Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
43494. egy2 (válaszként erre: 42895. - Egy2)
2020. nov. 20. 08:39

Sziasztok!


A Feleségem nicnevével írom le a saját szemszögemből is a történetünket, mert a másik oldal is (férfi) legalább annyira számít.

Szerencsére mostanában már a férfiakat is azonnal vizsgálatra küldik (volt 20 évvel ezelőtt ismerős házaspár ahol a hölgy tagot már színültig töltötték mindenféle gyógyszerrel, mire kiderült hogy a férje teljesen steril - ők később a sokadik lombik után az örökbefogadás mellett döntöttek), így hamar kiderült hogy a hímivarsejtjeim nem túl fickósak. Elég lesújtó látni a papír alján a "Férfimeddőség" diagnózist mikor azt gondoltam hogy velem nem lehet gond (előző házasságból spontán 3 gyermek). Igaz negyvenen túl voltam pár évvel mikor a vizsgálatok kezdődtek, építőiparban eltöltött jó sok év után (por, zaj, vegyi anyagok, stressz, stb...). Beszedtem sok vitamint orvosi ajánlásra, jött a zeller, fürjtojás, propolisz kúra - de az eredményeim csak romlottak. Végigcsináltunk egy gyógytea keverékes programot, az sem segített, bár néhány mutató javult, de az utolsó januári vizsgálat után már az inszeminációt is feleslegesnek tartották és a lombik programot irányozták elő a meddőségi klínikán. A tavaszi vírushelyzetre való tekintettel döntöttünk a vidékre költözés mellett, de ez sokkal több változást eredményezett mint lakóhelyváltás. Ahogy a Feleségem is írta magunk kezdtük termelni az élelmünk javát, rengeteg friss vegyszermentes zöldséget, -gyümölcsöt fogyasztottunk, tyúkokat vettünk amelyeket gabonával és gyógynövényekkel tápláltunk így egészséges tojás került minden nap az asztalra. Nem dolgoztunk, a kerti munkát élvezettel csináltuk. Minden nap nagyokat sétáltunk az erdőben. A házikóban nem volt mobil térerő, a telefonom nem lógott naphosszat az övtáskámban, a laptop nem töltött órákat az ölemben. Új dolgokat tanultunk, más embereket ismertünk meg, rengeteget mozogtunk, rendszeresen ettünk és talán a jó levegő hatására rendszeres napközbeni sziesztákra is sor került. Szinte eltűnt a stressz az életünkből. Így sikerült a spontán babacsoda!!! Ezen változások közül nem tudnám egyiket sem egyedül felelőssé tenni és nem gondolom, hogy ez mindenkinél sikerre vezethet, de talán érdemes megfontolni, mint lehetőséget a "gyökeres" változást!


Sok sikert mindenkinek!


A

43493. Zizike79 (válaszként erre: 43487. - Haho_pihe)
2020. nov. 20. 08:10
Szuper! :)
43492. baba2019 (válaszként erre: 43487. - Haho_pihe)
2020. nov. 19. 22:06
Hu de szuper, ha jól emlékszem te vagy a dokid aggódott, hogy csak egy két petesejt varhato...és az két babára is elég volt...hát ez hihetetlen! Gratulálok!😊😍
43491. Dorneo (válaszként erre: 43487. - Haho_pihe)
2020. nov. 19. 20:42
Jaj de jó 😊😊 Szívből gratulálok!
43490. tutu79 (válaszként erre: 43487. - Haho_pihe)
2020. nov. 19. 20:40

Gratulálok pihe, hajrá pihécskék :D :D

Jó egészséget és boldog babavárást

43489. Pompom (válaszként erre: 43481. - Lina8)
2020. nov. 19. 19:49
Persze. Legjobb hazai multi. Sokat írtunk már róla. Ha kiegészítenéd még további myo inozitollal, akkor a WTN port vagy a kapszulát ajánlom.
43488. tyutyu1981 (válaszként erre: 43487. - Haho_pihe)
2020. nov. 19. 19:35
szívből gratulálok!
43487. haho_pihe
2020. nov. 19. 19:26
Ikrek.
43486. marlaa (válaszként erre: 43480. - Tutu79)
2020. nov. 19. 17:02
Nem gondolom, inkabb az alacsony vernyomas a jellemzobb mellekhatas.
43485. Dorneo (válaszként erre: 43481. - Lina8)
2020. nov. 19. 16:25
Csak azért írtam hogy mások, mert a GAL-ban sokkal kevesebb az inozitol mint a kimondottan inozitol készítmények. Szóval ha terápiás célból szednél nmioinozitolt akkor szerintem szedd a Gal-lal párhuzamosan, nem lesz sok így sem.
43484. bargab (válaszként erre: 43481. - Lina8)
2020. nov. 19. 15:57
Lehetőleg reggel vedd be evés előtt, így nem okoz (a réz-cink) émelygést.
43483. bargab (válaszként erre: 43481. - Lina8)
2020. nov. 19. 15:53
Abszolút érdemes szedni a babaváró+-t. Van benne myo-inozitol ha erre gondolsz.
43482. Dorneo (válaszként erre: 43481. - Lina8)
2020. nov. 19. 15:11
Szia, a kettőnek eltérő a funkciója, így nem lehet összehasonlítani őket
43481. Lina8
2020. nov. 19. 14:50

Sziasztok!


Nagyon pörög a forum, így remélem kapok véleményt a GAL babaváró +-ról. Érdemesebb szedni mint az Inofolic-ot?

43480. tutu79
2020. nov. 19. 13:17
Sziasztok. Az elképzelhető hogy a cyclogest nek van olyan mellékhatása hogy vérzik az orrom tőle? Kös
43479. SSSzilvi
2020. nov. 18. 21:09

Sziasztok Lanyok!


Tudjatok, hogy pontosan mi a kulonbseg a fertile chip es a MACS kozott? Ugy tudom mind a ketto a sperma DNS fragmentaciojat tudja szurni, azaz kivalogatja a nem dns fragmentalt himivarsejteket. De valojaban mi a kulonbseg a ket eljarasban?

Koszonom

43478. drkb (válaszként erre: 43474. - TAndi86)
2020. nov. 18. 11:49
Nagy Malinda nagyon nagy szaktekintély. Mi is őt béreltük fel az embrióinkhoz. Akkor még egy andrológus mellett dolgozott. Az andrológus mondta, hogy herebiopszia esetén nagyon sok a dolga az embriólogusnak és, amikor egymás után van 10 leszívás egy klinikán, nincs annyi ideje a klinikán dolgozó embriológusoknak (max 3), hogy egy macerás ügyfélen dolgozzon több óráig. Az andrológus mondta azt is, h nagyon jó embriológus kell az ilyen munkához, akinek a szemében, kezében van a szakma. Ugyan azt hittük, hogy ez is lehúzás, de belementünk. Jó ötlet volt és megérte a pénzt.
43477. baba2019 (válaszként erre: 43475. - Arcencil)
2020. nov. 18. 01:02

Szia Enikő, tényleg fura, annyira, hogy utánanéztem es nézd csak a neves andrologus honlapját! A 4-ik pontban írja az ovitrelle-t, akkor adják, amikor az agyalapi mirigy lh termelése is csokken!


[link]


A kezelés biztos segíteni fog, bizzatok a dokiban!😉

43476. Dorneo (válaszként erre: 43475. - Arcencil)
2020. nov. 17. 20:37
Szia, Arcencil, nálunk a férjemnek az össz tesztoszteron jó lett, csak a biológialag aktív lett kicsit kevesebb. Neki erre javasolta az andrológus a DHEA-t. Megvettük, elkezdte, de nagyon sz...rul volt tőle, feszültség, túlpörgés. Aztán utánanéztünk kutatásoknak és sok helyen kifejezetten ellenjavalltnak mondták a spermiumok esetén, hogy még csökkentheti is. Szóval feltettük a legfelső polcra egyelőre pihenni. Nem akarjuk felülbírálni az orvost, csak belehülyülünk a sok ellentmondásos információba. Az Ovitrelle-ről még nem hallottam, hogy az férfiaknak is mehet, de már semmin nem csodálkozom.
43475. arcencil
2020. nov. 17. 20:05

Sziasztok! Ma volt a párom hormonvizsgálaton a kaaliban, mert ugye nem lettek jók az eredményei. Utána beszélt a dokival, én csak most este tudtam vele beszélni, hogy mi volt. Kiderült, hogy nagyon alacsony a tesztoszteron szintje... A doki írt fel neki gyógyszereket, az én párom meg elment kiváltani az injekciókat. A patikában döbbent rá - amikor a patikusnő is csak nézett rá kerek szemmel -, hogy 5 doboz Ovitrelle-t írtak fel neki. Ti hallottatok már ilyet? Az uram persze nem váltotta ki, ráadásul rossz BNO kódra írták fel, szóval 60.000 Ft lett volna. Azt mondta, csütörtökön beszél a proffal, hogy biztos ezt kell-e neki szedni..(illetve kér térítéses receptet)

A DHAE kapszula nem működik ilyen esetben?

Ez elég új most nekünk, mert tavaly ősszel maximálisan szuper eredményei lettek, most meg csak pislogunk. Ovitrelle... hát nekem fura :)

43474. TAndi86 (válaszként erre: 43473. - Honey38)
2020. nov. 17. 17:41
Igen, Konc-Kanyó páros magánrendelésén jártunk, 2 stimulációból 3 beültetés történt, de ezek után tudtuk meg a magas fragmentációt. Ezután eljutottunk Fülöp Vilmoshoz, aki mindkettőnknek egy rakás vizsgálatot előírt, majd az eredményeket látva közölte, még egy lombik legyen saját sejttel aztán inkább spermadonor. Ezután volt egy MACS-PGS lombikunk Brnóban, az sajnos nem sikerült, így most a Reprosysba mentünk át Nagy Melinda embriológus miatt.
43473. Honey38 (válaszként erre: 43468. - TAndi86)
2020. nov. 17. 17:03
TAndi, akkor te is a Konc-Kanyó-Weininger triohoz jársz/jártál? én is,mi végül a G1-es dr.Széll-nél kötöttünk ki ahogy gondolom te is..Őszintén a tudásukat elismerem de nem vagyok benne biztos hogy a hozzáállásuk megfelelő a dolgokhoz ahogy ezt a helyzetet is kezelték,pl. mire eljutottunk a megoldásig...
43472. Dorneo (válaszként erre: 43471. - Solinca)
2020. nov. 17. 14:54
Köszi, Solinca, igen, úgy érzem én nem tudok mást adni magamból mint amilyen vagyok, de ez nem keménység (mert amúgy együttérzőnek ismer mindenki) csak kimondom a véleményem. És nincs energiám gondolatolvasónak lenni, hogy éppen mit szeretne hallani a másik, főleg, ha magamtól nem azt mondanám mindig amit szeretne.
43471. Solinca (válaszként erre: 43457. - Dorneo)
2020. nov. 17. 14:07
Èn úgy vagyok vele, hogy a barátság pont erre van, hiszen mi látjuk a legjobban a barátunkat ès vice versa, ki más tudna jobban tanácsot, vèlemènyt mondani? De persze ez is max egy segítsèg, nem szentírás, a döntès az övè. Ha ezt zokon veszi, akkornem is barátra van szüksège, egot ismerősök is tudnak simogatni. Nekem is ment rá barátságom, nem bánom. Utólag persze rendeztük a dolgot, de nem akarta hallani, ès inkább lelèpett. Ilyen is van, minden ember más, kèsőbb jutott el oda.
43470. Zsizsi2 (válaszként erre: 43466. - Dorneo)
2020. nov. 17. 13:08
Köszönöm Dorneo😊🌸
43469. Pompom (válaszként erre: 43468. - TAndi86)
2020. nov. 17. 10:41

Igazából nem értem sokszor az orvosokat. Bár valójában mégis értem, nagyon durván kötik őket az un. protokollok. Azaz, hogy milyen betegség/kórkép/tények esetén mit lehet csinálni és attól eltérni nem igazán lehet, mert leszidással/számonkéréssel/kirugással jár. Ismerek olyan nőgyógyászt, aki felírt egy drágább, a protokollban nem megszokott, de hatékony gyógyszert egy állami kórházban a betegének, majd ezután kirúgták, mert szabályt szegett. Nem szabad, mert drága, mert a közellátásban nem megszokott és akkor nem foglalkoznak vele.

Olyan ez mint az étrendkiegészítők kérdése, egyik részük még nem talnult bizonyos kiegészítőkről, másik részük meg nem képzi magát vagy érdektelen. Így nem számít rutinnak a D-vitamin szint ellenőrzése, pótlása (megfelelő mennyiségekkel) és a folsav/metoil folát/folát különbségeket sem tudják sokan. Nemhogy PGS, meg MACS, meg genetika, stb. A haszontalan kombinált tesztet nyomatják maximum, mert az még megfizethető az átlagnak és azt hiszik, hogy jó bármire is. Ennyiből lottót is vehetnének...

43468. TAndi86 (válaszként erre: 43467. - Pompom)
2020. nov. 17. 09:03

Ez pontosan így van! És ezért felháborító számomra, hogy egy olyan világban, ahol egyre több a férfi oldali problémával lombikozó pár, nincs elérhető technológia az állami intézetekben. A fertile chipért fizetős intézetbe, a MACS-ért és PGS-ért külföldre kell menni.

Pl. a fagyasztás-olvasztás is egy tök jó módszer, de mikor én ezt a BMC-s orvos-biológus párosnak felvetettem, kinevettek, hogy kb. mit képzelek én. Gondolom macera, és félnek a kudarctól. A történet érdekessége, hogy egy sorstárs egy másik BMC-s orvossal meg tudta beszélni ezt a lehetőséget is és meg is csinálják.

Illetve ott van még a biopszia, de ha van vmennyi spermium, már arról is lebeszélnek.

43467. Pompom (válaszként erre: 43462. - TAndi86)
2020. nov. 17. 08:54
Mi nemrég jártunk egy vidéki város kb. egyetlen elérhető magán andrológusánál, aki még fiatal is. Elmondta, hogy ő azért ért kicsit a lombikhoz, mert IVF klinikán is rendel, de a kollégái még annyit se tudnak mint ő, mert nincsenek benne a lombik menetében. A PGS-t is elmagyaráztuk, nyilván értette, de mondta, hogy itthon és náluk andrológusoknál van egy éles határ, amin túl nem tudnak segíteni, mert felfogni felfogják a dolgokat, de nincs elérhető kezelési módszer itthon, ezért nincsenek benne ezekben a technológiákban gyakorlati szinten.
43466. Dorneo (válaszként erre: 43465. - Zsizsi2)
2020. nov. 17. 08:51
Nagyon szorítok <3 Részvétem Nagyid miatt, de küldjön neked egy vagy két aranyos Kisbabát!
43465. Zsizsi2
2020. nov. 17. 08:43

Jó reggelt,megint a kálváriám....,13 petesejtem lett 10 termékenyült,köv napra maradt 7 , és most megyek a beültire, 3-an várnak rám!!🥰🥰 annyira fantasztikus.... nagyon örülök🥰🙏🏻🙏🏻🙏🏻

A csavar az egészben,míg a petesejtek termékenyültek,a nagyikám azon az éjszakán ment el.....😔

Remélem most sikerül,annyira szeretném🥰💞

❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook