Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskabarátok figyelem segítsetek fórum

Macskabarátok figyelem segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
119. manul (válaszként erre: 118. - D0b7178f40)
2010. febr. 19. 12:10

Hát ez érthető!A mi cicánk is belegázolt kiskorában a kakiba,domestos-os törlőkendővel rohangáltam utána,de szerencsére kinőtte.

Talán az ivartalanítás segít.

118. d0b7178f40 (válaszként erre: 117. - Manul)
2010. febr. 19. 11:59

Sajnos nem.Mert azt nem szeretném, hogy éjjel esetleges ürülékes lábbal felmásszon az ágyunkra.Akár hozzánk vagy a gyerekhez.Ez a legnagyobb herótom.Mert többször is elkaptam már úgy hogy tiszta kaka volt a mancsa.És nem szeretnék belefeküdni.És nem nyalta le.Vagy csak a mi macsekunk ilyen???nem tudom.Most is az ágyunkom kotlik.A helyemen.És ha le van takarva az ágynemű akkor neincsen gond.Mert az ágytakarót ki tudom mosni.És sajnos éjjelre meg nyitva kell hagynom a szobaajtókat.Mert emeletes ház és nem jó a szigetelése.És elmegy a meleg.És így pótolom.

Marad az ivartalanítás.

117. manul (válaszként erre: 116. - D0b7178f40)
2010. febr. 19. 09:46

Ha megütögeted a farka tövénél finoman nézd meg,hogy elkezd-e gugolva totyorogni illetve nyávogni,mert,ha ezt csinálja,akkor tüzel,lehet,hogy ezért olyan nyugtalan.

Javasolnám,hogy minél előbb ivartalanítassátok ki,mert utána megnyugszik a cica.

Én azt gondolom,hogy vagy ezért nyugtalan,vagy unatkozik,ebben az esetben talán másik alvóhelyet kellene neki keresni.Nem maradhat szabadon a lakásban?

116. d0b7178f40 (válaszként erre: 113. - Manul)
2010. febr. 19. 09:32

A cicánk pontos korát nem tudom.3-4 hetes lehetett amikor befogadtuk.ez volt augusztus végén.tehát kb fél éves.Lány.Terveztük az ivartalanítását, mert nem szeretnék egy egész macskafalkát.

Ha elköveti a tettét és szólok neki akkor tudja, hogy baj van, mert lapít, mert behúzza flét farkát.

És istenemre mondom, szeretem, de ami sok az sok.

Van ötleted????

115. d0b7178f40 (válaszként erre: 114. - C33bd8536b)
2010. febr. 19. 09:30

Csak éjjele van bezárva.Mert sajna nem olyan a ázunk még, hogy jó meleg legyen csukott ajtóknál.

Van neki egy helye amin aludhat is.A mi cicánk nem kijáró.Sajnos.Mert amikor idekerült még nagyon kicsi volt.Aztán már jött a hideg, és nem lett kiszoktatva.Most szeretném a tavasszal, mert haén is elmegyek dolgozni, akkor nem maradhat idebennt egész nap.

Elég sokmindent eltűrök tőle, de ez már sok.A gyerekemenek sem engedek meg ennyit.Nem, hogy a cicánknak.

114. c33bd8536b (válaszként erre: 111. - D0b7178f40)
2010. febr. 19. 08:45

A cicák elsősorban nem szeretik a csukott ajtókat. Habár az enyém kijáró macska, olyankor amikor hideg, esős idő van, és nem akar kimenni, sokszor órákra bent marad egyedül a házban, én minden ajtót nyitva hagyok, bárhova mehet és soha nem randalírozik. Igaz, amikor kicsi volt, előfordult olyan, hogy legombolyította a wc-papírt:)


Másodsorban, időközönként változtatják az alvóhelyüket. És a radiátor, hiába jó meleg, nem a legmegfelelőbb alvóhely egy cicának, aki inkább a puha takarókat, szőnyegeket szereti.

113. manul (válaszként erre: 111. - D0b7178f40)
2010. febr. 19. 07:53
Mennyi idős és milyen nemü a cica?Nem lehet esetleg,hogy kezd ivarérett lenni?
112. manul (válaszként erre: 111. - D0b7178f40)
2010. febr. 19. 07:50

Szerintem nem tetszik neki,hogy bezárod.Ha egy macskának megváltozik a viselkedése az azt jelenti,hogy valami az életében is megváltozott vagy valami nem tetszik neki.

Az alommal én is jártam már így,van olyan cica aki csak tökéletesen tiszta alomba piszkít csak bele,nem megy rá a szennyezett alomra.Esetleg az is elképzelhető,hogy almot váltottatok és az nem tetszik neki.Milyen almot használsz?

A cica valószínűleg unatkozik és nem érti,hogy miért van bezárva ezért csinálja a rosszaságokat.

Estleg nem lehet nem bezárni vagy egy "érdekesebb" helyre rakni éjszakára,ahol el tudja magát foglalni?

Az én cicám bő egy évig hajnalban felébresztett a játékával,és ilyenkor én szépen kitettem a garázsba nézelődni reggelig.(A garázsunk a házban van fűtött és igazából amolyan tárolófélének használjuk,nem állunk be kocsival.)

Ott kedvére kirandalírozta magát és amikor hallotta a mozgolódást nyávogott és mi beengedtük.

Most 3,5 éves,de már rég nem kérte,hogy engedjem ki nyugodtan viselkedik évek óta.

Szerintem a Te cicád is meg fog változni,csak lehet,hogy a fürdőszobát unja.Talán keress neki másik éjszakai szállást a házban,vagy esetleg nem lehet szabadon a lakásban?Lehet,hogy nem viselkedne rosszul a megszokott környezetben.

2010. febr. 19. 07:33

Segítsetek, mert befonom a hajamat a macskámmal.

Már ott tartok, hogy kivágom mint am acsak sz@.....

A fürdőbe szoktuk éjjelre betenni, mert az ajtókat a szobában nyitva hagyjuk a fűtés miatt.

Pár nappal ezelőttig ebbőll nem is volt gond.De most felmegy a tükör elé a fogkefékhez, lever mindent, a virágot tépkedi le, meg a lefolyó tetejéét addig piszkálja amíg fel nem szedi, és akkor azt a piszkos vizet fröcsköli a mancsával mindenhová.De amikor reggel benyitok a fürdőbe nem is ez a leg katasztrófálisabb.Hanem az, hogy nem az edényébe piszkít ahogy eddig, hanem ahol éppen ráérik.És elegem van belőle.

Minnél nagyobb annál hülyébb?Vagy olyan lessz lassan mint egy hal,mindent baromi gyorsan elfelejt???

Most elfenekeltem, és kitettem a kisasszony szűrét.

Megvallom őszintén rettentő mérges vagyok rá.nincsen elég futnivalóm reggel, hogy minden meglegyen még a kisasszony is idevág egy lapáttal.

De miért hülyült be?????

Állítom, hogy sok macseknak nincsen ilyen dolga mint itt.Mert napközben az egész lakást bitorolja.Csak éjjelre van az elzárás.És a fürdőnk meg eléggé nagy.3*3-as.És eddig szépen elfeküdt a radiátoron.

És ha még nem lenne vize akkor azt mondanám megértem, hogy a lefolyóban keresi mert nincs.De tettem neki ki egy kb 1,5l-es edénybe vizet.

És minden este mielőtt az ajtót becsuom, adok neki bele frisset.És kimosom.

110. d0b7178f40 (válaszként erre: 109. - Manul)
2010. jan. 13. 21:18
na mostmeg feljött nyekkentett párat, hogy itt van.És itthagyott!!! kiérti??
109. manul (válaszként erre: 107. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 15:29
Biztosan megfogná...előbb vagy utóbb!:DDD
108. c33bd8536b (válaszként erre: 107. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 14:54

Hát... azért ne fogadj arra, hogy nem fogná meg...

Az enyém minden nyáron késő este hatalmas éjjeli lepkéket fog, behozza őket a házba, és elengedi. Az elején frászom volt tőlük, most már megtanultam, hogy kell megfogni és kitessékelni őket a házból. Ilyenkor a macsek egy darabig mélységesen meg van sértődve, aztán megy és hozza az újat.:)

107. d0b7178f40 (válaszként erre: 106. - Manul)
2010. jan. 11. 13:48

köszi.

és lusta is.Nem tudom mit is kezdene egy egérel???:))

106. manul (válaszként erre: 105. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 13:46
Szép cicus!:D
105. d0b7178f40 (válaszként erre: 91. - Manul)
2010. jan. 11. 13:39

nem büszkeségből mondtam(írtam le)az agyabugyálást.CSak már ötlettelen voltam, és gondoltam itt hozzászólásokból kapok valami okosat.mert nem vagyok verős típus.A gyerekere is inkább rákiabálok, ha sokadszorra is értetlen.

Szóval nem büszkeségből írtam.Kisebb mint én.Nem lenne nehéz elbánnom vele.Most is itt kotlik az ölemben és dagassztja a combomat.szóval a harag pillanatnyi volt.miután megkapta a verést és kitettem az ajtóba utána be is engedtem.De amikor kimondtam, hogy a feme egye meg odakinnt és látni sem akarom itt bent, nemsokkal utána én engedtem vissza mert szeretem és sajnáltam.De nem szeretem a lopós pofátlan állatot.

teszek fel képet róla

104. manul (válaszként erre: 103. - 000Évi000)
2010. jan. 11. 13:00

Na jó... én egyszer megpróbáltam kiporszívózni a drágámat,mert folyamatosan hullik a szőre!

Nem nagyon tetszett neki!

Szegénykém nem "véletlenül"menekül a porszívó láttán.:D

103. 000Évi000 (válaszként erre: 96. - Manul)
2010. jan. 11. 12:56
az enyém is ilyen, még csak rakom össze, már pánik van:)
102. manul (válaszként erre: 101. - Anka71)
2010. jan. 11. 12:39
Úúúúúú...Na ettől félek én is,bár én mindíg becsukom az ajtaját.
101. Anka71
2010. jan. 11. 12:27

Nálunk is volt egy érdekes dolog. Felszökött a cinyó a férjem nagylányának a lakrészébe. Ugye, leányzó bekészítette a mosnivalót a mosógépébe, (törölközők, jó bolyhosak). Viszont nem csukta le, mondván, majd délután indítja csak be. Macska meg simán befeküdt a mosógépbe.

Mondjuk, ha nem veszem észre, hogy már több órája nincs meg a cica, és nem kezdem el keresni a leányzónál is, ő pedig rávágja a tetejét és beindítja, hát jobb nem is belegondolni. (Most már vihogunk rajta, de akkor megállt bennem az ütő.)

100. manul (válaszként erre: 97. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 11:26
Szerencsés helyzetben vagy!:D
99. manul (válaszként erre: 98. - C33bd8536b)
2010. jan. 11. 11:25
Az án cicám is beleült már a szennyeskosárba.:D
98. c33bd8536b (válaszként erre: 94. - Manul)
2010. jan. 11. 10:08

Ez is ismerős.:) Én is féltettem, hogy beleesik a wc-be. Néha éjjel is kimentem, mert a férjem, a férfiak jó szokása szerint, rendesen felnyitva hagyta.


Van egy nagy fonott szennyeskosaram, a konyhában tartom, mikor a macsek kicsi volt, egyszer felugrott a tetejére, a tető megbillent, a cica beleesett, a tető meg szépen visszafordult és lezárta a kosarat. Órákig kerestük...:) Szépen aludt benne...:)Azóta is, ha megrémül valamitől, oda menekül, és nekem nincs lelkem kirakni belőle. Inkább mindig teszek a ruhák tetejére egy kimustrált törülközőt.

97. fbb53e1d99 (válaszként erre: 96. - Manul)
2010. jan. 11. 09:46
Igen..a legtöbb cica fél tőle:) Ő nem:):) Szinte transzba esik:)
96. manul (válaszként erre: 95. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 09:44

Ezt én is ki akartam próbálni,mert minket a szőr zavar a legjobban,de a mi cicánk retteg a porszívótól!

Ha megfogom a gépet már menekül!:DDD

95. fbb53e1d99 (válaszként erre: 94. - Manul)
2010. jan. 11. 09:38

hehe...a kis ravasz:):)


Képzeld, én meg hetente kétszer porszívózom:) Mikor veszem elő a gépet, már hanyatt dönti magát..annyira élvezi:) Ezért még csak szőr sincs a lakásban-DD Erre véletlen jöttünk rá..eleinte csak követte a porszívót, gondoltam kipróbálom, hátha hagyja...bejött-DDDDDDDD

94. manul (válaszként erre: 93. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 09:29

Amikor a macskám kicsi volt én minden áldott este lezártam a WC ülőke fedelét,nehogy bele essen!:D

Nálam természetes,hogy mióta macska van,nem hagyok elől semmi"érdekeset"mert tudom,hogy megnézi!

Pl.szekrény!

Van egy kis komód az egyik szobában,amiben ágynemüt tartorttam,ő lazán kinyitotta és befeküdt a tetejére!Eleinte bosszantott,majd arra gondoltam,ha annyira szeret ott aludni hát aludjon.Kiürítettem azt a polcot és elkönyveltem macska fekhelynek!

Azóta nem megy oda!:D

93. fbb53e1d99 (válaszként erre: 91. - Manul)
2010. jan. 11. 09:14

Manul!


Mi is azt gondoltuk, h többet nem megy fel a gáztűzhelyre....dehogynem..:) Előszeretettel látogatja.én viszont nem hagyom elő a forró olajat:) A virággal ugyanígy voltunk...

92. manul (válaszként erre: 87. - Anka71)
2010. jan. 11. 09:10
Szerintem figyeld és ha nem úgy viselkedik mint ahogy szokott nézesd meg állatorvossal!
91. manul (válaszként erre: 71. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 09:08

Ez a megoldás!Hagyni kell őket "belefutni" ilyen dolgokba és ha szerencséd van többet nem fogja csinálni!

Egyébként pedig nem könyveltelek el vadállatnak,egyszer kétszer én is rásóztam a macska fenekére,amikor olyan dolgot csinált,viszont -mivel én verés ellenes vagyok-nekem nem büszkeséget okozott,hogy megagyaltam,hanem igen csak lelkiismereti kérdést!

Szerintem a megelőzés a megoldás és nem a büntetés.

Én elpakolok evés után,az"ehető"növényeket magasabbra helyeztem,olyan alomtartót vettem neki,ami zárt,így nem nagyon kaparja ki.

A fürdőkáddal és a zuhanyzóval ugyan azt csináltam,amit te.

A mosogatóba is beleült néha,rányitottam a vizet,illetve használat után jól elzárom,mivel a csöpögés érdekelte,ezért ugrott fel.

A hálószobában az ágyat előszeretettel kaparta,ezért vettem neki kaparófát,már nem csinálja.

Szívesen megy be a kamrába,ha észreveszem rászólok és azonnal kimegy,de volt már olyan,hogy bezártam.Nyavikolás után kiengedtem,egy darabig nem akart kíváncsiskodni.

Amíg nem lapmonitorom volt,addíg a tetején aludt,mert jó meleg volt.Kicseréltük lapmonitorra,megmutattam neki,hogy mi a helyzet,kétszer próbált felugrani a tetejére,szerencsére mind a kétszer elkaptam a monitort,de úgy megijedt,hogy többet nem fog próbálkozni.

A rosszalkodás inkább fiatalabb korában volt jellemző,ma már nem csinál hülyeségeket.

A tied is ki fogja nőni,de mivel kíváncsi mindent megnéz,ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni.

Viszont a jó"kapcsolatot"most kell megalapozni,mert ha rosszul kezeled később sem fog hallgatni rád.Viszont ha együtt akarsz vele élni nem árt ha szót fogad!

Sokan azért nem kezelik jól a macskákat,mert nem ismerik vagy félre értik őket.Minden reakciójukkal valamit közölni akarnak,ők nem bosszantják direkt az embereket!

A mi macskánk szófogadó sok esetben elég,ha rászólunk.


Sok sikert hozzá,kívánom,hogy inkább örömöd legyen a kis szőrösben és ne bosszúságod,mert nagyon sokkal meg tudják ajándékozni az embert!

90. 40163fd81d (válaszként erre: 87. - Anka71)
2010. jan. 11. 08:45

Az is lehet,hogy máshol eszik.

Ha nincs semmi más tünet,akkor szerintem nincs semmi baja:))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook