Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


36264. Pintér Andi (válaszként erre: 36263. - Magni1)
2019. dec. 5. 14:02
Igen, jól számoltad. ☺️
36263. Magni1 (válaszként erre: 36262. - Pintér Andi)
2019. dec. 5. 13:59
5 hetes vagy most kb, ha jól számoltam. jól számoltam? 😊
2019. dec. 5. 13:52
Sziasztok! Megkaptam életem első uh képét. 🥰 Viszont a számok megint elbizonytalanítottak. A méhnyálkahártya picit csökkent az előzőhöz képest, ez meglepett most. De csak itthon néztem meg az előző leletet, így a dokit nem tudtam megkérdezni. Ő azt mondta minden rendben. A petezsák mérete 5,5 mm. Ez jónak számít?
36261. Espresso77
2019. dec. 5. 12:33

DONOROS INSZEMINÁCIÓ/LOMBIK EGYEDÜLÁLLÓKNAK


Sziasztok, szép napot mindenkinek.

Többen kérdeztetek az elmúlt napokban, és ma RosaGina is kérdezte hogy működik ez a donoros inszem, lombik, stb. egyedülállóknak. Úgy gondoltam írok ide egy kis összefoglalót, így aki érintett a témában, az innen tudni fogja hogy induljon el.


Én is keresgéltem, kutakodtam a témában sokat a neten, és én sem tudtam hogy van ilyesmire lehetőség, addig amíg az unokanővérem barátnője Békéscsabáról el nem indult ezen a vonalon. Szegedre jött donoros inszemre. Tőle tudtam meg dolgokat.


Ezt követően felhívtam a Szegedi Női klinika andrológiáról Dr. Szöllősi profot, aki megerősített a telefonba hogy igen, csinálnak ilyet. Majd bejelentkeztem hozzá egy magánrendelésre, ahol nyugodtan átbeszéltünk mindent, elmondta a menetét.Ez tavaly nyár elején volt.

Én akkor sajnos még rendelkeztem egy submuc. miómával, amitől vérzésproblémáim voltak, azt mondta azt mindenekelőtt el kellett távolítani, addig nincs se inszem, se lombik, mert torzítja a méhűrt (pedig csak 2 cm volt) és így nem fog menni a teherbeesés, főleg ha vérzésgondjaim vannak.

Ő ajánlotta Molnár Andrást a szegedi klinikáról, nagyon jó mióma műtétes és remek, empatikus nőgyógyász. Hozzá elmentem júliusban, majd szeptemberben is megműtöttek, kivették a miómát és csináltak közben egy lapart is, ahol megnézték a petevezetőimet, ami sajnos addigra elzáródott bal oldalt (júniusban még átjárható volt Hycosyval). Sajnos a miómaműtét előtt volt még egy gyógykaparásom mert majdnem elvéreztem ettől a 2 cm-es miómától, a műtét után meg kaptam egy kismedence gyulladást, és mire szeptemberben műtöttek, addigra bal oldalt elzáródtam a petevezeték legalsó szakaszán. Ne de ennek a kálváriának a végén belekezdhettük az inszeminációkba. Műtét után 6 héttel mentem az andrológiára a Szöllősi profhoz. Ott mindenféle papírt ki kellett töltenem,aláírnom, stb. többek között hogy egyeülállóként donoros inszeminációt veszek igénybe. A szegedi klinika abban a szerencsés helyzetben van, hogy szűr saját donorokat az andrológia, így nagyon korlátozott mennyiségben, de vannak donorjaik. A korlátozott mennyiség az azt jelenti, hogy mindössze 4 donor volt csak. Ebből lehetett választani fenotípusok alapján. Fotó nincs. Sehol sincs. A donor mindig, minden körülmények között teljesen anonim. Kiskori fotó sincs. Csak egy számuk van. És itt a klinikán a paraméterek közül is nagyon kevés infó állt rendelkezésre. Az meg hogy milyen minőségű, stb. no arra vonatkozó infót semmit sem kaptam. De ezek mind jó minőségűek, aki donor, az a *5-ös kategóriát képviseli.

Kiválasztottam a donort, és decemberben kezdtük az első stimut, azt még csak Clostylbegyttel. Megcsinálják az inszemet akkor is, egyik oldalon vagy csak nyitott, sőt akkor is, ha csak azon az oldalon érik tüsződ, amelyiken zárt vagy.

5 inszeminációt csináltunk, egyik se sikerült, amúgy 6-ot fizet a TB. Mindenhol más a protokoll,itt az van, hogy egy inszemináció tulajdonképpen kettő, mert két egymást követő napon csinálnak inszemet, és a donort is úgy kapod hogy két inszemre elég. Tehát két egymást követő inszem számít egynek TB szerint, mert a befekvés számít,azt nézik.


Én amúgy borítékoltam hogy nem fog sikerülni. Egyáltalán nem hittem benne. Akkor is csináltunk inszemet mikor csak bal oldalt volt tüszőm. Az utolsónál donort váltottam, de az utolsó donort hoztam el azt hiszem, azóta biztos szűrtek már.


Mindezek közben míg zajlott az inszem, előrelátó voltam, és még februárban bejelentkeztem a Kaáliba is, mert tudtam hogy több hónap mire kapok TB-s időpontot, addig az időt kitöltöm az inszemekkel, és ha nem sikerülnek akkor ne X hónap után menjek és még csak akkor jelentkezzek be, mert az idő telik ugyebár.Ha meg sikerült volna, akkor nyilván a TB-s időpontom esetleg átadom másnak. Októberre kaptam időpontot.

Két hónapot pihentem a nyáron, aztán még augusztusban csináltunk egy 5. inszemet, az se jött össze, és aztán megírta a dokim a beutalót hogy javasolt a lombik. Szeptemberben kellett mennem egyszer Dalmához, akkor elmondta mikor kell mennem, melyik nap mi lesz, addigra megvolt természetesen az összes vizsgálatom ami kell, és ott is ki kellett töltenem egy ilyen egyedülállós nyilatkozatot. Valamint elmondta hogy kit kell donorral kapcsolatban keresni az Istenhegyi klinikán Pesten, felhívtam, pikk-pakk elintéztük a donort, akkor ért a meglepi, hogy az is ingyenes, mert TB-s lombikhoz ingyen van a donor is, mondanom sem kell hogy örültem :) Aztán lekértem a Kaáliba a donort, le is küldték rendben. És októberben kezdtük a protokollt.

Gyakorlatilag minden ugyan úgy megy egyedülállóknál is, mint pároknál, már ami a női oldali kivizsgálásokat illeti és ugyanazokat a papírokat kell kitölteni, csak egy egyedülálló donoros papírt is kitöltesz pluszban, ennyi történik. Aztán csinálod amit mondanak. Rugalmas volt az egész.

Dalma ráadásul névrokonom, mindenki azt hitte rokonok vagyunk, így sztem puncsos voltam. =D vagy nem tudom. De amúgy a dokival sztem megkedveltük egymást. Hasonló habitusúak vagyunk, jó nagy szájjal megáldva =D


Nem tudom még mit mondjak, mit hagytam ki esetleg.

Inszemnél a stimukat előbb Clostyval kezdik, aztán kapod a szurikat, előbb kis dózist, és csak minden másnap (legalábbis én). Csak 4szer szúrtam. És jártam minden másnap UH-re. Volt egy olyan köröm mikor elovuláltam, mert 25. napos a ciklusom és mindig 11-12 napon volt ovum. A doki nem hitte el... mire mentem 13. nap addigra már nem volt meg tüszőm. Az a kör kuka volt. Ilyen is volt (tehát így 6. stimu volt összesen, 5 inszem).


Hogy van e még intézmény az országban ahol szűrnek saját donort és végeznek inszemeket vele, nem tudom, de biztos hogy van még olyan női klinika ahol van andrológia is. Érdemes utánajárni. Mivel nagyon sok nőnek állami intézményben csinálják ezt, így feltételezem van donor máshol is.


Ha nincs, az nem jó, mert sem az Istenhegyi, se a Cryo nem küld le donort egy állami intézménynek sem, mert nem állnak velük szerződésben.

Még Kaáli berkeken belül tudtok inszemet csináltatni 80 ezerért.

Ja igen, donor és az ára. Az inszeminációkhoz Szegeden a donor a két egymást követő inszemhez 30 ezer, tehát az nem ingyen van.


A Kaális donor TB-s lombikhoz viszont ingyen van.


Ha esetleg valamit kihagytam volna, nyugodtan kérdezzetek. Privátban megadom szívesen a telefonszámom is, felhívhattok ha van még amit tudni szeretnétek.


Remélem segítettem és nem volt túl zagyva amit írtam. Kicsit hosszú lett. Mindenkit csak biztatni tudok, hogy egyedülállóként is vágjon bele bátran. Nem olyan bonyi mint amilyennek tűnik :)



Én Szegedi vagyok, így szerencsés is, mert itt van Kaáli intézet, nem kellett utaznom sehová.

36260. Espresso77 (válaszként erre: 36248. - RosaGina)
2019. dec. 5. 11:50
Szia. Írok ide a fórumba egy összefoglalót az egyedülállók donoros inszeminációjáról ill. a lombikról, menetéről. Nézd majd a bejegyzéseket.
36259. 0885be3643 (válaszként erre: 36258. - Ae93305f89)
2019. dec. 5. 11:07

Köszi!


Holnap beszélek a dokival.


Igazából nem tudom, hogy bőgjek, hogy megint elakadok, vagy örüljek, mert lehet, hogy megvan a hunyó...

36258. ae93305f89 (válaszként erre: 36254. - 0885be3643)
2019. dec. 5. 10:21

Bellabi, a mèrtekegyseg nem biztos h nmol, szoval nem tudom jot irtam e.

Tanulmàny szerint 1,5 ng/ml -nèl magasabb azaz 4,77 nmol/L. Az hogy mit lehet tenni, nem tudom :(

36257. ae93305f89 (válaszként erre: 36252. - Kiscica19)
2019. dec. 5. 09:28

Az orvosok maguktol nem ajánlják a natív ciklust, rá kell kérdezni hogy megcsinaljak e.


Szomorú vagyok Veled együtt, én sem vagyok a toppon mostanában.. de hiszem hogy osszeszedjuk magunkat es előre menetelünk majd. Olellek 🤗

36256. turodudi (válaszként erre: 36252. - Kiscica19)
2019. dec. 5. 08:53
Kiscica, egyetértek Szisz3-al, tudsz petesejtet produkálni, van rá bizonyítékod, ebbe kapaszkodj. Megfelelő stimu kell. Nekem is a 4. lett a legjobb a 3. klinikán...
36255. 7a18f093cf (válaszként erre: 36252. - Kiscica19)
2019. dec. 5. 08:44

Kiscica!


Most írt nekem egy lány, nem nevesítek intézetet, de 4 es TSH val kezdték nála a stimut. Nem sikerült neki 3 szor a lombik. A lány 34 éves. Majd végre volt egy endrokinológus, aki észrevette ezt és kezelte, kezelés után első lombik sikerült. Na neki tényleg nem mondhatták, h öreg. Fel a fejjel, nem rosszak az eredményeid! Puszi

36254. 0885be3643 (válaszként erre: 36250. - Ae93305f89)
2019. dec. 5. 08:37

Köszi szépen mindkettőtöknek!


Nekem magasabb volt ennél.


Akkor lehet, hogy emiatt nincs megtapadás? Vajon mit lehet vele csinálni?

36253. 7a18f093cf (válaszként erre: 36252. - Kiscica19)
2019. dec. 5. 07:55

Szia Kiscica!


Én is nagyon szorítottam neked, szomorúan olvastam soraid.

Nagyon szorítok, h márciusban sikerüljön.

Kitartás!!!!!

36252. Kiscica19 (válaszként erre: 36251. - Ae93305f89)
2019. dec. 5. 07:48

Szia!

A natív ciklus eddig sehol nem került szóba, szerintem Pozsony nem is foglalkozik ilyennel de korábban a Róbertben sem mondta egyik doki sem.

Drukkolok neked hogy találj egy jó orvost és klinikát!


Én csak megköszönni tudom azt a rengeteg hozzászólást és üzenetet nektek amiket tegnap este óta kapok! Őszintén nem tudom mi lesz velünk.

Párom szerint egyértelmű hogy visszamegyünk és nem adjuk fel, ő bízik az ottani szakemberekben és maximálisan mellettem valamint a folytatás mellett áll.

Én tegnap nagyon kiborultam félelmetes volt ahogy rám törtek a sírógörcsök, és tele volt rossz gondolatokkal a fejem. Továbbra is azt érzem a testem tiltakozik mindenféle stimuláció ellen, hiszen ez már a második lombik amire nem reagálok megfelelően. És ezért gyűlölöm a testem.

Váratlanul ért tegnap a stimuláció leállítása, és teljes elutasítással reagáltam mindenre, a DHEA-ra, arra hogy márciusban visszajövünk és akkor minden rendben lesz. Hogy is lehetne rendben ha most, amikor kipihenten és nyugodtan vágtunk bele ezt produkálta a testem?!?

Nem akarok rettegve visszamenni és úgy csinálni mintha ez így lenne rendben, miközben hónapok telnek el értelmetlenül és eredménytelenül. Főként úgy, hogy nem egy betegség vagy műtét miatt kell kényszerpihenőt tartanunk hiszen mi egészségesek vagyunk... Tudom hogy sokan megértitek a félelmeimet és érzéseimet, ezért írtam le itt és most. Hiába a támogató család és egy-két barát aki tud erről, igazán csak az érti aki maga is benne van. Nem tudom mikor állok talpra, mert most nagyon a gödör aljára kerültem.

Természetesen most is az okokat keresem mint mindig, mert én ilyen ok-okozati ember vagyok, ebben hiszek.

Legyen szép napotok, mindenkit ölelek szeretettel! ❤️

36251. ae93305f89 (válaszként erre: 36214. - Kiscica19)
2019. dec. 5. 06:36

Kiscica 😢 nekem is volt lealitott stimum, nem is egy, borzaszto èrzès..

nativ ciklust nem probaltatok?

36250. ae93305f89 (válaszként erre: 36246. - 0885be3643)
2019. dec. 5. 06:28

Szia Bellabi,


Nekem néztek es ha jol emlekszem 3-nal magasabb az nem jo (egysègre sajnos nem emlekszem de azt hiszem nmol)


Talaltam rola kis anyagot angolul. A lènyeg ha magas a progeszteton repesztès napjan akkor kisebb esely a terhessegre.


[link]

36249. Klaudia20 (válaszként erre: 36246. - 0885be3643)
2019. dec. 5. 05:18

Én úgy tudom, hogy 50 körül beülti napján.

De pl a hüvelyi progi nem szívódik fel a véráramba. Csak a szuri, és a sajátod fog látszódni.

36248. RosaGina (válaszként erre: 36238. - Espresso77)
2019. dec. 5. 02:56

Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy egyedülállóként hogy lehet donorinszemet csináltatni?

Kellett vmi leleted, hogy meddő vagy és nyilatkoztál, hogy egyedülálló vagy?

Vagy bárki becsattog a klinikára aki gyereket szeretne, és kap donort?


Milyen minőségű/besorolású szalmákkal dolgoznak a klinikán?


Bocsi a sok kérdésért, de nem sok infónk van erről, nem "szokványos" a lombik 'utad'.

36247. RosaGina (válaszként erre: 36238. - Espresso77)
2019. dec. 5. 02:26

Értem. Köszi a választ :-).

A TBs beavatkozás szerintem nem az állampolgárságtól függ, sokkal inkább a biztosítástól, ha nincs TB-d nem hiszem, hogy foglalkoznak veled, hiába vagy magyar.


Mennyi most a tbs várólisra a szegedi klinikán? Az inszemed ott volt, nem Kaaliban ugye? A klinikán lombikot nem is csinálnak?

36246. 0885be3643
2019. dec. 5. 01:29

Sziasztok,


tudtok valamit a tüszőrepesztő napján nézett progeszteron szintről, mennyinek kell lennie sikeres beültetéshez? Valamelyik lombikos fórumon olvastam róla, de nem emlékszem.


Köszi!

36245. Hugi0903 (válaszként erre: 36241. - Bargab)
2019. dec. 5. 00:58
A táblázat alapján a progeszteron oké,volt ovu." 5fölötti érték már jelez valamit,de a legtöbb orvos 10fölöttit vár el természetes ciklusban".Nekem:25,37nmol/l.A többit nem értem.Látok grafikonokat,ott ovu.után leesnek az értékek,ahogy nálam is.Hátha van még valaki,aki érti a 21.napi hormonokat🙏
36244. Hanga05 (válaszként erre: 36237. - Kiscica19)
2019. dec. 4. 23:58

Nagyon sajnálom, Kiscica!!! Nagyon átérzem, mert nekem is szörnyű 1 évem volt, és így volt 2 lombikunk, néha átfut rajtam, hogy nem kellett volna így hajszolni, kicsit várni, hogy a lelkem helyre rázódjon, de valamiért talán így kellett alakulnia.

Most kicsit lazítsatok itt az év végén, aztán jövő év elején még járjátok körbe a témát. Mielőtt visszamentek Pozsonyba, esetleg itthon is menjetek el konzultációra, hátha Krizsa is javasol valami változtatást. De a DHEA is sokaknak segített már.

36243. 1dc9175405 (válaszként erre: 36238. - Espresso77)
2019. dec. 4. 22:30

Szia

Bocsi a tudatlanságomért. Hogy lehet, hogy az egyik sejtecske 5 napos volt, a másik pedig 4 napos? Ugyanabból a leszívásból voltak, vagy nem?

Illetve volt ismerősöd a klinikán, hogy szerencsére ilyen gyorsan megcsinálták? Ismerősömnek minden kaáliban éveket mondtak, a donorhiány miatt. 😞

36242. Szisz3 (válaszként erre: 36214. - Kiscica19)
2019. dec. 4. 22:24

Én ezt nem akarom elhinni és szerintem te se hidd el!

Lehet, hogy csak rosszul, mármint neked rosszul beállított protokoll volt, írtad is, hogy soft, tehát kevés hormonnal próbálták meg. Lehet, h csak több kellett volna. És olyan gyógyszert szedettek veled, ami cisztákat okozhat és hát okozott is úgy, hogy előtte soha nem volt cisztád. Az amh-d sem katasztrofális, ha jól emlékszem 0,4 körül van. Van itt olyan lány, akinek 0,1-el is volt petesejtje.

Lehet az, hogy tavaly márciusban a Fülöp még tudott úgy stimulálni, hogy 5 petesejted lett, most meg már egy sem???? Értem én, hogy merül a petefészek, de én nem hiszem, hogy ennyire és ilyen gyorsan. Sírd ki magad - én is havonta legalább egyszer, tudod mikor, kisírom magam - de ne add fel!

36241. bargab (válaszként erre: 36236. - Hugi0903)
2019. dec. 4. 22:00

Csak az ösztradiol miatt kérdeztem, mert azt hiszem az stimulációnál 200egységenként egy petesejtet jelent. De mondjuk nem 21-ik napon... illetve gondolom a stimunál más a helyzet a hormonok miatt. Amúgy ezeknek a hormonoknak az értelmezéséhez szerintem kell orvosi tudás, mert egyik hat a másikra, ez befolyásolja azt...stb. Szóval közben rájöttem, hogy sajnos nem tudok segíteni...


[link]


Ezt korábban szerintem itt a fórumon találtam. Hátha segít...

36240. Espresso77 (válaszként erre: 36239. - Dorneo)
2019. dec. 4. 21:58
Jaaaaa.... hát az nagyon is lehetséges hogy totális félreértés, én Krizsán Máriáról beszélek, aki azt hiszem nőnemű 😂De őt is Krizsának hivják bent, még a dokik is. Szóval lányok, egy nőnemű Krizsa rendel a Kaáliban Szöged városában. 😁
36239. Dorneo (válaszként erre: 36238. - Espresso77)
2019. dec. 4. 21:48
Akkor viszont nem Krizsán doktornőről van szó? Szerintem abból volt itt félreértés, hogy a többiek Krizsa Ferencre gondoltak, aki viszont tényleg nem Szegeden van.
36238. Espresso77 (válaszként erre: 36130. - RosaGina)
2019. dec. 4. 21:40

A kaaliban minden magyar allampolgarnak jar TB - s lombik, ez nem orvosfüggő. Biztosan rendel is a Krizsa doktornő Szegeden a Kaáliban, mert beszélgettem csajokkal akik hozzá jártak. Nekem csak a transzfert csinálta, az én orvosom amúgy Dalma, fe állítólag Krizsa csinálja az összes

transzfert a klinikán. Nekem transzfer előtti nap volt vele egy megbeszelesem mikor elmondta hogy állnak a sejtjeim. Ugy volt először hogy aznap lesz de áttettük. másnapra, így egy 5 és egy 4 napost kaptam vissza. Ő csinalta a tranfert mindenkinek. És utána hozzá is kellett menni "jótanácsokért". Sokan tartanak tőle állítólag, fura a stílusa, mikor milyen bugyi van rajta. De velem nagyon normális volt és kedves, viccelődött,jó hangulatban telt a konzultáció. Sztem aki szeretne jonni hozzá csorogkon ra a szegedi intezetre, biztos megmondjak lehet e menni hozza.

36237. Kiscica19 (válaszként erre: 36219. - Wkriszta)
2019. dec. 4. 21:31
Telitalálat! 🙏🏻
36236. Hugi0903 (válaszként erre: 36199. - Bargab)
2019. dec. 4. 21:16
Nem,majd Febr.kezdek.
36235. 9e8b75449a (válaszként erre: 36231. - 9e8b75449a)
2019. dec. 4. 21:16

Hova lett Ágci hozzászólása, amire ezt írtam???

Hahó, mi rossz volt benne???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook