Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskabarátok figyelem segítsetek fórum

Macskabarátok figyelem segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
59. d0b7178f40 (válaszként erre: 39. - Manul)
2010. jan. 10. 21:38

Hát kb 3 hetes lehetett mikor elhoztuk,de hezitáltunk rajta.Mert elcsámborgott, és ap majdnem lekaszálta a nagy fűvel együtt.A babanaplóban el is olvashatod benne van.És így kicsi korától fogva velünk van.Éjjel felkelünk etetni, mert olyan kicsi volt.Tehát nem mondható, hogy nem godoskodok róla.Játszok vele nm is ekveset.Apa még többet.Volt már, hogy meg is jegyeztem neki, hogy többet játszik vele mint a gyerekünkkel.

Többször a seggére vertem, ha helytelen dolgot tett.Többek között ilyenér is kikapot.De sajno nem tanul belőle.Legtöbbször büntiből kitettem az ajtó elé.egy idő múlva kb 1/2 óra 1 ór és visszaengedtem.Mert megsajnáltam.De a pofátlanságnak is van határa.Mert nálam betelt a pohár.Nem én kértem a cicát még is nekem kell megtennem a legtöbbet érte.

58. 40163fd81d (válaszként erre: 57. - Manul)
2010. jan. 10. 21:04

Oh...azt hittem nekem írtad ,amiket írtál :))


Tobzoskát is meg értem,csak egy a baj,hogy nem dühből kell "jól megverni,amikor betelik a pohár",hanem amit nem szeretnénk hogy tegyen,mindig ugyanazt tenni,notóriusan.

Csak így lehet tudtára adni a macsekoknak,hogy ezt vagy azt nem toleráljuk.

Úgyhogy ez lenne a tanácsom neki,ha már azt látja ,hogy készülődik felugrani,már akkor rá kell szólni,mindig ,ugyanúgy.Ha felugrik,vagy kaját lop,még ha épp jó kedve van és azt mondja,jól van vigyed,vagy ha épp fáradt és inkább legyintene,hogy ott mászkál a cica ahol nem kéne,akkor is rá kell szólni keményen,a nyomaték kedvéért a fenekére ütni,és kirakni fagyoskodni.


Ez az egyetlen ami célravezető ,mert különben még ha tudja is ,hogy nem szabad,akkor is meg fogja tenni,mert megkockáztatja,hátha épp jó kedve van a gazdinak,vagy épp túl fáradt . A cicák ilyenek:))



Amúgy meg ők vajon nem ugyanezt teszik?

De bizony ,ők is megszabják a maguk határait.

Én is szoktam kapni jó pár karmos pacsit,ha épp zavarom a körei,ha épp akkor simogatom,amikor őt zavarja....stb ..stb:))


Szóval kvittek vagyunk!:)

57. manul (válaszként erre: 54. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 19:52

Tudom milyenek a macskák,ismerem és szeretem őket!A legjobb visszaigazolás számomra a saját cicusom,aki jól nevelt,okos és kedves.Kevés olyan dolgot tudnék róla elmondani,ami az eltelt három és fél évben csökkentette volna az iránta érzett szeretetünket,pedig a férjem nem nagyon tűri a tiltott helyeken való grasszálást!

Családtag a szó minden értelmében.


Engem Tobzocska hozzászólása háborított fel,Te pusztán hozzászóltál a témához amire én válaszoltam.

56. manul (válaszként erre: 55. - Levél72)
2010. jan. 10. 19:38
Megértem és nagyon sajnálom!
2010. jan. 10. 19:35
köszi a választ.ha tényleg muszály akkor keresek helyet 2 nek,a két kicsinek,mert ezek nem olyan régen vannak nálunk.a kutyusnak talán lesz helye rokonnál,csak hát nehezen válok el bármelyiküktöl is.
54. 40163fd81d (válaszként erre: 49. - Manul)
2010. jan. 10. 19:25

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

??????


Egyáltalán nem értek egyet,és nem is értem miről beszélsz igazán?


Szeretem a macskákat,sőt,és kimondottam macskás vagyok,mint kutyás.Pontosan azért mert egyszerűen bámulatos egyéniségek,és mindegyik más.

19 éve hogy először kerültem közel az első cicámhoz,azóta sok cicám volt már,mindegyiket nagyon szerettem,és egyiknek sem törtem meg a saját egyéniségét,nem formáltam át,nem vertem agyon,és nem uraltam le őket.

Mivel nemcsak szeretem őket ,hanem tisztelem is ,ezért ők is mindig tiszteletbe tartották azt,amit "megbeszéltünk",így kölcsönösen toleráljuk egymást ,hogy úgy mondjam.

Ők is családtagok nálunk,egyenrangúak velünk,de mint minden emberi kapcsolatban ,itt is fontos a tolerancia,és az egymáshoz való alkalmazkodás.


És ha azt hiszed,hogy ezt ők nem képesek alkalmazkodni ,sem nem értik meg ,hogy te mit szeretnél ,akkor téged piszkosul átvert a macskád!:))


Talán illene kicsit jobban megismerkedned őfelsége Manullal,aki az orrodnál fogva vezet,és késztet mindennemű alkalmazkodásra hozzá,és hiteti el veled tökéletes színészi munkával,hogy ő egy buta kis jószág,akit nem lehet megtanítani semmire sem,és különben is Ő a király ,ti meg csak az alkalmazottjai vagytok!:))


Tévedsz.

A macskák igen okos,rafinált ,önmaguk erényeivel ,bájukkal teljesen tisztában lévő állatok,ne állíts be őket bugyuta kis szőrgombócnak legyél olyan kedves.!:))

53. 40163fd81d (válaszként erre: 46. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 10. 18:55

Jaj,nem téged hibáztatlak,hogy ez történt ,félre értettél!:))))

Csak sajnáltam szegénykét,remélem azóta rendbe jött a talpa teljesen.



Pl ,amikor még nem volt gyerekem,és volt egy perzsa cicám,akkor egyáltalán nem érdekelt,bárhol mászkál,hogy együtt főztünk a konyhapulton,hogy amikor ettem,ott ült az asztal közepén és várta,hogy tegyek elé egy egy finom falatot.:))

52. manul (válaszként erre: 51. - Levél72)
2010. jan. 10. 18:25
Próbálj meg esetleg új gazdit keresni nekik,kertes házban lakók talán jobban befogadják a gazdi nélkül maradt állatokat!
2010. jan. 10. 17:56

sziasztok

nekem 1 cicám volt 3 éve amikor városban laktunk.most vidéken lakunk,befogadtunk még 4 cicát mert föut mellett lakunk és sajnos itt nem sok cica marad életben ha kiengedik öket.van még egy kutyus is azota.most meg el kellene költöznöm a házbol,lenne is hová mennem,de csak városi lakásba egy szobába,de oda 3 cicát vihetnék maximum.nagyon szeretem az állataimat de sajnos nagyon rossz helyzetben vagyok.ilyenkor mit lehet tenni

bocsi hogy igy irok de a lányom gépe és nem nagyon értem hogy kell vele helyesen irni.

jobbulást kivánok a beteg cicának

50. fbb53e1d99 (válaszként erre: 49. - Manul)
2010. jan. 10. 17:06
Ez szép volt...egyetértek:)
49. manul (válaszként erre: 44. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 17:02

Én nem akarom lekőrözni a macskámat és más állatomat sem!

Mindegyiknek megvan a maga egyénisége,amit nem fogok megtörni,mert nem akarom,hogy elveszítse azt,ami!

A macska olyan amilyen,lehet formálni,de betanítani nem fogod tudni soha.Én nem akarom,hogy egy boldogtalan állatom legyen,ezért megteszek mindent azért,hogy ne legyen súrlódás közöttünk!

Nem fogom hülyére verni,inkább nem adok rá alkalmat,hogy rosszat tegyen!

Én azt gondolom,hogy nem kényszer egy állattal együtt élni.Én választottam,eldöntöttem,hogy ezt akarom,e szerint alakítom a környezetemet és nem az állatot változtatom meg,mert tudtam,hogy mire számíthatok az örökbefogadás előtt!


Szerintem aki nem együtt akar élni egy állattal,hanem uralni akarja az ne fogadjon örökbe egyet sem!

48. fbb53e1d99 (válaszként erre: 47. - C33bd8536b)
2010. jan. 10. 16:42
elrontottuk...
47. c33bd8536b (válaszként erre: 43. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 10. 16:40
Én ezt nem értem. Az enyém soha nem megy fel sem az asztalra, sem a tűzhelyre. Pedig a szomszédasszony a konyhaasztalon eteti a cicáit, és ő oda bejáratos. És mégis tudja, hogy nálunk ez nem szokás, hiába a szomszédban megengedett..........
46. fbb53e1d99 (válaszként erre: 45. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 15:21
Hidd el, h mindent bevetettünk annak érdekében, h ne tegye azt, amit nem szabad...ez az élmény sem riasztotta el attól, h felmenjen a gázra...viszont kaját sohasem lop, nem nyúl az ételhez , semmilyen ételhez..
45. 40163fd81d (válaszként erre: 43. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 10. 15:16

úúúú:((((((((((((((((((((


Na ,így még jobban helyesnek vélem azt a pár seggre pacsit.

Szegény cica.

44. 40163fd81d (válaszként erre: 42. - Manul)
2010. jan. 10. 15:11

De igen,tudsz határt szabni,ha akarsz,csupán le kell körözni őket az önfejűségben,az öntörvényűségben,és makacsságban.

Csak a legelején nem szabad ellágyulni ,még akkor sem,ha olyan bájosan rafináltan próbálják elérni azt ,amit ők akarnak:)))

És a nagyobb cicákat is meg lehet tanítani ugyanúgy,hisz helyhez szoknak,és új hely ,akkor új szokások.

Befogadtunk egy fehér nagyobbacska cicát,és pár hónapon belül már ő is tudta ,mi a pálya,talán ha kétszer kellett kissé nyomatékosabban tudtára adni,hogy nálunk ,mi a szabály.

2010. jan. 10. 15:09

A mi cicánk karácsony előtt belelépett a forró olajba, ami a gázon volt, bundás kenyeret sütöttem..egy pillanat volt az egész, de nem kívánom senkinek, h átélje, amit mi..no meg persze a cica..szörnyű volt:(

Ki volt a hibás? Hát én...otthagytam a forró olajat..a cica, olyan, mint egy kisgyerek..

Az egész talpáról leégett a bőr, azonnal hívtuk az orvosát..hűteni kellett neki, és aloéval kenegettük. 1 hétig 3 lábon járt.


Azóta is felmegy a gázra...szóval nem volt neki elrettentő példa, pedig annyira sírt, hogy én még így állatot nem hallottam szenvedni:(

42. manul (válaszként erre: 40. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 14:58

Nálam sem csinál a macska azt amit szeretne!De el kell fogadni azt,hogy hiába okos állat a macska,nagyon öntörvényü és hiába tanítod meg arra a 3-4 dologra,amit meg tud tanulni a kíváncsiságának nam tudsz határt szabni!

Mi több mint három éve élünk együtt egy macskával,ami szobacica!

Természetesen nem engedek meg neki mindent,de akkor is "macskabaráttá" kellett tenni a lakást, nem csak az ő hanem a mi érdekünkben is.

Az én macskám -mivel sokat foglalkozunk vele- a szóból is ért,de mindíg feszegeti a határokat,ami a természetéből adódik!

Alapvetően szerintem nagyon is egy véleményen vagyunk,csak nem egyről beszélünk!

Nekem nem a neveléssel van gondom,hanem azzal,hogy némelyek felelőtlenül döntenek egy állat sorsáról,holott nyílván az ember az aki dönt és nem egy kiscica!

2010. jan. 10. 14:53
Amúgy a macskád ,egy arc!:))
40. 40163fd81d (válaszként erre: 39. - Manul)
2010. jan. 10. 14:42

Én egyáltalán nem értek veled egyet.

Szerintem a macskák igen okos állatok,és bátran beengedheti az is a lakásába,aki félti az ételeit ,anélkül,hogy folyton el kellene pakolnia mindent,mert taníthatók.

Ha kiskoruktól fogva úgy neveljük őket ,hogy betartsa a szabályainkat,akkor mire felnő egyáltalán nem lesz szükség további nevelésre,mert igenis tudják ,mit szabad és mit nem.

Számomra a macskák,kutyák és egyéb állatok szeretete nem abban merül ki,hogy az az állat ,aki velem él a lakásban azt tesz amihez kedve van,amit csak akar,én meg inkább elpakolok,lepakolok,elteszek,mert szegény cica,nem ő akart hozzám jönni,én akartam,tehát én alkalmazkodjam hozzá.

Nem.

Kölcsönösen alkalmazkodunk egymáshoz,én elvárom,hogy ne benn végezze a dolgait,nem mehet fel a konyhapultra soha,sem az étkező asztalra,de a székekre már igen,ez a határ.

Ennyit kellett megtanulnia az összes macskámnak,mióta gyerekeim vannak.

És bizony ez a nevelés néha avval járt,hogy rákiáltottam,hogy MICSINÁLSZ!,és rácsaptam a fenekére,és kiraktam a szűrét,akkor avval járt,de nem sokáig.

Később már elég volt csak rákiálltani,és kirakni,aztán már azt sem kellett ,mert a próbálkozás is elmaradt.

Ha ennyi nem fér neked bele a szerető állattartás fogalmába,akkor kezdem azt hinni,hogy téged tartanak az állatok,és ők tűrnek meg téged a saját lakásodban:))))

39. manul (válaszként erre: 38. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 14:13

Egy embernek kell,hogy több esze legyen nem egy macskának!

Ha együtt akarok élni vele akkor elfogadom,hogy a macska mindent megnéz és elpakolom,amit féltek!

Ha nem akarok mindíg pakolni,akkor nem engedek be a lakásomba macskát!

Nem ő kérte,hogy nálam élhessen,hanem én hoztam haza őt!

Petsze nálam is vannak szabályok,az én macskám elég jólnevelt,de igen sok időt töltöttem vele.

Az állat olyan mint egy gyerek,annál okosabb,minnél többet foglalkoznak vele.

Magától nem fogja tudni a "játékszabályokat"!

38. 40163fd81d (válaszként erre: 36. - D0b7178f40)
2010. jan. 10. 14:04

Mivel a macskák nem értenek emberül,és mi sem tudunk nyávogni,rá vagyunk kényszerítve más módszerekkel, tanítsunk meg nekik mindent,amit elvárunk tőlük.

Szerintem jól tetted,én még ki is zártam volna a helyedbe,pedig én szeretem a macskákat,sőt!:))

37. manul (válaszként erre: 36. - D0b7178f40)
2010. jan. 10. 14:02

Ha nem akartál állatot,akkor miért vállaltad!

Egy állat nem egy pár koszos zokni,amit csak úgy kidobunk,ha nem akarjuk tisztára mosni!

Egy állat igen is felelősséggel jár,törődni kell vele,gondoskodni kell róla!

Ugyan úgy mint egy gyereknél,ha kezelhetetlen nem kimondottan az ő hibája,hanem azé az emberé,aki nem tud vele bánni!

Azt gondolom,ha nem sikerül dűlőre jutni a macskával KERESS neki inkább egy szerető gazdát!

Remélem a cica érdekében,hogy nem az utcán fogja végezni!!!

2010. jan. 10. 13:52
nacsajok én tegnap nagyon elnáspángoltam a macsekot.Még meg is karmolt.A tűzhelyről lelopta a túrógombócot,holott volt kaja az edényében előtte nemsokkal kapott.És ez volt az utólsó dobása.Még valami ostobaságot csinál akkor nincspardon.Kinnt kell maradnia.Ma nagy ívben kerül.De nagyon haragszom is rá.Pofátlan.Etetem kényeztetem és ez a hála.Hát nem.Egyenlőre én vagyok a gazda.És ha így viselkedik továbbra akkor nem lessz házikedvenc.Csak udvaros.Nem beszélve róla, hogy naponta legalább 4* kell takarítani utána mert akármilyen magasfalu dobozt teszek neki, akkor is kifötri az almot.És sokallom az 1600 ft-ot egy műanyag keretes dobozért.Annyira nem kedvencem.(és nem haragudjon meg most ezért a mondatért senki)nem én akartam a macsekot még is az én nyakamba van varrva.
2010. jan. 5. 17:14

Én jól beborsoztam-erőspaprikáztam husidarabokat,és véletlen a polton hagytam...vicces volt a végeredmény,de soha az életben nem lopott onnan semmit.A tűzhelyre is felugrott már,ami sajna forró volt.Attól is fél azóta,bár baja nem esett,csak egy napig nyalogatta a mancsát.

Leszoktatáshoz én citrom illóolajat kevertem vízbe,ablaktisztítós spricnis üvegbe öntöttem,és használtam-pl bejött a gyerekszobába,képen fújtam...rettentően utálja a citrom illatát,soká megjegyzi.

34. archy
2010. jan. 3. 14:54
Nekem az egyetlen megoldás,ha elteszek mindent. 6 macsekunk van. Volt,hogy tv nézés közben felugrott az egyik és seperc alatt lekapta a sonkát a kezemben lévő kenyérről. A másik cila a tűzhelyen az üvegfedőt úgy arrébb tudja tolni,hogy észre se venni és már be is zabálta a pököltöt. Féléve,amióta megszületett a fiunk már csak az előszobáig jöhetnek.Bár néha beszöknek. Erről nem tudjuk leszoktatni őket. Mindenféle levadászott állatot is hoznak,hol egyben hol több darabban én meg takaríthatok. Az előszobába egyikőjük mindig bepisil. Próbáltam almot tenni,de akkor mindegyik belejár. Egyébként kimennek az udvarra. Erre valakinek van ötlete?
33. 40163fd81d (válaszként erre: 2. - Szasz23X)
2009. dec. 15. 09:20

Dettó:)))

Szerintem minden macskát meg lehet tanítani arra ,hogy a konyha kredenc és az étkező asztal az tabu.

Nálunk ,mindig is az volt.

2009. dec. 15. 09:17

Sziasztok cicások! Olvasom a történeteiteket a rosszcsont cicákról. Nekem is van 2 cicám ők csak ritkán rosszalkodnak az egyik 11 éves a másik 6 éves. Ők képesek 24 órából 22 aludni.

A beteg cicáknak gyógyulást kívánok!!!

31. manul (válaszként erre: 30. - Manul)
2009. dec. 15. 09:14
A kutyámról persze ez nem mondható el!Őt is imádjuk,de a macsekkal ellentétben ő pofátlan,erőszakos és hisztis!Kész nevelési csőd!:)
30. manul (válaszként erre: 24. - 3ed4c04bf4)
2009. dec. 15. 09:11

Az én macskám is előszeretettel ül bele a mosogatóba,sőt a fürdőkádban is szivesen alszik.Néha rajta kaptam,hogy békésen szundikált az ebédlőasztal szélén,be mivel tudja,hogy nem mehet fel,elég neki egy jólirányzott morgás!Én nem rászólók a macsekra,ha rosszat csinál,hanem megmorgom,mert így a hangszín változásából tudja,hogy mi a dörgés!Nevetségesen hangzik tudom,de nálunk bevált.Ha eszünk felül az étkező padjára és onnan kukkol,néha veszi a bátorságot és a mancsocskáját felrakja az asztalra,rámorgok és azonnal leveszi,persze nem hagyja szó nélkül.Általában semmit nem hagy szó nélkül,ha rápirítok mindíg visszanyekereg.

Kedvencei a tiltott területek, előszoba, speiz, gardrobszekrény,de szófogadó cicus lévén csak rá kell szólnom és kimegy!Ő soha sem volt pofátlan és erőszakos,így nekünk könnyű dolgunk van Vele!Imádjuk!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook