ha lenne is, most már nagy esélye szokott lenni a gyógyulásnak.


Mielőtt a műtétre mentem, beszéltem egy barátnőmmel, aki halálos betegségből gyógyult ki (másféléből). Azt mondta, ő úgy volt vele, hogy a gyógyuláson gondolkodott, és azon nem, mi lesz, ha mégse tudják meggyógyítani, azt mondta, azt majd akkorra hagyja... És olyan pozitívan tudott hozzáállni, hogy még a látogatóit is ő biztatta.


Szóval, most gondolj arra, hogy meg fogsz gyógyulni, és próbálj nevet keresni a leendő unokádnak :)

Szorítok érted! Majd írd meg holnap, mi az eredmény!

18535. ibab (válaszként erre: 18531. - Malacmuki)
2013. ápr. 2. 18:14
..én nyár közepén jártam így, torok gyulladás.Elhalasztották a műtétet egy héttel.Rájöttem, hogy lelkem mélyén még nem voltam felkészülve rá, ezért olyan érdekes módon produkáltam a náthát, 30 fok melegben torokgyulladást, hogy elcsodálkoztunk az orvosommal. kaptam egy hetet a plusz felkészülésre, sok sok gondolkodásra.Megtörtént. Félelem nélkül vágtam bele, szinte már " kívántam" a műtétet(hülyén hangzik) de végül is így jobb volt.Fejben mindent a helyére tettem.Természetesen így NEM altatnak el téged,mert életveszélyes.A tubussal letolják a tüdődbe a bacikat és akkor balhé lesz. Lehet, h te is valahol még tiltakozol?:-)))))
18534. ibab (válaszként erre: 18528. - Vicuska0125)
2013. ápr. 2. 18:08
Vicus! Egy szót ne mondj ki: "félek"..tudd, hogy szükség van rád!!!Fel is soroltad, hogy kik számítanak még rád nagyon sokan..és persze a munkád is ott van. Ebben higgyj!! :-) Amúgy én tanítok és "mentálhigiéniával" is foglalkozom..olyan lelkész:-)
18533. malacmuki (válaszként erre: 18532. - Ladybird13)
2013. ápr. 2. 17:26
Köszönöm!
18532. ladybird13 (válaszként erre: 18531. - Malacmuki)
2013. ápr. 2. 17:19
Szia! Sós langyos vizes öblögetést tudnám még javasolni, és ha lehet akkor párold meg az arcodat kamillás főzettel, és utána bújj ágyba, próbálj meg aludni!!!! Szorítok Érted!
18531. malacmuki
2013. ápr. 2. 16:36

Sziasztok!

Holnap kell befeküdnöm a kórházba, holnapután műtét, erre lehet hogy beteg leszek. Nagyon kapar a torkom. Nem szeretném, ha emiatt elhalasztanák a műtétet, mert már lassan 2 hónapja betegállományban vagyok. Hogy lehetek ilyen szerencsétlen? :-(

Na jó, ennyit az önsajnálatról, bevettem egy 500-as C-vitamint, meg fújtam torokfertőtlenítőt, aztán majd meglátjuk.

Van valakinek valami ötlete, hogy gyógyítsam meg magam holnapra?

2013. ápr. 2. 16:30
Képzeljétek,a felülvizsgáló főorvos látatlanba ki írt dolgozni.Ma vagyok 5 hetes és ma már dolgoztam is.Mégcsak nem is szóltak.A munkahelyemről telefonáltak,hogy munka van mától.Hulla vagyok.
18529. vicuska0125 (válaszként erre: 18516. - Anci38)
2013. ápr. 2. 16:21

Kedves Anci38!

Valójában annyira nem sokkolt a hír, amikor a doki közölte a diagnózist, mert valahol már sejtettem, hogy valami rossz fog velem történni. Inkább a kétségbeesés volt az, amit nem tudtam kezelni és nem tudok a mai napig sem. Félek itt hagyni a gyermekeimet, anyukámat, testvéreimet, férjemet, mindenkit, akit ismerek és szeretek. Félek, hogy túl korán kell még elmennem, nem végeztem el a Földi teendőimet. Nem láttam még az unokámat, mivel még nincs, nem voltam még külföldön, nem adtam még eleget az embereknek.

Szóval én ettől félek. Tudom, az ember ne temesse még magát, főleg ne akkor, amikor még semmi sem biztos. De ezt csak az értheti, akit a halál szele már meglegyintett és arcul csapott.

Mert én most ezt érzem. Bocsi, ha negatív dolgaimmal itt lehúztam volna valakit. Elnézést, de ki kellett írnom magamból.

18528. vicuska0125 (válaszként erre: 18526. - Ibab)
2013. ápr. 2. 16:05

Kedves Ibab!

Simogat, amit mondasz. Az írod, hogy a munkád is a lelki segítségnyújtáshoz köt. Megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol?

Én könyvelő vagyok, lakóhelyem polgármesteri hivatalában. Eléggé macerás időszak nálunk a tél és a tavasz munka szempontjából. Beszámoló, költségvetés...stb. Elég nagy a hajtás, túlóra, hétvégén meló. Nem mentem volna egyébként most sem orvoshoz, ha fel tudtam volna kelni és el tudtam volna indulni melózni. Dehát a rengeteg vérveszteség megtette a hatását. Így aztán nem volt más választásom, mint orvos, kórház és a többit pedig már írtam.

Mondtam is az ismerőseimnek, rokonaimnak, hogy az okos a más kárán a hülye a saját kárán tanul... Meg tudom, hogy hősök nincsenek, csak hülyék... ez az utolsó kategória részemről betöltve, tehát senki ne törekedjen elvinni előlem..:-)))

18527. Katóka
2013. ápr. 2. 15:55

Köszönöm a segítségeteket.

Az a baj,hogy megfelelő felvilágosítást seholsem kap az ember.Nekem az életem része a sport,persze semmit sem akarok elsietni.Csak fokozatosan.De én most (még 2 hetes sem vagyok) tök jól érzem magam!Persze végig a pozítiv gondolkodás segített.Azt nem tudja valaki,hogy ha veszek ilyen alakformáló fehérneműt azzal nem okozok gondot? Mert a műtét óta kidudorodik a hasom ,ami előtte nem volt.Mivel hasiziomgyakorlatot nem szabad csinálni még,ezzel "kendőzném" el a szépséghibát.

18526. ibab (válaszként erre: 18525. - Vicuska0125)
2013. ápr. 2. 15:41
Vicuska, ez olyan dolog, hogy annak örülnék, ha mindenki azt érezné, ahogy érzem magam ennyi idő után, így túl a fél éven :-) Egy óriási megszabadulás, és eszembe sem jut, hogy nincs méhem. Sőt!Tegnapelött történt, hogy sokat ettem/ ehettem és borzasztó hányingerem volt hajnalban. Fél álomban arra gondoltam, hogy terhes vagyok tán?!?!?!?!. Majd egy fél óra múlva jót röhögtem,mert megtettem mindent, hogy terhes legyek ugyank:-) de már nem kell félnem a következményektől. Nincs vérzés,nincs görcs, nincs nyomás a hasban és mindenféle kellemetlenség a miómák miatt. Átálltam egy olyan öko étkezésre, azaz kevesebbet,mint régen, és mozgás. Azt mondják jön a klimax, én meg azt mondtam, majd ha hagyom:-) Itt a csajok több furfangos, ötlettel szolgáltak, készítményekkel, teákkal, én bizony kipróbálom mind!!! :-) Most olyan teát iszom, ami kimondottan klimaxos tüneteket előzi meg és megpróbálok az életben mindenen jót nevetni, még magamon is sokszor. SZóval amit itt kaptam a csajoktól azt próbálom én is tovább adni, Zsebimama, Judit, Maggie, Nino jaj és ki ne hagyjak valakit, aki annyit biztatott, hogy röhögve mentem a műtőbe is :-)Továbbra is izgulok Érted és gondolok rád ...és mindnyájatokra, kiben bármilyen kétely, panasz, bizonytalanság és várakozás van.... :-)és segítek ha kell lelkileg is, hiszen még a munkám is ehhez kötődik. pussz
18525. vicuska0125 (válaszként erre: 18513. - Ibab)
2013. ápr. 2. 15:27

Kedves Ibab!

Tudod, én valahogyan mindig megérzem, hogyha valaki jó ember. És Te az vagy-. JÓ:::

Köszönöm a biztatást, köszönöm, hogy gondolsz Rám és izgulsz értem, még így ismeretlenül is. Hidd el, nagyon jól esik.

Veled mi van? Hogy vagy?

18524. ibab (válaszként erre: 18522. - Lila virág)
2013. ápr. 2. 13:23
Szia ! Amikor 2 hónapos voltam, rákerestem a neten Kriston Andrea intim tornájára, és ott volt egy olyan cikk is, hogy torna méheltávolítás után.Ezt letöltöttem és ennek alapján végeztem óvatosan. Most 7 hónaposan már eljárok rendes tornára. De a Kriston féle gyakorlat nagyon jó!!!!
2013. ápr. 2. 13:20

Ja, és van egy jó hírem. Voltam pár napja kontrollon, és megkérdeztem az orvosomat, igaz-e, hogy mivel a méh biztosította a petefészek vérellátását, emiatt most előbbre jön a klimax? Azt mondta, a petefészket két oldalról látja el vérrel a szervezet, a másik egy vese felől érkező artéria (valamilyen vastagabb ér, remélem, jól emlékszem, hogy artériát mondott, de hogy ér, az biztos :). Most a szervezet alkalmazkodik a megváltozott helyzethez, az az ér megvastagszik, és kompenzálja kiesett vérellátást. Ennek ellenére lehet, hogy egy kicsivel előbb fog bekövetkezni a klimax.

Ez korrekt válasz volt, megkönnyebbültem tőle. Gondoltam, megosztom veletek, hadd örüljetek ti is.

2013. ápr. 2. 13:14

Sziasztok!

Valaki tudja egészen pontosan, milyen hasizomgyakorlatokat lehet végezni? Lassan elkezdeném letornázni a hasamat, ami műtét után maradt. Az orvos annyit mondott, hogy hat hét után lehet elkezdeni hasizomgyakorlatokat végezni, de óvatosan, ne a legnehezebbekkel kezdjem. A neten azt írták, hat hét után csak valami izomfeszítéses gyakorlatokat végezzen az ember, utána kicsit erősebbeket, meg különben is, keressen fel egy gyógytornászt... Jó fejek, mintha mindenki csak úgy elugrálhatna egy gyógytornászhoz, és megfizethetné a szolgáltatásait.

Szóval, tud valaki valamit? Hálás lennék az infóért, küldenék érte mondjuk egy szál virágot :)

18521. harmonett
2013. ápr. 2. 11:40

Sziasztok!

Mennyi minden történt itt 2 nap alatt.

Olvasgatok, félek, számolom a napokat,

szervezem a vizsgálati időpontokat,

betanítom a helyettesem, de minden olyan gépies, mintha nem is én csinálnám :-(

Hogy lehet ebbe nem beleőrülni?!

Szia boboke!

Hogy vagy?!

Sokat gondolok Rád!

18520. Bubi 54 (válaszként erre: 18517. - Anci38)
2013. ápr. 2. 08:05
Az én leletem is ilyen lett.Engem az Uzsokiba küldtek,rengetegen voltak,a főorvos megnézte a leletimet, közölte hogy nem kell se sugár se kemo,mert kiszedték a méhet,és a petefészekre nem terjedt át ,más nem történt,visszautalt a kórházba, ahol közölték,hogy öt évig fél évente jelentkeznem kell kontrolra.Öt év után nyilvánítanak gyógyultnak.Remélem veled is minden rendben lesz.Írd meg mi lett veled.És addig is nyugalom és bizakodás!
18519. d6a6db9804 (válaszként erre: 18514. - Ibab)
2013. ápr. 2. 07:59

Az a baj, hogy nekem pl. nem mondtak semmit mit szabad és mit nem. A hat hetes kontrollon, azt mondta az orvosom, csinálhatok mindent, csak módjával. Persze futást nem.

Négy hónapos műtött vagyok, két hónapja bicajozom, természetesen nem túrákat, csak a mindennapos szokásos távokat. Nem éreztem rossznak. A hólapátolás viszont nem tett jót, attól fájt a hasam, nem is csináltam végig. A futópadon én tempósan gyalogolok,a futás már nem az én műfajom egyébként sem.

18518. Cicus 67 (válaszként erre: 18515. - Ibab)
2013. ápr. 2. 06:59
Köszönöm szépen. Jelentkezni fogok!
18517. anci38 (válaszként erre: 18509. - Bubi 54)
2013. ápr. 1. 23:30

Kedves Bubi!

Remélem, h igazad lesz és nem lesz akkora baj, mert ugy írták, h a myoma volt rosszind....a cytologia leletem meg neg ( P2) köszönöm a biztatást....te hol voltál vizsgálaton? én még semmit nem tudok ezzel kapcsolatban....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook