Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megmenthető egy házasság? fórum

Megmenthető egy házasság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2016. ápr. 20. 12:38

Ha jól emlékszem, Lili azt írta, hogy a hölgy nem feleség, tehát nem ígértek egymásnak semmit hivatalosan.

Bár ôket összekötik a gyermekek, de mint tudjuk, az sem garancia. (Semmi nem az).

2016. ápr. 20. 12:36

Az ember akkor lesz hűtlen, ha a saját önértékelési problémája sokkal erősebb, mint a "nem akarom bántani a szeretteim" elv. Ilyenkor az egoja mellett dönt, mert önmaga sokkal fontosabb, mint, hogy felelősséget vállaljon az elcseszett kapcsolatáért.

A döntésképtelen egyén, mindig a felelősségvállalás elöl menekül. De, ha nem oldja meg, hanem elszalad a szeretőhöz, előbb-utóbb, ugyanúgy felbukkan a probléma, csak lehet más köntösbe bújtatva.

2817. Lili 1001 (válaszként erre: 2816. - 871383ddcb)
2016. ápr. 20. 12:29
Mindannyian tudjuk mi lenne a helyes: ha problémát észlelünk, jelezni a másiknak, megpróbálni kijavítani és ha nem megy, akkor tiszta lappal tovább lépni...De mondjátok meg, hányan képesek erre? Hányan választják ezt? Az én férjem se ezt tette. Lebukott. Imádta a gyereket ő is. Velünk maradt. Majd amikor nagyobbacskák lettek, egy másik szeretővel mégis lelépett. Azóta együtt élnek boldogságban, és van két gyerek ott is...
2816. 871383ddcb (válaszként erre: 2815. - 871383ddcb)
2016. ápr. 20. 12:25
S a felsoroltakat elsősorban J vágta sutba.
2815. 871383ddcb (válaszként erre: 2812. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 12:19

Igen, tisztelet, együttérzés, erkölcs...sorolhatjuk. De vajon akkor szeretőkről, megcsalókról beszélnénk?

Aki úgy dönt, hogy mindezeket sutbavágja, az nem szokott a megcsalt féllel törődni. Meg emberségeskedni. Azt akkor tesszük, ha esélyt sem adunk eleve egy kapcsolatban, házasságban előnek.

2814. Lili 1001
2016. ápr. 20. 12:15
Szerető és szerető között is van különbség. Ismerek lén is, akit "ürítőzsákként" használnak.Heti 2x1 óra szex és mindenki megy a dolgára. Sosem mennék bele ilyesmibe. Azért ami 2,5 évünk messze nem erről szólt...
2813. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 2806. - Lárifárika)
2016. ápr. 20. 12:12

Itt a férfi a nem döntésképes.

Neki mindenki kellene; a gyermekek, az anyjuk és a harmadik.

Valaki/k/rôl már pedig le kell mondani.

Vagy az anya dönt vagy pedig a kívülálló.

2812. Aredhel (válaszként erre: 2811. - 871383ddcb)
2016. ápr. 20. 12:07

"Egy szeretőt miért érdekelne bármiféle szempontból a feleség?"


Nem tudom, mondjuk azért, mert emberből vagyunk és ezért van bennünk némi emberség. Tisztelet, együttérzés a másik iránt, mert ahogy mi is elvárjuk másoktól, hogy figyelemmel legyenek az érzéseink iránt, úgy mi is figyelemmel lehetünk mások érzései iránt. Tudod, mindig azt kapja, amit másnak ad. Akiben nincs ennyi emberség a másik felé, az maga se panaszkodjon, amikor szenved mások embertelensége miatt.


Egyébként nem állítom, hogy ez csak a szerető hibája, de aktív részese a dolognak, a magam részéről "hibásabbnak" tartom, mint a feleséget. Nem azért, mert beleszeretett a pasiba, ez ellen úgysem tud mit tenni, hanem azért, mert hagyja hogy idáig fajuljon a dolog. Lényegében magát sem nézi semmibe, mert elfogadja, hogy ürítőzsáknak használják és ennyi. Megfelel neki egy olyan férfi, aki még felelősséget sem képes vállalni az érzelmeiért és tettiért - tényleg ilyen pasira vágyik valaki?


Az én értékrendembe ez nem fér bele, épp ezért nem kezdenék nős férfival. Voltam fiatal, volt amikor olyan srác iránt éreztem többet, akinek barátnője volt, de próbálkozott nálam, viszont bármit éreztem, semmibe nem mentem bele. Nem akartam én az lenni, akit kihasználnak, ahogy most Lilivel teszik. A barátnővel szemben sem éreztem tisztességesnek azt, hogy a pasijával kavarok, mert gusztustalannak tartottam volna magam, ha valakit így kiröhögök a háta mögött.

2016. ápr. 20. 11:58

Noha feleség vagyok, azt kell mondjam nem Lili egyedül teszi tönkre. Ő hozott anno egy döntést, miszerint nős férfi nem tabu. Lehet, hogy nem a legjobbat, de neki ez belefér, ráadásul volt ő is megcsalt és már tudja, túl lehet élni, nem mellesleg ugye ő nem csal senkit.

Egy szeretőt miért érdekelne bármiféle szempontból a feleség? Nem az ő nyűgje a másik kettő nyomora.

Az két ember csatája.

A feleség bármilyenné is vált egy kapcsolatban, annak oka van és lehet, hogy abban mindketten ludasak.

A férjet tartanám leginkább hibásnak, rossz szó, de nem jut eszembe jobb.

Ettől függetlenül nekem nem férne az értékrendembe " foglalt " férfi és én sem lennék hűtlen.

2810. Aredhel (válaszként erre: 2809. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 11:58

Lehet, hogy anyuka nincs olyan anyagi helyzetben, hogy két gyerekkel albérletet is kifizessen jelenleg, főleg, ha benne van a pakliban, hogy szétmennek a pasival és ott marad végleg egyedül a gyerekekkel. Abszolút érthető, hogy ilyenkor az ember automatikusan keresi az anyagilag elfogadható megoldásokat.


Nem csak te rontod el a két gyerek életét, de aktívan részt veszel benne azzal, hogy ilyen helyzetet tartasz fent. Ha nem adsz ultimátumot, minden ugyanígy fog tovább menni és ezt ők szívják meg. Azt mondod, van két gyereked és váltál: te kívánnád a saját gyerekeidnek, hogy ilyen helyzetben éljenek, amiben a pasid gyerekei? Mindennap feszült légkörben lenni, hallgatni a szülők veszekedését és tudni, mi a probléma. A gyerekek sem hülyék.


Ne felejtsd el, hogy az élet visszaadja, amit te adsz másoknak. Nehogy a te gyerekeiden verje le azt valahogy, amit te meg mások gyerekeivel teszel közvetetten.


Miért nem adsz neki ultimátumot? Mire vársz?

2809. Lili 1001 (válaszként erre: 2808. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 11:50
Én is elváltam két gyerekkel, de eszembe nem jutott volna haza költözni. 18 éves korom óta szülők nélkül lakom.De ebben nem vagyunk egyformák, és aki szívesen él a szülőkkel, tegye. Nem hiszem, hogy én rontottam volna el két gyerek életét...Akkor ha ultimátumot adnék, akkor esetleg. De sosem adtam.
2808. Aredhel (válaszként erre: 2804. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 11:44

Miért, mit tegyen? De most komolyan, megtudja, hogy a férje csalja, szerinted te mit tennél ebben a helyzetben? Te is hazamennél a szüleidhez a gyerekekkel.


Ő főz hétvégén, meg vasalja az ingjeit... és? A házimunka nem ebből áll, meg a gyereknevelés sem. A pasid egyszerűen fél attól, hogy elveszíti az anyagi és otthoni kényelmet, mert esetleg még gyerektartást is fizetnie kell.


Mondd meg őszintén: te mire vársz? Hogy hagyja el a családját? Akkor adj neki ultimátumot. Ne hagyja el a családját? Akkor mire vársz itt lényegében választ?

A te lelkismereted elbírja azt, hogy tönkreteszed ezzel a helyzettel ártatlan gyerekek mindennapjait?

2807. forrest2010 (válaszként erre: 2798. - Xangie)
2016. ápr. 20. 11:43
.....ha anyóspajtásék szorgalmazták a lombikbabát ? mert már 1 vőlegény lelépett ? ...
2016. ápr. 20. 11:43

A helyzet tipikus, és mindhárom szereplő viselkedése is az. Nem tudom hogyan derült ki a dolog, csak feltételezem, hogy véletlenül, aztán az események sodorták tovább a történetet. Nem az úr állt az asszonyka elé, hogy szerelmes lettem másba, most akkor mi legyen.

A feleség összeomlott, veszekszik, kapar a régi életének a maradványain.

A szerető szerelmes, mindenáron kitart.

Az úr kivár, hátha eldönti valaki helyette a helyzetet.

Senki nem akar vesztes lenni.

2805. Aredhel (válaszként erre: 2800. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 11:39

Ő legalábbis ezt mondja, mert tudja, hogy te ezt akarod hallani. Minden szeretőt tartó férfinak ugyanaz a magyarázata: olyan rossz már az asszonnyal, gondok vannak, nem foglalkozik vele, csak a gyerekek miatt nem hagyta még el.


Persze. Mese habbal. Tényleg megértem, hogy nehéz neked, de mint mondják, a hülye a saját hibájából tanul, okos a máséból. Ne légy hülye, miközben te is tudod, hogy az esetek 99%-ában ugyanazt játsszák el a szeretőkkel, mint veled.

2804. Lili 1001
2016. ápr. 20. 11:39
Cselédről szó sincs. Mai napig ő főz hétvégén, ő vasalja a saját ingeit, varrja a lányok ruháit, és ez nem megterhelő neki, szívesen teszi...Sajnos a nej elég önállótlan. Bizonyítja azt, hogy most első reakció, hogy haza akar költözni a szülökhöz gyerekestül.
2803. liliom10 (válaszként erre: 2800. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 11:34

Akkor miért vállalt az élettársával két gyereket ? Talán mégsem volt számára olyan nagy gond. Talán csak a kényelméhez,elkényeztetéséhez kell neki egy cseléd, szexpartner, házvezetőnő, gyerekeinek anya, lakás, stb. Ezeket kettőtökből összerakja.

Fogadhatnának heti 1 alkalomra takarítónőt. Persze, a párkapcsolatban alap a rengeteg beszélgetés mindenről...

2802. Lili 1001 (válaszként erre: 2792. - Aredhel)
2016. ápr. 20. 11:29
Tökéletesen egyetértek veled..
2801. Lili 1001 (válaszként erre: 2798. - Xangie)
2016. ápr. 20. 11:27
Igen, tudom...viszont a dolgok jelen állásában egy nyilvános fórumon nem lenne szerencsés többet mondanom..
2800. Lili 1001
2016. ápr. 20. 11:26
Otthon várja a tiszta lakás, meleg ebéd, kényelem,...Na ezzel a mondattal hibádzik sok minden...Innen indultak a gondok...
2799. Lili 1001 (válaszként erre: 2797. - Liliom10)
2016. ápr. 20. 11:25
nem akarom a nevén nevezni, csak ezért nevezem így...ebben semmi degradálás nincs.
2798. xangie
2016. ápr. 20. 11:10
Lili, valamiért végigcsinálták a lombikot, nem is egyszer... szerethették egymást... Te tudod, hogy hol ment tönkre?
2797. liliom10 (válaszként erre: 2794. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 11:03

Lili ! A szerelem sötét verem ... Nem bántani akarlak, de mint feleségnek szemet szúrt, hogy a Szerelmed élettársát "a nő"-nek nevezed. Ő a párja, gyerekei anyja. Szerintem a 3.-at szoktuk "a nő"-nek hívni, az pedig most Te vagy a történetben.

Nagyon rózsaszín a köd a szemed előtt, és úgy érzem, sokkal halványabb a Szerelmed szeme előtt.

2796. liliom10 (válaszként erre: 2793. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 10:58

Ebben a helyzetben mehetne albérletbe is, amíg eldönti, kivel akar élni. Gondolkodási időnek jó lenne, és addig Te szüneteltetnéd vele a kapcsolatot. " Ha akarod, hogy visszavárjanak, menj el ! "

A gyerekeit akár naponta látogathatná, foglalkozhatna velük.

2795. Aredhel (válaszként erre: 2794. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 10:55

Nézd, őszinte leszek: ha ezek után sem hagyja ott a nőt, akkor hagyd ott te a pasit. Ne hagyd, hogy ürítőzsáknak használjon, mert most azt teszi.


Otthon várja a tiszta lakás, meleg ebéd, kényelem, veled meg szexel egy jót. Úgy van, ahogy írják: nem akar két szék közül a földre esni.

2794. Lili 1001
2016. ápr. 20. 10:44
A helyzet tegnap este új irányvonalat vett: elmondta otthon a teljes igazságot, amire a nő teljes joggal totálisan kiakadt. Egyelőre ennyit tudok,a részleteket még nem ismerem...
2793. Lili 1001 (válaszként erre: 2784. - Morosz)
2016. ápr. 20. 10:42
Nem nevezném nincstelennek, jó állása van, és van saját lakása is, de az az ország túlvégén, mert ő odavaló, de itt tanult, itt talált munkát és itt alapított családot.
2792. Aredhel (válaszként erre: 2770. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 10:40

Nézd... a házasság tulajdonképpen egy szerződés, aminek aláírásakor a két fél hűséget is fogad. Ha a pasi ezt nem bírja betartani, akkor ne akarjon házas lenni, és fogadja el az ezzel járó hátrányokat is, jelen esetben mondjuk azt, hogy nem lesz együtt mindennap a gyerekeivel. Ez még mindig jobb, minthogy 3 felnőtt és a gyerekek is vergődnek egy ilyen helyzetben. Nyugodjon meg, a gyerekek nem lesznek lelki betegek, ha elválnak a szülők, én se lettem, más sem, sokkal rosszabb lett volna benne élni egy ilyen feszült, haraggal és dühhel teli légkörben.


Ha már a pasi ennyire életképtelen, vedd a kezedbe a döntést. Adj neki haladékot, döntse el, hogy mit akar az élettől. AZ nem megy, hogy egyszerre megtartsa a családot meg téged is, mert ebbe így mindenki tönkremegy. Ne szúrjátok el az életeteket, a gyerekekét sem. Nem az a baj, ha valaki már nem akar a házastársával élni, emberek vagyunk és változunk, hanem az, ha képtelen kezelni a helyzetet és változtatni.

2791. 871383ddcb (válaszként erre: 2787. - Morosz)
2016. ápr. 20. 10:30
Tipikusak. :) A sajnálatra hajtanak. Még biztosabb legyen a dolog.
2790. liliom10 (válaszként erre: 2786. - Xangie)
2016. ápr. 20. 10:30
Igen, elmúlik a szerelem ... Pláne együtt lakva. Az is lehet, hogy a férj nagyon is jól látja a helyzetet : ha a felesége/élettársa kirúgja, és odaköltözik Lilihez, kiderülnek a rossz tulajdonságai, és ha Lili kiábrándul belőle, nem lesz hol laknia. Az én szememben az ilyen ember nem IGAZI FÉRFI. Ha élete nagy szerelme Lili, akiért bármire kész, akkor tud dönteni, és vele akar mindenáron élni !
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook