Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


39684. Solinca (válaszként erre: 39683. - Otter)
2020. ápr. 23. 14:00

De jó, jó egészséget nekik! :)

Igazából mindegy, donorral is szüljön, és örüljenek a babának. A többi le van sz@rva!

39683. Otter
2020. ápr. 23. 13:31

Unokatestvérem is most szült, 46 éves :)


Mondjuk neki már a negyedik... konkrétan azt hitte, hogy klimaxol... aztán kiderült, hogy egy kislegény van úton :P

39682. 44a64b262f (válaszként erre: 39681. - Solinca)
2020. ápr. 23. 12:52
szerintem is
39681. Solinca (válaszként erre: 39680. - Napocska789)
2020. ápr. 23. 11:26
tuti hogy ők is donor petesejttel
2020. ápr. 23. 11:20

[link]


De jóóó🤗

39679. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 39678. - Mancs75)
2020. ápr. 23. 10:08

Anno mikor azt néztem, hogy az itthon levett embriókat PGS-re ki lehet-e vinni, akkor - úgy emlékszem - hogy nem volt akadálya a szállításnak. Hiszen az intézetnek a tárolásért fizetsz, ők nem rendelkezhetnek róla..

Vannak külön szállító cégek, akik kifejezetten ezzel foglalkoznak.

pl. [link]

Kérdés, hogy jelen helyzetben megoldható-e, de egy kérdést szerintem megér :)

39678. Mancs75 (válaszként erre: 39669. - Fannikutya)
2020. ápr. 23. 09:55

Ez jól hangzana, kíváncsi vagyok, mit mondanak, ill. ha működik, vajon mi lehet a költsége...

Most hirtelen nem tudom, te a Reprofitban voltál-e, de nem csak az ő partner intézményük, jelen esetben a Róbert Károly Kórház kérheti csak ki, és/vagy ott lehet a beültetés? Vagy bárki elviheti a sajátjait?

39677. TAndi86 (válaszként erre: 39671. - Fannikutya)
2020. ápr. 23. 08:51
Kérlek, írd meg mindenképp, hogy mit válaszolt a klinika, mert ugyanebben a cipőben vagyok...
39676. Kiscica19 (válaszként erre: 39675. - Mancs75)
2020. ápr. 23. 08:34

Synlab Váci út. Eredetileg a Podmaniczky utcában lenne, csak keddi és csütörtöki napokon, de most a Covid-19 miatt ők nem üzemelnek.

Immunológus kéri, aztán pont most jött ki a megfelelő ciklusnapra az időpont.

Meg néznek lupus antikoagulánst is, mert az meg lemaradt nyáron.

7 kémcső vért vettek le tőlem...

39675. Mancs75 (válaszként erre: 39674. - Kiscica19)
2020. ápr. 23. 08:04
Hova mész? Az Istenhegyibe vagy a G1-be? Vagy máshová? :) Ilyenkor van vérvétel? Ezt majd én is szeretném megcsináltatni, de minél közelebb a beültetéshez, szóval várok még...
39674. Kiscica19 (válaszként erre: 39673. - Hugi0903)
2020. ápr. 23. 07:31

Dehogy. Imádom a várakozást. Bírom simán...🤦🏼‍♀️

Most megyek vérvételre NK funkciót nézetni. Ez még hiányzik az immunstátuszomból.

Aztán meglátjuk...

39673. Hugi0903 (válaszként erre: 39670. - Kiscica19)
2020. ápr. 22. 23:35
Semmiképp nem szabad feladni!!Tudom,te sem teszed,mindenkinek nehéz ez a várakozás.😩
39672. arcencil
2020. ápr. 22. 22:01

Ha megoldható mindenképp hozasd haza! Szerintem hamarabb lenne itt beültetés mint kint.


Drága Kiscica! Nagyon sokat gondolok rád! Kérlek ne add fel és ne légy elkeseredve! Én egy évvel idősebb vagyok és és nem adom fel! Tudom, hogy beláthatatlan, hogy mikor lehet újra felvenni a fonalat, de kérlek tarts ki!

39671. Fannikutya (válaszként erre: 39670. - Kiscica19)
2020. ápr. 22. 21:29
Igen most én is ebben sántikálok.Majd egy kicsit még kivárok és akkor írok nekik hogy egy ilyen mutatványhoz mit szónának.Neked is szurkolok Kiscica.😊
39670. Kiscica19 (válaszként erre: 39669. - Fannikutya)
2020. ápr. 22. 21:09

Én hazahozatnám a helyedben, az tuti.

Félek a határnyitás olyan távoli még, hogy a mi életkorunkban nincs idő kivárni. Én is egyfolytában a hogyan tovább-on kattogok...43 leszek szeptemberben. És nem akarom feladni!

39669. Fannikutya
2020. ápr. 22. 20:53

Sziasztok!

Mindig olvaslak benneteket.Időnként hozzá is szólok a dolgokhoz de jó nagyon a közösségetekhez tartozni.

Én FET-re mennék Brnoba de most ugye nem tudok.Van ott két fagyi baba a 7.lombik lenne.Azon tűnődöm ha esetleg a klinikák megnyitnának de a határok nem akkor szerintetek haza tudnánk hozatni valahogy a babákat hogy itthon legyen a FET?Mit gondoltok?Én ezen töprengek hogy nyilván a kor és a mögöttem lévő több év fényében azért egy évet nem várnék már.😊

39668. Mancs75
2020. ápr. 22. 19:30
Én is boldog tudatlanságban éltem ezen a téren, sőt meg voltam győződve arról, hogyha valaki abbahagyja a védekezést, akkor szinte rögtön és biztosan terhes lesz. Ezért halogattam én a dolgokat 40 felett is, mert nem karrierizmusból, de korábban egyáltalán nem éreztem magam késznek a gyerekvállalásra. Pesze hallottam olyanokról, akiknek nem, vagy csak nagyon nehezen lett gyereke, de nekem ők olyan ufóknak tűntek, szerintem nem is hittem el, hogy léteznek. Mondjuk én is elég későn találkoztam a férjemmel, 38 voltam, örültem, hogy végre összeakadtam egy hozzám minden szempontból illő férfival, akivel szépen élhetünk, jöhetünk-menetünk együtt, és akkoriban a leghalványabb gondolatomban sem volt benne egy gyerek. Nekem erre a kérdésre nagyon meg kellett érnem, nagyjából egy éve érzem, hogy igen, készen vagyok, ezt szeretném. Szeptemberben leszek 45. Nyilván ha hamarabb találkoztam volna a férjemmel, akkor hamarabb lezajlott volna nálam ez a folyamat, de ez nem rajtam múlt. Én ezért sem bánok semmit, hogy pl. miért nem próbálkoztunk akkoriban, nem volt itt az ideje és kész. Viszont most már szeretném, hogy összejöjjön, szóval ha rendeződött a helyzet, irány Brno. :)
39667. baba2019 (válaszként erre: 39665. - Arcencil)
2020. ápr. 22. 19:27
Ez az, hogy nincsenek meg a háttér infók! Például arról kevéssé beszélnek, hogy jakupcsek közel tíz évet várt a harmadik babára, csak annyi van a köztudatban, hogy hát ő is 45 évesen szült! De ettől függetlenül tényleg van akinek 40 felett is elsőre összejön, egyszer éppen ezen vekengtem egy orvosnak, aki azt mondta, hogy hat honnan tudom, hogy az az illető az azt megelőző években teherbe tudott-e volna esni... És ott van az is, hogy a legtöbb abortusz a 20 év alatti és a 40 feletti korosztályban van.. Érdekes az élet, bárcsak ne akarnak annyira 🙄😏
39666. Dorneo (válaszként erre: 39665. - Arcencil)
2020. ápr. 22. 19:02
Mi két és fél éve ismertük meg egymást a férjemmel, szóval abszolút a sors hozta így, hogy későn kell próbálkoznunk. Sejtettem, hogy nem lesz könnyű, de a reményt sem én, sem a férjem nem adta fel.
39665. arcencil (válaszként erre: 39664. - Baba2019)
2020. ápr. 22. 18:53

Én is összeadtam, nyugi. Női logika :)

Igen, nagyon érdekes, hogy én tényleg nem gondoltam, hogy 40 felett ennyire esélytelen lesz minden. Csak azt láttam, hogy Jakupcsek szül, Liptai szül, a sok amerikai celeb agyba főbe szül... Ja persze, ki gondolta volna, hogy az amerikaiak nagy többsége már évekkel előtte lefagyasztotta a petesejtet, vagy donor sejtet használtak.

Nekem alig tudja valaki, hogy próbálkozunk, 3 barátnőm összesen, család se senki. A három barátnőm mind 40 feletti, mindnek van 2-3 gyereke és ők se hitték el, hogy ennyire nehezen sikerülhet 40 felett. Most a beültetéskor pl teljesen meg voltak győződve a pozitív teszt után, hogy itt szülés lesz, sőt ikrek lesznek. Egyszerűen nem is értették, hogy mi a fene van. Én meg nem győztem őket csitítani. És aztán meséltem nekik arról, hogy ez azért nem úgy van ám ahogy a médiából látszik.

Egyébként két éve amikor elkezdtük se gondoltam ezt. Nem olvastam utána, nekem az orvosom se mondta, hogy készüljek fel: nehezített pálya lesz. Úgy voltunk előbb utóbb sikerül, nyilván hónapok kellenek majd. De nem voltunk minden hónapban percre pontosan együtt, utólag úgy érzem, rengeteg elvesztegetett hónap volt. De hát ez már így alakult. Nem gondoltam, hogy ennyi vetélés lesz, bíztam az "ugyan már, harmadjára, negyedjére nem léphetek bele ugyanabba gödörbe" dologban.

Kemény ez csajok és ezt tényleg csak az látja aki benne van.

39664. baba2019 (válaszként erre: 39660. - Arcencil)
2020. ápr. 22. 18:36

Ja igen?🙄 Akkor megmondhatod neki, hogy ,,okos" forumtarsad meg jól összeadta😂🙈 pedig annyira logikusnak tűnt😬


Igen, megértem, mi is hosszú évek óta együtt vagyunk, de amiken keresztül mentünk, az több életre is elég lenne, most jutottunk el idaig, de valahogy nincs benne a köztudatban az hogy 40 felett ennyire sok a defektes sejt.. a harmincas éveimben is próbáltam lehetőségekhez mérten felkészülni,de, amikor a nőgyógyász mindig csak annyit mond, hogy minden rendben, akkor nem kezd el az ember kételkedni! Amúgy az is érdekes hogy öt évvel ezelőtt elmentem egy babaváró vérvételre a centrumlabhoz, persze nem volt benne AMH mérés, se fsh, pedig ha akkor kibukott volna hogy hol tartok... Mindenféle ásványi anyag, meg vitamin szintet néztek, tiszta vicc!


Senki nem hibás azért, hogy így alakultak a dolgok, én elmentem szakemberhez, mert sokáig magamat hibáztattam!


Pregnancy after forty néven fut a zárt csopi! Engem minden ilyen sikerélmény nagyon fel tud tölteni😉 Aztán néha bezuhanok, aztán megint fel, elképesztő hullámvasút élmény!

39663. Dorneo (válaszként erre: 39662. - Arcencil)
2020. ápr. 22. 18:28
Köszönöm szépen, én is nagyon szorítok nektek a babához <3
39662. arcencil (válaszként erre: 39653. - Dorneo)
2020. ápr. 22. 18:15
Dorneo, azért csuriban az ujjam!!!
39661. arcencil (válaszként erre: 39655. - Tyutyu1981)
2020. ápr. 22. 18:15
Tyutyu, dehogy okoztál! Köszönöm, hogy megírtad és tényleg erőt ad amikor kicsit bizakodóbban látom a világot.
39660. arcencil (válaszként erre: 39658. - Baba2019)
2020. ápr. 22. 18:13

Nem tudom Baba drága, de a amikor ugyanezt a logikát a múltkor levezettem a páromnak akkor csak nézett és röhögött, hogy ugye nem akarom összeadni a százalékokat? :) Nálunk ő a matematikus ész a családban, úgyhogy behúzott füllel elslattyogtam.


Este sokat beszélgettünk, nagyon drága volt, szorosan átölelt és mondta, hogy ne haragudjak, hogy ilyen későn döntött, hogy szeretne közöset... Mi 9 éve vagyunk együtt, az utóbbi 6 évben mindig mondtam, hogy szeretnék, de ő csak akkor amikor én 42 lettem, akkor mondta, hogy sokat gondolkodott és vágjunk bele.. Pedig mindig mondtam, hogy basszus ki fogok csúszni az időből....de nem akartam erőszakos lenni.. na mindegy, pityeregtem ezen egy kicsit, de nagyon jól esett amit mondott, őt is rettentően megviseli a sok kudarc. Azt mondta, nem érezte, hogy így rohan az idő, elég viszontagságos dolgaink voltak a kapcsolatunk első felében, eléggé megcibálta az élet... Azt kérte ne adjuk fel, menjünk tovább. Pedig lányok az elmúlt napokban már teljesen letargiába estem, teljesen reménytelennek láttam mindent.

Mára másképp látom...

Én is állandóan ezeket a történeteket olvasom, és igen nekem is van legalább 20 ismerősöm akik 40 felett, spontán szültek, van aki kettőt is. De nekem egyenlőre valamiért nem sikerül :(


Baba, melyik ez az oldal? Én máris mennék olvasgatni :)

39659. Mancs75
2020. ápr. 22. 18:09
A BMC-s fórumban van egy friss bejegyzés egy spontán terhes lánytól, aki elzáródott petevezetékekkel esett teherbe. Az életkorát ugyan nem írta, de nem is az a lényeg, hanem hogy esélytelennek tartott helyzetből is lehet fantasztikus végkifejlet. :)
39658. baba2019 (válaszként erre: 39656. - Dorneo)
2020. ápr. 22. 16:27

Csajok, az elkeserítő százalékokat, akar lombikról, akár spontanrol van szó, mindig egy adott ciklusra vetítve mondják, nem? tehát ha pl.csak 5% is az esély mondjuk egy ciklusban, akkor is evek alatt történnie kellene mar valaminek, nem? Hiszen az két év távlatában már több, mint 100%! Azt hiszem kezdek becsavarodni...😬

Viszont, ha szerettek sikertörténeteket olvasni, akkor érdemes a 40 feletti babasok csoportjába felvételt kérni, külföldi oldal, de nem egy, nem ket sikertörténet van spontán fogantatassal, akar 46,47 évesen is!

39657. tyutyu1981 (válaszként erre: 39656. - Dorneo)
2020. ápr. 22. 16:19
Na pont én is vagy ezerszer kutakodtam már emiatt a neten , engem is motiválnak ezek a történetek hogy tudom nem lehetetlen mert ha másokkal megtörténik akkor nekem is van rá még esélyem ....❤️🍀
39656. Dorneo (válaszként erre: 39655. - Tyutyu1981)
2020. ápr. 22. 16:09
Azért nekem motiválók a sikertörténetek, van amikor direkt ezek után kutakodom a neten :-) Hogy XY negyvenvalahágy évesen lett várandós, és nem csak a celebekre gondolok (sőt, elsősorban nem rájuk), hanem "általános" emberekre. Hiszek abban, hogy sokminden sikerülhet akkor is, amikor kevés százalékot jósolnak. Annyira összetett minden!
39655. tyutyu1981 (válaszként erre: 39651. - Arcencil)
2020. ápr. 22. 16:01
Jajj nem akartam szomorúságot senkinek, őszintén mikor ezt megtudtam pont ez jutott nekem is az eszembe hogy miért nem velem történt meg..sírni tudtam volna de persze örültem hogy sikerült neki. hozzáteszem a munkatársam is nagyon régóta szeretett volna babát talán 5 -6 éve próbálkoztak már le is mondtak róla hogy valaha is babájuk lesz, és tessék....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook