Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskabarátok figyelem segítsetek fórum

Macskabarátok figyelem segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
89. 40163fd81d (válaszként erre: 71. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 08:41

Ja,annyit még elfelejtettem,hogy amikor majd beengeded,akkor adjál neki abból az ételből,amit el akart csenni,hogy azt is tudja,ha kér ,akkor kap.


Hidd el,csak valahogy meg kell találni velük az összhangot,amiből megérti mit szeretnél tőle.

Nálunk olyan szinten működik,mindkettőnél,hogy simán éjszakára elől hagyhatok bármit.

Szombaton pl egy fél tepsinyi hurka,sült kolbász volt a tűzhelyen hagyva,és egy nyers karaj,amit későn vettem ki,és tudtam,hogy a hűtőben nem lesz ideje kiolvadni,természetesen mindkét macsek benn volt éjszaka.

88. c33bd8536b (válaszként erre: 80. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 08:40

A szomszédasszonyom kissé fura macska-(és kutya)tartó. Ott esznek a ciccek a konyhaasztalról, a szárazkaja meg a konyhai pultra van kikészítve. Dehát az ő háza, az ő dolga.

Viszont az enyém is gyakran szomszédol ott, lévén macskaajtó és remek macskatársaság. És teljesen kiakadtam, amikor nevetve mutatta, hogy milyen aranyos az én cicám, ahogyan iszik a konyhai mosogató csapjából, ami direkt ezért volt kissé megengedve.

Na, ezek után volt, hogy itthon, ha nemis a konyhai, (annak keskeny a széle) de a fürdőszobai kagyló szélére ugrott fel, és keservesen nyávogott, hogy eresszem meg neki a vizet. Nem eresztettem, a táljába engedtem olyankor frisset, és letettem melléje. Egy idő után csak leszokott a felugrálásról.

87. Anka71
2010. jan. 11. 08:38

Szerintetek mit tegyek, ha a cicusunk napok óta nem eszik. Viszont rengeteg vizet vedel. Ő kinti-benti, tehát hogy kint mit csinál, azt nem tudjuk, bóklászik a telken belül, de nyilván neki nincs telekhatár. Nem tudom csak bent tartani, mert sokszor van kimehetnékje.

Viszont nem tetszik, hogy három napja jóformán csak iszik. Hiába teszem elé a kedvenc kajáit, beleszagol, és otthagyja. Lehet, hogy böjtöl, ki tudja? Amúgy a kedve jó, és sokat pihen, de eddig is viszonylag lusta volt.

86. 40163fd81d (válaszként erre: 71. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 08:34
:)))))
85. 40163fd81d (válaszként erre: 84. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 08:32
Csak nem:)))
84. fbb53e1d99 (válaszként erre: 83. - 40163fd81d)
2010. jan. 11. 08:28
Igen, erre rájöttünk...:) de számomra annyira érdekes volt...mondta a doktornő, h a saját nyálával fogja meggyógyítani a tappancsát. Ezt akkor nem hittem el:) Most már igen,,,,de remélem, többször nem fog ilyesmi előfordulni:)
83. 40163fd81d (válaszként erre: 72. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 08:24

:))


Nincs is szükségük segítségre,ők nyalogatják a sebeiket,böjtölnek ,és elbújnak egy olyan helyre ,ahol egyedül lehetnek ,és nyugodtan gyógyulhatnak

82. fbb53e1d99 (válaszként erre: 79. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 08:22
Nekem viszont van arról, hogy nem!-DDD
81. c33bd8536b (válaszként erre: 74. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 08:19
Ne dühöngj, csak játszik. Minden macska játéknak gomdolja a felmosót, vagy a seprűt. :)
80. d0b7178f40 (válaszként erre: 78. - C33bd8536b)
2010. jan. 11. 08:19
vizes tál van neki a konyhaasztal alatt amin előkészítek, és a fürdőben is.Iszik mindegyikből.De még is a kádban hentereg.
79. d0b7178f40 (válaszként erre: 77. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 08:17
Érdekes meglátás.Mert nincsen papírom róla, hogy normális lennék.Ez meggondoloandó.Kell ezt is csináltatni lassan. :))
78. c33bd8536b (válaszként erre: 71. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 08:16
Ez a kád egy érdekes dolog. Az én cicámnak is hiába tettem vizet akárhova, mégis beugrott a kádba, és ott nyalogatta az alját. Így hát a vizestálkát beköltöztettem a fürdőszobába, azóta nincs gond.
77. fbb53e1d99 (válaszként erre: 76. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 08:15
De "bolond" vagy!-DDDDDDDDD
76. d0b7178f40 (válaszként erre: 75. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 08:13

Lassan beletörődök.ez jutott nekem. :(

Ő egy család tag.És a mi családunkban is vannak difik.Akkor miért a macsek lenne tökéletes.A szomszéd néninek mondtam annó, hog lökött jószág ez a macsek.De lökött családnak csak lökött jószága lehet. :))

75. fbb53e1d99 (válaszként erre: 74. - D0b7178f40)
2010. jan. 11. 07:56
-:):) Ne dühöngj...ők már csak ilyenek:) Tavasszal majd könnyebb lesz:)
74. d0b7178f40 (válaszként erre: 73. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 11. 07:38

Hát nem igzán hiszem, hogy a gyerek miatt ilyen.Nem mintha az én tökcsőszöm mintagyerek lenne.Neki is vannak hibái.Mint a szüleinek.De kinek nincsen.De a gyerek nyúzhatja.Nem harap neki vissza, hagyja magát.Csak nem keljen felkelnie.Sőt néha kergetőznek az emeleten.Ha olyan kedve van betámadja a gyereket, mármint megilyeszti, várja a reakciót és jöhet a futkosás.Idegen gyereket meg ha havonta 1* lát akkor sokat mondok.a benit cicaságról annyit, hogy ez sem kinti macsek.Nem szeret kinnt lenni.amióta itt van velünk,(megementettük)azóta ha összeadom, nem volt kinnt bő 1 órát.Mindíg visszaskerázott a házba.nehéz lessz kiszokatatni a tavasszal.Mert ha tudok menni dolgozni nem fogom bezárni amikor odakinnt meg jóidő van.

Ja imádja a madarakat.Állandóan nyekereg nekik az ablakból.

Lehet, hogy a kajával kapcsolatban kleptomániás a cicánk?(Csak viccelek)

Meg az szeretem látni, hogy amíg nem kezdek el felmosni addig nem látni sehol.Amikor meghalja a vizet a vödörben, akkor odajön, bohóckodik,és tutira bemegy az alomba.Ha másért nem azért, hogy támdja a felmosót, és ekkor kifötri.Meg utána rázza a mancsát.ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

ez dühítő.

2010. jan. 11. 07:15

A mi cicánk csak benti..még sohasem járt kinn az udvaron. Az alom "kikaparásáról" csak annyit, hogy törekszik a tisztaságra. Nálunk is megy félre, utána szépen összesöpröm..ezt nem direkt csinálja, azért, h a gazdit dühítse!


A cicánál nincsen tisztább állat!

Ja...és még sohasem ütöttük meg, és nem is fogjuk, elvégre mi akartuk őt, nem ő minket!


Nem azért "lop", mert éhes, hanem azért, mert benne van az ösztön. Hiába van tele a tálkája.Bár a miénk nem lop, csak odaül az asztalhoz velünk, és ha kap, elfogadja.


Még egy dolog! Nem lehet, h a kisgyerek miatt ilyen a cica?

Csak azért gondolom, mert ha hozzánk gyerekvendég jön, és vadul nyúlnának hozzá, máris mérges lesz...nincs hozzászokva...

72. fbb53e1d99 (válaszként erre: 53. - 40163fd81d)
2010. jan. 11. 07:08

Igen, azóta teljesen rendbe jött:)Az a gáz a cicáknál, hogy nem hagyja, h az ember segítsen neki. Nem olyanok, mint az emberek, akik meg tudják mondani mijük fáj..Ő is bebújt a szekrénybe, holott azelőtt sosem tette..egész éjjel ott volt.

Annyira sajnáltuk, hogy csak na:(

De hála az égnek, most már minden rendben:)

71. d0b7178f40 (válaszként erre: 70. - 40163fd81d)
2010. jan. 11. 07:04
hát legyen.De most egy ideig nem lessz vele gond.Ezt már tapasztaltam.Sőt olyan kezes mint a csuda.Most lehet vele normálisan játszani érti a tréfát.És meg sem közelíti a tűzhelyet.Alapjaiban ennyi az össz hibája amit leírtam.egyébként egy tünemény.tegnap engedtem a kádba a kb 10 cm vizet, mert untam, hogy hiába van kirakva neki 2 helyre is víz, belemászik a kádba és minden nap mosni kellett fürdés előtt.Hát beletrafált.Úgy menekült ki mint akit puskából lőttek kifelé.ég azt hittem a faim zavarja.De Ő az emeleten játszott.És akkor néztem nyalja a mancsát.Mert vizes volt. :))
70. 40163fd81d (válaszként erre: 69. - D0b7178f40)
2010. jan. 10. 22:30

ÓÓÓ,hát ez igazán remek hír!:)))))


Ne üss a fenekére többet,felesleges,hisz úgy sem használt,változtass stratégiát!

Ha tetten éred,keményen szólj rá,változtasd meg a szót,vagy az eddig használt mondatot,és utána fogd meg és rakd ki,de ne engedd be legalább 15-20 percig,vagy még tovább,hiába nyávog,de ezt mindig minden körülmények között ugyanúgy csiáld.


Ha eddig azt kiáltottad nem szabad,most azt kiáltsd ,hogy "mitcsinálsz"?!!!!,vagy "nemmészonnan".

És bárhogy nyávog,nézd az időt,és tarts ki addig a 20 percig.

Épp kapóra jön ehhez,hogy tél van:)))

69. d0b7178f40 (válaszként erre: 67. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 22:21
sajna nem.Kb 5 perc után az ajtó ablakán kukkol befelé nyivákolva, hogy be akar jönni.Kiteszem az első ajtón, a hátsónál van 2 percen belül.
68. d0b7178f40 (válaszként erre: 66. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 22:20

Azta mindenit.Basszus úgy nézki a leírások alapján mintha egy brutális vadbarom lennék.Mert megütöttem a macsekomat.Nem szétvertem, hanem kapott a popójára.Nem tupírozom a dolgot.Kapott eddig is azért, mert lopott.Akkor egy darabig elnyugodott a seggén és nem tette.De olyan, mintha kiesne a fejéből a dolog.És nem állok a sarkában mindíg, hogy azt lessem mit tesz.Mert beleőrülnék.Most el lessz 2-3 hónapig.És a pohár úgy telt be, hogy elég volt az, hogy többedszerre kap ugyanazért a dologért.És mégis megteszi.Nem hullára verem.Rásuhintottam párszor.aMi nem rőből történt.Bár hiába írom.Lentebb már el lettem könyvelve brutál baromnak.Csak nem ezekkel a szavakkal.De akkor is csak ezt tudom mondani.Én Őt nem azért hoztam, mert szerettem volna macsekot.Az életét mentettem meg.Amiért nem várok hálát.De igen is tisztelje amit én szeretnék.3 dolgot.Nem sok.Rajtam is van rengeteg karmolás ami játék közben keletkezett.És nem bántottam érte.Játszottunk.Folytattuk egészen addig amíg ott nem hagyott és elment pihenni.

Szóval nem vagyuk brutális.És a családom egyik része ez a vakarcs.Szeretem.De van mindennek korláos felsőhatára.És ezt ne vedd sértésnek.Csak ebben a hozzászólásban válaszolok a lentebbi megjegyzésekre másoknak is.

67. 40163fd81d (válaszként erre: 64. - D0b7178f40)
2010. jan. 10. 22:14
Nem szeret kinn lenni?
66. 40163fd81d (válaszként erre: 60. - D0b7178f40)
2010. jan. 10. 22:09

Adj neki tiszta lapot,és kezd elölről a "kapcsolatotokat".

Mintha kiscica lenne.

Légy vele türelmes,de következetesen mindig ugynazt tedd vele,amikor ezt csinálja.

Akár csali falatokat is kitehetsz,amikor van időd foglalkozni vele.

A lényeg,hogy ne "többször",hanem mindig hozd ugyanazokkal a lépésekkel tudtára,hogy nem díjazod amit tesz.

Mert semmi értelme csak akkor jól megruházni,amikor betelik a pohár,máskor meg megteheti.

Ha tanítani akarod,az nem egyenlő az agresszív bántalmazással,ha elszakad a cérna,evvel azt érted el,hogy se te nem tudod őt elfogadni,sem ő téged,és a szabályaidat,holott hidd el,tudja,hogy mit nem szabad.


Az alommal kapcsolatban nem tudok mit mondani,már nem tudod kintre szoktatni,esetleg akkor ha szép lassan egyre közelebb viszed az almot az ajtóhoz,aztán egyszer kiteszed az ajtó elé,hátha így szép lassan rájön,hogy odakinn is lehet!:))

Ha ez sikerülne ,akkor a végén ,az almot már nem a dobozba,hanem a földre szórd,egyre kisebb mennyiségben,míg végül,talán rájön,hogy a földet is lehet kaparni,és eltemetni a dolgokat:))

Az hogy az almot kikaparja,teljesen természetes,ez ösztön,a lehető legjobban ,és legtisztábban akarja ott hagyni.

65. d0b7178f40 (válaszként erre: 58. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 22:02
Sajnos amikor készülődött felugrani akkor éppen a kisfiamnak olvastam az estimesét.Már csak arra jöttem le, hogy a szájában az étel és ugrik le a tűzhelyről.És akkor kapott el a méreg.Mert a tálban meg ott volt az ennivalója amit előtte kb 1/2 órával kapott.Mert volt aki azt javasolta legyen előtte kaja.Hát ez nem jött be.
64. d0b7178f40 (válaszként erre: 58. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 22:00
Mindíg akkor kapott amikor tetten értemAmikor már a földön hagyva találtam az ételt akkor már nem mert nem tudja miért kap.Nem vagyok egy szadista állta.Nálam is család tag.Mert ha nem lenne az, akkor már kint hesszelhetene a hidegben Őfelsége.De itt van bent velünk a melegen.És megadok neki mindent.Amit szerintem meg kell és meg is érdemel.
63. d0b7178f40 (válaszként erre: 57. - Manul)
2010. jan. 10. 21:57
pontosan mi háborított fel???Az, hogy nem tűröm, hogy az ételemet ellopja akárki?és ezért bünti is jár?Mert nem ez volt az első, hogy lopott.
62. d0b7178f40 (válaszként erre: 54. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 21:55
egyszerű példa:Amíg kinnt aludhatott a nappaliban, addig minden reggel az volt, hogy meghallotta a telefonos ébresztést, és rohant fel, és aki kilépett az ajtón elsőnek annak nyávogott és odabújt hozzá.Mi ez ha nem egy jóreggeltes üdvözlés??Az már más tészta, hogy utána amikor leértem az emeletről lépni alig tudtam, mert a sarkamabn állt, mikor kap enni.Utána elnyugodott.
61. d0b7178f40 (válaszként erre: 49. - Manul)
2010. jan. 10. 21:51
Hát az egyéniségével nincsen semmi baj.Csak a 2-3 dolog amit nem tud a fejében tartani.Nem lopok, nem megyek asztalra és az almot nem fötröm ki.Mást nem kértem.Családtagként kezelen.Mert megveszem neki amit úgygondolok, hogy megérdemli, és szüksége van rá.Etetem gondozom, játszok vele.Mit tegyek még?????Mert nincsen több ötletem.Sok macskának fele ennyire jó dolga nincsen mint ennek a kis büdösnek.
60. d0b7178f40 (válaszként erre: 40. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 21:44
Hú nem tudom meddig kell ezt cérnával bírni.Mert a miénk nem hajlandó kinnt elvégeznmi a dolgát.És nem is lenne bajom az alom kitakarításával, mert kitakarítom szó nélül.De amikor belemászik, aztán a bödön széléig curikol meg már kínánál kapar és csak kimegy a kőre az már sok.És az almot csak kifötri.ELegem van belőle.Többszötr kikapott a lopásért, meg az aszalra való felmászásért.A radiátort is letörlöm.Ott imád feküdni meg madarakat nézni.Meg porszívózáskor 4*54* ktakarítom fejet a gépen mert tele van szőrrel.Még ez sem gáz.De amikor lop meg az asztalr mászik fel, akkor szakad a bálázómadzag és elagyabugyálom.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook