Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megmenthető egy házasság? fórum

Megmenthető egy házasság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2849. 871383ddcb (válaszként erre: 2838. - Ht keksz)
2016. ápr. 20. 17:31

Hú, nagyon sajnálom, ez nagyon nehéz lehet neked! Nem tudom ezekben az esetekben jó- e hisztinek nevezni a bizonytalanságot, a fájdalmas érzéseket és a sírást.

De 7 év?!

Teljesen tönkre is mehetsz.

2016. ápr. 20. 17:17

Klasszikus szerelmi háromszög: férj+feleség+szerető

Férj nem akarja elhagyni a családot, szerető ezt elfogadja és így is boldog, hogy a férfi abban a pár órában csak vele foglalkozik. Férj örül, mert nem kell választani két nő között, feleség szintén, mert a férj kiegyensúlyozott és nem tud semmiről, mert a szerető nem teszi tönkre a család életét. Ha egyszer valaki nem bírja ki, hogy ne tartson szeretőt legalább játsszon nyílt lapokkal.

2847. cserépkályha (válaszként erre: 2843. - Ht keksz)
2016. ápr. 20. 17:12
Én biztos nem várnék 7 évet, nekem a 2 hónap is sok volt.
2846. ht keksz (válaszként erre: 2844. - Cserépkályha)
2016. ápr. 20. 17:09
Nem akart változtatni a felálláson, úgy akarta csinálni a kapcsolatot, hogy közben a házassága is marad. Ez is egy döntés, csak nem veri nagy dobra, mert úgy melyik nő lenne benne?
2845. ht keksz (válaszként erre: 2841. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 17:06

Nekem az a fixa ideám, hogy neki kell döntést hoznia, és azt felvállalnia ,annak minden kellemetlenségével.

Ennyivel mindenképpen tartozik.

2844. cserépkályha (válaszként erre: 2840. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 17:02
Akkor nem döntött, csak hazudott neked, hogy döntött. Nekem is mondta egyszer, hogy döntött, és marad, de én éreztem, hogy hazudik. Először is semmit sem változott, még jobban befelé fordult, pedig ha valaki komolyan gondolja, hogy otthon marad, akkor nagyon kell teperni a megcsalt félnél. Ezt tanácsadáson is elhangzik, hogy a hűtlennek ki kell engesztelni a megcsalt felet, még hozzá olyan arányban, amilyen kárt tett, ez nem csak a megcsaltnak jó, hanem a hűtlennek is enyhít a lelkiismeret furdalásán. Ha nem tesz semmit, akkor ő nem akarja rendbe tenni a házasságot. Akkor csak élnek tovább együtt, mintha nem történt volna semmi, a következő megcsalásig.
2843. ht keksz (válaszként erre: 2839. - Cserépkályha)
2016. ápr. 20. 17:01

Szerető vagyok,de inkább barátnő.

Nem követelőzöm,a döntés kikényszerítést sem gondolom jó megoldásnak.De kérdésem az van bőven, és az érzéseimet nem vagyok képes palástolni,de (remélem), nem hisztizek :) csak egyszerűen véges a türelmem.

Azt nem tudhatom, a másik oldalon mi zajlik, ill. részben.Lehet, hogy ott okosabb az asszony, és csendben tűr,és kivár.

2842. Aredhel (válaszként erre: 2841. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 17:01

Dehogy a nej fog dönteni..... jól tetted, ha megírtad neki ezt a dolgot, mert ez lényegében egy ultimátum. Abban az esetben, persze, ha ragaszkodsz hozzá és nem csak mondod, mert arra ő is hamar rájön és minden ugyanúgy megy tovább.


Ha azt mondod, nem kívánsz többé szerető státuszban tetszelegni, azzal döntésre kényszeríted: vagy felvállal téged vagy elveszít. Itt elvileg már mindegy, hogy dönt a nej, nem?

A pasi döntse el, hogy téged akar vagy a feleségét. Ha téged, akkor felesleges brmiben dönteni a párjának.

2841. Lili 1001
2016. ápr. 20. 16:58
Én viszont megmondtam most neki, hogy ha már változás van, tudjon róla, hogy nálam is az van: Nem vagyok hajlandó tovább szeretőszerepben tündökölni mellette. Nem adtam ultimátumot, nem szabtam határidőket, egyszerűen ennyit írtam, hogy az önbecsülésem nem engedi, hogy továbbra is a szeretője legyek, tehát ebben a verzióban ne gondolkodjon a továbbiakban . Ennek nagy jelentőségét nem látom, ugyanis a nej fog dönteni mindenben.
2840. Lili 1001
2016. ápr. 20. 16:56
Hogy tudnak-e dönteni, azt embere és helyzete válogatja. A férjem az első megbukásánál döntött:velünk marad. De még évekig járt ahhoz a nőhöz. A második megbukásánál is gyorsan döntött:Megy. Ennek 15 éve, és azóta is úgy tűnik szépen megvannak.
2839. cserépkályha (válaszként erre: 2838. - Ht keksz)
2016. ápr. 20. 16:51

Melyik oldalon vagy? Feleség vagy szerető?

A hiszti nálunk annyi volt, hogy sürgette a döntést, és hogy vállalja fel a férjem őt. Csak nem tudom, miért kellett volna felvállalnia a férjemnek, mivel a szerető is férjnél volt. Bezzeg az ő férje nem tud semmiről a mai napig. Pedig nagyon bennem volt, hogy náluk is borítom a bilit, de gondoltam, nem süllyedek az ő szintjére.

2838. ht keksz (válaszként erre: 2835. - Cserépkályha)
2016. ápr. 20. 16:42

Ki számít hisztisnek,és mikor sürgetek valakit?

Meddig szabad várni arra, hogy megérjen benne a változás,és azt tudja mondani: Igen, eldöntöttem, veled akarok maradni.

A várakozás ideje alatt kimutathatom-e , ha nekem úgy már időről időre nehezebben viselhető a helyzet?

Ha kimutatom, elmondom,netán kiderül némi hazugság és ezt felhozom,netán sírok, mert fájnak dolgok akkor követelőzöm, hisztis vagyok?

Türelmesen várni meddig lehet?Nálunk 7 éve megy....

2837. júliusi (válaszként erre: 2835. - Cserépkályha)
2016. ápr. 20. 16:10

Az én férjem már azon csodálkozott,hogy kapott egy esélyt nemhogy döntés képtelen lett volna hónapokig,evekig.

A nővel még aznap szakított,hogy eldontottuk hogy újra kezdjük.Mi 10 napig akkor külön voltunk,mert elzavarták,egy havernal lakott

2836. Csincsillaa (válaszként erre: 2835. - Cserépkályha)
2016. ápr. 20. 15:55
Én is próbáltam türelmesen kivárni.. de képtelen voltam... 3x szakított és kezdte újra a szeretővel a 8 hónap alatt. A végén már azt éreztem, hogy annál az állapotnál, amiben éltünk - minden jobb, még az is, ha egyedül maradok (vagyis a kislányommal). Teljesen felőrölt a helyzet. Miután elköltözött néhány hónap múlva még egyszer vissza akart jönni, de én annyira rettegtem, hogy újra visszacsöppenünk a bizonytalan, feszült életbe, hogy nem voltam már képes megpróbálni mégegyszer.
2016. ápr. 20. 15:32

Soha nem tudnak dönteni, van olyan, aki évekig vegetál, mondjuk nem tudom, annak mi értelme. Én 2 hónapot adtam a páromnak a döntésre, ha nem tud dönteni, akkor mehet. Érdekes tudott dönteni.

De, míg döntésképtelen volt, én nem kezdtem el bántani érte, hanem türelmesen megvártam. Viszont a szeretője folyamatosan sürgette, ezért besokallt tőle, hogy milyen hisztis.

2016. ápr. 20. 15:04
Én elhiszem, hogy J. valóban azt érzi, amit mond. Hasonló helyzetet éltem meg, csak én voltam a megcsalt feleség. A férjem majdnem tönkrement, teljesen kikészült idegileg. Ő maga vallotta be, hogy szeretője van, közölte, hogy el akar válni. Én ebbe bele is egyeztem, mégis 8 hónapig őrlődött, kínlódott, nem tudott dönteni, hogy menjen vagy maradjon. Persze a 8 hónap alatt én is sokat szenvedtem a bizonytalanságtól, de nem akartam én dönteni, hagyni akartam, hogy ő döntse el, mit akar. A végére mindketten nagyon kikészültünk, és végül mégis én voltam, aki kimondta, hogy menjen el, ne kínlódjunk tovább. Szóval van ilyen, amikor nem tud dönteni a megcsaló fél... Azóta elvette feleségül az akkori szeretőt, s úgy tűnik boldogok.
2833. 871383ddcb (válaszként erre: 2832. - Júliusi)
2016. ápr. 20. 14:56
Ez is csak addig, míg nem választ. Ha Lilivel marad, egy idő után valamelyest normalizálni kell a viszonyt a gyerkőcök miatt. Nem barátnősködni, de utálkozni, egymást szidni nem.
2832. júliusi (válaszként erre: 2797. - Liliom10)
2016. ápr. 20. 14:37

Igen,ez nekem is feltűnt...

Eloszor ribinek hivtam a volt szereto,majd exno,végül a nő.....

A 3.


Sajnos a két hölgy ,mármint a feleség és a szerető két ellentétes térfelén áll a dolgoknak...

Barátok nemigen lesznek soha...

Egyik a másikat hibáztatja,és utálja,a másik az egyiket...

2016. ápr. 20. 14:32

Egyébként nem mindíg xar egy kapcsolat, ahonnan kitekintget az egyik vagy a másik fél.

Egy idő után megszokott lesz minden, a jó is.

Az újdonság viszont felvillanyoz, izgalommal tölt el, titkos, az adrenalin, meg minden ami ezzel jár nagyon tud hiányozni.

Sok múlik azon, hogy valójában milyen érzelmek fűzik a párjához.

A gyerek téma fedő sztori.

Viszont mivel otthon kiborult az a bizonyos éjjeli edény, most mindenhol xar került a palacsintába.

Sok múlik azon, hogy az asszonyka mit akar.

Hogy eddig nem dobta ki a férjet, sokmindent sejtet.

2830. Aredhel (válaszként erre: 2829. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 20. 13:10
Na igen... bár tudod, kinek kellene egy olyan pasi, aki csak azután kullog oda hozzám fülét-farkát behúzva, miután kivágta otthonról az asszony. Ha nincs ló, jó a szamár és, én meg nem akarok szamár lenni...
2829. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 2828. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 13:09

Valakinek döntenie kell - valahogy.

Mivel az ô felségterülete sérült...

Meglehet, kivágja a *ba.

2828. Aredhel (válaszként erre: 2827. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 13:05
De ezt most jó? Három ilyen életképtelen, buta felnőtt.... az asszony az egyetlen normális, ha tényleg lelép ezek után. Jobban tenné.
2827. Lili 1001
2016. ápr. 20. 13:03
Mind hibáztunk, mind megisszuk a levét..
2826. 871383ddcb (válaszként erre: 2824. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 12:59

Azt nem tudhatom.

Én már leléptem volna. Már ha egyáltalán ilyesmibe keverednék.

Ebben mindenki csak szenved.

2016. ápr. 20. 12:51

Nem adnék ultimátumot. Lépnék.

Csak annyit mondanék, hogy most elmentem, ne keress.

Oldd meg a problémáidat, de nélkülem.

Akkor is, ha csak következmény okán kerültem a képbe.

2824. Aredhel (válaszként erre: 2823. - 871383ddcb)
2016. ápr. 20. 12:50
Egyébként egyértelmű, hogy azért nem ad ultimátumot a pasinak, mert a lelke mélyén tudja, hogy a családját választaná helyette.
2823. 871383ddcb (válaszként erre: 2817. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 12:48
Erről beszélek, hogy elsősorban J. Ha szerelem lett a vége, nem a lebukást kell megvárni, hanem beszélni, elmondani mit akar. Neked sokkal előbb elmondta, mint párjának. Pedig a nő is, vagy legyen Y, megérdemelte volna, amikor a párja, ha nem is hivatalosan, de a szívében már választott.
2822. Aredhel (válaszként erre: 2817. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 12:44

És akkor ha mások nem így tesznek, az indok arra, hogy mi se tegyünk így? Ha más hülye, legyünk mi is azok?


Ne haragudj, de én már csak azt tudom mondani, megérdemled azt, hogy mindig csak a második maradj, a pasi is megérdemli, hogy utálja az asszony meg a gyerekek is. Nem kell változtatni, lehet mutogatni a többiekre, hogy ők sem tették, akkor végezd ugyanúgy, megkeseredve, örökké csak várva. Nem kell felelősséget vállalni az életetekért, maradjatok benne ebben a langyos fosban, ha ennyire életképtelenek vagytok, nem is érdemeltek többet.


Majd boldog lesz helyettetek az, akinek van bátorsága lépni. Csak 70 évesen már késő lesz rájönni, bár léptetek volna.

2016. ápr. 20. 12:42

Ez is egy nagyon jó bejegyzés:

[link]

2820. Aredhel (válaszként erre: 2814. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 12:41

Figyelj, szerintem mindenki számára egyértelmű, hogy te most elvakultan gondolkodsz a szerelemtől. Mindenki ugyanazt tanácsolja neked: adj ultimátumot, legyen döntés.


De, bármennyire is fáj elfogadnod, te egy ürítőzsák vagy számára, semmi több. Ürítőzsák meg lelki szemetesláda, akinek néha kedveskedik, hogy megtartsa. Egyértelmű, hogy nem veled tervez közös életet, mert akkor nem nyávogna, hanem lépne.


Még mindig nem mondtad meg: te tulajdonképpen mire vársz 2,5 éve? Nem tartod magad többre annál, minthogy valaki miatt így elpocsékold az életed? Vársz még 1 évet, még 2-t, egész életedben arra fogsz várni, mikor lép és addig elfogadod, hogy akkor vesz elő, mikor éppen ráér és kedve van?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook