Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megmenthető egy házasság? fórum

Megmenthető egy házasság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2789. 871383ddcb (válaszként erre: 2786. - Xangie)
2016. ápr. 20. 10:27

Kicsit elakadtam. Miért kéne Lilinek kiléptetnie? Ha fehéren feketén fogalmazunk, most minden bántás nélkül, Lili belement egy viszonyba házas emberrel. Ő ezzel meg is tette a magáét. Szereti, vár rá és közben szenved. Innentől kezdve J dolga rendezni a sorait.

A feleséget pedig valóban csak a férj panaszáradatából lehet ismerni, ami közel nem biztos, hogy teljesen fedi a valóságot.

Egy embernek miért nem elég annyit mondani, nem szeretem a párom.

Azért van harmadik, hogy jól érezze magát stb. És az együtt töltött lopott idő felét a párja pocskondiázásával, rà való panaszkodással tölti. Tényleg erre vágyik egy szerető évekig, míg végre voksol valamelyikük mellett?

2788. xangie (válaszként erre: 2787. - Morosz)
2016. ápr. 20. 10:27
Ha még nem is házasok... akkor még puhább. Ennyi. Még arra gondoltam, hogy a válási cirkusz is visszatartja... de nem.
2787. morosz (válaszként erre: 2770. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 10:21

Nem hiszem, hogy a gyerekek bárkit visszatartanak, hanem fél az úr, hogy két szék közül a földre esik.

A ház a nő tulajdona.

Nem is házasok, ergo válni sem kell.


Vannak ilyen palik, akik szeretik sajnáltatni magukat.

2786. xangie (válaszként erre: 2781. - 0b040e7867)
2016. ápr. 20. 10:15
Igen ez is egy lehetőség... Csak tartok tőle, hogy az elképzelt boldogsága ezzel a férfival illúzió. Itt ugyanis nem egy független nő és egy független férfi kezd egymással - persze ez ezerszer előfordul - hanem egy nagyon más irányba elkötelezett férfi van a képben. És egy minimum iszonyatosan dühös feleség... ki tudja ő miért olyan amilyen? Nem biztos ám, hogy magátol lett egy visszataszító némber... Én egyszer huszonévesen belekeveredtem egy kapcsolatba, letagadta az úr, hogy nős. Aztán egyszer úgy mentem fel hozzá (előtte is voltam, csak minden női cuccot eltüntetett olyankor) hogy a feleség nyitott ajtót... Aki az elmondás alapján egy rideg, számító, gusztustalan...stb. volt. Helyette egy bájos, kedves, csinos nő volt, aki nem tépett meg.. a hazaérkező urat meg elküldtem, ahova való volt... Ezt csak azért írtam, hogy elég változatos lehetőségek vannak a valóságra. Egyszerűen nincs jó érzésem Lili szempontjából a közös jövőt illetően. A szerelem ugyanis elmúlik.
2785. atokratokszenhidratok (válaszként erre: 2781. - 0b040e7867)
2016. ápr. 20. 10:13
Nem "kiléptetni" kell... ezt a férfinek önmagának kellene meglépnie, önmagáért megtennie.
2784. morosz
2016. ápr. 20. 10:12
Nem akarok visszaolvasni, de úgy emlékszem nem is házasok. Válni sem kell. Sőt a ház amiben élnek, a nő tulajdona. Akkor ez a pali egy senkiházi nincstelen, hazudozós, nőverő, csaló. Szerintem a nő szeretne szabadulni tőle. Csak annyi lenne a dolga, hogy átcuccol hozzád. Nem?
2783. atokratokszenhidratok (válaszként erre: 2782. - Liliom10)
2016. ápr. 20. 10:11
Így van, a pasi nem fog dönteni. A végtelenségig húzza, és az a nő "nyer" (ha ezt nyereségnek lehet egyáltalán nevezni), aki kitartóbb. Az a szomorú ebben, hogy pont fordítva kellene, hogy játszódjon egy ilyen történet. A férfi kellene, hogy harcoljon egy nőéert, nem?? De itt inkább női iszapbirkózás zajlik.
2782. liliom10 (válaszként erre: 2780. - Xangie)
2016. ápr. 20. 10:07
Igen, lehet túl késő is. Most én 3 önző felnőtt embert látok, mind csak magára gondol, a kisgyerekekre nem. Igyekszem mindnyájuk helyébe képzelni magam. A férjnek kellene dönteni, de nem teszi. Van olyan feleség az ismeretségi körömben, aki határidőt adott a férjének - 2 vagy 3 hónapot,- hogy döntse el, szakít-e a másik nővel, mert ha nem, elválik tőle, beadja a válópert. A férje nem döntött, elváltak. A feleség azóta boldogan él a 2. házasságában.
2016. ápr. 20. 10:02
Szerintem meg pont most kell Lilinek kitartani, mert most van esély arra, hogy ha marad és okos és nyugidt,sikerül kiléptetni J-t a rossz házasságából.
2780. xangie (válaszként erre: 2779. - Liliom10)
2016. ápr. 20. 10:00
Ez nagyon igaz... Csak a "később" az lehet túl késő is...És azért nem csak sodródás van, hanem a saját életünket aktívan is irányíthatjuk... bár ez már személyiségfüggő. Mikor gáz a lelkünk, persze jó ilyen bölcsességekbe kapaszkodni... magamról tudom.
2779. liliom10
2016. ápr. 20. 09:51

""Semmit ne erőltessünk. A lényeg, hogy minden megy magától, és minden idővel bekövetkezik. Ha nem az életünkbe való és mi mégis megtartjuk, akkor is ki fog esni egyszer, csak később. Ha oda való és elküldtük, úgyis visszatér. Szóval nincs olyan, hogy jó vagy rossz döntés. Ami az életünkbe való, az ott lesz, ami nem, az egyszer eltűnik""

Osho

2778. xangie (válaszként erre: 2770. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 09:43

Kedves Lili!


Nem fogsz hinni nekem, mert szerelmes vagy. De le kellene lépned! Minden mondatodat értem és együtt érzek veled, ezért írok. Én is voltam ilyen helyzetben, de meghúztam a vonalat. És tudod miért? Mert azt éreztem, hogy az ő élete rátelepszik az enyémre és már az ő életét élem! Ezt nem szabad! És igazam lett. Azt kell mondjam az ilyen döntésképtelen pasik igazi nyomoroncok (ne haragudj ezért, én is ilyet szerettem, kellesz a nyomorult életéhez, de nem szeret igazán. Hagyjuk ezt a gyerek dolgot... Ő egy nagy gyerek, aki a döntésképtelenségével a Te életedet is tönkreteszi. Az én szókimondó Anyukám csak puhap...csnek nevezi az ilyeneket. És még valamit fogadj el: nem tudod mi zajlik kettejük között, csak az egyik oldal mesél.... Jól bevásárolt ám az a másik szerecsétlen nő is! Szállj ki ebből a játszmából, túléled és lehetsz mással boldog! De egyébként képzeld el az életedet az esetleges volt feleséggel, a gyerekekkel... mert ez az ember soha nem lenne a tied, éjszaka is csak akkor, ha épp nincs ott egy gyerek sem. Napközben továbbra is a családját szolgálná. Én drukkolok, hogy ki tudj szállni és nem fog tönkremenni az életed! Böbe 4 gyerekkel áll a lábán, megy előre, és lesz még szerelmes is, fogják még szeretni, biztos vagyok benne. Neked csak azt kellene mondani, hogy vége, legyen boldog a gyerekeivel. Telefont nem felvenni, vállat nem tartani többet. Sírjon máshol. A Te életed pont olyan értékes, mint az övé!!!!

2016. ápr. 20. 08:43
Lili én is azt mondom, hogy annyira benne vagy már a dolgokban, hogy nem tudsz objektíven rálátni, hogy mi történik veletek. Lassan 20 éve vagyok szerető, ismerem már jól a forgatókönyveket... :) a legjobb amit most tehetsz, hogy kívül maradsz, mert ahogy írod te is be fogsz mocskolódni. Emelkedj felül, próbáld meg megszakítani a kapcsolatot. Ha ő a te utad vissza fog találni hozzád.
2776. 871383ddcb (válaszként erre: 2770. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 07:40

Nyilván ismerünk helyzeteket, amikor az anya korlátozza, akadályozza a láthatást. Mégis az esetek többségében megegyeznek váláskor mind a tartásdíjban, mind a láthatásban. Ha valamelyik fél ezt felrúgja lehet jogorvoslatot kérni.

Ő él és hal a gyerekeiért. Biztosan nem hagyná, hogy bármilyen módon akadályozzák, hogy 'rendes' kapcsolata legyen velük.

Viszont, hogyan akarhatja egy ennyire a gyerekeihez ragaszkodó apa, hogy ilyen közegben,amit most biztosít nekik, nőjenek fel. A kezdeti traumát, ami egy válás lenne, a gyerekek hamar kihervenek, ha kapnak egy nyugodt, boldog apát, idővel anyát is, mint azt, hogy élnek egy olyan apával, aki már nem csak verbálisan, hanem tettleg is bántja a másik szülőt. Hogyan szeressék, vagy tiszteljék ezek a gyerekek a szüleiket? Hogyan érezzék jól magukat otthon? És főleg biztonságban? Ami kiskorban a szeretet mellett a másik legfontosabb dolog, hogy egészséges, magabiztos felnőtté válhassanak?

Szerelmed ezidáig csak azzal volt elfoglalva, hogy neki mi a jó és mi a rossz. Ami normális is, egész addig, míg nincs még rosszabbnak kitéve a gyerek.

2775. liliom10 (válaszként erre: 2770. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 07:10

Próbáld a feleség helyébe képzelni magad ! Te mit csinálnál ? Nem ismerjük őt : vagy nem képes higgadtan viselkedni (már), vagy nem is elég intelligens,okos ahhoz, hogy átgondolja, ilyen viselkedéssel csak kibírhatatlan lesz a házassága, és biztos a válás, esetleg a férje jól keres, és az életszínvonalát sem akarja csökkenteni.

Te nem vagy képes sem szakítani, sem határidőt adni a Szerelmednek, így része maradsz ennek a helyzetnek, ami nemcsak mindhármótokat, hanem a gyerekeket is tönkreteszi. Ilyen légkört egy gyereknek sem kívánok ! Lelkisérültként fognak felnőni, aminek a mértéke attól is függ, meddig tart ez az állapot, valamelyik felnőtt mikor vet véget neki. Őket sajnálom igazán, ők ártatlanok.

2774. 871383ddcb (válaszként erre: 2773. - Lili 1001)
2016. ápr. 20. 06:19

Ez egy jó írás.

Már az elején ott van, elhagyta.

De itt nem ez a szitu. Utálja, amivé vált. Nem szereti a feleségét.

Apa akar maradni, de meggyőződése, hogy csak a felesége mellett maradhat az.

Te annyira vagy benne, hogy nálad sír, esküdözik, retteg, hogy elveszít.

Ha pedig te vagy az első külső kapcsolata és elsőre megtalálta benned azt a nőt akivel a jövőjét el tudja képzelni, mondhatni szerencsés ember. Már csak döntenie kéne. Jó ideje. Tönkreteszi a családját, magát, téged. Ha a feleségével marad bárhányszor ránéz az fog eszébe jutni, hogy elszalasztott miatta téged. Soha nem lesz emiatt sem normális viszonyuk. A feleség az életben nem lesz nyugodt. Ha csak közös házban maradnak idegenként, az egy irtó nehéz helyzet, sokaknak ez nem sikerül hosszú távon. Te tudnád megkönnyíteni a dolgotokat, gondolom. Ugyan te sz..ban hagyásnak érzed. Ha nem választ és marad, csak harmadik leszel, bármilyen minőségben is legyenek együtt. Persze ha te ezt is bevállalod nincs azzal baj.

Valamiért az az érzésem, ha te lépnél, egy idő után jönnek majd mások, olyanok, akiknek megfelel ez a hárman párban. Ő maradhat apuka, máshol meg a feleség által üldözött, szeretetre vágyó férfi. Amit boldogan megad egy szerető, hisz valljuk be, jó érzés lehet a feleségnél fényévekkel jobbnak lenni.

Így látom ezt az egész történetet. Persze ismeretlenként lehet, hogy nagyon rosszul gondolom.

2773. Lili 1001
2016. ápr. 19. 21:36

"Amikor Brad Pitt elhagyta Jennifer Anistont, felhördült a világ. Mindenki az okokat firtatta, a bűnös harmadikat kereste. Amikor kiderült, hogy Angelina Jolie és Brad Pitt között egy forgatáson szerelem szövődött, az emberek igazolva látták teóriájukat: lám, lám, itt a bűnös, ez a r.ibanc tette tönkre a házasságot! Pitt azonban máshogy látta. Egy újságírói kérdésre, hogy miért hagyta el feleségét, annyit mondott: „Nem szerettem azt, aki mellette voltam.”

Elgondolkodtató válasz! A valóságban ugyanis nem a másik embert hagyjuk el, hanem attól az énünktől igyekszünk szabadulni, akivé mellette váltunk, akivé a kapcsolat formált minket. Nálad vajon mi a helyzet? Te szereted azt, aki a párod mellett vagy? És a párod vajon szereti azt, akivé melletted vált?" Dr. Gerevich József pszichiáter

2772. Lili 1001 (válaszként erre: 2771. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 19. 20:34
Ismerem ezt a levelet, vannak jó pontjai,de sokkal inkább azt magyarázza, hogy hogy kéne érezzen, csak még nem tud, de játssza a könnyedet...Szerintem..
2016. ápr. 19. 20:10
2770. Lili 1001
2016. ápr. 19. 20:05
Az, hogy nem akarja elhagyni a gyerekeket, nem azt jelenti, hogy nem is lesz muszáj neki. Most a nő diktál. Nehéz napokat élnek, élünk mind. Neki ez a helyzet új, sosem volt ilyenben, sosem lépett félre, én vagyok az első külső kapcsolata.Nagyon úgy látom az elmondásai alapján, hogy egyikük sem tudja kezelni ezt a helyzetet, és tiporják csak egymást...Napközben meg hozzám menekül. Még kapaszkodik, még remél, hogy nem veszíti el a gyerekeket, de sajnos elfogja, mert a nő mocskosul betart és bosszút áll, és ennek tárgyai és elszenvedői a gyerekek lesznek...
2016. ápr. 19. 19:55
Az a baj, te nyakig benne vagy a szituban, és nem látod a fától az erdőt.
2768. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 2765. - Lili 1001)
2016. ápr. 19. 19:35
Ezt a trutyit ô okozta saját-magának.
2767. e2f062d598 (válaszként erre: 2765. - Lili 1001)
2016. ápr. 19. 19:33
Szerintem nem hagynád cserben, ilyen alapon ő is cserben hagy téged. Ha ennyire ragaszkodik a családjához, akkor legalább téged hagyna, hogy találj valakit, akinek te lennél az egyetlen. Tényleg, olyan a kecske is jól lakjon az egész szituáció. Tudnia kéne döntést hozni. Ez senkinek sem jó.
2766. cserépkályha (válaszként erre: 2765. - Lili 1001)
2016. ápr. 19. 19:29
Azt gondolod, hogy később jobb lesz?
2765. Lili 1001 (válaszként erre: 2764. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 19. 19:20
Tudom, de úgy érzem nagy veszteség érne mindkettőnket...Nem adhatom fel most...Nem hagyhatom cserben ebben a szarban amiben van...
2764. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 2758. - Lili 1001)
2016. ápr. 19. 19:12

Meg lehet tenni, csak elhatározás kérdése.

3 évig szenvedtem, mint az állat...

2763. Lili 1001
2016. ápr. 19. 19:09
Soha nem kezdek úgy üzengetni, ha arra nem kapok jelzést...
2762. morosz (válaszként erre: 2761. - Lili 1001)
2016. ápr. 19. 19:08
Mi a különbség ?
2761. Lili 1001 (válaszként erre: 2760. - Morosz)
2016. ápr. 19. 19:08
Nem sms-eket küldözgettem, hanem akkor már 2 órája smsben kommunikáltunk...
2760. morosz (válaszként erre: 2758. - Lili 1001)
2016. ápr. 19. 19:06

Éjszaka tőled ment a hívás,véletlenül persze sms helyett.Az sms küldözgetés is nagyon merész, ha tudod, hogy a társa mellett fekszik. Te nagyon erőszakosan kapaszkodsz bele.

Az a hímnemű, aki kezet emel egy nőre, nekem semmire nem kéne (direkt nem írtam férfit).

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook