Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


39624. Dorneo (válaszként erre: 39622. - Szisz3)
2020. ápr. 17. 17:42
Szerencsére annyira nem volt drága :-) Talán az embriók genetikai vizsgálata ami sokszorosába kerül.
39623. bargab (válaszként erre: 39622. - Szisz3)
2020. ápr. 17. 17:42
Szisz! ❤️😍❤️
39622. Szisz3 (válaszként erre: 39610. - Arcencil)
2020. ápr. 17. 17:17

Sziasztok!

Megjöttem és megnyugodtam. Láttam a kis mazsolánkat 🧡, 7,2 mm-es, és láttam a kis pulzáló szívét! Igaz, 6 hét 4 naposnak mérte a gép, valójában pedig 6 hét 6 napos, de ez már remélem nem számít. Azt mondta a doki, hogy szerinte minden rendben. Amikor rákérdeztem a szikhólyagra, azt mondta, hogy szerinte kisebb, mint 6 mm és ne aggódjak. Úgyhogy nem aggódom 🤣🥰.

Újabb uh jövő hét csütörtök.

Köszönöm mindenkinek a rengeteg támogatást és kedvességet!!!!

Puszi

39621. arcencil (válaszként erre: 39617. - Dorneo)
2020. ápr. 17. 16:08
Jaaa, én vmi 200ezerre emlékeztem 😆😆😆 akkor az más vizsgálat volt
39620. Zizike79 (válaszként erre: 39615. - Arcencil)
2020. ápr. 17. 15:59
Persze, teljesen megértelek, mi is csak egy ciklust vártunk. Mondjuk nálunk csoda kell a spontan fogantatáshoz, nem is lett sajnos semmi belőle. Nálatok azért bőven van esély! Mondjuk nekem felborult a ciklusom, az első ciklus 6 hetes volt a műtét után, aztán 23 napos. 2 hét kellett is a műtét után, mire lement a hcg. De nagyon drukkolok, h megtalálják az okot, és ne kelljen többet ezen átmenned!
39619. SSSzilvi
2020. ápr. 17. 15:03

Sziasztok Lanyok!

Borzasztoan sajnalom, aki vetelesen esett at, sosem lehet belole igazan felepulni.

Olyan jo, hogy porbaltok pozitivan a jovobe nezni, nem is lehet mashogy! Nekem is erot adtok vele.


A mutet utan nekem is 3 honap pihit javasolt eddig minden doki (ez valami altalanos protokoll lehet), de az elso honapot mindenkeppen, hiszen a mehszaj meg egy darabig nyitva es igy nagyobb az esely a fertozesre. Ezt leszamitva szerintem sem erdemes sokat varni, minden honap szamithat...

39618. Dorneo (válaszként erre: 39615. - Arcencil)
2020. ápr. 17. 14:49
Én is úgy tudom, hogy a vetélést követő hónapokban könnyebben sikerül a következő terhesség. Szerintem az teljesen jó, ha megvársz egy ciklust és utána. Szorítok :-)
39617. Dorneo (válaszként erre: 39616. - Arcencil)
2020. ápr. 17. 14:47
Igen,a kettő ugyanaz! Még a Kaáliban csináltattuk amikor még nyitva volt, mindkettőnknek, fejenként 27.000 Ft volt, hát tényleg nem olcsó sajnos. Van az Istenhegyiben is, ott talán nyitva is vannak még, ott 30.000 Ft/ fő. Az eredmény egyértelmű volt (jó lett szerencsére), rá volt írva a leletre. De azért Erdei Edit doktornőnek is megmutattuk (andrológus).
39616. arcencil (válaszként erre: 39614. - Dorneo)
2020. ápr. 17. 13:35

Ez a citogenetika a kariotipizálás? Hol csináltattátok? Csak neked vagy a párodnak is? Ha jól emlékszem nem olcsó... És ki értékelte ki az eredményeket?

Bocs a sok kérdésért :)

39615. arcencil (válaszként erre: 39613. - Zizike79)
2020. ápr. 17. 13:33

Zizike, az első vetélésnél én is nagyon megzuhantam, hosszú időre. Most a negyediknél már úgymond rutinom van.. szomorú ezt mondani.

A 3 hónapot nekünk is mondta doki, viszont úgy érzem közel 44 évesen nem várhatok ennyit, plusz olvastam, hogy a hormonkezelés pozitív hatásait érdemes meglovagolni. Ezen felül a természet is jobban emlékszik ilyenkor, nekem a második terhességem rögtön a vetélésem utáni hónapban történt.

Most gondoltam megvárok egy ciklust de utána szerintem próbálkozunk. Vagy tényleg nem tudom... :(

39614. Dorneo (válaszként erre: 39612. - Arcencil)
2020. ápr. 17. 13:16

Örülök, hogy ugyanígy érzed te is!

Mi próbálkoztunk most, mondta is Krizsa doki, hogy hát elvileg 3 hónap lenne a "pihenő" de negyven felett azt mondja, ne húzzuk az időt hanem próbálkozzunk csak. Szóval rástartoltunk, bár ez a ciszta lehet, hogy a nem megrepedt tüsző, és ha így van, akkor ez a hónap elúszott. De arra biztatott a doki, hogy a következő stimu kezdéséig is legyen otthon babaprojekt.

Jövő héten megyek új nőgyógyászhoz, őt megkérdezem, szerinte érdemes-e még más kivizsgálás a vetélés elkerülésére. Krizsa doki szerint mivel citogenetikán már voltunk, nem kell mást nézetni. Ő nem annyira hisz az immunológiai okokban, de azért másodvéleményt kérek majd a nőgyógyásztól.

39613. Zizike79 (válaszként erre: 39612. - Arcencil)
2020. ápr. 17. 13:15
Nagyon erősek vagytok lányok, nekem több időbe telt a gyászolás. Még most isnehéz, ha arra gondolok, hogy most szülnék, ha nem lett volna a missed ab. Arcencil, nekem a nőgyógyász műtét után 3 hónap pihenőt javasolt. Mondjuk nem tartottuk be, mondván spontán nálunk minimális az esély, így a második ciklustól próbálkoztunk csak. Spontán vetélés után úgy tudom, azonnal lehet próbálkozni. Az immunológus nagyon jó ötlet!
39612. arcencil (válaszként erre: 39611. - Dorneo)
2020. ápr. 17. 12:57

Én ugyanezt gondolom! Szerintem ugyanazok a lelkek és folyamatosan próbálkoznak.

Nagyon bízom a pozitív folytatásban. Most felvettem egy immunológussal a kapcsolatot, elsőként vele fogok egyeztetni.

Most kicsit félve próbálkozunk addig itthon, pedig minden esély megvan egy spontán babára... De úgy érzem előbb kellene még egy két eredmény, hogy ne járjuk megint így...

Dorneo, kérdezhetek? Látom írtad, hogy neked rögtön volt ovulációd a vetélés után. Ti is próbálkoztatok már otthon, vagy ezt a ciklust inkább kihagytad? Az orvosod mit mond?

39611. Dorneo (válaszként erre: 39610. - Arcencil)
2020. ápr. 17. 12:01
Arcencil, szívből kívánom neked, hogy lelkileg is jobban legyél (mert hát az nehezebb ügy, mint a testi regenerálódás). De az jó hír, hogy a vérzés elmúlt! Pont az előbb beszélgettem online a Csillagkuckós Katkával, akihez korábban is jártam babás lelkisegítség-beszélgetésekre. Most arról gondolkodtunk együtt, hogy a lombikok alatt elindult babák, majd ez a mostani elvesztett baba, és az a baba aki majd reméljük jönni fog ezek után, vajon ugyanaz a kis lélek-e? Én úgy érzem, hogy igen. És most az a legjobb, ha próbálunk optimisták lenni és minden feltételt megadni a babának, hogy újra megpróbálhassa <3
39610. arcencil
2020. ápr. 17. 11:46

Szisz, mikor mész ma dokihoz? Nagyon várlak a hírekkel!


Dorneo, olyan jó volt olvasni a terveidet! Nekem is sokat jelent, hogy látom más hogy küzd. És ti is épp vetélés után vagytok.. Én kíváncsian várom, hogy miként alakul az első ovuációm. A műtét után tegnap már egyáltalán nem véreztem.

39609. Dorneo (válaszként erre: 39608. - Baba2019)
2020. ápr. 17. 06:41
Akkor nem aggódom, köszi a megnyugtatást :-)
39608. baba2019 (válaszként erre: 39607. - Dorneo)
2020. ápr. 16. 21:30

Elhiszem, tudom milyen, én egy kicsit beborultam utána, de most már jobb! Talán azert nehezebb most lelkileg, mert nem nagyon lehet egyelőre tervezni!

Azert érdekes, mert két csíkos volt az ovu teszted, de lehet, nem látott folyadékot a hasuregben, a nyálkahártya vastagsága meg nem volt egyértelmű, ezert gondolta! Nekem amúgy stimu után jo fél évvel is volt ciszta, a doki azt mondta, hogy ez normális, a stimus hormonok mindenkinél más tempóban ürulnek! Szóval ezt meg betudhatod a korábbi mini stimunak, nem a te készülékedben van a hiba!😉

39607. Dorneo (válaszként erre: 39606. - Baba2019)
2020. ápr. 16. 20:22

Hát egy ideig nagyon elkeseredtem, nagy nosztalgia volt bennem a babás hetek iránt (és van is még persze), de most már kezdek újra pozitív lenni!

Hogy milyen fajta ciszta, azt nem mondta biztosra Krizsa doki, csak azt, hogy szerinte follikuláris lehet, nem repedt meg a tüsző. Fura, mert én úgy éreztem, mintha lenne ovu.

(Azt én is úgy tudtam, hogy stimu után gyakoribb a ciszta, csak hát nekem most pont nem volt stimu mert spontán baba volt. A ciklusaim viszont nekem is hosszabbak lettek a tavalyi lombikok óta, kivéve ezt a mostanit, most meglepően a 10-11. napon lett pozi az lh teszt.) Mindig tartogat valami furcsát a szervezetünk!

39606. baba2019 (válaszként erre: 39604. - Dorneo)
2020. ápr. 16. 17:43
Hát tényleg hihetetlen, hogy milyen hamar erőre kaptál és pozitívan csak azt nézed, hogyan tovább! Nagyon klassz a hozzáállásod, el kéne tanulnom 😉 Én is így tudom, a sargatest ciszta a már megrepedt tuszobol marad vissza, a follukularis meg a meg nem repedtbol! Krizsas stimu után voltak ilyenek nekem is, de nekem nem közvetlenül a stimus hónap után, hanem hónapokkal később! Bár lettek 40 napos maratoni ciklusaim, amit lelkileg nehezen viseltem, de mindig elmúlt magától szerencsére! A mozgás mellett a hasi masszázs is segíthet!
39605. Kiscica19 (válaszként erre: 39602. - Dorneo)
2020. ápr. 16. 12:14
Igen, meg fog repedni magától. Nyugalom.
39604. Dorneo (válaszként erre: 39601. - FuriosoNorthStar)
2020. ápr. 16. 12:10
Örülök, hogy elmúltak neked, remélem, nálam is így lesz! A sárgatest ciszta az nem a már megrepedt tüszőből lesz ovu után? Mert a doki szerint nekem nem repedt meg, és folliculáris ciszta lett belőle.
39603. Kiscica19 (válaszként erre: 39602. - Dorneo)
2020. ápr. 16. 12:09
❤️
39602. Dorneo (válaszként erre: 39600. - Kiscica19)
2020. ápr. 16. 12:08
Nagyon köszönöm a biztatást, Kiscica <3 Remélem, a ciszta eltűnik a következő UH-ra. Egyszerűen úgy érezzük a férjemmel, hogy a történetnek még nem lehet itt vége!
39601. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 39600. - Kiscica19)
2020. ápr. 16. 12:01
Nekem is több ciklusindítás (inszem és lombik is) volt kaszálva sajnos ilyen sárgatest ciszta miatt (ha ilyen van, akkor nem szabad stimulálni). Szerencsére mind felszívódott a következő ciklusra.
39600. Kiscica19 (válaszként erre: 39596. - Dorneo)
2020. ápr. 16. 11:58

A ciszták kapcsán én is tudnék mesélni...

Az utolsó leállított stimulációm is ciszta miatt lett “stop”-olva. Előtte 2 hónapon belül kétszer is volt cisztám, ami előtte soha, vagy csak nem tudtam róla. Ezek valóban ún. funkcionális ciszták, amik 40 fölött egyre gyakoribbak, többségük a következő ciklusra megreped magától és a vérzéssel távozik is. Viszont a jelenlétük nem túl szerencsés babavállalás szempontjából. Ezért is érdemes ellenőrző uh-ra menni vele.

Nagyon szorítok neked, és le a kalappal, hogy ilyen gyorsan talpra álltál és előre nézel teljes bizalommal és lelkesedéssel! Csak így tovább! 👍🏻😍

39599. Dorneo (válaszként erre: 39598. - Zizike79)
2020. ápr. 16. 10:01
Reméljük, beválik :-)
39598. Zizike79 (válaszként erre: 39596. - Dorneo)
2020. ápr. 16. 09:56
Jó terv! :)
39597. Mka (válaszként erre: 39594. - Szisz3)
2020. ápr. 16. 09:11
Ha a Vereczkey mondta, hogy rendben minden, akkor en hatradolnek a helyedben egyelore. Persze egy plusz UH mindig jo, ha olyanhoz mesz, akiben megbizol es attol megnyugszol😊 az a fontos, hogy olyanokat csinalj, amitol most jol erzed magad. Irj holnap, hogy ott mit mondott a doki😊
39596. Dorneo
2020. ápr. 16. 06:51

Sziasztok! Az április 1-én kezdődött vetélés egy hét alatt lezajlott. Tegnap voltam kontrollon és újabb megbeszélésen Krizsa dokinál. Mondtam neki, hogy azóta még ovuláció is volt (meg is lepődtem, hogy ezt hozta a nyuszi Húsvétra, szép erős lh tesztekkel, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar visszaáll a peteérés. Mondtam is magamban, ez a baba nagyon vissza akar jönni Anyához, Apához!)

Megvizsgált, kiderült, hogy egy jókora ciszta lett a bal petefészekben :-( Ilyenem még úgysem volt, egyszer ezt is ki kell próbálni!

Szerinte a következő mensivel el fog tűnni. Addig is Avivázok, persze eddig is csináltam. Hátha segít eltüntetni a cisztát. Aztán a következő ciklusban megint megnéz UH-n, hogy tényleg elmúlt-e. Majd az arra rákövetkező ciklusban indítunk valamit: csinál egy minimál stimulációt, és ha háromnál több tüsző lesz, akkor lombik, ha kevesebb, akkor inszem vagy spontán próbálkozás. Említette persze nekünk is a donort, de úgy vagyunk vele, hogy mivel nemrég spontán megfogant a baba, nem mondunk még le a saját sejtesről, ráadásul pár hónapja a hormonok is tök jók lettek. Hát itt tartunk most, haladunk szépen előre, igyekszünk optimisták lenni!

39595. Zizike79 (válaszként erre: 39594. - Szisz3)
2020. ápr. 15. 23:08
Szerintem itt senki nem néz ilyen miatt idiótának! 😀 Majd írj, mit láttátok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook