Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯
43584. tutu79 (válaszként erre: 43583. - Dorneo)
2020. dec. 4. 11:37
Hajrá Dorneo, látod már is milyen sikereket értél el. Ezek az igazi nagy dolgok az életben. Vigyázz magadra, és kitartást.
43583. Dorneo (válaszként erre: 43580. - Tutu79)
2020. dec. 4. 10:46
Tutu, egyetértek, az emberi szervezet olykor csodákra képes. Az én stratégiám, hogy már befogom a fülem a statisztikák hallatán, hogy ennyi meg ennyi százalék az esély negyven felett a babára. Nem vagyunk egyformák, nem hagyom magam besorolni az átlagértékekbe. Hiszek abban, hogy igenis lehet mindenen javítani. Hogy épp vitamin által, étrend által, lelki dolgok rendbetételével vagy varázslattal, az mindegy is. Kinek-kinek a rá szabott módszerrel. És ez utóbbi szerintem nagyon fontos - nincs sémaszerű megoldás. Ami egyiknek jó, a másiknak talán nem. Próbálom figyelni a testem rezdüléseit, mire hogyan reagálok. A nagydózisú vitaminok nekem egyáltalán nem váltak be. Sokkal inkább a sok nyerset tartalmazó étrend, a rendszeres mozgás, a sok nevetés, a nyugalom, belső béke. 19 éves koromtól 43 éves koromig nem volt spontán ciklusom sem. Aztán megtörtént a csoda és helyreállt (a csoda mellett persze rengeteget tettem érte, nem kis erőfeszítések árán.) De ha ez bekövetkezett, a baba is bekövetkezhet. Ez volt nekem egy példa arra, hogy a Jóisten talán akar még velem valamit kezdeni, hogy Anyuka lehessek. És itt mindannyiunkkal is ez a terve, remélem.
43582. Kiscica19 (válaszként erre: 43580. - Tutu79)
2020. dec. 4. 10:42

Szia,

Mi a szokásos “maréknyi” vitaminokon kívül mást semmit nem szedünk, de azt konzekvensen évek óta folyamatosan. Mindig a Gal, Yiya és WTN oldalakról rendelek, ami még más, hogy nyáron elkezdtünk alga kapszulát is szedni.

Egy embriónk van, egy esély. Meglátjuk.

Köszi hogy írtál, drukkolok neked és mindenkinek aki még úton van!

43581. Dorneo (válaszként erre: 43578. - Kiscica19)
2020. dec. 4. 10:39
Kiscica, szuper javulás!
43580. tutu79 (válaszként erre: 43578. - Kiscica19)
2020. dec. 4. 10:18

Szia Kiscica,

Ez tényleg szuper érték, és szerintem bizakodásra ad okot. Szedtél esetleg Q10-et és ha igen milyet? Egyébként állítólag ezt az AMH értéket is csak nem olyan rég óta figyelik az orvosok.

Én abban hiszek hogy a dolgok "sejt szinten" dőlnek el. Bár az orvosok szeretik a sok sejtet, mert akkor van miből válogatni, valójában meg 1 jó minőségű is elég volna.

Én most annak keztem el utána olvasni, hogy hogyan lehet a petesejt minőségét javítani. Olyan sok csodálatos történtetet lehet hallani hogy emberek meggyógyulnak a rákból, mert változtatnak a táplálkozásukon és szednek bizonyos vitaminokat. Én azt gondolom hogy kb ugyanannak a metódusnak kellene lejátszódnia mint amikor az ember a petesejtein vagy spermáján szeretne változtatni, a sejteket kellene gyógyítani, regenerálni. Csak azt a komponenst kellene megtalálni, ami ezen segít. És szerintem ez kb majd hogynem mindenkinek más, de általánosságban elmondható hogy vannak amik mindenkin segítenek.

Páromnak nem jó a spermaképe, ezért az orvos javaslatára el kezdtük szedni a profertilt, ami segített is kb 6 hónap alatt a spermaképén javítani. Persze ez még mindig nem elég a spontánhoz, de szintén bizakodásra ad okot.

És elkelzdtem utána olvasni hogy mit is tartalmaz a profertil, és több oldalon azt találtam, hogy nem csak a spermákat, hanem a petesejtek minőségét is lehet ugyanezekkel a vitaminokkal nyomelemekkel javítani. Úgyhogy én most el kezdtem egyenként összeszedni ezeket a vitaminokat és szedem. A petesejtek 3 hónap alatt érnek, ezért meglátjuk hogy a kövi IVF-re mit tudok produkálni. Remélem rontani nem fognak az eredményemen.

43579. Kiscica19 (válaszként erre: 43574. - Haho_pihe)
2020. dec. 4. 09:09
Szerintem ez maga a csoda, gratulálok!
43578. Kiscica19
2020. dec. 4. 08:29

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Miután az elmúlt időszakban 2 duál stimulációm is volt, úgy gondoltam megnézem hol tartunk, az éves citológián túl, tegnap elmentem vérvételre a Synlab-hoz. A szokásos pajzsmirigy hormonokon túl egy 3.ciklusnapi hormonsort is nézettem. Bár FET-re készülünk, úgy voltam vele nem árt tudni hol tartunk.

Az eredmény tegnap este meg is érkezett.

Az AMH-m 1,14 ng/ml lett! Ez az érték tavasszal 0,60 ng/ml volt, mikor kezdtük a lombikozást (közel 2 éve) akkor pedig 0,84 ng/ml. Szerintem 43 évesen ez szuper érték, totál boldog voltam este!

Ha most stimulációra készülnénk csapkodnám a seggemet a földhöz örömömben, így viszont csak értetlenül állok a sok sikertelen stimuláció előtt, amikre rosszul reagáltam, meg ha lett is egy-két petesejt nem termékenyült meg.

Szerintetek mi lehet az oka hogy nem sikerültek jól a stimulációk, más is járt már így közületek? Vagy csak túlmisztifikálják az AMH érték szerepét és valójában nem sok köze van a stimuláció kimeneteléhez?

Nem akarok sok mindent belegondolni ebbe csak egyszerűen kíváncsi vagyok mi lehet a baj velem.

43577. Mancs75 (válaszként erre: 43576. - Danoni)
2020. dec. 3. 17:32
Elképesztő, hogy mire képes a tudomány, és mekkora segítség ez sokaknak. :)
43576. danoni
2020. dec. 3. 14:30
43575. tutu79 (válaszként erre: 43574. - Haho_pihe)
2020. dec. 3. 12:58
Köszi a választ. Rezervatolt meg vasat még nem szedek de lehet azt is beépítem. Vigyázz a babócákra.
43574. haho_pihe (válaszként erre: 43566. - Tutu79)
2020. dec. 3. 12:25

Nem ajánlottak semmit, igazából a vitaminokon kívül mást nem is csináltam, Resvita, Q10, D-vitamin és Fertilovit volt, amit szedtem, vagy használtak, vagy nem, nem mérték soha ellenőrző jelleggel, így nem is tudom, hogy befolyásolták-e az eredményt (ennél kevesebb is volt, az biztos).


Néha már szinte morcos vagyok, hogy ennyire negatívan értelmezték a leleteimet, mert így szó szerint felkészületlenül ért, hogy sikerült elsőre a lombik. Teljesen egyéni, hogy kiből mit sikerül kihozni, nekem a korom, az elhízás, a magas TSH, a pajzsmirigy-alulműködés, az enyhe inzulinrezisztencia mind azt mondta, hogy felejtsem el, erre tessék. Semmire sincs garancia, olvasom pár helyen, ahol fiatal, vékony, egészséges nők kétségbeesnek, mert nem sikerül a sokadik sem, én meg a paramétereimmel falhoz állítom a statisztikát.

43573. Mancs75 (válaszként erre: 43572. - TAndi86)
2020. dec. 3. 10:43
Köszönöm Andi, értem. Akkor ezek szerint így akár bele lehet vágni, max. szoros kontroll kell. Nekem is FET lesz, és gondolom, Estrofem, vagy amit a kintiek megadnak.
43572. TAndi86 (válaszként erre: 43570. - Mancs75)
2020. dec. 3. 10:04
Szerintem ez egy normális érték. Azért mondják a 2 alatti, 1 körüli értéket, mert a hormonkezelés nagyon megviseli a TSH-t. Nekem Letroxszal általában 1-1,3 szokott lenni, mikor FET-re készülve szedtem az Estrofemet, felment 1,9-re.
43571. tutu79
2020. dec. 2. 20:49

Sziasztok. Valaki esetleg olvasta ezt a könyvet? Érdemes végig küzdeni? Van benne valami hasznos ötlet?

Köszi

Petesejt javító kúra 90 nap alatt

Eperjesi Kati

43570. Mancs75
2020. dec. 2. 17:20

Sziasztok TSH-val kapcsolatban lenne kérdésem.

A Synlabnál most megcsináltattam a Pajzsmirigy Max csomagot is, ez nagyon átfogóan vizsgálja a pajzsmiriggyel összefüggő értékeket. Minden értékem jó, még a reverz T3 eredményére várok. Feltételezve, hogy ez is jó lesz, problémát jelenthet beültetésnél, ha a TSH 2,6 körüli? Tudom, hogy elvileg 2 alatt kell lennie, legalábbis lombikos fórumokon ezt olvasom, de az elmúlt éveket figyelembe véve nagyjából egyszer ment az érték magától 2 alá, általában 2,4-2,6 közt mozog, és a többi eredményt figyelembe véve normális a működés, tehát nincs alulműködésem. Még korábban voltam endokrinológusnál, akkor ő is a lombikosok véleményére hagyatkozva mondta, hogy igen, jó ha 2 alatt van az érték, de ezt is úgy mondta, hogy ezt hallotta, és inkább menjünk biztosra. Akkor Letroxot írt, amit szedtem is, de mivel nálunk ez évben parkolópályán volt a téma, nyilván abbahagytam a gyógyszert. Most megint konzultálok vele, de szerintetek, mint igazán szakértők szerint, tényleg kockázatos ez a magasabb érték? Illetve milyen jellegű a kockázat? Beágyazódási problémát, vagy vetélést, vagy nem megfelelő embriófejlődést, vagy mit okozhat, ha magasabb mint kell? Köszönöm előre is.:)

43569. tutu79 (válaszként erre: 43567. - Panni_80)
2020. dec. 2. 17:11
Bár lehet az általad javasolt nem egészen ugyan az.
43568. tutu79 (válaszként erre: 43567. - Panni_80)
2020. dec. 2. 17:07
Szia. Kaáli kezelések előtt pont egy éve voltam kürtátjárhatósági vizsgálaton. ExEm Foam Kit felhasználásával. Ott mindent rendben találtak.
43567. Panni_80 (válaszként erre: 43565. - Tutu79)
2020. dec. 2. 16:09
Minimum egy sófeltöltéses vizsgálatra, vagy esetleg egy hiszteroszkopiára petevezeték átfújással. Hogy minden szupi-e odabent, be tud-e vackolni a tesó.
43566. tutu79 (válaszként erre: 43564. - Haho_pihe)
2020. dec. 2. 15:40
Szia Pihe. Hogy vagy? 39 évesen Medicover laborjában nekem is 1,1 volt, 40 évesen Kaáli laborban 0,8. Az orvos ajánlotta a Myocinont hogy szedjem, nem tudom hogy javított e valamit a helyzeten. Neked ajánlottak valamit végül? És mérték a változást?
43565. tutu79 (válaszként erre: 43563. - Panni_80)
2020. dec. 2. 15:12

Szia sűrgősségi császár volt, mert rá volt tekeredve a nyakára a köldök zsinór és ahogy nyomtam állandóan visszacsúszott a szülő csatornába. De Apgar 10 et kapott végül, nem lett semmi baja. Makk egészséges. Nekem volt egy kicsit nehéz feldolgozni ezért is csak 4 év elteltével kezdtünk el a másikkal próbálkozni, meg mondván nekem bármikor sikerül.

De az orvos megnézett és állítólag minden a helyén van. Nem sűlyedt le a petefészkem. Te mire gondolsz?

43564. haho_pihe (válaszként erre: 43561. - Panni_80)
2020. dec. 2. 14:08
Nekem 39 évesen 1,1 volt, és az endokrinológus közölte, h korai menopauzám van :D
43563. Panni_80 (válaszként erre: 43562. - Tutu79)
2020. dec. 2. 13:22
Az első babád természetes úton születettvagy császáros kiscsoda?
43562. tutu79 (válaszként erre: 43560. - Ildo36)
2020. dec. 2. 12:59

Köszi Ildo a támogató szavakat. Nekem van már ugye egy kislányom, akit 35 évesen szültem és első próbálkozásra megfogant. Úgy gondolom hogy a legtöbb mit adhatnék neki az a testvér. Nekem nagyon jó a kapcsolatom a bátyámmal és páromnak is az ő testvérével. És ezt is hozzá tette Z hogy mivel nekem már van gyerekem nem tud olyan vizsgálatot mondani ami hasznos volna.

Voltam endokrinológusnál mert az eslő lombik próbálkozásnál 3,14 volt a TSH. Azt mondta erre hogy az egy picit magas, de elkezdtük a protokolt. Meg említette Magony doktor úr nevét. Mivel az első IVF ből inszemináció lett ezért 2 hónap pihi alatt önfejűen elmentem az általa ajánlott orvoshoz. Ekkor eltelt már 2 hónap ami alatt el kezdtem kocogni. Leadtam 3 kilót. És a TSH m 2,14 lett. Erre az endokrinológus azt mondta hogy nem kell gyógyszer.

43561. Panni_80 (válaszként erre: 43559. - Tutu79)
2020. dec. 2. 12:44
0,8as AMHnak nagyon sok harmincéves is örülne! Nem is értem a dokit.
43560. Ildo36 (válaszként erre: 43559. - Tutu79)
2020. dec. 2. 11:42

Annyira sajnálom 😞, ne add fel!!!

Én 38 vagyok, de az AMH kb. nekem is annyi.

Ezt én se értem, h miért nem küldenek tovább annyi minden vizsgálat van , amit sajnos nem tesznek kötelezővé.

Vagy tényleg itt Magyarországon miért nem lehet a beülti előtt megvizsgálni az embriókat...

Te még nem voltál endokrinológusnál? Mondjuk most ebben a helyzetben nehéz bárhova bekerülni, de reméljük tavasszal már minden oké lesz.

Addig is pihenj , próbálj kikapcsolni❣️

43559. tutu79 (válaszként erre: 43558. - Ildo36)
2020. dec. 2. 10:55

Köszi a drukkot. Nagyon kevesen voltak. :)

Sajnos nem jött össze :(

Megkérdezte hogy akarom e tovább folytatni egyáltalán. Mert hogy 41 elmúltam és a petesejtek minősége bla bla bla... És hogy semmilyen eljárással nem lehet ezt javítani, a vitaminok kicsit segítenek a kondíción, de...

Meg hogy az AMH 0,8. Bár ennek ellent mond, hogy 5 érett és 3 éretlent tudott leszívni. Na mindegy.

Kérdeztem hogy nem lehet hogy más a gond, a válasz persze, nem és nem is tud semmilyen vizsgálatot ajánlani....

Én ez az amit nem tudok elfogadni. Mi van ha mással van a gond? Legalább felajánlhatna néhány dolgot úgy is önköltségen finanszíroznám. És akkor kizárnánk a lehetőségét pl az IR nek, vagy az NK sejt aktivitásnak vagy bárminek...

Na mindegy, valakinek van ötlete? Köszi

43558. Ildo36 (válaszként erre: 43557. - Tutu79)
2020. dec. 1. 15:17

Ugyan ezek voltak most nekem is, és a doktor úr mondta, h vmi új fajta. Szerintem pedig már szúrtam ezeket, végül is mindegy csak használjon. Én mindig megfogadom, h nem olvasgatok nem keresek jeleket magamon, de sose bírom ki. 😊

Igen sajnos ez így van ha mi nem járunk utána a dolgoknak ők biztos nem fognak. 😞

Nem ismerem a könyvet, de hiszek az ilyesmiben én meg próbálok meditációkat hallgatni.

Muszáj valamibe kapaszkodni.

Holnap gondolok rád!

43557. tutu79 (válaszként erre: 43556. - Ildo36)
2020. dec. 1. 11:12

Hát igen az állami finanszírozás tényleg sokmindent megváltoztat.

Nekem a pergoverist írta fel tüsző érlelőnek meg a cetrotide ot kilökődés ellen és az ovitrellt pedig a punkcióra.

Hát én most elkezdtem a vitaminok után olvasni, hogy mi a legjobb formátum és felszívódás. Állítólag a cink rézzel hasznosul és versenyzik a többi nyomelemmel ezért este és külön érdemes bevenni. A szelénhez pedig szükséges a jód. Hihetetlen hogy az embernek a végén termékenységi szakértőnek is kell lennie, meg mindenhol mindent nyomozni utána olvasni. Sajnos azt tapasztalom hogy ha sikertelen a beavatkozás nem vizsgálják meg a miérteket. Csak nem sikerült, fogadjam el, azt jó napot.

Próbálom lekötni magam jelenleg a FLOW c könyvet olvasom, ismered esetleg? Pozitív pszihológia. :) :) Meg mondogatom magamban Eleonor Roosevelt szavait, hogy you can often change your circumstances by changing your attitude.

Vigyázz magadra

43556. Ildo36 (válaszként erre: 43549. - Tutu79)
2020. dec. 1. 10:01

Igen úgy értettem, legalább is szombaton én többször voltam.

Biztos , h most mást szúrtam , azt hiszem az elsőnél volt hasonló, de ott jóval kevesebbet tudtak leszívni.

Hát remélem, h sikeresebb is lesz. 🤗Az utolsónál megtapadt a többinél el sem indult.

Az endokrinológus csak szélén + cinket mondott, semmi más. De a Kaális doki azt mondta , h a 118-as érték az nem magas.

Annyira hosszúak ezek a napok.

43555. Nikol_82 (válaszként erre: 43554. - Kiscica19)
2020. nov. 30. 22:01
Értem, köszönöm a hasznos információt!
❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook