Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


39804. bargab (válaszként erre: 39801. - SSSzilvi)
2020. ápr. 30. 13:09

Sziasztok!


Természetesen semmiféle orvosi vagy biológusi végzettség nélkül, csak könyvekből, online olvasmányokból, előadásokból, és talán mondhatom, hogy személyes tapasztalatból, amire a petesejt minőségére vonatkozóan rájöttem...

(...és igen szerintem leírtam már korábban is, aki olvasta már, ugorja át, plíz. ♥)


A női ivarsejtben a kromoszómaállomány mielőtt megérik 2n azaz 2x23kromoszómából áll (22testi és 1ivari X vagy Y, nőknél csak X). Az érés során kikerül a "felesleges" 23kromoszóma az ún. Sarki Testbe. Ez egy pici kis hólyag, ezt látja a biológus is a leszívás után, és mondja nekünk, hogy x számú érett petesejtet tudtak leszívni. (Van olyan genetikai vizsgálat, amikor a sarki test kromoszómaállományát vizsgálják, hogy lefeleződött-e.)


Ehhez a lefeleződéshez kell állítólag a sok energia (nekem logikusnak is tűnik - akit érdekel nézzen utána a mitokondriumnak, dns-nek), ami a sejtekben vagy megvan, vagy nincs, mármint energia. Gondolom könnyebb azt mondani, hogy hölgyeim a kor előrehaladtával romlik a petesejt minősége (mint hogy valaki orvosi szemszögből végre végigvegye -ami persze biztos lehetetlen-, hogy mi minden is befolyásolhatja a termékenységünket).


Szerintem ennek az energiának a szinten tartásához biztos, hogy van/lehet köze a táplálkozáshoz, hiszen mindent "üzemanyag" hajt. Itt bejön a mozgás is, hiszen ha van aktív vérkeringés, akkor valószínű, hogy a mikrocirkuláció is sokkal jobb... a belső elválasztású mirigyek összehangolt és jó működése szintén elengedhetetlen lenne... ha a szervezetünknek megfelelő élelmiszert fogyasztunk, biztos, hogy több energiához jut a petesejt is, plusz valószínű, hogy kevesebb(mikro)gyulladás lesz a szervezetben.

Ha van egy jól működő máj és vese, akkor a méreganyagok -akiben nincs ilyen az ugorjon ;-) -, is biztosan könnyebben távoznak a szervezetből.(Ez egyéni, hogy ki mire érzékeny, de nagyon sokan megemlítik a gluténmentességet, függetlenül attól, hogy valakinek kimutatható érzékenysége van-e, a tejtermékek fogyasztásának az elhagyását, a fehér cukor fogyasztásának mellőzését, van akinek a vörös húsok sem jók, vagy a kávé, csokoládé sem, stb.) Ha megfelelő vitaminokat, és ásványi anyagokat juttatunk a szervezetbe, akkor valószínű, hogy több minden eljut a sejtekhez.


((Pl.van akinek a nagy dóziusú (milligramm és nem mikrogramm) jód azaz Lugol-oldat vagy Iodoral tabletta hozta vissza a már klimaxba forduló szervezetét, de van aki sok évnyi lombikozás után talált rá erre a megoldásra, és természetes úton megfogant. Hangsúlyozva a jód-protokoll betartását, és felelősségteljes használatát (!!!). Írtam már korábban is, endokrinológusok rettegnek a jódtól, egy régi félreértelmezett kísérlet miatt, viszont a mellráktól elkezdve az egyéb rákos megbetegedésekig élmezőnyben vagyunk, és a jód nem csak a pm.-nek kell, hanem a méhnek, a petefészkeknek, a mellnek, az agynak, a bőrnek, stb. De ismétlem, ez a téma komoly elhivatottságot igényel, én is "csak" a GAL babaváróban lévő jódot fogyasztottam és fogyasztom, plusz algákat, mert az elmúlt három évben folyamatosan lombikoztam, és mindezt előtte jó megcsinálni némely méregtelenítési tünet miatt, azaz feltölteni a szervezetet. Árvay Bálint nevét kell keresni (facebookon Jódpótlás tudományos alapokon, aki ezzel akar foglalkozni, én többet erről nem írok, mert ez (is) egyéni (úttörő)munka. Akiben felmerül, hogy ez jó lehet neki, kezdje el, kutasson és érezzen rá, de segítséget orvosi oldalról keveset vagy nem vagy elutasítást fog kapni. Amit viszont csináltam, az az, hogy Lugol oldattal kenegettem a hasamat és a melleimet is, mondjuk kókuszolajba keverve, mert MAR, nagyon mar, de a tapasztalatom az volt, hogy mivel a 12-ik hétig a két stimuval és ERA teszttel összesen 280 injekciót adtam be, a kenegetés után nem fájt az injekciózás a pocakba, pedig aki adott magának vérhigítót az tudja, hogy annál csak a Prolutex a rosszabb.))


Ha jól alszunk, eleget pihenünk, szeretve vagyunk és szerethetünk, akkor valószínű, hogy jobban működik az egész szervezet (cirkadián ritmus). Gondolom az életünk során a szervezetünket ért környezeti tényezők is nagy hatással vannak. Ha mindezt el tudjuk hinni, akkor biztos a hit is segít. Ez a legnehezebb, mert ebben aztán csak magunkra tudunk számítani...


(Amúgy Pataki Zita csinált egy külön extra YouTube-os felvételt Fülöp Vilmossal, amiben nagyon sok mindent elmond arról, hogy milyen hatások érik a petesejtet, és mi-minden hatás "raktározódik" el ebben a kis csodasejtben.


[link]


(Érése után a hímivarsejt is már csak 23kromoszómát tartalmaz.)


Valami ilyesmikre jöttem rá, persze orvossal ezt nem konzultáltam meg... tehát nem kell elhinni nekem, sőt, hiszen mindenki másképp működik... de vajon mi az amit én tudok 42 év után a testemről, és mi az amit az orvos... mi az aminek én jártam utána lelki oldalról az elakadásom miatt, és mi az, amihez az orvos segített hozzá. Talán nem rossz ezt a két dolgot különválasztani, és amit én meg tudok tenni, azt meg kell tenni, amit pedig az orvostudomány tud, azt mind-mind kihasználni, és megbízni bennük.

39803. SSSzilvi (válaszként erre: 39802. - Solinca)
2020. ápr. 30. 13:05

Valahol en is igy gondolom.

De hogy egy kis poztivat is mondjak, egy ismerosnek 45 evesen a 11. lombik sikerult! Egeszseges babat varnak. A nagy szamok torvenye alapjan, mostanra talaltak meg az egeszseges sejtet, most klappolt minden.

39802. Solinca (válaszként erre: 39796. - Mancs75)
2020. ápr. 30. 12:52
40 év felett szerintem a kromoszómahiba a legnagyobb gát, amin szerintem semmivel sem lehet javítani, ahogy én tudom. AMH alapján nekem legutoljára tök jól elmagyarázta a doki, hogy ugyan a rezerv egy 33-34 éves nőének felel meg, de a korom (44) miatt a petesejtek elöregednek, és nagyon nagy szerencse kell hozzá, hogy egészséges embriót találjanak (a szokásos 10-ből 1, amit sok doki mond). Persze ha több sejt van, annál nagyobb az esély a nagy számok alapján sikerrel járni, de biztos vagyok benne, hogy a vetélések emiatt voltak sajna. Így mi már azért nem kockáztatunk és tesszük ki magunkat ezeknek a kihívásoknak. De nagyon izgalmas a téma és minden tiszteletem azoké, akik még bevállalják.
39801. SSSzilvi
2020. ápr. 30. 11:57

Sziasztok!

Engem is nagyon erdekelne hogy lehet a minosegen javitani, ha lehet egyaltalan. Biztos, hogy az eletmodnak, mozgas, egeszseges etkezes, vitaminok csak adnak valami pozitivat, de hogy magan a minosegen ez javit e... sajnos vannak ketsegeim :(

Multkor megkerdeztem egy dokit (Fulop Vilmos), vajon elemedett korom miatt petesejteim donto tobbsege mar nem egeszseges? Azt mondta, dehogy! Van meg egeszseges sejt, meg kell talalni es minel hamarabb...

39800. arcencil
2020. ápr. 30. 11:56

Én személy szerint hiszek a minőség javíthatóságán. Az én elméletemben ez a sejt energiaszintjének fokozása, ezzel komoly probléma szokott lenni ebben a korban. A kromoszómaállomány adott, de az osztódáshoz szükséges tárolt energia növelhető (pl Q10)

Persze lehet hogy semmi nem számít. Így hogy két darab A1-es sejttel is vetélés lett a vége pedig a biomelatonintól kezdve a q10-en keresztül a tapmasszazsig meg a napi 10 perc fejenállásig mindent bevetettem... szóval lehet hogy semmi értelme. Az biztos hogy a napi 1 tejeskávémról ezután nem fogok lemondani. Mindennek van határa :)

39799. arcencil
2020. ápr. 30. 11:50

Ez a vetőmagos hasonlat tetszik! :)

Igen, bocs akkor félreolvastam, nyilván érdemes gyűjtögetni a bevizsgáláshoz.

39798. marlaa (válaszként erre: 39796. - Mancs75)
2020. ápr. 30. 11:47

A dokim azt mondta, hogy pl a Resvita jelentosen javit a petesejt minosegen a tapasztalatai alapjan. Mondjuk mar szerintem latott 1-2 petesejtet szoval elhiszem neki.

De a neten is rengeten informacio van errol, pl.: [link]

vagy

[link]

Angolul pedig egy tonna forras van a temaban.

39797. Mancs75 (válaszként erre: 39793. - Arcencil)
2020. ápr. 30. 11:26
Persze, ennyi idősen 10-12 sejt abszolút nem reális és bolondság erre törekedni. Nekem 44 évesen 5 volt, abból három érett, és az orvos nagyon örült, de én is elégedett voltam. Én inkább a minőségre próbáltam helyezni a kérdésemben a hangsúlyt, mert nálunk az a nem mindegy.
39796. Mancs75 (válaszként erre: 39792. - Marlaa)
2020. ápr. 30. 11:23

Ezt én még nem hallottam, hogy ha kevesebb van, az jobb minőséget is jelent(het).

Persze, a mennyiséget értem, hiszen az orvos a stimuláció során tud játszani a hormongyógyszerekkel, de hogy a minőséget mennyire lehet javítani, azt nem tudom.

Az AMH-t javításáról tudok, az meg nyilván befolyásolja a petesejteket, de nem tudom, hogy bármilyen gyógyszer, AVIVA torna vagy bármi hogyan tudja a "beltartalmat" javítani. Hiszen itt is többször volt olyan, hogy kiváló minőségű és látszatra csodaszép embriókból semmi nem lett, meg sem tapadtak, vagy később lett probléma, szóval simán kromoszómahibásak is lehettek. A genetikai dolgokon meg nem hinném, hogy bármilyen vitamin, torna, stb. tudna változtatni.

39795. Pompom (válaszként erre: 39794. - Pompom)
2020. ápr. 30. 11:13
Ja, amúgy mindenki ismer olyan történetet, akinek van/volt kertes háza, hogy a nagyija elültetett valami több éves/évtizedes magot és láss csodát: kikeltek a növénykék. ;)
39794. Pompom (válaszként erre: 39789. - Arcencil)
2020. ápr. 30. 11:11

Tény, hogy 40 felett és alatt (mondjuk szerintem nem a 40 éves kor a határ, hanem az adott nő szervezetének valódi kora, ami lehet rossz egy 30 éves esetén is, de itt is a statisztika miatt a 40 év a határ) más a cél általában.


De én kifejezetten az embriók genetikai vizsgálatára értettem amit írtam és az minden esetben egy komoly szűrő. Már eljutni az 5. napig is csak azok az embriók tudnak, akiknek van hozzá elég energiája.


A legjobb lenne, ha már létezne az a technika, hogy egy db biztosan jó embrió keletkezzen a megtermékenyítés során. De ez még messze van, figyelembe véve, hogy a PGS sem elterjedt.


Amúgy a minőség az első, ebben egyet értünk. Elég egy embrió (ahhoz 1 spermium és 1 petesejt) egy egészséges babához. Nyilván idősebbek sok esetben kevesebb petesejtet produkálnak (hisz már nincs túl sok tartalékuk), fiatalabbak meg többet. S közben minden nappal öregszenek a petesejtek, fogy a belső energiájuk.

Ez olyan mint a vetőmagoknál. Minél régebbi, annál kissebb eséllyel kel ki a mag. És növényfajonként eltér az az idő, hogy mennyi ideig csíraképes egy-egy mag.

39793. arcencil (válaszként erre: 39790. - Mancs75)
2020. ápr. 30. 10:33

A stimulációs protokoll része. Hogy kevesebb hormont kapsz mint pl a 30-35 évesek. Ettől kevesebb sejt is termelődik. Nyilván a minőségét senki sem látja. De én személy szerint nem hiszek abban - mondjuk a saját esetemben 44 évesen-, hogy 10-12 sejtet kellene kinyerniük. Képtelenségnek tartom. Illetve úgy gondolom kb azzal a stimulációval ki is nyírnák mind a két petefészkem. De ez az én véleményem a saját esetemre vonatkoztatva.


Zizike, nagyon köszönöm az érdeklődésed! Azért ezt a 2. műtétet kihagytam volna szívesen... valahogy sok volt nekem ez a három altatás 2 hónap alatt, meg a sok méhszáj és hüvely tágítás, vizsgálat... Most nekiálltam a gátizom tornának komolyabban, női jógázom, igyekszem töltődni és előre nézni. Még várom, hogy a kaális doktornőm jelentkezzen, hogy merre tovább.

39792. marlaa (válaszként erre: 39790. - Mancs75)
2020. ápr. 30. 10:17
Szerintem ugy ertette, hogy ha kevesebb akkor nagyobb esely van ra, hogy jobb minosegu. Errol azert sokat hallani statisztikak alapjan. Amugy a minoseget lehet javitani es a mennyisegre is tud a dokid hatassal lenni.
39791. Zizike79 (válaszként erre: 39789. - Arcencil)
2020. ápr. 30. 09:28
Hogy vagy, Arcencil?
39790. Mancs75 (válaszként erre: 39789. - Arcencil)
2020. ápr. 30. 08:40
Jó de azt hogy tudod elérni hogy kevés legyen ÉS jó minőségű? :) És akkor még a kromoszómákba bele se látsz...
39789. arcencil (válaszként erre: 39788. - Pompom)
2020. ápr. 29. 22:19
Én ezzel nem értek egyet, szerintem 40 fölött nem cél a minél több petesejt, inkább a kevesebb és jobb minőségű. 40 alatt persze más elvek érvényesülnek
39788. Pompom (válaszként erre: 39787. - TAndi86)
2020. ápr. 29. 16:46
Szia! Pont ezért kell a magasabb számú és minőségű petesejt. A statisztika miatt. Persze a statisztika nagyon általánosít és van ahol a szöges ellenéte következik be, de alapvetően a többől és jobból nagyobb eséllyel lesz valamennyi PGS-en átment embrió.
39787. TAndi86 (válaszként erre: 39784. - Pompom)
2020. ápr. 28. 20:16
Hát nálam hiába lett sok petesejt (27), csak 10 embrió lett és végül 2-t sikerült PGS-re küldeni, az orvos szerint a magas DNS fragmentáció miatt. Pedig MACS is volt...
39786. bobek (válaszként erre: 39784. - Pompom)
2020. ápr. 28. 18:45
Köszi, az összefoglalót. Félni egyáltalán nem félek, örülünk, hogy van ilyen lehetőség. Személyes tapasztalatokra voltam kíváncsi, hogy ezt a gyakorlatban hol/hogyan lehet elintézni.
39785. bargab (válaszként erre: 39784. - Pompom)
2020. ápr. 28. 17:44
Korrekt! Jó, hogy leírtad. ❤️
39784. Pompom (válaszként erre: 39783. - Bobek)
2020. ápr. 28. 16:54

A PGS-től ne félj vagy PGT-A-tól (csak itthon tiltott gyümölcs)!


Megosztja az embereket, de ennek az az oka szerintem, hogy mindenkinek más a fontos. Nekünk a férjemmel az, hogy egészséges gyerekünk legyen.


A sima lombik célja az, hogy legyen belőle terhesség és sikerüljön kihordani a babát. Lehet szépíteni, de ez van.


Az embriókon végzett genetikai teszteknek meg az a célja, hogy egészségesnek minősített embriókat ültessenek be (van hibalehetőség benne, de mindenben van).


Érdemes több külföldi intézménnyel konzultálni a konkrét leleteid ismeretében és úgy választani közülük. Sok helyen lehet genetikussal is konzultálni. Csehekhez járnak innét sokan, de persze más országokban is csinálnak ilyet. Itthon nem, ahogy írták is, de a Versys Klinika küldd ki embriókból vett mintákat (tehát az embriók maradnak itthon fagyasztva) vizsgálatra.



PGS-nél fontos, hogy minél magasabb legyen a leszívható petesejt szám (no és a minőség is), mert ugye páran nem termékenyülnek meg, pár embiró nem jut el az 5. napig, pár embrió eljut, de nem elég fejlett és végül a PGS teszten is elbuknak páran.

39783. bobek (válaszként erre: 39781. - Pompom)
2020. ápr. 28. 14:01
Igen, jó pár év van már mögöttünk. A második lista nekem is megvan, nagy segítség volt.
39782. TAndi86 (válaszként erre: 39778. - Bobek)
2020. ápr. 28. 13:59

Pompomot kiegészítve, erre különösen felhívva a figyelmet:


"férfinak alapvető spermavizsgálat és tenyésztés, HBA teszt. Érdemes lenne többszöri sikertelen próbálkozás után, ha a nőnél látszólag minden oké, a férfinál DNS fragmentációt is nézni, szintén spermavizsgálat, mert lehet tökéletes az előző három és közben használhatatlanok a katonák. DNS fragi mellett ROS, akroszóma vizsgálat is fontos."

39781. Pompom (válaszként erre: 39778. - Bobek)
2020. ápr. 28. 13:36

Értem. Nem okoskodás, de tényleg minden vizsgálat megvolt? Itt a fórumon a lányok csináltak két listát is:


[link]


[link]


Anno én is ez alapján csináltattam meg a vizsgálataimat.

39780. Panna07 (válaszként erre: 39779. - Bodorg)
2020. ápr. 28. 12:26
Szia! Most csak pár magán intézetben fogadnak, azok is Budapesten, Róbert kórház, Versys, Reprosys. Ha a járvány után akarsz menni, akkor sokkal több lehetőség lesz, nagyon jó állami intézet van Győrben, Kaposváron, Pécsen. Nem mindegy hogy mennyit fizet az ember, mert ha lombik kell, akkor magánban legalább 800ezer a költség a gyógyszerekkel együtt, államiban csak egy kisebb költség van a gyógyszerek után, a beavatkozás OEP támogatott. Volt már valami kivizsgálás nálad és a férjednél?
39779. bodorg
2020. ápr. 28. 11:21

Sziasztok,


Érdeklődni szeretnék, ha most (illetve a járványhelyzet után) kezdeném a dolgot, akkor melyik intézetet javasoljátok? Hol fogjak hozzá?


Köszönöm a segítséget!

39778. bobek (válaszként erre: 39777. - Pompom)
2020. ápr. 28. 10:24
Szia! Több visszaültetés is volt, soha nem indult el semmi. Ezen kívül minden vizsgálat megvolt, minden eredményünk rendben van. Orvost válltottunk, az új javasolta.
39777. Pompom (válaszként erre: 39764. - Bobek)
2020. ápr. 28. 10:14

Szia! Nekünk az volt. Reprofitban csináltattuk. Ok nagyon röviden: nekem van egy öröklődő x kromoszóma mikrodelécióm. Ezt teljes genom szekvenálással lehet kimutatni, sima kariotipizálás kevés hozzá (úgy képzeld el, hogy az előbbi egy nagyobb felbontású mikroszkóp, az utóbbi pedig egy kisebb felbontású mikroszkóp).

Mi alapján javasolták a vizsgálatot és hol?

39776. bobek (válaszként erre: 39768. - RosaGina)
2020. ápr. 28. 09:59
szia, írtam üzenete, köszönöm, ha válaszolsz
39775. Dorneo (válaszként erre: 39773. - Tyutyu1981)
2020. ápr. 28. 09:41

Például Varga Katka a Csillagkuckóban, akihez sokat jártam babás lelkisegítős beszélgetésekre. 41 évesen elsőre:

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook