Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
684. sutyek
2012. ápr. 15. 18:17
Kedves Ata06.Sokat segítettél nekem kedves szavaiddal.Jacky kutyusunkal kapcsolatban.Te egy csodás ember vagy a lelked hatalmas .A kutyák nem kérnek mást csak szeretetet de ők százszor ezerszer többet adnak nekünk.Jó lenne ha minden ember így gondolkodna mint Te kedves Ata06.
683. Ata06
2012. ápr. 13. 20:48

Artemisz! Ez is milyen igaz!


"A legfőbb oka annak, hogy a kutyák ilyen rövid ideig élnek, az emberi faj iránit könyörületességben gyökerezik. Hisz mennyit szenvedünk egy kutya elvesztése iránt érzett fájdalmunkban tíz vagy tizenkét évnyi ismerettség után... Képzeljük el, mit éreznénk, ha kétszer ennyi idő után vesztenénk el őket."

Sir Walter Scott

2012. ápr. 13. 19:33
"Ha a kutyád úgy véli, te vagy a legnagyszerűbb ember a világon, ne kételkedj benne!" /Jim Fiebig/.
2012. ápr. 13. 19:29

Igen szét fogunk nézni, a menhelyen,….. valóban, mások azok a kutyák,

ezeket a sorokat már írtam 2011-12-25 22:16 az óta, is így gondoljuk,

Mindig volt kutyánk, még otthon gyerekként is, meg saját is, mióta házasok vagyunk,(30) de befogadott kitett kutyus csak Ő, DORKA, ÉS TÉNYLEG TELJESEN MÁS ! Mindegyiket nagyon szerettük, de ilyen kedves és hálás egyik sem volt, ezt nem azért írom, mert még csak három napja ment el, és nagyon fáj, tényleg így van addig én sem hittem, hiába mondták, hogy a befogadott kutya más!

680. Ata06 (válaszként erre: 678. - Artemisz59)
2012. ápr. 13. 18:20

Kedves Artemisz!

Úgy örülök neki, hogy Te is így gondolod!

Mindenképpen nézzetek szét a menhelyen minél előbb! A párodnak is jót fog tenni, és egy kis drágán is segíteni tudtok!

Elhiszem, hogy nagyon fájdalmas volt Dorkát elveszteni,de már azt hiszem ezt írtam itt valakinek! Ismerősöm mondta, amikor elvesztette a kutyáját: 10 évet vett el az életemből, hogy elvesztettem, de mikor hozzám került az új kutyus, akkor ebből ötöt visszakaptam!:)

679. turkkati (válaszként erre: 678. - Artemisz59)
2012. ápr. 13. 18:18

Nem fogjátok megbánni, hogy menhelyről hoztok kutyát. Még ragaszkodóbbak, mint szerencsésebb társaik.

Mi a 4-ből egyet felnőttként hoztunk a menhelyről, bántalmazott, félős kutya volt. Annyi plusz adott azzal, hogy megtanult bízni bennünk, hogy sokkal gazdagabbak lettünk általa.

678. Artemisz59 (válaszként erre: 676. - Ata06)
2012. ápr. 13. 17:22

Kedves Erika!

Ennek az idézetnek valóban minden szava igaz!

Nálunk ez beigazolódott, a férjemnek szívműtétje volt, (évekkel ezelőtt) amely hosszú lábadozást és lassú gyógyulást vett igénybe, ehhez a pár hónappal előtte befogadott Dorka kutyánk nagy segítségére volt. Mivel a kutyus kb fél éves lehetett, az útszélén hidegben találtunk rá, nagyon félénk, éhes, bizalmat vesztett kiskutyus volt. A férjem szintén, gyenge, elkeseredett, ami gondolni való egy ilyen műtét után. De a ketten megtett közös sétájuk, a kertben való „közös” grillezésük, borácsozásuk, az egymást biztató simogatások, a Dorka ragaszkodása, nagyobb életkedvet, gyógyulni akarást adtak a férjemnek, mint bármilyen terápia adhatott volna.

Dorka 13 év után való távozása nagy űrt hagyott, mindjáunkban, igazi családtag volt.

A férjemnek lesz, nagyon rossz nélküle a kertben, ha jön a jó idő, mert mindig ott volt mellette, mindent közösen csináltak, és a kertben, a sírja mindig ott lesz szemelőt. Ezért is tervezzük a Dorka emlékére menhelyről majd kihozni egy kutyust, de még nem vagyunk rá felkészülve.....

2012. ápr. 13. 16:47
Sajnos mi is megkaptuk amikor rettegve reménykedve féltettük Dórikát,..az volt a reakció:Ó ő már rég túlteljesített.Neki mentem volna szívem szerint.Az a drága Dórika mindent értett,olyan emberi nézése volt,hogy csodáltam Őt!Mondanom sem kell Dórikát elég közelről ismerte,és tudta rendkívül jószívű figyelmes mindig mosolygós kutyus.Apum halálakor odajött hozzám,félre biccentette a fejét,könnyezeu és a szeme mindent elmondott.Egy ember nem nézett úgy mint ő abban a helyzetben.Felhoztam annó egy napok óta csavargó kutyust az utcáról ,hátha másnap megtalálom a gazdáját.Majd jött Dórika,épp belépett az árva kutyus..lerakta a kiskutya elé az legfontosabb játékát.Neki adta.Majd ételt adtam nekik és Dórika orrával odatolta az ő részét is a kutyusnak.Akkor a "csak egy kutya "kifejezés inkább az érzelemszegény emberek lelkét tükrözi.Az az illető aki ledegradálta Dórikát most egy év alatt az 5.kutyánál tart,mert elküldik a háztól őket.
676. Ata06
2012. ápr. 13. 15:34

Nem régen találtam ezt az idézetet. Érdemes elolvasni! Minden szó igaz, de én nem tudtam volna ilyen jól összefoglalni!


Csak egy kutya? Időről időre azt mondják nekem: Ébredj fel, ez „csak egy kutya”! – nem értik, miért teszi meg az ember ezeket az utakat, miért invesztál ilyen sok időt és érzést, vagy miért veri magát költségekbe, amelyek a „csak egy kutyá”-val járnak. Legbüszkébb pillanataimból néhányat a „csak egy kutyának” köszönhetek. Sok óra telt el, amikor egyedüli társaságom „csak egy kutya” volt, de egyetlen pillanatig sem éreztem magamat mellőzve vagy egyedül. Életem egyik legszomorúbb pillanatát a „csak egy kutya” idézte elő, és a sötét napokban a „csak egy kutya” volt az, akinek barátságos érintése jóleső érzéssel töltött el, és erőt adott átvészelni azt a napot. Ha te is azt gondolod, hogy ez „csak egy kutya”, akkor feltehetően olyan mondatokat is ismersz, mint „csak egy barát”, „csak egy napfelkelte” vagy „csak egy ígéret”. Ez „csak egy kutya”, aki barátságból, bizalomból és merő hamisítatlan örömből a lényeget hozza az életembe. „Csak egy kutya” felébreszti bennem a részvétet és a türelmet, ami engem jobb emberré tesz. „Csak egy kutya” vesz rá arra, hogy korán keljek, hosszú sétákat tegyek, és vágyakozva tekintsek a jövőbe. Ezért számomra és az olyan ember számára, amilyen én vagyok, ez nem „csak egy kutya”, hanem minden remény és jövőbeli álom megtestesítője, kedves emlékek és a jelen tiszta élvezete. A „csak egy kutya” megmutatja bennem a jót, és eltereli a gondolataimat. Remélem, hogy mások is megértik egy napon, hogy ez nem „csak egy kutya”, hanem valami, ami nekem emberiességet kölcsönöz, és többé tesz, mint „csak egy ember”. Tehát ha legközelebb hallod azt a mondatot, hogy „csak egy kutya”, akkor mosolyogj, mert ők ezt „csak” nem értik. Ha a szemébe tekintesz, elfelejted minden félelmedet, gondodat, szomorúságodat és problémádat, mert a kutyák nekünk olyan szárnyakat adnak, amelyek nekünk soha nem voltak és soha nem lesznek. Richard Dehmel (1863-1920)

675. f487189883 (válaszként erre: 673. - Turkkati)
2012. ápr. 13. 15:11
Nagyon sokat segítesz minden szavaddal!Minden nap megrokkanok a gyászba,de ha olvasom soraidat jobban viselem.Én is segítőkész vagyok,nálunk is a családból jött,csak ha nekem segítenek nem vagyok hozzá szokva!:)Az emberek kevés rétege foglalkozik másokkal. Legyen szép napod!
674. turkkati (válaszként erre: 672. - Sutyek)
2012. ápr. 12. 18:36

Aki azt mondja, hogy 14 év szeretés és törődés után nem fáj az elvesztése, az korlátolt (hülye), nem kell a véleményével foglalkozni.

Annak csak 1 kutya, és önmagán kívül nem tud mást szeretni, csak úgy tesz, mintha...

673. turkkati (válaszként erre: 670. - F487189883)
2012. ápr. 12. 18:33

Kedves vagy, jól estek soraid. Meg is lepődtem, mert nálunk ez természetes.

Ezt hoztam otthonról és remélem a gyerekeim is továbbviszik:)


Most nincs gyász, de átéltük mi is és ha tudok néhány jó szóval segíteni, akkor örülök.

672. sutyek
2012. ápr. 12. 17:36
Ha egy kutyus 14 éven át velünk van az szerintem család taggá válik,természetesen akkor ha olyan emberekhez kerül akik azzá fogadják.Mi is így tettünk és bizony nehéz volt az el válás amikor le állt a kis Jackink veséje.Máig is minden nap gondolatba velünk van .Nem igen tudjuk el engedni.Mondja meg valaki szégyen az ha valaki így áll hozzá.Mert nekünk a szemünkre vetették ó az csak egy kutya.Nekünk családtag és akinek nem tetszik az inkább ne szóljon egy szót sem.
2012. ápr. 12. 10:13
Ja lemaradt hogy nagyon köszönöm Neked!:)
2012. ápr. 12. 10:04
Tisztában vagyok vele hogy nem sajnálod Tőlűk.:) Aki szereti az állatokat ,az önzetlen velük.Nagyom jó ilyet hallani hogy a család egészséges.:)Azért meg minden tiszteletem a Tiéd hogy itt Vagy ezen az oldalon és segítesz az emberek lelkén,pedig hála égnek Nálatok nincs gyász.Sokan kisírják magukat,mások pátyolgatják őket és lelépnek.Én is követem majd a példádat.Szép dolog amit teszel!:)
2012. ápr. 11. 19:16

Én sem sajnálom tőlük, még telik is, de van 3 gyerekem is.


Szerencsére mind egészséges, mármint a kutyák, így csak a védőoltásra kell költeni, más orvosi költség nincs.

A gyerekek is egészségesek:D

2012. ápr. 11. 19:11
Igen!Már a két kutya sem olcsó,főleg szegény Dórikát majd két éve két hetente vittük dokihoz.Viszont inkább rájuk költöttem mint magunkra.Ők megkaptak mindig mindent.Viszont így teljes az élet velük.:)
2012. ápr. 10. 20:54

Azért 4 kutya már elég sok. Anyagilag is, mondjuk csak az éves oltások költsége, logisztikailag is:eljuttatni oltásra, és odafigyelésben is sok.

Legalább ketten kellünk, ha a kintiekkel foglalkozunk, hogy senki ne érezze elhanyagolva magát:)


Monácska meg a bébikém, unokapótlékom, tündérkém.

Ezt csak a kutyások értik:)

2012. ápr. 10. 10:21
:) Így is van jól! Ők kiválasztottak Titeket!
2012. ápr. 10. 06:18

Ennyit nem terveztünk, csak mikor Viktor 3 év után elment Alíz után, azt mondtuk nem kell fajtatiszta, hozzunk menhelyről.


Aztán a menhelyen minden előzetes elképzelést elfelejtettünk, úgy jött Maja, higgadtabban 1 év múlva terv szerint Gina. Itt már megálltunk volna, de a sors másképp akarta.

2012. ápr. 9. 22:09
De jó hogy ennyi kutyid van:-) Ha kertesházam lenne nekem is sok kutyim lenne!
2012. ápr. 9. 21:50

Még mind megvan, sőt van 4. is, Maja, róla nincs fénykép.

Maja, Gina menhelyi, Macit 1 forgalmas főútról mentettük meg az elgázolástól, Monácskát a lányomtól "szerettem el".


Alízt és Viktort vesztettük el, ők német dogok voltak. Alíz megöregedett, Viktor beteg lett, utána 2005-től évente jöttek a kutyák:)

2012. ápr. 9. 18:42
Ja Gina!:)
2012. ápr. 9. 18:37
Köszi!:)
2012. ápr. 9. 18:36
Melyik van veled még?
2012. ápr. 9. 18:36
Köszi:)
2012. ápr. 9. 18:35
Most néztem a tieidet!Ari mind egytől egyig.
2012. ápr. 9. 18:32
Aranyos volt:)
656. f487189883 (válaszként erre: 655. - Turkkati)
2012. ápr. 9. 18:30
Igen!Itt már öregecske volt!Fiatalkori kép nincs a telefonomon.
2012. ápr. 9. 16:39
Ő volt a fekete?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook