Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskabarátok figyelem segítsetek fórum

Macskabarátok figyelem segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. dec. 14. 22:03

ma este felé,valami szétroncsolta a macskám lábát,valszeg csapdába lépett,bent van a kisállat klinikán,még nem tudjuk megmarad-e a lába...


indítottam egy topicot:

"gyógyulj meg Micy cica" cimmel,ha valakit érdekel nézzétek meg...

28. d0b7178f40 (válaszként erre: 26. - Russodebby)
2009. dec. 14. 13:24

kapott már vizet konyharuhát, pofont seggest és mintha a falnak mondnám, hogy mássz arrébb

Az imént engedtem be.Kiraktam 1 órára.A gyerkőc elaludt, és ilyenkor nem szoktam zörgős dolgokat csinálni.Erre ez a mafla valami fémkábel darabbal el kezdett zörögnmi.2 feljöttem az emeletre, és szóltam neki, hagyja abba.És nem akkor komám kifelé.Seperc alatt tudta, hogy hol a másik ajtó a házon mert mint a villám ott termett.De hagytam egy kicsit kinnt.Nyivákolt.Most egy hungarocell darabbal játszik.Az csendes.

27. d0b7178f40 (válaszként erre: 24. - 3ed4c04bf4)
2009. dec. 14. 13:15

Szia Dominika-Dániel!!

Hát tényleg nehéz.A cicánk lány.És kb 5 hónapos.A cicánk nálunk ha alvás van akkor ki van zárva a szóbákból.Mert nem egyszer tapasztaltam azt, hogy beleép a saját kakijába, és utána rázza a lábát minden felé.És ezért vagyok nagyon pipa.kb 1 hónapja belelépett és akkor mondtam a páromnak, ha nem takarítja fel, akkor kiteszem a macskát és be sem jöhet többet.

Mert én etetem, takarítok utána a piszkát meg a rendetlen evését.Szóval a nyakamba lett zakítv úgy ahogy van.

A fiam kicsi még ahhoz, hogy jól tudjon játszani vele.Mert nyúzza amit ideje korán megszakítok, mert a macskának fáj, de megkarmolni nem akarja.Finoman harapja, de semmi komoly.Nemegyszer már mondtam azt, hogy hagyom had karmoljon, ha meg hagyja magát akkor úgy kell neki.De nem .Inkább csak nyávog és néz ránk, hogy segítsünk neki.

2009. dec. 14. 11:19

Szia! Nem biztos,hogy le tudod szoktatni róla. Volt egy kandúr cicánk, egy szál kolbit lopott el az asztalról,apum elverte,és soha többett nem volt vele gond. Párom unokahugáéknak van 2 cicájuk,őket nem lehet/lehetett leszoktatni a lopásról és az asztalra-konyha pultra való mászkálásról. Kaptak vizet is,verést is és semmi,ja és mind kettő ki van herélve.

Sok sikert és kitartást a leszoktatáshoz! :-)

A cicákat pofozni kell állítólag.

2009. dec. 14. 11:12
az én macskám is pofátlan, szerintem épp attól azok, hogy agyon vannak szeretve. ha elkapod, hogy rosszat csinál, ragadd meg a grabancát. én olyankor ott hátul meg szoktam fogni a nyakánál, de persze csak úgy hogy a lábai a földön maradjanak mert különben kinyúlik a hasbőre és sérvet kap ( nagy a feneke a drágának) és akkor nem tud mozogni, én meg leosztom jól, hogy mit képzel, aztán elengedem. de ettől függetlenül pofátlan, szóval ez ilyen nevelési kísérlet :D:D:D
24. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 14. 11:07

Drága Tobzocska!

Hmm,hát nehéz.Az ösztönt legyőzni,nehéz.

Nálunk is tavaly sok gond volt a cicánkkal,de nálunk a legfőbb gondot az oda-oda pisilgetései jelentetteték.A tetőpont apa teljes ágyányk cseréje jelentette.Ekkor elvittünk kasztráltatni,azóta minden hülyesége eltűnt Sickónak.

Nálunk a macseknál is meg van a metrend,amit nagyon nehezen alakult ki.....de kialakult,úgy,hogy macseknak is jó legyen,a gyerekeknek is és nekünk is.

Leírom:Reggel kap 1 alultasakos kaját,de szárazat is egy keveset teszünk ki neki.Bevágj a tasakost és átalussza a fél napot,akkot mi ia hagyjuk magára.Ebéd után alszik(ha minden igaz,ált.)a kislányom,akkor Sickóé a pálya,kiengedem a konyhában,amúgy neki ott a helye.És amikor a kiscsj felkel,visszaviszi,vagy ha macsak bent alsizik az ágy aladt,hagyjuk..... aztán este falatozik megint egy kicsit.Amiko rapáék megjönnek megdögizik egy kicsit,aztán kész,este egyszer-egyszer egy kicsit játszik vele valamelyikőnk.Így telik minden napunk egyformán.Mi panellban lekunk,úgyhogy többet nem tudunk neki biztosítani,mint a konyha+a kisszoba,a nagyszobába nem mehet,ja + az erkély.

A kaja meg,azonnal elteszem a hűtőben,nem szoktuk előhagyni,már csak,hogy ne romoljon meg azért sem.

De volt mikor Sickó belekóstolt a kemény tojásba,vagy a kolbiba.Ez ösztön is,sz.tem.De ha nem éhes,ált.nem bántja a kaját.

Egyébként a konyhapultra én is allergiás vagyok,oda nem mehet fel.De ha felmegy,rászólunk,lezavarjuk.Nálunk Sici bele szoktt ülni a mosogatóba ha üres.Hát,nem örülök neki.És most félig olvassátok el,és ne ítéljetek el:odaosonok és rányitom a vizetmha agóddig nem vesz észre ..... :)

A konyha asztalra mehet,letörlöm,úgysem ott eszünk.

Mindenben nem korlátozom,csak ami egészséges.

Egyébként milyen nemű?

23. manul (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 14. 11:04
Szia! Nincs könnyű dolgod,mivel a macskák nagyon öntörvényüek.Nem nagyon lehet őket idomítani 2-3 dolgot azért meg tudnak tanulni.A lényeg,hogy légy vele következetes,készíts egy spricnis üveget az asztal környékére,és amikor észreveszed,hogy fel szeretne ugrani vagy már fent is van,spriccelj rá egy párat.Később nem érdemes megbüntetni,mert nem fogja tudni,hogy miért kapott!Ezzel eléred azt,hogy amikor ott vagy nem fog felmenni az asztalra.
2009. dec. 14. 10:17

Egy westie. Kb másfél éves. Igazából anyósomé, de az ő kezök között egyre neveletlenebb lesz. Rám hallgat, én vagyok a főidomár.

Férjemnek mondtam, hogy őt is úgy rontották e, mint ezt a kutyát nem következetesek :D

21. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - Bec1f7f165)
2009. dec. 14. 10:14
milyen kuttyod van???nekem labrador,7 hetes....
20. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - Bec1f7f165)
2009. dec. 14. 10:14
ismerősöm is azt mondja a kutyájának,hogy k..va kutya...akkor már tűz a helyére...persze a hangsúly az sem mindegy....:)))
2009. dec. 14. 10:10
A kutyinknak a "kurválkodj"-t fogom tanítani, ha a marad már megy :D
18. bec1f7f165 (válaszként erre: 16. - 6c5f346e46)
2009. dec. 14. 10:09
Az enyém a "hess"-re hallgat :D
17. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - Bec1f7f165)
2009. dec. 14. 10:04
:))
16. 6c5f346e46 (válaszként erre: 12. - Bec1f7f165)
2009. dec. 14. 10:04
a volt anyósom,ha azt akarja,hogy elkotorjanak a macskái a konyhából,akkor elordítja magát,hogy a k...a anyátokat...úgy fut az összes macska,hogy csak na.........a siccet nem értették,elunta,és onnantól azt mondta nekik,azt értik..:)))
15. frutty (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 14. 10:03

én újságpapirral elvertem a seggét.

többet nem ment,az asztalra..

de ez már nagyon rég volt!

milyen cicusod van?

14. bec1f7f165 (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2009. dec. 14. 10:01
Na igen, a kísértést minimalizálni kell. Bár az én gengszerem néha fura dolgokat csinál. Múltkor egy (macsak)rágott, száraz pogácsa vándorolt le a pultról.
13. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - Mandula71)
2009. dec. 14. 10:01
ez kutyáknál is hatásos lehet????van egy 7 hetes kutyakölyköm,és már az egész teraszt el aknásította,hiába szedem fel,viszem a kertbe,utána odacsalom a kutyit is,de másnapra ismét tele a terasz,már unom,megverni nem érdemes,ha nem érem tettem,akkor ugysem érti miért kapta.....én pedig nem tudok kint lenni mellette,mert babókámmal vagyok általában....
2009. dec. 14. 09:59
Ha a seggére kap, akkor mindig szóban is szidd le. Csak ne hosszú mondatokban, max pár szavas összetétellel, mint a kutyákat is kell, és mindig ugyanazt mondd. Nekem már ritkán gengszerkedik (főleg az egyik, amelyik ragadozóbb) a konyhában. De már rá sem kell csapnom a seggére, mert ha kimondon a nevét, a hangsúlyból tudja, hogy bukta van, és nagyon gyorsan le kell lépni a színről. Ez felér azzal, mintha tettlegességhez folyamodnék.
11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 14. 09:56

szerintem nyugodtan rakd ki,azért adott a jó isten bundát neki...a mienk is kint van,és akkora mint egy hegy,pedig mindig kis cingár volt,most viszont úgy összekapta magát télire,jó nagy bundája lett...

nem lesz semmi baja,ha kiteszed,bár tanúlni úgy sem fog belőle....ha visszaengeded akkor is lopni fog....a vadász ösztöne működik...

10. bec1f7f165 (válaszként erre: 7. - Mandula71)
2009. dec. 14. 09:54
Az eukaliptuszt is utálják.
9. Mandula71 (válaszként erre: 8. - D0b7178f40)
2009. dec. 14. 08:11
Arra figyelj, hogy ha a kezedre cseppen belőle, akkor simogatni sem fogod egy-két napig:) Nagyon nem bírják a szagát:D És persze folyamatosan kell használni az illóolajat pár napig-hétig, egy alkalom még nem lesz elég.(És egyébként ettől függetlenül előfordulhat, hogy egy óvatlan pillanatban ugyanúgy ellop valamit...)
8. d0b7178f40 (válaszként erre: 7. - Mandula71)
2009. dec. 14. 08:08
Azt hála a jó égnak 2 popsira vágással megtanulta, hogy nem mindenhova.De ezt a borsmentát kipróbálom.
7. Mandula71 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 14. 08:06

Ha éppen tetten éred, megoldás lehet, ha vízipisztolyból lefröcskölöd. A legtöbb cica ezt nem díjazza:)

Általában utálják a citromot, így kipróbálhatod, hogy pár szelet citromot hagysz az asztalon, meg a tűzhely környékén. Aztán persze ha sikerült leszoknia, akkor már enélkül sem fog felmenni.

Amit még utálnak, az a borsmenta szaga, lehet kapni illóolajat. Ha pár cseppet teszel egy kis rongyra, és azt hagyod kint a konyhaasztalon, biztos nem fog a közelébe menni. (Ha véletlenül nem az alomba végzi a dolgát, szintén a borsmentával lehet elriasztani az általa kitalált helytől.)

6. d0b7178f40 (válaszként erre: 3. - 16d1dd6891)
2009. dec. 14. 08:06
Volt olyan, hogy amíg elfordultam, hogy a zendvicshaz elővegyem a folpackot(2 lépés)addig nekiesett a szendóban lévő csirkemell sonkának.
2009. dec. 14. 08:05

szia!

ez nehéz kérdés tényleg, náluink is előfordult, de nem kaja lopás miatt, hanem a virágaimat legeli... én is rá szoktam csapni a hátsójára ha rajta kapom! kaja lopás ellen hallottam már olyat, hogy csalinak kitesznek vmi kaját jól bekenve erőspaprikával! elvileg elveszi a kedvét hogy legközelebb ilyet csináljon :D

4. d0b7178f40 (válaszként erre: 2. - Szasz23X)
2009. dec. 14. 08:05
Hát már párszor én is rávágtam seggére amikor tetten értem.Tudja, hogy bajt csinált mert menekül.De még is megteszi.A kaj a macsektálban,és még is ellopja.Tegnap is kinnt hagytam letakarva disznótoros maradékot, mert hát melegen nem tehetem be a hűtőbe.És kilopt a bús egy részét.És nagyon elkapott a harciideg.Pedig előtte Ő s evett belőle, és már annyit, hogy nem kérte.És még is ellpota.
2009. dec. 14. 08:04

fröcsköld le vízzel, ha ilyet tesz, és kiabálj rá.

egyébként nem irigyellek, nehéz dolgod van. az én macskáim közül is van, aki akár a szekrény tetejére is felmegy, ha oda pakolunk valami kaját:)

2. Szasz23X (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 14. 08:01
Ömmmm... az enyémet sikerült...sajna (állatvédők elfordulnak) párszor elklopfoltam, már annyira idegesített. De megtanulta. Asztal tabu. Konyhaszekrénnyel együtt :)
2009. dec. 14. 08:00

Kedves macskabarátok.Olyanban kérem a segítségeteket, hogy hogyan szoktassam le a házikedvencünket arról, hog felmenejen akár az asztalra akár a tűzhelyre ételt lopni.Mindent meg kap.Ételt, kimondottan macskaételt, néha a maradékból husit, van játéka,sokat foglalakozunk vele,ényleg szeretve van.Szinte gyerekünkként kezeljük.Még is pofátlan.Mit tegyek vele.Mert ídegesítő.Én magam nem annyira komálom a macskákat.De mwegszerettem a kis büdöst.De kezd nagyon betelni a pohár a pofátlanságával.1 szerencséje van, hogy nagyon hideg van és nincsen szívem kizárni.Mert már megtettem volna.

Segytsetek,adjatok ötletet mit is tegyek.


köszi

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook